Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de CAdi Astazi la 19:48

» Concluzii asupra relativității
Scris de virgil_48 Astazi la 11:30

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Ieri la 18:23

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Ieri la 10:26

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de eugen Ieri la 10:23

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Mar 07 Mai 2024, 09:55

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 02 Mai 2024, 07:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Mier 01 Mai 2024, 09:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


Top postatori
virgil (12193)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (11936)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11216)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6677)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3792)
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
curiosul
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Free energy - Pagina 3 Vote_lcapFree energy - Pagina 3 Voting_barFree energy - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 10 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 10 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Free energy

+21
Pacalici
virgil_48
omuldinluna
synthesis
meteor
Abel Cavaşi
sandokhan
intelegatorul
gafiteanu
WoodyCAD
totedati
Razvan
cris
CAdi
sadang
virgil
cornili
nic
mm
eugen
george
25 participanți

Pagina 3 din 22 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Urmatorul

In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Free energy

Mesaj Scris de george Vin 12 Feb 2010, 08:40

Rezumarea primului mesaj :

Depindem foarte mult de sistemele de furnizare a energiei centralizate.Ce e mai rau;nu faptul ca facturile sunt adesea greu de suportat ci faptul ca te pot lasa atunci cand ai cea mai mare navoie.Nu vreau sa-mi imaginez un scenariu in care furnizarea energiei electrice s-ar sista intr-un intreg orasi,pe o perioada de cateva zile,in conditii de ger extrem.Ar genera imposibilitate in furnizarea apei potabile,a agentului termic...Asemenea pericole planeaza permanent asupra noastra,fara sa le constietizam.Un sistem propriu de producere a energiei electrice independent e visul fiecarui utilizator.Cum trebuie sa arate un astfel de generator? Spre conversia carei energii ne indreptam?Cat va fi el de eficient?


george, am mutat aici topicul tău de la „Propuneri cu formă brută”, deoarece am considerat că nu este o propunere de idee interesantă, ci este doar o problemă ridicată ce trebuie rezolvată (cu o idee interesantă). Te rog, corectează-mă dacă am greşit! Abel


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Joi 23 Ian 2014, 09:23, editata de 2 ori (Motiv : Am transformat majusculele din titlu în minuscule.)

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue7 / 107 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20568
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de george Vin 13 Aug 2010, 23:09

Virgil,o parte din exprimarile ce i le imputi lui cornili imi apartin mie.Referitor la utilizarea condensatoarelor la generatorul asincron autonom,am indicat sursa si autorul informatiei.Iti garantez eu ca acel om nu se inseala.

george
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 1181
Data de inscriere : 07/04/2009

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de virgil Sam 14 Aug 2010, 09:31

Ori ce garantie trebuie sa aiba la baza un experiment, care sa poata fi reprodus. Ai facut, sau ai participat la un asemenea experiment? Daca nu, fii mai rezervat, pentru ca sustii ceva ce nu poate fi demonstrat.

virgil
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 12193
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de george Sam 14 Aug 2010, 23:24

Masina asincrona in regim de generator autonom,am avut-o subiect la examenul din semestrul I-2010;a fost si tema unei lucrari de laborator.Daca totusi nu ma crezi,googleste
acest subiect si vei gasi dovezi suficiente sa te convinga.
Niciodata nu e tarziu sa invatam ceva ce n-an stiut.

Referitor la efectul Coanda,parerea mea e ca se poate obtine un plus de energie ,Vezi " Adjustable Air Amplifiers";mai discutam.

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue7 / 107 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20568
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de virgil Dum 15 Aug 2010, 07:55

Nu ma refeream la masina asincrona, ci la pompele acelea legate in serie.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55610
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de cornili Dum 15 Aug 2010, 09:57

virgil a scris:Nu ma refeream la masina asincrona, ci la pompele acelea legate in serie.
hidro-pompe centrifuge. iesirea libera, f. libera

cornili
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : corny
Numarul mesajelor : 20
Puncte : 15461
Data de inscriere : 20/04/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

http://sites.google.com/site/corniylee/

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de cornili Dum 15 Aug 2010, 10:06

george si virgil amandoi aveti dreptate intr-o masura mai mica sau mai mare dar prea le amestecati rau de dragul con-versa-tradic-tiei. uniti-va constructiv si... oricum va multumesc, discutiile contradictorii constructive duc la mari realizari. nicimeni nu e atot cunoscator dar "cand logica este dublata de intuitie este profetie curata" cornylee

cornili
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : corny
Numarul mesajelor : 20
Puncte : 15461
Data de inscriere : 20/04/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

http://sites.google.com/site/corniylee/

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de virgil Lun 16 Aug 2010, 12:20

Concret, cate pompe ai legat in serie si care a fost bilantul energetic?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55610
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty teoria ca... dar practica te omoara

Mesaj Scris de cornili Lun 16 Aug 2010, 20:57

virgil a scris:Concret, cate pompe ai legat in serie si care a fost bilantul energetic?
stii cat costa 4 pompe centrifuge ukraina, ieftine, asincrone, de 0.75kw, 1+3? pune fonduri la lucru nu mai bate campii-le. da e supra unitar. gratis iti dau tie, "teoriticianule" tine cont doar de f centrifuga, vortexul, doar el sta la baza dinamicii universale, restul e teorie de batut campii-le. elelectronul(i) se invarte si se va... de ce? nu fii(ti) ignoranti fiti romani. vreti moca, va-m dat.

cornili
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : corny
Numarul mesajelor : 20
Puncte : 15461
Data de inscriere : 20/04/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

http://sites.google.com/site/corniylee/

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de george Lun 16 Aug 2010, 22:58

cornili,inainte de a da banii pe pompe,hai sa simulam un asfel de experiment;
-avem o aductiune de apa cu o diferenta de nivel de 100 m.
(ne -am intepat in aductiunea hidrocentralei V.I.Lenin)
-dispunem de numar nelimitat de pompe centrifuge de acelasi tip.
Cum procedam:
-Pe aductiunea de apa avem un robinrt cu care putem regla debitul.
-cuplam prima pompa si deschidem robinetul pana pompa ajunge la turatia nominala.Cuplam masina electrica asincrona in regim de generator.Marim debitul pompei si sarcina generatorului pana la puterea nominala a generatorului.O depasire a caracteristicilor nominale,desi e posibila,va distruge ansamblu.
-pe rand cuplam pompe si le aducem la puterea nominala ca in primul caz.
-Dupa un anumit numar de pompe (5-10),vom avea surpriza sa constatam ca nu vom mai putea sa atingem puterea nominala pe fiecare pompa in parte,desi robinetul e deschis la maxim.

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue7 / 107 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20568
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Sam 28 Mai 2011, 22:12

Pentru disocierea apei Mayer foloseste metoda potentialului electric inalt obtinut cu un circuit electric rezonant(pierderi minime de energie joule).
Potentialul inalt este aplicat in impulsuri dipolului electric care este molecula de apa:oxigen electronegativ/2 hidrogeni electropozitivi.Alungirea moleculei se face in camp electrostatic, cu pierderi minime de energie. De la un anumit potential electric in sus, apa se "rupe" in oxigen si hidrogen.
Mayer aplica de asemenea notiunile de vortex, model nuclear schell(in care componentele subprotonice vibreaza in rezonanta cu vortexul energetic cosmic -una din cheile free energy), laser,etc.
El explica de asemenea un gen de ardere detonanta in care componentele sunt preexcitate cu potential electric inalt, laserizate si in momentul arderii propriu-zise se produc tranzitii multiple de electroni care "cad" ca meteoritii pe orbitele finale, aprinzandu-se si degajand abundent energie.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Sam 28 Mai 2011, 23:07

Interesant subiect ai atins eugen. Sper sa nu tii pui pe prea multi pe cap! Daca te pot ajuta cu ceva despre Stanley Meyer o voi face cu placere!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de george Sam 28 Mai 2011, 23:19

Disocierea apei si utilizarea produsului(HHO) pentru producerea energiei este un subiect"la moda",intens tratat.
Aplicatia cea mai simpla e pe motoarele cu ardere interna unde se obtine o importanta economie de catburant.Reusita se datoreaza nu faptului ca HHO genereaza o energie mai mare decat cea consumata pentru producerea sa ci faptului ca hidrogenul este un excelent detonant;explodeaza in concentratii cuprinse intre 5 si 85%,caracteristica ce n-o are nici un alt gaz.
Prezenta sa in amestecul carburant,inbunatateste arderea...

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue7 / 107 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20568
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Sam 28 Mai 2011, 23:59

Sadang, multumesc mult.
Am redat intelegerea mea asupra metodei Mayer, incercand sa ma exprim concis, fara a crea intelegeri false.
Vad ca forumul duduie de informatie. Se lucreaza din plin.
Mai devreme sau mai tarziu trebuie sa apara si rezultate practice.
Cunoscatorii buni de engleza tehnica si mai bine pregatiti decat mine poate vor intelege mai precis metoda Mayer.

George! inteleg ce scrii, functioneaza. Senzatia mea este ca ni s-a indus o pista depasita acest hho care katalizeaza arderea. Desi functioneaza, inventatorii au mers foarte departe.
Acest "departe" nu tine doar de stiinta.Tine de curaj, de sacrificiu.
Energia nu este o problema tehnica. Este o afacere.
Cancerul nu este o boala. Este o afacere.
Sunt destule exemple.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de CAdi Dum 29 Mai 2011, 00:17

Eu as fi mai retinut cu obtinerea H2 din apa!

Aceasta metoda daca se imbunatateste si ar fi aplicabila la motoare ar fi un dezastru ECOLOGIC !
Cum in lumea asta sunt milioane de masini, avioane, nave maritime etc. asta ne-ar mai lipsi sa distrugem si apa de pe planeta noastra!
Sunt impotriva acestei tehnologi categoric!
Asta ne mai trebuie sa distrugem si planeta...


Energia Solara este o energie curata si ecologica...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57134
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 09:46

Si acum nu distrugem planeta cu tehnologiile actuale? Nu realizezi ca in spatele acestor tehnologii actuale nu exista altceva decat PROFITUL? Realizat de cei putini si destepti (si implicit mai putin intelepti) pe spatele celor multi si prosti? Arata-mi o singura tehnologie oferita free for all!

Descompunerea apei este folosita in particular de multa lume, in diferite dispozitive, inclusiv la motoare pe "apa", defapt motoare care folosesc amestecul de H cu O din aer. Din amestecul asta rezulta in cea mai mare proportie "apa", asa ca nu vad ce poluare ar putea face, comparativ cu combustibilii clasici si cu tehnologia actuala. Asa ca nu vad cum am putea distruge apa de pe planeta, folosind descompunerea acesteia.

Arata-mi o singura tehologie care nu foloseste apa in procesul de realizare a acesteia. Inclusiv la realizarea celulelor foto-voltaice se foloseste apa. Iar apa reziduala rezultata in urma tuturor acestor pompoase tehnologii cum se cheama? Abia asta se cheama distrugerea planetei!

"Electric power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels." –Nikola Tesla

“Tesla 'Harnesses' Cosmic Energy”, Philadelphia Public Ledger, Nov 2, 1933.

Exista tehnologii la care mireanul de rand nici macar nu viseaza. Si sunt folosite in mod curent. Doar ca nu le vedem, pentru ca nu le intelegem. Le atribuim calitatea de minuni, facem cateva cruci, mai zicem si-un "Duca-se pe pustii!" sau "Piei *****!" si gata ne-am scos, ne intoarcem inapoi la telecomanda, ca-i mai confortabil. Crezi ca degeaba fac eu trimitere la documentele dinainte de 1900. De atunci s-a scindat stiinta in doua. Una oficiala, moarta, pe care o invatam cu totii, si care o acopera pe o alta adevarata, la care nu avem access noi palmasii de rand. Si nu avem acces tot datorita noua, datorita arogantelor, orgoliilor, metalitatilor, lenei, confortului, si tuturor celorlalte forme de control si manipulare de care nici macar nu suntem constienti.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de CAdi Dum 29 Mai 2011, 10:34

Sadang,
Din functionarea motoarelor care folosesc hidrogen si oxigen din apa rezultata o apa moarta (abiotica) cu un continut sarac de hidrogen si oxigen...Acea apa nu mai poate fi redata circuitului natural...Apa care o folosim noi in circuitul de productie (pentru racirea masinilor si utilajelor ,pentru fabricarea unor anumite produse care au in ele incorporata apa...) poate in general sa fie reciclabila (pamantul este un filtru bun, retine impuritatile...iar natura are rolul ei la filtrare si descompunere...)
In alta ordine de idei ce ai vrut sa spui cu
sadang a scris:

Exista tehnologii la care mireanul de rand nici macar nu viseaza. Si sunt folosite in mod curent. Doar ca nu le vedem, pentru ca nu le intelegem. Le atribuim calitatea de minuni, facem cateva cruci, mai zicem si-un "Duca-se pe pustii!" sau "Piei *****!" si gata ne-am scos, ne intoarcem inapoi la telecomanda, ca-i mai confortabil. Crezi ca degeaba fac eu trimitere la documentele dinainte de 1900. De atunci s-a scindat stiinta in doua. Una oficiala, moarta, pe care o invatam cu totii, si care o acopera pe o alta adevarata, la care nu avem access noi palmasii de rand. Si nu avem acces tot datorita noua, datorita arogantelor, orgoliilor, metalitatilor, lenei, confortului, si tuturor celorlalte forme de control si manipulare de care nici macar nu suntem constienti.

prezinta-ne cateva din aceste tehnologii!

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57134
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 12:01

Japonia are un program national de hidrogenizare. Un fel de "Japonia fara petrol!"
Multimea brevetelor de inventii din domeniul hidrogenului si al energiilor alternative arata ca inventatorii sunt pregatiti pentru mileniul 3. Globalistii tribali cu viziune si caracter reptilian, impreuna cu enoriasii lor, nu!

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 12:49

CAdi sa-mi spui daca tot abiotica ramane apa, dupa ce studiezi aceste link-uri. Daca in urma studiului informatiilor existente in aceste link-uri vei sustine in continuare ca apa rezultata este abiotica, inseamna ca, pentru curatarea apei poluate creata de tehnologiile actuale este necesara o statie de epurare cosmica. Sa nu ma iei cu termeni tehnici legati de epurare, apa biotica, abiotica, poluare chimica, nucleara... etc, pentru ca nu citesc acum pentru prima oara despre asa ceva.

Info surse in limba romana:
- Video: Apa sarata, pe post de combustibil ?
- Romanii au inventat instalatia care transforma apa in combustibil
- Românul care transformă apa în combustibil pentru mașini
- Un argeşean prevede maşina ecologică pe bază de hidrogen
Apa, noul combustibil al secolului

- Generatoare HHO auto.Principiu de functionare;parti componente;sfaturi;preturi si produse.
- Apă pentru combustibil şi cum funcţionează
- Hidrogenul, Energia viitorului, Apa, Combustibil, Inventica, Inventii, Noile tehnologii, Radu Marin
- Un aradean se lauda cu un dispozitiv care transforma apa în combustibil

Info surse in limba engleza:
- Water Fuel Car Engine
- Stanley Allen Meyer Water Fuel Cell
- HHO Stanley Meyer Ravi Raju Dave Lawton Water Fuel Cell
- Water car technology from 1950 resurrected
- Stanley MEYER - Water Fuel Cell
- Fuel from 'Burning Water'
- Fuel from Water H2O - 1
- Fuel from Water H2O - 2
- The Water Fuel Engine

Pentru urmatoarele link-uri va trebuie un client de torente cum sunt microtorent sau bittorent

- Building Your Own Stanley Meyer Water Fuel Cell (Study Pack)
- Stanley_A_Meyer-The-Safe_Free-Energy_Conference_Einsiedeln-Switzerland-1989
- Stanley_A_Meyer-International-Symposium-On-New-Energy-Colorado1993
- Water Fuel Cell Powered Cars

Si o carte de capatai:
Free energy - Pagina 3 Meyer

Si ganditiva la cate se poate folosi acest procedeu. La aproape orice, in casa, pe langa casa... limitele sunt impuse doar de sistem sau de ingustimea mintii unora.

Cat despre despre alte tehnologii cu adevarat alternative, voi prezenta atunci cand voi considera ca este cazul. Oricum internetul abunda de aceste informatii, trebuie doar sa fie cautate.

Folosirea tehnologiilor alternative pe baza de magnetism si gravitatie presupune o mare responsabilitate. De asta oricine descopera ce este magnetismul si gravitatia cu adevarat, le foloseste doar pentru el. Responsabilitatea folosirii acestor energii nu poate fi pusa la indemana oricui. La asta face referire si WoodyCad cand vorbeste de butonul rosu si maimuta savanta.

PS:
CAdi, mi-a ajuns prisma de 3 zile, si de atunci ma joc cu ea. Nu prea este soare, dar cand apare sunt cu ea la geam. Spectrul este asa cum l-a descris Newton, doar in cazul in unei surse de lumina de o anumita apertura. Daca marim apertura s-a cam terminat cu spectrul ROGVAIV. Dar si Goethe avea dreptate cu spectrul VIAVGOR. Unde o fi adevarul?
------------------------------------------
24.09.2011 - Actualizat link-urile!


Ultima editare efectuata de catre sadang in Sam 24 Sept 2011, 20:21, editata de 2 ori

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de CAdi Dum 29 Mai 2011, 13:31

Sadang,
Cred ca nu iti dai seama ce ar insemna daca am folosi apa drept combustibil la cate milioane de masini,nave , avioane si... locuinte sunt pe pamant...
Revenind la prisma cred ca ti-ai dat seama de natura luminii, de frecvente si lungimi de unda si de aplicatii ei :LASER-ele.
(Teoria lui WoodyCAD cam schioapata aici....)


Ultima editare efectuata de catre CAdi in Dum 29 Mai 2011, 14:35, editata de 1 ori

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57134
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de cris Dum 29 Mai 2011, 14:20

Chestia cu apa e apa de ploaie.Energia care o consumi sa rupi legaturile intre hidrogen si oxigen este cea care o obtii la ardere si cum nici o transformare nu are randament 100% iesi in pierdere.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19403
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 14:25

Asa-i Cris. Conform teoriilor stiintifice actuale. Daca vobim de un sistem izolat si de spatiul gol. Insa... back to 1900 sa vezi ce scria lumea prin acele vremuri! Si rasfoieste link-urile alea, nu trebuie sa ma crezi pe mine!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 16:28

Sadang, iti cer ajutorul!

La pagina 117 din cartea "The Birth of New Technology " a lui Stanley Mayer, la capitolul "Echilibrul energetic atomic al apei", la inceput se afla paragraful "Abstract" (14 randuri).
Acest text concentrat poate fi eventual dezbatut, decodificat, interpretat, etc.
El contine principii fundamentale asupra energiei. Eu nu am invatat engleza in scoala si nu pretind ca as putea realiza o traducere precisa, fidela a textului.
Pentru cititorii si forumistii mai putin cunoscatori de engleza, ai putea face o traducere cat mai fidela in limba romana a acestui text si postarea lui pe forum?
Multumesc anticipat.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de cris Dum 29 Mai 2011, 16:45

sadang a scris:Asa-i Cris. Conform teoriilor stiintifice actuale. Daca vobim de un sistem izolat si de spatiul gol. Insa... back to 1900 sa vezi ce scria lumea prin acele vremuri! Si rasfoieste link-urile alea, nu trebuie sa ma crezi pe mine!
Pai nu baga in seama teoriile actuale.Deschide o afacere,produce energie electrica pe baza de apa si te imbogatesti rapid.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19403
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 17:12

Sadang!
De asemeni cred ca e strategic pentru intelegerea unor chei free energy, paragraful de inceput(10 randuri)
din capitolul "Steam resonator", pagina 202, aceeasi lucrare si autor la care am facut referire la interventia de la
15.28.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 18:37

Echilibrul Energetic Atomic al Apei

Utilizarea Apei ca Combustibil

Rezumat

Echilibrul Energetic Atomic al Apei este activat si realizat intr-o seventa de evenimente aproape instantanee. Procesul de Descompunere a Hidrogenului, declanseaza si elibereaza energia atomica din apa naturala prin intarzierea si incetinirea recompunerii moleculelor de apa, acestea fiind supuse unei stari sub-critice pe durata aprinderii termice a gazului. Circuitul de Amplificare a Tensiunii declanseaza Procesul de Polarizare Electrica care desface legaturile covalente a moleculelor de apa fara influx de curent. Actiunea de Pompare a Energiei care trece prin "Propagarea Rezonanta" a conditiilor electrice opuse, oscileaza "Apertura Energetica" a atomilor gazului combustibil, pentru a creste nivelul energiei atomice a atomilor gazului combustibil, inainte de aprinderea acestuia. Procesul de Extragere a Electronilor ionizeaza gazele combustibile foarte energizate, pentru a micsora masa atomica in timp ce aplicarea Tensiunii in Impuls-Frecventa de polaritate electrica opusa, initiaza procesul de declansare odata ce tensiunea maxima de deflectare este atinsa... eliberand Energia Exploziva termala (gtnt) dincolo de nivelele normale de ardere a gazului. Energia continuta intr-un galon de apa (aprox. 4 litri) o depaseste pe cea 2,5 milioane de barili de petrol, atunci cand se face echivalarea in termeni de energie atomica. Apa, desigur, este gratuita, din abundenta, si reciclabila energetic.

Traducere aproximativa, pag.117


---======###======---


Rezonatorul cu Aburi

Oscilatia Particulelor Ca Generator de Energie

Toata energia in universul nostru fizic (tridimensional) vine de la o singura sursa... atomul. Exista pantru forte de baza care construiesc si realizeaza structura atomica: forta electrica, forta electromagnetica, fortele nucleare slabe si tari, si gravitatia. Prin atenuarea fie a uneia sau a mai multora dintre aceste forte atomice, energia poate fi eliberata din atom, pentru a realiza lucru intr-o varietate de cai: cum ar fi, emisia fotonica, emisia electromagnetica, sau chiar energia radianta termica; Expunerea atomilor din moleculele de apa la o forta de atractie electrica externa separata (SS'/RR') sau combinand forta de atractie electrica externa cu o forta de respingere electrica externa (SS'-TT'/RR'-WW') poate face ca atomii moleculelor de apa, incarcate electric bipolar, sa elibereze energie termica sub forma de caldura, cand se ajunge la impact fizic (forta fizica), ca rezultat al ciocnirii particulelor sub influenta campului electric, care devine si este motorul fizic... facand ca saltul electronului sa varieze apertura energetica a fiecarui atom din molecula de apa.

Traducere aproximativa, pag.202

---======###======---

Eugen, nu am dreptul sa fac traducerea integrala a documentului, si chiar daca l-as obtine, nu cred ca mi-as pierde atat timp cu asa ceva. Imi pare rau! Cunoasterea limbii engleze este esentiala pentru accesul la informatii de varf. La fel si a limbii ruse. Rusii sunt tare departe in tehnologiile alternative, mult mai departe decat ne imaginam noi. Marele lor atu este ca citesc tot ce vine din occident. Procesul invers nu are loc, decat la nivel individual.

Te rog sa apelezi la mine oricand consideri necesar. Te voi ajuta in masura timpului liber si a cunostintelor.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 19:03

Sadang, multumesc.

Inteleg, sunt de acord,trebuie sa respectam regulile.
Acum avem hrana tare de digerat.Lasand la o parte bascaliada, putem sa ne afundam in cercetare.
Nivelul forumului poate fi tinut sus daca fiecare forumist vine cu o atitudine serioasa, constructiva.
Inteleg de asemeni ca trebuie sa protejam forumul, cu intelepciune, citind si printre randuri.
Daca din prudenta avem retineri in a spune tot ce gandim, macar sa gandim la tot ce nu putem spune.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de CAdi Dum 29 Mai 2011, 20:37

Deocamdata acestea sunt studii teoretice !Cred ca nu credeti ca dupa o ,,explozie'' se poate obtine din nou transformand gazele arse o apa reciclata energetic!
dupa cum se exprima autorii inventiilor mai sus amintite in linkurile lui sadang...
In plus hidrogenul este exploziv la contactul cu aerul si s-ar putea sa te duci pe vesnicile plaiuri al vanatoarei daca ai vre-un accident!
Iar apa (daca s-ar aplica aceste inventii ) s-ar consuma masiv si s-ar putea sa ajungem ca pe Marte fara apa si sa ramana doar canalele si depresiuni gigantice acolo unde au fost mari si oceane odata ,daca stricam echilibru ecologic al planetei...No

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57134
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 21:09

Cadi!

Dupa cunostinta mea nu se dau brevete doar pentru teorii.

-Stanley Mayer a asteptat 3 ani pe US Patents sa-i priceapa inventia si apoi a trebuit sa faca demonstratie;
-Apa se reenergizeaza cu energie din univers,care este un sistem deschis, inepuizabil;
-Hidrogenul este stapanit, exista o industrie bine dezvoltata. Daca citesti pe net normativele americane privind securitatea la hidrogen, vei vedea cate masuri se iau;
-Apa nu se consuma,se transforma si se regenereaza;
-Japonezii au un program national de hidrogenizare .

Hai sa fim mai constructivi. Sa studiem mai mult, sa realizam practic. Altfel nu ne vom indeplini visele marete de a coloniza planete.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 21:12

CAdi, conform acestui mod de gandire nici curentul electric nu ar trebui sa-l folosim. Apreciez spiritul ecologic, dar sa fie unul realist. A sustine ca aceste alternative polueaza mai mult decat actualele tehnologii... se cheama altcumva, nu activism ecologic.

Si daca vei studia cu atentie link-urile mele, cat si multe altele colaterale, vei vedea ca nu sunt doar teorii, ci foarte multa practica. Dar nu te retine nimeni sa teoretizezi in continuare. Altii practica de mult timp si cu succes aceasta alternativa. Si mai sunt si multe altele despre care voi vorbi atunci cand va fi cazul.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de CAdi Dum 29 Mai 2011, 21:31

Apreciez entuziasmul vostru...dar eu lucrez cu asa ceva!
Dupa o explozie gazele respective nu mai sunt reciclabile va inselati cu vise si cu promisiunile inventatorilor...Ce facem cu apa ....care se va consuma... si asa clima se schimba si este din ce in ce mai cald iar lacurile si izvoarele seaca ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57134
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de sadang Dum 29 Mai 2011, 21:36

CAdi te rog sa citesti ce este postat, nu veni cu preconceptii. Tu lucrezi la altceva, nu cu descompunerea apei in hidrogen si oxigen si recombinarea hidrogenului cu oxigenul existent in atmosfera. La orice ai lucra, chiar si cu hidrogen, nu lucrezi dupa principiile descrise de Meyer.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24088
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de eugen Dum 29 Mai 2011, 21:44

Am lucrat 10 ani la un CET de 100 MW, unde se producea hidrogen in propria statie de electroliza, cu instalatii de 6 KV. Nu s-a intamplat nimic.
Nu se compara conditiile industriale cu cele de acasa.
2 H + O= H2O.
In urma arderii rezulta apa. De unde mitul disparitiei apei?

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Free energy - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Free energy - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32388
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Free energy - Pagina 3 Empty Re: Free energy

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 22 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum