Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Cum diferă energia pentru cerc față de dreaptă?
Scris de virgil Astazi la 22:34

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Astazi la 08:53

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de curiosul Ieri la 12:43

» Pământul ca generator electric
Scris de gafiteanu Ieri la 10:58

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Ieri la 00:32

» Inventatori romani
Scris de virgil Mier 03 Aug 2022, 07:40

» Dezastrul climatic actual. Prostia și corupția unor invatati și conducatori
Scris de Vizitator Mier 27 Iul 2022, 23:24

» Fotografia astronomica.
Scris de virgil_48 Lun 18 Iul 2022, 20:04

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de gafiteanu Sam 16 Iul 2022, 06:22

» Ce este FOIP?
Scris de virgil Joi 14 Iul 2022, 21:28

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Dum 10 Iul 2022, 10:44

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de gafiteanu Sam 09 Iul 2022, 03:23

» Din nou despre rezonanța orbitală
Scris de virgil Vin 08 Iul 2022, 11:32

» Teoria lui Virgil, argumente pro şi contra
Scris de virgil Vin 01 Iul 2022, 06:32

» Free energy
Scris de gafiteanu Dum 26 Iun 2022, 02:48

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Joi 23 Iun 2022, 21:26

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Sam 18 Iun 2022, 15:38

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de eugen Joi 02 Iun 2022, 21:44

» Urări de sărbători
Scris de gafiteanu Joi 02 Iun 2022, 04:26

» Relatiile lui Virgil
Scris de virgil Dum 29 Mai 2022, 07:55

» Campul Higgs
Scris de virgil_48 Sam 28 Mai 2022, 16:25

» Despre unii care vorbesc si aici despre MC
Scris de gafiteanu Vin 27 Mai 2022, 14:54

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de gafiteanu Lun 23 Mai 2022, 02:22

» Catedre noi la facultatile de medicina si farmacie.
Scris de virgil_48 Sam 21 Mai 2022, 19:57

» Nu întrați în război, opriti-l nedorind războaie și inarmari
Scris de gafiteanu Joi 19 Mai 2022, 05:11

» Fiat Lux
Scris de CAdi Mar 17 Mai 2022, 11:45

» In ce consta campul electric?
Scris de virgil Vin 13 Mai 2022, 10:29

» Relatia lui Einstein pentru Gravitatie
Scris de virgil Joi 12 Mai 2022, 06:53

» Filme SF de scurt metraj
Scris de CAdi Mier 11 Mai 2022, 11:54

» Efectul Allais
Scris de virgil_48 Mar 10 Mai 2022, 23:25

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la virgil în Pământul ca generator electric
( 1 )

» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 1 )

» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 1 )

» Mesaj de la curiosul în Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
( 1 )

» Mesaj de la virgil_48 în Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
( 1 )

Top postatori
virgil (11291)
Avertisment pentru AMOT Vote_lcapAvertisment pentru AMOT Voting_barAvertisment pentru AMOT Vote_rcap 
CAdi (10203)
Avertisment pentru AMOT Vote_lcapAvertisment pentru AMOT Voting_barAvertisment pentru AMOT Vote_rcap 
virgil_48 (9557)
Abel Cavaşi (7715)
gafiteanu (7505)
Razvan (6009)
curiosul (5874)
Pacalici (5571)
scanteitudorel (4989)
eugen (3455)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Pacalici
CAdi
curiosul
Dacu
Razvan
virgil
meteor
gafiteanu
scanteitudorel

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
Abel Cavaşi
gafiteanu
virgil
curiosul
Dacu
Turcu Vasile

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
gafiteanu
Abel Cavaşi
virgil
Turcu Vasile
curiosul

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 49, Dum 20 Mar 2011, 14:29

Avertisment pentru AMOT

+3
CAdi
sadang
AMOT
7 participanți

In jos

Avertisment pentru AMOT Empty Avertisment pentru AMOT

Mesaj Scris de AMOT Vin 20 Apr 2012, 21:40

"Avertisment pentru AMOT

Scris de Razvan Astazi la 21:29

+
-
AMOT, eşti "rugat" în mod oficial să-ţi revizuieşti modul de exprimare pe acest forum. Evită folosirea în exces a semnelor de punctuaţie, a smiles-urilor, cât şi persuasiunea cu privire la solicitarea răspunsurilor de la anumiţi membrii, în special.
Aici dialogăm fiecare în limita timpului de care dispunem şi după cât de interesant considerăm un anumit subiect. Nu este nimeni obligat să-ţi răspundă la întrebări, mai ales după tonul pe care-l foloseşti!"
Cine este de-acord ca eu sa nu mai postez pe acest forum?????????? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Daca 50%+1 spun sa nu mai postez pe acest forum atunci plec de buna voie!!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Noapte buna tuturor!Noaptea este un bun sfetnic! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 20 Apr 2012, 22:47, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat culoarea roşie a textului)

AMOT
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue6 / 106 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1122
Puncte : 15996
Data de inscriere : 07/12/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Avertisment pentru AMOT Empty Re: Avertisment pentru AMOT

Mesaj Scris de sadang Vin 20 Apr 2012, 21:54

Si daca spun 50-1 te consideri in continuare indreptatit sa te comporti la fel? Jenanta logica!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 22180
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de CAdi Vin 20 Apr 2012, 22:45

Eu doresc sa te exprimi in continuare pe acest forum in limita bunei cuvinte !(In mare parte ai dat dovada de acest lucru ,dar mai ai si mici scapari)Oricum consider ca nu ai un protest prea deranjant fata de anumite articole care nu iti sunt pe plac si ca ai o ironie suportabila care pe mine unul ma amuza! Smile
Insa sa stii ca Razvan are dreptate:
Nu este nimeni obligat sa-ti raspunda la intrebari si nu folosi un ton persiflant!

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 10203
Puncte : 49284
Data de inscriere : 16/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen Vin 20 Apr 2012, 22:49

Amot,
Imi pare sincer rau ca se ajunge la astfel de situatii.
Ma gandesc ca atunci cand te-ai inscris pe acest forum, aveai -si cred ca ai si acum-nevoia de comunicare, de a cauta prieteni, de a da si primi.
Lucruri normale, pe care cred ca le urmarim fiecare dintre noi. Nu cunosc si nu-mi permit sa pun intrebari incomode despre viata ta privata.
Ceva imi spune ca ai niste frustrari, niste rani nevindecate, niste sensibilitati care iti pot influenta in ultima instanta modul de a
posta. Este omeneste. De aceea incerc sa inteleg ce-i in sufletul tau.
Dar acele lucruri personale, daca exista, numai tu le poti struni.
Poate ai un complex de genul ca " noi ceilalti facem pe desteptii cand nu se cade" sau altceva de genul acesta, ca te dispretuim sau
altele.
Ii consider pe colegii forumisti destul de maturi si nu cred ca ne pretam vreunul dintre noi la dispret.
Poate nu reusim mereu sa ne exprimam in forma cea mai potrivita.
Cred ca nimeni n-are nimic cu tine, atata timp cat ne exprimam si
de o parte si de alta cu decenta, chiar cu indulgenta.
Pe de alta parte, asteptam noi, cei mai "tineri", sa primim de la tine,unul mai in varsta decat noi, mai mult raspunsuri decat intrebari.
Nu cred ca suntem un forum elitist sau exclusivist.
Poate avem nevoie de mai multa comunicare, sinceritate, seriozitate.
Mai bine sa construim punti de dragul comunicarii, decat sa le rupem de dragul izolarii.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Numarul mesajelor : 3455
Puncte : 29443
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin 20 Apr 2012, 22:55

Eu vă recomand să nu răspundeţi mesajelor lui AMOT (sau a altui membru) care nu se ridică nici măcar la înălţimea cerută într-o exprimare obişnuită. Lăsaţi-l să vorbească singur dacă nu-şi revizuieşte comportamentul pe forum. Iar jignirile pe care le face trebuie eliminate de către cei care îi pot edita mesajele şi sancţionate.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7715
Puncte : 31363
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de AMOT Dum 22 Apr 2012, 08:47

Abel Cavaşi a scris:Eu vă recomand să nu răspundeţi mesajelor lui AMOT (sau a altui membru) care nu se ridică nici măcar la înălţimea cerută într-o exprimare obişnuită. Lăsaţi-l să vorbească singur dacă nu-şi revizuieşte comportamentul pe forum. Iar jignirile pe care le face trebuie eliminate de către cei care îi pot edita mesajele şi sancţionate.
Eu nu cred ca am jignit pe cineva dar nici nu pot sa nu arat in limite decente ca unul sau altul greseste si asta pentru ca atunci cand eu gresesc recunosc si sunt uluit sa vad ca unii sunt atat de aroganti incat nu vor sa recunoasca ca au gresit (vezi radical din 4).Cat zici tu ca este radical din patru????Daca si tu zici ca radical din 4 este plus/minus 2 atunci gresesti si tu!!!!Ai sa intelegi ca e gresit sa spunem ca radical din 4 este plus/minus 2 atunci cand ai sa vezi si ai sa intelegi ce am spus la subiectul "O inegalitate"........A nu recunoaste ca ai gresit inseamna a fi arogant!!!!! Rolling Eyes

AMOT
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue6 / 106 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvan Dum 22 Apr 2012, 10:23

AMOT a scris:atunci cand eu gresesc recunosc si sunt uluit sa vad ca unii sunt atat de aroganti incat nu vor sa recunoasca ca au gresit (vezi radical din 4)
În acea privinţă tu eşti singurul care persistă în greşeală!

Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru AMOT Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avertisment pentru AMOT Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6009
Puncte : 30888
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de sadang Dum 22 Apr 2012, 10:59

AMOT, ar trebui sa inveti sa te raportezi si tu la altii, nu doar pe altii la tine, incercand apoi sa-i aduci pe calea cea buna, prin prisma propriului tau reper. Este gresit, este fals si nu-ti face bine nici tie (pentru ca-ti intretine autosuficienta impreuna cu toate celelalte tare pe care le presupune aceasta), nu-i face bine nici celuilalt pentru ca-l mentii in "intunericul lui" si in "lumina ta", adica ii anulezi facultatea de a gandi si descoperi lumea prin propriul rationament.

Nu-ti cere nimeni altceva decat buna cuviinta si respect in raport cu ceilalti. Sau cum spunea parintele Cleopa: "ingaduinta, ingaduinta, ingaduinta...."

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 22180
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de totedati Mar 24 Apr 2012, 00:02

eu nu m-aș grăbi să îl pedepsim cu un cartonaș roșu ... am reușit să îmi dau seama unde greșește, vizavi de problema lui -2=Avertisment pentru AMOT Mimetex, să vedem cum se comportă acum, că l-am prins la înghesuială și după aia îi dăm una din buline ( roșie sau albastră )

dacă îl pedepsim acum, îl descurajăm

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 19020
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de AMOT Mar 24 Apr 2012, 15:04

totedati a scris:eu nu m-aș grăbi să îl pedepsim cu un cartonaș roșu ... am reușit să îmi dau seama unde greșește, vizavi de problema lui -2=Avertisment pentru AMOT Mimetex, să vedem cum se comportă acum, că l-am prins la înghesuială și după aia îi dăm una din buline ( roșie sau albastră )

dacă îl pedepsim acum, îl descurajăm
Vreau sa stiu unde gresesc ca sa-ti demonstrez ca tu gresesti in privinta lui radical indice 2 din 4......... Rolling Eyes

AMOT
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de totedati Mar 24 Apr 2012, 21:06

lol! în cazul lui AMOT văd că trebuie să începem cu matematica elementară! cu număratul degetelor!

(-2) ^2 = ?

e 4 sau -4?

(-)*(-)=+ sau (-)*(-)=-

care afirmație e adevărată? îți mai aduci aminte ce ai învățat în clasa I la matematică? ( era clasa I sau clasa II!? )

din cauza acestei reguli de înmulțire avem și -2 ca soluție a lui Avertisment pentru AMOT Mimetex

wikipedia.org - Multiplication
Negation
Negative one times any number is equal to the opposite of that number.

(-1)* x = (-x)

Negative one times negative one is positive one.

(-1)*(-1) = 1

The natural numbers do not include negative numbers.

lol! Shocked
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 19020
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus