Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Ieri la 22:16

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de curiosul Ieri la 22:12

» Matematica și fizica
Scris de curiosul Ieri la 21:51

» Viitorul si pacea inca e in miinile noastre
Scris de Vizitator Ieri la 21:32

» E miscarea rectilinie uniforma identica cu repausul ?
Scris de curiosul Ieri la 15:31

» Daci nemuritori
Scris de CAdi Ieri la 08:47

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 17 Mar 2024, 22:29

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Dum 17 Mar 2024, 12:40

» Orbitarea - o miscare compusa
Scris de virgil_48 Dum 17 Mar 2024, 10:20

» Dialogul cu ChatGPT
Scris de Bordan Dum 17 Mar 2024, 07:47

» Pendulul
Scris de Vizitator Sam 16 Mar 2024, 22:58

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Sam 16 Mar 2024, 10:10

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Vin 15 Mar 2024, 19:09

» Un dicționar incipient de termeni ai Fizicii elicoidale
Scris de Abel Cavaşi Vin 15 Mar 2024, 07:06

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Joi 14 Mar 2024, 19:35

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Mier 13 Mar 2024, 09:16

» Deplasarea spre rosu a galaxiilor
Scris de CAdi Lun 11 Mar 2024, 12:30

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Dum 10 Mar 2024, 13:50

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Sam 09 Mar 2024, 12:57

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Joi 07 Mar 2024, 12:53

» Pompele de caldura- instalatii energetice ale viitorului ?
Scris de virgil Mar 05 Mar 2024, 18:41

» Nava Warp
Scris de CAdi Lun 04 Mar 2024, 15:47

» Cum functioneaza navele extraterestre (OZN-urile)?
Scris de CAdi Dum 03 Mar 2024, 13:31

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Dum 03 Mar 2024, 12:52

» Viteza cuantei EM este independenta de energia ei
Scris de virgil Sam 02 Mar 2024, 17:21

» Ce inseamna cercetare ?
Scris de virgil_48 Joi 29 Feb 2024, 17:19

» Exista materia neagra?
Scris de virgil Lun 26 Feb 2024, 13:23

» Legea Titus-Bode si Newton
Scris de CAdi Dum 25 Feb 2024, 14:00

» Fotografia astronomica.
Scris de Razvan Dum 25 Feb 2024, 11:37

» Despre așa zisa inteligență artficială (IA sau AI)
Scris de curiosul Mier 21 Feb 2024, 10:53

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Deplasarea spre rosu a galaxiilor
( 1 )


Top postatori
virgil (12119)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi (11751)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil_48 (11111)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7941)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul (6503)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Razvan (6162)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen (3745)
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Pacalici
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Dacu
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Razvan
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
meteor
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
gafiteanu
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
scanteitudorel
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Bordan
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Forever_Man
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Razvan
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil_48
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
Bordan
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 
eugen
propuneri ... - Pagina 29 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 29 Voting_barpropuneri ... - Pagina 29 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 19 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 18 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

virgil_48

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

propuneri ...

+20
cumatru
Pacalici
omuldinluna
virgil_48
virgil
Bordan
curiosul
Dacu
CAdi
cris
sadang
gafiteanu
WoodyCAD
eugen
Razvan
meteor
mm
george
Abel Cavaşi
joben
24 participanți

Pagina 29 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Urmatorul

In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty propuneri ...

Mesaj Scris de joben Lun 24 Mai 2010, 02:43

Rezumarea primului mesaj :

Incep prin a preciza ca este necesara introducerea tuturor topic-urilor ce au legatura cu numerele naturale, intregi sau rationale intr-o sectiune ce ar trebui sa poarte numele Aritmetica si Teoria Numerelor
Pe masura ce exista postari si din alte ramuri ale matematici, topic-urile sa se afle in sectiuni corespunzatoare
Aceleasi amendamente si la fizica (mecanica, electricitate etc.)
Fiecare ramura a stiintei va trebui sa aiba si o sectiune cu generalitati ce au legatura cu mai multe domenii sau nu pot fi incadrate exact

_________________
"Un jucator bun este si norocos" (Capablanca)

joben
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Robert
Numarul mesajelor : 35
Puncte : 17266
Data de inscriere : 22/05/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 08 Mai 2018, 11:09

Bine, stergeti magariile.
Daca credeti ca exista undeva in lume la vedere vreo lucrare stiintifica serioasa, corecta si plina de continut.  Toate sunt falsuri bine ticluite.
Oamenii destepti, inteligenti nu se fabrica prin citire si informare, ci se nasc si se formeaza ei insisi. Scormonind, cercetand, gandind logic. Dar ei nu isi dezvaluie decat in mica masura si cifrat rezultatele valoroase.
Altfel s-ar umple lumea de genii si premiile Nobel ar trebui atribuite putinilor ramasi prosti, care se pricep doar la dat cu matura si la sters.
Ideile simple si corecte nu sunt crezute si luate in seama de marea majoritate.
Iata o idee simpla si corecta:
„mdmdnrkjskskhfhi sldfsdkoiwss slldldiăsăsE=mc^2”
O intelege careva ?
Faptul ca ati aflat de la altii ca lumina merge cu viteza luminii nu inseamna ca sunteti genii. Nici nu stiti de ce merge dumneaei asa repede si prin sticla de doua ori mai incet.  Ce ati facut sa aflati cauza ? Tocmai ati sters cauza principala, eterul, spunand ca e o ratacire, o magarie.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 08 Mai 2018, 13:26

Abel Cavaşi a scris:. . . . .

Pare să existe deja o secțiune întreagă pentru offtopice.
Nu ar fi suficientă?
. . . . .
Mi se pare un loc foarte bun ! Radierea completa este o
masura excesiva intr-un cerc de membri atat de limitat, iar
daca cineva va dori sa ne aminteasca cu
argumente noi un raspuns al sau care nu a fost apreciat, va
sti unde il gaseste. Sper sa mai omoram un motiv de sfada.
Vei face asta in urma solicitarii celui indreptatit ?
Trebuie sa mentionez ca metoda a mai fost utilizata, am
solicitat si eu asta cu un timp in urma si s-a aplicat.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 11111
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de mm Mar 08 Mai 2018, 14:03

. Interesant ce spui, gafiteanu:
Tocmai in postarea pe care "initiatorul" o va sterge din nepricepere, se poate afla cheia raspunsului corect, strecurata cu multa dibacie si subiliate.  Cu timpul posibil ca ideea strecurata sa incolteasca in vreo minte mai dezghetata, cu timpul zic.
..........
In loc sa ne fortam intelectul in mod inteligent, noi ne repezim sa aruncam in foc totul ce nu pricepem si ne depaseste.
..........
Sa va mai dau un exemplu: o idee traznita si ridicola poate sa fie tratata diferit. Modul cum e atacata, poate sa fie la extrem umoristic sau bascalios. Dar poate totodata sa contina exact cheia corecta, precum v-am spus. Cine are spirit, se prinde, cine nu, o va sterge.
Stiinta e arma cea mai secreta. Tocmai de aceea se practica prin dezinformare subtila.

.  As avea si eu niste pareri similare, poate usor opuse, de ex.:
-- "se poate afla cheia raspunsului corect" Posibil, zic eu dar probabilitate poate de 1,2%. Ca si la Loto, poti castiga(1% prob.) dar mult mai probabil(99%) este ca nu poti castiga. Deci, parerea mea: nu se poate afla... e mai probabil de vreo cateva zeci de ori decat varianta "se poate".  In ce priveste "cheia raspunsului corect" (prob. 1%), eu vad mai degraba: "necheia neraspunsului incorect" (prob. 99%). Dar "se poate afla o diversiune" e o varianta la fel de buna.

--   Ref. la sa ne fortam intelectul in mod inteligent, propun o varianta mai fezabila/mai probabila: "sa ne scrantim intelectul" pe texte fara sens propuse de "prietenii" nostri.

--  Dar poate totodata sa contina exact cheia corecta, precum v-am spus.
.  E o varianta posibila (si probabila 1,2%). Dar, mult mai probabil (cam 90%), poate sa nu contina. Tot asa, propun (99% prob.): exact cheia incorecta.

. Propunerea lui Abel este excelenta! Parerea mea.


Ultima editare efectuata de catre mm in Mar 08 Mai 2018, 14:15, editata de 4 ori
mm
mm
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue5 / 105 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 23508
Data de inscriere : 21/08/2008
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 08 Mai 2018, 14:07

Daca ceva va fi sters in primele ore, nimeni nu va stii si nu va cauta pe la off topice.  Propun ca stergerea fiecarui post si topic sa fie facuta automat dupa cateva zile, saptamani sau luni. Si fiecare care-l citeste il poate downloada daca vrea si analiza mai tarziu.
Ce s-ar fi intamplat daca preotii ar fi sters si interzis Biblia de cum a aparut ?
Ce s-ar fi intamplat daca Hitler ar fi reusit de la inceput sa blocheze emigrarea tuturor evreilor si ar fi putut sa le arda cartile de oriunde din intreaga lume ?
Va dezvalui ca nu Hitler a dorit initial blocarea raspandirii in randul maselor a cunostintelor stiintifice ale evreilor relativisti, ci guvernul englez retrograd si conservator.  Dar a pierdut startul si englezii au transferat sarcina germanilor sa ucida intreaga populatie evreiasca (mai ales ca aduceau si militau pt. o societate comunista mai echitabila). Planul ar fi reusit, daca nu inventau evreii savanti din America o deosebita arma salvatoare.
Referitor la gandirea geniala a lui mm de mai sus, are perfecta dreptate. Chiar si 0,1% e prea mult. Dar daca macar unu la un miliard stie si aplica corect ce ar trebui, intreaga omenire poate sa fie salvata.  Aplicand inchizitia eficient si fara discernamant, va asigur ca nici un progres nu va exista si omenirea va pieri canva.  Este cazul descoperirii stiintifico-militare a evreilor fizicieni din America din anul 1943, care i-a salvat.  Si acum tot ei conduc intreaga lume, pe baza acelei descoperiri, pe care numai ei o detin, blocand in mod inteligent stiinta la nivel mondial. Astazi stiinta se face doar in anumite locuri si sub supraveghere. In rest, muzica populara.
"Hop s-asa, hop s-asa,
Tine-o tare, n-o lasa..."

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 08 Mai 2018, 18:10

Nu trebuie sa complicam asa de mult o problema simpla. Uneori
vorbaria, divagatiile, înfloriturile si mistoul dilueaza in asa masura
firul topicului incat ai impresia ca sunt facute deliberat in acest scop.
Cel care a initiat un topic si considera ca mai are ceva de spus,
trebuie sa aiba dreptul sa-i mai condenseze continutul ca sa nu
devina o peltea fara cap si coada. Nu va abuza nimeni de dreptul de
a face curatenie, daca va fi contrazis sau vor aparea idei divergente.
Il va folosi numai atunci cand se exagereaza cu divagatiile si limita
aceasta o recunoaste si adminul.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11111
Puncte : 43583
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Pozitiv!

Mesaj Scris de Vizitator 1 Mar 08 Mai 2018, 20:27

De SCRIS lucruri ADEVARATE este "greu"!
De STERS lucruri (ne/ADEVARATE, nu stie nimeni sigur care-I ADEVARUL) este "usor"/!
De ce ne preocupa atata de mult "usor"-ul?
Sa nu uitam ca orice "noutate"(in adevaratul sens al cuvantului) devine cu "greu" ADEVAR stiintific!

Propunere:
Sa lasam timpului , norocului si "realitatii" sa "judece" toate PERLELE/"peltelele"!

Vizitator 1
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Cititor Mier 09 Mai 2018, 04:35

Si eu sunt de acord cu observatiile dl. gafiteanu si Vizitator1. Va citesc pe toti si eliminarea unor comentarii, m-ar obliga sa fractionez ideea de baza a subiectului. Deci pe cat posibil a nu se sterge nimic. Fiecare postare ne aduce mai aproape de cunoastere, oricat de ciudata ar parea.

Cititor
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Mier 09 Mai 2018, 09:16

Inițial, am intrat pe forum ca să-i răspund lui Forever_man în subiectul cu conștiința, dar observ că persoane care citesc din "umbră" forumul au păreri care trebuie luate în considerare.

Sincer, nici eu nu (mai) sunt de părere cu ștergerea mesajelor, deși observ că îmi apare în bara de editare când mă conectez opțiunea de ștergere și editare a mesajelor.

Am putea spune că Abel a luat deja o decizie.
Oscilez în a-i da dreptate și a nu fi de acord cu el "în proporție de 2:1".
De altfel, un set de reguli pe forum au ca scop, de regulă, menținerea ordinii și a echilibrului părerilor, atât timp cât fiecare interpretează diferit libertatea de exprimare.

Poate pentru unii libertate de exprimare înseamnă bășcălie, iar pentru alții înseamnă să poți să-ți exprimi orice idee, în limita bunului simț și atât timp cât știi că părere ta nu deranjează și nu este un atac, mai mult sau mai puțin direct, la părerile și personalitatea interlocutorului.

Subscriu părerii lui Abel, dacă cineva are ceva de spus s-o facă într-o manieră inteligibilă și nu cifrată, pentru că nu facem aici teste de inteligență și de perspicacitate, și să exprime într-un mod decent părerea sa, din care să reiasă respectul față de părerea interlocutorului, chiar dacă ele sunt contradictorii.

Dezacordul față de părerea lui Abel este că mulți pot abuza de libertatea de a șterge mesaje.
Recunosc și cazul meu pe de altă parte.

Cu alte cuvinte, decizia îi aparține.

Acum mă retrag în subiectul lui Forever_Man cu conștiința.
Vă rog să nu-mi judecați părerile, chiar dacă nu sunt aceleași cu ale voastre.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6503
Puncte : 39989
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Dum 23 Dec 2018, 16:55

Eu aș propune ca acum, cu ocazia sărbătorilor astea care ne îndeamnă să fim mai indulgenți, înțelegători și iertători, să-i iertăm pe toți colegii noștri cu care ne-am certat, i-am banat și i-am exclus de aici, să-i slobozim înapoi la păscut ... Smile e rău cu rău, da-i mai rău fără de rău ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2206
Puncte : 21008
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Dum 23 Dec 2018, 18:10

Nu agreez propunerea ta .
Cei care au fost banati (nu stiam de ce este asa linistit forumul si de ce este o asa atmosfera serioasa )
au fost pentru motive bine intemeiate.
Te-a influentat ordonanta guvernului Dancila ? Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Lun 24 Dec 2018, 14:46

CAdi a scris:Nu agreez propunerea ta .
Să vedem ce zice marea adunare națională ... eu vreau, tu nu vrei, pînă acum e nula-nula ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2206
Puncte : 21008
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 24 Dec 2018, 18:32

Eu aștept decizia voastră, majoritară. Mi-ar plăcea să mă bazez pe cel puțin cinci voturi.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Lun 24 Dec 2018, 18:39

Daca Pacalici sau cum il cheama (Meza Gheza ,Nobody, etc ) va intra pe forum,
imi pare rau, dar am sa va parasesc din nou !
(postez si pe astronomy.ro, unde este o atmosfera rigida, dar serioasa)
Nu imi place atmosfera de scandal, balacareala si luat la misto, plus ca individul urmareste
si alte interese de la superiori ....

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 24 Dec 2018, 19:47

Pacalici este statul paralel, mai oameni buni. E dusmanul nostru, al celor ce vrem sa fim lasati in pace cand furam stiinta.  Pacalici ne demasca.  Jos masca Pacalici, recunoaste cine esti si cine iti sunt superiorii, poate chiar Soros !  Si hai cu un Craciun vesel si fericit, chiar si pt toti cei care au fost si nu mai sunt cu noi in suferinta.
"Doamne, vino sa vezi ce-a mai ramas din oameni...deveniti neoameni".
"Vom fi iarasi ce-am fost si chiar mai mult de`atat, vom fi iarasi animale".

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Lun 24 Dec 2018, 20:30

gafiteanu a scris:

Pacalici este statul paralel, mai oameni buni.".

Aici gresesti !
Pentru Pacalici , noi suntem statul paralel[/i]
Ia gandeste-te: de ce ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Dum 30 Dec 2018, 20:29

Bună, Abel! Iată aici propunere, care te şi scuteşte de decizia majoritară a celor cinci voturi.
Îmi redai drepturi de administrator şi apoi mai vedem. Îmi asum eu toate evenimentele ulterioare! Smile

La mulţi ani, şi ţie şi tuturor colegilor de forum, indiferent că ne-am mai ciondănit!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33051
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 30 Dec 2018, 21:29

Razvan a scris:Bună, Abel! Iată aici propunere, care te şi scuteşte de decizia majoritară a celor cinci voturi.
Îmi redai drepturi de administrator şi apoi mai vedem. Îmi asum eu toate evenimentele ulterioare! Smile
La mulţi ani, şi ţie şi tuturor colegilor de forum, indiferent că ne-am mai ciondănit!
Nu stiu ce-i cu cele cinci voturi, dar cred ca propunerea lui Razvan
este de luat in seama. In fond cheia de contact ramane la tine, Abel.
Nu inteleg ce interes prezinta forumul nostru pentru Razvan, dar
avem ocazia sa aflam. O fi sigurul care mai functioneaza ?
Daca sunt si alte aspecte care nu pot deveni publice, ramane sa le
analizezi singur cand iei o decizie..

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11111
Puncte : 43583
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Dum 30 Dec 2018, 21:59

Razvan a avut sansa lui si multi au plecat de pe forum...inclusiv Sadang !

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty propuneri...

Mesaj Scris de Paca Dum 30 Dec 2018, 22:35

CAdi a scris:Pentru Pacalici , noi suntem statul paralel

Ntz! Eu sunt statul paralel ! Razz

Paca
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 30 Dec 2018, 22:41

Dacă ar fi vorba doar de „bunurile” mele, i-aș mai da o șansă lui Răzvan. Dar pentru că sunt implicați și alții, rămâne să mă chinuiesc în continuare de unul singur cu administrarea.

Și sunt convins că nu simțiți lipsa unui alt administrator, pentru că fac efortul să citesc aproape zilnic ceea ce scrieți (iar în vacanțe nici nu se pune problema, saitul nostru este o prioritate pentru mine).
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Lun 31 Dec 2018, 07:10

Cum noaptea este un sfetnic bun, si vorba lui Bordan trebuie
sa fim mai buni de sarbatori sunt de acord sa revina si ,,Pacalici''
pe forum dar am 2 conditii:
1. Sa-si schimbe numele , pentru ca este un forum de cercetare
nu de comedianti.
2.Sa lase deraderea fata de colegi si misto-ul si sa nu mai posteze tot felul de mascarii
cu capre, porci ,gaini sau mai stiu eu ce ,,zoofilisme'' sau alte aluzii compromitatoare
ca nu suntem la targ.
Am colegi de firma care au tras concluzia ca acest forum nu este serios!

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 31 Dec 2018, 07:27

Din ceea ce-mi spui, înțeleg că nu vrei să revină Păcălici, ci un alt utilizator, cu alt nume și alt comportament.

Concluziile unor colegi de firmă despre acest forum sunt superficiale, deci nu putem pune preț pe ele. Forumul este atât de serios pe cât îl fac oamenii săi.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Lun 31 Dec 2018, 07:33

Da Abel .In legatura cu acesti colegi eu am relatat situatia.
Pe mine ma afecteaza .Din aceasta cauza sunt si asa pornit,
impotriva mascariilor de prost gust.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 31 Dec 2018, 07:47

„Pornirea” nu ajută la nimic. Ajută în schimb exemplul tău personal. Tu comportă-te corect, iar de îndepărtarea măscăricilor mă ocup eu atunci când le vine rândul.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Lun 31 Dec 2018, 07:53

De acord. Asa trebuie procedat.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11751
Puncte : 56273
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 31 Dec 2018, 11:00

Un savant daca nu poate sa fie glumetz, inseamna ca nu este capabil de nimic, nu-i merge mintea si se crede doara el savant. Doara popii sunt seriosi.
Eu zic ca Pacalici daca vrea poate sa revina si sub un alt nume, de exemplu Mascarici fost Pacalici. Pt o atmosfera mai vesela, care sa ne dezghete mintile.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 31 Dec 2018, 12:15

Un savant superficial își ascunde neputința în spatele glumelor. Un savant adevărat vorbește direct și întreabă ceea ce nu a înțeles, căci nu prea are timp de glume. Viața e prea scurtă pentru un savant adevărat.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Hercules Lun 31 Dec 2018, 20:30

Abel Cavaşi a scris:Din ceea ce-mi spui, înțeleg că nu vrei să revină Păcălici, ci un alt utilizator, cu alt nume și alt comportament.

Concluziile unor colegi de firmă despre acest forum sunt superficiale, deci nu putem pune preț pe ele. Forumul este atât de serios pe cât îl fac oamenii săi.

Nu va inchinati ca prostii lui Pacalici. In loc sa studiati, voi ii asteptati parerea. Da stie multe, priceput la multe, cu multe ce face is deacord cu multe nu, dar parerea mea e ca mult distruge.

In loc sa asteptati parerea lui, mai bine sa luati sa studiati fir cu fir, ce nu e clar sa intrebati si ajutati unii pe altii (pentru aceasta si e forum), cine contrazice si corect argumenteaza sa fii deacord nu ca boul sa o tii pe a tau si multe alte, dar is convins in zadar zic..

Se poate de ajuns la multe lucruri frumoase, fara ca cineva sa stie de existenta lui Pacalici.
In fizica de exemplu am propus unele experimente simple, daca la teorie slabi atunci la experimente multe multe concluzii corecte de facut,..., roade nu vor fi niciodata numai din palavrageli.

Hercules
Statornic
Statornic

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 52
Puncte : 8481
Data de inscriere : 20/07/2016
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 31 Dec 2018, 21:03

Un savant adevarat cu geniu nu intreaba, nu are nevoie. El doara observa pe altii si le induce anumite idei si cai, plus ca se foloseste pt asta si de glume. Incearca sa-si descopere urmasi creativi. Cine nu intelege aceasta metoda nu va intelege niciodata mai multe si nici nu merita. Cel ce invata nu este savant niciodata, este doar un invatat dresat.
Acu sa ne intelegem, cand e vorba de medicina nu se aplica ce am spus. In medicina se cer alte calitati.  Dar in fizica e valabil.  Si intrucat sunt doua fizici total opuse, doar intruna din acestea trebuie sa fii inventiv, dar in cealalta se cere seriozitate, credulitate si ochelari de cal. Ultima este fizica cea grea, chiar foarte grea.  Si asta vad ca este cea mai cautata si laudata de marea majoritate, fizica pt uzul poporului. Este aparent o fizica serioasa, dar la o analiza pertinenta este foarte hazlie. Toate le explica prin gogoloaie si forte oculte.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Vin 11 Ian 2019, 19:39

Au iesit din inchisori mii de infractori. Se pregatesc sa fie amnestiati
toti cei care jefuiesc acest popor.
Si tu Abel il obligi pe simpaticul Pacalici sa se tot deghizeze in alte
personaje? Vezi bine ca daca are ambitie tot intra aici.
Mai necajeste el pe unul, pe altul, despre stiinta nu zice nimic, dar
lasa-l si pe el sa-si faca datoria fata de Big Brother.
De va fi el sau altul...
Macar dintre cei corupti el nu fura nimic.
Daca scapa de inchisoare Dragnea, sa fie amnestiat si Pacalici ! Se
va perece curand.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11111
Puncte : 43583
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 11 Ian 2019, 23:12

Sa fie "administriati" toti cei care fura idei, da, sunt de acord.
Dar sa fie acuzati si pedepsiti toti cei ce creaza astfel de idei.
Asta e legea compensatiei.
Inca n-ati inteles ca o idee (o anumita idee) poate fi mult mai valoroasa decat un lucru oarecare ? Poate face mult mai mult decat tot aurul din lume. Si atunci n-am zis bine ?
ORICE IDEE VALOROASA ESTE EXTREM DE PERICULOASA.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35356
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 12 Ian 2019, 06:36

De ce nu, ORICE IDEE VALOROASĂ ESTE EXTREM DE BENEFICĂ?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 29 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 29 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7941
Puncte : 33793
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 29 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum