Ultimele subiecte
» Orice vector are un triedru Frenet
Scris de virgil_48 Astazi la 07:48

» Critica atractiei gravitationale
Scris de virgil_48 Ieri la 19:47

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Lun 27 Ian 2020, 07:41

» Motorul cu free energy
Scris de gafiteanu Dum 26 Ian 2020, 10:09

» Aparitii la momentul mortii
Scris de curiosul Sam 25 Ian 2020, 22:52

» Mecanica FOIP si actiunea acestuia asupra corpurilor.(secţiunea 4)
Scris de virgil_48 Lun 20 Ian 2020, 17:44

» Despre ceva.
Scris de virgil Dum 19 Ian 2020, 09:12

» Sabloanele mele LaTex
Scris de virgil_48 Sam 18 Ian 2020, 23:31

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de scanteitudorel Sam 18 Ian 2020, 19:34

» Dacă linia nu ar fi o dreaptă, cum ar descoperi asta Ştiinţa actuală?
Scris de mm Sam 18 Ian 2020, 17:39

» Legile Fizicii din interiorul unei găuri negre trebuie să fie echivalente cu cele din exteriorul acesteia
Scris de virgil Mar 14 Ian 2020, 09:27

» Distribuția vitezelor într-un gaz omogen la echilibru termodinamic
Scris de CAdi Dum 12 Ian 2020, 09:44

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 08 Ian 2020, 14:11

» Problemă despre gauri negre
Scris de gafiteanu Sam 04 Ian 2020, 18:58

» Ce este cu moderatorul?
Scris de gafiteanu Sam 04 Ian 2020, 02:07

» Alexandru Duru Quebec Canada
Scris de virgil_48 Joi 02 Ian 2020, 12:05

» Urări de sărbători
Scris de scanteitudorel Mier 01 Ian 2020, 07:19

» Daci nemuritori
Scris de virgil Lun 30 Dec 2019, 18:02

» O problemă de fizică
Scris de scanteitudorel Vin 13 Dec 2019, 17:36

» O exceptionala problema inca nerezolvata
Scris de virgil Vin 13 Dec 2019, 08:26

» Piramida Keops; semnificatii tehnice ascunse
Scris de Dacu Joi 12 Dec 2019, 16:20

» Teste de matematică altfel decât la școala primară , gimnaziu , liceu și facultate.
Scris de Dacu Joi 12 Dec 2019, 16:10

» Ubuntu: caracteristica oamenilor sănătoşi mintal
Scris de Forever_Man Mier 11 Dec 2019, 09:48

» Regulamentul forumului
Scris de Forever_Man Sam 07 Dec 2019, 20:14

» Mesaj din 1940
Scris de curiosul Sam 07 Dec 2019, 19:35

» Stiinta si Pseudostiinta
Scris de Vizitator Joi 05 Dec 2019, 22:28

» Ce este un foton ?
Scris de virgil Joi 05 Dec 2019, 21:14

» În ce tip de dovezi aveţi încredere deplină?
Scris de Dacu Joi 05 Dec 2019, 11:21

» Așa zisele teste "PISA - Program for the international students assessement"
Scris de Dacu Joi 05 Dec 2019, 08:46

» Forma actualizată a Regulamentului
Scris de Abel Cavaşi Mier 04 Dec 2019, 22:39

Top postatori
virgil (9733)
Auto-contradictie, sau nu? Vote_lcapAuto-contradictie, sau nu? Voting_barAuto-contradictie, sau nu? Vote_rcap 
CAdi (8089)
Auto-contradictie, sau nu? Vote_lcapAuto-contradictie, sau nu? Voting_barAuto-contradictie, sau nu? Vote_rcap 
virgil_48 (7185)
Abel Cavaşi (7093)
gafiteanu (6750)
Razvan (5746)
curiosul (5587)
Pacalici (5571)
scanteitudorel (4744)
negativ (3038)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Pacalici
Abel Cavaşi
curiosul
CAdi
Dacu
Razvan
meteor
scanteitudorel
virgil
gafiteanu

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
Abel Cavaşi
virgil
CAdi
gafiteanu
Forever_Man
mm
Razvan
curiosul
eugen

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
mm
Forever_Man
CAdi
gafiteanu

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Spune şi altora
Cine este conectat?
In total sunt 8 utilizatori conectati: 1 Inregistrati, 0 Invizibil si 7 Vizitatori :: 2 Motoare de cautare

virgil_48

Recordul de utilizatori conectati a fost de 49, Dum 20 Mar 2011, 14:29

Auto-contradictie, sau nu?

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Auto-contradictie, sau nu?

Auto-contradictie, sau nu? Vote_lcap24%Auto-contradictie, sau nu? Vote_rcap 24% 
[ 10 ]
Auto-contradictie, sau nu? Vote_lcap76%Auto-contradictie, sau nu? Vote_rcap 76% 
[ 32 ]

Total voturi : 42

Auto-contradictie, sau nu? Empty Auto-contradictie, sau nu?

Mesaj Scris de sandokan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:36

@sandokhan a scris:Ai citat: THE EARTH IS STATIONARY WITH RESPECT TO THE STARS (ce am spus eu mai devreme)

TRADUCERE:

Pamantul este stationar fata de stele (si nu numai, si fata de planete)

Dupa aceea ai citat cu rosu: nu aveam cum sa spun ca stelele SUNT FIXE

Pai exact asta am spus si mai sus, ca nu sunt fixe, si ca pamantul este fix sub ele, stelele orbitand deasupra, ce e asa greu de inteles?

Ca sa nu ne invartim pe loc, propun sa voteze lumea de pe forum legat de aceasta chestiune. Se contrazice sandokhan singur, sau nu, in aceste randuri?

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 53
Puncte : 12129
Data de inscriere : 21/01/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Auto-contradictie, sau nu? Empty Re: Auto-contradictie, sau nu?

Mesaj Scris de sandokhan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:39

MM, eu cred ca nici cu doaga de rezerva nu mai merge...asta e {...} rau de tot...

Suntem aici pe forum de cercetare, sau de sondaje publice? Adica, daca nu {...} sa argumenteze absolut nimic in legatura cu ce discutam, recurge la opiniile altora?

Daca pamantul este fix dedesubt, iar stelele (si planetele) orbiteaza deasupra, cum sa fie contradictie?

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 11 Apr 2009, 08:38, editata de 1 ori (Motiv : Moderare)
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 795
Puncte : 14301
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:42

@sandokhan a scris: daca nu e in stare sa argumenteze absolut nimic in legatura cu ce discutam
Tocmai ca am prezentat deja argumente. Acum astept sa vad ce parere au si altii despre ele. Parerea ta am inteles-o deja.

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Vin 10 Apr 2009, 18:49

Imi pare rau, sandokhan dar nici mie nu-mi suna bine felul cum te-ai exprimat. Oricum miscarea e relativa, ori Pamantul fata de stele , ori stelele fata de Pamant, e totuna (daca nu gresesc). Poate si tu ai gresit din cauza vitezei, te poti scuza si dai varianta buna pe care, poate, ai vrut-o. Imi dau si eu cu parerea...
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue5 / 105 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1470
Puncte : 18911
Data de inscriere : 21/08/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:50

{...} electron, nu ai adus nici un fel de argumente asta e situatia...incerci jocuri de cuvinte {...}, care nu au nici un fel de {...}...ne {...} timpul tuturor cu sondaje si cu mesaje fara rost, nu vii cu {...} concret pe acest forum...

Iata ce ai scris pana acum:

Ai citat: THE EARTH IS STATIONARY WITH RESPECT TO THE STARS (ce am spus eu mai devreme)

TRADUCERE:

Pamantul este stationar fata de stele (si nu numai, si fata de planete)

Dupa aceea ai citat cu rosu: nu aveam cum sa spun ca stelele SUNT FIXE

Pai exact asta am spus si mai sus, ca nu sunt fixe, si ca pamantul este fix sub ele, stelele orbitand deasupra, ce e asa greu de inteles?

Dupa aceea, delirezi cu:

Carevasazica aveam dreptate, afirmi in continuare ca pamantul e stationar fata de planete (si stele), si ca stelele si planetele se misca fata de pamant.

Faptul ca tu nu vezi auto-contradictia nu o face inexistenta. Un corp ceresc (orice ar fi) nu poate fi in miscare si in repaus fata de pamant in acelasi timp.

Pentru a patra oara iti raspund, tot acolo:

Corpurile ceresti sunt in miscare orbitala deasupra pamantului fix, asta spun de ani de zile...nici un fel de contradictie...daca intelegi ce inseamna acest termen...

Faptul ca ajungi pentru a treia oara, in mai putin de doua zile, la sondaje, nu iti da de gandit electron? Nu vezi ca oamenii isi dau seama ca ai {...}? Ce sa facem cu tine electron?

Nu ai prezentat nici un fel de argumente, asa cum se poate vedea, doar jocuri {...} de cuvinte...

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 11 Apr 2009, 09:26, editata de 1 ori (Motiv : Moderare)
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:51

mm, de data asta votul e fara nuante. Ai vreun motiv sa nu votezi?

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Vin 10 Apr 2009, 18:55

@mm a scris:Imi pare rau, sandokhan dar nici mie nu-mi suna bine felul cum te-ai exprimat. Oricum miscarea e relativa, ori Pamantul fata de stele , ori stelele fata de Pamant, e totuna (daca nu gresesc). Poate si tu ai gresit din cauza vitezei, te poti scuza si dai varianta buna pe care, poate, ai vrut-o. Imi dau si eu cu parerea...

Vezi ca ai mai gresit si la Despre Traiectoria Norilor...unde ai declarat cu emfaza un lucru pentru ca apoi, dupa ce te-am corectat, sa-ti retragi afirmatiile...

Nu exista nici un fel de confuzie, te rog sa citesti discutia initiala de pe New Photographs...

Nu e totuna MM, nu si daca pamantul este plat si fix...si ti-am aratat ca este stationar la celalalt sir de discutii, sau vrei sa reluam discutia si aici, cu tot cu citate?

Ce am scris e clar ca buna-ziua...Pamantul este fix, demonstrat fata de voi cu tot felul de argumente, si avem orbite planetare/stelare deasupra...

Nu exprimarea mea este in cauza aici, ci jocurile de cuvinte ale lui electron...nu a aratat nici un fel de contradictie pana acum...

PS Mai citeste o data ce ai scris...nu prea are legatura propozitia #3 cu #2...numai tu stii ce ai vrut sa scrii acolo...
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Vin 10 Apr 2009, 19:01

Pamantul este stationar fata de stele (
poate insemna ceva. Dupa cat ma duce mintea pe mine, stationar ar trebui sa aiba intelesul de "lipsa miscarii relative dintre..." Stationar ii mai spunea la spitalul de tuberculosi. Sta pe loc e unul din intelesuri. Exista si expresia "mers stationar". Poate ceva in genul acesta ai vrut sa zici.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue5 / 105 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Vin 10 Apr 2009, 19:42

mm, din pacate sandokhan nu poate sa o intoarca acum, pentru ca a spus foarte clar "fata de stele". Doar trebuie sa tinem cont ca sandokhan isi alege cu grija cuvintele si stie mereu ce spune.

Observ de asemenea ca de indata ce ai exprimat o opinie contrara lui, a inceput sa te atace legat de o alta discutie. Asta este atmosfera prieteneasca ce se doreste pe acest forum?

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Vin 10 Apr 2009, 20:15

{...} electron...esti {...}...la un al treilea sondaj in rastimp de o zi de fapt...tot felul de incercari {...} sa-ti gasesti aliati pe aici...le arati tuturor {...} electron si {...} primita...o opinie contrara este argumentata, si de asta suntem aici...ca sa lamurim lucrurile...si daca observi, eu pot sa atac pe cineva daca se exprima gresit fata de mine...si nici nu am ce sa intorc...ce am spus este perfect valabil...

MM, vreau sa te lamuresc, ca intotdeauna cu privire la tot ce discutam aici...apreciez comentariul tau...asa ca sa-i dam drumul...iti aduci aminte de ce spuneam odata mai demult pe subiectul pendulul lui Foucault?

Voi cu cine credeti ca stati de vorba aici? Am activat (si inca) pe forum-uri unde am dezbatut, cu doctoranzi din strainatate, toate teoria inertial frame of reference/ether frame of reference/Mach's Principle...sper ca ai studiat principiul lui Mach...nu mai vorbesc de deplasarea norilor pe cer...

Nu cred ca v-ati facut temele asa cum am facut-o eu cu privire la acest subiect...nici pe departe:

http://www.astrosciences.info/NegativeGrav.htm

http://aero.stanford.edu/gtrpaper/gtr.html

http://homepage.ntlworld.com/academ/whatswrongwithrelativity.html

http://www.halexandria.org/dward146.htm (googlesearch format cache)

http://home.comcast.net/~xtxinc/modusoperandi.htm

http://blog.hasslberger.com/2006/03/relativity_fraud_the_complicit.html

http://www.calphysics.org/haisch/sciences.html

http://www.bookrags.com/wiki/Luminiferous_aether

http://www.astrosciences.info/BTSOL.html

Acum, MM, eu pot sa declar de sus si cu emfaza ca pamantul este fix, din cauza argumentului pe care l-am tot adus in atentia voastra de mai multi ani incoace: IMPOSIBILITATEA DEPLASARII ATMOSFEREI LA ACEEASI VITEZA CU A UNUI PAMANT IN ROTATIE AXIALA, ADICA TRAIECTORIA NORILOR...

Va invit pe toti sa cititi cu atentie tot ce am scris, este imposibil sa argumentezi cu angular momentum/inertia si in acelasi timp sa iti doresti traiectorii absolut aleatorii ale norilor...nu merge asa...

Inca o data:

http://cercetare.forumgratuit.ro/teorii-ale-conspiraiei-mondiale-f19/despre-problema-rotaiei-atmosferei-terestre-t62.htm

Cititi despre ceea ce se poate observa la traiectoriile norilor si comparati cu teoria oficiala...mai mult, puteti accesa pe net, toate documentarele filmate pe Mont Blanc, Everest, Anzii cordilieri, unde veti vedea traiectorii complet si absolut aleatorii ale norilor, de jur imprejur...

MM, stationar inseamna exact ce am spus: absolut fix, nemiscat, la fel ca neuronii lui electron, ca sa-ti dau alt exemplu...

Atmosfera ori se roteste odata cu pamantul, caz in care devin imposibile traiectoriile norilor (ca sa amintesc doar despre asta), ori nu se roteste, cazul pamantului stationar.

NUMAI DACA NU LUAM IN CONSIDERARE TRAIECTORIA NORILOR, ATUNCI SI NUMAI ATUNCI, PUTEM VORBI DE MISCARE RELATIVA, AJUNGEM LA PRINCIPIUL LUI MACH; DAR ODATA CE DEMONSTREZ CA ATMOSFERA NU SE POATE ROTI, PAMANTUL DEVINE STATIONAR, ABSOLUT IMEDIAT; AU MAI INCERCAT SI ALTII, CEI DIN STRAINATATE CHESTII DIN ASTEA, SI NU A MERS...

Eu zic sa recitesti tot ce am scris, si ai sa vezi ca exprimarea mea este absolut corecta...dovada faptului ca pamantul ESTE STATIONAR, fix, este imposibilitatea rotatiei atmosferei...si atunci avem pamantul STATIONAR, si stelele care orbiteaza deasupra...chiar e nevoie de analiza semantica ca sa intelegeti despre ce e vorba?

Si oricum nu ar fi avut cum sa se roteasca de la bun inceput...dar uitati totul de la mana pana gura...

PS Nu incerca sa te faci ca nu intelegi ce inseamna stationar, in discutia noastra...unmovable, absolutely stationary, fixed...not moving...not going anywhere...not rotating...cam asa ceva MM...nu numai spital, dar si vasul care supravegheaza intrarea/iesirea din port si altele...

Ceea ce este pacat e faptul ca nu avem o audienta mult mai mare, formata din zeci de mii de profesori, care sa invete pentru prima data, toate detaliile despre inertial frame of reference, si rotatia atmosferica...aceste lucruri nu sunt studiate nici pe departe la facultate...de aceea exista atatea lacune in cunostintele voastre...

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 11 Apr 2009, 09:24, editata de 1 ori (Motiv : Moderare)
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Sam 11 Apr 2009, 10:48

Sandokhan, in ciuda simpatiei inexplicabile pe care ti-o port (cred ca ai simtul umorului), in mare parte nu sunt de acord cu teoriile pe care le sustii. Nici cu ale lui sandokan si nici ale altora. Ma straduiesc sa vad ceea ce este util in aceste teorii, unele dintre ele (aparent) aberante, caut acea parte utila, accept niste idei noi dar numai ca ipoteze de lucru, in rest respect dreptul fiecaruia la opiniile proprii chiar daca mi se par deplasate. Dupa mine, exista limite ale acestei libertati de gandire si exprimare doar in ceea ce priveste comportamentul, limbajul, limite de civilizatie.

Spre deosebire de tine, eu nefiind mafalda (ca tine), recunosc atunci cand gresesc deoarece sunt constient ca sunt limitat in stiinta si cunoasterea mea sau a posibilitatilor proprii. Am recunoscut de la bun inceput ca nu-s pregatit in ce priveste circulatia norilor, n-am nici o carte privitoare la acest subiect, desi am o indemanare particulara de a putea prezice fara gres vremea locala pe trei zile inainte (inclusiv circulatia locala a norilor). In acelasi timp pentru mine nu e suficient sa spui ca "norii au o circulatie aleatorie" , trebuie sa-mi dovedesti amanuntit, asa cum vreau eu si dupa aia poate te cred. Am si eu dreptul de a crede ce vreau (desi daca stau bine sa ma gandesc acest drept elementar nu a fost prevazut in lista cu drepturile omului; sti tu, alea cu gayi, lesboasele, etc.).

M-ai intrebat ce-am vrut sa spun intr-o interventie anterioara; Pamantul fix si stelele rotindu-se in jurul sau e totuna din pdv mecanic cu stelele fixe si Pamantul rotindu-se. Pe acest principiu se si bazeaza o metoda de rezolvare a angrenajelor.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Sam 11 Apr 2009, 19:28

In mod paradoxal, de cele mai multe ori, argumentul oferit in favoarea heliocentrismului a fost Pendulul lui Foucault.

Acesta, insa, este DOAR primul nivel, unde explicam echivalenta dintre sistemul heliocentric si cel geocentric din punctul de vedere al miscarii relative.

Sa explicam, cu un citat al lui A. Einstein:

'The two sentences: the sun is at rest and the Earth moves, or the sun moves and the Earth is at rest, would simply mean two different conventions concerning two different coordinate systems.'

De ce? Din cauza Principiului lui Mach, explicat in linkurile de mai sus, din mesajul meu precedent.

Sa-l citam pe E. Mach:

'Obviously, it doesn't matter if we think of the Earth as turning round on its axis, or at rest while the fixed stars revolve round it. Geometrically these are exactly the same case of a relative rotation of the Earth and the fixed stars with respect to one another. But if we think of the Earth at rest and the fixed stars revolving round it, there is no Foucault's experiment, and so on..'.

Experimentul clasic semnat Barbour si Bertotti:

Barbour and Bertotti proved that a large hollow sphere (representing the distant star fields) rotating around a small solid sphere inside (modeling the Earth) produced exactly the same pattern of Coriolis and centrifugal forces that are claimed as proof of Earth’s spinning in space. If the hollow shell of matter accelerates or rotates, any object inside the shell will tend to be carried along with the acceleration or rotation to some extent. But they note this all-important fact: An object at the center of the hollow sphere will not be affected by the inertial forces. The space around the Earth will exhibit the inertial effects of the distant sphere, but not the Earth itself, if it is centrally located.

Deci, voi, electron si MM, va aflati la acest prim nivel, unde discutam DOAR despre aceasta echivalenta; daca si eu as fi prezentat teoria pamantului plat LUAND IN CONSIDERARE DOAR ACEST ASPECT, atunci nu as fi avut cum sa fac declaratiile citate de electron, si eu sunt extrem de atent cu ceea ce postez si ceea ce spun, asa cum stiti.

Dar, noi mergem la al doilea nivel, si anume, aici oferim dovezile care ne arata clar care dintre cele doua ipoteze este cea adevarata, si anume faptul ca Soarele/planetele/stelele se rotesc in jurul sau deasupra pamantului (observati cuvantul sau, revenim la al treilea nivel asupra lui).

Cum dovedim acest lucru? Trei metode principale: experimentul lui G.B. Airy, imposibilitatea rotatiei atmosferei, si rezultatul surprinzator al experimentului esuat al lui Michelson-Morley.

http://cercetare.forumgratuit.ro/teorii-ale-conspiraiei-mondiale-f19/new-photographs-new-proofs-t43-15.htm#446

Iarasi din A. Einstein, din scrisoarea sa catre A. Michelson:

... Soon I came to the conclusion that our idea about the motion of the Earth... is incorrect, if we admit Michelson's null result as a fact...

si,

http://cercetare.forumgratuit.ro/teorii-ale-conspiraiei-mondiale-f19/despre-problema-rotaiei-atmosferei-terestre-t62.htm

Numai acum imi pot permite sa declar ca: Pamantul este stationar, iar stelele/planetele se rotesc in jurul sau deasupra lui.

Nivelul trei este dedicat dovezilor care ne arata ca stelele/planetele se rotesc deasupra pamantului si nu in jurul sau, argumentul principal fiind, ati ghicit, curbura la suprafata...

Va rog sa priviti cu atentie fiecare fotografie, absolut zero curbura:

IATA DEMONSTRATIA COMPLETA A FAPTULUI CA NU EXISTA NICI UN FEL DE CURBURA, NICI UN CENTIMETRU INTRE PORT CREDIT SI TORONTO:

http://www.flickr.com/photos/mike905/2804779698/sizes/l/

http://www.flickr.com/photos/flipkeat/2308664800/sizes/l/in/set-72157604047268695/

http://www.flickr.com/photos/chapstickaddict/698091630/

http://www.flickr.com/photos/flipkeat/2410587891/sizes/l/

Si o superpoza:

http://www.flickr.com/photos/kevin_white/1571369829/sizes/l/

Iata si o alta:

http://www.flickr.com/photos/10668686@N06/2889142212/sizes/l/

Inca o superpoza:

http://www.flickr.com/photos/cdnphoto/454343806/sizes/o/

Supersupersuperpoza:

http://www.flickr.com/photos/avernar/2549368657/sizes/l/

http://www.flickr.com/photos/beesquare/2816536720/

http://www.flickr.com/photos/aaross/2740770461/sizes/o/

http://www.flickr.com/photos/photog-raphy/2795009386/

http://www.flickr.com/photos/ash2276/477290583/

http://www.flickr.com/photos/whuggy/2351292280/sizes/o/

Nu exista curbura peste lacul Ontario...

OAKVILLE - TORONTO 33.6 KM, ZERO CURBURA:

http://www.flickr.com/photos/photographybypaul/2586347950/
http://www.flickr.com/photos/photographybypaul/2586347950/sizes/l/

Nu era necesar acest sir de discutii; am facut totul absolut clar de la bun inceput...
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Sam 11 Apr 2009, 22:04

Propozitia lui Einstein in care el presupune ca Pamantul ar trebui sa stea pe loc, pt. ca sa se explice exp. Michelson rezonabil, era doar una din variantele de gandire/interpretare pe care le-o fi insirat, fara sa creada nici el in ea; mai sunt si altele. In nici un caz el nu a sustinut de-adevaratelea asa ceva si nici nu a dovedit. Oricum, si Einstein si Newton si toti minunatii oameni de stiinta fosti (demult) [n-o sa sustin acum ca sunt depasiti] au vorbit/spus/presupus o gramada de lucruri care cadrau cu nivelul de atunci al cunostintelor si acum nu mai cadreaza deloc. Nivelul actual l-a depasit pe nivelul de atunci, de candva. Din operele lor au ramas valabile (acum) doar cateva idei. Prin urmare, tu luandu-i ca martori cu diverse (obscure) spuse de-ale lor, in locul propriei tale argumentatii, nu dovedesti nimic sigur. Daca ai putea masura ceea ce spui, ar fi cu totul altfel. Poate insa ca eu sunt depasit in aceasta conceptie a mea cu masuratul, cu experimentalul.

Pendulul lui Foucault dovedeste altceva decat PP si sunt convins de explicatia primita in scoala.

Mai mult, Pamantul se roteste in jurul Soarelui dar si Soarele in jurul Pamantului, miscarea lor descrie in spatiu o elice dubla.

Nu inteleg de ce esti pornit impotriva fortei Coriolis (si a acceleratiei respective) caci au fost fff bine demonstrate experimental si teoretic. La un moment dat le intelesesem chiar si eu pe la Mecanisme. Eram pe atunci coleg cu unul Bejan, acum celebru prof. univ. prin USA. Tipu' era uluitor de bine pregatit.

De fapt, ca sa fiu sincer, nu prea iti inteleg logica la TPP, probabil din pricina mintii mele prea inguste.
Ca mi-adusei aminte, daca faci un experiment simplu si pui un ax sa se invarta (de un anumit diametru si la o anume turatie) intr-o camera inchisa, vei constata dupa o vreme ca tot aerul din camera se invarte in jurul acelui ax. Iti "vand" aceasta informatie pe care o garantez cu experienta mea profesionala.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de nic la data de Lun 13 Apr 2009, 01:59

Este tarziu... ma uimiti domnilor, am fost plecat, maine voi citii totul, noapte buna.

nic
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue0 / 100 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 793
Puncte : 14599
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Lun 13 Apr 2009, 18:36

Te molipsesti de la electron, si nu citesti ceea ce scriu cu atentie, de aceea ai postat cateva inexactitati...

Sa le luam pe rand...

Poate ca nu cunosti situatia actuala din laboratoarele de cercetare around the world MM; totul se reduce la Newton si la Einstein, orice ALTCEVA, orice ar fi, este eliminat cu grija; orice profesor sau cercetator care indrazneste macar sa mentioneze ceva despre aether, este dat la o parte de la participarea la fondurile generoase date de guvern/defense dept. pt. cercetare. Totul se bazeaza pe un mit, absolut nementionat in Principia, si negat de insusi Newton: "legea" gravitatiei, pe baza de atractie. Deci, oricat ne-am dori noi 2 sa fie altfel, vei gasi si vei afla ca totul se reduce la Mr. Newton, in toate universitatile din lume, fara ca macar sa fie cunoscute citatele sale despre aether si despre presiunea gravitationala.

Nicaieri nu am atacat forta lui Gaspard-Gustave Coriolis; dimpotriva, am amintit despre experimentul clasic (ignorat de cadrul universitar actual) Barbour-Bertotti, unde acelasi efect se datoreaza orbitelor stelelor in jurul unui pamant stationar.

Nicaieri nu am pus alaturi pendulul lui Foucault (o facatura si un hoax de zile mari) si TPP; eu am prezentat Principiul lui Mach, care arata echivalenta dintre sistemul geocentric si cel heliocentric, la un prim nivel.

Nu, MM, nu ne aflam intr-o camera inchisa; experimentul tau nu mentioneaza multe detalii.

Pentru un experiment ca lumea, avem nevoie de rotatia unei sfere in jurul axei verticale, si rotatia acelei sfere in jurul unui punct central, la cel putin x16 viteza rotatiei axiale (1600 km/ hr la Ecuator, 107000 km/hr in jurul Soarelui). Un astfel de experiment va arata repede de tot ca tot ce am fost invatati sa privim ca adevar, este complet fals.

Este absolut imposibil ca rotatia atmosferei sa se produca LA ACEEASI VITEZA PRECUM CEA DE ROTATIE AXIALA A PAMANTULUI, angular momentum este valabila pentru corpuri solide si nu gazoase, iar forta de restoring field (magnitudinea sa), CRESTE PROPORTIONAL CU ALTITUDINEA, exact invers celei de frictiune; traiectoriile norilor de altitudine joasa, 600-800 metri, arata clar de tot ca frictiunea este o poveste de adormit copiii, daca tu vrei sa crezi in asa ceva, be my guest...

Ca sa nu mai lungim povestea, ne intoarcem la Port Credit, 14.5 km distanta fata de Toronto, 4.5 metri curbura, rotunjim la 4 metri:

Toate pozele sunt facute pe plaja din Port Credit, iar adresele le poti gasi in mesajul meu precedent:

Auto-contradictie, sau nu? Toronto-skyline
http://www.flickr.com/photos/chapstickaddict/698091630/
Auto-contradictie, sau nu? 2410587891_e9bbe99452
Auto-contradictie, sau nu? 1571369829_dada8e886e
Auto-contradictie, sau nu? 2889142212_de5f408540
Auto-contradictie, sau nu? 454343806_313463a642
Auto-contradictie, sau nu? 2549368657_8150a4dbaa
Auto-contradictie, sau nu? 2379255560_88b0450d58
Auto-contradictie, sau nu? 2351292280_c98c3116e0

Nu exista nici macar un centimetru de curbura, pe o distanta de 14.5 km, unde, daca ne luam dupa fantezia in care credeti voi, orbeste, ar fi trebuit sa avem o panta ascendenta, a midpoint curvature de 4.5 metri, si un obstacol vizual cam de vreo 6 metri, ABSOLUT INEXISTENT...
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Lun 13 Apr 2009, 19:23

Nu exista nici macar un centimetru de curbura, pe o distanta de 14.5 km,
Nici nu trebuie sa fie (desi ti-am demonstrat prin masuratori chiar pe pozele tale ca este exact curbura calculata) pentru ca o planitate locala pe undeva, nu e o dovada ca planeitatea e peste tot.

In ce priveste miscarea de rotatie a atmosferei impreuna cu Pamantul, nu am inregistrat dovezi solide din partea ta care sa dovedeasca contrariul. Da' nu ma supar, nu sunt specialist. Ca mecanic, ti-am zis, un ax in miscare de rotatie antreneaza aerul din jurul sau in aceeasi directie de rotire; mai e si fenomenul de adsorbtie sau altele precum efectul pelicular, (pe care nu le-ai luat in considerare). Si nici nu ma intereseaza deocamdata atmosfera inalta unde impusti atomul la un km3 de vid.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Lun 13 Apr 2009, 19:40

Vezi, daca nu citesti ce scriu...de la bun inceput am postat despre boundary layer, efectul pelicular, dar nu ai fost pe faza...reciteste la Despre Rotatia Atmosferica...am mentionat si efectul absorption, vezi comentariul de la angular momentum...

Nu putem compara un ax de rotatie intr-o camera inchisa, cu rotatia pamantului, nici pe departe...analogia ta nu este corecta...te rog sa citesti din nou ce am scris acolo, adica aici:

Demonstratia clara si precisa, luand in calcul toate chestiunile ridicate de tine...citeste materialul in limba engleza...

NU EXISTA PLANEITATE LOCALA; ORICE PUNCT DE LA SUPRAFATA UNUI GLOB ESTE PARTE A UNUI ARC DE CERC, ORICE DISTANTA ARE O CURBURA AFERENTA, PE O DISTANTA DE 14.5 KM AVEM O CURBURA DE 4.5 METRI, NU POTI SPUNE ALTCEVA, CA TE FACI DE RAS...auzi, planeitate locala...

DACA PAMANTUL ESTE PLAT PE ORICE DISTANTA PESTE 10 KM (CA SA PUTEM MASURA CURBURA) ATUNCI ESTE PLAT PESTE TOT, ASTA E SITUATIA.

Sa marim planeitatea ta la 33.4 km.

Auto-contradictie, sau nu? 2586347950_98fc26bfb8

Oakville - Toronto, 33.4 km, zero curbura

Sa marim planeitatea ta la peste 60 de km, Hamilton - Toronto

http://www.flickr.com/photos/planetrick/487755017/

http://www.flickr.com/photos/planetrick/487726854/in/photostream/

Auto-contradictie, sau nu? 487755017_df040421e8_o

Auto-contradictie, sau nu? 487726854_24a5c0559d_o

Daca asta vrei, ne intoarcem right back la Tunguska, unde marim planeitatea la 1000 km (Irkutsk - Tunguksa) si pe urma la peste 7000 km (Londra - Tunguksa).
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Mar 14 Apr 2009, 08:42

[/quote]Vezi, daca nu citesti ce scriu...de la bun inceput am postat despre boundary layer, efectul pelicular, dar nu ai fost pe faza...reciteste la Despre Rotatia Atmosferica...am mentionat si efectul absorption, vezi comentariul de la angular momentum...[quote]

Da, ai mentionat dar mentionarile nu sunt dovezi. Si eu am mentionat dar nu am dovedit. Pentru a dovedi teoria pe care o sustii trebuie sa vi cu calcule aplicate pe datele masuratorilor care sa dovedeasca ceva. De aceea Newton e de baza si azi. Cu formulele lui poti dovedi si, apoi poti verifica prin masuratori ce ai calculat anterior. Mentionarea, postarea, emiterea de idei, nu sunt dovezi!

Tunguska nu e o dovada a PP. Putea sa fi explodat in stratosfera si sa se vada de la 1.000 km distanta caci curbura Pamantului nu putea obtura vederea de departe. Tunguska e mai mult o legenda decat ceva palpabil.

Vad ca nici tu nu citesti ce scriu eu. Ti-am demonstrat prin masuratori precise (cu rigla) pe propria ta poza (cu Toronto si Ontario) ca pe latimea imensa a pozei exista, bine-merci, o curbura, comparabila cu valoarea teoretic calculata a razei de 6.400 km. Nu inteleg de ce ai "sarit" peste aceasta dovada?!
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Mar 14 Apr 2009, 15:42

MM, hai sa-l facem fericit pe electron, vrei? Poti tu sa schimbi scorul de la sondaj, in 100 - 0? Daca tot esti acolo, mai adauga un zero...cine stie, poate ca se va bucura...cine nu este in stare sa faca nimic aici, in dezbateri directe, ajunge la solutia perdantului, de sondaje de opinie, unde insa exista legea binecunoscuta (de cei intelepti): There are three kinds of lies: lies, damn lies and statistics! (mai ales daca autorul sondajului voteaza de zor in fiecare zi, adaugand cifre acolo...)

Cat despre ce ai scris, se pare ca de cateva mesaje incoace, ti-ai schimbat tactica, imi aduci acuzatii complet false, si readuci subiecte deja epuizate, unde ti-am raspuns deja cu detalii...dar daca tu vrei asa, sa ne pierdem timpul...

Cum poti sa spui ca nu ti-am raspuns cand am dezbatut acest lucru din nou si din nou, si unde nu ai reusit sa adaugi macar un centimetru de curbura? Ai uitat deja, MM?

Pai uite: http://cercetare.forumgratuit.ro/teorii-ale-conspiraiei-mondiale-f19/expeditiile-amiralului-r-byrd-t54-15.htm

Deci, fa-ti temele, si nu mai veni cu acuzatii fara rost...

Mai departe.

TUNGUSKA ESTE UNA DINTRE CELE MAI FENOMENALE DOVEZI DESPRE FAPTUL CA PAMANTUL ESTE PLAT.

Nu, domnule MM, NU A EXPLODAT IN STRATOSFERA; TOATE MASURATORILE SI TOATE EXPEDITIILE SI TOATE CERCETARILE STIINTIFICE AU RELEVAT UNUL SI ACELASI LUCRU: EXPLOZIA A AVUT LOC LA DOAR 6-8 KM ALTITUDINE, SE VEDE CA NU TI-AI FACUT TEMELE DELOC AICI.

Am postat de la bun inceput, harta aferenta, datele despre explozie...CUM poti sa vii aici cu asemenea citate?

Nici un fel de legenda MM, poate ca nu stii despre ce e vorba...au aparut la noi chiar mai multe carti pe subiect, te rog sa le citesti...auzi, legenda...

EXPLOZIA A FOST VAZUTA TOCMAI DE LA IRKUTSK, 1000 KM DEPARTE, CU O CURBURA DE 19.5 KM.

ACUM mm, HAI SA VEDEM CARE ESTE OBSTACOLUL VIZUAL, LUAND ALTITUDINEA DE 455 METRI PENTRU IRKUTSK, CA INTOTDEAUNA:

FOLOSIND FORMULA DEJA BINECUNOSCUTA, VEZI NEW PHOTOGRAPHS, PG. 1 DE DISCUTII AJUNGEM LA CIFRA INCREDIBILA DE 67 KM DE OBSTACOL VIZUAL!!!

NIMENI DIN IRKUTSK NU AR FI AVUT CUM SA VADA ACEA EXPLOZIE DAT FIIND ACEST OBSTACOL VIZUAL, IATA RELATARILE AICI:

http://cercetare.forumgratuit.ro/teorii-ale-conspiraiei-mondiale-f19/new-photographs-new-proofs-t43-15.htm#415

INTRE LONDRA SI TUNGUKSA EXISTA UN OBSTACOL VIZUAL DE PESTE 9000 DE KM (AI CITIT BINE)...O EXPLOZIE DE MAGNITUDINEA URIASA A CELEI CAUZATE DE N. TESLA, PE UN PAMANT ROTUND, AR FI RAMAS DOAR UN FENOMEN LOCAL, PE O SUPRAFATA DE CATEVA MII DE KM, NICIDECUM, IN DOAR CATEVA MINUTE, CERUL NU AR FI FOST LUMINAT CA ZIUA PESTE LONDRA/STOCKHOLM/ANTWERP SI MULTE ALTE ORASE EUROPENE.

CITESTE RELATARILE, NICI UN FEL DE LEGENDA, MM...

Parca iar ai uitat...MASURATORILE LUI NEWTON SE REFERA LA EFECTUL GRAVITATIEI, SI NU LA CAUZA...MM...AICI E TOATA MINUNEA...EL DE LA BUN INCEPUT, ASA CUM AI VAZUT, SI-A CONSTRUIT ACEASTA FORMULA PE BAZA UNEI LEGI DE PRESIUNE AETHERICA, NICAIERI NU MENTIONEAZA VREO ATRACTIE GRAVITATIONALA...

NU POTI AVEA NICI UN FEL DE LEGE, DACA NU CUNOSTI CAUZA FENOMENULUI RELATAT...

Si atunci, masuratorile coincid perfect cu teoria presiunii gravitationale, cauzate de aether, vrei sa revenim din nou la greselile comise de Rutherford si Bohr? Sa vin iar cu Cosmos without Gravitation? Chiar asa de repede uiti totul MM?

Ti-am aratat argumentul cel mai formidabil in favoarea imposibilitatii rotatiei atmosferice, folosind chiar boundary layer si absorption...ce anume nu ai inteles? Argumentul folosit de heliocentristi, nu valoreaza nimic, citeste din nou, te rog...

Hai sa facem o pauza MM, ca ne pierdem timpul reciproc...
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Mier 15 Apr 2009, 10:22

Sunt de acord cu pauza, sper ca nu te-ai suparat pe mine ca la unele probleme am pareri diferite de ale tale.
Nu stiu despre ce sondaj vorbesti, am ignorat acest lucru.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Lun 29 Iun 2009, 22:09

Fenomenal! Acesta e primul forum romanesc ce promoveaza teoriile lui sandokhan, si care este folosit cu o mare majoritate de sustinatori ai teoriei pamantului plat. La momentul de fata, votul este 21% pentru contratictie si 78% impotriva. Adica 78% din votanti nu observa o contradictie in ce a fost citat din sandokhan in primul post.
Voi recomanda acest forum mai departe, deoarece este o raritate!

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de Abel Cavaşi la data de Lun 29 Iun 2009, 22:22

Există o altă explicaţie, pe care, în graba ta de a te bucura de „slăbiciunea” acestui forum, nu ai observat-o!

După cum ai fi putut vedea, în prezent numărul de voturi este 30+8=38 care este mai mare decât numărul de membri din prezent (26). Cum îţi explici? Ei bine, administratorul acestui forum a decis că pot vota şi cei neînregistraţi. Aşa că este posibil ca sandokhan să fi votat de oricâte ori doreşte.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue9 / 109 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7093
Puncte : 26934
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Lun 29 Iun 2009, 23:20

@Abel Cavaşi a scris:Există o altă explicaţie, pe care, în graba ta de a te bucura de „slăbiciunea” acestui forum, nu ai observat-o!
Eu nu am vorbit aici de vreo "slabiciune" a acestui forum. Din contra, e o calitate rara, promovarea si sustinerea teoriilor lui sandokhan, chiar si negasirea de contradictii in cele afirmate in aceste teorii. Felicit acest forum si responsabilii sai pentru taria de caracter de care dau dovada.

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de Abel Cavaşi la data de Mar 30 Iun 2009, 07:01

Contradicţii sunt destule în teoriile lui sandokhan, dar faptul că nu ne chinuim cu ele nu înseamnă că nu le-am găsit. Poate vor veni şi aici cândva oameni pasionaţi de evidenţierea acestor contradicţii. Până atunci, nu avem încă niciun motiv să nu-i permitem lui sandokhan să-şi spună părerea, cum se întâmplă pe alte forumuri în care se cenzurează dreptul la opinie. Nouă ne place că sandokhan respectă secţiunea dedicată şi că se străduieşte să traducă multe dintre interesantele texte din engleză la care face apel.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Auto-contradictie, sau nu? Left_bar_bleue9 / 109 / 10Auto-contradictie, sau nu? Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7093
Puncte : 26934
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Mar 30 Iun 2009, 09:36

Forumul nu sustine si nu promoveaza teoriile lui sandokhan. Sandokhan poate sa si le sustina singur si dreptul lui la opinie este respectat aici, pe acest forum.
O calitate rara a acestui forum, in schimb, este atitudinea civilizata fata de ceilalti. Ma refer in special aici la lipsa atacului la persoana pe care il intalnim practic in fiecare propozitie "pe alt forum". Nu incerca sa vi cu invinuiri la adresa noastra caci acestea sunt atacuri la persoanele de aici si le-am putea taxa ca "lipsa de civilizatie" prin aplicare de pedepse.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Mar 30 Iun 2009, 09:43

Acest forum sustine si promoveaza teoriile lui sandokhan, pentru ca nu le combate. Daca el si le sustine aici si nimeni nu ii contesta cu argumente ideile, inseamna ca cei de pe acest forum sunt nu doar de acord, dar si incantati sa aiba aceste teorii sustinute aici. Bravo lor!

Calitatea rara a atitudinii civilizate este intr-adevar impresionanta. Va felicit si pentru asta. Va felicit si pentru faptul ca invatati de la sandokhan cum sa va comportati, deoarece este un bun exemplu pentru voi.

Invinuiri nu am facut la adresa nimanui, chiar va felicit pentru atitudine si promovarea celor ca sandokhan.

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de mm la data de Mar 30 Iun 2009, 21:29

Multumim pentru felicitari si pentru celelalte "aprecieri" pe care le faci la adresa noastra, sandokan. Atata doar ca nu ti-am cerut aceste pareri.
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Mier 01 Iul 2009, 09:32

Cu placere. Un forum de o asemenea calitate, care sustine si incurajeaza oameni de valoarea lui sandokhan, merita toate felicitarile.

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokhan la data de Mier 01 Iul 2009, 17:05

@Abel Cavaşi a scris:Contradicţii sunt destule în teoriile lui sandokhan, dar faptul că nu ne chinuim cu ele nu înseamnă că nu le-am găsit. Poate vor veni şi aici cândva oameni pasionaţi de evidenţierea acestor contradicţii. Până atunci, nu avem încă niciun motiv să nu-i permitem lui sandokhan să-şi spună părerea, cum se întâmplă pe alte forumuri în care se cenzurează dreptul la opinie. Nouă ne place că sandokhan respectă secţiunea dedicată şi că se străduieşte să traducă multe dintre interesantele texte din engleză la care face apel.

Nu ai gasit pana acum nici un fel de contradictie in mesajele mele, imi pare rau Abel. Ai incercat ceva la traiectoria norilor, dar nu ti-a mers nimic.

Deci, te faci vinovat de afirmatii cam false la adresa mesajelor mele; poti sa inviti pe cine vrei, nu au nici un fel de sansa cu mine.

In curand Abel, mai curand decat crezi, vei avea ocazia sa vezi si sa afli ca planetele orbiteaza la doar cativa zeci de km deasupra noastra, si ca tot ce am scris este adevarat; ne apropiem cu pasi rapizi de sfarsitul epocii # 5, care insa va fi o surpriza pentru toti, pentru ca mayasii/hopi/dogonii/tibetanii nu se refera deloc la Decembrie 2012, interpretarea calendarului mayas a fost facuta in mod gresit de cercetatorii moderni, data este alta, mult mai interesanta.
sandokhan
sandokhan
Activ
Activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de sandokan la data de Vin 03 Iul 2009, 10:06

Bravo sandokhan, nu te lasa intimidat de afirmatiile fara acoperire ale lui Abel. Cea mai buna dovada ca nu a gasit contradictii in mesajele tale este faptul ca nu e in stare sa le indice, sa le citeze sau prezenta.

Eu cred ca e de fapt un joc dublu de imagine, prin care dupa ce profita direct de prezenta ta aici, vrea sa dea impresia ca nu promoveaza teoriile tale, desi acest forum nu are alta valoare decat in masura in care iti incurajeaza si sustine teoriile. Dovada e votul la anchetele deschise de mine, unde se vede ce nivel si valoare au cititorii acestui forum, precum si participantii inscrisi, imensa majoritate fiind de partea ta. Bravo!

Ce ma mira pe mine este ca inca nu te-au facut administrator sau macar moderator, dar poate le e ciuda ca ai mai multa experienta si nu vor sa recunoasca ca mai au multe de invatat de la tine.

Ar fi cazul sa incepi sa pulbici aici cat mai multe linkuri spre neogen, sa mai ai si tu ceva de castigat de pe urma participarii pe forumul lor.

Succes in continuare, acest forum este perfect pentru tine, in curand va fi cunoscut ca forumul lui sandokhan, deoarece nimeni nu are cum sa te atinga aici. Chiar daca nu o recunosc pe fata, de fapt ai administratorii si moderatorii in buzunar, nu mai au nici macar tupeul sa-ti decupeze mesajele. In curand o sa invete si engleza, si atunci vei avea libertate totala. Felicitari!

sandokan
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum