Ultimele subiecte
» Mecanica FOIP si actiunea acestuia asupra corpurilor.(secțiunea 4)
Scris de virgil_48 Ieri la 21:13

» Eterul frânează corpurile, ori ba?
Scris de virgil_48 Ieri la 20:05

» Legi de conservare
Scris de negativ Lun 26 Iun 2017, 23:41

» Despre semnificatia masei particulelor.
Scris de negativ Dum 25 Iun 2017, 15:37

» Ce este sarcina ?
Scris de virgil Dum 25 Iun 2017, 09:33

» Ce este un foton ?
Scris de Adrian Gheorghe Sam 24 Iun 2017, 17:45

» In ce consta campul electric?
Scris de negativ Vin 23 Iun 2017, 15:37

» Lucrul mecanic - definitie si exemple
Scris de virgil Mier 21 Iun 2017, 07:19

» Ce este TIMPUL?
Scris de negativ Lun 19 Iun 2017, 07:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 18 Iun 2017, 22:04

» Care este diferenta dintre radiatiile electromagnetice naturale si cele artificiale produse de oscilatori?
Scris de negativ Sam 17 Iun 2017, 09:00

» Free energy
Scris de virgil_48 Vin 16 Iun 2017, 11:52

» VA INFORMAM
Scris de scanteitudorel Joi 15 Iun 2017, 07:53

» Tubul Venturi
Scris de scanteitudorel Joi 15 Iun 2017, 07:49

» Critica atractiei gravitationale
Scris de virgil_48 Joi 15 Iun 2017, 07:03

» Bubuitura de la Galati
Scris de scanteitudorel Lun 12 Iun 2017, 16:50

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Dum 11 Iun 2017, 18:52

» Ce vă nemulțumește pe forum?
Scris de mm Dum 11 Iun 2017, 15:38

» Salonul universal din Kazahstan
Scris de scanteitudorel Sam 10 Iun 2017, 20:58

» Fenomene asimetrice
Scris de eugen Sam 10 Iun 2017, 09:49

» Cauzele rezultatului negativ al experientei lui Michelson.
Scris de virgil_48 Joi 08 Iun 2017, 16:34

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de virgil_48 Mier 07 Iun 2017, 19:33

» Eterul, eterul
Scris de WoodyCAD Mar 06 Iun 2017, 16:04

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de Pacalici Lun 05 Iun 2017, 12:28

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Sam 03 Iun 2017, 19:41

» Alți pași spre viitorul Fizicii
Scris de virgil_48 Vin 02 Iun 2017, 18:09

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Joi 01 Iun 2017, 21:01

» Despre energie și (in)dependența acesteia de DIRECȚIA vitezei
Scris de virgil_48 Joi 01 Iun 2017, 18:40

» Despre abolirea discrepanței dintre bogați și săraci
Scris de virgil Joi 01 Iun 2017, 11:41

» LA MULTI ANI!
Scris de Pacalici Joi 01 Iun 2017, 08:58

Top postatori
virgil (7978)

CAdi (7381)

Abel Cavași (6327)

Razvan (5549)

gafiteanu (5465)

Pacalici (5087)

virgil_48 (4930)

curiosul (4738)

scanteitudorel (3621)

omuldinluna (2728)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavași

Pacalici

curiosul

CAdi

Razvan

Dacu

meteor

scanteitudorel

virgil

WoodyCAD

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil

virgil_48

negativ

Adrian Gheorghe

Pacalici

mm

eugen

scanteitudorel

cris

WoodyCAD

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48

negativ

Adrian Gheorghe

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Spune și altora
Cine este conectat?
In total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori :: 1 Motor de cautare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 49, Dum 20 Mar 2011, 14:29

Previzionarea cutremurelor

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Previzionarea cutremurelor

Mesaj Scris de Pacalici la data de Mier 28 Dec 2016, 02:28

Rezumarea primului mesaj :

Cu toate studiile facute, nimeni pe aceasta planeta nu este capabil sa anticipeze un cutremur.
Pentru inceput, ati simtit cutremurul din noaptea asta? Puteti face o scurta descriere?
Pacalici
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
3 / 103 / 10
Răspunde la întrebări :
7 / 107 / 10
Se exprimă clar :
5 / 105 / 10
Binevoitor :
3 / 103 / 10
Disciplinat :
4 / 104 / 10
Mulțumit de forum :
0 / 100 / 10
Experimentator<Teoretician :
5 / 105 / 10
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5087
Stare de spirit : Stau si ma minunez la fiecare postare....
Puncte : 10826
Reputație comunitate : 335
Reputație de la fondator : 26
Mesaj de la fondator : Utilizator răutăcios și batjocoritor, invidios pe libertatea de exprimare de pe acest forum. De multe ori minte cu nerușinare. Caută nod în papură și blamează cu orice ocazie. Cu atacurile sale ironice a reușit să ademenească o "gașcă" de oameni slabi, avizi de hlizit, care au încercat să-i semene.
Gânduri : Fondator de forum răutăcios și batjocoritor, invidios pe libertatea de exprimare a colegilor de pe acest forum. De multe ori minte cu nerușinare. Caută nod în papură și blamează cu orice ocazie.
La indemnul acestui fondator, care produce pe forum multe ABELATII, si care ne-a recomandat sa nu mai "fatam", am inceput sa ma simt din ce in ce mai fizicianca.

In acest forum Reputatie de la Comunitate este o chestie distractiva, data de Admin, nu de Comunitate. Este modul sau democratic de a vedea in spirit comunist lucrurile (adica numai seful partidului are dreptate...si are dreptate! Cine e cel mai capabil in acest Forum???? Fondatorul, evident. Destept, frumos si mai ales, devreme acasa).

Obiective curente : „Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!”
Gata mi-am scris testamentul:
http://cercetare.forumgratuit.ro/t1179p570-ce-va-nemulumete-pe-forum#84081

Sper sa nu fie sters cum se procedeaza de obicei. Am copie ;-)

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Re: Previzionarea cutremurelor

Mesaj Scris de scanteitudorel la data de Vin 30 Dec 2016, 17:54

@Pacalici a scris:Al doilea nu are nici o treaba cu , previziunea cutremurelor, avand in vedere ca nu a reusit sa ii anunte nici pe ai lui de cutremurele care au avut loc.
Nu  stiu  , daca  mai traia atunci cand s-a  produs  cutremurul  din Nepal ,  dar  stiu  sigur  ca  in  copilaria  sa  a  prevazut  invazia  comunistilor  din  China  cu  toate  atrocitatile  produse  de  acestia  .    Un  initiat  fara  titluri  peste  titluri si deasupra  alte   titluri academice  poate   prevedea  evenimentele   catastrofice   indiferent  de  felul  acestora. Deci si  cutremure. Ah  ,  unde  au  ajuns  unii  oamenii de  stiinta  care sunt  atei  si  mai cred  ei  ca  sunt    buricul   pamantului .  Acestea  sunt  realitati ,  nu  basme.

scanteitudorel
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 3621

Sus In jos

Mesaj Scris de Pacalici la data de Vin 30 Dec 2016, 20:56

tudorele...tu cred ca ai o suparare mare....noi acisilea vorbim de cutremure, nu de invazia chineza sau de Tata Fiu Ceresc..... Very Happy
P.S. Ultimul Dalai Lama s-a nascut in 1935 si e vesel si viu.
Vezi: http://www.dalailama.com/

Pacalici
Foarte activ
Foarte activ

Sus In jos

Mesaj Scris de gafiteanu la data de Vin 30 Dec 2016, 20:59

Tudorele, si tu esti un fel de "initiat" pt. ca ai prevazut atatea inventii. De fapt ai putut sa le prevezi acele dracii datorita faptului ca nu ai fost ateu si ai facut donatii la biserica. Popa a pus apoi o vorba buna undeva sus de tot si de acolo a venit harul tau de inventator.
Daca aveai posibilitatea sa daruiesti si mai mult banet, acum erai si mai celebru in ce ti-ai dorit.
Ia vezi cand iti faci testamentul, cui ii lasi averea. Poate te face "Sfant" dupa ce te vei duce la Domnu (te canonizeaza).
Iti recomand sa deschizi un muzeu de perpetuum mobile in curtea bisericii. O morisca de vant combinata cu celule solare va trage clopotele si va bate toaca perpetuu. (Bazeaza-te pe vant si pe soare, nu pe magneti.)
In plus poti adauga si o flasneta divina si o toba, care va chema oamenii la slujba, in loc sa se duca la meci. Toti credinciosii vor zice de harmalaia creata ca sunt glasurile ingerilor care se cearta cu ceata diavolilor.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
4 / 104 / 10
Răspunde la întrebări :
6 / 106 / 10
Se exprimă clar :
3 / 103 / 10
Binevoitor :
8 / 108 / 10
Disciplinat :
6 / 106 / 10
Mulțumit de forum :
1 / 101 / 10
5 / 105 / 10
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 5465
Joburi/Distractii : in tzarana
Stare de spirit : data de un spritz
Puncte : 22579
Reputație comunitate : 555
Reputație de la fondator : 48
Mesaj de la fondator : Utilizator care știe tot. Ce, nu credeți? Doar că el criptează adevărul, căci adevărul nu trebuie să poată fi înțeles de proștii care nu-l pot descifra din mesajele sale. În plus, comentariile sale sunt pline de obscenități și aluzii primitive.
Gânduri : Savanții trăzniți spun lucruri trăznite pe forumuri trăznite.
FRondator foarte ciudat, care face fronda si nu spune mai nimic, deși scrie multe aiureli. In ultima vreme o dă rău în bulării.
Pana la El Dumnezeu te mananca Sfantul AdMIN. Asa ca mergi in directia opusa si mai bine fa-te frate cu fratele Lui, daca vrei sa ajungi la El. Deoarece fratele Lui iti indeplineste orice dorinta.
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.

Sus In jos

Mesaj Scris de Pacalici la data de Vin 30 Dec 2016, 21:49

@scanteitudorel a scris:Un initiat fara titluri peste titluri si deasupra alte titluri academice poate prevedea evenimentele catastrofice indiferent de felul acestora. Deci si cutremure.

Aici confirm. Unde carte e, nimic nu e! Cartea multa a stricat taica la bostan.... Evil or Very Mad
Iata un exemplu concret: Baba Vanga
Pacalici
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
3 / 103 / 10
Răspunde la întrebări :
7 / 107 / 10
Se exprimă clar :
5 / 105 / 10
Binevoitor :
3 / 103 / 10
Disciplinat :
4 / 104 / 10
Mulțumit de forum :
0 / 100 / 10
5 / 105 / 10
Mesaj de la fondator : Utilizator răutăcios și batjocoritor, invidios pe libertatea de exprimare de pe acest forum. De multe ori minte cu nerușinare. Caută nod în papură și blamează cu orice ocazie. Cu atacurile sale ironice a reușit să ademenească o "gașcă" de oameni slabi, avizi de hlizit, care au încercat să-i semene.
Gânduri : Fondator de forum răutăcios și batjocoritor, invidios pe libertatea de exprimare a colegilor de pe acest forum. De multe ori minte cu nerușinare. Caută nod în papură și blamează cu orice ocazie.
La indemnul acestui fondator, care produce pe forum multe ABELATII, si care ne-a recomandat sa nu mai "fatam", am inceput sa ma simt din ce in ce mai fizicianca.

In acest forum Reputatie de la Comunitate este o chestie distractiva, data de Admin, nu de Comunitate. Este modul sau democratic de a vedea in spirit comunist lucrurile (adica numai seful partidului are dreptate...si are dreptate! Cine e cel mai capabil in acest Forum???? Fondatorul, evident. Destept, frumos si mai ales, devreme acasa).

Obiective curente : „Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!”

Sus In jos

Mesaj Scris de Pacalici la data de Vin 30 Dec 2016, 22:44

Daca stau sa ma gandesc bine...Astrologia salveaza Romania!
Astia sunt initiati seriosi. D`asta sunt dati si la televizore, ca sa mai afle si poporu ce-l asteapta.
Pacalici
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
3 / 103 / 10
Răspunde la întrebări :
7 / 107 / 10
Se exprimă clar :
5 / 105 / 10
Binevoitor :
3 / 103 / 10
Disciplinat :
4 / 104 / 10
Mulțumit de forum :
0 / 100 / 10
5 / 105 / 10

Sus In jos

Mesaj Scris de gafiteanu la data de Sam 31 Dec 2016, 01:15

Baba Vanga este in realitate fosta fetita Dorothy = Judy Garland, pe care o stiti din Vrajitorul din Oz, pe care a luat-o si a dus-o tornada.  Apoi s-a reincarnat in clarvazatoarea oarba Baba Vanga.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Vr%C4%83jitorul_din_Oz_(film_din_1939)
https://www.youtube.com/watch?v=RQWSh7Db-_E
Asa si la noi, dupa cutremur multi prezicatori s`arata, dupa ce se reincarneaza. Daca nu esti cazut cumva in cap, nu poti prezice.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
4 / 104 / 10
Răspunde la întrebări :
6 / 106 / 10
Se exprimă clar :
3 / 103 / 10
Binevoitor :
8 / 108 / 10
Disciplinat :
6 / 106 / 10
Mulțumit de forum :
1 / 101 / 10
5 / 105 / 10
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 5465
Joburi/Distractii : in tzarana
Stare de spirit : data de un spritz
Puncte : 22579
Reputație comunitate : 555
Reputație de la fondator : 48
Mesaj de la fondator : Utilizator care știe tot. Ce, nu credeți? Doar că el criptează adevărul, căci adevărul nu trebuie să poată fi înțeles de proștii care nu-l pot descifra din mesajele sale. În plus, comentariile sale sunt pline de obscenități și aluzii primitive.
Gânduri : Savanții trăzniți spun lucruri trăznite pe forumuri trăznite.
FRondator foarte ciudat, care face fronda si nu spune mai nimic, deși scrie multe aiureli. In ultima vreme o dă rău în bulării.
Pana la El Dumnezeu te mananca Sfantul AdMIN. Asa ca mergi in directia opusa si mai bine fa-te frate cu fratele Lui, daca vrei sa ajungi la El. Deoarece fratele Lui iti indeplineste orice dorinta.
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.

Sus In jos

Mesaj Scris de scanteitudorel la data de Sam 31 Dec 2016, 07:32

@scanteitudorel a scris: Un  initiat  fara  titluri  peste  titluri si deasupra  alte   titluri academice  poate   prevedea  evenimentele   catastrofice   indiferent  de  felul  acestora.Deci si  cutremure.
@Pacalici a scris:tudorele...tu cred ca ai o suparare mare....noi acisilea vorbim de cutremure, nu de invazia chineza sau de Tata Fiu Ceresc.....
De  ce  sa  fiu  suparat , doar  pentru faptul  ca  tu  uiti  de  la  mana  pana  la  gura  ce  ai  citit?  Sa  fim  seriosi.
scanteitudorel
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
8 / 108 / 10
Demonstrează ce spune :
10 / 1010 / 10
Răspunde la întrebări :
10 / 1010 / 10
Se exprimă clar :
10 / 1010 / 10
Binevoitor :
10 / 1010 / 10
Disciplinat :
9 / 109 / 10
Mulțumit de forum :
10 / 1010 / 10
10 / 1010 / 10
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 3621
Joburi/Distractii : pensionar
Stare de spirit : fara
Puncte : 13174
Reputație comunitate : 232
Reputație de la fondator : 52
Mesaj de la fondator : Utilizator de bună credință, harnic, sincer, foarte apreciat și binevenit pe forum. A scris lucrarea "Fizica atomului" pe care o găsiți în Dropboxul său.
Gânduri : fara
Obiective curente : nu am

Sus In jos

Mesaj Scris de Pacalici la data de Sam 31 Dec 2016, 08:30

@scanteitudorel a scris:Acestea sunt realitati , nu basme.
Aoleu!
Eu? Eu, nu uit tudorica. Aici se vede supararea ta...
Pacalici
Foarte activ
Foarte activ

Se încadrează în topic :
4 / 104 / 10
Demonstrează ce spune :
3 / 103 / 10
Răspunde la întrebări :
7 / 107 / 10
Se exprimă clar :
5 / 105 / 10
Binevoitor :
3 / 103 / 10
Disciplinat :
4 / 104 / 10
Mulțumit de forum :
0 / 100 / 10
5 / 105 / 10

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum