Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de eugen Astazi la 03:54

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 03:53

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 03:38

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Ieri la 23:24

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 07:14

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 11:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 05:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Joi 25 Apr 2024, 21:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Mier 24 Apr 2024, 23:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mar 23 Apr 2024, 20:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 08:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 06:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 00:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 09:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Sam 20 Apr 2024, 15:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 07:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Mier 17 Apr 2024, 23:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mar 16 Apr 2024, 21:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Lun 15 Apr 2024, 21:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 05:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 23:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Sam 06 Apr 2024, 22:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 03:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 03:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mar 02 Apr 2024, 23:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 13:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Joi 28 Mar 2024, 23:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 02:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 02:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la curiosul în Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
CAdi (11940)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
curiosul (6652)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Razvan (6162)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Pacalici (5571)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
eugen (3790)
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Pacalici
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
CAdi
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
curiosul
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Dacu
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Razvan
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
meteor
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
gafiteanu
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
scanteitudorel
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
curiosul
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil_48
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Forever_Man
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
eugen
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Dacu
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Bordan
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Forever_Man
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
virgil_48
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
eugen
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 
Dacu
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_lcapSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Voting_barSTIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 18 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 1 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

eugen

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Joi 25 Ian 2024, 15:57

STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

5 participanți

In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Mier 11 Noi 2020, 08:48

ACESTA  PANDEMIE  A  AFECTAT  INTREAGA PLANETA .  PROPUN O  SOLUTIE SIMPLA  PENTRU REVENIREA  LA  NORMALITATE  SI  ANUME DUBLAREA  CANTITATII   DE  APA  GREA DIN  APA  POTABILA .

Erata ... pielii cu 2 de i .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil Joi 12 Noi 2020, 03:30

scanteitudorel a scris:ACESTA  PANDEMIE  A  AFECTAT  INTREAGA PLANETA .  PROPUN O  SOLUTIE SIMPLA  PENTRU REVENIREA  LA  NORMALITATE  SI  ANUME DUBLAREA  CANTITATII   DE  APA  GREA DIN  APA  POTABILA .

Erata ... pielii  cu  2  de  i .
Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Joi 12 Noi 2020, 03:55

virgil a scris: Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?
Este scris la minutul 2 .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 12 Noi 2020, 13:23

scanteitudorel a scris:
virgil a scris: Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?  
Este  scris  la  minutul  2 .
La minutul 2 scrie ca nu-ti apartin formulele si procedeul.
Asta nu poate constitui vreo descoperire ci numai un act
de sinceritate.
Nu mi se pare ca ai raspuns la intrebarea lui virgil.
Ai incercat sa bei apa cu concentratie dubla de apa grea ?
Ai vreo sursa ? Cred ca este foarte scumpa si daunatoare.
Sau acesta este noul nume sub care se comercializeaza
aghiazma ?
P.S. Unde a disparut prima pagina a acestui topic ?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Joi 12 Noi 2020, 20:42

virgil_48 a scris:
scanteitudorel a scris:
virgil a scris: Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?  
Este  scris  la  minutul  2 .
La minutul 2 scrie ca nu-ti apartin formulele si procedeul.
Asta nu poate constitui vreo descoperire ci numai un act
de sinceritate.
Da .
Nu mi se pare ca ai raspuns la intrebarea lui virgil.
Voi  raspunde   , fii  pe  pace .

Ai incercat sa bei apa cu concentratie dubla de apa grea ?
Din ce  motiv ?
Ai vreo sursa ? Cred ca este foarte scumpa si daunatoare.
Da  ,  foarte  scumpa  si daunatoare  in  concentratie mare ,ca  de  asta  este  apa  grea .    
Sau acesta este noul nume sub care se comercializeaza   aghiazma ?
Stii  ce  contine aghiazma  si care  este  procedeul  de  preparare  , de  pui  o asemenea  intrebare  in  batjocora ?
P.S. Unde a disparut prima pagina a acestui topic ?
F]]A   fugit  de  la  tine .  La  mine  apare . [/b]
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Joi 12 Noi 2020, 20:51

Stop  masina !  
Undeva cred  ca  am gresit .
Voi  explica in  cel mai scurt  timp  posibil , ce si cum .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Vin 13 Noi 2020, 03:18

Intre timp readuc aminte o metoda sugerata de unii cercetatori in lupta impotriva virusilor:  ozonarea
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU 20201110

Din cand in cand beau apa ozonata preparata instant  acasa cu un ozonator .
In prealabil am studiat cu ani in urma "Bob Beck protocol" ( postat prima data pe forum de fostul coleg Sadang) care contine 3 arme redutabile impotriva virusilor:
- impulsuri electrice de-a lungul unui traseu arterial la mana;
- apa ozonata ( aer ozonat, etc);
- argint coloidal.


Toate au fost prezentate deja pe forum de multi ani .

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Vin 13 Noi 2020, 04:17

[quote="eugen"]Intre timp readuc aminte o metoda sugerata de unii cercetatori in lupta impotriva virusilor:  ozonarea
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU 20201110

Din cand in cand beau apa ozonata preparata instant  acasa cu un ozonator .
In prealabil am studiat cu ani in urma "Bob Beck protocol" ( postat prima data pe forum de fostul coleg Sadang) care contine 3 arme redutabile impotriva virusilor:
- impulsuri electrice de-a lungul unui traseu arterial la mana;
- apa ozonata ( aer ozonat, etc);
- argint coloidal.


Toate au fost prezentate deja pe forum de multi ani .[/quote ]
eugen,
Inca  de  la  inceput  am scris  pe  subiectul  Corona  virus deschis  de CAdi  ca  acest  virus este   atipic .
Posibil  ca metodele  prezentate  de  tine  sa  nu  aiba  nici un  efect ,  ba   dimpotriva  ,  sa-l   energizeze .
Pentru  a  prepara   aghiazma   in  Biserica   se  foloseste  Busuiocul   in  vase    argintate  si   din  cate  stiu  planta   contine  ioni  de  argint  .
Poate  acesta   sa aiba  un  efect asupra  virusului.
Te  rog  sa-mi  prezinti metoda  de  obtinere  a   argintului  coloidal  pentru   a-mi  da  seama de   concentratia  ionilor  de  argint  in  solutia respectiva .
Nu  ma  ocup de  experimente  de  genul  acesta  , dar  vreau  sa  cunosc teoretic  cum stau  lucrurile .
P.s.  Pe  Facebook , cred ca in primavara si  neoficial  intr-o  postare ,   am recomandat  Biserici   Ortodoxe  Romane  sa  foloseasca  cat  mai  mult  Busuioc  in  aghiazma .
Asa  am considerat  eu  la  vremea  respectiva  ca  este  bine .
Rau nu  ar fi  facut,  dimpotriva . 
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Vin 13 Noi 2020, 15:54

Eu inteleg asa :entitatile  bio au parametri electrici care odata dati peste cap prin bruiaj electric specific pot fi anihilate.
Toate cele trei metode mentionate de mine implica electricitatea la lucru la nivelul bio.
Logica e foarte simpla: o entitate gen virus are anumiti parametri electrici ca sa existe. In afara acestor parametri stresul electric il face sa colapseze.
Ceva de genul"ii sar sigurantele".
Mai multe detalii se pot afla din cartea "Corpul electric " a lui Beck.
Ca observatie generala, s-a observat ca starea de sanatate si starea de boala in organism presupun doua activitati electrice de stari diferite. Prin corectarea starii electrice locale se poate induce vindecare.

Metoda Beck recomandata pentru argint coloidal pe care am aplicat-o si in urma careia am obtinut argint coloidal consumat ani de zile fara probleme este urmatoarea:
Electroliza in apa distilata, dedurizata si demineralizata de ppm zero ( cea mai apropiata pe care am gasit-o fiind apa de baterie auto).
Se folosesc electrozi de argint puritate 99,99%., Tensiune 27 vcc .
Scopul este obtinere de atomi de argint in suspensie coloidala care au efect catalitic in corp, intra si ies din corp, nu raman in corp.




eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

scanteitudorel apreciază acest mesaj

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Vin 13 Noi 2020, 19:44

eugen a scris:Eu inteleg asa :entitatile  bio au parametri electrici care odata dati peste cap prin bruiaj electric specific pot fi anihilate.
Buna idee , dar trebuie gasite solutiile optime .
Toate cele trei metode mentionate de mine implica electricitatea la lucru la nivelul bio.
OK.
Logica e foarte simpla: o entitate gen virus are anumiti parametri electrici ca sa existe. In afara acestor parametri stresul electric il face sa colapseze.
Situatia este identica indiferent de virus ? Intreb pentru ca Sars Cov 2 se pare a fi mai special , prin dimensiune , compozitie s.a.m.d.
Ceva de genul"ii sar sigurantele".
Sau de genul ,, i-am taiat Oxigenul "
Mai multe detalii se pot afla din cartea "Corpul electric " a lui Beck.
Sa vad ce gasesc pe net .
Ca observatie generala, s-a observat ca starea de sanatate si starea de boala in organism presupun doua activitati electrice de stari diferite. Prin corectarea starii electrice locale se poate induce vindecare.
Cum se determina zona, ce urmeaza a fi supusa corectie electrice ?

Metoda Beck recomandata pentru argint coloidal pe care am aplicat-o si in urma careia am obtinut argint coloidal consumat ani de zile fara probleme este urmatoarea:
Electroliza in apa distilata, dedurizata si demineralizata de ppm zero ( cea mai apropiata pe care am gasit-o fiind apa de baterie auto).
Apa distilata .
Se folosesc electrozi de argint puritate 99,99%., Tensiune 27 vcc .
In mod logic trebuie sa fie un timp de expunere .Care este si de ce ?
Scopul este obtinere de atomi de argint in suspensie coloidala care au efect catalitic in corp, intra si ies din corp, nu raman in corp.
Inteligenta metoda .
Am inteles .
In situatia prezentata de tine se obtine atomi de argint in suspensie .
De ce denumirea de argint coloidal ?




scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Sam 14 Noi 2020, 14:20

O sa incerc sa-ti raspund cumulat.

Daca nu gasesti Bob Beck protocol si te intereseaza, poti incerca acest link:
https://www.bob-beck-protocol.be/downloads/beck-protocol-handbook.pdf
Gasesti detalii despre  impulsorul electric cu schema, folosit la dezintegrarea virusilor, magnetopulsor, argint coloidal si ozonatorul de apa.

In articolul de mai jos se argumenteaza depistarea unei manifestari electrostatice la Covid 19 si sanse de cura prin influenta acestui potential.

https://www.researchgate.net/publication/339710565_Structurally_Observed_Electrostatic_Features_of_the_COVID-19_Coronavirus-Related_Experimental_Structures_inside_Protein_Data_Bank_A_Brief_Update

"..for the he first time, this article reports a comprehensive set of electrostatic features sucked out of...available COVID-19 coronavirus-related structures .

...potential therapeutic candidates against **** outbreaks of the COVID-19 coronavirus diseases."

Corpul electric, de la pagina 163 Beck prezinta caz de vindecare pe os fracturat cu minicurenti electrici.
https://www.emfresearch.com/the-body-electric/
Aceeasi metoda este sugerata de profesorul german Meyl cu
cu unde longitudinale:
http://www.k-meyl.de/go/Primaerliteratur/Magnetic_Waves-Enable-Cell_Communication.pdf
"La capatul receptor, procesul reversibil are loc, si informatia transportata este convertita inapoi in structura chimica.
Energia necesara sa activeze procesele chimice este data de insasi unda magnetica scalara.

At the receiving end, the reverse process takes place and the transported information is converted back into a chemical structure. The necessary energy required to power the chemical process is provided by the magnetic scalar wave itself."

De remarcat si efectul bio-piezoelectric :
https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/piezoelectricity

Timpul de electroliza depinde de concentratia de argint in apa distilata.
La o concentratie de 10 ppm - pe care am folosit-o eu- timpul de coloidizare este pana intr-o ora.
Ppm se masoara cu un aparat de masurarea conductivitatii electrice in apa.

Se numeste argint coloidal pentru ca atomii de argint se afla in suspensie in apa, ca o ceata.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 15 Noi 2020, 06:12

eugen a scris:O sa incerc sa-ti raspund cumulat.

Daca nu gasesti Bob Beck protocol si te intereseaza, poti incerca acest link:
https://www.bob-beck-protocol.be/downloads/beck-protocol-handbook.pdf
Gasesti detalii despre  impulsorul electric cu schema, folosit la dezintegrarea virusilor, magnetopulsor, argint coloidal si ozonatorul de apa.

In articolul de mai jos se argumenteaza depistarea unei manifestari electrostatice la Covid 19 si sanse de cura prin influenta acestui potential.

https://www.researchgate.net/publication/339710565_Structurally_Observed_Electrostatic_Features_of_the_COVID-19_Coronavirus-Related_Experimental_Structures_inside_Protein_Data_Bank_A_Brief_Update

"..for the he first time, this article reports a comprehensive set of electrostatic features sucked out of...available COVID-19 coronavirus-related structures .

...potential therapeutic candidates against **** outbreaks of the COVID-19 coronavirus diseases."

Corpul electric, de la pagina 163 Beck prezinta caz de vindecare pe os fracturat cu minicurenti electrici.
https://www.emfresearch.com/the-body-electric/
Aceeasi metoda este sugerata de profesorul german Meyl cu
cu unde longitudinale:
http://www.k-meyl.de/go/Primaerliteratur/Magnetic_Waves-Enable-Cell_Communication.pdf
"La capatul receptor, procesul reversibil are loc, si informatia transportata este convertita inapoi in structura chimica.
Energia necesara sa activeze procesele chimice este data de insasi unda magnetica scalara.

At the receiving end, the reverse process takes place and the transported information is converted back into a chemical structure. The necessary energy required to power the chemical process is provided by the magnetic scalar wave itself."

De remarcat si efectul bio-piezoelectric :
https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/piezoelectricity

Timpul de electroliza depinde de concentratia de argint in apa distilata.
La o concentratie de 10 ppm - pe care am folosit-o eu- timpul de coloidizare este pana intr-o ora.
Ppm se masoara cu un aparat de masurarea conductivitatii electrice in apa.

Se numeste argint coloidal pentru ca atomii de argint se afla in suspensie in apa, ca o ceata.
Multa  informatie si-ti multumesc .
Trebuie  sa  analizez  cu  multa   atentie  fiecare   capitol   in  parte   si   sa-ti raspund  in  mod  punctual.
Deocamdata vreau  sa  continui   topicul  de  la postarea   STOP  MASINA   si  mai ales  sa   le    raspund  celor  doi utilizatori   cu  numele  de  virgil .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 15 Noi 2020, 06:53

virgil a scris:  Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?
Cu   ani  in  urma  am  studiat  metoda  de  producere  a  apei  grele folosita  ca  moderator  in  Centralele  Atomoelectrice  , din  simplul  motiv  ca  pretul  unui  litru la  vremea  respectiva   costa  in  jur  de  68 $.  Pret   foarte  mare .
Astfel ca  am propus  prin  intermediul  unei  Cereri  de  Brevet  de  Inventie  oamenilor  de  stiinta sa   aplice  un  alt  mod  de  obtinere  .
Anume ;  
Separatia moleculelor  de  Dioxid  de   Deuteriu de   moleculele  de  H 2  O , din   apa  folosita la Electrocentrale  ca   agent  de  lucru   la   temperatura  de  520  de  grade  Celsius    sub  forma  de ,, abur  uscat ".
Acest  abur  uscat  in  a  care-i compozitie  se  afla  cele  doua   tipuri  de  molecule , in  deplasarea  lui  catre   turbina  era   supus  unui  camp   magnetic   ,  (  variabil  in  spatiu  pe  axa  x;   +  LIO pe  axa  z ; + variabil  pe axa  y  )   si un  camp    electromagnetic  de   o  anumita   frecventa  ,(   aplicat  tot  pe  axa  z),   aleasa   in  functei  de  intesitatea  campului  magnetostatic   alicat  ,  gen   Stern- Gherlacht
Moleculele  de  apa  isi  continua  drumul nestingerit ,iar  moleculele  de D 2 O sunt   directionate   catre sistemul de racire si colectare  .  
M-am  suparat  pe   examinator   pentru  faptul  ca  mi-a  pus  o  intrebare stupida  de  genul  ,,  Care  este   frecventa  undei   electromagnetice  necesare  ? "   Nu   i-am raspuns   si  astfel ca  in  final  am  primit urmatoarea  decizie  ;
Este  o  idee .  
Bingo   !
Atunci  am citit  si  aflat  mai  multe  despre Hidrogen  si  izotopii  lui ,  Oxigen ,  respectiv  apa .  
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil Dum 15 Noi 2020, 08:40

scanteitudorel a scris:
virgil a scris:  Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?
Cu   ani  in  urma  am  studiat  metoda  de  producere  a  apei  grele folosita  ca  moderator  in  Centralele  Atomoelectrice  ,  
Este laudabil daca ideia ta functioneaza in producerea apei grele, dar ce legatura exista intre apa grea si virusi ? cat de compatibila este apa grea cu viata omului ?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 15 Noi 2020, 19:08

virgil a scris:
scanteitudorel a scris:
virgil a scris:  Ce studii ai facut in aceasta directie care te conduc la aceasta concluzie?
Cu   ani  in  urma  am  studiat  metoda  de  producere  a  apei  grele folosita  ca  moderator  in  Centralele  Atomoelectrice  ,   
Este laudabil daca ideia ta functioneaza in producerea apei grele, dar ce legatura exista intre apa grea si virusi ?  cat de compatibila este apa grea cu viata omului ?
Urmareste mai departe subiectul , vei afla .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 15 Noi 2020, 19:43

Asa  cum am  scris , cu  multi ani in  urma  am  studiat  apa si  apa grea .  Tot  atunci am aflat  ca  apa  grea  intr-o anumita   concentratie   este  folosita  si in  medicina  pentru    distrugerea  unor  microoganisme ,  dar nu  aceasta   situatie  m-a  dus  la concluzia  ca  apa  grea  introdusa  in organism rezolva   problema  Pandemiei .
Din  intamplare  am  vrut  sa  vad   cum  evolueaza  situatia  in  tarile  nordice  si am  aflat ca  in  Norvegia  rata   de infectare / decese  este  incomparabil  mai  mica ca  la  noi .  Vezi in  Video .
Se  poate  spune  ca  am  avut  o  revelatie  si am  legat  acest  fapt  de apa potabila .
Stiu  ca  in  timpul celui  de -al doi-lea  razboi  mondial nemtii au  construit   o  fabrica de  producere  a   apei grele  in  Norvegia ,   de  unde  si concluzia   ca  in  apele  norvegiene  concentratia  de  apa   grea  este  mare .
Dupa  ce  am realizat si  publicat  materialul  video , o   cunostinta  din  Italia  preocupat  si el de  acest  subiect  mi-a  trimis aceasta :
https://qlarivia.ro/ce-este-apa-cu-continut-redus-de-deuteriu/?fbclid=IwAR3O2Sevo_aHEbp9L5n5XixqTao0y5MzWx_wA2DjtXt8rVBL96EmNjsMffs  
Atunci  am  aflat  ca  de  fapt in   apele  nordice  concentratia  de Dioxid  de  Deuteriu  este mai  mica  .  Si  tot  atunci am  gasit   raspuns  la  o  intrebare  care  m-a  framantat  inca  din  martie  .
De  ce copiii si  tinerii  nu   se  imbolnavesc intr-un   numar  asa   de  mare  ?
Raspunsul il  gasiti  in  materialul  de  mai sus .


Si  astfel  am  ajuns  la  concluzia  ca nu  dublarea  procentului  de  apa grea   din  apa  potabila  este  solutia  vindecatoare ,  dimpotriva  eliminarea  ei pe  cat  mai  mult  posibil   din  organism .
Nota  :
In  acest   text s-a  strecurat  o greseala . ,,  Apa cu conținut de deuteriu poate ajuta în purificarea organismului "  S-a  omis  cuvantul redus
P.s.
Este  usor  sa  introduci anumite   substante chimice  in   organism .
 Problema  care  se  pune   este   urmatoarea ;
Cum  pot  fi  eliminate  ?
P.s.s.
,, Numai cine  nu  munceste  nu   greseste"  si  adaug ,
Ati  recunoaste  si  indrepta   greseala ,  este  o  datorie  de  onoare .  
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

virgil apreciază acest mesaj

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 16 Noi 2020, 03:38

Beti apa saracita in deuteriu.  Cum o saraciti acasa ?
Simplu.  O puneti la inghetat in congelator si cand incepe sa faca primele cristale de gheata, le filtrati si le aruncati.  Sau le dati la dusmani, la mama soacra, etc.
Apoi iarasi restul il puneti la inghetat si iar aruncati primele cristale care au inghetat, trecand totul printrun filtru fin.  E recomandat ca sa rotiti incet vasul tot timpul inghetarii.
Procesul de inghetare e recomandat sa aiba loc foarte lent, preferabil la minus un grad C.
Explicatia e simpla.   Sa vedem daca stiti, daca nu, va vand eu pontul.
Apa grea rezultata o puteti folosi si la un proces de electroliza, astfel scapam de aceasta otrava.
Prin electroliza se rupe molecula si rezulta H, O si neutroni.  Apoi neutronii in timp se transforma singuri in hidrogen, nu se stie cum si ies sub forma unor bule.  Practic avem deci in loc de H2O cam asa: H3O sau H4O in cazul ca hidrogenul era tritiu, adica facea apa foarte grea.  Foarte interesant acest neutron, care se ataseaza la apa doar in anumite conditii.  Marea majoritate a substantelor si elementelor chimice cu mai multi protoni au si multi neutroni.  De exemplu Heliul are doi hidrogeni=protoni si doi neutroni.  Intre protoni si neutroni au loc foarte rapide schimburi de cuante, practic se transforma neincetat cu o viteza uluitoare unul in celalalt.  Asa-i ca nu stiati, ca nici o carte de "specialitate" nu dezvaluie acest secret.  Un neutron lasat singur se transforma in cateva minute in hidrogen, iar in anumite conditii hidrogenul se transforma in neutron, facand implozie. Astfel volumul devine de 100.000 mai mic. Un litru de hidrogen lichid transformat in neutroni devine invizibil, dar greutatea foarte mare rezultata nu va putea sa fie suportata de nici un recipient.  Se va gauri si neutronii se vor adanci in Pamant, urmand ca dupa un timp ce ramane sa redevina iar hidrogen.  Ce frumos !  Ce frumos va exploda bomba cu neutroni !  Daca aveti undeva vreo butelie cu hidrogen comprimat lichid, nici nu stiti ce aveti ! Poate deveni deuteriu sau tritiu sau numai neutroni !
https://destepti.ro/bomba-cu-neutroni-o-inventie-iresponsabila-a-epocii-moderne

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue0 / 100 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


scanteitudorel apreciază acest mesaj

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Lun 16 Noi 2020, 21:24

https://destepti.ro/bomba-cu-neutroni-o-inventie-iresponsabila-a-epocii-moderne
Aici  am  sa  dau  un  citat  dintr-un  film :
,,  Cunosc  1000  de  moduri de-a  ucide  si  nici  unul  de-a reda  viata .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 22 Noi 2020, 00:18

Tudorele, eu nici in anul 2016 nu am inteles dece avea topicul acela
nevoie de asa titlu bombastic ?
https://cercetare.forumgratuit.ro/t2320p210-stiinta-fara-credinta-dezastru-stiinta-plus-credinta-minune#74734
Erau abordate acolo diverse aspecte, ai inceput cu parerea ta ca
se poate obtine energie excedentara din montaje cu magneti. Dar
nu imi amintesc sa fi aparut dovada unei minuni.
Nici nu mi-a fost clar la ce credinta ta refereai, cea in stiinta, in
religie, in religia ortodoxa...
 Stiinta cu credinta = minune      !!!
 Stiinta fara credinta = dezastru       !!!
Nici acum nu ti s-a parut exagerat acest titlu ? Este drept ca in
2016 ai pus semnul intrebarii dupa titlul mentionat. Minune a fost
arderea pe rug a lui Giordano Bruno ? Sau ca unii reprezentanti ai
bisericii ortodoxe romane manifesta ostilitate fata de masurile
impuse in pandemie fiindca le afecteaza veniturile?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 22 Noi 2020, 19:37

virgil_48 a scris:Tudorele, eu nici in anul 2016 nu am inteles dece avea topicul acela
nevoie de asa titlu bombastic ?
https://cercetare.forumgratuit.ro/t2320p210-stiinta-fara-credinta-dezastru-stiinta-plus-credinta-minune#74734
Erau abordate acolo diverse aspecte, ai inceput cu parerea ta ca
se poate obtine energie excedentara din montaje cu magneti. Dar
nu imi amintesc sa fi aparut dovada unei minuni.
Nici nu mi-a fost clar la ce credinta ta refereai, cea in stiinta, in
religie, in religia ortodoxa...
 Stiinta cu credinta = minune      !!!
 Stiinta fara credinta = dezastru       !!!
Nici acum nu ti s-a parut exagerat acest titlu ? Este drept ca in
2016 ai pus semnul intrebarii dupa titlul mentionat. Minune a fost
arderea pe rug a lui Giordano Bruno ? Sau ca unii reprezentanti ai
bisericii ortodoxe romane manifesta ostilitate fata de masurile
impuse in pandemie fiindca le afecteaza veniturile?
Ce se  intampla  ,,Dotore "?
Intr-un  alt  subiect   intrebi  un    utilizator  :
Esti sponsorizat de biserica ?
Mie   imi scrii asa  ceva :
,,Sau ca unii reprezentanti ai  bisericii ortodoxe romane manifesta ostilitate fata de masurile
impuse in pandemie fiindca le afecteaza veniturile?"
 Nu  ai  alta  treaba mai  buna  de  facut ,  decat   sa  scormonesti in   subiecte  postate  cu  ani  in  urma   si   sa-mi  pui  acum   intrebari  stupide  ?
Ei  bine  ,  la  intrebari  de  felul  acesta eu  nu  vreau  sa-ti raspund ,  din  simplul  motiv  ca le  consider   ca  fiind  puse  la  misto.
Adica ;  ,, mistocareala  ieftina "

A  inceput  razboiul  religiilor ?
Deja vad ca unii sapa  de  zor  la  stalpul  fundamental  al  nemului  romanesc .
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25275
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 22 Noi 2020, 21:31

scanteitudorel a scris:
virgil_48 a scris:Tudorele, eu nici in anul 2016 nu am inteles dece avea topicul acela
nevoie de asa titlu bombastic ?
https://cercetare.forumgratuit.ro/t2320p210-stiinta-fara-credinta-dezastru-stiinta-plus-credinta-minune#74734
. . . . .
A  inceput  razboiul  religiilor ?
Deja  vad   ca  unii sapa  de  zor  la  stalpul  fundamental  al  nemului  romanesc .
Si daca unii sapa, tu ai venit sa consolidezi pe acest forum
ceace ai decretat ca este "stalpul fundamental..." ?
Crezi ca aceasta va fi cauza prabusirii neamului romanesc ?
Din cauza unor cuvinte, cade neamul ?
Permite-le unora sa nu fie de acord cu parerea ta si renunta
la incercarile disimulate de promovare religioasa.
Propun administratorului, daca in regulamentul forumului nu
exista asa ceva, sa introduca "interzicerea propagandei
religioase". Fiindca titlurile la care m-am referit, postate cu
majuscule, asta constituie.
Nota ulterioara:
Regulamentul forumului asta prevede:
4 - Nu sunt acceptate încercări de convertire religioasă, instigare la violenţă
sau fapte antisociale.
Propun sa se modifice cuvantul convertire in propaganda.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 23 Noi 2020, 00:18

Credinta fara stiinta = dezastru.
Dumnezeu este cel mai mare savant.
Dar a facut si mari greseli, nu toata creatia lui e reusita.  A se vedea ca marea majoritate este un rebut.
Atatea rebuturi umane, atatea cataclisme, atatea planete ce nu pot sa fie locuite, atatea astre care explodeaza si galaxii care se ciocnesc, etc.
Pesemne ca prin noi, prin unii dintre noi incearca sa mai dreaga busuiocul, dar de multe ori omul e si mai distructiv.  Unii dintre noi se joaca si se cred Dumnezeu. Unii evolueaza, altii involueaza.
Si Dumnezeu nu da nici un comunicat, nu ne expune "starea lumii", nu ne zice nimic nici de Anul Nou...
Si unde mai pui, ca in trecut s-a incurcat cu o pamanteanca, care i-a facut un fiu, care a incurajat betia, facand din apa, vin.  (Eu personal nu pot face decat invers, din vin fac apa, cand ma pish.)   Cica a mai vindecat si un orb, pe Lazar si niste leprosi, dar cine a fost de-vina ca erau bolnavi ?  Ma gandesc asa, Dumnezeu daca vroia putea sa faca nenumarati fii si sa-i puna la treaba, sa mai indrepte lucrurile pe aici. Inteleg sa trimita pedepse, ca multi sunt vinovati, dar de ce sa fie pedepsiti si nevinovatii ?  Ce stiinta e asta ?

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue0 / 100 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Lun 23 Noi 2020, 06:56

gafiteanu a scris:Credinta fara stiinta = dezastru.
Dumnezeu este cel mai mare savant.
Dar a facut si mari greseli, nu toata creatia lui e reusita.  A se vedea ca marea majoritate este un rebut.
Atatea rebuturi umane, atatea cataclisme, atatea planete ce nu pot sa fie locuite, atatea astre care explodeaza si galaxii care se ciocnesc, etc.
Pesemne ca prin noi, prin unii dintre noi incearca sa mai dreaga busuiocul, dar de multe ori omul e si mai distructiv.  Unii dintre noi se joaca si se cred Dumnezeu. Unii evolueaza, altii involueaza.
. . . . .
Dom Profesor, in coliziunea mea cu Tudorel, nici nu este vorba de
dumnezeu. Eu chiar ii stimez si ii inteleg pe cei care cred sincer in
el . Doar ca acestia sunt foarte rari si nu se bat cu pumnul in piept.
Cei care o fac, sunt activisti BOR. Acestia nu sustin credinta ci
interesele corporatiei. Cea mai puternica si bogata din Romania.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Lun 23 Noi 2020, 13:40

Stiinta folosita de oameni fara Dumnezeu a dus de exemplu la un mega genocid instantaneu de genul Hiroshima-Nagasaki.
In general razboaiele de distrugere in ultima instanta a fiintelor omenesti, presupun foarte multa stiinta si tehnica avansata.
Devine absurd ca stiinta controlata de pagani foloseste pentru dezastre.
Un exemplu poate fi si covidizarea furibunda.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

scanteitudorel apreciază acest mesaj

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Lun 23 Noi 2020, 23:08

eugen a scris:Stiinta folosita de oameni fara Dumnezeu a dus de exemplu la un mega genocid instantaneu de genul Hiroshima-Nagasaki.
In general razboaiele de distrugere in ultima instanta a fiintelor omenesti, presupun foarte multa stiinta si tehnica avansata.
Devine absurd ca stiinta controlata de pagani foloseste pentru dezastre.
Un exemplu poate fi si covidizarea furibunda.
Crezi ca se pot detasa realizarile stiintei in daunatoare sau benefice in
functie de religia realizatorilor, atei sau crestini, mozaici, musulmani...?
Am serioase rezerve !
Pe oamenii de stiinta nu-i anima credinta ci interesele. Stiinta este
stiinta, nu este sora constiintei. Cu aceasta din urma are divergente
grave.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Mar 24 Noi 2020, 07:23

Nu stiinta e problema.
Utilizarea ei.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 26 Noi 2020, 03:34

eugen a scris:Nu stiinta e problema.
Utilizarea ei.
Realizarile stiintei care pot fi folosite in scopuri malefice, nu apar
din intamplare. Nici bomba atomica nici virusul covid nu au fost
obtinute cu ganduri curate sau din dragoste de oameni.
Nu stiinta e problema.
Intentia celor care o sustin material, este. Ei o vor utiliza cum au
planificat.
Norocul nemtilor a fost ca au pierdut razboiul mai devreme.  Laughing

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 02/12/2013

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de eugen Joi 26 Noi 2020, 12:23

Germania a pierdut militar batalia. Dar razboiul l-a continuat economic.
Apoi mai este si exportul fortat de creiere gen von Braun.
Germani experti au colonizat fortat USA dupa 2RM.
Unele versiuni admit ca seringile lui Mengele au fost modernizate in vaccinari.
Iar cu Apollo spre Luna, eu cred mai degraba ca putea ascunde crearea unor rachete cu raza lunga de actiune militara. Von Braun fiind expert inca de pe timpul lui Hitler, cand il aburea cu programe spatiale nefinalizate in Germania, dar continuate in studiourile Disney din USA...

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Left_bar_bleue10 / 1010 / 10STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3791
Puncte : 32356
Data de inscriere : 18/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

STIINTA  FARA   CREDINTA   DEZASTRU Empty Re: STIINTA FARA CREDINTA DEZASTRU

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum