Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de Forever_Man Astazi la 01:42

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 01:35

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 22:52

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Joi 25 Apr 2024, 23:34

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12186)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi (11928)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil_48 (11203)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul (6652)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Razvan (6162)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen (3786)
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Pacalici
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Dacu
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Razvan
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
meteor
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
gafiteanu
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
scanteitudorel
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil_48
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Forever_Man
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Dacu
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Bordan
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Forever_Man
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil_48
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
Dacu
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_lcapdespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Voting_bardespre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 37 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 37 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Despre credinţă şi religie

+22
Pacalici
Syntax
silviu11
meteor
Turcu Vasile
Dacu
omuldinluna
TOMA
Bordan
AMOT
totedati
cris
nic
gafiteanu
Abel Cavaşi
Razvan
eugen
curiosul
WoodyCAD
CAdi
virgil
sadang
26 participanți

Pagina 29 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Urmatorul

In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de sadang Mar 03 Mai 2011, 21:42

Rezumarea primului mesaj :

[Provine din topicul „Păreri despre Pavel Coruţ”]

Virgil, faci aceiasi greseala pe care o fac toti oamenii de rand; confunda religia cu credinta. Religia reprezinta o metoda de manipulare si control (nu neaparat si permanent tendentioasa) a maselor de oameni - in cazul religiei crestine prin intermediul instutiei bisericesti, iar credinta este ceva intim si intrisec fiecarei persoane, aflandu-se dincolo de institutii si corp fizic.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 04 Mai 2011, 08:56, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24052
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos


despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Pacalici Sam 30 Apr 2016, 10:35

Suntem la anafura (am adus-o in bagaje acu 6 ani). Cu apa sfintita stam rau...trebuie mers pana in Australia....La inceput ma gandesc ca merge numa cu anafura, numa sa nu ne stea in gat ca e uscata rau. Sad

P.S. Doamna cred ca a avut apa sfintita ca e langa manastire.

Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Numarul mesajelor : 5571
Data de inscriere : 21/08/2014

http://www.pacalici.com

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Pacalici Sam 30 Apr 2016, 11:24

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Aghiasma-apa-sfintita

Agheasma mica, asa cum se vede, ajuta la luminarea mintii. Stia domnul inginer(?) Dumitru Popescu de la ARCASPACE cu ce sa se trateze in timpul facultatii de popi.Ehe!

Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Numarul mesajelor : 5571
Data de inscriere : 21/08/2014

http://www.pacalici.com

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Sam 30 Apr 2016, 12:00

Razvan a scris:Voi aţi ţinut post?
Eu cred ca tanti asta, dupa ce a luat aiazma, sau ce o fi luat pe acolo, (in mod exagerat, evident), vorbeste acum "limbi îngeresti", sau cum s-or numi ele. Oricum departe de intelegerea noastra. scratch  . De aici, probabil si asemanarea intre unele teorii stiintifice si ce "zice" persoana din filmulet. Si ma mai critica lumea pe aici, ca nu e nici o asemanare intre stiinta si religie. Probabil ca asa a inceput transformarea stiinta-religie, ce continua azi cu transformarea  rezultantei in haos total.
P.S. Am auzit ca si busuiocul, (care contine uleiuri eterice si eugenol) consumat in cantitati mari, e generator de euforie, chiar daca nu face parte din familia opiaceelor.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Sam 30 Apr 2016, 12:11

Bine ați revenit, bănățeni! Smile

Io vă spui sincer că mie personal mi-ați lipsit, apoi la alții nu știu. Văd că ați trecut direct la cuminicătură, aveți un mnez de răbdare să vină pasca, agheasma cu vin roșu scurs din sângele lui Cristos. Io amu am gătat de bonțălit mielu, numa nu știu dacă răucredincioșii au dreptul să mănânce miel de Paști. Smile

Am mai zis eu că totul e credință, din credință e ruptă știința. Nu-mi vine să cred că este unul care nu crede că moare dacă nu mănâncă, o dacă rămâne fără aer. După mine credința e să crezi în tine, în inima ta, ăla fiind de fapt D-zeu. De orice lucru te-ai apuca în viața asta dacă nu crezi în posibilitatea de al face nu tare ai șanse de finalizare. Ai crezut în cuvântul mamei când ai supt la pieptul ei, în d-na educatoare, învățătoare .. și mai departe crezi în ceva. Iar cine râde de un lucru pe care nu-l înțelege e pe cale de a deveni idiot ..

S-aveți un Paște Fericit!! Vă spune iepurașul ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Lun 02 Mai 2016, 06:01

negativ a scris:.. chestia cu "taina invierii" e greu de inghitit ..

Pentru morți e greu de înghițit "taina învierii", dar pentru vii nu-i așa de greu ... Smile Pentru ei poate fi și "taina primăverii", că-i același lucru, numai că nu-i duce capul lor de mort să vadă ... și să simtă ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Lun 02 Mai 2016, 06:14

"Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus, care este de fapt esența credinței.

"Noi suntem copii ai Luminii", zice Schrödinger.

Un foton se dezintegrează într-un electron și un antielectron, zice fizica modernă.

E greu de înghițit lumina ... și viața ... de moarte nu vorbesc ... Smile într-a veșniciei noapte pururea adîncă ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Lun 02 Mai 2016, 08:00

Bordan a scris:"Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus, care este de fapt esența credinței.
Atata timp cat nu poti deosebi fiinta de nefiinta, ce urmezi ? Voi chiar nu va dati seama ce e religia ?
"Religia - o frază de dânşii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug,
Căci de-ar lipsi din inimi speranţa de răsplată,
După ce-amar muncirăţi mizeri viaţa toată,
Aţi mai purta osânda ca vita de la plug?"
Am observat ca il apreciezi pe Eminescu si nu se poate sa nu fi citit "Imparat si proletar", din care am citat mai sus. Si mai sunt, dar nu e cazul sa le pun aici.
Bordan a scris:"Noi suntem copii ai Luminii", zice Schrödinger.
Un foton se dezintegrează într-un electron și un antielectron, zice fizica modernă.
E greu de înghițit lumina ... și viața ... de moarte nu vorbesc ... Smile într-a veșniciei noapte pururea adîncă ...
Da, si "eu sunt cel care este".  alien
E normal sa fim copii ai luminii. Exista o groaza de organisme in adâncul oceanului . Si nu au lumina din exterior. O produc singure. Alea nu sunt tot creatia lui Dumnezeu ?

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Lun 02 Mai 2016, 10:13

negativ a scris: Voi chiar nu va dati seama ce e religia ?
Parcă era vorba despre credință.
Bordan a scris: "Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus, care este de fapt esența credinței.
Tu nu crezi în nimic, știi chiar totul? Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Lun 02 Mai 2016, 10:34

Bordan a scris:
negativ a scris: Voi chiar nu va dati seama ce e religia ?
Parcă era vorba despre credință.
Bordan a scris: "Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus, care este de fapt esența credinței.
Tu nu crezi în nimic, știi chiar totul? Smile
Si ce legatura are Iisus cu credinta , daca nu ar fi o personificare a stiintei ? Plus ca oricine, poate sa creada in orice, asa cum sustine chiar Iisus. Cu ajutorul acestui personaj se propovaduia credinta in stiinta, de-aia spune "Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii."
Nimeni nu poate sti totul, dar eu cred in ceea ce stiu, atat cat stiu, pentru ca am verificat, chiar daca nu am dat o forma prea precisa inca, acestor verificari.
Faptul ca o carte de stiinta (ce are similaritati evidente cu RigVeda) a fost transformata in ceea ce numim azi Biblie si nu prea mai are legatura cu scopul initial, e vina politicienilor.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Lun 02 Mai 2016, 16:03

negativ a scris: Si ce legatura are Iisus cu credinta , daca nu ar fi o personificare a stiintei ?
Are legătură cu învierea, pe care nu-mi vine să cred că ai experimentat-o și verificat-o vreodată cu funcția zeta Riemann, pe care o propovăduiești de ceva timp încoace mai ceva ca apostolii de la sfîntul maslu ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 02 Mai 2016, 16:27

Iisus a fost o holograma vie si vizibila noua, facuta si trimisa de Marele Creator. Doar asa se explica totul.
Si azi mai sunt trimise holograme diverse, dar sunt creaturi invizibile. Unii dintre pamanteni au un inger pazitor, altii il au pe draku.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Lun 02 Mai 2016, 16:48

Bordan a scris:
negativ a scris: Si ce legatura are Iisus cu credinta , daca nu ar fi o personificare a stiintei ?
Are legătură cu învierea, pe care nu-mi vine să cred că ai experimentat-o și verificat-o vreodată cu funcția zeta Riemann, pe care o propovăduiești de ceva timp încoace mai ceva ca apostolii de la sfîntul maslu ... Smile
Lasa sa o experimenteze altii pe invierea asta. Eu ma multumesc cu idealuri mai putin marete. Altele, poate intr-o alta viata. Very Happy

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Lun 02 Mai 2016, 16:56

Nu oricine poate crede în înviere și nemurire, numai DACII! Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Vizitator Lun 02 Mai 2016, 19:43

Bordan a scris:Nu oricine poate crede în înviere și nemurire, numai DACII! Smile

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 2dt6lc5

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de eugen Mar 03 Mai 2016, 00:21

Poem pentru cel crucificat

La poalele crucii infipte-n pamant
Se-aude un urlet la luna,
Incearca salbatic, un duh singuratic,
Ceva sa ne spuna.

Nu-i nimeni pe cruce,
Nimic de-nsfacat,
Caci dintre hienele -oameni de jos,
Fiinta ranita demult s-a naltat .
(Eugen, azi)

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3786
Puncte : 32333
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Mar 03 Mai 2016, 06:23

orakle a scris:despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 2dt6lc5
Io nu mă așteptam din partea Întunecimii d-voastră să vedeți mai mult decît negru înaintea ochilor, întunericul nu poate vedea și simți lumina și beneficiile ei.

"Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus.

Bănuiesc că n-ai de unde să știi, dacă nu te-a învățat nimeni pînă acum, că Soarele mai și răsare după ce apune, după neagra noapte se ivesc zorii dimineții, după care ziua în toată splendoarea ei.

Sau, scuzați că am uitat, că d-voastră nu trăiți în spațiu și timp, doar gîndiți, dar cum nu aveți cu ce, asta e ... nu puteți decît imita gîndirea altora ... Smile Ai putea să-l întrebi pe Negativ, că-ți spune el că Iisus a fost în primul rînd om de știință, care s-a materializat personal dintr-o undă de Lumină în corpuscul. Sau nici asta nu te-au învățat tătucii tăi, că lumina e și undă și corpuscul?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Pacalici Mar 03 Mai 2016, 07:29

Orakle, nu te mai lega de religie, ca te mananca astia. In Romania , nu se mai construiesc scoli spitale, fabrici si uzine. Se construiesc biserici, ca toti asteapta reincarnarea.
Intre timp mai un mic, mai o bere ori o palinka. Obisnuieste-te cu adevarurile locului. Intoarcerea la Evul Mediu poate fi benefica.

P.S. Intunericitu te-a pus sa faci Fizica in loc sa te faci popa? Asa iti trebuie!

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Catedrala%20Mantuirii%20Neamului

Ai vazut unde ai fi lucrat? Ehe...!
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19419
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Pacalici Mar 03 Mai 2016, 08:17

timesnewroman.ro a scris:Mult așteptata „A doua venire” a mântuitorului nostru Iisus Christos a avut loc chiar în aceste zile dar a fost mai mult o dezamăgire pentru mulți din fanii Lui. Cum deja se știa, Iisus a revenit pe pământ în România, Grădina Maicii Domnului, dar nu a dorit să stea prea mult.
„Nu stau mult, bag niște mici și plec iar”, a declarat Acesta imediat după Venire. Fiul Domnului s-a arătat oarecum dezamăgit de faptul că poporul său preferat, românii, este atât de hain. „Sunteți, ca să mă exprim elegant, cele mai neplăcute canalii de pe pământul ăsta și îmi pare rău, vorba lui Țuțea, cu care mai joc o tablă din când în când, că e la Noi, că am fost crucificat pentru un popor de idioți”, a spus Mântuitorul.

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 A-doua-venire-a-lui-iisus

Pe de altă parte, nu toate lucrurile sunt așa rele precum par. „Sigur, sunteți un popor de criminali lași și javre dar micii sunt chiar bunicei. Cred că e singurul motiv pentru care Taică-Miu nu vă rade de pe fața pământului, cum ați merita”, a precizat Fiul Domnului. Acesta a mai spus că nu e foarte convins că mai vrea vreodată să se reîntoarcă, ceea ce l-a enevat, din nou, pe Mitropolitul Ardealului, Laurențiu Streza, care a declarat într-un interviu la Radio Trinitas, „Mai dă-l în ***** mă-sii și pe ăsta cu toate fițele lui. El știe cât m-am sacrificat eu ca prelat pentru Numele Lui? Nu, dar face figuri. Să-i dea tac-su cât a câștigat el singur și numai atât”.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19419
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 03 Mai 2016, 08:30

Crede cineva ca daca jigneste credinta unora, devine el mai
credibil sau ii indeparteaza de ea ? Dimpotriva !

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11203
Puncte : 43928
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Razvan Mar 03 Mai 2016, 08:37

Dacă s-ar fi construit o Universitate pe terenul ăla am fi avut mai mult de câştigat ca popor religios. Vă daţi seama câte cruci şi închinăciuni ar fi făcut studenţii în ajunul examenelor?!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33168
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Pacalici Mar 03 Mai 2016, 08:55

Crede cineva ca daca jigneste credinta unora, devine el mai
credibil sau ii indeparteaza de ea ? Dimpotriva !
Dacă s-ar fi construit o Universitate pe terenul ăla am fi avut mai mult de câştigat ca popor religios. Vă daţi seama câte cruci şi închinăciuni ar fi făcut studenţii în ajunul examenelor?!

Corecte ambele postari! Aceasta este o dovada de impaciuitorism.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19419
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Mar 03 Mai 2016, 09:00

orakle a scris:
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 2dt6lc5

Orakle, nu stiu unde ai gasit-o dar e tare !
Bordan a scris:Nu oricine poate crede în înviere și nemurire, numai DACII! Smile
Dacii credeau ca sunt nemuritori, nu credeau in inviere. Inafara de asta, dacii erau un fel de casta sociala, nu un popor. Se mai fac astfel de confuzii si cu altii, tot de origine traca, ce erau de fapt traci comercianti. (Imi scapa pe moment cum se numesc).
Bordan a scris:Ai putea să-l întrebi pe Negativ, că-ți spune el că Iisus a fost în primul rînd om de știință, care s-a materializat personal dintr-o undă de Lumină în corpuscul.
Eu unul nici nu cred ca a existat. Am spus in schimb ca e un fel de personificare a omului de stiinta, asa cum e Columbo personificarea politistului fara arma. Sau tu chiar crezi ca acest Columbo chiar a existat ? Nu , au fost preluate din dosarele politiei cele mai interesante cazuri si au fost puse in carca unui personaj fictiv.
Ma gandesc la faptul ca poate cu mult inainte de sirul cunoscut al regilor egipteni, profesorii sau oamenii de stiinta chiar asa se numeau : Iisus. (probabil traducere in aramaica din copta, sau chiar dintr-o limba anterioara) Adica Iisus Anubis, de exemplu, care ar fi putut insemna Academicianul Anubis,  ce era probabil sef de catedra de conservarea mediului si reciclare pe la academiile timpului.
Bordan, imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar stramosii nostri nu erau de loc religiosi. Credeau in schimb cu tarie intr-un Zmolxis, care era mai repede un fel de medic, sau luminat al acelor timpuri (detinator al unei stiinte reale si nu sustinator al unor povesti cu caracter mistic), care apoi a fost  interpretat ca zeu de alte popoare primitive care ne-au traversat teritoriul ori s-au autointitulat sefi peste teritoriile tracilor. Asa a fost de exemplu cu bulgarii , care ne-au invadat teritoriul prin anii 450 e.n. si care acum se cred traci. Culmea e ca e adevarat ca sunt traci. Au venit in teritoriul de la sud de Dunare si si-au intemeiat o structura de tip stat,(primul tarat bulgar prin 680) care a tinut legatura cu marile puteri, iar locuitorii pasnici le dadeau tribut initial de mila. Abia la sfarsitul secolului XVII s-a impus limba bulgara. In preajma revolutiei de la 1848, un calator de origine austriaca, parca, a scris in jurnalul sau ca de fapt traversand Bulgaria, peste tot se vorbea româneste. Nu tin acum lectii de istorie, dar poate ar trebui sa te interesezi mai mult de realitatea istorica si mai ales sa citesti din surse ramase de la persoane neimplicate politic.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 03 Mai 2016, 09:31

Pacalici a scris:
Corecte ambele postari! Aceasta este o dovada de impaciuitorism.
Asta este exprimarea mai dura, venita din vremuri trecute. Acum
ii zice toleranta. Fara nici o legatura cu casele !

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11203
Puncte : 43928
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Mar 03 Mai 2016, 09:57

"Crede cineva ca daca jigneste credinta unora, devine el mai credibil sau ii indeparteaza de ea ? Dimpotriva !"
Dar pe mine nu ma jignesc astia religiosii propovaduind minciunile lor ? Sunt unii care te agata si pe strada, pierzandu-ti timpul, incercand sa te convinga de aberatiile lor mistice. Unde te uiti, vezi numai de-astia care isi fac cruce. Nu e unul sa rezolve ceva. Doar se minuneaza si se lasa in plata domnului. Nu zic sa nu creada in ce vor ei, dar sa nu mai incurce si pe altii si mai ales sa le ia banii din buzunar pentru constructii megalomane, inutile dealtfel. (Nu ca eu as fi vreun impatimit platitor de taxe, dar mi se pare incorect. Cine are credinta de-asta, sa plateasca nene. Eu poate vreau ca banii din taxele mele sa mearga in constructia de laboratoare de cercetare. Uite o idee buna : poate asa ar trebui impartit bugetul. Dupa preferintele contribuabilului.)
Eu stiu ca atunci cand am o problema , caut sa o rezolv, nu ma rog la icoane, care dealtfel nu au nici o vina, iar unele sunt adevarate opere de arta.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Vizitator Mar 03 Mai 2016, 12:32

Bordan a scris:Bănuiesc că n-ai de unde să știi, dacă nu te-a învățat nimeni pînă acum, că Soarele mai și răsare după ce apune, după neagra noapte se ivesc zorii dimineții, după care ziua în toată splendoarea ei.
Si dupa ziua iar vine noapte nu ? Enigma este undi dispari soarili noaptea ?
Uite aici cateva posibilitati:


Bordan a scris:
Iisus a fost în primul rînd om de știință, care s-a materializat personal dintr-o undă de Lumină în corpuscul.
Om de stiinta ? Eu asa imi amintesc ca era ceva ruda cu seful cel mare.Avea pile mari...se ocupa sa faca din apa vin si din faina heroina.
Nu stiam ca facea si din lumina corpusculi. Bine ca mi-ai zis !
Bordan a scris:
"Eu sunt Lumina lumii; cel ce Îmi urmează Mie nu va umbla în întuneric, ci va avea lumina vieţii.", zice Iisus.
Deci el a inventat si becul !

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 03 Mai 2016, 13:09

negativ a scris:
Crede cineva ca daca jigneste credinta unora, devine el mai credibil sau ii indeparteaza de ea ? Dimpotriva !"
Dar pe mine nu ma jignesc astia religiosii propovaduind minciunile lor ? Sunt unii care te agata si pe strada, pierzandu-ti timpul, incercand sa te convinga de aberatiile lor mistice.
Nu confunda propagandistii si activistii cu credinciosii. Nici
pe cei ce fac caz de credinta, eu nu-i cred credinciosi. Este
acum o moda "sa te arati," sa te lauzi, sa "te dai cu popii",
pe care au lansat-o niste atei convinsi când au cotit-o.
A aparut o categorie mult mai agresiva decat credinciosii
adevarati. Cati or fi si dintre acestia !
Asa si comunisti erau cateva milioane. Cati mai sunt?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11203
Puncte : 43928
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Mar 03 Mai 2016, 13:15

orakle a scris: Enigma este undi dispari soarili noaptea ?
Da undi dispari, tu știi? Smile Înaintea de-a traje o linie de coca ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Mar 03 Mai 2016, 15:13

Tot credință e și să crezi într-o ecuație matematică, să zic, fiindcă în Natură nu există vreo egalitate ca în matematică. Nu?

Orice ai ști, oricît ai ști, nu poți să bagi mîna în foc că ceea ce știi știi bine, la fel cum nu poate nimeni garanta că drumul pe care merge societatea omenească e cel bun ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Vizitator Mar 03 Mai 2016, 15:15

Bordan a scris:
orakle a scris: Enigma este undi dispari soarili noaptea ?
Da undi dispari, tu știi? Smile Înaintea de-a traje o linie de coca ...
Inainte habar nu am dar dupa ... tind sa-i dau dreptate la ala de la minutul 2.51 cu apa

PS
Vezi ca l-au gasit !
Te pui cu politia !

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 2ywuyyc

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Vizitator Mar 03 Mai 2016, 15:18

Bordan a scris:Tot credință e și să crezi într-o ecuație matematică, să zic, fiindcă în Natură nu există vreo egalitate ca în matematică. Nu?

Orice ai ști, oricît ai ști, nu poți să bagi mîna în foc că ceea ce știi știi bine, la fel cum nu poate nimeni garanta că drumul pe care merge societatea omenească e cel bun ...

Nu confunda.
Intr-o relatie matematica nu trebuie sa crezi.Este corecta prin definitie datorita faptului ca ipotezele care stau la baza lui le consideri corecte.Natura e alta mancare de peste! Natura doar o aproximezi (simulezi in anumite conditii si interpetezi rezulatele ) prin relatii matematice.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Bordan Mar 03 Mai 2016, 15:28

orakle a scris: Intr-o egalitate matematica nu trebuie sa crezi.
Poți să nici nu crezi în ea, ai dreptate, dar de știut oricum nu știi, că habar nu ai ce-i p-acolo. Smile Fiindcă nu e nimic al tău de acolo, nici un număr, nici o literă, mai puțin o combinație cu ele.

Un idiot tot idiot rămîne, ori e școlit de Boca ori de Coca, nu-l face mai deștept o hîrtie pe care o are în jeb, nu? Sau tu crezi că e vreo diferență  între credincioșii în lumină față de cei în spațiu-timp? Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de negativ Mar 03 Mai 2016, 15:35

Asta s-o puneti de la mine citire, pentru ca o vor invata nepotii vostri la orele de fizica , cand religia se va studia doar la orele de istorie. Pana atunci, nu :
Universul este un sistem celular automat de tip fractal, cu autoreglare, generat de procese certe şi permanente de transformare punctuală a unor invarianţi incerţi.
  farao

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20527
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

despre - Despre credinţă şi religie - Pagina 29 Empty Re: Despre credinţă şi religie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum