Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 18:31

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 14:53

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 14:38

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 10:24

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (11941)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3793)
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Bordan
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_lcapDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Voting_barDespre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 15 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

+7
marinohell
cris
sadang
virgil
nic
alefzero
WoodyCAD
11 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 09 Ian 2011, 17:18

Rezumarea primului mesaj :

Ma poti vedea, in fiecare joi la 20.30, in direct, pe Baricada TV, sustinand o teorie numita GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA, o teorie a unificarii a tot ce exista.Nu intra in direct si nu pune intrebari, caci te vei face de ras!
Realitatea radiatiei nu o percepi cand stai la soare, SUNT DOAR EFECTELE ce le resimti!
Deseneaza-mi o unda electromagnetica....pentru ca TU si numai TU percepi realitatea electromagnetica....prin piele!
INSIST SA_MI DESENEZI O UNDA ELECTROMAGNETICA!

DACA NU O FACI afirm:
STIINTA BATE CAMPII, VORBIND DESPRE LUCRURI DESPRE CARE .......HABAR NU ARE CUM ARATA!

INSIST SA_MI DESENEZI O UNDA ELECTROMAGNETICA ...iar apoi sa-mi povestesti despre EA!
...NU AM TERMINAT GRADINITA, insa TE ASIGUR ca eu stiu sa o ....DESENEZ!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos


Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Sam 05 Mar 2011, 12:48

Poate gresesc, dar insist. Explicatia ta cred ca se refera la crearea circulatiei toroidale gravitationale prin compunerea celor 4 tronsoane. Asta e ok, e vorba de chiralitate de dreapta si sensuri opuse pentru fiecare sectiune in parte (sus/jos) - conexiune periferica tip V si interactiune A, iar aceste 2 sectiuni formeaza torul prin compunere periferica a celor 2 sectiuni (conexiune periferica tip O si interactiune A) formate fiecare din cate 2 tronsoane antiparalele chirale.

Pe mine ma nedumereste cum se compun cele 2 circulatii magnetice - care inteapa ochiul, care ies din pagina - (cercurile negre din figura3) - ca sa formeze acel cerc mare negru notat cu N in figura4. Sau acea circulatie generata de circulatia toroidala gravitationala nou creata nu este circulatie magnetica, si nu este un rezultat al unirii celor doua circulatii magnetice din figura3?

Scuze ca insist, nu vreau sa te sacai, nici sa-ti rapesc tipul, dar nu vreau sa trec mai departe pana nu ma lamuresc ce se intampla aici. Pentru ca pana aici toate au avut sens, insa aici m-am blocat. Daca e necesar, o iua de la capat, doar sa-mi spui ca gresesc in rationament. Multumesc.

sadang
Ne-a părăsit

Numarul mesajelor : 1774
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 05 Mar 2011, 14:25

1) Am rectificat, am gandit A(si descris) insa am scris...B!
2) Rationamentul "este fortat" in constructie in cazul celor 2 circulatii ce inteapa ochiul, pentru a intelege mecanismul. Acolo am sa fac alta remarca:
- este vorba de separarea sistemelor de curgeri folosind principiul "ULTIMEI ELICOIDE"
Si anume, cele 2 macroelicoide(sisteme), ce inteapa ochiul, sunt manunchiuri de elicoide, ce se resping in axa.
Insa, manunchiurile din care acestea sunt construite(subsistemele integrate), atunci cand intra in contact...se concateneaza intre ele....CELE 2 MACROSISTEME ...pulverizandu-se!
Pagina 161, figura din dreapta:
-desi circulatia prin firele inteapa ochiul(sistem inductor) circulatiile induse se concateneaza.Sistemele in acest caz induc spre in afara. CILINDRU induce TOR in jurul lui.
-in cazul semnalat de tine, TORul format induce la interior un CILINDRU, prin simpla concatenare la interior a circulatiilor celor "n" "subtornade componente".
Fortele de conexiune periferica sunt predominante, ele dicteaza...
Atunci cand cele 2 linii magnetice "se compun", asa cum ai remarcat (asta imi demonstreaza ca ai sanse mari de reusita)...de fapt nu se compun...cele 2 tornade...DISPAR....sistemele se dezintegreaza....
Citeste integral 160 si continua 161...
MAREA SMECHERIE este....SISTEMUL!....NU ESTE TOT ACELA!

Vezi si pagina 186, stringurile de jos...este acelasi lucru, acelasi principiu aplicat celor 2 ochiuri....ele se dezintegreaza...!

DEOARECE DIALOGUL cu SANDANG este literatura "SF" pentru restul, imi cer scuze!
(notiuni fundamentale de geometrodinamica elicoidala, o teorie care loveste fundamental la baza stiintei, dovedind ca cceace credeam ca stim despre univers....era o iluzie, o proiectie!)




Ultima editare efectuata de catre WoodyCAD in Sam 05 Mar 2011, 14:49, editata de 1 ori

WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2617
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Sam 05 Mar 2011, 14:45

Multumesc pentru raspunsuri si sugestii. Voi merge mai departe cu studiul. Un weekend placut.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Joi 10 Mar 2011, 21:24

woodycad ai incetat colaborarea cu baricada tv? Vad ca acuma e reluare! Ar fi pacat! Din punctul meu de vedere era o emisiune foarte interesanta. Mi-am ars alimentatorul cu care ma jucam cu bobina. Am sa fac altul cat de curand. Sau poate i-mi cumpar unul. Vad eu. Poate te mai agasez cu cateva intrebari in cursul acestei saptamani. Bye.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Vin 11 Mar 2011, 00:06

Nu, ...suntem pe baricada....insa avem nevoie de ..."prospatura"!
Toti sunt speriati de o "asemenea confruntare"!
I-am sugerat lui Sorin sa nu vina fara....invitat!...este greu de sustinut o emisiune in cazul in care pica legatura!
A avut 4 promisiuni....insa a preferat "reluare" decat sa ratam iar!
Niciunul( din cei "3 muschetari" )nu are curaj sa vina "singur"...NU SE RISCA NIMENI...!
Daca privesti "crimasele si spaima" lui Eugen din finalul ultimei aparitii ai sa-ti dai seama ca NU-I USOR!
Vazand "macelul" in care au fost "scosi pe targa"....3 dintr-o lovitura....cine se risca?
Eugen NU a stiut ca...."GELU" este o tehnica de discreditare, prin care se minimalizeaza(ridiculizeaza) cel ce tine..."discursuri"!...Prin "botezare repetata", subconstientului i se transmite ca ....numele lui ...NU CONTEAZA....ceace se spune..."NU ESTE RETINUT".
"EXPERIMENTUL"....neinteles de nimeni era punctul "vulnerabil"!....era "arma de distrugere in masa"!
...de aceea este "in deschidere"!
CREZI CA MAI VREA CINEVA SA INTRE IN RING....?...dupa cei 3....muschetari!
Oare "6 muschetari"....vor avea curaj?
Very Happy
I-am sugerat sa caute atei, ceilalti fac "crimase la greu" si sunt complet vulnerabili la "tehnica din dotare".
Sper sa nu fi speriat ..."tot Aradul"! Cool
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Vin 11 Mar 2011, 08:30

Te joci cu focul. Treaba ta, ai tu motivatiile tale. Este si asta o tehnica... de fortare a blocajelor mentale. Foarte riscanta cei drept, dar eficienta si adaptata vremurilor si "timpului" logaritmic accelerat actual.

Experimentul prin prisma stiintei actuale este o inselatorie, o imposibilitate. Ca atare si reactiile umane, firesti cunostintelor si implicit intelegerii actuale. Totusi nu inteleg de unde atata inversunare in a nu icerca macar sa intelegi despre ce este vorba! Indiferent ca este inselatorie sau o cu totul alta forma de cunoastere si intelegere a unor fenomene fundamentale.

Eu unul daca as fi in direct la baricada tv (dar asta nu se va intampla niciodata), exact de la bobina as pleca, (ea este cuiul lui Pepelea!, atu-ul tau cu care fortezi linistea mentala, si incerci sa darami blocajele) incercand sa inteleg ce si cum. Nu cred ca daca ar veni trei persoane "chitite" pe bobina, si care au inteles ceva din FU, ai putea face fata tirului intrebarilor. La un moment dat va trebui sa devii eveziv in raspunsuri, eventual sa te eschivezi incepand expunerea teoriei.

Din cele expuse de tine pana acuma legat de "Experiment", am inteles ca e facut fara calcule matematice, ci doar pe baza teoriei din FU. Eu inca nu i-am dat de capat, am o idee inca confuza pe care vreau sa mi-o confirm in zilele urmatoare. Dar cam greu pentru o gandire liniara... prea multe torsiuni.

Am cateva intrebari, dar la care incerc prima data sa gasesc raspuns prin aprofundarea teoriei, si abia apoi sa vad daca ce am inteles eu este la fel cu felul tau de a vedea lucrurile.

Astept cu interes urmatoarele emisiuni, oriunde vor fi ele.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de nic Vin 11 Mar 2011, 21:51

Salut,
... încep cu scuze...pentru ce voi spune...
Aseară am urmărit ,Baricada TV’. Dan Preda, ori vrei sa spui ce știi, ori nu; hotărăște-te… Părerea mea : NU știi nimic, doar BALIVERNE…, ai câteva fraze… pe care nu mai vreau sa le repet. Știu, știința contemporana are multe lacune, dar în locul ei trebuie să găsim, dacă exista ceva mai bun, verificat, NU ,,palavre’’…
Dorești să transmite să înveți din ceace tu înțelegi și semeni tău nu înțeleg? Cum procedezi nu vei realiza nimic...
cred, sunt într-o mare eroare pentru a continua aceasta discuție...

nic
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 793
Puncte : 19252
Data de inscriere : 24/03/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Vin 11 Mar 2011, 22:55

Sandang, din pacate pentru cei 3...ai dreptate!
Daca fiecare din ei venea chitit sa intelega ceva, chiar din curiozitate, ar fi reusit, m-ar fi agasat...!
Acestia NICI MACAR NU AU AVUT CURIOZITATEA SA DESCOPERE....Venind cu idei preconcepute, de acasa, acestia erau "setati" sa nu poata sa vada ....evidenta!
M-a bufnit rasul, decaderea era asa de mare incat penibilul acestora m-a amuzat teribil!
Ai remarcat corect, "tehnica din dotare" se foloseste pentru a sparge prejudecati!
Structura "umana" este de vina....si societatea care ne-a spus....de la nastere, ca universul este foarte complex!
Ca atare, mintea acestora este setata...."Universul este atat de complex incat, un neica nimeni, fie el un amarat de roman, NU ARE NICI O SANSA SA ARATE CONTRARIUL"
TOATA atitudinea acestora...este calata aici!
Ce sanse dai unor asemenea oameni...sa constate simplitatea universului....? DPMDV sansele lor sunt aproape de "0"! Atitudinea "pro divin" inseamna o "mutilare voluntara" a dorintei de cunoastere!
Ca sa vezi ridicolul discutiilor....de exemplu incearca sa cauti pe net dupa "brancovenesc cozia"!
Vei constata cu surprindere ca preotul incerca sa convinga telespectatorii ca acest stil NU are nimic in comun cu aceasta biserica!...
Pentru ca nu doream sa-l conving de aceasta realitate, nici macar pe cei ce ne priveau, las aceasta posibilitate.... fiecaruia, de a se convinge singur!
FIECARE ESTE PE CONT PROPRIU!
Diferenta intre unul care nu intelege nimic si unul care doreste sa descopere este acea diferenta intre NIC (un domnu' GELU) si ....sandang.
Domnu' Gelu citeste numai "palavre" si este plin de sfaturi in timp ce Sandang chiar a trecut la experiment!
Intre cele 2 atitudini este o bariera...aceasta separa intelegerea de ....neintelegere!
FIECARE ESTE PE CONT PROPRIU!....
Sandag, continua...totul se acumuleaza in timp...si...brusc toate secventele din film capata o LOGICA extrema, parti din puzzle ....brusc for forma o imagine incredibila asupra Universului!
Senzatia avuta de mine este similara cu a unui film .....in care planuri distincte ale actiunii se succed fara logica, fara vreo legatura. Cu cat timpul se scurge, toate "actiunile" disipate pana la urma au un numitor comun, pana la final totul se leaga!
Este o teorie a unificarii a tot ce exista...este asadar o constructie a "IMAGINII FINALE"!
Vei vedea un film in care, la sfirsit, vei exclama....INCREDIBIL!....insa in acelasi timp vei constata...ca ceilalti recunosc ca....nu au inteles nimic din tot filmul...foarte multi din acestia purtand numele de...."GELU"!
Astept cu nerabdare sa-ti vad solenoidul....si nu uita un lucru, eu, ca sa ma conving, am investit mii de euro. Investeste-ti rabdarea si tenacitatea de a te folosi indirect de aceasta investitie! Cool ...de altfel remarc ca deja o faci! Very Happy
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de cris Sam 12 Mar 2011, 08:37

Ne imbatam cu apa rece.Eu personal promit sa studiez cu atentie teoria in momentul cand vei face primul experiment reusit de antigravitatie.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19370
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 12 Mar 2011, 23:38

Este deja facut CRIS....insa nu poate fi facut public, din extrem de multe ..."motivatii"!
Cea mai importanta este urmatoarea:
-Este extrem de simplu de reprodus si orice "maimuta intelectuala" poate reproduce efectul. Din acest considerent nimeni, din cei ce vor penetra teoria, nu-ti va arata acest lucru!
Constiinta, saltul ce-i va provoca intelegerea, nu-i va permite sa inzestreze "maimuta intelectuala" cu acest "ARSENAL INIMAGINABIL"!
Din pacate NIMENI nu-ti garanteaza intelegerea, acest tip de informatie nu este transmisibila...fiind tangibila sincron saltului de constiinta!
De aceea repet de cate ori am ocazia, NU DORESC A CONVINGE PE NIMENI....
EU DOAR INFORMEZ...fiecare, individual, va face saltul catre o constiinta....ce-i permite, SINCRON, accesul la cunoastere....NELIMITATA!
CRIS crede ca un dispozitiv antigravitational se poate prezenta public, fara repercursiuni uriase pentru civilizatia umana.... se insala!
Nu-i pot da "maimutei" sa se joace cu telecomanda tuturor lansatoarelor de ...."rachete nucleare ale umanitatii"!
De aceea este de preferat...chiar sa nu se ia in serios aceasta teorie.Nu sunt interesat de o isterie generala, de o scapare de sub control a acestor informatii.
De aceea aceste studii si cercetari experimentale au loc NUMAI in "clubul celor ce au trecut clasa"...niciodata in afara!
Unele efecte ale experimentelor sunt extrem de ciudate, uneori ma tem pentru sanatatea mea si a familiei mele...pentru ca...asa cum zicea SANDANG....ma joc cu FOCUL...!
Nu doresc a avea pe constiinta sanatatea cuiva sau ...mai rau!...
Nici un semen de-al meu NU VA AVEA DE SUFERIT, in urma oricarei actiuni ce o voi initia!
De aceea prima actiune este...."spargerea mentalitatii medievale" si ridicarea "primatei umanoide" la un nivel superior de constiinta!
A crede in ..."divinitate" este "BETIA CU APA RECE" de care vorbeste CRIS. CUNOASTEREA inseamna depasirea acestei mentalitati PRIMITIVE!
Odata depasita aceasta bariera..."cimpanzeul" va fi acceptat in prima clasa.... a civilizatiilor UNIVERSULUI!
Cititorule, daca doresti sa cunosti...experimenteaza teoria.Nu astepta sa-ti arate cineva...ESTI PE CONT PROPRIU!
CRIS asteapta...."mura in gura"...credeti ca sunt interesat sa-i destup mintea?...DELOC!
El insusi are cheia catre cunoastere...insa se pare ca NU DORESTE sa "puna osul la bataie"...
TOATA TEORIA SPUNE: "eu dau 50%....restul este de la tine..."
Asadar, pentru CRIS si nu numai.....aceasta teorie este NUMAI pentru cei ce-si pot pune si ei mintea la contributie!....EU NU DAU MAI MULT DE 50%....
Daca "DAU MAI MULT" ....fiecare va ramane la fel de "medieval in gandire, atrofiat in simturi"...
...si...FAZA I.....inseamna "spargerea barierelor mentale"...

WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 12 Mar 2011, 23:52

Toate cercetarile de ultima ora ...confirma!...treaba este sa studiati pur si simplu....!
TOT ce in stiinta este "UNUSUAL" sau inexplicabil este...."FUNDAMENTAL!"
Iata un exemplu recent:
http://www.chemistryviews.org/details/news/1023093/Unusual_Helical_Stability.html
....si ce legatura are asta cu asta:
http://maths.dur.ac.uk/Ug/projects/db/10514/201000/Dawson_DG/poster_Dawson_DG.pdf
.....pai are....!
Numai intelegand "FUNDAMENTUL UNIVERSULUI"...vei incepe sa faci conexiuni!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de cris Dum 13 Mar 2011, 08:07

Aici gresesti.Cine aprofundeaza efectul gravitational stie foarte bine ca acesta nu e o forta reala fiind doar un efect al deformarii spatiotemporale.Poti sa explici dece doua ceasuri identice aflate la altitudini diferite masoara timpul diferit?Aceasta realitate face ca antigravitatia sa nu existe.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19370
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 13 Mar 2011, 09:53

Cris, "stie foarte bine" este o ..."balarie"....!
"Efectul" despre care vorbesti nu apare de....nicaieri, este rezultatul unei cauze.(deseneaza deformarea spatio-temporala, folosind particule ipotetice si vei constata ca ...NU POTI DESENA NIMIC)Citind teoria vei constata ca "principiul cauza-efect" este enuntat inca din....START!
Doua "ceasuri_sisteme identice" NU EVOLUEAZA IDENTIC IN CONDITII DIFERITE....hai sa-i spunem ca este o chestie de "gaga"....insa tehnic se numeste...TEORIA SISTEMELOR.
"La altitudini diferite" inseamna 2 densitati de gravitatie diferite....si de aici o avalansa de ERORI(din punctul meu de vedere...grosolane)ce deriva de aici.
Definitea sistemului si stabilirea conditiilor de evolutie ale acestuia sunt...."de baza"!
Sistemul "DAN PREDA" pe Terra sau pe Luna are alta...."greutate"...si evolueaza total diferit!
...si....te asigur ca nu gresesc ....DELOC!
TIMPUL NU EXISTA!...este o notiune abstracta ce compara numarul de cicluri a 2 sisteme cu un al treilea, NUMIT REPER!
Citind teoria poti intelege mai mult....insa nu-ti asigur asta, 50% trebuie sa pui si TU!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Dum 13 Mar 2011, 10:28

Cris, cine aprofundeaza cu adevarat "efectul gravitational" ar trebui sa stie atat teoria stiintifica (Newton;forta - Einstein;efect) cat si experimentele "antigravitationale" reusite de Keely, Aquino, Tesla, Searl, Hutchinson, Grebennikov, Hamel, si multi alti "necunoscuti"... din pacate printre acestia neaflandu-se nici un om de stiinta. Cel putin nu public, sau oficial.

A merge pe calea actuala, a crasului dezinteres stiintific, a tratarii acestor fenomene ca fiind escrocherii, sau si mai rau, a negarii existentei lor, inseamna ca ne furam singuri caciula, si ca ne place si vrem cu tot dinadinsul sa fim prostiti in continuare.

Atat timp cat doar unul din aceste experimente "antigravitationale" a avut loc - si doar cine este comod in gandire, ca sa nu zic altfel, mai crede in "formal news" ori limba de lemn, folosita pretutindeni pentru a dezinforma, aburi, confuza - inseamna ca ceva "scartie" la teoria oficiala a gravitatiei. Ce? Ca sa aflam ce eu zic ca ar trebui pornit tocmai de la aceste experimente, sa le intelegem, sa le reproducem, si sa le analizam. Si in general acest principiu ar trebui aplicat la toata stiinta asta "oarba" actuala.

Mentalitatea de a astepta ca altii sa ne arate, sa ne dovedeasca, sa ne explice, sa ne.... de a ne autolimita, este tributara dogmei stiintifice actuale si educatiei primite. Am mai discutat despre asta si nu vreau sa o mai reiau. Cine vea sa inteleaga mai mult sa puna mana si sa reia stiinta de dinainte de anii 1800, de pe la 1500. Se gasesc pe net o groaza de manuscrise originale ale invatatilor vremurilor respective, iar ce spun ei nu este exact ceea ce am fost invatati la scoala. Arhivele Physical Review, Royal Academy of Science, Archive. org va stau la dispozitie.

Poate ca daca am privi conceptul de "continuitate spatio-temporala" altfel decat liniar, am reusi sa intelegem si "deformarea spatio-temporala", si implicit toate iluziile create de acest concept. Dan a tot repetat ca nu exista nicaieri sisteme izolate, si eu sustin aceasta idee fundamentala. Aceste sistemele izolate sunt doar niste concepte in care suntem ingraditi sa gandim. Totul pleaca de la schimbarea de mentalitate. Vrem sa intelegi mai mult, ne deschidem mintea si cautam sensuri dincolo de aparente.... daca nu vrem sau ne e frica de ce vom descoperi... ramanem ancorati in modul de gandire liniar contemporan, intr-un sistem izolat fals creat de noi insine, plin de stiinte exacte, minuni, dogme, fanatism... si multe alte asemenea "realitati". Cata iluzie!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de cris Dum 13 Mar 2011, 10:41

Daca doar una din experiente ar fi pus in evidenta antigravitatia zborurile spatiale ar fi cunoscut o dezvoltare extraordinara.Chiar daca cineva ar fi vrut sa tina secret nu se putea.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19370
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 13 Mar 2011, 10:58

Cercetător român la Harvard: "Majoritatea românilor este antiştiinţă""Dacă sondajul CCSB din 2010 este reprezentativ şi într-adevăr 88% dintre români ar fi de acord cu pedepsirea prin lege a blasfemiei împotriva Bisericii Ortodoxe, atunci este clar că România este foarte departe de o atitudine pro-ştiinţă."
TOT ARTICOLUL AICI!
http://www.romanialibera.ro/opinii/interviuri/cercetator-roman-la-harvard-majoritatea-romanilor-este-antistiinta-219154.html
Atata timp cat TU, cititorule, mai crezi inca in zeii din legendele ...."OLIMPULUI"....atitudinea TA, PRO-STIINTA, este NULA!
MAI GRAV......ESTI ANTISIINTA!....si faci parte din MAJORITATEA ROMANILOR!
...citeste articolul....si vei vedea de ce!

Sandang, subscriu 100% acestui mod de a gandi!....si, dupa cum stii, suntem din ce in ce mai multi!
CRIS....tu ai gurajul sa pui in palmele "maimutei stiintifice"....telecomanda "intregului arsenal atomic"?
"TELECOMANDA NU ESTE TRANSFERABILA".....dintr-o data apare in mainele celui ce stie sa o foloseasca...SALTUL CONSTIINTEI este sincron cu ...accesarea unei puteri uriase!
...eu doar informez si.... NU DORESC A CONVINGE!...convingerea este INDIVIDUALA!

CONDITIA NECESARA, dar NU SUFICIENTA, este capacitatea umana de a percepe aceeasi realitate....total diferit! Vizualizarea unei REALITATI CLARE este de fapt vizualizarea Universului privind....direct spre EA, fara ochelarii "stiintifici", dispozitivele care "permit" vizualizarea DISTORSIONATA a realitatii!
ESTI OMUL CU O VEDERE PERFECT CLARA insa cu ochelarii "stiintei extrem de mioape", pe nas!

UN EXEMPLU EVIDENT:
Viteza luminii este o constanta!.....ABERANT!
1) Conform stiintei:La fel de bine...viteza luminii NU ESTE O CONSTANTA, ci se inscrie intr-un domeniu, numit abaterea aparatului de masura si control folosit! Toleranta aparatului nu permite depistarea acestor fluctuatii....."de viteza", in domenii "mult mai mici"!
2) Conform teoriei fundamentale, lumina este un jet de particule aflate in dinamica EFT(fiind sincron unda si particula, depinzand de pozitionarea axei EFT....in analiza sistemica)
Jetul rosu si cel albastru se "deplaseaza" cu viteze diferinte, datorita maselor diferite de...clusteri! ACEASTA "DIFERENTA" NU ESTE INREGISTRATA DE ....."aparat"...!
Daca eu merg cu 124.597644KM/h, "toate radarele" vor indica 124.59KM/h
Insa acelasi lucru vor indica si daca ....schimb viteza la 124.591111...
STIINTA IMI SPUNE CA EU AM ACEEASI VITEZA.....IAR EU II SPUN STIINTEI CA .....BATE CAMPII!
Lumina rosie si cea albastra NU ARE ACEEASI VITEZA....(ciclul elicoidal modificat)
Marimea clusterului influenteaza viteza de transfer.
Daca mai multi asteroizi, de mase diferite, cad simultan pe pamant, sub un unghi de incidenta, se va observa ca....atractia gravitationala curbeaza diferit....traiectoriile!
Daca acesti asteroizi fac parte din "clasa fotonica", la intrarea in gravitatia "prismei optice" vor fi "curbati" in functie de masa ....si asa o tornada fotonica este fracmentata in "subtornade" mai mici!....si ghici ce vedem pe pereti!
Acum....ghici care sunt mai grei...."laserii rosii" sau ..."cei albastrii"!?
Spectroscomia de masa....iti spune ceva?....

Atunci cand FIECARE va intelege....FIECARE isi va explica ....TOTUL!
NIMIC DIN TOT CEEACE EXISTA ...NU MAI ARE SECRETE!
Esti dispus sa "ai o asemenea putere".....aceea a INTELEGERII?

IN ACEST MOMENT AI TOT CE_TI TREBUIE....AI cu 50% mai mult decat ai avut pana acum!
FOLOSESTE INFORMATIA!....GRATUIT!



Ultima editare efectuata de catre WoodyCAD in Dum 13 Mar 2011, 12:30, editata de 1 ori
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Dum 13 Mar 2011, 11:07

Dragoste cu forta nu se poate. Cine va vrea sa-si deschida mintea si sa caute dincolo de aparente o va face, cine nu va ramana inchistat in propriile limite si dogme. Cunoasterea nu are limite!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 13 Mar 2011, 12:44

Si iata unde se situeaza NATIA ROMANA!

"Conform unui studiu realizat în 2008, a reieşit că 42% dintre români cred că Soarele se învârte în jurul Pământului."
A.Ş.: Mai relevantă este altă părere din acel studiu: 60% din români sunt de acord cu afirmaţia conform căreia „ne bazăm viaţa prea mult pe ştiinţă, şi nu destul pe credinţă".
Citi articolul de mai sus...!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 13 Mar 2011, 15:38

Pentru cei ce au strabatut capitolul despre "GRAVITATIE"...am gasit "ceva" amuzant, o "poezie" .....GRAVITATIA PERSONIFICATA...
http://www.masramit.com/personificari-gravitatia-si-universul.html
Interzis a se citi"restul"..."durerea de cap" se ia, insa intuitia functioneaza....pe orice "umanoid"!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de cris Dum 13 Mar 2011, 16:37

E clar ca nu se poate discuta.Te comporti ca un preot care nu stie decat cartea sfanta.Ti-ai facut o biblie din teoria ta si crezi ca doar tu detii adevarul.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19370
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de nic Dum 13 Mar 2011, 20:21

Salut toata lumea,
cris a scris:E clar ca nu se poate discuta.Te comporti ca un preot care nu stie decat cartea sfanta.Ti-ai facut o biblie din teoria ta si crezi ca doar tu detii adevarul.
Ai perfectă dreptate, EL se crede alfa și omega... Se comportă ca un pustnic, ca un yoghin care trăiește în sine... Ni se pregătește nu numai un guvern mondial dar și o religie unică…

nic
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 793
Puncte : 19252
Data de inscriere : 24/03/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Lun 14 Mar 2011, 22:51

In masura in care cineva dispune de argumente solide, in sprijinul afirmatiilor facute, rog a le expune!
Astept cu nerabdare primul experiment care sa infirme ...."biblia"...
Asadar astept argumente...si o fac de peste 2 ani....si NIMIC!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de cris Mar 15 Mar 2011, 08:31

Un argument foarte solid este acela ca dupa teoria ta se poate genera antigravitatie.Indiferent ce experimente vei face nu vei obtine antigravitatie pentru simplu motiv ca teoria e gresita.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19370
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Mar 15 Mar 2011, 19:57

1) Logica este circulara...balena NU zboara,pentru ca ea numai inoata. De aceea ea NUMAI inoata....pentru ca-i este este imposibil sa zboare!
2) Indiferent ce crezi tu, te informez ca acest dispozitiv exista si....confirma teoria...
Eu doar informez...este dreptul tau sa aflii acest lucru insa nu este obligatia mea de a te inzestra cu ....INTELEGERE!
Momentan nu pot gestiona efectele expunerii publice a unui asemenea dispozitiv...Prefer ca TU si multi altii sa ma creada..."idiot".
Este optiunea mea in acest moment!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de CAdi Vin 18 Mar 2011, 22:08

Eu nu am inteles nimic! Ce spune teoria ,,Geometrodinamica Elicoidala'' ? Cum ne deschide ea mintea ....sa intelegem Universul?
P.S.
precizez ca nu am vazut emisiunea lui WoodyCAD de la Baricada Tv.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de CAdi Vin 18 Mar 2011, 23:00

Raspunde WoodyCAD~!

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Vin 18 Mar 2011, 23:31

Este un site dedicat.... thefundamentaluniverse.ro
Intrii si descarci "teoria" ... de acolo!...este un drum lung de strabatut insa nu imposibil!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de nic Sam 19 Mar 2011, 07:23

salut,
… eu am urmărit în mare parte pe Dan Preda la Baricada TV, nu am fost încântat de expunerea lui, sincer nu am înțeles aproape nimic. Nu a ceas lucru pot să spun de profesor, este un om bine pregătit și stăpânește cele susținute de știința contemporană. La ultima emisiune profesorul de fizică cât și preotul nu au mai venit…

Dan Preda, succes dacă ai ceva de spus...

nic
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 793
Puncte : 19252
Data de inscriere : 24/03/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Sam 19 Mar 2011, 23:23

salut woodycad. Inca o saptamana in care am mai tocat teoria ta. Zic eu ca am inteles cat de cat electromagnetismul (inductia cilindru-tor-cilindru...) si gravito-magnetismul (inductia cilindru-cilindru-cilindru) cat si interactiunile intre clasele dimensionale de clusteri. Si aici ar mai fi cateva intrebari, dar prima data sa mi le clarific mie insumi.

Intrebarea care nu-mi da pace acum este cum explica teoria ta magnetismul natural. In cazul oricarui magnet, ce genereaza campul magnetic al acestuia? Magnetismul este o proprietate a materialului din care este facut acesta, sau a spatiului din imediata apropiere a magnetului?

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 20 Mar 2011, 01:28

1) Sandang, vezi ca cilindru-cilindru este.....replicarea viului.Acest tip de inductie se lasa cu copierea aproape "perfecta"!Gravito-magnetismul este inductie tor-cilindru...!
Tor -cilindru particule de "clase diferite".(ex gravito si magnetic)
Cilindru-cilindru sunt din aceeasi clasa, se induce o "replica aproape fidela", clusterii indusi sunt aproape identici cu inductorii!
2) Practic "materialul magnetic" este ....un filtru de sens, un "semiconductor" pentru particule...."clasa megneton"!
Cum arata un "magnet" fara N si S....? Practic este proprietatea materialului de a forma "ghiduri de circulatii" de un sens UNIC! In acelasi timp "MAGNETISMUL" NU APARE daca NU exista NIMIC IN APROPIERE din "clasa magneton"
Altfel, cu un "lemn" nu-ti dai seama daca ...un "magnet este....magnet"(campul magnetic, LINIA DE CAMP....NU EXISTA daca apropii lemnul de magnet)
CONCLUZIE:
Este atat proprietatea materialului de a crea chidaje "preferentiale de sens" ale particulelor "clasa magneton", cat si...a "magnetonilor disponibili in vecinatate sau interni"
Circulatiile interne "cupleaza periferic" cu circulatiile corpului vecin....cu o singura conditie...sa fie din aceeasi clasa!
Leg de aceasta intrebare capacitatea unor subiecti umani de a genera zone de microgravitatie.....ridicand cu palma intoarsa....carti!
Geometria tesutului(moleculara) este modificata "in bine" si....la fel cum magnetul atrage "gravitoni liberi" si palma atrage "gravitoni liberi"....problema: toata materia contine "gravitoni liberi"....deci palma ...trage TOT!
"Baietii veseli" se intreaba cum poate "paranormalul" sa traga "fierul de calcat cu spatele".....cand NICIUN APARAT nu indica vreun camp magnetic....pe spate!
Atentie:
-campul magnetic este flexibil, "trage dupa colt"
-campul gravitational este mult mai "fin" si...este "ultra fluid".
Vezi ca "esti lagat cu toate planetele"....gravitational.Legaturile sunt in numar aproape "nul" in comparatie cu TERRA. Ceva mai multe ai cu ....LUNA.(mareele si corpul uman sunt legate de ...LUNA)
"Forta de atractie gravitationala" dintre mine si tine =km1m2/r2.....si te asigur ca NU ESTE NULA!
Acelasi lucru se petrece intre MINE si orice "corp din Univers"!
Deci....STIINTIFIC....suntem in simbioza cu UNIVERSUL!....de la NEWTON!
Tine-o tot asa....experimenteaza....si vei ramane uluit!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de sadang Dum 20 Mar 2011, 10:40

Salut WoodyCad,

Ups! Acum cred ca e momentul sa pun cateva intrebari. Voi aborda stilul punctual.

Asa cum am inteles din teoria ta clasele dimensionale de particule sau aglomerari de particule (clusteri) sunt in ordinea descrescatoare a marimii asa dupa cum urmeaza:
- ...
- electricitate - a
- magnetism - b
- gravitatie - c
- ...

1. electromagnetismul
- inductia cilindru(a)-tor(b) - cilindru(a) adica circulatia elicoidala electrica (a) induce o alta circulatie elicoidala de tip magnetic (b) care la randul ei induce o alta circulatie elicoidala electrica (a).

Aceasta inseamna asa cum am inteles eu, ca cilindrul aparent creat de circulatia electrica elicoidala (printr-un conductor sau prin mediul inconjurator) induce (antreneaza particule din clasa b) o noua circulatie elicoidala care se infasoara in jurul cilindrului aparent al circulatiei electrice, si creaza un tor magnetic. Aceasta este o inductie la 90 de grade in plan tridimensional. Aceasta curgere magnetica toroidala (b) induce-antreneaza la randul ei o noua circulatie elicoidala electrica (a). Toate acestea fiind circulatii cu chiralitate de dreapta, aplicam regula burghiului si aflam sensurile de rotatie ale interactiunilor.

Concluzie: Interactiunile intre aceste doua clase dimensionale de particule sau clusteri (electric si magnetic) se face in ambele sensuri, adica atat de la electric la magnetic, cat si de la magnetic la electric.

Intrebare:Ce ma opreste sa extind rationamentul si sa cred ca interactiunea magnetica nu induce la randul ei interactiune gravifica? De un singur sens intradevar, dar o induce. Dezvoltarea interactiunilor mai departe este foarte complexa incat sa o mai defasor aici.

2. gravitatia - varianta mea
- inductia cilindru(c)-cilindru(b)-cilindru(c) am zis eu - adica cilindrii aparenti (c) creati de circulatiile elicoidale gravitationale de dublu sens, induc un nou cilindru aparent (b) care reprezinta circulatia elicoidala magnetica. Si conform codului fundamental al interactiunilor aceste curgeri magnetice se resping in axa si se compun la capete cu cele din imediata lor vecinatate (la nivelul lor dimensional). Din compunerea acestora rezulta linia de camp magnetic terestru.

Concluzie: In varianta mea, un singur cilindru aparent (c) creat de curgerea elicoidala gravitationala de un singur sens, nu induce-antreneaza aparitia unei noi circulatii elicoidale care sa se infasoare in jurul cilindrului aparent (c). Este nevoie de 2 cilindri aparenti (c) creati de curgerile elicoidale gravitationale de sens contrar ca sa realizeze inductia curgerii elicoidale magnetice (b). Asa am inteles eu figurile 8 si 9 de la pagina 142.

3. gravitatia - varianta ta
- inductia tor(c)-cilindru(b) - adica torul aparent (c) realizat din compunerea periferica a cilindrilor aparenti (c) creati de circulatiile gravitationale de sens contrar care au loc DOAR IN PREZENTA A DOUA MASE GRAVIFICE, induce-antreneaza aparitia cilindrului aparent (b) creat din circulatii elicoidale magnetice.

Concluzie: In varianta ta magnetismul terestru se realizeaza doar prin aparitia torului gravitational. Aceasta implica existenta a cel putin doua mase gravifice intre care sa se poata forma torul gravitational. Deci fara circulatie gravitationala nu exista circulatie magnetica. WoooaW. Daca extrapolez ma ingrozesc unde ajung!

Intrebarea: In interiorul unui tor gravitational apare doar un singur cilindru magnetic?

-------------------------

Intrebari generale:

Intrebarea 1: De ce magnetismul terestru se inchide doar la poli? De ce nu se inchid curgerile magnetice si ecuatorial?

Intrebarea 2: Interactiunile intre clasele dimensionale de particule-clusteri nu ar trebui sa fie bidirectionale? Adica, daca curgerea gravitationala induce curgere magnetica, care la randul ei induce curgere electrica, care la randul ei induce ...., adica de la mic la mare, interactiunile nu poat avea loc si invers, adica de la mare la mic, respectand un anumit gradient al fortei?

Intrebarea 3: Respectand interactiunile intre clasele dimensionale, curgerea magnetica nu ar trebui sa induca la randul ei curgere gravitationala? De un singur sens intradevar, dar nu asa ar trebui sa fie? Sau curgerile gravitationale nu pot fi induse, ele sunt doar inductoare?

Intrebarea 4: Mergand pe rationamentul interactiunilor intre clasele dimensionale, nu am putea intui curgerea imediat urmatoare celei gravitationale, analizand si intelegand curgerea si interactiunile gravitationale?


Si ma opresc, ca deja cred ca am sarit calu' cu atatea intrebari! Si cate ar mai fi... legate numai de teoria ta. Nu mai zic de ce-i in capul meu! :-) Dar poate si le mai pun si altii si nu au curajul sa le faca publice!

Multumesc,
SaDAng

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24055
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de WoodyCAD Dum 20 Mar 2011, 13:08

OAUUUUU!
1) Magnetismul induce gravitatie, campul gravito-magnetic.Perturbatiile elicoidale "lovesc" mai multe "clase-cluster"....nu se opreste la vreuna anume.
Daca intensitatea este mare....numarul claselor penetrate este....mai mai mare. Logica ta este corecta la 1)!
2) Ai perfecta dreptate, o singura circulatie gravitonica induce torul (identic cu liniile de camp din jurul conductorului). Insa nu este numai o circulatie....este o "infinitate" .Practic TOATE torurile ....se conecteaza periferic, se deschid, si se cupleaza cu cel din imediata apropiere...identic liniilor de camp din jurul a mai multor infasurari ale "solenoidului"....liniile de camp induse se..."concateneaza"!....CHEIA O APLICI PESTE TOT...!
3) Nu am TOR gravitational....toate circulatiile sunt cilindrice....sunt deschise.Numai un corp, singur in UNIVERS poate avea TOATE circulatiile toroidale....(nu este cuplat cu nimic la exterior, este un corp "ipotetic", el neexistand)
Ecranarea gravitationala(experimentata deja) se bazeaza pe crearea de cat mai multe "inchideri" toroidale, cuplarea la exterior (concatenare gravifica) fiind mai redusa. Cu cat "legaturile" cu exteriorul sunt mai limitate cu atat...atractia gravitationala....scade pana aproape de "0" insa niciodata "0"!.....ramane cel putin un IN-OUT gravitational!
ATENTIE - structura toroidala este de tip tranzitie, de obicei de tip indus, ea se "cupleza" imediat ce are conditiile indeplinite!
Asa este, daca dispare campul gravitational dispare si cel magnetic...indus...Magma din adancul planetei este concatenata gravitational si ....se induce circulatia gravitonica...daca aceste particule sunt disponibile"in zona"!.Mai mult, orice schimbare in gravitatia terestra implica si schimbarea "campului geomagnetic".
EXEMPLU BANAL : cica in 2012 vom strabate planul median galactic, adica acum legaturile majoritar gravitationale le avem spre inainte(densitate gravitationala maxima in planul median)...ne indreptam spre o densitate mai mare!
Depasind acest plan.....ne indepartam de aceste legaturi majoritare, le avem "in spate". Daca pana acum trageau inainte, dupa iesirea din plan ....vor trag inapoi!
Si asa apare oscilatia in planul GALACTIC, ca un corp intre 2 resorturi!
INTREBARE TRAZNET: Daca gravitatia majoritara isi schimba "partea de actiune".....ce se intampla cu POLII MAGNETICI AI PLANETEI TERRA ?!?!?!
Conform acestei teorii, este NORMAL, ca polii sa se schimbe....intre ei!
Cu acest rationament ai raspunsul la "generale 1 ".Polii sunt determinati atat de legaturile gravifice cat si de materia "interna"(concatenarea magnetismului indus cu cel propriu, "clasa magnetoni" din structura planetei)
POLII sunt dati de regulile "CODULUI FUNDAMENTAL"
La 2-generale,ai raspunsul deja, dinamica este de ambele sensuri....corect, avand pierderi uriase cand "urc dimensional" si cu mult mai putine cand ...."cobor"
PIERDERILE SUNT "ORICUM"....randamentul nefiind niciodata 100% (campul electromagnetic se propaga cu pierderi...insa "loveste si in gravitational".... imperceptibil)
3- generale, DA, este principiul ecranarii gravitationale, cu ajutorul campului magnetic se induce camp gravitonic....MULT MAI USOR DECAT....gravitonic induce magnetonic!
4- generale, DA ai dreptate, GRAVITATIA NU ESTE ULTIMA FRONTIERA.....!....ESTE LOGIC-INTUITIV...Nu am vrut sa fiu "comic" in ochii stiintei ...vorbind despre campuri..."clasa TELEPATIC"!...Am preferat sa definesc campul gravito-magnetic .....camp "PRIMORDIAL"
5-generale...GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA SE APLICA PESTE TOT SI ....DIN ACEST MOMENT...
FARA LIMITE!
Avand cheia, toate usile se vor deschide!... drumul este lung (dar simplu) si se parcurge cu rabdare!
CONTINUA!...
Atunci cand in interiorul TAU nu va mai exista NICI URMA DE "DIVINITATE" atunci tot interiorul tau are un alt REPER, acesta se numeste....CUNOASTERE NELIMITATA!
Ai sanse reale sa treci aceasta "BARIERA"...
...
Pentru ceilalti(ce au citit acest "post") imi cer scuze pentru acest "LIBAJ SF".Este DOAR pe intelesul celor ce au studiat si inteles "GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA-unificarea a tot ce exista"!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22484
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV - Pagina 3 Empty Re: Despre apariţia lui WoodyCAD la Baricada TV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum