Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Pendulul
Scris de Vizitator Astazi la 10:49

» Matematica și fizica
Scris de Bordan Astazi la 09:14

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de virgil_48 Astazi la 08:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Astazi la 08:02

» Viitorul si pacea inca e in miinile noastre
Scris de Vizitator Ieri la 21:32

» E miscarea rectilinie uniforma identica cu repausul ?
Scris de curiosul Ieri la 15:31

» Daci nemuritori
Scris de CAdi Ieri la 08:47

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 17 Mar 2024, 22:29

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Dum 17 Mar 2024, 12:40

» Orbitarea - o miscare compusa
Scris de virgil_48 Dum 17 Mar 2024, 10:20

» Dialogul cu ChatGPT
Scris de Bordan Dum 17 Mar 2024, 07:47

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Sam 16 Mar 2024, 10:10

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Vin 15 Mar 2024, 19:09

» Un dicționar incipient de termeni ai Fizicii elicoidale
Scris de Abel Cavaşi Vin 15 Mar 2024, 07:06

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Joi 14 Mar 2024, 19:35

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Mier 13 Mar 2024, 09:16

» Deplasarea spre rosu a galaxiilor
Scris de CAdi Lun 11 Mar 2024, 12:30

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Dum 10 Mar 2024, 13:50

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Sam 09 Mar 2024, 12:57

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Joi 07 Mar 2024, 12:53

» Pompele de caldura- instalatii energetice ale viitorului ?
Scris de virgil Mar 05 Mar 2024, 18:41

» Nava Warp
Scris de CAdi Lun 04 Mar 2024, 15:47

» Cum functioneaza navele extraterestre (OZN-urile)?
Scris de CAdi Dum 03 Mar 2024, 13:31

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Dum 03 Mar 2024, 12:52

» Viteza cuantei EM este independenta de energia ei
Scris de virgil Sam 02 Mar 2024, 17:21

» Ce inseamna cercetare ?
Scris de virgil_48 Joi 29 Feb 2024, 17:19

» Exista materia neagra?
Scris de virgil Lun 26 Feb 2024, 13:23

» Legea Titus-Bode si Newton
Scris de CAdi Dum 25 Feb 2024, 14:00

» Fotografia astronomica.
Scris de Razvan Dum 25 Feb 2024, 11:37

» Despre așa zisa inteligență artficială (IA sau AI)
Scris de curiosul Mier 21 Feb 2024, 10:53

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Deplasarea spre rosu a galaxiilor
( 1 )


Top postatori
virgil (12119)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (11751)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11113)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7941)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6503)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3745)
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Bordan
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
Bordan
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_lcapPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Voting_barPuncte şi reputaţie - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Puncte şi reputaţie

+6
Razvan
negativ
gafiteanu
omuldinluna
Pacalici
Abel Cavaşi
10 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin 10 Apr 2009, 14:10

Rezumarea primului mesaj :

Am activat sistemul de puncte şi de reputaţie pe care îl permite administrarea forumului. Cu această ocazie, fiecare utilizator primeşte un număr de puncte pentru numărul de mesaje scrise şi subiecte deschise, precum şi pentru vechime.

Iar reputaţia unui membru poate fi modificată cu ajutorul ansamblului de două butoane „+/-” existent în dreapta-sus a fiecărui mesaj. Apăsând butonul „Mersi” acordaţi autorului cinci puncte de reputaţie, apăsând butonul „+” îi acordaţi două puncte de reputaţie, iar apăsând butonul „-” reduceţi reputaţia acestuia cu o unitate. Am ales ca intervalul de timp minim dintre două voturi consecutive ale aceluiaşi membru să fie 3600 secunde.

Votul este anonim şi, din câte ştiu, nu poate fi determinat nici măcar de administratori.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos


Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 15 Feb 2018, 06:44

Pacalici a scris:
virgil_48 a scris:Mai oameni buni, spuneti-mi si mie careva, la ce sunt bune voturile si
reputatia acestea, ca mor de curiozitate. Eu nu le urmaresc.
Obtineti undeva vreun discount cu ele, se trec in C.V. ? A promis cineva
vreo diploma, un premiu, o promovare ? Sunt uimit de preocuparea
aceasta pentru niste rânduri care nu le citeste nimeni !
Sau poate numai unii de pe forumul nostru, eu sunt convins ca nimeni
altul din lumea asta nu mai este interesat de ele. E tare ciudat.
Abel, eu iti propun sa desfiintezi tampenia asta pentru 3 luni, se vedem
ce influenta va avea lipsa ei. Daca nu se poate, intreaba-l pe fiecare
cate voturi vrea si da-i satisfactie. Stii cum se dau voturile in tara asta.

Nu pot sa cred ca nu iti dai seama la ce folosesc. Ele sunt dirijate de Abel catre anumiti participanti,  ca sa arate potentialilor cititori cine sunt prostii forumului, indezirabilii din punctul lui de vedere. De aceea actionaza asa, numai la VOTUL COMUNITATII si nu la votul fondatorului, unde poate sa puna si -100. Falsifica realitatea si mai si minte cras. Atata tot. Reactia noastra, E O CHESTIUNE PURA, DE PRINCIPIU, asa ca nu te mai minuna atat.
In rest, nu foloseste nimanui la nimic. pur si simplu se razbuna pe cei care nu sunt de acord cu ideile lui, si au numai efect local, creind frictiuni continue, asta, avand in vedere ca folosim avataruri. ACTIONEAZA CA LA GRADINITA. Evil or Very Mad
Tocmai ai demonstrat ceea ce spuneam mai sus privind intenția voastră de a denatura rostul votului. Cei care doriți să falsificați realitatea de pe acest forum sunteți voi doi, care vă dați pe ascuns voturi favorabile (am găsit subiecte vechi în care au apărut ca din senin voturi favorabile doar în dreptul vostru).

Cât despre faptul că îl colorezi pe Eugen cu culori jignitoare, este ultimul avertisment pe care ți-l mai dau. Când voi mai constata o nuanță de jignire, ai părăsit acest forum definitiv.

Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Numarul mesajelor : 7941
Data de inscriere : 28/02/2008

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Pacalici Joi 15 Feb 2018, 06:45

Pacalici a scris:
virgil_48 a scris:Mai oameni buni, spuneti-mi si mie careva, la ce sunt bune voturile si
reputatia acestea, ca mor de curiozitate. Eu nu le urmaresc.
Obtineti undeva vreun discount cu ele, se trec in C.V. ? A promis cineva
vreo diploma, un premiu, o promovare ? Sunt uimit de preocuparea
aceasta pentru niste rânduri care nu le citeste nimeni !
Sau poate numai unii de pe forumul nostru, eu sunt convins ca nimeni
altul din lumea asta nu mai este interesat de ele. E tare ciudat.
Abel, eu iti propun sa desfiintezi tampenia asta pentru 3 luni, se vedem
ce influenta va avea lipsa ei. Daca nu se poate, intreaba-l pe fiecare
cate voturi vrea si da-i satisfactie. Stii cum se dau voturile in tara asta.

Nu pot sa cred ca nu iti dai seama la ce folosesc. Ele sunt dirijate de Abel catre anumiti participanti,  ca sa arate potentialilor cititori cine sunt prostii forumului, indezirabilii din punctul lui de vedere. De aceea actionaza asa, numai la VOTUL COMUNITATII si nu la votul fondatorului, unde poate sa puna si -100. Falsifica realitatea si mai si minte cras. Atata tot. Reactia noastra, E O CHESTIUNE PURA, DE PRINCIPIU, asa ca nu te mai minuna atat.
In rest, nu foloseste nimanui la nimic. pur si simplu se razbuna pe cei care nu sunt de acord cu ideile lui, si au numai efect local, creind frictiuni continue, asta, avand in vedere ca folosim avataruri. ACTIONEAZA CA LA GRADINITA. Evil or Very Mad

P.S. Te-am vazut Abel in dimineata asta cand ai spoit iar pomul:

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Puncte10

Da, gafitene, e boala, acum m-am lamurit. Nu e tratabil , o sa moara pe limba lui.

Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Numarul mesajelor : 5571
Data de inscriere : 21/08/2014

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Pacalici Joi 15 Feb 2018, 06:49

Abel Cavasi a scris:Cât despre faptul că îl colorezi pe Eugen cu culori jignitoare, este ultimul avertisment pe care ți-l mai dau. Când voi mai constata o nuanță de jignire, ai părăsit acest forum definitiv.

Sti ceva, ia ramai tu cu savantul tau din orgon si bicarbonat de sodiu. Mai scuteste-ma de magariile tale. Deja te-am bagat prea mult in seama si efectiv devi plictisitor.
P.S. Eu nu am dat nici un rosu in ultima vreme.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19302
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de scanteitudorel Joi 15 Feb 2018, 06:52

gafiteanu a scris:Vad ca sunt unii care inca nu stiu ca bancherii sunt cei mai mari banditi.
Ha-ha-ha.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25155
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Pacalici Joi 15 Feb 2018, 23:00

scanteitudorel a scris:
gafiteanu a scris:Vad ca sunt unii care inca nu stiu ca bancherii sunt cei mai mari banditi.
Ha-ha-ha.

Carl Sagan a scris:În ştiinţă [în comunitatea ştiinţifică] se întâmplă des ca oamenii de ştiinţă să spună: "Să ştii că acesta este un argument foarte bun. Punctul meu de vedere este greşit." Si apoi ei chiar se răzgândesc şi tu nu vei mai auzi niciodată de la ei vechiul lor punct de vedere.
Ei chiar fac asta. Nu se întâmplă atât de des pe cât ar trebui, pentru că oamenii de ştiinţă sunt şi ei oameni şi schimbarea este câteodată dureroasă. Dar se întâmplă în fiecare zi.
Nu pot să îmi aduc aminte de ultima oară când s-a întâmplat aşa ceva în politică sau religie.

Din punct de vedere intelectual, internetul este o mare invenţie. Emoţional, însă, lucrurile devin problematice.

Oscar Wilde a scris:Încă n-ai învăţat că ura este, din punct de vedere intelectual, eterna negaţie?

Orice om are un orizont intelectual; când acest orizont se îngustează, el atinge dimensiunile unui punct, şi atunci respectivul spune: Acesta este punctul meu de vedere.



Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19302
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 15 Feb 2018, 23:35

Vad ca-n lipsa de subiecte serioase stiintifice, ne legam de orice. Propun sa revenim la oile noastre, de exemplu la oaia cu cinci picioare.
https://www.filmedecolectie.ro/OAIA-CU-5-PICIOARE-DVD
https://www.cinemagia.ro/filme/le-mouton-a-cinq-pattes-oaia-cu-cinci-picioare-12192/
In mediul acvatic animalele au nevoie doar de un picior, respectiv coada. Vezi pestii, balenele, etc. Pt mersul pe pamant sunt necesare minim doua picioare.  Cu trei picioare sau cu cinci sunt exemplare foarte rare, majoritatea au doara doua sau patru.
Initial cand l-a lasat Dumnezeu pe Pamant, omul (Adam si Eva) tot patru picioare a avut, cam cum sunt maimutele, deoarece a fost creat dupa chipul si asemanarea Lui.
Dar cu timpul omul s-a apucat de furat si multe alte apucaturi, care i-au solicitat altcumva picioarele din fatza. Astfel acestea au prins alte dexteritati.
Ramasei nedumerit cum de mai apar si alte exemplare cu un picior in plus, poate prevestesc viitorul.  Credeti ca se va ajunge ca omul sa aibe vreodata nevoie de trei maini sau chiar mai multe?  Nu neg ca si mie mi-ar fi utila inca o mana, ca de multe ori doua nu-mi sunt de ajuns.  
Poate nevoia va dezvolta si acest nou organ (functia creeaza organul), cum spunea nu mai stiu care savant. Poate ca cercetatorii vor gasi o solutie de modificare genetica mai rapida.  Dumneavoastra cam de ce nou sau vechi organ simtiti ca ati mai avea nevoie ?
Iata si o noua minune stiintifica, Eva devine Adam sau invers, dracu stie ce a fost:
http://www.france24.com/fr/20140511-autriche-victoire-eurovision-travesti-barbu-conchita-wurst-ukraine-ryussie-twin-twin
https://www.google.ro/search?q=Conchita+Wurst&rlz=1C1AOHY_roRO779RO779&oq=Conchita+Wurst&aqs=chrome..69i57j69i60j0l4.3004j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Si pt ca nu prea cred ca stiti ce inseamna Conchita Wurst, va traduc eu din germana: Conchita Cârnat. A primit sau a pierdut un cârnat prin transpant, nu stiu exact.
(desigur ca ati auzit de crem-wursti, leber-wursti, va urez pofta buna)
Propun sa diversificam aria preocuparilor noastre stiintifice, sa atacam si biologia, genetica, etc. Altfel nu vom avansa in cercetarile noastre asupra originii stramosilor daci, din ce maimutze se trag.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de negativ Vin 16 Feb 2018, 09:42

Pacaliciule, e dura aia cu punctul de vedere. Mă gândesc de câte ori în viata oi fi spus lucrul asta, desi nu cred sa fi folosit prea des expresia... Mai degraba am perspectiva unui lucru. Asta face parte din ideea mea referitoare la faptul ca oamenii exprima fara sa vrea prin limbaj, exact ceea ce gândesc, chiar daca vor sa ascunda unele lucruri. Multumesc pentru observatie !
Nu stiu cum îl percepi tu pe Carl Sagan, dar pentru mine este un poet, care a reusit sa impresioneze o gramada de lume cu faimoasa sa lucrare "Cosmos", în care se refera la orice altceva, numai la cosmos nu. Asta e impresionant, dar totodata si trist, dovedind nivelul de cunostere redus, punctual as spune, al sau si al sustinatorilor. Daca nu cumva este si asta o conspiratie. Very Happy

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Left_bar_bleue5 / 105 / 10Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20410
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Puncte şi reputaţie - Pagina 3 Empty Re: Puncte şi reputaţie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum