Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Mecanica FOIP si actiunea acestuia asupra corpurilor.(secţiunea 4)
Scris de CAdi Astazi la 13:22

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Astazi la 12:59

» Gravitonul
Scris de CAdi Astazi la 12:56

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de CAdi Astazi la 12:52

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Ieri la 21:35

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 03:11

» Concluzii asupra relativității
Scris de CAdi Sam 18 Mai 2024, 00:41

» Legi de conservare (2)
Scris de Vizitator Mier 15 Mai 2024, 14:33

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Mar 14 Mai 2024, 19:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 22:17

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 21:52

» Ce este constiinta ?
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 21:09

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 13:53

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Mier 08 Mai 2024, 10:26

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de eugen Mier 08 Mai 2024, 10:23

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Mar 07 Mai 2024, 09:55

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la virgil în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


Top postatori
virgil (12220)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
CAdi (11995)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil_48 (11249)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul (6677)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Razvan (6162)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
eugen (3800)
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Pacalici
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
CAdi
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Dacu
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Razvan
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
meteor
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
gafiteanu
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
scanteitudorel
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil_48
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
eugen
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Dacu
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Forever_Man
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_lcapURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Voting_barURME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 8 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 8 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

+18
Abel Cavaşi
Traian Ioan
virgil_48
gafiteanu
omuldinluna
Syntax
curiosul
nic
Dacu
meteor
negativ
george
sadang
totedati
Razvan
virgil
cris
CAdi
22 participanți

Pagina 7 din 19 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Urmatorul

In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Vin 23 Noi 2012, 18:47

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca tot suntem la motoarele cu ioni , ce anume a iradiat pe
cei 9 turisti rusi gasiti morti pe muntele Otorten (Rusia)! O nava care era dotata
cu un astfel de motor ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Syntax Sam 06 Iul 2013, 15:55

Razvan a scris:
Măcar de-ar veni!
Adică ăştia investesc sute de milioane de dolari, timp de zeci de ani, în proiecte SETI (apropos, tocmai s-a mai înfiinţat unul!), când ei sunt printre noi şi se plimbă aşa, aiurea, cu navele lor, doar să ne facă în ciudă! geek 

Totusi, sa infiintezei atatea SETI degeaba?
Fara nici o singura dovada solida?
Cumpar extraterestru la mana a doua. Accept variante la schimb.
Dau martian de ultima generatie cu ipod inclus si GPS contra venusian cu telescoape pe spate si greifer de 5 tone cu beep-er de recunoastere automata a stapanului. Very Happy

Syntax
Dinamic
Dinamic

Numarul mesajelor : 475
Data de inscriere : 03/04/2013

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mier 10 Iul 2013, 18:28

Pe 8 iulie s-au implinit 66 de ani de la incidentul de la Roswell .
,,Incidentul ‘’ de la Roswell este poate cel mai mediatizat eveniment cu nave si extraterestrii de pe planeta.
Cu acest prilej Descopera.ro a initiat un articol in care interesant nu este descrierea evenimentului de la Roswell,
cat redarea declaratiilor lui Edgar Mitchell  într-un interviu pentru postul de radio american Kerrang,
(si aflat la momentul interviului in 2008, la onorabila varsta de 77 de ani ),
 referitoare la existenta extraterestrilor si a navelor lor.
Pentru cine nu stie ,Edgar Mitchell ,doctor in astronomie ,este unul dintre reputaţii astronauţi care au luat parte la misiunea Apollo 14.
Dar va las sa cititi respectivul articol si sa trageti concluziile…

http://www.descopera.ro/dnews/11108649-66-de-ani-de-la-incidentul-ozn-de-la-roswell-care-este-adevarul-din-spatele-prabusirii-extraterestre

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 11995
Data de inscriere : 16/02/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Lun 15 Iul 2013, 19:50

CARTEA LUI ENOH

Iata ce spune Wikipedia :
,,Cartea lui Enoh a fost compusă în secolul al treilea înainte de Hristos. Textul este parțial dependent de cele cinci cărți ale Pentateuhului atribuite lui Moise.[1][2][3]De exemplu, 1 Enoh 1:9 (citată Epistola lui Iuda 1.14-15) este un midraș asupra Deuteronom 33:2.
Mai multe concilii de la începuturile bisericii creștine, de exemplu Conciliul de la Laodice, au considerat că este mai bine să elimine din textele sfinte anumite teme sensibile, cum ar fi ierarhiile divine sau demonice, care puteau degenera în interpretări nedorite.
Cartea lui Enoh,este menționată de mai multe ori în Zohar, cartea principală a Kabbalei ebraice.
În sec. 8 d.Hr. Cartea lui Enoh nu mai era cunoscută în Europa decât printr-un număr mic de pasaje păstrate în sânul bisericii și prin două fragmente grecești destul de lungi, incluse în scrierile lui Georges le Syncelle și Cedrenus.””


Redau aici cel mai interesant pasaj din carte :
Calatoria lui Enoh la Dumnezeu ,Locuinta lui si cuvintele lui Dumnezeu !

Capitolul 13
-9.M-am vazut inconjurat de nouri si de ceata si priveam ingrijorat miscarea astrelor si a fulgerilor in timp ce vanturi prielnice imi ridicau aripile si grabeau drumul meu.
10.Am fost inaltat pana la cer si am ajuns curand la un zid cladit din pietre de clestar.Flacari miscatoare ii invaluiau marginile.Am simtit cum ma cuprinde groaza.
11.Cu toate acestea ,m-am varat in mijlocul acestor flacari.
12. Si am ajuns intr-o vasta locuinta care era pavata cu pietre de cristal. Peretii ca si podeaua erau deasemeni din cristal si la fel si temeliile. Tavanul era format din stele ratacitoare si fulgere de lumina si in mijloc se vedeau miscandu-se heruvimi de foc intr-un car agitat. Flacari tremurau imprejurul zidurilor si poarta era de foc. Cand a fost sa intru in aceasta locuinta ea era in acelasi timp arzatoare ca focul si rece ca gheata; si nu exista acolo nici urma de fericire, nici de viata. Atunci o spaima a pus brusc stapanire pe mine; m-am cutremurat de groaza.
13. Tremuram ca varga, m-am intors cu fata spre pamant si am avut o viziune.
14. Iat-o: eram intr-o alta locuinta mai larga decat prima, portile ei erau toate deschise in fata mea, in mijlocul unei flacari tremuratoare.
15. Era atata stralucire, maretie si fala incat imi este peste puteri sa va descriu, nici splendoarea ce-o inconjura si nici intinderea sa.
16. Podeaua era de foc; in tavan straluceau fulgere si stele stralucitoare, iar acoperisul era in intregime un foc scanteietor.
17. L-am examinat cu atentie si am vazut acolo inaltat un tron.
18. Al carui aspect era ca batut de grindina, cu toate ca marginile sale erau stralucitoare ca globurile soarelui; din el se auzeau voci de heruvimi.
19. Din acest tron puternic ieseau torente de flacari;
20. Stralucitoare incat era imposibil sa le privesti.
21. Si era cineva asezat pe acest tron maret.
22. Al carui vesmant era mai stralucitor decat soarele si mai alb decat zapada.
23. Niciun inger nu era in stare sa-l priveasca pe Stralucitorul si Magnificul, nici sa se apropie de El; Niciun ochi de muritor nu putea sa Il priveasca. Un foc stralucitor ardea in jurul Lui.
24. Si se ridica chiar inaintea Lui un foc de mare intindere; astfel incat cei cel inconjurau nu puteau sa se apropie de El si erau in fata lui mii si mii. El nu avea nevoie de sfaturi nici de ajutoare, dar sfintii care formau curtea lui nu-l paraseau nici ziua, nici noaptea. M-am apropiat cat am putut acoperindu-mi fata plin de teama. Atunci El insusi a binevoit cu propria Sa gura sa ma cheme pe nume: Apropie-te, spuse el, apropiete mai mult si vino sa auzi cuvintele Mele sacre.

Capitolul 14

1. Du-te, spune-le îngerilor veghetori care te-au trimis să mă rogi pentru ei: Voi trebuie să vă rugaţi pentru oameni şi nu oamenii pentru voi!
2. De ce aţi abandonat înălţimile sfinte ale cerului, locuinţele voastre eterne, pentru a merge să păcătuiţi cu femeile. De ce v-aţi îndrăgostit de ficele oamenilor; v-aţi însoţit de ele; v-aţi dedat cu ele la lucruri care ţin de copii pământului, şi aţi dat naştere unei rase nelegiuite?
3. Voi care eraţi spirite ale cerului, având sfinţenie şi viaţă eternă, v-aţi murdărit cu femeile, v-aţi dedat la muncile cărnii, aţi zămislit în sânge, v-aţi purtat ca şi aceia care sunt numai din sânge şi carne.
4. Ei, au fost creaţi pentru a muri.
5. Iată de ce le-am dat lor femei, în scopul de a convieţui cu ele pentru a procrea copii care să le păstreze rasa pe pământ.
6. Dar voi aţi fost creaţi ca spirite curate încă de la început voi aveţi o viaţă eternă, voi nu puteţi muri.
7. Şi de aceea Eu nu v-am dat vouă femei, pentru că fiind spirite curate voi trebuia să locuiţi în cer.
8. Şi acum uriaşii care sunt rezultatul târgului dintre spirit şi carne, se vor numi pe pământ spirite rele şi ele vor trăi pe pământ. Ei vor procrea la rândul lor spirite rele, pentru că ei ţin de cer cu o parte a firii lor pentru că îşi trag sămânţa din îngerii veghetori cei sfinţi. Ei vor deveni deci spirite rele pe pământ şi se vor numi spirite ale răului. Locuinţa spiritelor cereşti este cerul; iar pământul este locuinţa spiritelor pământeşti care sunt născute din pământ.
9. Spiritele uriaşilor vor fi ca norii care aduc peste pământ nenorociri de toate soiurile, ciume, războiul, foamea.
10. Şi doliul. Ele nu vor bea şi nu vor mânca, invizibile pentru toate privirile, ele se vor amesteca între bărbaţi şi femei, pentru că ele au primit viaţă în zilele de nimicire şi masacru.
Capitolul 15

1.După moartea uriaşilor, oriunde vor zbura sufletele lor, atunci când îşi vor abandona trupurile, carnea lor va trebui să piară înaintea judecăţii. Ea va fi nimicită până în ziua marelui sfârşit al Universului; atunci când îngerii veghetori şi nelegiuiţii vor fi distruşi pentru totdeauna.
2. Cât despre îngerii veghetori care te-au trimis să te rogi la mine pentru ei,
3. Le spun lor, acestor inteligenţe cereşti: Voi aţi avut cerul pentru a locui; tainele cele mai ascunse nu v-au fost arătate; cu toate acestea voi aţi cunoscut un secret al nedreptăţii.
4. Şi voi l-aţi dezvăluit femeilor care v-au mişcat inimile şi prin voi s-a înmulţit răul pe suprafaţa pământului.
5. Spune-le lor deci: Niciodată voi nu veţi obţine iertarea, niciodată nu veţi mai avea pace!

Capitolul 16
1. Apoi ei m-au ridicat într-un loc unde exista un foc mistuitor; şi unde după bunul lor plac, ei luau înfăţişarea unui om.
2. M-au condus pe un loc ridicat, pe un munte al cărui vârf se avânta către ceruri.
3. Şi eu am văzut izvorul fulgerelor şi tunetelor la marginile acestui loc, în colţul său cel mai adânc.
4. Apoi ei m-au dus în apropierea unei ape ţâşnitoare şi tot mai mult către apus, către focurile soarelui ce apune. Am ajuns la marginea unui râu de foc care curgea ca apa şi se vărsa în marea cea mare de la apus.
5. Am văzut toate marile fluvii şi am nimerit în mijlocul negrelor tenebre; în acest loc pe orice carne îl părăseşte; am văzut munţii de întuneric care se nasc iarna şi locurile în care apa se prăvale în propriile genuni.
6. Am văzut şi locul de vărsare al tuturor fluviilor din lume şi pe cel al genunii.
Capitolul 17
1. Am ajuns apoi la magazia tuturor vânturilor şi am văzut modul în care ele folosesc drept ornament pământul şi la păstrarea temeliilor pământului.
2. Am văzut piatra unghiulară care susţine pământul.
3. Am văzut şi cele patru vânturi care susţin pământul şi bolta cerească.
4. Am văzut vânturile care suflă în înaltul cerului;
5. Cele care se înalţă între cer şi pământ şi care formează stâlpii cerului.
6 Am văzut vânturile care fac să se rotească cerul şi care pun în mişcare pe orbitele lor soarele şi stelele, şi deasupra pământului, am văzut vântul care susţine norii.
7. Am văzut drumul îngerilor.
8. Am văzut la marginea pământului, bolta cerească sprijinindu-se de el. Atunci m-am întors spre miazăzi.
9. Acolo ard, noapte şi zi şase munţi de pietre preţioase, trei la partea de răsărit, trei la partea de miazăzi. 10. Cei dinspre răsărit erau făcuţi din pietre de diverse culori; perle şi antimoniu; cei dinspre miazăzi erau pietre roşii. Vârfurile lor se înălţau până la cer ca tronul lui Dumnezeu, care era din alabastru şi în partea de sus din safir. Am văzut şi focul dogoritor care ardea pe munţi.
11. Acolo, am mai văzut şi o regiune întinsă unde se adunau apele.
12. Am văzut şi izvoarele pământului, ascunse în coloanele luminate ale cerurilor.
13. Şi în aceste coloane ale cerului, eu am văzut focuri care izbucnesc fără număr, dar nici în sus nici în jos. Deasupra acestor izvoare, am văzut un loc care nu are nici boltă deasupra, nici pământ dedesubt, şi nu era nici pic de apa; şi nimic la dreapta nimic la stânga; un loc cu desăvârşire pustiu.
14. Şi acolo, am zărit şapte stele, strălucind ca munţii de foc, sau ca nişte spirite desăvârşite.
15. Atunci îngerul a spus: acest loc, va fi până la dispariţia cerului şi a pământului, închisoarea stelelor şi a armatelor cerului.
16. Aceste stele care se rotesc deasupra focului sunt acelea care au călcat porunca lui Dumnezeu, înainte de a-şi încheia încercările lor. Şi de aceea au fost încătuşate în acest loc, până când îşi vor ispăşi crimele lor în anul cel de taină.
[/font]

„Fiul Omului” este expresia  pe care Enoh a lansat-o şi a folosit-o frecvent si pe care   Iisus a preluat-o.
Imaginea lui Dumnezeu din carte a influentat imaginea data de biserica poporului si ea este afisata afisata pe zidurile bisericilor:
Dar ceea ce este uimitor este faptul ca  Enoh a vorbit cu ,,Dumnezeu’’ !!
Biblia spune că nu poţi rămâne viu, văzându-l pe Dumnezeu,dar Enoh a scris:
„Eu am putut vorbi şi discuta cu Sfântul şi Atotputernicul- Domnul acestei lumi” .
Aceasta declaratie contrazice Biblia si cei care ar citi „Cartea lui Enoh” ar  dori o explicaţie din partea Bisericii . Biserica a considerat cartea  apocrifa şi a ignorat  avertismentul lui Iisus Hristos:
„Nu este nimic ascuns care nu va fi descoperit şi nimic tăinuit ,care  nu va fi tălmăcit oamenilor”.
Apostolii cunosteau si ei continutul cartii caci iata ce declara in Epistola către evrei cap.11 cu 5 ,Pavel :
„Prin credinţă a fost mutat Enoh de pe Pământ ca să nu vadă moartea.
Şi n-a mai fost găsit pentru că Dumnezeu îl mutase.
Căci înainte de mutarea lui primise şi mărturia că este plăcut lui Dumnezeu”.
Lui Enoh i s-a dat şi „mintea să înţeleagă ceea ce a văzut’’:
El spune că cele văzute „nu vor avea loc în această generaţie ci într-una viitoare spre binele celor aleşi”. Existenţa uriaşilor este specificată şi de Geneza:
„Uriaşii erau pe pământ în vremurile acelea şi chiar şi după ce s-au împreunat  fiii lui Dumnezeu cu fetele oamenilor şi le-au născut ele copii; aceştia erau vitejii care au fost în vechime oameni cu nume”.
„Cartea lui Enoh” ne explică existenţa uriaşilor.
S-ar parea ca declararea, de către cler, ca apocrif textul lui Enoh să se datoreze tocmai „copiilor” născuţi din împreunarea fiilor lui Dumnezeu ( ingerii de azi) cu fiicele oamenilor.
Uriaşii pot fi consideraţi un experiment genetic ratat asa cum spune de altfel si Virgil ,dar in acest caz
mai reprezinta Dumnezeu ideea de Dumnezeu cladita de Biserica ?
In carte au fost reţinute nişte simple nume ale urmaşilor lui Adam, si nimic despre popoarele
si imparatiile care au urmat!
In Carte Enoh numeşte planeta noastră „pământul uriaşilor” ceea ce este ciudat.
Iată ce spune „Cartea lui Enoh” despre stăpânii la un moment ai Pământului:
„Două sute de „îngeri veghetori” sub comanda lui Samyaza, puşi doar să observe evoluţia  rasei umane existente au venit să-şi aleagă femei din rasa oamenilor, „să avem copii cu ele”.
Dumnezeu şi cei care-l înconjurau nu au luat nici un fel de măsuri până în momentul în care s-a produs un grav dezechilibru biologic.
Mihail, Gabriel, Suryal şi Uriel cer pedepsirea lui Samyaza şi a celor pe care îi comanda, în primul rând pentru că Azazyel le-a arătat oamenilor „tot ce se petrece în Ceruri”.
Samyaza” i-a învăţat „vrăjitorii”, Barkayal  „i-a învăţat arta de a urmări stelele”, Akibeel „i-a învăţat semnele”, Tamyel „astronomia” şi abia în ultimul rând pentru că îngerii veghetori „au păcătuit cu femeile şi s-au dezonorat”,
Dumnezeu dispune ca fiii îngerilor să fie omorâţi. Nu acelaşi lucru se va întâmpla cu oamenii.
„Fiii oamenilor nu vor pieri cu toţii, din pricina tainelor pe care veghetorii lor le-au arătat şi pe care ei
le-au  arătat urmaşilor lor” .Asta inseamna ca ceea ce ii invatasera ingerii veghetori era un lucru bun.
Tot in carte iata ce declara  îngerului Rafael lui Enoh:
„Acesta este Pomul Înţelepciunii (în Geneza: Pomul cunoaşterii Binelui şi a Răului) din care au mâncat străbunii tăi; aceste fructe le-au deschis ochii”.
Acest lucru te duce cu gandul ca rasa umana la acea vreme era foarte slab dezvoltata intellectual si
ca datorita invataturilor predate se ridicase peste nivelul obisnuit.
Din carte aflam că „Fiul omului a fost chemat în faţa Celui Bătrân de zile înainte de facerea Soarelui şi a astrelor”!!!! deci  dincolo de biblie …
Din carte mai aflam ca „îngerii răzvrătiţi s-au făcut uneltele şi servitorii lui Satan (probabil unul din conducatorii  razvratiti) si ei au fost ademenitorii celor care au locuit pe Pământ”.
Deci nu numai Satan este cel care amăgeşte oamenii, ci si  îngerii care l-au înşelat pe Dumnezeu.
Intrebarea este de ce s-au razvratit ingerii ?
Ingerii s-au razvratit pentru ca la randul lor muscasera marul si probabil ca experimentul genetic reusit de Dumnezeu –femeia- era  mai frumos ca alcatuire decat reprezentantele rasei lor…
Enoh a arata in carte originea Potopului:
„Domnul a hotărât prin judecata sa ca toţi locuitorii Pământului să piară,
Pentru că ei cunoşteau toate tainele îngerilor, pentru că ei aveau în mâinle lor si puterea răufăcătoare a demonilor, puterea magiei.Probabil ca miturile ancestrale cu Merlin si altor vrajitori  erau adevarate…
Oamenii erau o creatie a lui ,,Dumnezeu’’ nu proveneau din rasa lui ,,Dumnezeu ‘’
Ei au dezvăluit taine pe care nu trebuiau să le cunoască; iată pentru ce vor fi judecaţi”.
Interesant mi se pare şi următorul aspect: Enoh cunoştea inutilitatea Potopului ce urma sa aiba loc.
Adică a actului divin.
Iata ce declara :
„Din nefericire, după Potop nedreptatea va fi încă şi mai mare decât înainte. Însă exista şi speranţă:
„Am citit scrisurile din cer că neamurile vor urma unul după altul până când se va ridica o rasă sfântă”.
Unul dintre îngerii care l-au călăuzit în călătoriile sale celeste acceptă să-l coboare pe Enoh înapoi, pe Pământ,, dar îi condiţionează revenirea: „Timp de un an întreg noi te vom lăsa cu copiii tăi pentru ca să-ţi găseşti puterile dintâi şi ca tu să-ţi înveţi familia, să scrii toate lucrurile pe care le-ai văzut  şi să le desluşeşti copiilor tăi.  Dar în mijlocul anului viitor, te vom ridica dintre ai tăi şi inima ta se va întoarce la puterea sa dintâi”.

Intrebarea care se pune si pe care o vom discuta pe doua fronturi este :

Cu cine a vorbit Enoh cand a fost inaltat la cer ?Question 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mar 16 Iul 2013, 18:05

Voi care eraţi spirite ale cerului, având sfinţenie şi viaţă eternă, v-aţi murdărit cu femeile, v-aţi dedat la muncile cărnii, aţi zămislit în sânge, v-aţi purtat ca şi aceia care sunt numai din sânge şi carne.
4. Ei, au fost creaţi pentru a muri.
5. Iată de ce le-am dat lor femei, în scopul de a convieţui cu ele pentru a procrea copii care să le păstreze rasa pe pământ.
6. Dar voi aţi fost creaţi ca spirite curate încă de la început voi aveţi o viaţă eternă, voi nu puteţi muri.
7. Şi de aceea Eu nu v-am dat vouă femei, pentru că fiind spirite curate voi trebuia să locuiţi în cer.


Acest pasaj din cartea lui Enoh ,trezeste alte supozitii referitoare la
cine erau ingerii veghetori !

Probabil fiinte de lumina .

Ar putea exista asemenea fiinte in Univers in dimensiuni paralele ?
Sa fie unele din acele OZN -uri reprezentari ale acestora ?
Sa fie oamenii o creeatie a acelori ingeri decazuti si sa existe
entitati mai inalte?
Adica o ierarhie in Cer ca si pe ....Pamant ? Like a Star @ heaven 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mier 17 Iul 2013, 08:09

Descrierile acestea au fost transmise oral din generatie in generatie, pana au ajuns sa fie scrie de cineva pe un pergament, iar bagajul de cuvinte de la acea data era sumar si nu putea exprima toate subtilitatile de care dispunem acum. Din moment ce veghetorii sau ingerii s-au impreunat cu femeile pamantene, inseamna ca erau dotati cu organele de reproducere, fara indoiala. Apai ce fiinta este dotata cu organe de reproducere compatibile cu ale oamenilor, decat tot niste oameni. Este exclusa din aceasta poveste insamantarea in vitro, pentru ca veghetorilor chiar le placeau femeile pamantene, deci fecundarea a avut loc in mod natural. Dar pe pamant nu este posibila reproducerea intre doua specii foarte apropiate genetic, cum ar fi om cu cimpanzeu, care au in proportie de peste 90 sau chiar 98 % gene asemanatoare. Atunci cum ar fi fost posibila inmultirea a doua specii complet diferite de oameni si ingeri?
Cartea aceasta este plina de contradictii, fiecare propozitie poate fi interpretata in cateva feluri, astfel incat permite o interpretare ca fiind un fapt real, dar poate fi interpretata ca fiind o descriere a unei experiente iluzorii, mitice, sau ezoterice.
Dar in ansamblu trecand peste intelesurile neclare (poate datorita traducerilor), cartea lui Enoh reprezinta clar o interventie dintr-o alta civilizatie, asupra pamantenilor.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mier 17 Iul 2013, 18:21

virgil a scris:

Din moment ce veghetorii sau ingerii s-au impreunat cu femeile pamantene, inseamna ca erau dotati cu organele de reproducere, fara indoiala.


Apai ce fiinta este dotata cu organe de reproducere compatibile cu ale oamenilor, decat tot niste oameni.

Este exclusa din aceasta poveste insamantarea in vitro, pentru ca veghetorilor chiar le placeau femeile pamantene, deci fecundarea a avut loc in mod natural. Atunci cum ar fi fost posibila inmultirea a doua specii complet diferite de oameni si ingeri?

Cartea aceasta este plina de contradictii,.....

Dar in ansamblu trecand peste intelesurile neclare (poate datorita traducerilor), cartea lui Enoh reprezinta clar o interventie dintr-o alta civilizatie, asupra pamantenilor.

Virgil, exista un exemplu care te contrazice : Iisus Hristos !

In Biblie scrie clar, ca a aparut ca urmare a relatiei Fecioarei Maria cu un Inger,
probabil un Inger Veghetor .
Deci, ori traiesc niste fiinte, cum am mai spus in planuri paralele (fiinte de lumina) ,
ori suntem  o colonie urmarita de extraterestrii.

Vad ca tu pledezi pentru a doua situatie....
Totusi,, puterile pe care le manifesta Iisus ,sunt intocmai cu acele puteri pe care
,,ingerii decazuti'' le-au transmis oamenilor si de care povesteste si Enoh in cartea lui ! :

Iată ce spune „Cartea lui Enoh” despre stăpânii la un moment ai Pământului:

„Două sute de „îngeri veghetori” sub comanda lui Samyaza, puşi doar să observe evoluţia  rasei umane existente au venit să-şi aleagă femei din rasa oamenilor, „să avem copii cu ele”.
Dumnezeu şi cei care-l înconjurau nu au luat nici un fel de măsuri până în momentul în care s-a produs un grav dezechilibru biologic.
Mihail, Gabriel, Suryal şi Uriel cer pedepsirea lui Samyaza şi a celor pe care îi comanda, în primul rând pentru că Azazyel le-a arătat oamenilor „tot ce se petrece în Ceruri”.
Samyaza” i-a învăţat „vrăjitorii”, Barkayal  „i-a învăţat arta de a urmări stelele”, Akibeel „i-a învăţat semnele”, Tamyel „astronomia” şi abia în ultimul rând pentru că îngerii veghetori „au păcătuit cu femeile şi s-au dezonorat”,
[/i]

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mier 17 Iul 2013, 20:25

Ma cam indoiesc ca un inger aparut din senin s-ar fi imperechiat cu Maria in mod fizic, undeva intr-un sat pierdut in lume. Mai degraba avem de a face cu un proces de mitizare asa cum faceau si faraonii care isi spuneau ca sunt singurii intermediari intre zeul Ra si oameni. Pe atunci existau astfel de practici bine prelucrate de preotime, dovada ca si dupa doua mii de ani se sustine acelasi lucru. Probabil ca istoria lui Iisus ar fi ramas uitata de mult, daca nu ar fi fost apostolul Pavel care sa-l faca cunoscut la Roma, centrul culturii din lumea de atunci.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Dum 11 Aug 2013, 01:13

Dupa ce am iesit din ,,Marea Galerie'' am facut o exursie prin
''imprejmuiri'' si nu mica mi-a fost mirarea cand m-am intalnit
cu un grup de ,,straini'' care ,,scrijeleau'' stancile...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Dum 11 Aug 2013, 07:15

CAdi a scris:Dupa ce am iesit din ,,Marea Galerie'' am facut o exursie prin
''imprejmuiri'' si nu mica mi-a fost mirarea cand m-am intalnit
cu un grup de ,,straini'' care ,,scrijeleau'' stancile...
Si de ce te-ai mirat? poate voiau sa cumpere vreo stanca. Very Happy 

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Dacu Dum 11 Aug 2013, 07:49

CAdi a scris:Virgil, exista un exemplu care te contrazice : Iisus Hristos !

In Biblie scrie clar, ca a aparut ca urmare a relatiei Fecioarei Maria cu un Inger,
probabil un Inger Veghetor .
Deci, ori traiesc niste fiinte, cum am mai spus in planuri paralele (fiinte de lumina) ,
ori suntem  o colonie urmarita de extraterestrii.

Vad ca tu pledezi pentru a doua situatie....
Totusi,, puterile pe care le manifesta Iisus ,sunt intocmai cu acele puteri pe care
,,ingerii decazuti'' le-au transmis oamenilor si de care povesteste si Enoh in cartea lui ! :

Iată ce spune „Cartea lui Enoh” despre stăpânii la un moment ai Pământului:

[i]„Două sute de „îngeri veghetori” sub comanda lui Samyaza, puşi doar să observe evoluţia  rasei umane existente au venit să-şi aleagă femei din rasa oamenilor, „să avem copii cu ele”.
Dumnezeu şi cei care-l înconjurau nu au luat nici un fel de măsuri până în momentul în care s-a produs un grav dezechilibru biologic.
Unde anume şi citez  "In Biblie scrie clar, ca a aparut ca urmare a relatiei Fecioarei Maria cu un Inger , probabil un Inger Veghetor." ?
Dă te rog versetul din biblie unde tu afirmi aşa ceva....Idea 
În biblie se vorbeşte despre Fiii lui Dumnezeu care au trăit cu femei pământene....vezi Facerea,cap.6:1,2,3,4 unde se vorbeşte despre fiii lui Dumnezeu din care li s-au născut uriaşi (viteji) din femeile pământene şi nu spune că asta ar fi ceva rău....Oamenii erau oricum răi înainte ca fiii lui Dumnezeu să trăiască cu pământencele şi relele lor începuseră a fi prea mari dar nu din cauza fiilor lui Dumnezeu şi de aceea spune Dumnezeu că trebuia să întervină pentru a fi bine.......Cei viteji erau răi?Nu scrie de loc aşa ceva în biblie....Fecioara Maria a născut pe Iisus cu putere de la Duhul Sfânt şi nicidecum cu impreunarea cu Iosif logodnicul ei....vezi Matei,cap.1:18,19,20,.....23,24,25. Idea Poate face cineva ceva fără voia lui Dumnezeu?Eu zic că nu! Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2599
Puncte : 21853
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Dum 11 Aug 2013, 20:07

Fecioara Maria a născut pe Iisus cu putere de la Duhul Sfânt şi nicidecum cu impreunarea cu Iosif
In prezent se cunoaste procesul de inmultire al oamenilor, pana in cel mai mic amanunt. Sunt chiar filmate procesele de multiplicare celulara, minut cu minut. Am vazut la TV astfel de filme stiintifice, si cred ca le-au vazut marea majoritate a colegilor. Momentul zero al inmultirii, este atunci cand un spermatozoid perforeaza membrana celulara a ovulului, dupa care are loc amestecul cromozomial al celor doua nucleie celulare (spermantozoid si ovul). Indiferent cat de duh sfant ar fi, de undeva trebuia sa fie prezenta si celula masculina, altfel nu avea loc fecundarea. Am citit undeva un caz unic cand o fata mare a ramas insarcinata facand baie in aceiasi apa cu a tatalui sau, unde probabil erau prezenti spermantozoizi reziduali vii. Ma rog, cazul este dicutabil, poate asa s-a intamplat si cu fecioara Maria, dar in lipsa celulei masculine nu putea sa ramana insarcinata fata. Acum 2000 de ani era foarte rusinos pentru o fata nemaritata sa ramana insarcinata, de aceia Iosiv, un batran a acceptat s-o ia de nevasta, ea fiind atat de frumoasa, cine stie prin ce negocieri cu parintii fetei, ba mai mult a vrut s-o paraseasca atunci cand nu s-a inteles asupra conditiilor (evreu, nu?), acceptand apoi justificarea puerila ca a ramas insarcinata cu un inger. Dar se pare ca indiferent cat este de puerila povestea, daca este repetata la nesfarsit, devine un mesaj subliminal care se inradacineaza in subconstient si nu mai iese de acolo indiferent cata stiinta ai studia. Eu accept mesajul biblic luat in ansamblu, si nu cu amanuntul.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Lun 12 Aug 2013, 11:08

[quote="Dacu'']În biblie se vorbeşte despre Fiii lui Dumnezeu care au trăit cu femei pământene....vezi Facerea,cap.6:1,2,3,4 unde se vorbeşte despre fiii lui Dumnezeu din care li s-au născut uriaşi (viteji) din femeile pământene şi nu spune că asta ar fi ceva rău....Oamenii erau oricum răi înainte ca fiii lui Dumnezeu să trăiască cu pământencele şi relele lor începuseră a fi prea mari dar nu din cauza fiilor lui Dumnezeu şi de aceea spune Dumnezeu că trebuia să întervină pentru a fi bine.......Cei viteji erau răi?Nu scrie de loc aşa ceva în biblie....Fecioara Maria a născut pe Iisus cu putere de la Duhul Sfânt şi nicidecum cu impreunarea cu Iosif logodnicul ei....vezi Matei,cap.1:18,19,20,.....23,24,25. Idea Poate face cineva ceva fără voia lui Dumnezeu?Eu zic că nu! Rolling Eyes[/quote]
Referitor la Uriasi in cartea lui Enoh Uriasi se prezinta altfel faptele ;
Iata ce spune Dumnezeu :
Du-te,(este vorba despre Enoh) spune-le îngerilor veghetori care te-au trimis să mă rogi pentru ei: Voi trebuie să vă rugaţi pentru oameni şi nu oamenii pentru voi!
2. De ce aţi abandonat înălţimile sfinte ale cerului, locuinţele voastre eterne, pentru a merge să păcătuiţi cu femeile. De ce v-aţi îndrăgostit de ficele oamenilor; v-aţi însoţit de ele; v-aţi dedat cu ele la lucruri care ţin de copii pământului, şi aţi dat naştere unei rase nelegiuite?
3. Voi care eraţi spirite ale cerului, având sfinţenie şi viaţă eternă, v-aţi murdărit cu femeile, v-aţi dedat la muncile cărnii, aţi zămislit în sânge, v-aţi purtat ca şi aceia care sunt numai din sânge şi carne.
4. Ei, au fost creaţi pentru a muri.
5. Iată de ce le-am dat lor femei, în scopul de a convieţui cu ele pentru a procrea copii care să le păstreze rasa pe pământ.
6. Dar voi aţi fost creaţi ca spirite curate încă de la început voi aveţi o viaţă eternă, voi nu puteţi muri. 7. Şi de aceea Eu nu v-am dat vouă femei, pentru că fiind spirite curate voi trebuia să locuiţi în cer.
8. Şi acum uriaşii care sunt rezultatul târgului dintre spirit şi carne, se vor numi pe pământ spirite rele şi ele vor trăi pe pământ. Ei vor procrea la rândul lor spirite rele, pentru că ei ţin de cer cu o parte a firii lor pentru că îşi trag sămânţa din îngerii veghetori cei sfinţi. Ei vor deveni deci spirite rele pe pământ şi se vor numi spirite ale răului. Locuinţa spiritelor cereşti este cerul; iar pământul este locuinţa spiritelor pământeşti care sunt născute din pământ.9. Spiritele uriaşilor vor fi ca norii care aduc peste pământ nenorociri de toate soiurile, ciume, războiul, foamea.
10. Şi doliul. Ele nu vor bea şi nu vor mânca, invizibile pentru toate privirile, ele se vor amesteca între bărbaţi şi femei, pentru că ele au primit viaţă în zilele de nimicire şi masacru.
Capitolul 15

1.După moartea uriaşilor, oriunde vor zbura sufletele lor, atunci când îşi vor abandona trupurile, carnea lor va trebui să piară înaintea judecăţii. Ea va fi nimicită până în ziua marelui sfârşit al Universului; atunci când îngerii veghetori şi nelegiuiţii vor fi distruşi pentru totdeauna.
2. Cât despre îngerii veghetori care te-au trimis să te rogi la mine pentru ei,
3. Le spun lor, acestor inteligenţe cereşti: Voi aţi avut cerul pentru a locui; tainele cele mai ascunse nu v-au fost arătate; cu toate acestea voi aţi cunoscut un secret al nedreptăţii.
4. Şi voi l-aţi dezvăluit femeilor care v-au mişcat inimile şi prin voi s-a înmulţit răul pe suprafaţa pământului.
5. Spune-le lor deci: Niciodată voi nu veţi obţine iertarea, niciodată nu veţi mai avea pace!


Si ca sa revenim la subiect ,ceea ce este ciudat in acest caz ,in care Dumnezeu se releveaza lui Enoh, este faptul ca avem cred un alt Dumnezeu decat cel relevat de Biserica....
O alta intrebare ar fi ,cum aratau Uriasii ?
sa para ca am avea un altfel de Dumnezeu decat cel

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de meteor Lun 12 Aug 2013, 12:22

Eu cred ca multe analize nu se fac corect.

Teoria Big- Bang, nustiu cine spuneau ca se potriveste exact ca in descriile din biblie.

La fel si multe altele. In biblie poate e spus ceva foarte la general, sau nedeslusit (neclar), insa altii o asorteaza cu multe multe lucruri.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25285
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Lun 12 Aug 2013, 18:59

Fecioara Maria a născut pe Iisus cu putere de la Duhul Sfânt şi nicidecum cu impreunarea cu Iosif logodnicul ei
Tu amesteci perioadele de timp. Ingerii veghetori au fost cu cateva mii de ani inaintea lui Hristos.
Duh sfant sau nu, tot a fost nevoie de un barbat si o femeie. In rest sunt mesaje subliminale pe care noi toti ni le-am insusit de mici copii. Cred ca ar trebui sa ceri parerea unui chinez sau indian, care nu au inghitit acest mit.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Dacu Mar 13 Aug 2013, 07:58

virgil a scris:
Fecioara Maria a născut pe Iisus cu putere de la Duhul Sfânt şi nicidecum cu impreunarea cu Iosif
In prezent se cunoaste procesul de inmultire al oamenilor, pana in cel mai mic amanunt. Sunt chiar filmate procesele de multiplicare celulara, minut cu minut. Am vazut la TV astfel de filme stiintifice, si cred ca le-au vazut marea majoritate a colegilor. Momentul zero al inmultirii, este atunci cand un spermatozoid perforeaza membrana celulara a ovulului, dupa care are loc amestecul cromozomial al celor doua nucleie celulare (spermantozoid si ovul). Indiferent cat de duh sfant ar fi, de undeva trebuia sa fie prezenta si celula masculina, altfel nu avea loc fecundarea. Am citit undeva un caz unic cand o fata mare a ramas insarcinata facand baie in aceiasi apa cu a tatalui sau, unde probabil erau prezenti spermantozoizi reziduali vii. Ma rog, cazul este dicutabil, poate asa s-a intamplat si cu fecioara Maria, dar in lipsa celulei masculine nu putea sa ramana insarcinata fata. Acum 2000 de ani era foarte rusinos pentru o fata nemaritata sa ramana insarcinata, de aceia Iosiv, un batran a acceptat s-o ia de nevasta, ea fiind atat de frumoasa, cine stie prin ce negocieri cu parintii fetei, ba mai mult a vrut s-o paraseasca atunci cand nu s-a inteles asupra conditiilor (evreu, nu?), acceptand apoi justificarea puerila ca a ramas insarcinata cu un inger. Dar se pare ca indiferent cat este de puerila povestea, daca este repetata la nesfarsit, devine un mesaj subliminal care se inradacineaza in subconstient si nu mai iese de acolo indiferent cata stiinta ai studia. Eu accept mesajul biblic luat in ansamblu, si nu cu amanuntul.
Dumnezeu îngăduie multe şi El a promis să nu mai piardă pe oameni adică pe evrei cu potop pentru răutăţile lor.......
Nu se ştie nimic despre înmulţirea oamenilor şi asta din cauza că nu se ştie încă ce este sufletul în general şi nu se ştie nici măcar ce este sufletul omului.Tu crezi că Domnul Iisus Hristos a avut puterea să facă din cinci pâini şi doi peşti multe alte pâini şi mulţi alţi peşti astfel încât sa poată hrăni pe cei 5000 de oameni care ascultau învăţăturile Lui?Eu cred!De ce nu ar fi putut Fecioara Maria să nască pe Domnul Iisus Hristos cu putere de la Dumnezeu prin Duhul Sfânt?Mai citeşte biblia şi nu te lua după alte scrieri păgâne...Rolling Eyes 
Ştiinţa este încă neputincioasă deşi poate face clone trupeşti totuşi nu va putea niciodată să cloneze suflete.De ce nu trăiesc mult clonele????Idea 
Sunt unele lucruri (nu multe) din biblie cu care nu mai sunt de-acord şi am fost convins după ce am citit de multe ori diferite pasaje din biblie dar nu este cazul în ceea ce priveşte naşterea Domnului Iisus Hristos care este exact aşa cum este descrisă în evanghelii.

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2599
Puncte : 21853
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mar 13 Aug 2013, 08:50

Dumnezeu îngăduie multe şi El a promis să nu mai piardă pe oameni adică pe evrei cu potop pentru răutăţile lor.......
[...] evreii astia, care au stiut de mii de ani sa-si faca un D-zeu numai al lor, pe care apoi sa-l exporte in toata lumea. Ei sunt prima natie de popor ales, oameni superiori, Hitler doar i-a copiat vrand sa creeze un popor arrian, o rasa superioara, dar nu ia mers, pe cand evreilor da. A nu se intelege ca-i urasc pe evrei, eu am avut prieteni foarte buni printre ei, dar asta nu exclude luciditatea analizarii faptelor.
Tu crezi că Domnul Iisus Hristos a avut puterea să facă din cinci pâini şi doi peşti multe alte pâini şi mulţi alţi peşti astfel încât sa poată hrăni pe cei 5000 de oameni care ascultau învăţăturile Lui?
Eu am auzit ca au fost indivizi care au hipnotizat o sala cu cateva mii de oameni sa vada ce vor ei, si sa simta acelasi lucru. Parca v-am mai spus ca tatal meu a participat la un astfel de spectacol. Ce deosebire este intre cel care hipnotizeaza cateva mii de oameni sa creada ca au mancat si s-au saturat, si cel care face o minune sa se hraneasca cu resturi de mancare firimituri care sporeau asa de la sine. De unde aveau cosurile pregatite pentru acest lucru? le-au adus special stiind ca va face aceasta minune? sau fiecare din zece evrei aveau in portul national si un cos de nuiele? Daca Issus a facut sa sporeasca painea si pestele, a facut sa apara din senin si cosurile. Aceasta se cheama magie, hipnotism in masa, si in limbaj biblic se cheama minune. Am toata admiratia pentru ce a facut Issus dar trebuie sa judec faptele la rece, aici pe situl de cercetare.
Mai citeşte biblia şi nu te lua după alte scrieri păgâne...
Ştiinţa este încă neputincioasă deşi poate face clone trupeşti totuşi nu va putea niciodată să cloneze suflete.De ce nu trăiesc mult clonele
Stiinta in sine este o magie, este o magie sa vezi la TV ce se intampla in celalalt capat al lumii in direct, este o magie sa ajungi pe Luna, sau pe Marte, este o magie sa fotografiezi imaginile inelelor lui Saturn, este o magie sa clonezi fiinte de orice fel. Toate astea le fac oamenii care sunt facuti dupa chipul si asemanarea lui D-zeu. Tu poti sa crezi ce vrei, e tarziu pentru tine sa-ti largesti orizontul din moment ce ti-ai construit un zid in jurul tau cu ajutorul bibliei. E jalnic ce ai facut cu mintea ta de ai ingradit-o astfel, dar daca tu te simti bine asa, totul este ok. La urma toata ce spun eu nici nu conteaza. Una este sa crezi in D-zeu si alta este sa gandesti stiintific, aceste doua cai nu se exclud una pe alta, ci doar se completeaza, temporar, pana stiinta mai inainteaza cate un pas. Cu fiecare pas facut de stiinta, biblia face un pas inapoi, si niciodata cursa aceasta nu se opreste pentru ca infinitul mic sau mare nu va putea fi cunoscut vreodata, asa ca acolo este salasul lui D-zeu.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mar 13 Aug 2013, 09:18, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte rasiste)

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mar 13 Aug 2013, 12:22

Ca sa revenim la cartea lui Enoh sant mai multe intrebari de pus :
Cine este acel,, Dumnezeu"" care a vorbit cu Enoh ?
Cine sunt ingerii veghetori ?
Ce sunt fiintele de lumina si cum aratau din moment ce Enoh i-a distins ?
Cum aratau uriasii ?
De ce  uriaşii care sunt rezultatul târgului dintre spirit şi carne, se vor numi
pe pământ spirite rele, iar aceste spirite vor trăi numai pe pământ?!!
De ce ei vor procrea la rândul lor spirite rele, pentru că ei ţin de cer cu o
parte a firii lor si pentru că îşi trag sămânţa din îngerii veghetori cei sfinţi?!!
Inseamna oare ca fiintele care traiesc in cer sunt fiinte pure si amestecul cu
pamantenii care sunt inclinati spre rau determina impuritatea
sau este vorba de altceva...?
De altfel astronautii Glen si Armstrong au vizualizat
in spatiu ,,serpi'' de lumina spatiali, care efectuau miscari ciudate..... Neutral 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mar 13 Aug 2013, 13:42

Inseamna oare ca fiintele care traiesc in cer sunt fiinte pure si amestecul cu
pamantenii care sunt inclinati spre rau determina impuritatea
sau este vorba de altceva...?
Evident ca este vorba de altceva; este vorba de pastrarea puritatii, adica de evitarea contaminarii cu agenti patogeni umani care ar fi putut distruge acea civilizatie, luandu-i nepregatiti. Chiar si inchiderea ingerilor veghetori, presupune o lunga carantina a acestora pana la ispasirea pedepsei, adica a bolilor preluate de la pamanteni, care probabil conduceau daca nu la moartea, cel putin la stigmatizarea lor; ia ganditi-va la boli precum lepra, sifilisul si altele, care erau raspandite pe pamant.
De altfel astronautii Glen si Armstrong au vizualizat
in spatiu ,,serpi'' de lumina spatiali, care efectuau miscari ciudate
Ce au vazut ei nu inseamna fiinte ciudate, ci doar efecte electromagnetice ciudate ca urmare a particulelor de energie inalta care patrundeau prin nava si costumele lor ionizand aerul respirat. Mai mult decat atat aceste particule de mare energie pot produce efecte optice direct pe creier fiind incarcate electric si puternic penetrante.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mar 13 Aug 2013, 13:43

Arrow 

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Dacu Mar 13 Aug 2013, 17:55

virgil,
Că îţi place,că nu-ţi place asta este şi anume că poporul evreu este Poporul Ales al lui Dumnezeu.Evreii începând cu Adam ca de altfel şi arabii începând cu Ismael există de puţină vreme adică circa 5800 de ani în urmă în comparaţie cu poporul chinez şi indian care există de sute de mii de ani inainte de era noastră........
------------------------
Una este să hipnotizezi nişte oameni într-o oră şi într-o sală de spectacol şi alta este să faci lucrările lui Iisus Hristos.

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2599
Puncte : 21853
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de virgil Mar 13 Aug 2013, 19:00

Că îţi place,că nu-ţi place asta este şi anume că poporul evreu este Poporul Ales al lui Dumnezeu
Ai dreptate D-zeu si-a ales bine poporul care sa-i ucida fiul, adica pe Issus.
Una este să hipnotizezi nişte oameni într-o oră şi într-o sală de spectacol şi alta este să faci lucrările lui Iisus Hristos.
Astea da argumente, parca ai fi un pastor. Dar ca sa faci din apa vin? ce zici si asta este o minune? noi am avut un roman (Dumitrescu) care a fost impuscat de Ceausescu pentru acest lucru. De ce crezi? pentru ca facea minuni?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12220
Puncte : 55696
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Dacu Mier 14 Aug 2013, 15:53

virgil,
Asta este şi nu putem face nimic....Modul de a rezolva problemele de către Dumnezeu sunt necunoscute oamenilor aşa încât vezi bine că atunci când vei avea o mare revelaţie de la El prin Duhul Sfânt abia atunci îţi vei da seama cât de mult greşeşti tu şi alţii şi chiar şi eu când credem că noi putem schimba ceva în destinul nostru....Cine se înalţă se va smeri şi cine se va smeri se va înălţa. Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2599
Puncte : 21853
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Razvan Mier 14 Aug 2013, 18:30

Încercaţi să păstraţi linia titlului subiectului. Deja s-a divagat prea mult spre religie.

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33237
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mar 10 Sept 2013, 18:05

Raportul SETKA :
în adâncurile unor lacuri din Eurasia, ar trăi fiinţe misterioase, asemănătoare omului, măsurând circa 3 metri înălţime şi dotate cu puteri extraordinare.
Existenţa lor ar fi fost ţinută secretă de armata rusă, dornică să aibă întâietate la studierea ciudatelor creaturi.
Numai că uriaşii au fost semnalaţi în diverse variante şi în alte colţuri ale lumii, şi în alte epoci, fără să se poată stabili până acum cine sunt sau de unde vin.
1. Scafandri ruşi si “creaturile de argint "'
La sfârşitul anilor ‘30, misterele din jurul lacului Issyk Kul (în traducere Apă Fierbinte) din Kârgâstan l-au făcut pe renumitul cercetător în domeniul paranormalului Grabovski să se deplaseze în zonă.
Doi localnici din regiunea Transiliisk Ala-Tau găsiseră într-una din peşterile din apropierea apei trei gigantice schelete umanoide, împodobite cu lilieci din argint. Oamenii au luat podoabele, pe care le-au topit, dar una din piesele mai mici a scăpat, nu se ştie cum. Podoaba salvată a fost studiată de cercetătorii sovietici, care însă nu au fost în stare să-i determine vârsta. Localnicii au rămas cu convingerea că scheletele proveneau din adâncuri.

Băieţi de pe malul unui lac din Georgia, au găsit într-o peşteră -la care au ajuns prin scunfundare- schelete asemănătoare celor omeneşti, dar măsurând circa trei metri!
Mark Steinberg, unul din veteranii sovietici ai războiului din Afganistan şi autor a numeroase cărţi a povestit că, în 1982, conducea, împreună cu colonelul Ghenadi Zverev, antrenamentele scufundătorilor militari, în lacul Issyk Kul, când pe neaşteptate a sosit generalul Vitali Demianko, şeful Serviciului de scafandri militari. Acesta i-a informat pe cei doi ofiţeri că, „în timpul antrenamentelor efectuate în lacuri de mare adâncime din regiunile siberiene şi ale Trans-Baikalului, scufundătorii sovietici au întâlnit misterioşi înotători subacvatici, de peste trei metri înălţime“. Creaturile, foarte asemănătoare oamenilor, purtau costume argintii, mulate, în ciuda apei reci ca gheaţa, iar la adâncimea de 50 m nu aveau niciun aparat de respirat, în afara unor căşti sferice pe cap. Unul din ofiţerii din zonă a ordonat să fie capturată o astfel de creatură, dar când scafandrii au încercat să prindă în plasă unul din ciudaţii înotători, s-au trezit azvârliţi în sus de o forţă uriaşă, care i-a împins dincolo de luciul apei, în aer! Din cauza scăderii bruşte a presiunii la ascensiunea prea rapidă la suprafaţă - ascensiune care forţează pătrunderea de bule de azot în sânge şi în ţesuturi- militarii au fost afectaţi de embolie. Şi pentru că din camerele de decompresie exitente la baza militară doar una era în stare de funcţionare (în ea încăpând doar două persoane), „vânătoarea “ s-a soldat cu moartea a trei scafandri, restul rămânând invalizi.
2.Giganţii subacvatici
V.V. Krapiva a comasat in raport relatari ale unor veterani de pe submarinele nucleare sovietice, care au executat misiuni ori au staţionat în nordul Rusiei, la baze secrete, şi care au avut parte de întâlniri cu fiinţe sau obiecte stranii. V.V Krapiva consemnează şi o întâlnire cu profesorul Korsakov de la Universitatea din Odessa. Acestea i-a reprodus discuţia avută cu un prieten ofiţer din Marina sovietică, care a servit la baza navală din Sevastopol. Prin anii ’50, ofiţerul respectiv a văzut cu ochii lui un OZN ridicându-se în spatele crucişătorului pe care se afla. Martorul a avut impresia că straniul obiect a răsărit brusc din adâncul mării şi s-a grăbit să-l fotografieze. O altă mărturie îi aparţine lui B.Borovikov. Acesta a vânat ani de zile rechini până într-o zi când, plonjând în regiunea Anapa, la o adâncime de 8 metri, a dat peste nişte fiinţe uriaşe care înotau spre suprafaţă. Aveau un aspect lăptos, dar chipuri umanoide, şi un fel de coadă de peşte. Conducătorul grupului de “ciudaţi” l-a zărit pe Borovikov şi s-a oprit. Avea ochii bulbucaţi şi privea printr-un soi de ochelari. Ceilalţi doi tovarăşi s-au apropiat, iar unul dintre ei a întins mâna – o mână cu membrane- spre scufundător. Grupul s-a îndreptat spre Borovikov, dar a păstrat o oarecare distanţă, s-a învârtit în jurul lui, după care s-a îndepărtat şi a dispărut. Experienţa a fost publicată în 1996.
3.Cine se ascunde în peşterile tibetane?
Cunoscutul scriitor rus Mihail Demidenko, trimis al Statului Major General al armatei sovietice pe lângă Armata Roşie chineză, a strâns un impresionant material documentar pentru cărţile sale, în timpul numeroaselor călătorii prin China, Tibet, ţări din sud-estul Asiei şi Europa. De pildă, în 1954, Demidenko a însoţit un grup de înalţi ofiţeri chinezi şi sovietici într-o inspecţie la trupele din provincia Xinjiang şi în vestul Tibetului. Oficialii au înnoptat într-o mănăstire lamaistă, unde un călugăr bătrân i-a spus lui Demidenko despre anumite peşteri din munţii tibetani, care ar adăposti uriaşi de circa 3 metri înălţime, aflaţi într-un fel de somn anestezic, din care ar urma să se deştepte la momentul potrivit. Ulterior, Demidenko a auzit că Armata Roşie ar fi scotocit una din aceste peşteri sacre, scoţând de acolo “uriaşii amfibieni adormiţi” pe care i-ar fi spânzurat public. Potrivit scriitorului rus, şi naziştii ar fi fost interesaţi de misterioşii giganţi din Tibet, pe urmele cărora Hitler ar fi trimis o expediţie SS.
4.Coloşi  
Brusca înmulţire a apariţiilor de OZN-uri în spaţiul sovietic a determinat Academia de Ştiinţe a URSS să demareze, în 1978, un program de cercetare a “fenomenelor atmosferice nobişnuite”. Numele de cod al acestui program era SETKA-AN, iar printre acţiunile incluse a fost şi aceea de interzicere a folosiri termenului de OZN. Restricţia a fost ridicată abia în 1989. La rândul său, Ministerul Apărării a lansat un program similar, numit SETKA-MO. Eduard A. Yermilov, un reputat om de ştiinţă rus, membru al prestigiosului Institut de Cercetări Ştiinţifice în domeniul Radiofizicii, a fost implicat în acest program. Potrivit cercetătorului Mihail Gerstein, care se află în posesia mai multor rapoarte SETKA, în 1980 a fost creată o comisie militară special pentru a studia apariţiile de OZN-uri raportate de militari în zona Borisoglebsk, din regiunea Voronez, una dintre cele mai…frecventate de vizitatori nepământeni, potrivit expertului militar A.Plaksin, şi el fost participant la SETKA. Potrivit descrierilor, apariţiile aveau de la dimensiunile unei mingi de tenis la lungimi de 200 m şi se deplasau cu până la 600 km/h ori…staţionau pe pământ sau în aer. Yermilov a raportat că pe 26 mai 1982, în timp ce se pierduse legătura cu un avion MIG-21, un OZN şi-a făcut apariţia la 1500 metri altitudine. O echipă formată din sergentul A. A. Panyukov şi civilul A. Yu. Kunin a pornit a doua zi în cercetare prin pădurea Povorino, unde, într-o poiană, a observat o creatură humanoidă înaltă de circa 3,5 metri, purtând un costum argintiu cu reflexe verzui. Fiinţa respectivă s-a făcut nevăzută, după care martorii au zărit ceva ca o explozie în spatele copacilor, urmată de ridicarea în văzduh a unui obiect luminiscent care a dispărut în aer. Ziarul “Komsomol’skaya Pravda” a publicat şi el, la 1 decembrie 2000, un articol semnat de A. Pavlov, în opinia căruia se poate vorbi deja despre o relaţie strânsă între armata rusă şi cercetările ufologice.
In 1990, o brigadă amplasată la Timofeyevka a intrat în alertă după ce o santinelă a dat alarma, trăgând un foc de avertisment. Soldatul respectiv văzuse două fiinţe înveşmântate în argintiu, înalte de aproximativ 2,5 metri, care veneau dinspre pădurea de stejari din apropiere. După focul de armă, cele două creaturi au fugit înapoi, dar cum solul era moale, după ploaia recentă, militarii ruşi au putut observa în urma lor contururi de tălpi uriaşe, puţin asemănătoare cu cele umane....(va urma)

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Vizitator Mar 10 Sept 2013, 18:23

CAdi a scris:Raportul SETKA :
în adâncurile unor lacuri din Eurasia, ar trăi fiinţe misterioase, asemănătoare omului, măsurând circa 3 metri înălţime şi dotate cu puteri extraordinare.
Cred ca era Mos Craciun! El are puteri misterioase !

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de meteor Mar 10 Sept 2013, 18:39

Mezei Geza a scris:
CAdi a scris:Raportul SETKA :
în adâncurile unor lacuri din Eurasia, ar trăi fiinţe misterioase, asemănătoare omului, măsurând circa 3 metri înălţime şi dotate cu puteri extraordinare.
Cred ca era Mos Craciun! El are puteri misterioase !
Nu ai rabdare, ca si mine, nu vezi caci - va urma ?!
1. Mos Craciun zbura parca cu sania si calutii, insa nu si inoata sub apa, el da cadouri copiilor cuminti, nu si fuge de oameni, Smile 
2. "în adâncurile unor lacuri din Eurasia", cine oare Cadi poate verifica informatia, Question , Smile 
3. De unde gasesti asa documentatii ?!

Spre exemplu ai auzit de Agafia Likova, care traeste si azi (daca nu gresesc. Ce e drept ea nu are treaba cu lacurile), in linii mari merge vorba ca Agafia si cu familia sa a trait absolut zolata peste 30 ani in sudul Siberiei (in Taiga) [cind absolut intimplator niste geologi rusi au gast familia era prin '78], si acum asa traeste (nu poate sa se adapteze cu lumea, la civilizatie).
Din cite am auzit, Agafia nu a spus nimic de oameni de 3 metri, ce a spus ca vedeau uneori "pasari din fer" adica avioane pe cer.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25285
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Mar 10 Sept 2013, 19:04

Mezei Geza a scris:
CAdi a scris:Raportul SETKA :
în adâncurile unor lacuri din Eurasia, ar trăi fiinţe misterioase, asemănătoare omului, măsurând circa 3 metri înălţime şi dotate cu puteri extraordinare.
Cred ca era Mos Craciun! El are puteri misterioase !
Ai o obsesie cu Mos Craciun ! Probabil ca nu ai primit destule cadouri cand erai mic ! Very Happy 
Oricum Meteor stie  despre ce scriu pentru ca aceste relatari fac parte din rapoarte rusesti pe care le
citea si Aza ...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de meteor Dum 15 Sept 2013, 02:25

1. Din care cauza OZN-urile sunt asa de diferite (Apropos, Smile , batrinul Ajaja mentioneaza de asa ceva, ca ar fi cam la vreo 20 de feluri de OZN-uri, descriind in cartea sa formele lor, etc. ) ?!

Ipoteze:

- Din cauza ca sunt nascociri ale oamenilor, inventii ale oamenilor, aproximari efectuate orentativ dupa o anumita parere auzita undeva (posibil aceea sa fie o eroare sau minciuna).

- Din cauza ca noi am vedea "proectia" dimensiunii superioare in care ei se plimba.

- Din cauza ca la ei, se "inoeste" tehnologia.

2. Din ce cauza uneori ei ar iesi la contact (lasinduse lesne liber filmati), insa in alte cazuri ii vezi doar urma cum fug, nici treaba nu au?!

3. De ce nu ar iesi la contact, daca ar fi ?!

* Am auzit nu demult o noutate- "Mars One".
Ideea e ca americanii doresc concret sa colonizeze planeta Mars, doritorii (acum sunt cam la vreo 100000, vor alege in final doar 40), vor pleca prin 2022 in doar un singur drum. Totul e calculat, si este posibil(unica ce le scapa putin este nivelul ridicat de iradiere, insa au si aici solutii concrete). Ei vor trai acolo pina la moarte, vor crea oxigen, creste plante in sere, etc. Cu timpul li se vor alatura alti nouveniti.
Dupa parerea mea, aceasta va fi o fila megaimportanta din istoria omenirii.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25285
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Dum 15 Sept 2013, 12:53

Meteor, intr-adevar colonizarea planetei Marte ar fi ceva nemaipomenit ! Insa trebuie
schimbate atitudinea si ideologia .Gandeste-te ca americanii au traditie in
cucerirea vestului salbatic in America de Nord ,cand aproape i-au extirpat
pe indieni iar ceea ce a mai ramas din ei au inchis in rezervatii .
Daca , odata cu sosirea primii colonisti americani (cei din SUA) ei vor avea pretentii
de stapani ai planetei Marte ,iar cei ulteriori sositi vor trebui sa se supuna regulilor
si legilor impuse de ei ?
Asa ca cele spuse de Abel Cavasi cu micsorarea discrepantelor intre bogati
si saraci,daca nu se schimba ideologia aici pe pamant ,vor parea adevarata
utopie pamanteana si in viitor spatiala >.... alien

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de CAdi Dum 15 Sept 2013, 15:24

CAdi a scris:Raportul SETKA :
.......................
La sfârşitul anilor ‘30, misterele din jurul lacului Issyk Kul (în traducere Apă Fierbinte) din Kârgâstan l-au făcut pe renumitul cercetător în domeniul paranormalului Grabovski să se deplaseze în zonă.
Doi localnici din regiunea Transiliisk Ala-Tau găsiseră într-una din peşterile din apropierea apei trei gigantice schelete umanoide, împodobite cu lilieci din argint. Oamenii au luat podoabele, pe care le-au topit, dar una din piesele mai mici a scăpat, nu se ştie cum. Podoaba salvată a fost studiată de cercetătorii sovietici, care însă nu au fost în stare să-i determine vârsta. Localnicii au rămas cu convingerea că scheletele proveneau din adâncuri.

Băieţi de pe malul unui lac din Georgia, au găsit într-o peşteră -la care au ajuns prin scunfundare- schelete asemănătoare celor omeneşti, dar măsurând circa trei metri!
Mark Steinberg, unul din veteranii sovietici ai războiului din Afganistan şi autor a numeroase cărţi a povestit că, în 1982, conducea, împreună cu colonelul Ghenadi Zverev, antrenamentele scufundătorilor militari, în lacul Issyk Kul, când pe neaşteptate a sosit generalul Vitali Demianko, şeful Serviciului de scafandri militari. Acesta i-a informat pe cei doi ofiţeri că, „în timpul antrenamentelor efectuate în lacuri de mare adâncime din regiunile siberiene şi ale Trans-Baikalului, scufundătorii sovietici au întâlnit misterioşi înotători subacvatici, de peste trei metri înălţime“. Creaturile, foarte asemănătoare oamenilor, purtau costume argintii, mulate, în ciuda apei reci ca gheaţa, iar la adâncimea de 50 m nu aveau niciun aparat de respirat, în afara unor căşti sferice pe cap. Unul din ofiţerii din zonă a ordonat să fie capturată o astfel de creatură, dar când scafandrii au încercat să prindă în plasă unul din ciudaţii înotători, s-au trezit azvârliţi în sus de o forţă uriaşă, care i-a împins dincolo de luciul apei, în aer! Din cauza scăderii bruşte a presiunii la ascensiunea prea rapidă la suprafaţă - ascensiune care forţează pătrunderea de bule de azot în sânge şi în ţesuturi- militarii au fost afectaţi de embolie. Şi pentru că din camerele de decompresie exitente la baza militară doar una era în stare de funcţionare (în ea încăpând doar două persoane), „vânătoarea “ s-a soldat cu moartea a trei scafandri, restul rămânând invalizi.
2.Giganţii subacvatici
V.V. Krapiva a  comasat in raport relatari ale unor veterani de pe submarinele nucleare sovietice, care au executat misiuni ori au staţionat în nordul Rusiei, la baze secrete, şi care au avut parte de întâlniri cu fiinţe sau obiecte stranii. V.V Krapiva consemnează şi o întâlnire cu profesorul Korsakov de la Universitatea din Odessa. Acestea i-a reprodus discuţia avută cu un prieten ofiţer din Marina sovietică, care a servit la baza navală din Sevastopol. Prin anii ’50, ofiţerul respectiv a văzut cu ochii lui un OZN ridicându-se în spatele crucişătorului pe care se afla. Martorul a avut impresia că straniul obiect a răsărit brusc din adâncul mării şi s-a grăbit să-l fotografieze. O altă mărturie îi aparţine lui B.Borovikov. Acesta a vânat ani de zile rechini până într-o zi când, plonjând în regiunea Anapa, la o adâncime de 8 metri, a dat peste nişte fiinţe uriaşe care înotau spre suprafaţă. Aveau un aspect lăptos, dar chipuri umanoide, şi un fel de coadă de peşte. Conducătorul grupului de “ciudaţi” l-a zărit pe Borovikov şi s-a oprit. Avea ochii bulbucaţi şi privea printr-un soi de ochelari. Ceilalţi doi tovarăşi s-au apropiat, iar unul dintre ei a întins mâna – o mână cu membrane- spre scufundător. Grupul s-a îndreptat spre Borovikov, dar a păstrat o oarecare distanţă, s-a învârtit în jurul lui, după care s-a îndepărtat şi a dispărut. Experienţa a fost publicată în 1996.
3.Cine se ascunde în peşterile tibetane?
Cunoscutul scriitor rus Mihail Demidenko, trimis al Statului Major General al armatei sovietice pe lângă Armata Roşie chineză, a strâns un impresionant material documentar pentru cărţile sale, în timpul numeroaselor călătorii prin China, Tibet, ţări din sud-estul Asiei şi Europa. De pildă, în 1954, Demidenko a însoţit un grup de înalţi ofiţeri chinezi şi sovietici într-o inspecţie la trupele din provincia Xinjiang şi în vestul Tibetului. Oficialii au înnoptat într-o mănăstire lamaistă, unde un călugăr bătrân i-a spus lui Demidenko despre anumite peşteri din munţii tibetani, care ar adăposti uriaşi de circa 3 metri înălţime, aflaţi într-un fel de somn anestezic, din care ar urma să se deştepte la momentul potrivit. Ulterior, Demidenko a auzit că Armata Roşie ar fi scotocit una din aceste peşteri sacre, scoţând de acolo “uriaşii amfibieni adormiţi” pe care i-ar fi spânzurat public. Potrivit scriitorului rus, şi naziştii ar fi fost interesaţi de misterioşii giganţi din Tibet, pe urmele cărora Hitler ar fi trimis o expediţie SS.
4.Coloşi  
Brusca înmulţire a apariţiilor de OZN-uri în spaţiul sovietic a determinat Academia de Ştiinţe a URSS să demareze, în 1978, un program de cercetare a “fenomenelor atmosferice nobişnuite”. Numele de cod al acestui program era SETKA-AN, iar printre acţiunile incluse a fost şi aceea de interzicere a folosiri termenului de OZN. Restricţia a fost ridicată abia în 1989. La rândul său, Ministerul Apărării a lansat un program similar, numit SETKA-MO. Eduard A. Yermilov, un reputat om de ştiinţă rus, membru al prestigiosului Institut de Cercetări Ştiinţifice în domeniul Radiofizicii, a fost implicat în acest program. Potrivit cercetătorului Mihail Gerstein, care se află în posesia mai multor rapoarte SETKA, în 1980 a fost creată o comisie militară special pentru a studia apariţiile de OZN-uri raportate de militari în zona Borisoglebsk, din regiunea Voronez, una dintre cele mai…frecventate de vizitatori nepământeni, potrivit expertului militar A.Plaksin, şi el fost participant la SETKA. Potrivit descrierilor, apariţiile aveau de la dimensiunile unei mingi de tenis la lungimi de 200 m şi se deplasau cu până la 600 km/h ori…staţionau pe pământ sau în aer. Yermilov a raportat că pe 26 mai 1982, în timp ce se pierduse legătura cu un avion MIG-21, un OZN şi-a făcut apariţia la 1500 metri altitudine. O echipă formată din sergentul A. A. Panyukov şi civilul A. Yu. Kunin a pornit a doua zi în cercetare prin pădurea Povorino, unde, într-o poiană, a observat o creatură humanoidă înaltă de circa 3,5 metri, purtând un costum argintiu cu reflexe verzui. Fiinţa respectivă s-a făcut nevăzută, după care martorii au zărit ceva ca o explozie în spatele copacilor, urmată de ridicarea în văzduh a unui obiect luminiscent care a dispărut în aer. Ziarul “Komsomol’skaya Pravda” a publicat şi el, la 1 decembrie 2000, un articol semnat de A. Pavlov, în opinia căruia se poate vorbi deja despre o relaţie strânsă între armata rusă şi cercetările ufologice.
In 1990, o brigadă amplasată la Timofeyevka a intrat în alertă după ce o santinelă a dat alarma, trăgând un foc de avertisment. Soldatul respectiv văzuse două fiinţe înveşmântate în argintiu, înalte de aproximativ 2,5 metri, care veneau dinspre pădurea de stejari din apropiere. După focul de armă, cele două creaturi au fugit înapoi, dar cum solul era moale, după ploaia recentă, militarii ruşi au putut observa în urma lor contururi de tălpi uriaşe, puţin asemănătoare cu cele umane....(va urma)
Care mi-a dat rosu pentru aceata expunere ?  
Meteor tu ? Very Happy 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11995
Puncte : 57372
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de meteor Dum 15 Sept 2013, 15:30

nu

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25285
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de meteor Mar 17 Sept 2013, 01:49

lasindu-l pe Ajaja putin in pace, azi in trecat am auzit la TV cum fosta agenta secreta Ana Ceapan in emisiunea sa "Tainele lumii"(apropos, si acolo poti vedea multe povesti interesante http://my.mail.ru/video/mail/m-svinka1/18323/) pune un concurs care are ca tema: cine primul depune demonstratii suficiente ca exista extraterestri ala va primi un milion de (dolari sau ruble nu tin minte).

Ce facem Cadi, cine primul va lua milionul ?! Smile 

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25285
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1 - Pagina 7 Empty Re: URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 19 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum