Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Astazi la 06:10

» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Astazi la 00:25

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de curiosul Ieri la 23:35

» Gravitonul
Scris de CAdi Ieri la 21:49

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de curiosul Ieri la 20:27

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 05:40

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Ieri la 02:33

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Mier 17 Apr 2024, 23:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mar 16 Apr 2024, 21:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Lun 15 Apr 2024, 21:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 05:39

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 11 Apr 2024, 06:55

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 07 Apr 2024, 07:30

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 23:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 22:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 03:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Joi 04 Apr 2024, 23:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 03:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mar 02 Apr 2024, 23:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 13:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 01:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Joi 28 Mar 2024, 23:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 07:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 02:29

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 01:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 08:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 07:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 03:19

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12149)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
CAdi (11877)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil_48 (11183)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
curiosul (6606)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Razvan (6162)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
eugen (3777)
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Pacalici
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
CAdi
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
curiosul
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Dacu
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Razvan
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
meteor
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
gafiteanu
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
scanteitudorel
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
curiosul
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil_48
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
eugen
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Bordan
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Dacu
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Forever_Man
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
CAdi
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil_48
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
virgil
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
eugen
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Forever_Man
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 
Dacu
Promisiuni, angajamente, jurăminte Vote_lcapPromisiuni, angajamente, jurăminte Voting_barPromisiuni, angajamente, jurăminte Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 23 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 22 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Dacu

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Joi 25 Ian 2024, 15:57

Promisiuni, angajamente, jurăminte

+2
Razvan
Abel Cavaşi
6 participanți

In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 24 Iun 2013, 22:05

Având în vedere eventualele temeri provocate de topicul recent deschis, pentru a concretiza din ce în ce mai bine calitatea forumului şi pentru a ne asigura de stabilitatea noastră în faţa vicisitudinilor, vă jur aici că:

-voi face întotdeauna tot ceea ce depinde de mine ca să ţin forumul mereu deschis, să permit exprimarea liberă oricui, să fiu prezent cât mai mult pe forum şi să încerc să vă răspund pozitiv la toate sugestiile competente pe care le faceţi şi să nu mă las dominat de sentimente negative.

Aveţi şi voi liber la asemenea angajamente. Mi-ar plăcea să ştiu pe ce mă pot baza, mi-ar plăcea să ştiu ce ne promiteţi fiecare dintre voi, mi-ar plăcea să ştiu că unii dintre voi nu ne vor părăsi niciodată, precum au făcut-o unii „generali”. Poate dacă smulgeam asemenea promisiuni de la ei înainte, aş fi reuşit să-i păstrez pe forum. Aşa că, să vă aud, ce promisiuni dăruiţi acestui forum de (încet, dar) mare viitor. Very Happy
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue9 / 109 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33889
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de Razvan Lun 24 Iun 2013, 22:29

Abel Cavaşi a scris: Mi-ar plăcea să ştiu pe ce mă pot baza, mi-ar plăcea să ştiu ce ne promiteţi fiecare dintre voi, mi-ar plăcea să ştiu că unii dintre voi nu ne vor părăsi niciodată, precum au făcut-o unii „generali”. Poate dacă smulgeam asemenea promisiuni de la ei înainte, aş fi reuşit să-i păstrez pe forum.
Cu astfel de cerinţe, mi-e teamă că vei obţine exact efectul invers. Pentru a determina pe cineva să înceteze o activitate, e suficient să îl provoci să facă din obligaţie ceea ce, până atunci, făcea din plăcere.
Eu unul, nu-ţi promit nimic! Smile


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue9 / 109 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33144
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de CAdi Lun 24 Iun 2013, 23:24

Nu stiu ce promisiuni putem noi sa facem !Poate voi
ca administratori :
Ca veti face tot ce va sta in putinta sa nu fim 
,,monitorizati''.Smile

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de virgil Mar 25 Iun 2013, 01:03

Ati devenit sentimentali, asta inseamna ca aveti inima tanara.Very Happy

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12149
Puncte : 55390
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de Syntax Mar 25 Iun 2013, 02:52

Cred ca Abel are dreptate!
Si nu pentru ca mi-a luat apararea de atatea ori il sustin si acum.
Ganditi-va doar la urmatorul lucru: cate forumuri despre cercetari stiintifice in limba romana ca acesta sunt ?
Le numeri pe degete!
Probabil la fel ca voi si eu am incercat sa vad si alte forumuri asemanatoare. Sincer sa fiu nu am gasit vreunul mai competent, si care sa faca intr-adevar cercetare liber!
Credeti ca e putin lucru? In plus , majoritatea userilor sunt pe forum de ani de zile.
Razvan, incearca sa fie modest! 
Ce sa nu promiti dragule? Very Happy
Apoi, tu crezi ca lumea uita ce ai facut atatia ani?
Mai mult de jumatate din forumul asta este asa datorita tie!
O sa creada lumea ca sunt aici pe post de promovare a moderatorilor! Very Happy
Sau doamne fereste , de manipulare a bietilor forumisti care ar incerca sa intre aici!
CAdi, ia uita-te matale un pic la cate postari ai! Very Happy
Mie imi trebuie cativa ani sa te ajung!
La fel si ceilalti! 
Poate ca nu realizati ce s-a realizat deja cu forumul asta!
Eu propun altceva!
In loc sa "ne para rau" dupa "generali" sa-i aducem inapoi! 
Nu va place de Dan? Problema nu este teoria lui!
Problema este ca el a incercat in mod gresit sa v-o ofere pe toata dintr-o data! Daca ar fi avut rabdarea sa o dezvaluie incetul cu incetul cum bine procedeaza Abel Very Happy altul ar fi fost efectul!
Eu mi-am mai exprimat parerea fata de aceste lucruri!
Nu am nici autoritatea , nici nu sunt suficient de vechi ca user, nici nu sunt un eminent om de stiinta.Dar, daca gasim oameni valorosi (cum bine spune in motto Abel) sa-i pretuim si sa-i pastram!
Acesta este cel mai bun anjajament, cea mai buna promisiune!

_________________
Please wait...loading theory!

Syntax
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 475
Puncte : 13564
Data de inscriere : 03/04/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
-1) O teorie "ciudata" despre repausul absolut
-2) Sa inteleg ideile noi prezentate pe acest forum
-3) Sa fac un "top" al utilizatorilor de pe acest forum dupa criteriile mele Smile


Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de omuldinluna Mar 25 Iun 2013, 03:18

Formuri de avengură nici nu prea au cum să existe la nivel regional.

Sunt câteva forumuri foarte, foarte valoroase, care reunesc comunitățile științifice sau studențești de pe tot globul, cum ar fi physicsforums sau thescienceforums, dar cei cu idei puține și fixe (fără supărare Smile) le vor considera supuse cenzurii, manipulărilor și conspirațiilor care țin omenirea în beznă.

Cercetarea adevărată nu prea are cum să se facă pe Internet. Aici se poate discuta, se poate face schimb de idei, dar nu e un mediu pentru munca adevărată.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30029
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de CAdi Mar 25 Iun 2013, 07:09

Syntax a scris:

CAdi, ia uita-te matale un pic la cate postari ai! Very Happy

Am multe postari , pentru ca la cativa ani dupa ce am terminat facultatea , nu am mai avut cu cine sa comunic ....king

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11877
Puncte : 56842
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de Syntax Mier 26 Iun 2013, 04:05

CAdi a scris:
Syntax a scris:

CAdi, ia uita-te matale un pic la cate postari ai! Very Happy

Am multe postari , pentru ca la cativa ani dupa ce am terminat facultatea , nu am mai avut cu cine sa comunic ....king
Poate ca asta te-a motivat.
Totusi, ai ales acest forum! Daca si tu ai simtit ca aici gasesti locul potrivit la fel ca mine, unde sa "comunici" cu cineva despre conceptiile tale , despre ideile tale inteleg perfect.
Eu habar nu aveam ca si altii gandesc despre o teorie elicoidala. Insa intuiam ca viata noastra ar trebui sa fie o serie de evenimente bine definite. Pentru ca "istoria" odata scrisa numai poate fi schimbata, modificata.Cel putin din perspectiva observatorului, adica a mea.
Care este cea mai probabila traiectorie a evenimentelor din viata unui om in raport cu ciclitatea vietii?
Niciodata nu vom fi in acelasi punct. Imagineaza-ti o axa timp-eveniment !
Cum ar arata viata ? Ca o elicoida!
Ideea asta o aveam inainte sa aflu de teoria lui Abel sau a lui Dan!
Cand am vorbit cu Abel pe un alt forum despre fizica elicoidala am fost captivat pur si simplu!
Mi-am dat seama ca aici e locul unde pot afla mai multe,unde pot progresa!
Principiul meu este intai practica apoi teoria!
Si stii de ce? Nu noi scriem legile naturii! Noi le observam, apoi incercam sa le intelegem si apoi le scriem in ecuatii.





_________________
Please wait...loading theory!

Syntax
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Promisiuni, angajamente, jurăminte Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Promisiuni, angajamente, jurăminte Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 475
Puncte : 13564
Data de inscriere : 03/04/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
-1) O teorie "ciudata" despre repausul absolut
-2) Sa inteleg ideile noi prezentate pe acest forum
-3) Sa fac un "top" al utilizatorilor de pe acest forum dupa criteriile mele Smile


Sus In jos

Promisiuni, angajamente, jurăminte Empty Re: Promisiuni, angajamente, jurăminte

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum