Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Ieri la 09:19

» Ce este constiinta ?
Scris de Dacu Ieri la 09:03

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Ieri la 07:44

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Dum 28 Apr 2024, 14:38

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la virgil în STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
( 1 )


Top postatori
virgil (12191)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
CAdi (11934)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48 (11209)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
curiosul (6652)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Razvan (6162)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
eugen (3789)
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Pacalici
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
CAdi
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
curiosul
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Razvan
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
meteor
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
gafiteanu
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
scanteitudorel
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Forever_Man
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Forever_Man
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
Dacu
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 
CAdi
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_lcapCE ȘTIM?  - Pagina 17 Voting_barCE ȘTIM?  - Pagina 17 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 11 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

CE ȘTIM?

+9
gafiteanu
omuldinluna
Abel Cavaşi
Razvan
virgil
eugen
virgil_48
Pacalici
Bordan
13 participanți

Pagina 17 din 21 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul

In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Vin 19 Sept 2014, 05:23

Rezumarea primului mesaj :

Putem contura ceea ce știm la ora actuală din universul ăsta? Putem ști ceea ce știm?

De exemplu e corect gândit așa?

Știm că materia obișnuită este cca 5%, și este formată din atomi care sunt goi 99%. Atomii la rândul lor sunt formați din diverse particule iar fiecare particulă are antiparticula ei.

Până aici, după voi, e corect? Sau dacă nu e corect, cum e corect, să știm ceea ce știm?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos


CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Sam 10 Feb 2018, 04:47

virgil a scris:Energia tacului se transmite prin impuls ..
Și energia tacului de unde vine?

Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2219
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Sam 10 Feb 2018, 08:13

Bordan a scris:
virgil a scris:Energia tacului se transmite prin impuls ..
Și energia tacului de unde vine?
Energia tacului reprezinta un mod de transformare  a energiei biochimice stocata in muschi, in energie mecanica,  eliberata la comanda bioelectrica a "procesorului" din mintea jucatorului.

virgil
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 12191
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Dum 11 Feb 2018, 04:50

virgil a scris:Energia tacului reprezinta un mod de transformare  a energiei biochimice stocata in muschi, in energie mecanica,  eliberata la comanda bioelectrica a "procesorului" din mintea jucatorului.
Am crezut că mergi mai în spate cu întrebarea, sau cu căutarea, pînă ajungi la oul și găina ... Smile ʺImpulsulʺ e mai ușor de digerat, ca produsul dintre masă și viteză. N-are rost să mergem cu el mai în spate că sîntem pe spate de tot. Masa înmulțită cu spațiul și împărțită la timp, dă o ʺcantitateʺ de mișcare. Dar ce-i masa, spațiul, timpul? E o taină bine păstrată de păcălici! Nu de ăsta de aici, că ăsta-i ... măscărici ... Smile Cînd vorbesc despre fundamentele fizicii îi cam musai să tacă, rămîn fără impuls ... Pînă la urmă, ʺimpulsulʺ, înseamnă o proprietate intrinsecă a materiei, materie care conține ʺmișcareaʺ, fiindcă cam tot ce apare și dispare în a lumii transformare ... masa crește odată ce crește viteza, iar viteza crește odată ce crește spațiul și se micșorează timpul ... E clar, nu?

Cu ʺenergiileʺ îi mai complicat, ne-o cam facem de oaie dacă ne atingem de ele. Ce-i energia? Găsim o grămadă de ʺenergiiʺ, mecanice, electrice, chimice, biologice ... poate fi stocată într-o formă potențială, sau o formă foarte dinamică ... E=mc^2 (care conține și impulsul în ea, și mai are ceva pe deasupra), poate fi interpretată ca măsură a mișcării materiei, care fără de masă n-ar exista, dar poate fi foarte ușor interpretată ca o formă superioară materiei, sau materia ca o consecință a ENERGIEI ... fiindcă la viteze relativiste cresc toate pînă ENERGIA ajunge la ... ZERO ...  

Ajungi vrînd-nevrînd cu socotelile în universul poeziei și al filozofiilor orientale, ca să nu zic la daci să-i zgîrîie pe scoarță pe ... păcălici ... Smile ʺnu e nimic! Și totuși e! O sete care-l soarbe, e un adînc asemene uitării cele-i oarbe ...ʺ ... cititul destinului într-o ceașcă de cafea e cea mai de bun simț fizică, fiindcă înaintea cultului a fost ... ocultul ... și înaintea astronomiei a fost astrologia, înaintea chimiei, alchimia, și tot așa ... cititorii în stele nu aveau nevoie(și nu au), să stea cu ochii beluți la cer, fiindcă cerul era ... jos ... vedeau lumea într-un bob de nisip și cuprindeau necuprinsul în palma mîinii stîngi ... Smile și eternitatea într-o ... clipă ...

De forma asta de energie vorbesc .. iar întrebarea lui gafiteanu, ʺSe transforma impulsul in energie sau vine din energie ?ʺ, capătă alt sens ... și ajunge într-un loc fără de loc ...

ʺLa-nceput, pe când fiinţă nu era, nici nefiinţă,
Pe când totul era lipsă de viaţă şi voinţă,
Când nu s-ascundea nimica, deşi tot era ascuns...
Când pătruns de sine însuşi odihnea cel nepătruns.
Fu prăpastie? genune? Fu noian întins de apă?
N-a fost lume pricepută şi nici minte s-o priceapă,
Căci era un întuneric ca o mare făr-o rază,
Dar nici de văzut nu fuse şi nici ochi care s-o vază.
Umbra celor nefăcute nu-ncepuse-a se desface,
Şi în sine împăcată stăpânea eterna pace!...ʺ

Dacă ne limităm doar la ceea ce vedem, simțim, pipăim, auzim sau mirosim, cele recunoscute oficial, ne învîrtim într-un cerc strîmt în care n-ai voie să visezi nimic, ci doar să intonezi și să incantezi halucinațiile marilor șamani ai energiilor întunecate ... dacă pășim puțin mai încolo de ele, de limitările fizice, pășim puțin în necunoscut, pe care îl găsim foarte cunoscut, găsim repaosul dinaintea mișcării, și plăcerea dinaintea durerii, găsim gîndul dinaintea visării și larma dinaintea ... tăcerii ... găsim flacăra științei stinsă-n apa ... necredinței .. Smile Să ne vedem cu bine!!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 11 Feb 2018, 05:00

Bordane, eu sunt de acord cu tine, sunt de acord cu faptul că mulțimea necunoscutului este infinită, în timp ce cunoscutul este finit. Este un lucru pe care nu cred că îl contestă cineva. Așadar?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33928
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Dum 11 Feb 2018, 05:48

Abel Cavaşi a scris:Bordane, eu sunt de acord cu tine, sunt de acord cu faptul că mulțimea necunoscutului este infinită, în timp ce cunoscutul este finit. Este un lucru pe care nu cred că îl contestă cineva. Așadar?
Așadar vine impulsul din energie sau energia din impuls, că asta era întrebarea?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 11 Feb 2018, 05:56

Eu încerc să fac legătura întrebărilor voastre cu titlul topicului. Că doar de-aia ați pus întrebările celelalte.

Impuls și energie, zici? Dar cine zice că contează ordinea în care vin? De ce n-ar fi simultane? În TR cele două sunt legate printr-o formulă clară.

Deci, dacă a=b, ce sens are întrebarea „vine a din b sau b din a?”?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33928
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Dum 11 Feb 2018, 16:40

Abel Cavaşi a scris:Deci, dacă a=b, ce sens are întrebarea „vine a din b sau b din a?”?
Dacă nu ți-ai pus niciodată întrebarea, ʺde ce ar fi a=b?ʺ, atunci nu prea are sens următoarea întrebare, cine din cine vine. Dar fiindcă sîntem pe topicul ʺCe știm?ʺ ar trebui să ne întrebăm și asta.

Am mai spus-o eu de-a lungul vremii că egalitatea e doar pe hîrtie, în realitate nu reprezintă absolut nimic. Știu că tu ai treabă cu egalitarismul, dar în natură nu e nimic egal, stînga nu-i ca dreapta, iarna nu-i ca vara ... Smile doi ochi, nu doi oameni nu-s egali. Iar ʺstraturile realitățiiʺ nu-s concentrice, nu-s nici măcar cercuri, iar noi oamenii, ca ultima verigă a lanțului tropic, ar trebui să ne întrebăm și asta, ʺpe ce stăm, de unde venim și încotro ne îndreptăm?

În acest contest contează întrebarea dacă materia vine din energie sau invers, fiindcă nu poate fi egală materia cu energia. Dacă materia nu poate exista fără energie, dacă în spatele materiei cunoscute e o formă mai subtilă de materie, numită energie, un ʺlocʺ unde cele două principii se vreau egale, anulate și anihilate în aceeași îmbrățișare, simetria mai rupîndu-se din cînd în gînd, atunci ar cam trebui să ne reconsiderăm poziția, fiind nu materii ʺelectrizateʺ, evoluate, ci energii condensate la această frecvență numită materie ...

Să nu crezi că sîntem prima și singura civilizație, și n-o să fim nici ultima .. iar la marile civilizații dispărute nu le ajungem nici măcar la genunchiul broaștei ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 11 Feb 2018, 19:07

Bordan a scris:egalitatea e doar pe hîrtie, în realitate nu reprezintă absolut nimic.
N-am cum să fiu de acord cu asemenea afirmație. Iar ce ai scris ulterior nu susține afirmația ta.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33928
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Lun 12 Feb 2018, 17:44

Abel Cavaşi a scris:N-am cum să fiu de acord cu asemenea afirmație.
Ai tot dreptul ca să nu fii de acord cu mine, chiar mă voi lupta pînă la ultima picătură de sînge ca tu să ai acest drept ... Smile

Era o problemă pentru mine dacă erai de acord, fiindcă mi se ducea pe apa sîmbetei întreaga mea poezie, că nu pot fi doi oameni egali, în lumea asta cunoscută și recunoscută. Poate în cea necunoscută există egalitate ... Smile

Și totuși, afirmația mea că materia vine din ENERGIE și nu invers, e susținută de cea mai populară teorie științifică, teoria big-bang, care ne spune că întregul univers vine dintr-un ʺpunctʺ de ENERGIE infinită. Drept îi că înaintea științei a spus treaba asta poetul, fiindcă versul e înaintea și după uni-vers ...

ʺDar deodat-un punct se mişcă... cel întâi şi singur. Iată-l
Cum din chaos face mumă, iară el devine Tatăl!...
Punctu-acela de mişcare, mult mai slab ca boaba spumii,
E stăpânul fără margini peste marginile lumii...ʺ


Deci, afirmația mea că impulsul nu poate pulsa fără energia din spatele lui, nu-i tocmai gratuită ... te costă! Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 12 Feb 2018, 21:34

Eu susțin și mai mult de-atât: eu susțin că nici măcar nu există altceva decât energie, adică nu există nimic contondent, ci doar spațiu geometric în mișcare cu viteza luminii.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33928
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 12 Feb 2018, 22:21

Abel Cavaşi a scris:Eu susțin și mai mult de-atât: eu susțin că nici măcar nu există altceva decât energie, adică nu există nimic contondent, ci doar spațiu geometric în mișcare cu viteza luminii.
Abel, esti mic, nu stii nimic. Daca-mi oferi posibilitatea, iti pot dovedi existenta si calitatile unui obiect contondent.  Ma rog, poti sustine deabea apoi la politie sau aici pe forum sau poate intrun caz extrem in fatza lui Dumnezeu, ca a fost energie sau spatiul in miscare.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35488
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 13 Feb 2018, 16:51

gafiteanu a scris:
Abel Cavaşi a scris:Eu susțin și mai mult de-atât: eu susțin că nici măcar nu există altceva decât energie, adică nu există nimic contondent, ci doar spațiu geometric în mișcare cu viteza luminii.
Abel, esti mic, nu stii nimic.  Daca-mi oferi posibilitatea, iti pot dovedi existenta si calitatile unui obiect contondent.  Ma rog, poti sustine deabea apoi la politie sau aici pe forum sau poate intrun caz extrem in fatza lui Dumnezeu, ca a fost energie sau spatiul in miscare.
Ce s-a inrait dom profesor ! A ajuns sa ameninte cu moartea pe
unu mic. E cazul sa fim prudenti.      Evil or Very Mad

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11209
Puncte : 43965
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de negativ Mar 13 Feb 2018, 17:08

Abel Cavaşi a scris:Eu susțin și mai mult de-atât: eu susțin că nici măcar nu există altceva decât energie, adică nu există nimic contondent, ci doar spațiu geometric în mișcare cu viteza luminii.
Desi îti înteleg dilema, nu crezi ca nu ai raspunsurile la problemele ridicate cu afirmatia de mai sus ?
Ca sa nu mai vorbim ca nici individual termenii nu sunt prea clari : " spațiu geometric în mișcare cu viteza luminii."
Nu ti se pare putin ciudat ?
Dar cred ca majoritatea gândeste asa si cauta mai mult variante, decât raspunsuri.  Rolling Eyes  Rolling Eyes

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue5 / 105 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20542
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Mar 13 Feb 2018, 17:25

Abel Cavaşi a scris:Eu susțin și mai mult de-atât: eu susțin că nici măcar nu există altceva decât energie ..
De cînd susții treaba asta? Că eu nu te-am auzit pînă acum ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mar 13 Feb 2018, 20:06

Da' de faptul că ziceam că materia este, nu 99%, ci 100% goală în interior ai auzit? Dar de faptul că nu există nimic contondent? Dar de faptul că toate corpurile merg cu viteza luminii (deci nu au masă de repaus)? Ia vezi, de când susțin eu toate aceste lucruri, echivalente, de altfel, cu faptul că nu există decât „energie”.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33928
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 13 Feb 2018, 21:24

Abel, ti-am dat cu rosu, deoarece ne-ai jignit grav, afirmand ca materia cenusie este 100% goala in interior.
Si ai pus virgula dupa "...este, nu 99%..."
Daca ai fi zis ca macar 1% exista, ar mai fi mers.  Eu cred ca unii au totusi mintea contondenta si ascutita, sunt maxim 1%. Restul sunt "intunecatii".
Tot ceea ce ai zis se gaseste cu mult inainte in scrierile mele, citandu-l pe fizicianul Lewis Carroll Epstein.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lewis_Carroll_Epstein
Iti amintesc ca m-ai contrazis la inceput.


Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Mar 13 Feb 2018, 22:26, editata de 2 ori

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35488
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil Mar 13 Feb 2018, 21:46

Abel Cavaşi a scris:Da' de faptul că ziceam că materia este, nu 99%, ci 100% goală în interior ai auzit? Dar de faptul că nu există nimic contondent? Dar de faptul că toate corpurile merg cu viteza luminii (deci nu au masă de repaus)? Ia vezi, de când susțin eu toate aceste lucruri, echivalente, de altfel, cu faptul că nu există decât „energie”.
Ori toata materia are masa si are viteza luminii avand energia cinetica E=m.c^2, ori nu exista decat energie E=h.niu a unui mediu continuu lipsit de masa. Masa in sine fiind un produs al vibratiei acestui mediu, in care masa este; M=h.niu/c^2; Aceasta fiind masa de ordinul 1. Corpurile fiind mase de ordinul 2, deoarece cuprind masele de ordinul 1, agregate in alte forme de vibratie.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12191
Puncte : 55581
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 13 Feb 2018, 22:38

Abel, toata energia are masa. Dar nu-ti spun ce e aia masa, ca esti un om rau si plin de pizma si ura si nu meriti. Si vrei o societate "echitabila si democratica" pt oamenii rai cu cei buni, astfel incat cei fara bun simt, obraznicii, violentii si hotii sa-i domine in final pe ceilalti.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35488
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 14 Feb 2018, 12:00

gafiteanu a scris:Abel, toata energia are masa.
Asa vrei sa zici ? Gandeste-te la asta:
Energia exista si se manifesta numai daca are un suport material.
Ce parere ai ?
Dar nu-ti spun ce e aia masa,. . . . .
Dar noua dece nu ne spui ? Nu ca ma omor dupa definitii, pentru
mine masa este o axioma. Din categoria:
             Nu cerceta aceste legi,
             Ca esti nebun de le-ntelegi !
Dar sunt curios ce crezi tu.
. . . . . ca esti un om rau si plin de pizma si ura si nu meriti. Si vrei o societate "echitabila si democratica" pt oamenii rai cu cei buni, astfel incat cei fara bun simt, obraznicii, violentii si hotii sa-i domine in final pe ceilalti.
Urât, foarte urât ce-i zici lui Abel ! Nu ai verde.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11209
Puncte : 43965
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Mier 14 Feb 2018, 18:22

Bordan a scris:Putem contura ceea ce știm la ora actuală din universul ăsta? Putem ști ceea ce știm?

De exemplu e corect gândit așa?

Știm că materia obișnuită este cca 5%, și este formată din atomi care sunt goi 99%. Atomii la rândul lor sunt formați din diverse particule iar fiecare particulă are antiparticula ei.

Până aici, după voi, e corect? Sau dacă nu e corect, cum e corect, să știm ceea ce știm?

Asta mi-am propus să aflu cînd am deschis subiectul ăsta? Smile Știm ceea ce știm? De susținut putem susține multe, aia nu intră la știință ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de negativ Mier 14 Feb 2018, 19:08

Bordan a scris: Știm ceea ce știm? De susținut putem susține multe, aia nu intră la știință ... Smile
De principiu da, dar nu stim cum trebuie. În cazul meu, m-am lamurit. Cu toate astea stim numai jumatate din ce trebuie (poate ceva mai mult). Si la asta a contribuit biserica si forma ei mai noua, "democratia" (δεμο = demo ca si acum; κρα = stat; θος= adânc, adica stat construit dupa regulile adânci - cu sensul de corecte- si adevarate). Ce legatura ar avea asta cu poporul ?

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue5 / 105 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20542
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 14 Feb 2018, 19:17

Bordan a scris:Putem contura ceea ce știm la ora actuală din universul ăsta? Putem ști ceea ce știm?
De exemplu e corect gândit așa?
Știm că materia obișnuită este cca 5%, și este formată din atomi care sunt goi 99%. Atomii la rândul lor sunt formați din diverse particule iar fiecare particulă are antiparticula ei.
Până aici, după voi, e corect? Sau dacă nu e corect, cum e corect, să știm ceea ce știm?
Daca stii trebuie sa mai gandesti ? Dece, doar au gandit altii
ca sa poti tu sa stii.
Asta este problema cu topicul acesta. De exemplu tu spui:
stim ca "fiecare particula are antiparticula ei". Asta nu se stie,
se presupune. Din partea mea este o fantezie la moda.
Ce stim cu siguranta, ce nu se poate contesta in nici un fel ?
Indiferent de numarul sustinatorilor.
Matematica, algebra, geometria, chimia, geografia.
Ca fizica, istoria si biologia au ajuns sa fie negociate. Oriunde
intervin interesele, apare si minciuna. De fapt daca aduc in
discutie chimia farmaceutica, ma fac de ras cu ce am scris.
Dar eu nu pretind ca tot ce spun, este litera de lege.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11209
Puncte : 43965
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 15 Feb 2018, 17:17

Cei care au umblat la școală și au învățat știu! Eu la ăștia m-am adresat. N-am contestat știința, fiindcă știința nu se poate negocia, și-a rezervat toate armele și drepturile. Eu am pus întrebarea acelora care știu, dacă ei sînt convinși că ceea ce știu, știu și bine? Fiindcă am făcut și eu niște ani de școală, și nu puțini, toți în domeniul tehnic, ca să o iau peste ogrăzi direct spre poezii. Și să ajung să mă întreb ce să fac cu școala mea? Sau cu știința mea? Să mai pun și eu umărul la intoxicarea și contaminarea acestei vieți? Asta am întrebat în esența, dacă știm că drumul pe care ne duce știința e drumul bun?

În rest, celelalte teorii și jucării de p-aici, nu-s de grădiniță cum zicea cineva, ci de azil ... Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de negativ Joi 15 Feb 2018, 17:24

Bordan a scris: Și să ajung să mă întreb ce să fac cu școala mea? Sau cu știința mea? Să mai pun și eu umărul la intoxicarea și contaminarea acestei vieți? Asta am întrebat în esența, dacă știm că drumul pe care ne duce știința e drumul bun?
În esenta nu e bun, chiar daca s-au facut progrese. Poti sa-i înveti pe altii ce stii dar sa le spui ca totusi cineva se ocupa sa descâlceasca itele, dar vor trebui sa aibe un vocabular ceva mai precis si idei coerente, nu fragmentare.
Ma voi îngriji sa îti trimit un exemplar din lucrarea mea, numai pentru textul de mai sus.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue5 / 105 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20542
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 15 Feb 2018, 17:34

negativ a scris:Ma voi îngriji sa îti trimit un exemplar din lucrarea mea, numai pentru textul de mai sus.
Poezii?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de negativ Joi 15 Feb 2018, 17:38

Bordan a scris:
negativ a scris:Ma voi îngriji sa îti trimit un exemplar din lucrarea mea, numai pentru textul de mai sus.
Poezii?
Nu, poezii a scris varu' Eminescu. (e adevarat, cam de-al doilea, dar tot var). Poeziile mele s-au pierdut (si nu au fost putine), dar nu asta e menirea mea.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue5 / 105 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20542
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Joi 15 Feb 2018, 17:50

Oare s-o născut deșteptul care să-i demonstreze unui prost că e prost? Smile
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 15 Feb 2018, 18:44

Bordan a scris:Oare s-o născut deșteptul care să-i demonstreze unui prost că e prost? Smile
Stii Bordan, pe cei care vorbesc despre prosti, eu ii banuiesc
ca se considera in sinea lor, destepti. Ce parere ai ?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11209
Puncte : 43965
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Sam 05 Ian 2019, 16:34

virgil_48 a scris: Stii Bordan, pe cei care vorbesc despre prosti, eu ii banuiesc ca se considera in sinea lor, destepti. Ce parere ai ?
Eu vorbesc lejer despre proști, dar tot eu zic că nu mă consider deștept, vorbesc în somn ... Smile Vezi titlul topicului, și de cînd mă lupt să demonstrez că de fapt nu prea știm ce știm, dar nu pot nicicum ... Smile fiecare dintre noi ne-am retras într-o specialitate și cam vorbim singuri ... dar asta e o chestie generală, nu neaparat pe forumul ăsta, se luptă să se bage în vorbă cei ce n-au de spus nimic, iar cei ce-ar avea ceva de spus n-au loc de ... babe ... Smile)
negativ a scris:Ma voi îngriji sa îti trimit un exemplar din lucrarea mea, numai pentru textul de mai sus.
Mulțumesc!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de curiosul Sam 05 Ian 2019, 18:26

Bordane,
până mă mai gândesc la ce știu eu, ce zici de un..."e2-e4" ?

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6652
Puncte : 40580
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Bordan Sam 05 Ian 2019, 19:05

Să știi că n-am jucat de atunci ...  nu-i rea ideea numai că nu tare am timp mai mult de o mutare pe zi ... Smile așa terminăm la paștele cailor ... dar putem începe o luptă logico-intuitivă ... Smile că nu cred s-o fi încheiat atunci ... mi-o fo și mie mai greu pîn-am învățat să beu ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21177
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de curiosul Sam 05 Ian 2019, 19:46

Și o dată pe săptămână putem muta.
Ca să nu-ți mai bați capul cu aranjatul pieselor acasă, postez eu tot timpul o imagine cu ultima mutare:
https://i.servimg.com/u/f96/17/58/99/57/e2-e410.png
Asta printre alte discuții privind "lupta logico-intuitivă".

Nu m-am gândit încă cum să încep "lupta" asta, îmi obosesc acum neuronii cu "timpul", dar poți să "ataci" tu primul.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
CE ȘTIM?  - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10CE ȘTIM?  - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6652
Puncte : 40580
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

CE ȘTIM?  - Pagina 17 Empty Re: CE ȘTIM?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 21 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum