Ultimele subiecte
» Legi de conservare (2)
Scris de Vizitator Ieri la 21:50

» Tratatul de la Trianon (Versailles)
Scris de CAdi Vin 05 Iun 2020, 19:14

» Ce înseamnă "corp liber"?
Scris de virgil_48 Vin 05 Iun 2020, 17:43

» Sabloanele mele LaTex
Scris de virgil_48 Vin 05 Iun 2020, 12:54

» Eterul, eterul
Scris de virgil Vin 05 Iun 2020, 07:47

» Cum am putea folosi mai deplin calculatorul în cercetare?
Scris de virgil Vin 05 Iun 2020, 07:31

» Basarabia- pamant romanesc
Scris de CAdi Joi 28 Mai 2020, 16:19

» NEWTON
Scris de virgil_48 Lun 25 Mai 2020, 07:50

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Dum 24 Mai 2020, 07:56

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Joi 21 Mai 2020, 11:29

» Răspunsuri convingătoare
Scris de scanteitudorel Joi 21 Mai 2020, 05:11

» Traiectoria unui corp este reala sau virtuala?
Scris de virgil Lun 18 Mai 2020, 18:09

» Globalizarea
Scris de eugen Dum 17 Mai 2020, 10:42

» Curbura este egală cu torsiunea
Scris de virgil_48 Sam 16 Mai 2020, 08:04

» Stiinta deturnarii banului public
Scris de CAdi Mar 12 Mai 2020, 20:50

» Free energy
Scris de scanteitudorel Joi 07 Mai 2020, 05:28

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Mier 06 Mai 2020, 19:22

» Bancuri......
Scris de gafiteanu Lun 04 Mai 2020, 11:07

» Despre credinţă şi religie
Scris de virgil Dum 03 Mai 2020, 17:14

» Facilitate LaTeX pentru formule matematice
Scris de virgil_48 Sam 02 Mai 2020, 22:41

» Soft inovativ in domeniul securitatii bancare
Scris de Innuendo Joi 30 Apr 2020, 09:40

» Soft inovativ in securitatea bancara
Scris de Razvan Mier 29 Apr 2020, 21:26

» O ecuație în mulțimea "C"
Scris de Abel Cavaşi Mier 29 Apr 2020, 05:15

» Cum este corect, "site-ul" sau "saitul"?
Scris de Dacu Mar 28 Apr 2020, 11:11

» YOGA
Scris de CAdi Lun 27 Apr 2020, 17:19

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de negativ Lun 27 Apr 2020, 14:18

» Program aplicatie de vazut cerul in 5G
Scris de eugen Dum 26 Apr 2020, 21:31

» Radacini.Dacia-Inainte, in timpul si dupa caderea statului dac
Scris de CAdi Mar 21 Apr 2020, 11:01

» Urări de sărbători
Scris de virgil_48 Lun 20 Apr 2020, 07:52

» On the Phenomenon of Unification - noul meu articol
Scris de Dacu Dum 19 Apr 2020, 14:28

Top postatori
virgil (9927)
APOCALIPSA - Pagina 2 Vote_lcapAPOCALIPSA - Pagina 2 Voting_barAPOCALIPSA - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (8302)
APOCALIPSA - Pagina 2 Vote_lcapAPOCALIPSA - Pagina 2 Voting_barAPOCALIPSA - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (7579)
Abel Cavaşi (7239)
gafiteanu (6862)
Razvan (5768)
curiosul (5589)
Pacalici (5571)
scanteitudorel (4867)
negativ (3070)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Pacalici
Abel Cavaşi
curiosul
CAdi
Dacu
Razvan
meteor
scanteitudorel
virgil
gafiteanu

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
scanteitudorel
Razvan
Abel Cavaşi
virgil
CAdi

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
scanteitudorel
Razvan
Abel Cavaşi
virgil
CAdi

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Spune şi altora
Cine este conectat?
In total sunt 5 utilizatori conectati: 1 Inregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori :: 2 Motoare de cautare

virgil_48

Recordul de utilizatori conectati a fost de 49, Dum 20 Mar 2011, 14:29

APOCALIPSA

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

APOCALIPSA - Pagina 2 Empty APOCALIPSA

Mesaj Scris de cris la data de Sam 03 Noi 2012, 17:54

cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
APOCALIPSA - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10APOCALIPSA - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1078
Puncte : 15078
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

APOCALIPSA - Pagina 2 Empty Re: APOCALIPSA

Mesaj Scris de CAdi la data de Vin 16 Noi 2012, 19:23

Printesa Japoniei :

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 8302
Data de inscriere : 16/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de omuldinluna la data de Vin 16 Noi 2012, 19:39

Nu știu de unde scoateți aberațiile astea dar n-are nici o treabă individa aia cu Casa Regală a Japoniei. Aceia sunt oameni serioși.

omuldinluna
Ne-a părăsit

Numarul mesajelor : 2728
Data de inscriere : 03/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de sadang la data de Vin 16 Noi 2012, 20:58

Ba are si inca cum. Insa e mai comod sa dai cu presupusul decat sa te documentezi!

Voi cei care le stiti pe toate, in aroganta voastra ati luat vreodata in calcul ce ar insemna lipsa campului magnetic al Pamantului pentru o secunda? Dar pentru 3 zile? Care ar fi implicatiile la nivel macro., micro si personal? Macar prin prisma a ceea ce se stie, si asa gresit cum se stie despre campul magnetic al Pamantului, si despre magnetism in general!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
APOCALIPSA - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10APOCALIPSA - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 19792
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvan la data de Vin 16 Noi 2012, 21:10

@sadang a scris:Voi cei care le stiti pe toate, in aroganta voastra ati luat vreodata in calcul ce ar insemna lipsa campului magnetic al Pamantului pentru o secunda? Dar pentru 3 zile?
Nu, unii dintre noi, în "aroganţa noastră", ne-am întreba mai întâi, ce factori ar putea declanşa un aşa fenomen? Cu siguranţă, nu nişte interpretări ale unor simboluri de acum câteva mii de ani!

Oare a contorizat cineva câte apocalipse au fost prezise până în prezent? Unii s-au şi sinucis din cauza asta! Care or fi "aroganţii" atoateştiutori aici?

Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
APOCALIPSA - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10APOCALIPSA - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 5768
Puncte : 27788
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de totedati la data de Vin 16 Noi 2012, 22:00

păi fără cîmp magnetic terestru am fi ca niște soareci în cuptorul cu microunde al cărui buton va sări brusc de la 20⁰C cît e acum, la 200⁰C cînd ne pupă soarele și -100⁰C cînd ne pupă luna pe creștet!

în timp se va pierde stratul de ozon ... va începe să se piardă și din atmosferă prin ionizare ... după ceva timp se vor evapora și oceanele

va fi ca pe marte!

fierbințeală mare! cu pusee periodice de gripă porcească!

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 16632
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de sadang la data de Vin 16 Noi 2012, 22:28

Nu, unii dintre noi, în "aroganţa noastră", ne-am întreba mai întâi, ce factori ar putea declanşa un aşa fenomen? Cu siguranţă, nu nişte interpretări ale unor simboluri de acum câteva mii de ani!
Dar interpretarea "simbolurilor actuale" de la SOHO de exemplu, sunt mai veridice decat cele de acum cateva mii de ani? Care sunt referintele de atunci si acum? Cat de corecte sunt interpretarile simbolurilor de atunci si a celor de acum? Care simboluri si interpretari reprezinta adevarul?

Ionizare... ozon, cuptor cu microunde... Parfum! Mult mai profund de atat! ...traim in campul magnetic terestru ca pestele in apa... daca intelegeti ce vreau sa spun dincolo de sensul direct! Dependenta sau independenta fata de magnetism? Conotatiile si extrapolarile, macar pe baza magnetismului oficial sunt de mare interes!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de totedati la data de Vin 16 Noi 2012, 22:34

traim in campul magnetic terestru ca pestele in apa

felicitări!

o analogie mult mai poetică și mai ușor de înțeles de baba leana din capul satului ca exemplul meu cu microundele ...

linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de CAdi la data de Vin 16 Noi 2012, 22:46

@Razvan a scris:
Cu siguranţă, nu nişte interpretări ale unor simboluri de acum câteva mii de ani!

[/justify]

Eu zic sa -ti iei pe 20 niste baterii si niste apa , ca nu se stie ! Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Puncte : 40636
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvan la data de Vin 16 Noi 2012, 22:53

Pe 20 decembrie? Păi, atunci nu-i apocalipsa ... porcului? pig
Să tot fie mai des apocalipse din astea! Laughing

Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
APOCALIPSA - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10APOCALIPSA - Pagina 2 Right_bar_bleue

Sus In jos

Mesaj Scris de CAdi la data de Vin 16 Noi 2012, 22:55

Pe 21 nu mai apuci sa dai banii , ca nu mai vezi nimica Laughing

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Puncte : 40636

Sus In jos

Mesaj Scris de meteor la data de Vin 16 Noi 2012, 23:00

Eu zic sa ne imbatam bine, o masa buna, ultimul timp lasam lucrul la o parte, cheltuim ce avem.. ca ce sens mai are sa aduni?!.. daca nimic nu vom lua cu noi Suspect ?!

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 20956
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvan la data de Vin 16 Noi 2012, 23:00

Pînă la urmă pe cât e? Pe 20, sau pe 21? E obligatoriu să mai mergem la servici, sau putem sta acasă să sărbătorim apocalipsa?
Ar trebui să dea guvernul ăsta o zi liberă de apocalipsă, că de alte sărbători a tot dat!

Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvan la data de Vin 16 Noi 2012, 23:02

@meteor a scris:Eu zic sa ne imbatam bine, o masa buna, ultimul timp lasam lucrul la o parte, cheltuim ce avem.. ca ce sens mai are sa aduni?!.. daca nimic nu vom lua cu noi Suspect ?!
Chiar aşa! Şi asta în fiecare zi!

Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de omuldinluna la data de Sam 17 Noi 2012, 09:37

Sadang, am căutat lista membrilor Casei Imperiale (nu regale, asta într-adevăr a fost neatenția mea) a Japoniei și nu am găsit nici o Kaoru Nakamaru. Presupunând că are totuși o afiliație (nu văd de ce ar fi ascunsă dar în fine), aberațiile pe care le spune rămân aberații. Adevărul e că am și eu niște limite omenești, n-am putut să ascult tirada aia până la capăt deci poate e trollaj fin, deși nu se cade să glumești cu așa ceva, la câți oameni naivi sunt în lume.

Las asta aici, să mai auzim și din partea cealaltă.

Ultima editare efectuata de catre sadang in Sam 17 Noi 2012, 09:52, editata de 2 ori (Motiv : whatever, se pare ca tagul de clip nu vrea să funcționeze la mine, să fie un semn ???)
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 25793
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Mesaj Scris de sadang la data de Sam 17 Noi 2012, 10:30

Tot e bine daca te-am animat putin, insa se pare ca nu suficient. Despre afiliatia lui Kaoru Nakamaru la dinastia imperiala japoneza (destul de confuza si neconforma standardelor dinastice vestice), se poate afla cate ceva de pe aceste pagini:
- Profile of Kaoru Nakamaru
- Kaoru Nakamaru
- Emperor Meiji
- Classified GHQ Intelligence Reports on the History of the Chrysanthemum Throne

Revenind la tema topicului, sa nu cadem in extreme mai apocaliptice decat numele acestuia. Ce va fi in realitate, dincolo de manipularea directa sau indirecta mediatica, ar trebui sa ne intereseze. Macar in realitatea asta, asa cum este ea perceputa si interpretata de noi. Pentru ca nu iese fum faca foc!

Oricum ceea ce spune femeia asta e parfum, fata de alte grozavii pe care le zic altii!. Sa cantarim si sa discernem, fiecare la nivelul lui de intelegere, ceea ce se vehiculeaza pe canalele media. Si sa facem permanent, analogii, similitudini, extrapolari, coroborari... pentru ca de asta suntem oameni si nu bolovani... mai mult sau mai putin bolovani sefi!

Ultima editare efectuata de catre sadang in Sam 17 Noi 2012, 13:40, editata de 1 ori

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de totedati la data de Sam 17 Noi 2012, 12:59

lol!

acum nuștiu cîți ani i sa deschis al treilea ochi și a vorbit cu extratereștrii! evident pe fir telefonic special, criptat de numai era a priceput ce au spus ei!

dar oare de ce ne mirăm!? ce altceva putem să aflăm de la un yoghin!? decît că i sa deschis al treilea ochi cu ajutorul lui badea kundalini!

eu deja tropăi de nerăbdare! să vină apocalipsa! că dpdv creștin nu poate fi decît de bine! ar fi fost și mai bine dacă venea de ieri deja!

dar fatalitate mai avem două luni de așteptat!

damn!
bounce

@sadang a scris:mai mult sau mai putin bolovani sefi
hei! vrei să mă iei prin suprindere!? așa repede facem progrese?! hehehe! înseamnă că n-am transpirat degeaba! deja bicepsul văd că ți-e tot mai fibrat! ca un pietroi! încă un pic și n-o să mai ai grija drobului de sare! cînd va cădea peste țeasta ta de bolovan șef nici nu îl vei simți!

fei fi la fel ca un elefant pișcat de un țînțar!
viteza e aceeași!
acțiunea-reacțiunea aceeași
bolovanul-elefant neschimbat!

ce!? aham!? ce ziceai!? parcă ai vrut să zici ceva bîzîiciule!?

TARE CA PIATRA IUTE CA SĂGEATA!
din ciclul copii au totdeauna dreptate!

așa te vreau! zoe, fii bărbată ce naiba! dăi un șut în cur tristeții că vin zorii dimineții! suparat! supărat sunt doamne supărat!

începe să îmi placă guță după rammstein cu al lor ich will! și acolo am dat peste barosanul șef! ceva de speriat! varianta heavy metal are un sens, un fel de oglindă pentru proștii atei, varianta theo alt sens dar ambele devin inteligibile cînd devii ditamai barosanul!

fug dra_cii de tine ca de ucigă-l toaca! îi fugărești ca pe iepuri!

linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :

Sus In jos

Mesaj Scris de Dacu la data de Dum 23 Dec 2012, 18:00

Oare pe rit vechi când va fi apocalipsa? Very Happy

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Numarul mesajelor : 2314
Puncte : 16724
Data de inscriere : 28/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum