Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de CAdi Astazi la 21:31

» Gravitonul
Scris de curiosul Astazi la 20:50

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de curiosul Astazi la 20:27

» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Astazi la 08:55

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 05:40

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Astazi la 02:33

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Ieri la 23:49

» Trei probleme cu lichide
Scris de curiosul Ieri la 09:33

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mar 16 Apr 2024, 21:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Lun 15 Apr 2024, 21:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 05:39

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 11 Apr 2024, 06:55

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 07 Apr 2024, 07:30

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 23:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 22:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 03:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Joi 04 Apr 2024, 23:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 03:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mar 02 Apr 2024, 23:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 13:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 01:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Joi 28 Mar 2024, 23:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 07:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 02:29

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 01:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 08:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 07:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 03:19

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Basarabia, Bucovina - pământ românesc
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12149)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
CAdi (11870)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil_48 (11183)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
curiosul (6598)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Razvan (6162)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
eugen (3775)
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Pacalici
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
CAdi
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
curiosul
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Dacu
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Razvan
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
meteor
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
gafiteanu
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
scanteitudorel
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
curiosul
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil_48
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
eugen
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Bordan
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Dacu
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Forever_Man
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
CAdi
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil_48
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
virgil
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Forever_Man
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
eugen
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 
Dacu
Notiunea de ateu Vote_lcapNotiunea de ateu Voting_barNotiunea de ateu Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 28 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 1 Invizibil și 27 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Joi 25 Ian 2024, 15:57
Subiecte similare

Notiunea de ateu

+2
WoodyCAD
Bogdan Stanoiu
6 participanți

In jos

Notiunea de ateu Empty Notiunea de ateu

Mesaj Scris de Bogdan Stanoiu Mier 03 Aug 2011, 23:34

Există două moduri de a concepe noţiunea de toleranţă.( vezi Andrei Cornea “Maşina de fabricat fantasme ”
a)Toleranţa în sens slab
În sens slab toleranţa este sinonimă cu îngăduinţa.Te înduri faţă de cel care gândeşte sau are o altă atitudine faţă de fenomenul religios decât tine sau are altă opinie decât tine. Nu-l consideri însă egalul tău ci îl aşezi în mod automat pe o treaptă inferioară şi uneori te uiţi la el cu compasiune sau milă ;.
Cei care se limitează doar la toleranţa în sens slab consideră diversitatea lumii doar ca pe un rău necesar şi nicidecum ca pe o valoare în sine.
b)Toleranţa în sens tare
Constă în a acorda celuilalt o îndreptăţire egală cu a ta, în a consimţii că modul lui de a gândi, modul lui de a crede (fie el teist sau non-teist), părerile lui vis-avis de diverse probleme au în principiu aceeaşi legitimitate ca şi modul tău de a gândi, modul tău de a crede, proprile-ţi tale păreri vis-avis de o problemă.

Nu ar fi mai bine oare dacă cele două noţiuni ar avea pentru noi doar un simplu caracter descriptiv?

Cred că a atribui celor două noţiuni doar o conotaţie strict descriptivă este o condiţie necesară pentru a putea practica toleranţa în sens tare.


Bogdan Stanoiu
Interesat
Interesat

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 14
Puncte : 14022
Data de inscriere : 27/07/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de WoodyCAD Joi 04 Aug 2011, 04:07

Einstein:
Dumnezeu este expresia si produsul slabiciunii umane!

http://www.descopera.ro/dnews/2633561-einstein-dumnezeu-este-expresia-si-produsul-slabiciunii-umane

ORICINE CREDE IN DIVINITATE.......ISI INDUCE PROPRIA SLABICIUNE!
ORICINE SE STERGE PE PICIOARE CU EA....O ARE IN MAINILE SALE...si o FOLOSESTE CUM VREA!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue6 / 106 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22457
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de totedati Vin 05 Aug 2011, 20:24

lol! chiar, ce e domle' un ateu că woodycad m-a băgat complet în ceață! ateu, ateu, da' sare repede la profeții cât se poate de spirituale gen 2012!

apropo de atei și ateism știați că sunt și religii ateiste în sensul că nu au nevoie de un dumnezeu pentru a se ruga la un doamne-doamne abstract la fel de omnipotent dar mai puțin omnișcient ca dumnezeul lui avram & comp?

Dumnezeu este expresia si produsul slabiciunii umane!

parțial adevărat în sensul că dacă pleci de la ipoteza că există automat e dumnezeu doar dacă e mai tare decât tine! ăsta e primul atribut al lui dumnezeu e tare nene! face ce vrea mușchiul lui nu ce vrei tu! dacă se supără te face foiță și șterge cu tine pe jos fără să se încordeze prea mult!

cât timp pretinzi că nu există, că nu are mai multă putere decât tine, înseamnă că nu crezi în EL? dar chiar și ateii recunosc puterea sforței naturale a lui obi-wan chiar dacă forțele naturii nu sunt dumnezeu!

dacă ar fi doar prezent, hint! hint! EU SUNT CEL CE SUNT!, dar "fără putere", un fel de moșulică nemuritor care a uitat ieșirea din această lume dar fără nici o putere reală, care ia șuturi în cur de la oricine mulți religioși vor sări repede în sus și vor spune că moșulică cel nevolnic nu e dumnezeu chiar dacă nu putem scăpa de el! de omorât nu îl putem omorî dar de dat la o parte putem!

ia fă loc meștere că încurci lumea! pârtie până nu mă superi și îți dau una peste bot! dacă îl definim astfel seamănă destul de bine cu ... materia! ia șuturi nonstop dar nu scăpăm de ea și ne încurcă în orice direcție ne-am întoarce! e rezistentă! o aruncăm în aer, revine pe ușa din dos ca energie pură și pe deasupra nesimțit de entropică, adică dezordonată și ne încurcă și mai mult! ... o mutăm în stânga, ne facem loc, revine prin dreapta! vrem să sărim în sus, să zburăm, tot materia ne trage în jos, ne taie aripile!

ca să o învingem trebuie să folosim energie tot mai multă dar ca să obținem energie trebuie să folosim materie! tot la doamne-doamne trebuie să apelăm chiar dacă l-am scos afară cu un șut în cur pentru că ne împiedică în drumul nostru spre țelul X sau Y!

mie mi se pare interesantă problema!

so, dpdv filozofic chiar și un bolovan deși pare neputincios, dobitoc și cât se poate de nesimțitor, până la urmă ca existență care se conservă și refuză să ne asculte pe noi e ... un dumnezeu?! hmmm ....
Embarassed

si o FOLOSESTE CUM VREA!

cum vrea cine? bolovanul sau cel care dă cu ciocanul în el? nu cumva aparenta nesimțire a bolovanului ascunde un plan ascuns, doar de el știut, și ceea ce aparent pare o mică victorie a voinței omului asupra bolovanului în timp devine o imensă greșeală?

nu cumva aici stă cheia înțelegerii naturii divinității? ce vreau eu în timp se poate întoarce împotriva mea când realizez că ceea ce vreau e de fapt altceva nu ce am crezut inițial că vreau!

bolovanul dobitoc și nesimțitor din imensa eternitate atemporală în care este sa supus cu un oftat voinței mele făcând ceea ce a făcut și până acum, supunându-se propriei sale voințe eterne și indestructibile, PROPRIILOR SALE LEGI, de neclintit în fața voinței umane!

FACĂ-SE VOIA TA DOAMNE!

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de WoodyCAD Vin 05 Aug 2011, 23:57

DOZA DE DIVINITATE - MESAJUL DE REVOLTA AL UNUI DEPENDENT!

FACA-SE VOIA TA....DOAMNE!
....ca eu sunt prost, handicapat, nu am nici o responsabilitate asupra faptelor mele, daca viata mi-a dat o palma inseamna ca ASTA A FOST VOIA TA..eu nu sunt vinovat!
....
FACA-SE VOIA TA....DOAMNE!
....ca eu nu am neuroni multi, TU esti cel mai cel, eu sunt prostul Universului si NU INTELEG MULTE!
....
Daca, atunci cand eram MAIMUTA ARBORICOLA, credeam in ZEUL SOARELUI, acum, MAIMUTA SAVANTA din mine....crede in tine DOAMNE.....TU ESTI LIMITA MEA SUPERIOARA, PESTE TINE NU SUNT CAPABIL SA TREC.....pentru ca MINTEA MEA este PARALIZATA DE FRICA!
....
MI-E ATAT DE FRICA....INCAT....AS FI DISTRUS DACA TU, ILUZIA MINTII MELE....NU AI EXISTA! AM AFLAT DE LA TATA. MAMA, FRATI, SURORI, SOCIETATE.....CA TU EXISTI UNDEVA!......AM CRESCUT DE MIC CU ACEASTA FRICA.....
AM FOST DROGAT CU ACEASTA FRICA....IAR ACUM SUNT.....DEPENDENT DE EA!

SUNT DISPERAT DACA ....NU AM ACEST DROG, MINTEA MEA NU MAI FUNCTIONEAZA....."NORMAL"....daca NU-L AM!
WOODYCAD, vrea sa-mi arunce DROGUL la WC....EL NU-SI DA SEAMA CATA "FERICIRE" IMI PRODUCE ACEST DROG....

NE VOM COALIZA CU TOTII, IL VOM IZOLA, WOODYCAD NU TREBUIE SA NE ARUNCE.....DZRB de divinitate(doza zilnica recomandata de biserica)...la WC!
....
MAI MULT, ASTA FACE PIPI, NECONTENIT, PE DROGURILE NOASTRE...SI AM UN GUST AMAR IN PERMANENTA...

VREAU UN DROG CURAT!...nu plin de....''''''at!
VREAU UN DROG CURAT!...nu plin de....''''''at!
VREAU UN DROG CURAT!...nu plin de....''''''at!
drunken drunken drunken drunken

HAIDETI, INTRATI CU TOTII IN SEVRAJ SI......SA-L ANIHILAM PE WOODYCAD!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue6 / 106 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22457
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de eugen Sam 06 Aug 2011, 01:04

DANE,
Cred ca e vorba nu neaparat de frica, ci si de o cunoastere hibrida adevar-fals. Ne luptam sa dam graul deoparte si neghina de alta,asa cum faci si tu in felul tau tenace.
Nu tot e grau si nu tot e neghina.
Traim drama unei mistificari generalizate,in domenii din stiinta,istorie, religie, etc. Tranzitia la realitate este dureroasa si cine nu consimte la ea si nu si-o asuma, risca sa moara in mediocritate, ratand destine inalte.
Suntem sedusi de tot felul de ochelari roz si sirene de lux,tinuti departe de lucrurile esentiale.
Dar asta nu ne scuza apatia. Starea de trezie o vad ca fiind cea normala.

In intelegerea mea, ateu este cel care nu admite o entitate superioara omului, iar credincios-termen generic-
cel care admite una.
Asta nu inseamna ca suntem condamnati sa luptam pe culoare separate, intr-o competitie electorala, cu ambitii si orgolii, pentru a elimina concurentii.
Dialogul e o arta si sunt destule subiecte comune in care fiecare poate fi complementar si de ajutor celuilalt.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3775
Puncte : 32265
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 06 Aug 2011, 01:45

Egiptenii vechi, aia adevarati, apoi evreii din Egipt pana la faraonul evreu Moise se inchinau la cati zei inventau. Aduceau tuturor ofrande si le cereau favoruri.
Dar mai ales aveau pe unul intruchipat intrun vitel de aur. Pe care Moise l-a furat cand a organizat fuga din Egipt. L-a furat pt ca era din aur, nu ca le era sfant. Le era sfant doar aurul, si inca le mai este tuturor.
Si le-a ordonat evreilor sa nu se mai inchine la vitel. Le-a inventat pentru prima data in istorie un singur ZEU asemanator omului, dar divin si invizibil. Devenit Dumnezeul cel de azi, singurul.
(Mai apoi introducerea acum 2000 de ani inca a unui zeu in persoana lui Iisus, a fost si este considerata o blastfemie de evrei, fauritorii religiei moderne monoteiste).
Veti observa ca nici Moise nu a avut pretentia ca poporul evreu sa i se inchine direct, sa-l considere chiar pe el un zeu. A preferat sa fie doar intermediarul Lui, desigur ca singurul. Si in numele Lui, sa-i asculte poruncile. Era mai usor de condus prin desert o turma de 600.000 de suflete de hoti, care au furat in prealabil tot ce se putea din Egipt, mai ales metale, sute de tone. Cu aceste "toate bogatiile Egiptului" s-a construit ulterior primul stat israelian si templul lui Solomon.
Moise, conducatorul evreilor, creatorul lui Dumnezeu, era unul din fiii faraonului cu o evreica din haremul acestuia. Avea sute de fii faraonul. A detinut chiar si inalta functie militara de general=conducator a armatei.
Si acum dupa aceasta scurta introducere in originile credintelor, sa incercam sa definim si altfel divinul supraomenesc. Sa ne inchipuim ca fiecare lege a naturii este supravegheata de un mic zeu. Iar toti acestia sunt supravegheati de Domnul Zeu. Nici macar un zeu sau Dumnezeu nu poate schimba nimic dupa toane sau bunul plac.
Crezi sau nu, nu conteaza, legile Lui sunt legi si nu-L poti corupe pe Cel de Sus si de Pretutindeni.
P.S....O completare: Pacat ca au retras articolul „Moise da comorile inapoi”, dar il puteti gasi in alte arhive sau in franceza si egipteana..
http://ro.altermedia.info/international/moise-da-comorile-inapoi_523.html
http://www.rense.com/general40/stoeln.htmhttp://www.biblegateway.com/passage/?search=Exodus%2035:12-36&version=ESV;
http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=572&view=previous
http://www.arabwestreport.info/year-2003/week-37/45-dr-nabil-helmi-refutes-jewish-allegations
http://www.freerepublic.com/focus/f-news/968120/posts
http://www.beforeus.com/exodus_lawsuit.html
http://www.christianitytoday.com/ct/2003/septemberweb-only/9-1-21.0.html
http://archive.constantcontact.com/fs064/1102593140298/archive/1102923264082.html
http://www.remnantofgod.org/bn030822.htm

Merita citite:
http://www.ipedia.ro/moise-931/



Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Sam 06 Aug 2011, 03:33, editata de 3 ori

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue0 / 100 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35449
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de virgil Sam 06 Aug 2011, 02:10

Importanta este credinta, nu zeitatea. Minuni se faceau si pe vremea nenumaratelor zeitati fie ele egiptene, romane, sau chinezesti. Nu uitati ce a spus Isus "de veti avea credinta in voi cat un bob de mustar, si veti spune muntelui sa se mute, el se va muta".

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 06 Aug 2011, 02:44

https://cercetare.forumgratuit.ro/t344-geometrodinamica-elicoidala-_-romanian-unified-theory#6934
Vezi tu WoodyCAD, asa a randuit Dumnezeu lumea. Sa nu devina prea multi savanti ca tine, sa-i descifreze tainele universului, ca e nevoie si de ciobani ca mine.
Merita citita macar prima povestioara:
http://www.ipedia.ro/moise-931/

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue0 / 100 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35449
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 06 Aug 2011, 02:46

Eu nu pun botul la ...ANALFABETUL ....ISUS!....cel mai mare vanzator de droguri(ambalate perfid)!
Spitalul NR9 este plin de .....astfel de analfabeti, ce vorbesc la fel ca ISUS...
....
Vanzatorii de iluzii sunt peste tot....pentru ca EXISTA PIATA NAIVILOR....este uriasa....IAR DROGUL CREAZA DEPENDENTA!

http://www.thefundamentaluniverse.ro/files/downloads/REVOLTA_DEPENDENTULUI.pdf


CIOBANI cu 12 clase, FARA DE IDEII PROPRII, TOATA LUMEA ARE NEVOIE DE VOI...NUMAI LA WC, inainte de a trage apa!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue6 / 106 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22457
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 06 Aug 2011, 03:02

Lasa mai revoltatule WoodyCAD, nu ne mai vinde iluzii. Si tu vorbesti ca Iisus si ca cei de la NR9. Faci din apa chioara vin de Odobelesti. Te rog sa folosesti numai must adevarat si sa-l lasi cat trebuie la fermentat.
"IN VINO VERITAS"
Naivii aia asa s-au nascut, oricata carte ai fi bagat in capul lor, nu iesea nimic mai mult. Tu de ce nu intelegi mai mult ?

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue0 / 100 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35449
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 06 Aug 2011, 03:18

CIOBANII cu 12 clase pot sa .....SE ROAGE.....la biserica!
Tot acolo pot sa afle si raspunsuri la intrebari ce nu-i lasa sa moara de .....grija altora, precum calul de drum lung!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Notiunea de ateu Left_bar_bleue6 / 106 / 10Notiunea de ateu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22457
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Notiunea de ateu Empty Re: Notiunea de ateu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum