Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 19:41

» Memoria și tendințele adictive
Scris de Bordan Astazi la 17:32

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Astazi la 12:04

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Astazi la 11:41

» Globalizarea
Scris de eugen Ieri la 17:10

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Ieri la 10:34

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 13:49

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Lun 25 Mar 2024, 09:24

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 11:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 18:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 17:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 13:19

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Mier 20 Mar 2024, 19:35

» Fizica si Matematica
Scris de CAdi Mier 20 Mar 2024, 12:04

» Viitorul si pacea inca e in miinile noastre
Scris de Vizitator Lun 18 Mar 2024, 21:32

» E miscarea rectilinie uniforma identica cu repausul ?
Scris de curiosul Lun 18 Mar 2024, 15:31

» Daci nemuritori
Scris de CAdi Lun 18 Mar 2024, 08:47

» Orbitarea - o miscare compusa
Scris de virgil_48 Dum 17 Mar 2024, 10:20

» Dialogul cu ChatGPT
Scris de Bordan Dum 17 Mar 2024, 07:47

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Sam 16 Mar 2024, 10:10

» Un dicționar incipient de termeni ai Fizicii elicoidale
Scris de Abel Cavaşi Vin 15 Mar 2024, 07:06

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Joi 14 Mar 2024, 19:35

» Deplasarea spre rosu a galaxiilor
Scris de CAdi Lun 11 Mar 2024, 12:30

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Dum 10 Mar 2024, 13:50

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Sam 09 Mar 2024, 12:57

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Joi 07 Mar 2024, 12:53

» Pompele de caldura- instalatii energetice ale viitorului ?
Scris de virgil Mar 05 Mar 2024, 18:41

Top postatori
virgil (12129)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
CAdi (11780)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
virgil_48 (11133)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
curiosul (6509)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Razvan (6162)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
eugen (3757)
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Pacalici
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Dacu
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Razvan
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
meteor
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
gafiteanu
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
scanteitudorel
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
eugen
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Bordan
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Forever_Man
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Razvan
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
virgil_48
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
eugen
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
Bordan
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 19 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 19 Voting_barpropuneri ... - Pagina 19 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 30 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 29 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

virgil_48

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

propuneri ...

+20
cumatru
Pacalici
omuldinluna
virgil_48
virgil
Bordan
curiosul
Dacu
CAdi
cris
sadang
gafiteanu
WoodyCAD
eugen
Razvan
meteor
mm
george
Abel Cavaşi
joben
24 participanți

Pagina 19 din 34 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Urmatorul

In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty propuneri ...

Mesaj Scris de joben Lun 24 Mai 2010, 02:43

Rezumarea primului mesaj :

Incep prin a preciza ca este necesara introducerea tuturor topic-urilor ce au legatura cu numerele naturale, intregi sau rationale intr-o sectiune ce ar trebui sa poarte numele Aritmetica si Teoria Numerelor
Pe masura ce exista postari si din alte ramuri ale matematici, topic-urile sa se afle in sectiuni corespunzatoare
Aceleasi amendamente si la fizica (mecanica, electricitate etc.)
Fiecare ramura a stiintei va trebui sa aiba si o sectiune cu generalitati ce au legatura cu mai multe domenii sau nu pot fi incadrate exact

_________________
"Un jucator bun este si norocos" (Capablanca)

joben
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Robert
Numarul mesajelor : 35
Puncte : 17293
Data de inscriere : 22/05/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 13 Ian 2016, 14:03

Nu se poate spune că n-am încercat să te luminez.

Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Numarul mesajelor : 7942
Data de inscriere : 28/02/2008

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 13 Ian 2016, 14:32

Propun sa fie declarati membrii de onoare postmortem ai forumului nostru urmatorii fizicieni zigzagoisti:
Isaac Newton, fizician, matematician, filosof englez sec. 17.
Albert Einstein, fizician, filosof evreu, sec 20.
Justificare aici :
https://cercetare.forumgratuit.ro/t1998p30-fizica-zigzagoidala#68111
https://cercetare.forumgratuit.ro/t2002-despre-ciocnirile-liniare#68145
Inca e prea devreme, dar nu peste mult timp, va garantez, Abel va reboteza forumul:
FORUMUL ZIGZAGOISTILOR ... (ELICOIDALISTI)
Daca vreti puteti adopta si o alta denumire alternativa mai veche, de exemplu "BRAWNIANISTI"
Mai propun ca domnu admin sa nu se mai chinuie zilnic sa tot umble cu ocaua mica la "reputatie de la fondator". Poate astfel simte ca se racoreste, cu toate ca e iarna afara.
Sa mi-o taie de tot, s-o faca zero "0" asa cum o are si dumnealui, sau chiar negativa.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Joi 14 Ian 2016, 12:46

Propunere de moderator

Propun pe lista de moderatori pe colegul nostru negativ.
Motive:
-activitate crescuta in ultimul timp;
-exprimari decente, care emana respect pentru interlocutor;
-exprimari coerente, argumentate, preocupare prioritara pentru idei;
-dovezi de cultura, educatie, bun simt;
-necesitatea de a impulsiona forumul pe o directie de echilibru, prin utilizatori cat mai maturi.

In acest spirit citez ce a scris negativ:

Propun impunerea unei pozitii minim argumentate in critica ideilor celorlalti, precum si analiza proprie a teoriilor noi cu privire la domeniul de aplicabilitate si utilitate al descoperirilor proprii.

Negativ,
Indiferent daca vei fi de acord sau nu cu propunerea mea, iti voi respecta pozitia.
De altfel inteleg ca esti destul de ocupat.
Totusi, am facut o propunere, ocazie cu care iti doresc succes, indiferent de imprejurari.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3757
Puncte : 32166
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 14 Ian 2016, 13:20

Fizica va progresa doar daca nu vor mai exista "moderatori".

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 14 Ian 2016, 17:19

Eugen, mulțumesc pentru propunerea înțeleaptă!

Ce zici, negative? O punem de-o moderare? Smile
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 14 Ian 2016, 17:37

https://cercetare.forumgratuit.ro/t164p540-propuneri#68146
Il propun ca membru de onoare post mortem al forumului nostru si pe marele zigzagoi
Nikola Tesla.
Vor urma justificarile la locul potrivit, daca cumva mai este nevoie.
Elicoii sa-si adune si ei propunerile lor, la loc de cinste fiind Edison, inventatorul scaunului electric de prajit oameni cu curent liniar.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Lun 18 Ian 2016, 22:07

Sa separam grupurile ?

Doru,

Ai scris :
"...Ori  utilizatorii  acestui   forum  nu  mai  inteleg   scopul   pentru care acest forum a fost creat."

Dupa cum vezi, unii armasari necheaza, dau din copite, se zburlesc.
Caii blanzi isi vad de treaba.
Armasarii nu trag caruta un metru. Dar sar in cer cu copitele ridicate de zici ca mananca jar.
De aceea unii risca cravase usturatoare.
Avea bunicul meu un cal care se ridica in doua picioare si nu tragea carul.
Pana nu era batut cu scandura sau cu coada furcii, nu se urnea.
Azi e democratie, caii vor sa fie liberi, sa traga prostii caruta...
Ei numai sa necheze.

Am propus mai demult o schita de plan de cercetare care a fost luata din start in ras, de un coleg care  a nechezat ca ce, asta-i plan ?
Noi vrem bascalie, varzarie, taraba, distractie...

Alta propunere de a mea a fost sa ne separam.
Cei care vor bascalie, sa-si faca forumul lor.
Sa se distreze ei intre ei, sa-si caute prostii lor, ei intre ei.
Sa-i vedem ce construiesc? Ca se dau destepti.

Ceilalti care vor sa discute serios, sa se dea deoparte, in forumul lor.
Ghiveci, nu functioneaza.
Este un demon care ii chinuie pe unii si n-au stare.
Daca e asa, sa separam apele.

Tu ce zici?

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3757
Puncte : 32166
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Inversia

Mesaj Scris de Vizitator 1 Lun 18 Ian 2016, 23:01

"Nu se poate spune că n-am încercat să te luminez".

De la George citire:
Inversare=solutie.

De la mare la mic (microcorp natural masic)

Vizitator 1
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de scanteitudorel Lun 18 Ian 2016, 23:07

eugen a scris:Daca e asa, sa separam apele.

Tu ce zici?
Apele   trebuiau  de  mult   separate , dar  niciodata  nu   este   prea  tarziu.  Regret  ca  sa   ajuns  in   aceasta   situatie . Vreau  sa   activez  pe  un   forum   pentru  a  ma  destinde  , nu pentru a  ma incrancena  .  Am  primit  un  mesaj  unde  mi  se  explica  ca  nu  stiu  fenomenele fizice  care   se   petrec   in  dispozitivele  pe   care   le   propun ,  sau   pe   scurt nu   cunosc   fizica.   Nimic  mai   fals   . Eu  propun   spre dezbatere  subiecte  grele   care   analizate  cu  atentie  sa  ofere  utilizatorului  pe  linga   raspunsul   final ,   functioneaza  sau nu   functioneaza   si   de   ce   se   intampla  acest  lucru. Dupa  parerea  mea   asta   inseamna   cercetare.  Este  simplu  sa   spui  NU , incalca LCE ,  dar  mai   greu  este   sa   explici  prin   fenomenele   fizice  care   au  loc  in  modelul  fizic  respectiv  si  de  ce ,  sau   cum   apare   acest   echilibru  energetic. Renuntam , modificam , inventam ceva nou sau intram intr-o stare de blazare si colindam prin carciumi ?
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25182
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de negativ Mar 19 Ian 2016, 08:53

Abel Cavaşi a scris:Eugen, mulțumesc pentru propunerea înțeleaptă!

Ce zici, negative? O punem de-o moderare? Smile
Acum am vazut postarea asta, dar am sa raspund propunerii :
Eu nu sunt in stare sa-mi moderez propriul forum, de pe site-ul pe care nu l-am mai refacut in totalitate.
Este adevarat ca sunt ocupat, dar cu organizarea si sistematizarea ideilor pe care le-am gasit pana acum si care pun in alta lumina matematica si fizica studiate la scoala.(Scoala cu titlu generic, de la cursurile primare, pana la doctorale, etc.)
Cand vii cu o idee noua, nu o poti supune dezbaterii pana nu verifici toate slabiciunile acesteia. Acesta este motivul pentru care exprimarile mele sunt mai mult teoretice si nu implica unele calcule concrete spre deplina demonstratie. In aceasta idee, pun aici mai mult intrebari, pentru a intelege cum judeca altii propriile calcule sau demonstratii.
De exemplu o notiune simpla in aparenta : numerele transcedentale. Are cineva inspiratia sa deschida un topic pentru a lamuri ce inseamna asta de fapt ? Ce transcend ele si cum ? Cate sunt si de ce ? (Exceptand bineinteles teorema Lindemann-Weistrass, cu ajutorul careia se demonstreaza transcedentalitatea prin contradictie, folosindu-se de identitatea lui Euler) Exemplele pot continua.
Problema principala este ca realitatea matematica este paralela (fiind o reflexie a celei fizice) si nu confundata cu cea fizica. De aici toate nelamuririle si esecurile modelului standard din fizica.
De aceea raspunsul la intrebare trebuie sa fie "negativ". Very Happy

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue5 / 105 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20437
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Sam 23 Ian 2016, 13:38

Fiind un utilizator mai vechi, știu cam cum stă treaba pe forumul acesta.
Constat că anumite subiecte și discuții produc o imagine de haos pe forum, vizitatorii au cam multă libertate și produc diversiune, subliniază constant aspecte a caror rol, mai mult sau mai puțin în mod intenționat, este de a distruge sistematic calitatea forumului, indiferent de nivelul la care se află în prezent.

După perioada de inactivitate privesc acum forumul ca și prin ochii unui nou utilizator care încearcă să-și expună ideile, iar prima impresie, cu părere de rău, ar fi aceea că...nu merită și produce tendința de renunțare.
Prima imagine este că pe forum este cam multă bășcălie, acesta a devenit un fel de rețea de socializare, în care o parte din utilizatori/vizitatori se întrec în postări care doresc să smulgă zâmbete sau se vor a fi ironii inteligente și de calitate.

Stadiul în care se află acum forumul nu cred că poate atrage noi utilizatori, dornici de discuții obiective, productive și liniștite.

Mi-aș dori să se poată schimba ceva, dar nu cred că eugen și Abel, în principal, au suficientă putere să schimbe cursul actual al discuțiilor de pe forum.

Așa cum fiecare a remarcat, cred, faza cu banările nu sunt cea mai bună soluție, dar ideea este că trebuie schimbat ceva.

Nu este o propunere propriu-zisă, dar acesta este primul aspect care mi-a sărit în ochi și care ar trebui să ridice ceva semne de întrebare.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6509
Puncte : 40028
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Sam 23 Ian 2016, 15:29

Salut, curiosule! Și bine ai mai venit! Smile Că bine-i și merge cînd ți-a fi de mers ..

Știi tu că de obicei ăla care strigă ʺhoțiii!!ʺ e mai hoț ca ʺhoțiiʺ. Pe un forum declarat liber de prejudecăți n-ar trebui să fie nici un fel de problemă legat de nici un subiect, doar să respecte un limbaj al bunului simț. Nu există ʺhahaha, ce prost e ăla!ʺ și să sari retardat în patru labe, că nu ești nici tu mai bun ca el atîta timp cît i-ai citit ʺprostiileʺ dar pe deasupra te-ai și manifestat ca o maimuță. Dacă tu ai învățat la școală mai mult ca respectivul, la care probabil nu-i înțelegi nici limbajul, nu înseamnă că și înțelegi ceea ce ai învățat. Nu înseamnă că înțelegi mai mult nici ca respectivul. Că repeți ca o placă zgîriată aceeași poezie, nu înseamnă că o și înțelegi, ci doar că ești un papagal.

Din partea mea poate să deschidă oricine, orice subiect, dacă mă interesează intru în discuție, dar nu de pe poziția, ʺauzi mă prostovane?ʺ, și discut cu el, poate-l mai îmbîrlig în stilul meu, dar nu să-l fac în toate formele. Aici oficioșii, după mine, îs mai dogmatici decît religioșii, plini de ei și de aerele lor. Ba se și înhăitează în haită de pramatii ... Smile

Părerea mea, dacă nu poate fiecare să fie propriul moderator al subiectelor pe care le deschide, să le deschidă în forumul personal, iar pentru discuții un topic separat cu acces liber. Iar moderatorii să modereze doar limbajul bunului simț. Dacă nu ești în stare să vorbești civilizat pleacă în banat, cu pramatiile, ce mai cauți printre oameni. Nu?

1000 de ani!! La numerele tale nu mă bag, că-i mai dulce femeia cu gust de albastru infinit ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 23 Ian 2016, 21:09

Da, deocamdată banez orice vizitator care comentează aiurea. Cam asta văd eu că e singura soluție, până se împlinesc cele 30 de zile de ban pentru pramatii. Apoi le voi permite din nou să scrie tuturor, ridicând restricțiile. Iar dacă nu au învățat nimic din acest mic avertisment, atunci îi voi bana pentru totdeauna.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Pacalescu Dum 24 Ian 2016, 06:30

Abel Cavasi a scris:Da, deocamdată banez orice vizitator care comentează aiurea. Cam asta văd eu că e singura soluție, până se împlinesc cele 30 de zile de ban pentru pramatii.

Eu unul iti mai atrag atentia inca o data asupra terminologiei pe care o folosesti. Continuand astfel te incluzi automat in categoria definita de tine.

Pacalescu
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Dum 24 Ian 2016, 07:59

Io mai zic odată, să mai încercăm odată, să o luăm de la capăt, de ziua unirii. Să ne revizuim fiecare vocabularul, și io bineînțeles că nu mă exclud, și să încercăm fiecare să ne vedem de treaba lui. Adică de treaba sa, nu de-a altuia.

Care nu-și poate controla limbajul, să i se atragă atenția o dată, de două ori, nu știu, după care suspendat definitiv. Meargă-n banat ... Smile

Sau poate un topic interzis vizitatorilor unde ne putem lupta pînă la sînge, să-mproaște sîngele pe toți păreții, să vedem cine rămîne-n picioare, dacii o romanii ... Smile o hunii ..

Ce zici, Abel?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 24 Ian 2016, 08:44

Abel Cavaşi a scris:Da, deocamdată banez orice vizitator care comentează aiurea. Cam asta văd eu că e singura soluție, până se împlinesc cele 30 de zile de ban pentru pramatii.
Nici eu nu pot spune ca agreez aceasta exprimare. Nu de alta,
dar era timpul sa punem amortizor conflictelor. Un cuvant
nu este mare lucru, nici nu ar trebui sa-l luam in seama, dar
in atmosfera de aici este un motiv de escaladare a conflictelor.
Nu era nici cazul nici momentul. Mai mult calm ar fi benefic.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11133
Puncte : 43663
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 24 Ian 2016, 09:07

Bordan a scris:Io mai zic odată, să mai încercăm odată, să o luăm de la capăt, de ziua unirii. Să ne revizuim fiecare vocabularul, și io bineînțeles că nu mă exclud, și să încercăm fiecare să ne vedem de treaba lui. Adică de treaba sa, nu de-a altuia.

Care nu-și poate controla limbajul, să i se atragă atenția o dată, de două ori, nu știu, după care suspendat definitiv. Meargă-n banat ... Smile

Sau poate un topic interzis vizitatorilor unde ne putem lupta pînă la sînge, să-mproaște sîngele pe toți păreții, să vedem cine rămîne-n picioare, dacii o romanii ... Smile o hunii ..

Ce zici, Abel?
Posibilități există. Și nu puteți spune că sunt un administrator care nu se străduiește să facă așe cum zâceți. Zâceți cum ar fi bine și ne-om gândi împreună. Există pe forum locuri cu duiumul unde nu pot scrie vizitatorii. Dar eu m-am gândit să le dau și lor dreptul să facă propuneri. Și uite care mi-i mulțămirea...



virgil_48 a scris:
Abel Cavaşi a scris:Da, deocamdată banez orice vizitator care comentează aiurea. Cam asta văd eu că e singura soluție, până se împlinesc cele 30 de zile de ban pentru pramatii.
Nici eu nu pot spune ca agreez aceasta exprimare. Nu de alta,
dar era timpul sa punem amortizor conflictelor. Un cuvant
nu este mare lucru, nici nu ar trebui sa-l luam in seama, dar
in atmosfera de aici este un motiv de escaladare a conflictelor.
Nu era nici cazul nici momentul. Mai mult calm ar fi benefic.
Apăi tăt am fost calm pân-amu și tăt nu le-o fo' bugăd. Ce să le mai fac? Până când să tăt tolerăm? De ce tăt noi suntem de vină?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Dum 24 Ian 2016, 09:42

Din partea mea ar putea exita un loc pe forum, un talmeș-balmeș, interzis vizitatorilor, unde să se poată muta orice mesaj care e reclamat de inițiatorul unui topic ca fiind nelalocul lui.

Să dau un exemplu: bălăriile mele nu sunt gustate de Meteor și reclamă că m-am băgat într-un topic deschis de el aiurea-n tranvai. Fără alte hau-hauri, mesajul reclamat e mutat la talmeș-balmeș. Acolo se poate continua ʺluptaʺ pe marginea mesajului respectiv. Cu asta io am și priceput să nu-l ma deranjez pe d-nul Meteor cu alte bălării, stau în banca mea. O, dacă nu, să fiu trimis și io în .. banat .. Smile

Deci cumva să putem face în așa fel încît inițiatorul unui topic să-și poată selecta colaboratorii. Dacă spune curiosul, de exemplu, ʺBordane tu n-ai ce căuta la numerele mele!ʺ, mie nu mai trebuie să-mi spună altul treaba asta, că am priceput, mă retrag în bălăriile mele. Și oricare mi-ar spune. Care e mai tare de urechi și nu pricepe nicicum ăla să fie ajutat.

Că atunci e mai atent și cine se bagă în seamă mai gălăgios, să se mai gîndească odată, că s-ar putea să nu se mai poată băga deloc.

Mai îs și altile! Mai zîceți și voi ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de negativ Dum 24 Ian 2016, 10:27

Am urmarit acum cateva zile o emisiune la TV unde un invitat vorbind despre cineva care nu era prezent, si-a permis sa-l categoriseasca drept "idiot". Reactia moderatoarei a fost : "... este o jignire..." Imi permit sa spun aici ca idiotenia este o boala psihica pentru identificarea careia nu trebuie sa fii neaparat medic . Era mai degraba o invitatie la autoevaluare adresata absentului de la fata locului.
O jignire ar fi fost daca persoana despre care se vorbea ar fi emis o judecata valabila. Aceasta stabileste totusi diferenta de orizont de intelegere al diverselor persoane.
N-ar strica mai multa atentie in exprimare, asumata de toate partile implicate in discutie.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue5 / 105 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20437
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 24 Ian 2016, 11:20

Bordan a scris:Din partea mea ar putea exita un loc pe forum, un talmeș-balmeș, interzis vizitatorilor, unde să se poată muta orice mesaj care e reclamat de inițiatorul unui topic ca fiind nelalocul lui.

Să dau un exemplu: bălăriile mele nu sunt gustate de Meteor și reclamă că m-am băgat într-un topic deschis de el aiurea-n tranvai. Fără alte hau-hauri, mesajul reclamat e mutat la talmeș-balmeș. Acolo se poate continua ʺluptaʺ pe marginea mesajului respectiv. Cu asta io am și priceput să nu-l ma deranjez pe d-nul Meteor cu alte bălării, stau în banca mea. O, dacă nu, să fiu trimis și io în .. banat .. Smile

Deci cumva să putem face în așa fel încît inițiatorul unui topic să-și poată selecta colaboratorii. Dacă spune curiosul, de exemplu, ʺBordane tu n-ai ce căuta la numerele mele!ʺ, mie nu mai trebuie să-mi spună altul treaba asta, că am priceput, mă retrag în bălăriile mele. Și oricare mi-ar spune. Care e mai tare de urechi și nu pricepe nicicum ăla să fie ajutat.

Că atunci e mai atent și cine se bagă în seamă mai gălăgios, să se mai gîndească odată, că s-ar putea să nu se mai poată băga deloc.

Mai îs și altile! Mai zîceți și voi ...
Păi, astea-s valabile de mult. Există o secțiune numită „Offtopice” unde se pot muta diversele aiureli și unde nu pot ceti vizitatorii. Restul depinde de voi să cereți. Iar dacă or fi prea multe cereri dintr-astea, veți aștepta până oi putea să le rezolv pe toate, ori mi-ți ajuta și voi să le rezolv.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de metica Dum 24 Ian 2016, 13:22

Abel unde sunt mesajele mele scrise in noaptea de azi cam de la 00.00 pina la 2.00 ?!

Acolo a mai scris PAcalescu, Poracle si gafiteanu. Scriam in acest subiect.

metica
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 24 Ian 2016, 15:46

Topicul acesta este pentru „propuneri”. Nu puneți aici întrebări de acest gen.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 24 Ian 2016, 15:52

Propun sa punem intrebari.  Unde ne este munca. Am verificat si la gunoi. A fost trimisa in Triunghiul Bermude ?

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 24 Ian 2016, 15:57

Puneți întrebări, dar la locul lor. Și eu propun o mulțime de lucruri. Mi le puneți în aplicare?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Ian 2016, 00:48

Propun:
Un film pt. Bordan, care si el joaca in acest film din tineretea lui, fiind la cea mai inalta tensiune.
Al doilea pt. toata lumea elicoidala si zigzagoidala.
Le downloadati si dezipati cand sunt gata, cate doua care fac perechi. In general le gasiti la My Documents-Download-Descarcari. Puneti la fiecare cand va cere parola urmatoare:  80Inanna
http://romania-inedit.3xforum.ro/post/210353/1/Trepte_pe_cer_1977_/
http://romania-inedit.3xforum.ro/post/502979/1/Cosmos_A_Spacetime_Odyssey_2014_ro_/

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 28 Ian 2016, 05:49

Ok. Și asta trebuia scrisă la propuneri?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Ian 2016, 06:45

Da. "Propun sa vizionati.". Sau daca vreti alta exprimare, "Recomand sa vizionati". "Va prinde bine daca vizionati".
Daca nu place, mutati va rog la celalalt topic:
"Antipropuneri".

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 28 Ian 2016, 07:38

Să înțeleg că tu n-ai priceput că aici sunt propuneri în legătură cu buna funcționare a forumului?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 28 Ian 2016, 18:51

Abel Cavaşi a scris:Să înțeleg că tu n-ai priceput că aici sunt propuneri în legătură cu buna funcționare a forumului?
Eu vreau sa-i propun ceva lui curiosul sau altui forumist care
se pricepe la programe, softuri, etc, si este interesat.
Fiindca deocamdata bat pasul pe loc cu demonstratia pentru
combaterea conservativitatii(care totusi va veni), sa întocmim un
program pentru rezolvarea careurilor Sudoku grele, dupa metoda
unui creier uman. Deci nu asa cum face calculatorul, încercând
toate variantele. Prezentand rezolvarea in evolutia ei logica, ar
putea constitui un fel de simulator pentru antrenament.
Daca stie cineva ca exista, sa ma anunte, ca sa ma opresc.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11133
Puncte : 43663
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Joi 28 Ian 2016, 20:03

virgil_48 a scris:
Eu vreau sa-i propun ceva lui curiosul sau altui forumist care
se pricepe la programe, softuri, etc, si este interesat.
... sa întocmim un
program pentru rezolvarea careurilor Sudoku grele, dupa metoda
unui creier uman. Deci nu asa cum face calculatorul, încercând
toate variantele. Prezentand rezolvarea in evolutia ei logica, ar
putea constitui un fel de simulator pentru antrenament.
Daca stie cineva ca exista, sa ma anunte, ca sa ma opresc.

Deschide un subiect nou pe aceasta tema, virgile, sa nu fim offtopic si sa vedem ce putem face.
Dar exlica lucrurile ceva mai clar ca sa inteleg, eu cel putin, ce vrei mai exact sa faci si sa vad daca imi sta in putere sa te ajut in vreun fel.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6509
Puncte : 40028
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty A great proposal

Mesaj Scris de Pazvante Dum 31 Ian 2016, 20:44

Ce-aţi zice dacă am sintetiza ideile emanate de pe acest forum în aşa fel încât să le postăm pe o pagină din Wikipedia?
E destul de muncă, într-adevăr, pentru cei ce se vor înhăma la sinteza, plus discernerea şi sistematizarea lor, dar totodată va putea fi şi un aport real la progresul ştiinţei.
Ce spuneţi de propunerea mea?

Pazvante
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 31 Ian 2016, 21:20

Ideile „emanate” pe acest forum nu s-au cristalizat suficient pentru o asemenea propunere. Cei 8 anișori trecuți de la nașterea forumului sunt foarte puțini față de cei care vor conta cu adevărat în viitor. Poate în viitor, dacă utilizatorii forumului vor găsi concentrarea necesară, vom construi un loc pe acest forum cu care ne vom putea mândri datorită organizării și structurării impecabile a ideilor. Numai de ei depinde. Tehnologia forumului permite o mare libertate.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 19 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 19 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 19 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 34 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum