Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de Forever_Man Astazi la 13:59

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 13:58

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 13:29

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Astazi la 12:02

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la curiosul în Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
( 1 )


Top postatori
virgil (12187)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
CAdi (11931)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil_48 (11205)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul (6652)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Razvan (6162)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
eugen (3786)
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Pacalici
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
CAdi
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Razvan
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
meteor
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
gafiteanu
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
scanteitudorel
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil_48
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Forever_Man
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
eugen
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Bordan
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Forever_Man
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil_48
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 
eugen
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 10 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 10 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

CE ȘTIM?

+9
gafiteanu
omuldinluna
Abel Cavaşi
Razvan
virgil
eugen
virgil_48
Pacalici
Bordan
13 participanți

Pagina 10 din 21 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul

In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Vin 19 Sept 2014, 05:23

Rezumarea primului mesaj :

Putem contura ceea ce știm la ora actuală din universul ăsta? Putem ști ceea ce știm?

De exemplu e corect gândit așa?

Știm că materia obișnuită este cca 5%, și este formată din atomi care sunt goi 99%. Atomii la rândul lor sunt formați din diverse particule iar fiecare particulă are antiparticula ei.

Până aici, după voi, e corect? Sau dacă nu e corect, cum e corect, să știm ceea ce știm?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos


CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Dum 20 Dec 2015, 16:56

scanteitudorel a scris: Si  nu  a  mancat   otravuri  ..

Și a mâncat toată viața, zi de zi, slănina așa cum crește pe porc. Smile

Am cunoscut, și cunosc, oameni simpli, de la țară, pentru care nu există secrete, nu-i surprinde nimic. Pentru ei moartea e ca și cum n-ar fi, e doar o trecere. Mai sunt copiii, până pe la 4-5 ani, cei cu mintea rătăcită, care nu se tem de moarte.

Atunci întreb, și mă întreb, nu e o mare rușine ca rațiunea să nu fie în stare să ne înzestreze cu acea seninătate interioară la care conduce absența ei?

Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2219
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 20 Dec 2015, 18:53

Bordan a scris:Până la urmă recunoașteți și voi că omul din bloc, crescut în puf, nu poate fi numit om, că-i vai de capul lui. Smile
Nu pot fi de acord cu tine. Confunzi rău de tot umanitatea cu capacitatea de a face față problemelor din junglă. Omul de la bloc s-a confruntat cu altfel de probleme, mult mai dificile și mai interesante decât cele cu care se confruntă un cioban.

Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Numarul mesajelor : 7942
Data de inscriere : 28/02/2008

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Dum 20 Dec 2015, 18:57

Bordan a scris:
scanteitudorel a scris: Si  nu  a  mancat   otravuri  ..

Și a mâncat toată viața, zi de zi, slănina așa cum crește pe porc. Smile

Am cunoscut, și cunosc, oameni simpli, de la țară, pentru care nu există secrete, nu-i surprinde nimic. Pentru ei moartea e ca și cum n-ar fi, e doar o trecere. Mai sunt copiii, până pe la 4-5 ani, cei cu mintea rătăcită, care nu se tem de moarte.

Atunci întreb, și mă întreb, nu e o mare rușine ca rațiunea să nu fie în stare să ne înzestreze cu acea seninătate interioară la care conduce absența ei?
Cum sa fii senin cand tot universul se naruie odata cu tine? cand stii ca ochii tai nu vor mai vedea lumina zilei, nici pe cei dragi pentru care ai trait si ai mucit toata viata? cum sa fii senin cand vei deveni pulbere, lut de oale, si peste o generatie doua nimeni nu va sti ca ai existat vreodata?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12187
Puncte : 55550
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 20 Dec 2015, 19:14

virgil a scris:
Cum sa fii senin cand tot universul se naruie odata cu tine? cand stii ca ochii tai nu vor mai vedea lumina zilei, nici pe cei dragi pentru care ai trait si ai mucit toata viata? cum sa fii senin cand vei deveni pulbere, lut de oale, si peste o generatie doua nimeni nu va sti ca ai existat vreodata?
Cum ? Fiind convins ca nu poti schimba nimic, ca orice framantare
este inutila si nu-ti foloseste, ba chiar iti dauneaza.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11205
Puncte : 43936
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 20 Dec 2015, 20:09

virgil a scris: cum sa fii senin cand vei deveni pulbere, lut de oale, si peste o generatie doua nimeni nu va sti ca ai existat vreodata?
Ce ingrijorat sunt de acesta problema . Am sa traiesc cat Matusalem ?
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25272
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 21 Dec 2015, 18:06

Abel Cavaşi a scris:Nu pot fi de acord cu tine.

Ai tot dreptul să nu fii de acord cu mine, eu chiar mă lupt să nu fie nimeni de acord cu mine. Smile

De exemplu, eu pot să fiu de acord cu tine că membru stâng al ecuației de la profilul tău este egal cu cel drept, dar nu cred că tu poți fi de acord cu mine că în natură nu există egalitate. La fel cum în natură nu există blocuri de betoane și plastic. Tu vrei totul artificial, eu vreau totul natural ... tu vrei materializarea ideilor, eu idealizarea materiei ... deci n-ai cum fi nicicum de acord cu mine ... dar e dreptul tău. Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 21 Dec 2015, 18:10

virgil a scris:Cum sa fii senin cand tot universul se naruie odata cu tine?

ʺCând ai venit pe lume, plângeai sfâşietor, / Şi-n preajmă numai zâmbet în ochii tuturor, / Când ai plecat, un zâmbet plutea pe chipul tău, / Şi-n preajmă numai lacrimi, pârău lângă pârău!ʺ

Te înseninează cel ce te-a înnorat, ori frate-său, n-ai frică, că de ce ție frică oricum nu scapi, la întâlnirea cu Natura, căci toți pleca-vom lăsând ce-am strâns, dar uni-n pace iar alți-n plâns ... nici un artificiu nu rezistă în fața Naturii ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Lun 21 Dec 2015, 18:29

La fel cum în natură nu există blocuri de betoane și plastic. 
Cele mai inalte constructii de pe pamant, raportate la dimensiunile constructorului, sunt de fapt furnicile termite, Daca o termita are sa spunem 7-8 mm, si o termitiera are pana la 3m inaltime inseamna ca aceste constructii sunt de 400 de ori mai mari decat constructorul-furnica, in timp ce omul are constructii de pana la 200 de ori, inaltimea lui.
Fiintele bazate pe societati organizate, isi creaza singure conditii de microclimat si de viata, ele insele fiind un produs al evolutiei in natura.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12187
Puncte : 55550
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Mar 22 Dec 2015, 06:58

Tu nu o să vezi la nici o specie de dobitoace de pe Pământ să facă altceva decât natural, din cele 4 elemente ale naturii, pământ, aer, apă și foc, n-o să vezi la nici una că mănâncă chimic și cacă plastic nedegradabil. Sau să taie regina furnicilor 10 ha de pădure să-i facă la o progenitură un moft, așa cum procedează cel mai iubit dintre pământeni.

Natural nu înseamnă să-ți ascunzi rușinea să nu ți-o vadă cineva, dar să nu-ți fie rușine să fluieri când vezi două sfârcuri obraznice. Cum zice vecinu de 80 de ani, dacă tot am abandonat lucrurile simple și naturale, ce-am avut cu bunul simț ca să-l abandonăm? Natural nu poate însemna lucrul spre care ne îndreptăm, mari moraliști scuipători de semințe care pândesc pe gaura cheii imoralitatea … naturală ..
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de scanteitudorel Mar 22 Dec 2015, 07:01

Bordan a scris: Cum zice vecinu de 80 de ani, dacă tot am abandonat lucrurile simple și naturale, ce-am avut cu bunul simț ca să-l abandonăm?
Sunt mana in mana , cum se spune.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25272
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 22 Dec 2015, 07:24

Ce facem Bordane, aBordam pe Ion Tiriac, iesim la demonstratii ?
Ca a inceput holocaustul porcilor salbatici de Craciun la Balc in Bihor, e pe langa tine.
Cica nu respecta niste legislatii europene, ca trebuie in prealabil anesteziat animalul, dupa ce-si face spovedania la un preot veterinar. Sa moara impacat si nu in chinuri, impuscat de niste neoameni bogati vanduti draqului.
Cum a ajuns omul asta sa fie apropitar pe atata din Romania, de cand cu capitalismul salbatic. Ca nu a facut miliardele de euroi doar din rachete si mingi.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Mier 23 Dec 2015, 10:19

gafiteanu a scris:Ce facem Bordane, .. iesim la demonstratii ?

Gafitene, eu am auzit că un număr de ani trăiți prin lut aduc înțelepciune, nu știu câți ani ai tu, dar te cred mai înțelept decât să ieși la demonstrații .. Smile

Ce să demonstrezi și la cine? Sau altfel, poți demonstra ceva, cuiva, dacă el nu vrea? Că de strigat bănuiesc că poți fără să părăsești domiciliul ... sau îl pui pe câine să latre în locul tău, că tăt un dreak e ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 24 Dec 2015, 15:43

Am pus o întrebare pe un topic deschis de Abel, dar ăla e mai strict, sunt pe lângă subiectul topicului, aș dori să vă știu părerile, dacă nu doresc prea mult:

Bordan a scris:Legea entropiei spune că totul se năruie, totul se degradează, săgeata timpului are o singură direcție, în jos. Teoria evoluției zice că săgeata timpului e îndreptată în sus, că materia se dezvoltă și crește, de la anorganic la organic, de la prima celulă la complexitatea organismului omenesc.

Cum stăm aici, se degradează sau se organizează? Că contează ... dacă mâncăm ca să trăim sau trăim ca să mâncăm ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 28 Dec 2015, 09:49

Deci, cum stăm până la urmă, evoluăm sau ne degradăm?

Așa de grea întrebare e? Sau n-a observat-o nimeni? Că-i minten gata anu, și ne apucăm de alte treburi ...

S-aveți liniște și pace, batăr 1000 de ani de-amu-ncolo!!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 28 Dec 2015, 11:52

În Univers nu există „săgeată a timpului”. Universul nu se schimbă, este mereu la fel. În anumite sisteme componente ale Universului (ființe) entropia scade (ființele evoluează), iar în altele (neființe) crește (neființele se degradează).
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 28 Dec 2015, 12:27

Stai on mnez, nu te păzî .. Smile

Abel Cavaşi a scris:În anumite sisteme componente ale Universului (ființe) ..

Tu zici că ființele fac parte dintr-un sistem al Universului, iar neființele din alt sistem?

Eu vorbesc aici pe Pământ, nu în cosmos, spune-mi aici părerea ta, Legea entropiei vizavi de Teoria evoluției.
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 28 Dec 2015, 13:21

Legile din cosmos funcționează și pe Pământ (Pământul este o parte a cosmosului). Ființele de pe Pământ sunt sisteme foarte complexe (componente ale Universului) care, obținând informație, se autoorganizează, iar entropia lor scade. Pietrele sunt neființe, entropia lor crește, pietrele se degradează de-a lungul timpului.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 28 Dec 2015, 13:34

Deci, să organizăm șirul poveștii, că suntem ființe ..

De când te naști întri în rândul ființelor, evoluezi (te organizezi) până mori, până treci în rândul neființelor, după care de degradezi. Eu, cel puțin, știu că-s viu acuma, dar îs mai degradat ca anul trecut, că amu fac bilanțu, nu știu tu dacă ești mai evoluat.

În regulă. Dar vreau să te întreb că, în categoria asta a ființelor, întră și sălbăticiunile sau numai oamenii domestici?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 28 Dec 2015, 14:51

Cea mai complexă și cea mai vie parte din tine este CREIERUL. Creierul este cea mai înaltă formă de evoluție a materiei. Creierul tău este mai evoluat acum ca anul trecut.

Intră și sălbăticiunile, dar ele nu sunt atât de evoluate ca noi.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 28 Dec 2015, 15:29

Numa vezi cât o evoluat creierul la o mătușă la 90 de ani ... Smile

https://cercetare.forumgratuit.ro/t1525-gargauni-de-a-lui-bordan#67382
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 28 Dec 2015, 15:53

Am mai pus o tură de gărgăuni, ca să mă înțelegi mai bine ce vreau să-ți spun, că vezi bine că realitatea nu-i tot una cu percepția asupra ei.

Înțelepciune populară este foarte profundă pentru acei care îi caută înțelesurile. Fiecare lucru era făcut cu rost, rânduit cu o știință a Naturii care pe noi ne depășește. Fiecare simbol încrustat pe o poartă maramureșană, reprezintă o adevărată inițiere, care permite trecerea ființei umane către o altă lume, către adevărata lume a spiritului strămoșesc. Dacă ai crezut până acum că tu ești mai evoluat ca părinții tăi, și mai evoluat că străbunicii ... iar a nu știu câta generație au fost sălbatici, țin să te anunț că te înșeli amarnic, că ești mai prost ca ei, mai degenerat.

Și am argumente toată Natura .. Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Mier 06 Ian 2016, 07:58

Continuăm aici .. pentru neînțelegători ..

Fizicienii au inventat matematica cînd n-au mai înțeles fizica!

Nici o formulă matematică nu reprezintă absolut nimic în Natură. Din acest punct de vedere, întreaga știință e artificială, de fațadă. Ca să putem explica lumea în care trăim am inventat noi reguli și legi. Pînă la începutul sec trecut s-a crezut că totul e explicat, mai trebuia ceva umblat la detalii, dar nu mult. La aceste detalii, cînd fizicienii au pătruns în interiorul obiectelor, dintr-o lume statică, rigidă și formală, obiectele s-au transformat în subiecte dinamice, flexibile și vii, în care, ciudat, s-au găsit și pe ei, deși erau afară.

O samă de fizicieni și oameni de știință, au rămas înțepeniți în fizica bolovanilor, în legile rigide și statice ale obiectelor, deși viața le-a spus și le-a strigat că e vie și trăiește. Realitatea, începînd cu fizica cuantică, a depășit percepția asupra ei, cu toate că ne explică și se explică singură, noi nu mai putem înțelege nimic, fiind rupți total de ea. Că nu înțelegem e una, dar nu înțelegem nici că nu înțelegem, nu lăsăm nici pe care ar vrea să înțeleagă să înțeleagă, fiindcă noi am stabilit regulile și peste ele nu are voie să treacă nimeni.

Păi dacă-ți spune ție tătucu la școală, că universul ăsta e infinit în spațiu și timp, dar și în posibilități, că apar alte și alte posibilități de unde nu se așteaptă nimeni, și nu poți nici tu contesta această vastitate, de ce mama dra.culi nu lași pe alții măcar să încerce și alte posibilități, și-i musai să sari repede, ca maidanezii, la gîtul lor? Dacă n-ai înțeles ce zice ala, n-ai înțeles nici că ești tuluc și mai sînt alții boi mai mari, care poate nimeresc mai bine ușa poieții ca tine?

Ați înțeles .. neînțeleșilor? Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de scanteitudorel Mier 06 Ian 2016, 13:22

Bordan a scris:Continuăm aici .. pentru neînțelegători ..

Fizicienii au inventat matematica cînd n-au mai înțeles fizica!

Nici o formulă matematică nu reprezintă absolut nimic în Natură. Din acest punct de vedere, întreaga știință e artificială, de fațadă. Ca să putem explica lumea în care trăim am inventat noi reguli și legi. Pînă la începutul sec trecut s-a crezut că totul e explicat, mai trebuia ceva umblat la detalii, dar nu mult. La aceste detalii, cînd fizicienii au pătruns în interiorul obiectelor, dintr-o lume statică, rigidă și formală, obiectele s-au transformat în subiecte dinamice, flexibile și vii, în care, ciudat, s-au găsit și pe ei, deși erau afară.

O samă de fizicieni și oameni de știință, au rămas înțepeniți în fizica bolovanilor, în legile rigide și statice ale obiectelor, deși viața le-a spus și le-a strigat că e vie și trăiește. Realitatea, începînd cu fizica cuantică, a depășit percepția asupra ei, cu toate că ne explică și se explică singură, noi nu mai putem înțelege nimic, fiind rupți total de ea. Că nu înțelegem e una, dar nu înțelegem nici că nu înțelegem, nu lăsăm nici pe care ar vrea să înțeleagă să înțeleagă, fiindcă noi am stabilit regulile și peste ele nu are voie să treacă nimeni.

Păi dacă-ți spune ție tătucu la școală, că universul ăsta e infinit în spațiu și timp, dar și în posibilități, că apar alte și alte posibilități de unde nu se așteaptă nimeni, și nu poți nici tu contesta această vastitate, de ce mama dra.culi nu lași pe alții măcar să încerce și alte posibilități, și-i musai să sari repede, ca maidanezii, la gîtul lor? Dacă n-ai înțeles ce zice ala, n-ai înțeles nici că ești tuluc și mai sînt alții boi mai mari, care poate nimeresc mai bine ușa poieții ca tine?

Ați înțeles .. neînțeleșilor? Smile
Eu am inteles foarte bine . Tocmai din acest motiv am si deschis in iarna anului trecut topicul ,,Spre ce se indreapta oamenii de stiinta cu actualul mod de cercetare " ,sau un titlul asemanator . Am prezentat acolo faptul ca permanent se desprinde voit sau nevoit efectul de cauza. In multe situatii sunt relatii matematice care fac legatura dintre fenomenele fizice , ( la efecte ma refer ) , fara sa explice cauza/ cauzele ,care genereaza aceste efecte.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25272
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Razvan Mier 06 Ian 2016, 13:37

În concluzie: viaţa e grea; fizica este şi mai grea! scratch
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33168
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 07 Ian 2016, 06:44

scanteitudorel a scris:,,Spre  ce   se   indreapta   oamenii  de   stiinta cu actualul mod  de  cercetare  "

Nu se vede?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 07 Ian 2016, 17:43

virgil a scris:Omul vrea sa cunoasca atat varful muntelui, cat si grotele din abisuri ...

Eu m-am referit la cunoașterea a întregii științe, dacă avem certitudinea că drumul pe care merge știința, și trage după ea întreaga societate e corect. Că după ce ajungem în hău ce mai contează vîrful .. la revendingo .. numai că n-am fi primii .. Smile și poate nici ultimii
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Joi 07 Ian 2016, 17:58

Bordan a scris:
virgil a scris:Omul vrea sa cunoasca atat varful muntelui, cat si grotele din abisuri ...

Eu m-am referit la cunoașterea a întregii științe, dacă avem certitudinea că drumul pe care merge știința, și trage după ea întreaga societate e corect. Că după ce ajungem în hău ce mai contează vîrful .. la revendingo .. numai că n-am fi primii .. Smile și poate nici ultimii
Si ce alternativa ai? sa ne intoarcem la izvoare? sa ne inchinam zeilor olimpului si sa renuntam la cuceririle stiintifice? sa renuntam la calculatoare, la metrouri si la avioane si sa mergem cu caruta? incearca daca poti.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12187
Puncte : 55550
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 07 Ian 2016, 18:03

virgil a scris:Si ce alternativa ai? sa ne intoarcem la izvoare?

Nu zic întoarcere, și nici oprire, ci creștere deplină și firească. Ce înseamnă progres? Înseamnă dezvoltare, înseamnă creştere din sâmburele generator al fiinţei, înseamnă, în limita superioară, înflorire. Să ajungi să-ţi exprimi esenţa, aceasta este scopul superiorităţii tale de om. Asta e Natura, iar omul e copia fidelă, nu o poate renega orice ar face!

https://cercetare.forumgratuit.ro/t1989-antropologie-filosofica#67402
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 07 Ian 2016, 19:09

Auzi Virgil, cam care crezi că e raportul dintre subiect și obiect în procesul cunoașterii? Sau care ar trebui să fie  pentru ca cunoașterea să fie completă?

Să lămuresc mai bine ... subiectul ești tu ca observator, iar obiectul e o poartă maramureșană, să zic? Tu vezi poarta, îi vezi semnele, cam ai habar ce înseamnă, dar înțelegi obiectul ăla atîta timp cît tu nu te poți identifica cu el? Pentru oamenii de mai demult lemnul ăla era viu, au mers după el în gerul Bobotezii nu știu cum, l-au aborît dar nu l-au omorît, că așa ziceau, iar viu a rămas veci. Pentru ei cunoașterea însemna trăire, pe lîngă rațiunie, orice făceau se identificau cu lucru respectiv. Ce poți tu înțelege din poarta aia fără să te identifici cu ea, fără să simți trăirile lumii de atunci? E un simplu obiect pentru tine, dar pentru mine, de exemplu, e o întreagă știință. Să nu vorbesc că fiecare linie, nu semn, avea un rost și un rol, ca tot ce vine din trecut. Numai noi nu-i cunoaștem rostul, și hăhăim ce proști erau ...

Dar asta e și din fizica cuantică, că observatorul e parte din experiment ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Vin 08 Ian 2016, 05:44

"Las-să dorm... să nu știu lumea ce dureri îmi mai păstrează.
Îmbătat de-un cântec veșnic, îndrăgit de-o sfântă rază,
Eu să văd numai dulceață unde alții văd necaz,
Căci ș-așa ar fi degeaba ca să văd cu ochiul treaz ... " Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Vin 08 Ian 2016, 08:48

Tu te imbeti cu roua diminetii,
Privind cu ochi-inchisi spre cer,
Legat ti-e sufletul de-o poarta,
Si uiti ca e o poarta dintr-un lemn.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12187
Puncte : 55550
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Vin 08 Ian 2016, 08:53

Hahaha ... sper să nu mă mai trezesc viața asta, să stau tot beat criță ... Smile

Acuma chiar că nu-i treaba mea în ce credeți sau nu credeți voi, că-i treaba voastră. Ceea ce am zis, (io ce-am zîs api am zîs, zîce moroșanu), că eu vreau să fiu deacord cu toată lumea dar cu mine nu-i musai să fie deacord nimeni, că n-am nevoie de laudele nimănui, n-am ce face cu ele. V-am zis în topicul ăsta că nu mă interesează observațiile și înțelegerile voastre, ci doar dacă ale mele încalcă sau nu vreo lege a Naturii. În rest, cît îs io de rătăcit și voi pe drumul bun, nu cred că mă poate salva careva dintre voi, nici n-are rost să-ncercați, că vă bateți capu și mintea degeaba. Smile

Cum sînt multe treburi clare pentru voi, fiecare are convingeri și certitutini absolute, și am zis că-s deacord cu voi, și eu cred că le aveți exact pe dos. Mă împiedică ceva sau cineva să cred așa ceva? E vreo lege a Naturii și n-o știu? Dacă e vreau să o văd, nu observațiile și înțelegerile voastre mă interesează, că n-am ce face cu ele.
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21162
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 10 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 21 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum