Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Astazi la 11:25

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de curiosul Astazi la 10:35

» Gravitonul
Scris de CAdi Astazi la 08:49

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de curiosul Astazi la 07:27

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 16:40

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Ieri la 13:33

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Ieri la 10:49

» Trei probleme cu lichide
Scris de curiosul Mier 17 Apr 2024, 20:33

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 11 Apr 2024, 17:55

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 07 Apr 2024, 18:30

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 05 Apr 2024, 10:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 11:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 17:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 11:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 18:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 17:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 13:19

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Trei probleme cu lichide
( 1 )


» Mesaj de la eugen în Despre elicele complementare
( 1 )


Top postatori
virgil (12149)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
CAdi (11877)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil_48 (11183)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
curiosul (6606)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Razvan (6162)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
eugen (3777)
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Pacalici
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
CAdi
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
curiosul
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Dacu
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Razvan
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
meteor
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
gafiteanu
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
scanteitudorel
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
curiosul
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil_48
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
eugen
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Bordan
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Dacu
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Forever_Man
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
CAdi
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil_48
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
virgil
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
eugen
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Forever_Man
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 
Dacu
Offtopic din "Ce garanţie..." Vote_lcapOfftopic din "Ce garanţie..." Voting_barOfftopic din "Ce garanţie..." Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Dacu

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Offtopic din "Ce garanţie..."

2 participanți

In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de virgil Mier 29 Ian 2014, 16:38

Provine din topicul „Ce garanţie avem că un corp liber se deplasează rectiliniu?”.


Miscarea de transport perigalactica (in care este 'inghetata" nava) are/determina  o traiectorie elicoidala pentru NAVA.
De unde ai scos aceasta idee? la periferia galaxiei ai o viteza tangentiala in planul galactic, care este foarte mica, comparativ cu viteza de deplasare a navei, si o viteza radiala de cca o suta de ori mai mare care este asigurata de motoarele navei. Compunerea acestor doua viteze da nastere unei traiectorii curbe plane in planul ecuatorial al galaxiei. Cum ai ajuns de la curba plana la elice? nu mai zic ca nava poate anihila definitiv viteza tangentiala.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 29 Ian 2014, 20:16, editata de 2 ori (Motiv : Provine din topicul...)

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Sistem tehnic versus sistem natural

Mesaj Scris de colegu Mier 29 Ian 2014, 17:20

29.01.2014/17:01:30
Da-mi un exemplul in natura de un corp care se deplaseaza continuu radial fata de centru de forta (corpul central). Ce facem vorbim discutii?
Cand pui intrebare si vrei analogii (NU SIMILITUDINI, ca asta-i altceva) aliniaza-te la parametrii de miscare naturali (directie, etc.) ai corpului ca sa obtii rezultate de aceeasi natura (cinematica specifica corpului natural).
Vad ca nu stii nici sa intrebi. Si aici trebuie stiinta. Dar, asta inseamna multa munca si deloc FURT.
Analizeaza bine comentariul inainte de a da un raspuns. Nu de alta, dar te faci de tot rasul.
De asta ti-am prezentat ipotezele in comentariul precedent. Sa vezi daca exista ANALOGIE cu miscarea unui corp natural masic. Dar vad ca n-ai inteles nimic. Zburzi prin fizica cu voiosia unui scolar.
Nu confunda 'caderea" microcorpurilor nemasice catre corpul central cu deplasare unui corp masiv in sensul invers respectivei caderii.
Mai sunt multe de spus dar ma opresc aici!
Apropo, mai da si raspunsuri!


colegu
Vizitator


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de virgil Mier 29 Ian 2014, 17:41

Da-mi un exemplul in natura de un corp care se deplaseaza continuu radial fata de centru de forta (corpul central). Ce facem vorbim discutii?
Cand pui intrebare si vrei analogii (NU SIMILITUDINI, ca asta-i altceva) aliniaza-te la parametrii de miscare naturali (directie, etc.) ai corpului ca sa obtii rezultate de aceeasi natura (cinematica specifica corpului natural).
Atunci specifica tu ca este vorba numai de corpuri naturale, si nu de nave cosmice. Chiar si in cazul corpurilor naturale, asteroizi sau comete, miscarea lor privita de un observator aflat in centrul sistemului natural, este o curba plana, si nu o elice.
Vad ca nu stii nici sa intrebi. Si aici trebuie stiinta. Dar, asta inseamna multa munca si deloc FURT.
Nu inteleg, la ce FURT te referi tu?
Analizeaza bine comentariul inainte de a da un raspuns. Nu de alta, dar te faci de tot rasul.
Nu tu esti colegul ala care ai inventat termenul de corpuri nemasice? cred ca tu esti de tot rasul cu asa o filozofie.
Nu confunda 'caderea" microcorpurilor nemasice catre corpul central cu deplasare unui corp masiv in sensul invers respectivei caderii.
Mai sunt multe de spus dar ma opresc aici!
Da-mi macar un exemplu de corp nemasic aflat in cadere spre corpul central, si dovezi ca exista. (sper ca nu ai sa amintesti de fotoni sau neutrino, ca astea nu sunt corpuri).
Apropo, mai da si raspunsuri!
Am dat aici.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty De ce insisti ...

Mesaj Scris de colegu Mier 29 Ian 2014, 18:16

29.01.2014/17:44:12
1."Atunci specifica tu ca este vorba numai de corpuri naturale, si nu de nave cosmice. Chiar si in cazul corpurilor naturale, asteroizi sau comete, miscarea lor privita de un observator aflat in centrul sistemului natural, este o curba plana, si nu o elice."
Raspuns:
Miscarea corpului nu depinde de locul de unde privesti. Analizeaza cu multa atentie (daca tii cont de miscare sistemului din care face parte corpul si ai sa vezi ca-i elicoidala/curbilinie. Si-I elicoidala nu din "condei" ci datorita interactiunilor corpului.
Nu cred ca-si propune nici un proiectant (decat , eventual, pentru navigatie inertiala) sa proiecteze o nava care sa mearga elicoidal (doar prin SIMILITUDINE, dar nu cred)
2.
Nu inteleg, la ce FURT te referi tu?
Raspuns:
Metaforic, vorbind intrebarea presupune satisfacerea unei "asteptari" fara alt effort decat de a intreba. Astfel se insuseste rezultatul "efortului"pe care l-a depus anterior cel care raspunde. Asta este un raspuns politicos, dar se poate raspunde si altfel.
3.
"Nu tu esti colegul ala care ai inventat termenul de corpuri nemasice? cred ca tu esti de tot rasul cu asa o filozofie."
Raspuns:
Termenul este preluat (Aristotel, ...,acad. Draganescu, s.a.) si utilizat ca referent al teoriei electroconvergentei. Vezi care sunt conditiile ce trebuie sa le indeplineasca un referent al unei teorii. Dar cred ca nu ai auzit de raportul dintre filozofie si stiinta, despre teoria stiintei, teoria modelarii, teoria creatie, s.a. Ti-am spus prea bland ca zburzi prin fizica ca un scolar. Dar nu ti-am spus-o cu rautate, ci ca sa te trezesc la realitate ( probabil ca mai este timp sa te schimbi in BINE).

4.
"Da-mi macar un exemplu de corp nemasic aflat in cadere spre corpul central, si dovezi ca exista. (sper ca nu ai sa amintesti de fotoni sau neutrino, ca astea nu sunt corpuri).
Raspuns;
Orice EVENIMENT trebuie sa aiba un cadru de masurare (geometric, temporal). Evenimentele nu se produc de la sine ci au la baza entitati care lucreaza in cadrul de masurare (geometric, temporal). Etheroni, neutrino, corpul emergent fotonic sunt evenimente cu cadru de masurare. Aceste entitati sunt CORPURI/LOCURI. Ca sa vezi ceea ce NU VEZI TU ITI TREBUIE MULTA CARTE/MINTE/MUNCA.
5.
"Apropo, mai da si raspunsuri!
virgil;
Am dat aici."

Raspuns:
Scuza-ma! N-am precizat in comentariul anterior ca nu orice raspus ci RASPUNSURI CORECTE!

IN final imi cer scuze ca n-am avut puterea sa nu-ti raspund la comentariul facut de tine. As fi preferat sa nu-ti raspund. Dar ... putem continua cu INTREBARI si RASPUNSURI.

colegu
Vizitator


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de virgil Mier 29 Ian 2014, 20:12

Orice EVENIMENT trebuie sa aiba un cadru de masurare (geometric, temporal). Evenimentele nu se produc de la sine ci au la baza entitati care lucreaza in cadrul de masurare (geometric, temporal). Etheroni, neutrino, corpul emergent fotonic sunt evenimente cu cadru de masurare. Aceste entitati sunt CORPURI/LOCURI. Ca sa vezi ceea ce NU VEZI TU ITI TREBUIE MULTA CARTE/MINTE/MUNCA.
Deci sa inteleg ca pentru tine orice eveniment este un corp nemasic. Asta este problema ta ce denumire vrei sa dai unui eveniment, dar pentru asta nu-ti trebuie multa carte/minte/munca.
PS. cand intalnesti primul etheron nemasic, sau un corp emergent fotonic, sa-mi dai de stire.
IN final imi cer scuze ca n-am avut puterea sa nu-ti raspund la comentariul facut de tine. As fi preferat sa nu-ti raspund. Dar ... putem continua cu INTREBARI si RASPUNSURI.
Nici mie nu mi se pare ca avem o conversatie constructiva, asa ca te las sa zburzi in metafizica.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de CAdi Mier 29 Ian 2014, 21:48

colegu a scris:29.01.2014/17:01:30
Da-mi un exemplul in natura de un corp care se deplaseaza continuu radial fata de  centru de forta (corpul central). Ce facem vorbim discutii?
Cand pui intrebare si vrei analogii (NU SIMILITUDINI, ca asta-i altceva) aliniaza-te la parametrii de miscare naturali (directie, etc.)  ai corpului ca sa obtii rezultate de aceeasi natura (cinematica specifica corpului natural).
Vad ca nu stii nici sa intrebi. Si aici trebuie stiinta. Dar, asta inseamna multa munca si deloc FURT.
Analizeaza bine comentariul inainte de a da un raspuns. Nu de alta, dar te faci de tot rasul.
De asta ti-am prezentat ipotezele in comentariul precedent. Sa vezi daca exista ANALOGIE cu miscarea unui corp natural masic.
Dar vad ca n-ai inteles nimic. Zburzi prin fizica cu voiosia unui scolar.
Nu confunda 'caderea" microcorpurilor nemasice catre corpul central cu deplasare unui corp masiv in sensul invers respectivei caderii.
Mai sunt multe de spus dar ma opresc aici!
Apropo, mai da si raspunsuri!


Mai spun inca odata :

Nu mi se pare corect sa suferim de atacuri din partea ,,vizitatorilor" gen ,,colegu" fara ca acestia sa aiba
posibilitate de a fi sanctionati cu un rosu macar fata de cele scrise...pentru ca dispun de imunitate ,,parlamentara'' .

In al doilea rand nu mi se pare corect din partea acestora sa se ascunda sub titlul de ,,vizitatori" :
Fii domnule barbat si intra ca titular la comentarii ,nu baga ,,tepusa" printre gard ....

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de CAdi Mier 29 Ian 2014, 22:22

As vrea sa fiu trecut si eu la ,,Vizitator " ...  Laughing 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de virgil Joi 30 Ian 2014, 10:55

Vizitatorii sunt de fapt musafiri, care trebuie serviti cu de toate, numai sa se simta bine. De obicei cafea, insa pe timpuri se servea o ligurita de serbet cu apa rece, sau ra-hat cu apa rece, dupa preferinta. Eu sunt de moda veche. Very Happy

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Offtopic din "Ce garanţie..." Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Offtopic din "Ce garanţie..." Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Offtopic din "Ce garanţie..." Empty Re: Offtopic din "Ce garanţie..."

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum