Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 07:03

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 01:35

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 22:52

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Joi 25 Apr 2024, 23:34

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Gravitonul
( 1 )


» Mesaj de la Bordan în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12187)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
CAdi (11928)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil_48 (11203)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
curiosul (6652)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Razvan (6162)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
eugen (3786)
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Pacalici
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
CAdi
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
curiosul
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Dacu
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Razvan
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
meteor
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
gafiteanu
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
scanteitudorel
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
curiosul
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil_48
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Forever_Man
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
eugen
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Dacu
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Bordan
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Forever_Man
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
virgil_48
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
Dacu
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 
eugen
Oameni celebri Vote_lcapOameni celebri Voting_barOameni celebri Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 33 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 33 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Oameni celebri

3 participanți

In jos

Oameni celebri Empty Oameni celebri

Mesaj Scris de Hercules Mier 29 Mar 2017, 00:41

- Daca mai bintue timpenia si ideotenia caci din cauza ca vorbeste cutarele invatat in rusa atunci e periculos subiectul, invatatul vrea sa va impuna comunism,... atunci vreau de la administrator sau moderator sa stearga subiectul acesta complet, mai bine intuneric...

- A doua conditie. Murdariile scrise de Pacalici si Gafiteanu sa nu aiba acces aici, nici in subiecte paralel deschise sau comentate de ei. Orice timpenie scrisa paralel la acest subiect indata eliminata fara rugaminte si preintimpinare si asa au facut o mizerie si au distrus forumul, dar la personalitati nu au dreptul. Daca nu se poate indeplini , atunci Anulat acest subiect deschis, caci prostii is mesteri la facut mizerii. Iar multi gura- casca prostii (ca negativ de exemplu), fara sa priceapa ceva inghit timpeniile.
Pacalici a distrus forumul si o va face in continuare, el aici doar spune ca a venit sa se amuzeze fara oprire, alteori e om serios si vedeti voi, salveaza omenirea venind cu contraargumente serioase si noutati bomba, ce timpenie, pina la urma el nu stie cei cu viata sa.
Gafiteanu se pare e una si aceeasi Pacalici, nu au somn nicicind, dau raspuns aproape sincron, aceleas stil prost.
Nick nu se mai vede, a venit sa il miroase pe Sandokan, dar se pare ca s-a transformat in Pacalici cazut din pod.
Pacat, deoarece acest Pacalici destruge foarte mult, in multe colturi ale forumului unde se scriau lucruri bune, multi utilizatori (ca Omuldinluna) au abandonat forumul, Pacalici insusi se pare marturisea lui Eugen ca au mai ramas 2,3 pe forum si forumul devine mort.


Simon Shnoll

Acesta este un om deosebit. Pentru cercetatorii adevarati este un mare succes caci mai este in viata si cel mai important multe lectii de ale sale le veti gasi pe youtube. In special el este specializat in bio-chimie, in ultimul timp in alt domeniu.. Este martorul ocular a o multime de evenimente CULMINANTE din istoria omenirii, a avut discutii si intrevederi cu o multime de oameni emeriti ai secolului XX.
- Viata sa https://www.youtube.com/watch?v=HGYjsJgMscM putin cred ca pe cineva il va interesa, ceva stiintific nu veti afla, insa sunt lucruri interesante.
- Istoria stiintei (mai corect spus a bio-chimiei). Niste lectii extra. Nu cred caci veti gasi undeva asa ceva. O sumedenie de noutati si lucruri noi, nu cred caci le veti gasi iaras undeva. O constructie logica a explicatiilor multor fenomene foarte buna, o placere sa ascultii lectiile sale.
- Veti gasi inca multe alte lectii despre imunitate, ciasuri biologice,reactia lui Belousov- Jebotinski,.. lectii originale, nu cred ca veti gasi si auzi asa lucruri cindva.
- Ultima se pare si cea mai importanta cercetare "Factorii cosmologici in procesele aleatoare" https://www.youtube.com/watch?v=C3Tl1ZC_fAc , mai sunt o multime de lectii si unele videouri cu mica continuare. De inteles importanta acestui eveniment istoric se pare caci foarte putini , asa cum pe alt forum e liniste mortala (mai degraba mie imi pare ca din cauza timpeniilor nationaliste, vezi daca vorbeste rusa si e din Rusia nu cumva sa asculti ce spune, nu cumva sa ii analizezi lucrarile). Eu personal nu stiu ce sa zic, posibil este vreo greseala undeva, dar posibil cum mie mi se pare mai mult e un punct important in stiinta. In genere cred caci e important este ce a observat el, nu ar fi de mirare daca mortalitatea (nu din cauza timpeniilor nationaliste) va domina.

Eu cred caci ca sa intelegeti bine lucrarile si personalitatea , trebuiea privit sau ascultat complet acest invatat. Nu trebuie de facut rezumate la filmulete sau subtitrari (ce le mai urasc eu), trebuie cu voce de tradus complet ce spune, si des chiar direct - cuvint in cuvint, nu cum multi prosti traducatori pun de la ei expresii ca sa fie mai literara traducerea, ca nu se traduce mota-mo.
Pentru timpeniile de nationalisti se poate de sters chiar vocia cind invatatul vorbeste in rusa si traducatorul sa spuna in romana.

Simon Shnoll este un exemplu foarte bun de un adevarat cercetator (adesea istoric al stiintei), dar sumedeniile de cazuri detaliat spuse de el cum o multime de mari descoperiri s-au facut, pentru iubitorii de stiinta este un lucru foarte bun.

Au fost pina nu demult oameni din Moldova la fel de importanti cu lucrari deosebite , cum am mai pomenit de multe ori Vasile Suceveanu si Eugen Grebenicov. Cine din moldoveni sau romani s-au interesat vreodata despre ei ?! Nici cind erau ei in viata si se scria rareori cite ceva prin massmedia (eu scrisesem aici pe forum si in alt forum), nici atunci. Au murit in saracie si uitati. Aceasta le scriu la nationalistii care au exces de creeri..
Multi se pare profita si gasesc usor motive apelind la notiuni , ideologii nationaliste, deseori acesti paraziti si distrug totul. Ei nu ar fi fost daca nu ar fi fost prostii gura- casca, cei care inghit timpeniile spuse.
Mie mii de mirare cum deseori au fost in istorie mii de cazuri, om foarte inteligent , dar capul plin cu timpenii nationaliste.

Omenirea si in genere renasterea ma refer la timpul dupa Galilei nu ar fi progresat atit de mult DACA nu ar fi fost comunicarea intre invatattii de toate nationalitatile. Daca babilonienii nu ar fi comunicat cu egiptenii, daca grecii nu ar fi comunicat cu egiptenii cu romanii, apoi englejii, nemtii,.. daca nu ar fi comunicat si aflat multe progrese stiintifice facute de ceilalti, foarte probabil caci omenirea foarte lent s-ar fi dezvoltat, foarte probabil caci ca civilizatie ar fi disparut ca de exemplu cea babiloniana sau greaca.
In genere pleiada de nationalitati cu nationalisti si tari formate e o timpenie, ei bine aceasta e in afara subiectului daca doreste adminul poate sa stearga propozitia.

Hercules
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 52
Puncte : 8598
Data de inscriere : 20/07/2016
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 29 Mar 2017, 08:18

Hercules a scris:- Daca mai bintue timpenia si ideotenia caci din cauza ca vorbeste cutarele invatat in rusa atunci e periculos subiectul, invatatul vrea sa va impuna comunism,... atunci vreau de la administrator sau moderator sa stearga subiectul acesta complet, mai bine intuneric...
Dacă contează părerea mea, atunci vreau să te asigur că mie îmi sunt dragi și rușii și americanii, precum românii, toți sunt oameni dragi cu mari posibilități. Așa că, fii liniștit, nu am nimic cu rușii.

- A doua conditie. Murdariile scrise de Pacalici si Gafiteanu sa nu aiba acces aici, nici in subiecte paralel deschise sau comentate de ei. Orice timpenie scrisa paralel la acest subiect indata eliminata fara rugaminte si preintimpinare si asa au facut o mizerie si au distrus forumul, dar la personalitati nu au dreptul. Daca nu se poate indeplini , atunci Anulat acest subiect deschis, caci prostii is mesteri la facut mizerii. Iar multi gura- casca prostii (ca negativ de exemplu), fara sa priceapa ceva inghit timpeniile.
Iată un exemplu excelent de cum se procedează. Mă bucur că îmi ceri ceva atât de concret. Eu înțeleg să respect dorința rezonabilă a unui utilizator care deschide un topic și vrea ca anumite persoane să nu-și dea cu părerea pe topicul său. Așa că, am rugămintea la Pacalici și gafiteanu să nu mai scrie în acest topic, ca să nu fim nevoiți să le ștergem cu brutalitate mesajele.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue9 / 109 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Hercules Joi 30 Mar 2017, 02:39

Abel, sterge te rog primul mesaj. Lasa doar abaterile continuate datorita celor doi . Nimeni cred eu nu va mai citi si nu va mai intelege nimic din un subiect cu citeva pagini pline de mizerii, din care doar citeva propozitiii sunt importante.

Pacalici atit stii doar din wikipedia despre acei doi moldoveni, bravo.. Dar ai observat ca si acolo e scris cum marea majoritate a moldovenilor nu au idee cine au fost acesti oameni ?!

"E bine sa gandesti cu tartacuta ta si sa te iei mai putin dupa propaganda dodonisto-ruseasca." Ce timpenii mari mai zici. Cum sa aduc la cunostinta asa oameni ca cei mentionati si sa ma iau dupa propaganda politicii actuale rusesti , este ceva complet opus, nu intra in concordanta intelegi?! In atit boala psihica e agravata la tine caci ea domina minima ratiune sanatoasa.

Dar tu a cui propaganda o duci ?! Facindu-i pe modoveni, romani betivi, venind cu niste statistici cu unele din cele mai mari consumuri de alcool pe cap de locuitor, zicind cam asa: Cu acestea vreai sa faci o societate normala?! Logic gindind caci multe din aceste statistici sunt prost facute si prost interpretate in multe cazuri.


Tu cind mai pleci si te lauzi ca prajesti peste pe la Noua Zeilanda cum iti pare acea societate ?! Iar cind vii acasa cum iti pare ?! Vezi diferenta, vrei schimbari pozitive (raspunsul e clar ca nu) ?! Asa deci unii oameni doresc lucruri bune aproape ideale (ei inteleg caci absolutul e imposibil de ajuns, dar nu asata e problema, macar sa tindem sa ne apropiem de el), problema e caci este diferenta in multe directii dintre Moldova de exemplu si Noua Zeilanda si diferenta e mare.

In subiectul "O societate normala" tu ai facut mare mizerie si acolo ati avut puterea de a distruge totul in acest subiect. Acolo s-au propus cel putin 2 legi foarte importante care DUR lupta cu coruptia, care rapid ar scoate tara din coruptie, negatind la aceea caci formal se spune caci statul e gata sa depuna toate puterile pentru a lichida coruptia.
Greu va suporta aceste tari oameni ca voi, mari pierderi pe multi ani. Asa oameni ca voi manipuleaza sute de mii de oameni, milioane de oameni duc un mod de viata foarte rau, progresul in multe directii e inghetat pe zeci de ani.
Un simplu exemplu ce ai facut tu pe acest forum ?! L-ai dus la destrugere, nu a mai ramas se pare nici un subiect neatins si nemurdarit incarcat cu glume proaste si atacuri.

Sens cam nu mai este, dar mai zic cite ceva. Unul din personalitatile pozitive mentionate de mine cindva, care mai e in viata, in multe lectii foarte interesant si detaliat spune cum s-au organizat in ultimii 200 ani multe forumuri stiintifice, dezbateri stiintifice. Multe decurgiau intradevar melancolic, participantii cu drag ascultau, intrebau, propuneau o multime de lucruri noi si frumoase, in urma acestor dezbateri o multime de lucruri noi s-au aflat. Dar au existat si forumuri si dezbateri anume care erau compuse din raufacatori, care faceau galagie mare, a prost negau multe lucruri, nu ascultau oponentii.

Abel deci te rog primul mesaj scris de mine in acest subiect il stergi, sau macar sterge ce e scris despre acea personalitate, iar restul lasa balta daca tii frica sa faci un clic.

Eu cred caci nu e important ca strict forumul sa fie activ si zilnic sa se scrie zeci de mesaje si zeci de utilizatori sa fie pe forum, doar numai ca forumul sa arate fiu. Mai bine fiecare sa scrie pe luna cite un mesaj dar bun, decit mii dar toate proaste.
La fel este si cu cercetare. Daca o sa scrie fiecare sute de mesaje pe luna in forum, calitatea forumului (idei, solutii, analize bune) NU va creste, din contra aceasta denota caci cel ce scrie sute-mii de mesaje pe luna el nu face nimic ziulica intreaga, nu duce absolut nici o cercetare ci numai sta alcatueste glume si tapeaza.
Iar asa cercetari: pui intrebarea pe forum iar altul iti da raspuns, nu sunt cercetari. Adevaratele cercetari se fac citind multe carti anumite, gindind si analizind mult.
Forumul e un mare motor de progresare stiintifica, dar daca nu e condus corect, nu aduce nici un rezultat, din contra doar pierderi aduce.

Hercules
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 52
Puncte : 8598
Data de inscriere : 20/07/2016
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 30 Mar 2017, 04:59

Hercules, te rog să mă ierți, am făcut efortul să înțeleg ce dorești, dar încă nu am reușit. Ajută-mă.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue9 / 109 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Hercules Vin 31 Mar 2017, 00:32

Abel, in un subiect frumos scris se sciu lucruri bune si frumoase, la obiect, lucruri interesante.
Atunci cind in subiect se implica ... Pacalici si Gafiteanu, subiectul 99% tinde a deveni plin cu glume timpite, vorbe aiurite, fel de fel de critici proase.
Ceea ce s-ar fi dorit de la inceput sa se obtina si sa se discute in acel subiect COMPLET dispare, aceasta e una. Alta, nimeni cred nu va dori cindva sa rasfoiasca si sa citeasca din pleada de mesaje stupide, macar ca unele sunt interesante. Inchipuete tu daca un subiect ajunge la 5 pagini aceste pagini in totalitate practic sunt completate de Gafiteanu si Pacalici.
Alta problema este caci este o injosire mare sa scriu numele personalitatii in capul subiectului, despre acel nume care am dorit eu sa se analizeze, dar in final subiectul e plin de rahaturi, acea personalitate NU merita bai oameni asa ceva, mai bine stergeti ce e legat de acea persoana si lasati palavrageala sa infloreasca mai departe.

Pacalici, asa si nu ai inteles, dar ai tupeul sa numesti.
Da betia e problema dureroasa si este in Moldova , cert. Aduce mari pagube. DAR, atunci cind copii orbeste ce spun fratii americani, trebuie minim sa analizezi, doar ti-am dat explicatii ce te mai prefaci atit ?!
NU e vorba in acele statistici ele sunt proaste. Ei iau cantitatea anuala consumata si o inpart la numarul de locuitori, asa tu deduci cit de betiva si proasta e natiunea, ceea ce e timpit. In MD e cazul caci unii beau cantitati mari de alcool (ce acopera zeci de alti locuitori), analizele cu consumul nu stiu cum le calculeaza ei, dar imi pare si mai aiurea.
Zecele si miile de hectare de vie care au existat in uniunea sovietica NU MAI SUNT, ceea ce au ramas sunt vii moarte, vechi de peste 30 ani, roada practic nu dau, viile noi sadite sunt a fabricilor de vin. Din magazin nimeni practic nu cumpara vin, leoarca de bere da se cumpara. In afara de aceasta mult vin noaptea pe furis se exporta.
Americanii, nemtii cred ca la fel de mult alcool consuma.

Ce face statul de ceva ani ?! pregateste legea ca sa fie pedepsit sau lipsit de acea avere cel ce nu poate da explicatii cum a agonisit asa averi uriase la salariul cutare, sau de la coliba mostenita de tatineso ciobanu ?!
Legea aia cu declaratia pe venit tin minte a stirnit zarva, eliminarea lui Basescu de mafioti eu cred ca de acolo si a inceput.
Tu fara acordul fratilor americani si inca cine stie ce, desigur nu vei face nimic bun, doar piedici, dar se poate si fara "ajutorul" tau. E normal daca peste 5-10-20-.. ani legea sa fie intarita. Acum e imposibila, caci toata conducerea e corupta pina in oase. Iohanis cel care a inceput mai intensiv lupta cu coruptia, la intrebarea de unde are 7 case a inceput sa se bilbie, ce sa mai spunem de ceilalti prostanaci.

Legile mari importante cu cotituri radicale greu s-au pus in aplicare. Legea antirobie, legea dreptului la vot a femeilor,...
La inceput nici gind ca va fi posibil, dar dupa ani, dupa ce oamenii s-au mai gindit la asa ceva, incetul cu incetul, unde mai greu unde mai usor s-a pus in sfirsit in aplicare.
Populatia ar trebui sa judece, iar pacalicii sa nu le blocheze si tulbure mintile.

Hercules
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 52
Puncte : 8598
Data de inscriere : 20/07/2016
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin 31 Mar 2017, 19:29

Ai face bine să nu le răspunzi și să-ți „vezi de treabă”, să-ți vezi de postările tale. Atunci când voi găsi timp, le voi șterge postările sau le voi muta în altă parte. Sper să nu abuzeze de timpul meu.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue9 / 109 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de eugen Dum 02 Apr 2017, 09:17

TESLA - SURSE DE INFORMARE


Tensiuni inalte,  curenti de inalta frecventa, de Nikola Tesla:
www.free-energy-info.co.uk/P32.pdf

Biografia "Geniului risipitor" Tesla:
www.free-energy-info.co.uk/P33.pdf

Unde amortizate, de Nikola Tesla:
www.free-energy-info.co.uk/P34.pdf

Inventiile, Cercetarile si Scrierile lui Nikola Tesla, de Thomas Commerford Martin:
www.free-energy-info.co.uk/TeslaBook.pdf

Stiinta energiei la Tesla, Dr. Thomas Valone:
www.free-energy-info.co.uk/P31.pdf

Patente Tesla:
www.free-energy-info.co.uk/TeslaPatents/TeslaPatents.pdf
http://corrosion-doctors.org/Biographies/TeslaBio-Patents.htm
http://teslaresearch.jimdo.com/list-of-tesla-patents/
http://www.nikolatesla.co/patents.html

Masina zburatoare a lui Tesla:
www.scribd.com/doc/54625264/TeslaFlyingMachine

Jurnalele pierdute ale lui Nikola Tesla:
http://www.scribd.com/mobile/doc/147085416/The-Lost-Journals-of-Nikola-Tesla-pdf

Nikola Tesla -Descoperind Viitorul:
www.scribd.com/doc/13284958/Nikola-Tesla-Discovering-the-****

Tesla-Omul din afara timpului:
www.scribd.com/doc/59748741/Tesla-Man-out-of-Time.

Fenomene in inalta frecventa, interpretate de Tesla:
http://www.tfcbooks.com/tesla/1893-02-24.htm

Notele lui Tesla, Colorado Springs, 1899-1900:
http://www.scribd.com/mobile/doc/337910

William  R Lyne: Tehnologia spatiala a lui Tesla si conspiratia din jurul ei:
http://cdn.preterhuman.net/texts/alien.ufo/Lyne%20-%20Occult%20ether%20physics.pdf

Raza mortala:
http://teslaresearch.jimdo.com/death-ray/

Masini zburatoare:
http://teslaresearch.jimdo.com/flying-mchines/

Eric Dollard: Sistemul de transmisie supraluminic Tesla&Alexanderson:
http://freeenergyportal.blogspot.se/2014/07/new-presentation-by-eric-dollard.html#.VVjFFcsaySN

Utkin-Free energy-Secretele Tesla:
http://www.free-energy-info.com/Utkin.htm

Energie gratuita, secretele lui Tesla pentru fiecare:
http://www.slideshare.net/mobile/bogdanbunealiviu/vladimir-utkin-energie-gratuita-secretele-lui-tesla-pentru-fiecare

Laboratoarele Tesla:
http://www.boweryboogie.com/2014/01/revisiting-the-history-of-nikola-teslas-lower-east-side-laboratories-on-east-houston-and-grand-street/

Societatea Memoriala Tesla:
http://teslasociety.com/niagarafalls.htm

Propulsia electromagnetica;  Teoria dinamica a gravitatiei a lui Tesla:
http://www.bibliotecapleyades.net/tesla/occultether/occultether03.htm

Masina zburatoare Tesla:
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/?page_id=1284Tesla-electric-car-1931.php

Un manuscris necunoscut al lui Tesla ?:
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/?page_id=1320

Tesla, Alexanderson, Eric Dollard,Transmisii instantanee:
http://extraluminaltransmission.com/

Eric Dollard si Tesla:
https://borderlandsciences.org/oldsite/dollard.htm

Unde Tesla (Unde non -Hertziene, unde scalare, viteze supraluminice, etc.)
http://users.beotel.net/~gmarjanovic/Tesla_waves.pdf

Scrieri Tesla selectate:
http://www.tfcbooks.com/tesla/contents.htm

Notele Tesla despre dinamul unipolar:
http://energythic.com/usercontent/3/_s_writtings_UnipolarGenerator_EnergyThic_Notes_on_a_unipolar_dynamo.pdf

Filozofia vedica si Tesla (Toby Grotz)
http://www.mountainman.com.au/aether_1.html

Viteza supraluminica masurata de Tesla, de 471 240 km/s ( Patent)
http://www.nuenergy.org/uploads/tesla/US787412.pdf

Rezonanta Terestra Tesla:
http://www.pupman.com/listarchives/1995/january/msg00002.html

Adevarata transmisie fara fir:
http://www.tfcbooks.com/tesla/1919-05-00.htm

Tesla, free energy ( in limba germana):
http://www.tesla.ch/deutsch/4-Free_energy.html

Tesla, energie radianta:
http://educate-yourself.org/fe/radiantenergystory.shtml

Stubblesfield si Tesla:
http://johnbedini.net/john34/stubblefield.html

Tesla, Teoria dinamica a gravitatiei:
http://teslaresearch.jimdo.com/dynamic-theory-of-gravity/
http://aetherforce.com/teslas-dynamic-theory-of-gravity/
http://www.netowne.com/technology/important/

Generator:
https://hopegirl2012.files.wordpress.com/2014/03/qeg-user-manual-3-25-14.pdf

Tesla Memorial:
http://www.teslasociety.com/index.html

Secretul bobinelor Tesla, Gorjan Marjanovic:
http://www.teslametamorphosis.com/p_p7_Marjanovic_TeslaWaves.html

Tesla, 79, promisiunile transmiterii fortei:
http://energythic.com/usercontent/3/2009.05.12_EN_Tesla_s_writtings_MechanicalPower_EnergyThic_Tesla_promises_to_transmit_force.pdf

Articole ziare, Tesla:
http://teslacollection.com/

Pamantul, un Dinam Gigantic :
http://teslacollection.com/tesla_articles/1911/new_york_american/marcel_roland/nikola_tesla_for_the_first_time_describes_his_new_system_for_supplying_wireless_power_to_run_all_the_earth_s_industries

Tesla explicand cutremurele:
http://teslacollection.com/tesla_articles/1915/new_york_american/nikola_tesla/did_the_war_cause_the_italian_earthquake

Sarbeste, Neutrino, Tesla :
http://www.beep.rs/2011/10/23/neutrino-tesla-stiv-dzobs-i-varta/

Meyl, Tesla, neutrino:
http://www.antinwoalliance.com/prof-konstantin-meyl-the-new-tesla/

Articolele de ziare de pe un forum cu Tesla neutron/ neutrino:
http://reboot.pro/topic/15505-neutrinos-can-travel-faster-than-the-speed-of-light/

Scrisoarea lui Röentgen catre Tesla, raze  X :
http://teslaresearch.jimdo.com/x-rays/

Tesla, energie radianta, patente, explicatii termen  neutron/ neutrino:
http://teslaresearch.jimdo.com/radiant-energy/

Energia radianta, patente Tesla:
http://www.nuenergy.org/uploads/tesla/US685957.pdf
http://www.nuenergy.org/uploads/tesla/US685958.pdf

Notele Tesla despre dinamul unipolar:
http://energythic.com/usercontent/3/_s_writtings_UnipolarGenerator_EnergyThic_Notes_on_a_unipolar_dynamo.pdf

Overunity, Forum, despre Tesla:
http://www.overunity.com/8934/bruces-discovery-teslas-missing-link-for-his-unipolar-generator/#.VDDmF8saySN

Fulgerul globular:
http://home.dmv.com/~tbastian/files/balllite.txt

Teleportare, zidul de lumina ( Poze cu Einstein, Tesla, Steinmetz, etc, statia Marconi)
http://www.techfreak.pro/2013/08/this-is-awe-inspiring-teleportation.html

Secretele tehnologiei razboiului rece:
http://borderlandresearch.com/book/secrets-cold-war-tech/chapter-1/10

Tesla si Eterul, de Gerry Vassilatos:
http://aetherforce.com/tesla-and-the-aether-the-hidden-truth-revealed-by-gerry-vassilatos/

Cel mai suprimat citat Tesla:
http://aetherforce.com/nikola-teslas-most-suppressed-quote/

Tesla desconsiderat:
http://aetherforce.com/the-defiance-of-nikola-tesla/

Despre electricitatea la suprafata conductorului:
http://aetherforce.com/the-fallacy-of-conductors-and-proof-of-the-aether/

Adevarata putere a electricitatii statice:
http://aetherforce.com/the-very-real-power-of-static-electricity/

Bobina Tesla dezlantuie eterul ( Hank Mills):
http://aetherforce.com/tesla-coils-unleash-the-aether-by-hank-mills/

Tesla si Eterul ( Eugene Mallove):
http://aetherforce.com/tesla-the-aether-by-eugene-mallove/

Tesla si Hertz :
http://educate-yourself.org/fe/radiantenergystory.shtml

Propulsia spatiala:
http://www.keelynet.com/energy/holt1.htm

Terapie electrica Tesla :
http://www.electrotherapymuseum.com/2008/30W/

Ziar american 1915, despre Tesla , Premiul Nobel, etc:
http://www.nikolateslatour.com/blog/wp-content/uploads/2012/05/Nobel-Prize-1915.pdf

Despre posibila ucidere a lui Tesla:
http://2013rainbowroundtable.ning.com/profiles/blogs/nikola-tesla-the-forgotten

Tesla, rezonanta pamantului (Pupman):
http://www.pupman.com/listarchives/1995/january/msg00002.html

Schema cu feed-back amplificare, rezistenta negativa pentru cresterea amplificarii, etc:
http://www.teslasociety.com/teslarec.pdf

Forumul lui David Icke (Tesla, Tunguska, supraluminice, etc)
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=281819
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=206712
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=194311
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=36123
http://www.davidicke.com/forum/showthread.php?t=36706

Piramida electromagnetica Tesla:
http://www.bibliotecapleyades.net/tesla/esp_tesla_22.htm

Patent Tesla Trafo cu scut, sincronizare intrare / iesire:
http://www.nuenergy.org/uploads/tesla/US433702.pdf

William R. Lyne, despre Tesla si propulsia spatiala:
http://discaircraft.greyfalcon.us/lyne2.html

UFO si propulsia electrogravifica:
http://www.bibliotecapleyades.net/tesla/lostjournals/lostjournals06.htm

Fundatia Stiintifica Tesla:
http://www.teslasciencefoundation.com/

Ing. Bargaoanu despre Tesla:
https://youtu.be/7Tyh7BQG-Xk

Nikola Tesla:Motorul electric alimentat cu energie libera .(Gabriel Sabin Mateuca)
http://www.energobiologie.ro/index.php/Energii/Nikola-Tesla-Automobiul-alimentat-cu-energie-libera.html

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Oameni celebri Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Oameni celebri Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3786
Puncte : 32333
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Oameni celebri Empty Re: Oameni celebri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum