Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Ieri la 09:19

» Ce este constiinta ?
Scris de Dacu Ieri la 09:03

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Ieri la 07:44

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Dum 28 Apr 2024, 14:38

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12191)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (11934)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11209)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3789)
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Dacu
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Forever_Man
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Forever_Man
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_lcapPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Voting_barPropuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 33 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 33 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Propuneri cu privire la sancţiuni

+14
v0id
eugen
cris
CAdi
negativ
Syntax
meteor
curiosul
Dacu
virgil
WoodyCAD
Abel Cavaşi
omuldinluna
Razvan
18 participanți

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Sam 03 Noi 2012, 11:50

Rezumarea primului mesaj :

Deschid acest topic pentru a afişa aici propunerile voastre cu privire la atenţionarea sau sancţionarea membrilor care încalcă în mod repetat şi cu bună ştiinţă normele acestui forum.
Astfel nu va mai părea că deciziile sunt luate de administratori în vreun mod abuziv, ci sunt conforme cu sugestiile şi dorinţele voastre.

Atunci când nominalizaţi pe cineva pentru sancţionare specificaţi motivul, normele din regulament încălcate, cât şi felul sancţiunii care consideraţi că trebuie aplicată.

Nu abuzaţi de această facilitate; fiţi obiectivi!


Ultima editare efectuata de catre Razvan in Sam 03 Noi 2012, 14:41, editata de 1 ori

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos


Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 26 Ian 2013, 09:45

....ai dreptate...noi, oitele, am facut solenoidul Preda....iar el nici macar ...nu l-a inteles...!...
...de aceea am reusit sa-i luam banii....sa-l lasam lefter...

WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2617
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Sam 26 Ian 2013, 10:41

"Minunea" Preda?   Laughing Laughing Laughing


Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 6162
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Sam 26 Ian 2013, 10:48

...hm...interesant desen...este dovada inteligentei noastre, ca oite!...
De asta i-am luat banii....desenul nu are legatura cu desenele si teoria lui....pe care nici macar nu am citit-o...!
...
SA-L BAN-AM...!...pana nu se prinde ca suntem....STUPID PEOPLE...!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Dum 27 Ian 2013, 21:45

Şi totuşi, se manifestă, sau nu, ca bobina Preda? Very Happy

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 27 Ian 2013, 22:41

E o umbră a realității ce-ai desenat tu acolo; un truct ieftin de scamator, ce ar putea păcăli numai peștele multicolor. Căci e limpede pentru orice privitor, savant sau urangutan impostor, că a ta construcție nu cunoaște nici chiralul nici șpiralul; nici vortexul învolburat, nici mănunchiul fibrat, ce de la infinit până la nimic, se tot desfac și se refac, etern necunoscute ție, cetățeanului mirat.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30065
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Lun 28 Ian 2013, 13:31

Şi totuşi, se manifestă, sau nu, ca bobina Preda?........nu are legatura cu discutia!...eu vorbesc de STRUT..nu de gaina...!....

WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de curiosul Mar 04 Iun 2013, 23:32

Pfiuuu...nu știu de ce scriu asta, dar poate că cineva trebuie s-o facă.
Poate că ar trebui să stau cuminte în copac, să mănânc banane.
Dar nu vreau, că așa-s eu, încăpățânat.
Părerea mea este că WoodyCAD nu prezintă niciun semn de ameliorare a comportamentului verbal și este consistentă lipsa respectului față de cei cu care vorbește.
Mai mult, am observat că recenta lui activitate pe forum s-a rezumat mai degrabă la a-i forța/obliga pe ceilalți (ca de obicei) să-i accepte convingerile și mai puțin ideii de cercetare, care face subiectul acestui forum, așa cum chiar susține el însuși, în anumite mesaje.

Deși mesajul acesta este încadrat la propuneri cu privire la sancțiuni, scopul lui nu este de a propune vreo sancțiune, ci mai degrabă la bunăvoința colegilor de forum de a nu-i mai alimenta în niciun fel tendința de a vorbi lipsit de respect, chiar dacă lovește orgoliul personal.
O idee ar fi ignorarea temporară a mesajelor sale.
Cu siguranță nu va vorbi singur dacă nu-l bagă nimeni în seamă.
Mai mult, cu cât sunt mai mulți cei care sunt de acord cu ce spune el, cu atât va fi mai înverșunat spre cei care nu sunt de acord cu el.
Dacă el nu primește niciun feedback din partea noastră, se va retrage singur sigur.

Părerea mea, pentru care trebuie să suport consecințele mesajului ce va urma.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6652
Puncte : 40577
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Mier 05 Iun 2013, 06:46

Ce spuneţi dacă i-am permite doar să citească cellalte topice, dar de scris să poată scrie doar în forumul lui personal?

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 05 Iun 2013, 07:27

Eu sunt de acord cu observaţiile lui curiosul şi cu propunerea lui Răzvan. Prea murdăreşte forumul cu aberaţiile lui, cu reclama care şi-o face, şi prea puţin contribuie la cercetări.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33925
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Mier 05 Iun 2013, 08:05

Razvan a scris:Ce spuneţi dacă i-am permite doar să citească cellalte topice, dar de scris să poată scrie doar în forumul lui personal?
Sunt de-acord dar cu posibiltatea ştergerii textelor jignitoare şi de către moderatori.

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Mier 05 Iun 2013, 08:15

Bineînţeles, această posibilitate rămâne.

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Mier 05 Iun 2013, 08:46

Propun sa-l ardem pe rug!
WoodyCAD asta are alta parere decat majoritatea....parerilor noastre geniale, in care aratam cat de capabili suntem.
Noi, majoritatea ce credem in caii verzi...de pe pereti, sa-i sanctionam comportamentul si cu rugaciuni la Dumnezeu sa-l aduca pe calea cea buna.
Primitivismul gandirii noastre ajuta la cercetare, chiar daca noi nu am demonstrat ca suntem capabili sa ne sustinem, argumentat, datul cu parerea!
Propun o spanzuratoare in piata publica!
WoodyCAD, murdareste forumul cu aberatiile lui...aveti dreptate...Este aberant sa ne ceara, in permanenta, sa aratam ca am depasit statutul de maimuta, sa ne arate cu degetul...
Este aberant ca noi sa argumentam afirmatiile noastre si este aberant .....ca noi sa fim sfatuiti sa mai citim ceva literatura!
Este ridicol ce ni se intampla....!
...SA-L SANCTIONAM....!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Mier 05 Iun 2013, 10:39

Începând de acum, WoodyCAD va putea scrie doar în forumul său personal, însă şi în forumurile deschise şi vizitatorilor.
Rugăminea mea este, ca atunci când moderatorii vor întâlni mesaje de-ale lui, scrise în aceaşi manieră, pe unul din aceste forumuri, să le mute la coşul de gunoi.



_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Syntax Mier 05 Iun 2013, 14:27

Nu sunt de acord cu ingradirea dreptului de exprimare.
Cu totii pretindem ca suntem persoane inteligente, care au macar putin habar de stiinta, sau exceleaza in matematica , fizica etc.
Dar ne purtam ca niste copii de gradinita cand e vorba de comportament si de bun simt.
Sunt sigur ca WoodyCAD ar renunta la un limbaj nepotrivit daca nu ar fi la randul lui provocat de fiecare data.
De ce sa nu incepem cu noi, in loc sa incepem cu el? Sigur ca am vazut ca asta e o problema veche. In trecut a fost banat pentru un lucru asemanator.
Nu am inteles: cum pot comentariile lui "murdari" acest forum?
Voi credeti ca un om inteligent care intra pe forum si citeste un subiect care il intereseaza nu e capabil sa faca diferenta?Adica daca vede un comentariu cu invective si incoerent nu-si poate da seama cum sa-l trateze?
De ce sa nu-i lasam pe ei sa decida ce sa faca?
De ce sa ia moderatorii, sau noi decizii in locul lor cu privire la ce e corect stiintific sau nu?
S-a spus de asemenea ca nu prea aduce contibutii la cercetari?
Atunci si eu ar trebui sa fiu banat, pe acelasi motiv!
Daca se vrea un forum LIBER de CERCETARE sa fie lasat asa cum este el. Orice "corectie" adusa ii scade din calitate.
Singurul lucru care ar trebui sa nu existe sunt cuvintele nepotrivite, jignitoare, cu sens explicit .
Dar pentru asta exista cenzori, moderatori. Se poate face o lista cu cuvinte interzise...si pur si simplu sa nu le poti scrie...
Asadar, parerea mea este sa scrie fiecare ce crede de cuviinta oriunde crede el ca are ceva de spus, fara teama ca ar putea fi banat sau restrictionat!
Nu puneti gratii stiintei, si nici celor ce se chinuie sa o inteleaga!
Am putea face mai mult rau decat bine!




_________________
Please wait...loading theory!

Syntax
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 475
Puncte : 13600
Data de inscriere : 03/04/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
-1) O teorie "ciudata" despre repausul absolut
-2) Sa inteleg ideile noi prezentate pe acest forum
-3) Sa fac un "top" al utilizatorilor de pe acest forum dupa criteriile mele Smile


Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Mier 05 Iun 2013, 14:48

[...]
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Mier 05 Iun 2013, 15:30

Syntax a scris:[...]
Eşti mai nou pe acest forum şi probabil nu ştii despre ce este vorba.
WoodyCAD se exprimă în acest fel, jignind interlocutorii, de ani de zile. S-au luat tot felul de măsuri, plecând de la avertizare, banare, mai puţin excluderea sa definitivă. Ultima măsură luată îi permite, totuşi şi lui, activarea pe acest forum, însă în aşa fel încît să nu mai polueze alte discuţii.


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Syntax Mier 05 Iun 2013, 16:03

Inteleg Razvan!
Imi dau seama ca nimanui nu-i usor cand e catalogat cu astfel de cuvinte jignitoare.
Totusi, un principiu bun este cel mai destept cedeaza!
Se vede asta chiar si din Teoria lui WoodyCAD cu superfluiditatea.
Intr-o zi o va aplica si la el.
Dar NIMENI nu-l ajuta . Nu-l sustine, nu incearca sa-l inteleaga.Subiecte de pe forum gen "demontarea teoriei lui Preda" de ce nu sunt sanctionate?
Adevarat, ca in timp s-a ajuns la acest dialog defectuos.
Oricine nu este de acord cu el, de ce pur si simplu nu-l lasa in pace? Sa-si vada de cercetarile lui de subiectele lui! Daca intervine cineva cu critici, care ni se par nepotrivite, CINE ne pune sa RASPUNDEM?
Asta vreau sa spun, legat de ceea ce am putea face noi, fiecare, pentru a face din forumul asta un loc unde sa putem spune ca impartasim idei. (va intelege si Dan: interactiuni fundamentale , AUTOARANJARE, in dinamica elicoidala IN-OUT ...se aplica si la ideile de pe forum)




_________________
Please wait...loading theory!

Syntax
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 475
Puncte : 13600
Data de inscriere : 03/04/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
-1) O teorie "ciudata" despre repausul absolut
-2) Sa inteleg ideile noi prezentate pe acest forum
-3) Sa fac un "top" al utilizatorilor de pe acest forum dupa criteriile mele Smile


Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Mier 05 Iun 2013, 17:02

WoodyCAD se exprimă în acest fel, jignind interlocutorii, de ani de zile.
....
.....cu alte cuvinte...unui INCULT...nu trebuie sa-i spui ...INCULT!
....si ne mai miram de ce multi..." GIGI BECALI"...ajung sa faca legi...
Pentru WoodyCAD...o maimuta...este tot maimuta!...chiar daca unele fac reguli....pe acest forum!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Joi 06 Iun 2013, 08:06

WoodyCAD a scris:
WoodyCAD se exprimă în acest fel, jignind interlocutorii, de ani de zile.
....
.....cu alte cuvinte...unui INCULT...nu trebuie sa-i spui ...INCULT!
....si ne mai miram de ce multi..." GIGI BECALI"...ajung sa faca legi...
Pentru WoodyCAD...o maimuta...este tot maimuta!...chiar daca unele fac reguli....pe acest forum!
Tu îl critici pe Gigi Becali deşi şi tu vorbeşti ca el şi nu m-aş mira dacă te-ai comporta ca el în public... Din păcate nu pot să înţeleg de ce eşti atât de frustrat pentru că mai nimeni nu este de-acord cu teorile tale.Părinţii tăi nu cred că te-au educat suficient sau şi ei au acelaşi comportament ca tine....Un om de ştiinţă aşa cum tu te consideri nu ar trebui să vorbească jignind pe oameni....Un om care jigneşte pe alt om nu este demn de condiţia şi demnitatea de a fi om. Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Joi 06 Iun 2013, 08:39

Syntax a scris:Nu sunt de acord cu ingradirea dreptului de exprimare.
Asadar, parerea mea este sa scrie fiecare ce crede de cuviinta oriunde crede el ca are ceva de spus, fara teama ca ar putea fi banat sau restrictionat!
Nu puneti gratii stiintei, si nici celor ce se chinuie sa o inteleaga!
Am putea face mai mult rau decat bine!
Care este definiţia cuvântului om?
Conform DEX:"OM, oameni, s. m. 1. Ființă superioară, socială, care se caracterizează prin gândire, inteligenţă și limbaj articulat, iar din punct de vedere morfologic prin poziția verticală a corpului și structura piciorului adaptată la aceasta, mâinile libere și apte de a efectua mișcări fine și creierul deosebit de dezvoltat."
Un om de ştiinţă (aşa cum se consideră WoodyCad) care jigneşte alţi oameni poate fi o fiinţă superioară,socială şi inteligentă???? Idea
Nu toţi oamenii pot fi oameni de ştiinţă dar toţi oamenii sunt oameni indiferent de dizabilităţile pe care le are şi indiferent de ideile,orientările si credinţele sale. Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Joi 06 Iun 2013, 10:12

Razvan a scris:Bineînţeles, această posibilitate rămâne.
Sunt forumuri personale în care eu nu pot interveni....De ce? Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de negativ Joi 06 Iun 2013, 10:41

Dacu a scris:Nu toţi oamenii pot fi oameni de ştiinţă dar toţi oamenii sunt oameni indiferent de dizabilităţile pe care le au şi indiferent de ideile, orientările si credinţele sale. Rolling Eyes
Situatia este ca si cum Dacu si-ar da cu pãrerea despre functionalitatea nefronului de care a auzit (nici el nu mai stie pe unde) în fata unor urologi ce se ocupã cu transplanturile de rinichi si cautã sã-i convingã cã are dreptate, desi nici mãcar nu stie despre ce vorbeste, dar intuieste el... Poti intui dacã ai o bazã, dacã nu, nu.
Syntax a scris:Dar NIMENI nu-l ajuta (Despre WoodyCAD). Nu-l sustine, nu incearca sa-l inteleaga. Subiecte de pe forum gen "demontarea teoriei lui Preda" de ce nu sunt sanctionate?
În realitate, toti cei ce lanseazã idei noi sunt supusi unui proces similar. Toti ceilalti, vor sã-i demonteze teoria, conform propriilor convingeri. Eu unul mi-as dori sã fiu supus unui astfel de proces de “demontare” privitor la ideile mele, numai pentru a-i vedea punctele slabe. Participînd la acest forum, mi-am revizuit mare parte din ideile initiale care îmi erau confuze, sau erau chiar gresite. Nu poti spune cã apreciezi omul dacã îi cînti în strunã, ci numai dacã îi atragi atentia asupra erorilor inerente, cãci a gresi este omeneste, dar a persista în gresealã…
În cazul lui WoodyCAD lipsa de coerenţã este evidentã, ca si lacunele sale în materie de orice. Lipsa de coerentã în exprimare dã mãsura modului sãu de a vedea realitatea. Asa cum am si pus sloganul site-ului meu : “Timeo lectorem unius libri – (Tommaso d'Aquino)”, mi-e teamã de cititorul unei singure cãrti, mai ales dacã acesta nici mãcar nu-si dã seama de asta.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue5 / 105 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20539
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Syntax Joi 06 Iun 2013, 11:32

negativ a scris:
În realitate, toti cei ce lanseazã idei noi sunt supusi unui proces similar. Toti ceilalti, vor sã-i demonteze teoria, conform propriilor convingeri. Eu unul mi-as dori sã fiu supus unui astfel de proces de “demontare” privitor la ideile mele, numai pentru a-i vedea punctele slabe. Participînd la acest forum, mi-am revizuit mare parte din ideile initiale care îmi erau confuze, sau erau chiar gresite. Nu poti spune cã apreciezi omul dacã îi cînti în strunã, ci numai dacã îi atragi atentia asupra erorilor inerente, cãci a gresi este omeneste, dar a persista în gresealã…
De fapt e o intrepatrundere de idei. Orice lucru nou afecteaza pe cel vechi , ii schimba "forma" structura, il "deformeaza". Cred ca de asta apare reactia de respingere, de agresiune, de contra-actiune, de "demontare".
Insa in cele din urma se ajunge la o autoaranjare, un echilibru.
Doar ca acest proces are nevoie de mai multe interactiuni care se "anuleaza" reciproc unele pe altele, la fel ca atunci cand arunci o piatra, valurile dintr-o piscina in cele din urma se aplatizeaza.
Interesant insa e altceva: apa nu respinge piatra . Ci o "incorporeaza" ii "copiaza" forma si o trimite pe fundul piscinei.

_________________
Please wait...loading theory!

Syntax
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 475
Puncte : 13600
Data de inscriere : 03/04/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
-1) O teorie "ciudata" despre repausul absolut
-2) Sa inteleg ideile noi prezentate pe acest forum
-3) Sa fac un "top" al utilizatorilor de pe acest forum dupa criteriile mele Smile


Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Razvan Joi 06 Iun 2013, 13:58

Dacu a scris:
Razvan a scris:Bineînţeles, această posibilitate rămâne.
Sunt forumuri personale în care eu nu pot interveni....De ce?
Tocmai pentru că sunt personale. Very Happy
Moderatorii pot interveni atunci când asemenea mesaje apar în afara acelor forumuri. Sunt anumite secţiuni unde şi vizitatorii au acces, iar acolo există posibilitatea apariţiei unor astfel de mesaje.


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33180
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Joi 06 Iun 2013, 15:32

Tu îl critici pe Gigi Becali deşi şi tu vorbeşti ca el şi nu m-aş mira dacă te-ai comporta ca el în public... Din păcate nu pot să înţeleg de ce eşti atât de frustrat pentru că mai nimeni nu este de-acord cu teorile tale.Părinţii tăi nu cred că te-au educat suficient sau şi ei au acelaşi comportament ca tine....Un om de ştiinţă aşa cum tu te consideri nu ar trebui să vorbească jignind pe oameni....Un om care jigneşte pe alt om nu este demn de condiţia şi demnitatea de a fi om.
....
Nu am nici o problema cu parerile voastre...."contra"....EU NU V_AM INTERZIS, EU NU V_AM IMPUS NIMIC, EU NU AM STERS SAU BANAT ....PE NIMENI!
...
...cum m-au educat parintii...?......nu-i treaba niciunuia din voi!
...eu nu am adus in discutie....familia voastra de...maimute!....insa daca vreti....putem discuta si de mamele voastre..!....
Voi nu aveti cultura dialogului, arta conversatiei...sunteti ridicoli prin ce scrieti....Prostia umana, primitivismul de care dati dovada, incultura....trebuie ridiculizate, persiflate...etichetate ca atare!
(acestea devin virulente doar atunci cand prezentati prostia umana drept inteligenta...adica, pe scara valorilor, aveti tupeul lui ...GIGI BECALI)
....STIU CA V-AR CONVENI...sa nu fiti MAIMUTE...insa o parte din voi....aveti o gandire PRIMITIVA...si nu pot sa ma fac ca nu observ...!
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de CAdi Joi 06 Iun 2013, 17:25

SYntax? Il vezi cum trage cu pistolul ? Ce preluare...ce eschiva ? Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57102
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 06 Iun 2013, 17:53

WoodyCAD a scris:Nu am nici o problema cu parerile voastre...."contra"....EU NU V_AM INTERZIS, EU NU V_AM IMPUS NIMIC, EU NU AM STERS SAU BANAT ....PE NIMENI!
Fals! Murdărind forumul cu mesajele tale jignitoare în care ne faci maimuţe ne interzici să ne continuăm munca liniştiţi, ne impui să citim mizeriile pe care le scrii, ne ştergi şi ne banezi cu anticipaţie eventualii utilizatori care vor să se înscrie pe acest forum de cercetare şi se lovesc de mesajele tale jignitoare şi fără legătură cu cercetarea ştiinţifică liniştită.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33925
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de cris Joi 06 Iun 2013, 18:53

Singura sanctiune pe care nu o poate trece cu vederea in inginfarea lui este sirul de esecuri ale asa ziselor "experimente" pe care le-a facut.
Vina noastra este ca pierdem timpul cu el.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19379
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de CAdi Joi 06 Iun 2013, 19:21

Nici chiar asa !
Daca ar fi mai serios , nu ar jigni, si nu ar mai trimite mesaje lapidare
s-ar putea discuta in mod civilizat cu el ...cred !

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57102
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de WoodyCAD Joi 06 Iun 2013, 20:26

Fals! Murdărind forumul cu mesajele tale jignitoare în care ne faci maimuţe ne interzici să ne continuăm munca liniştiţi, ne impui să citim mizeriile pe care le scrii, ne ştergi şi ne banezi cu anticipaţie eventualii utilizatori care vor să se înscrie pe acest forum de cercetare şi se lovesc de mesajele tale jignitoare şi fără legătură cu cercetarea ştiinţifică liniştită.
...
...sigur, pot spune ca ai un sistem primitiv de gandire...sau sa prefer un singur cuvant....MAIMUTA!...(si este suficient daca esti...credincios, de exemplu - primitiv adica...gandirea de acum 2000 de ani, este vorba de MENTALITATE....)
...NU, eu doar informez....ca[cuvinte jignitoare sau false]
CERCETAREA STIINTIFICA LINISTITA(imi place cum suna).....adica sa inpuiati capul cu...cretinisme...cat mai multi?
CATEGORIC NU!
....
V-am cerut si va cer, permanent...argumente....!.[cuvinte jignitoare sau false]datul cu parerea....nu e ...CERCETARE!
...sunteti credinciosi....OK....atunci veniti CU ARGUMENTE ....!
...cunoasteti DOMENIUL IN CARE CERCETATI...OK....veniti cu argumente....!
..CERCETAREA...ELEFANTILOR INVIZIBILI ZBURATORI...NU-I CERCETARE....!


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 08 Iun 2013, 13:35, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte jignitoare sau false)
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22493
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Vin 07 Iun 2013, 10:23

negativ a scris:
Dacu a scris:Nu toţi oamenii pot fi oameni de ştiinţă dar toţi oamenii sunt oameni indiferent de dizabilităţile pe care le au şi indiferent de ideile, orientările si credinţele sale. Rolling Eyes
Situatia este ca si cum Dacu si-ar da cu pãrerea despre functionalitatea nefronului de care a auzit (nici el nu mai stie pe unde) în fata unor urologi ce se ocupã cu transplanturile de rinichi si cautã sã-i convingã cã are dreptate, desi nici mãcar nu stie despre ce vorbeste, dar intuieste el... Poti intui dacã ai o bazã, dacã nu, nu.
Am greşit acordul gramatical dar nu am mai putut corecta....în loc de "le are" trebuia să scriu "le au"... Embarassed
Nu văd logica replicii tale la afirmaţia mea!Tu crezi că este inteligent omul (care se crede om de ştiinţă şi aici este vorba de Dan Preda alias WoodyCad) care jigneşte alţi oameni????Aş dori un răspuns sincer! Idea

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Dacu Vin 07 Iun 2013, 10:29

WoodyCAD a scris:
Tu îl critici pe Gigi Becali deşi şi tu vorbeşti ca el şi nu m-aş mira dacă te-ai comporta ca el în public... Din păcate nu pot să înţeleg de ce eşti atât de frustrat pentru că mai nimeni nu este de-acord cu teorile tale.Părinţii tăi nu cred că te-au educat suficient sau şi ei au acelaşi comportament ca tine....Un om de ştiinţă aşa cum tu te consideri nu ar trebui să vorbească jignind pe oameni....Un om care jigneşte pe alt om nu este demn de condiţia şi demnitatea de a fi om.
....
Nu am nici o problema cu parerile voastre...."contra"....EU NU V_AM INTERZIS, EU NU V_AM IMPUS NIMIC, EU NU AM STERS SAU BANAT ....PE NIMENI!
...
...cum m-au educat parintii...?......nu-i treaba niciunuia din voi!
...eu nu am adus in discutie....familia voastra de...maimute!....insa daca vreti....putem discuta si de mamele voastre..!....
Voi nu aveti cultura dialogului, arta conversatiei...sunteti ridicoli prin ce scrieti....Prostia umana, primitivismul de care dati dovada, incultura....trebuie ridiculizate, persiflate...etichetate ca atare!
(acestea devin virulente doar atunci cand prezentati prostia umana drept inteligenta...adica, pe scara valorilor, aveti tupeul lui ...GIGI BECALI)
....STIU CA V-AR CONVENI...sa nu fiti MAIMUTE...insa o parte din voi....aveti o gandire PRIMITIVA...si nu pot sa ma fac ca nu observ...!
Ai copii? Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2596
Puncte : 21784
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri cu privire la sancţiuni - Pagina 2 Empty Re: Propuneri cu privire la sancţiuni

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum