Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Astazi la 11:25

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de curiosul Astazi la 10:35

» Gravitonul
Scris de CAdi Astazi la 08:49

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de curiosul Astazi la 07:27

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 16:40

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Ieri la 13:33

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Ieri la 10:49

» Trei probleme cu lichide
Scris de curiosul Mier 17 Apr 2024, 20:33

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 11 Apr 2024, 17:55

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 07 Apr 2024, 18:30

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 05 Apr 2024, 10:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 11:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 17:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 11:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 18:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 17:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 13:19

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12149)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
CAdi (11877)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil_48 (11183)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
curiosul (6606)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Razvan (6162)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
eugen (3777)
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Pacalici
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
CAdi
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
curiosul
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Dacu
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Razvan
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
meteor
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
gafiteanu
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
scanteitudorel
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
curiosul
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil_48
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
eugen
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Bordan
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Forever_Man
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Dacu
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
CAdi
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil_48
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
virgil
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
eugen
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Forever_Man
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 
Dacu
Despre cei ce conduc mass-media Vote_lcapDespre cei ce conduc mass-media Voting_barDespre cei ce conduc mass-media Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 27 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 27 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Despre cei ce conduc mass-media

3 participanți

In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Sam 27 Oct 2012, 22:15

Cei ce conduc mass-media, partial se poate spune ca conduc totul.
Doar o parte din populatie, asa eu cred, ca mai macina ceea ce aud, restul inghit totul cu lopata.

De cind e lumea si pamintul, asa a fost si asa va fi, bine-rau, adevarat-fals, adevar-minciune.

De cind e lumea si pamintul permament a fost si va fi atit raufacatori cit si binefacatori, atit mincinosi cit si cei ce spun adevar. Aceasta e si normal.

Eu inteleg ca 90% din mass-medii e tinuta de proprietari, si acestea intii dicteaza ce sa se spuna si ce nu.

E anormal insa ca cei ce transmit informatia (acei liberi), sa nu o macine, inainte de a o publica.

Aceeasi informatiile (internationale) la toate canalele de televiziune, radio, internet din lume le auzi. Ca o singura trimbita.
DEBILIZM.
Oameni prosti.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Sam 27 Oct 2012, 22:24

Aduceti aici, informatii cu adevarat IMPORTANTE. Si va rog, nu in dependenta de ce spune BBC sau Euronews sau etc., ci asa cum voi ginditi



Nu va rod urechile cind auziti la mass-media noutati din categoria: "Un nou tiract in Iran..."
Aiureala totala.

Sunt tari unde mor zeci de oameni zilnic din cauza: saraciei, foamitei, accitentelor, teroruri, etc.
Aici insa ( nimic clar nu este, cine minueste aceste tiracturi), galagie nu saga.

Un alt exemplu, rasunind sincron, ar fi cu austriacul ce a sarit de la inaltime inalta.
Ei si?! Mare minune.
Sute de recorduri lunar se bat, cascadori si trucasi, punindusi viata in pericol de zeci de ori mai mari.
Oi.

etc.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de totedati Sam 27 Oct 2012, 23:21

Oameni prosti
nu cît timp mai avem și noi un cuvînt de spus ... de ce atîta pesimism? la ce ne folosește!?

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de CAdi Sam 27 Oct 2012, 23:33

Esti cam sarcastic Meteor .Tu urmaresti stirile ? Smile

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Dum 28 Oct 2012, 08:31

Posturi: rusi (citeva posturi, acolo e strict o melodie), si la moldoveni (cideva posturi), si (citeodata) la romani, plus euronews.

Nu strict zilnic, si in toata ziua. Dar cind stau o zi la tele, ma enerveaza sa vad cum unul repeta de la celalalt ce a spus.

E de ajuns BBC sau Euronews sa cinte primii de dimineata melodia, ca ceilalti (ca oitile) repeta in lung si lat.

Iata, inca unu din multe exemple: Nu demult a murit un oarecare poet (sau ce mai era, ca tare nu ii sufer), mai baete posturile de mass-media comentau plingeau, jale mare.
INSA, cind a murit V.Suceveanu, NIMIC nu s-a auzit.
Ce a facut poetul ala?! A scris aberatii toata veata, si altii abereaza la aberatiile lui?!
Este o oarecare diferenta intre ce a facut Suceveanu, cu acel poet?!

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de CAdi Dum 28 Oct 2012, 08:42

Nu cred ca cei de la BBC au auzit de Suceveanu !

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Dum 28 Oct 2012, 10:47

1) Am avut in vedere de posturi moldovenesti.
2) Daca, nu au auzit de el, aceasta foarte bine demonstreaza ca ei sunt prost informati.
3) Credeti ca mai merita sa auzim (urmatoarea noutate cind va aparea) ca a avut loc un nou atac terorist in Irac?!
Credeti ca aceasta este o informatie foarte importanta, sau nu?!
Si multe multe palavrageli de manipulare a populatiei, pe CARE jurnalistii "intelepti", ca papagalii o rasuna in lume.
Daca da, atunci fara comentarii,...

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de totedati Lun 29 Oct 2012, 00:01

meteor, cine e V.Suceveanu!?

nici eu nu îmi amintesc să fi auzit de el! nici că a murit nici cît era viu că ar fi cineva important!

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Lun 29 Oct 2012, 11:42

A dus cercetari in matematica, si anume mai concret a lucrat mult si a obtinut ceva rezultate frumoase la demonstrarea MTF (de un an de zile am tot scris pe aici,..), a demonstrat ca numerele gemene sunt o infinitate (nu imi cereti demonstratia ca nu o am, scepticii pot spune ca " ia naivul de meteor crede orice poveste", eu insa pun pariu ca a avut-o), in trigonometrie are ceva rezultate, a rezolvat probleme prin metode nestandart si alte rezultate importante. O problema pe care cindva Serpinski a rezolvat-o in aproape 100 de pagini, el a rezolvat-o in chiteva pagini.
Cit priveste demonstrarea MTF, si anume intrebarea cea mai importanta cine primul a demonstrat-o, probabil presupun, ca ramine la A.W., Suceveanu pur si simplu nu s-a incadrat in timp. Aceasta insa nu inseamna ca el trebue uitat si ca nimic nu afacut.

Cel mai misterios din ce spunea el mi-a ramas:
" MTF se demonstreaza in chiteva propozitii, stiind valorile minime posibile a unui triunghi dreptunghic (0,1,1), (1,0,1) se demonstreaza teorema.., A.W. insa a trebuit sa scrie 500 de pagini.
La fel si infinitatea numerelor gemene se demonstreaza doar in chiteva propozitii,.."

Nu are nici titlu de membru, nici invitat, nimic la academia de stiinte din RM, parca chiar nici nu a fost.
Aceasta probabil presupun ca s-a primit din cauza caracterului pe care il avea, daca vedea ca esti prost spunea direct in fata:" Tu esti prost." Astfel ar fi putut sa apara deleme, pina la urma el singur refuzind unele oferte.
A meritat, oare, asa ceva?! Indeferent de culoarea politica, de unele viziuni, eu nu as proceda asa cu astfel de oameni.

Ce mare istorie a facut un poet, compozitor, etc. ca in fiecare zi sai aud palavragind si cautindusi laude, majoritatea vorbesc tare prost, nici o gindire constructiva neavind, toti minuninduse " Ia bai, asta e poet!" , in rezultat --- ce vom avea?!..

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de totedati Lun 29 Oct 2012, 12:24

ai scris dar dacă ai scris n-am urmărit acele fire de discuție ... oricum eu am o memorie foarte selectivă și ciudată dacă mă pui să îmi amintesc care sunt autorii cărților cu probleme de matematică pe care le mai consultam prin liceu nu mai știu!

unele le am cumpărate, dacă vreau să îmi reamintesc astfel de lucruri le caut în bibliotecă

dar doar din amintiri mici șanse!

pentru astfel de lucruri sa inventat internetul ... hîrtia electronică ... blogurile

dacă vrei să îl pomenești pe acel sfînt, pentru tine și puțini alții, faci un blog și scrii un articol despre el! și ca să îi rămînă memoria vie în mințile noastre cînd vine vorba de matematică și e relevant îl bagi pe om în discuție!

merge și cu parastase, lumînări, rugăciuni dar nu sunt obligatorii!

pentru că e bine să nu uităm sfinții trăiesc și fac fapte bune și după ce mor!

cît timp sunt vii în memoria noastră ne vorbesc și ne ajută să găsim adevărul și să luptăm cu minciunile!

și nu e musai să fie creștini cu diplomă oficială!

mahatma ghandi încă e viu! încă trăiește! încă îi sunt pomenite faptele și date ca exemplu!

și e 100% sigur că nu era creștin!

sfinții nu sunt numai ăia din calendarul ortodox!

daca vedea ca esti prost spunea direct in fata:" Tu esti prost."

lol! adică era un fel de moromete, te rezolva repede ...
dacă ești sărac cu duhul crește repede tensiunea și încep să se fileze în cascadă lămpile ...
iar MTF ce e? marea teoremă a lui fermat?
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Lun 29 Oct 2012, 13:53

Am vrut sa se faca anul trecut in toamna un interviu, am aminat si am ramas cu ale mele, uitind.
totedati a scris:
iar MTF ce e? marea teoremă a lui fermat?
Da.
Apropo despre MTF, el a inceput inca o metoda inaintea acesteea, ea e cam voluminoasa si greu de urmarit (cel putin pentru mine). Ea e scrisa mai detaliat in revistele de foae matematica (si interesant - din care an oare a luat startul?! De ce spun, caci o fi sau nu inaintea anului 1994?!) Nu am toate revistele, dar stiu ca el spunea ca gratis le poti citi de la bibliotecile din Chisinau.
Si tot ma interesa, in o discutie telefonica : - "Dar cazul general, cazul general, cum il deduceti(prin aceasta metoda) ca la fel nu are solutii, ca lucrarea devine tot mai voluminoasa?".
- " Cel mai greu sunt primele cazuri n=3,4,5 apoi se observa ca cu atit mai mult celelalte nu pot fi,.."
El spune ca aceasta metoda a mai fost elaborata de un japonez.
Eu personal nu am verificat pina la urma aceasta metoda.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de totedati Lun 29 Oct 2012, 14:37

și gazeta matematică de la noi a fost digitalizată!

Gazeta Matematică - Ediţie Electronică
Societatea de Ştiinţe Matematice din România şi compania SOFTWIN au plăcerea să vă prezinte Gazeta Matematică - Ediţie Electronică, un produs de excepţie care conţine întreaga colecţie a Gazetei Matematice seria B din perioada 1895-2005, 60 000 de pagini ce cuprind peste 90 000 de probleme şi articole matematice (echivalentul a peste 300 de culegeri de matematică)

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Lun 29 Oct 2012, 15:12

[Deviem de la tema subiectului] Bine, ei si ce doresti acum?!
In toate aste nu ma pricep super.
Mai este si dreptul de autor, fiind poate la unele inca in functie (spre exemplu la Foaia Matematica).

Eu ca am vazut ceva frumos, am spus deja demult, si mi-am facut datoria. Ca nimeni nu a luat in seama si nu a fost in stare sa pretueasca la timp, asta deja e altceva, nu e problema mea.

Daca, tare te intereseaza, pot sa- ti fac niste foto din foaia matematica si din unele carti si sa le public pe aici.

[Revenind la tema subiectului]
Credeti ca noutatea internationala, despre arestarea(si asta inca nu se stie cert cum se finiseaza, ca miliardarul mai are dreptul de 2 ori sa respinga acuzatiile, adica inca nimic nu e clar, in schimb zarva este... Iar acest gen de noutati cu domnul cu tare, deja ma rod mintile tot auzind) lui S.Berlusconi merita asa mare atentie?!

Acest bandit, va sta 1 an dezile!!!, plus ca nu se stie cit de mare va fi acest an...
Iar, inchisoarea ii va fi ca la oligarhi, multi din noi cred ca ar mai dori asa inchisoare Smile .

In Rusia, in Moldova, etc. zeci de cazuri am auzit, cum bieti oameni nevinovati, din cauza banditilor, mafiotilor au stat zeci de ani la puscarie, aici, pentru un rapanos, toate oitele de mass-media nu le tace gura. Cautati un post de televiziune, care sa nu spuna aceasta noutate (mii interesant daca exista).

Merita sa stim de acesta informatie, sau nu merita?!
Este o informatie importanta sau nu?!

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de totedati Lun 29 Oct 2012, 16:03

merită să știm dar merită să îi dăm și importanța cuvenită la fiecare!

ce e important și ce nu e afli în timp nu instantaneu!
instantanee e doar credința! mintea rațională lucrează în timp

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20868
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Mar 19 Mar 2013, 00:34

Bai prosti, prosti nimic alceva.

Turma turma de debili [rog asa sa ramina sa nu sa se modereze]

Faza lunii:
" Demisia lui papa de la Roma si alegerea a altui papa"

(Traduc despre ce e vorba)
Intreaga mass-medie (ca atare si in societate si alte domenii des se vad asa timpeni) sa tineti minte ca automat ca o oae se orienteaza dupa un lider.

Liderul este BBC, Times, etc.
Restul debilelor de "conducatori" de mass- media ramasi din restul tarilor lumii: Rusia, Moldova, Romania, Italia, etc. ca niste dobitoace repeta gind cu gind, cuvint cu cuvint TOTUL ce vine de la lideri.
NIMIC, nici o prelucrare de informatie, NIMIC.
Macar sa gindeasca o secunda, merita oare a miia oara sa repeti o informatie ce nu are aproape nici o importanta sau nu?!

Eu nu inteleg dupa bani ei copie ca ... pe altii, sau dupa rating(defapt cam e egal cu banii), dupa ce principii copie unul de la altul, imi spune cineva?!

Nici o creativitate, sa gindeasca ceva independent, ceva nou, si intradevar important, nimic. Copie unul de la altul (prostii), clovnii insa le pun informatia pe teava.

Mii greata sa mai vad timpitii cind spun noutatile.
Din o scirta cu informatii spuse citeva fire sunt importante, restul pleava.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Lun 15 Apr 2013, 16:33

Margaret Mhatcher, mare c.... o mai fi fost, insa na, o lauda orisice b....
O fi fost ea de treaba, insa pentru interesele Marii Britanii, insa ce are de aface cu interesele Rusiei si altor tari, ca iau laudat orice c.... facut.
Aceasta denota ca oitele inghit iarba pe nerumegate.

Evenimentele istorice trebue spuse asa cum sunt, nu cum spune unul care se tine mai tare, sau cum ii place urechii sa auda.

Acum, zilele astea a venit la rusi nemtoaica A.M. Apoi nea V. P. a plecat prin Germania, Olanda.
Ideea e aceea, ca rusii la presa spun ca A.M. vine si spune ca sunt probleme foarte grave in Rusia cu incalcarea drepturilor omului, si anume problema e cum se comporta statul cu minoritatile sexuale.
Presa rusa asa comenteaza: A. M. nu a venit sa puna in dezbateri probleme cu adevarat serioase ca problema Greciei, criza economica, relatiile economice , etc. insa na problema nu saga cu homosexualii si pedofilii.

Mai mult, cam e de mirare rusilor (cei cu presa, sau altfel spus cu politica), dar cred ca si oricarui om cu mintea sanatoasa, caci e timpit sa legalizezi prostitutia, pedofelia , homosexualitatea, drogurile, etc.

Ok, poate ei au probleme cu sanatatea, aceasta insa nu inseamna ca trebue sa ii lasam in mod public sa isi face nevoile.. Smile , si mai mult sa incalce drepturile altor oameni.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de meteor Dum 27 Oct 2013, 20:03

Salut Exclamation 

Ce spune ultimul timp (saptamina) din noutatile externe presa romana, mii interesant.

Un rezumat scurt cineva poate face, care au fost principalele subiecte discutate ?!

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre cei ce conduc mass-media Left_bar_bleue9 / 109 / 10Despre cei ce conduc mass-media Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Despre cei ce conduc mass-media Empty Re: Despre cei ce conduc mass-media

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum