Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Astazi la 09:14

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 09:11

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 12:42

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
CAdi (11934)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil_48 (11207)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
curiosul (6652)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Razvan (6162)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
eugen (3786)
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Pacalici
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
CAdi
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
curiosul
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Dacu
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Razvan
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
meteor
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
gafiteanu
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
scanteitudorel
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
curiosul
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil_48
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Forever_Man
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
eugen
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Dacu
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Bordan
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Forever_Man
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
virgil_48
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
Dacu
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 
eugen
Realizare personala Vote_lcapRealizare personala Voting_barRealizare personala Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 17 utilizatori conectați: 2 Înregistrați, 0 Invizibil și 15 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Alex-Sacha, virgil_48

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Realizare personala

4 participanți

In jos

Realizare personala Empty Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Mar 31 Oct 2023, 20:41

Multi utilizatori ai forumului stiu ca am tot amenintat cu publicarea unei lucrari care sa lamureasca multe din problemele teoretice discutate pe forum.
Lucrarea se numeste Inter Codex Omnes si o puteti gasi AICI
Dupa ce o cititi, poate veti vedea altfel lucrurile care va intereseaza, si poate cercetarea asta se va îndrepta pe un fagas bun.  
Oricum, experienta pe acest forum a fost constructiva.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

CAdi apreciază acest mesaj

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 01 Noi 2023, 09:03

negativ a scris:Multi utilizatori ai forumului stiu ca am tot amenintat cu publicarea unei lucrari care sa lamureasca multe din problemele teoretice discutate pe forum.
Lucrarea se numeste Inter Codex Omnes si o puteti gasi AICI
Dupa ce o cititi, poate veti vedea altfel lucrurile care va intereseaza, si poate cercetarea asta se va îndrepta pe un fagas bun.  
Oricum, experienta pe acest forum a fost constructiva.
Sa tii in continuare legatura cu noi, negativ, sa ne spui ce interes
a trezit lucrarea ta. Am intalnit prea multe lucrari din aceasta
categorie care au fost ignorate, ca sa nu mai spun ca nu i-au
adus nici un beneficiu autorului.
Tendinta scientistilor de a scrie in dauna lui a citi, este evidenta.
Iar publicul larg are cu totul alte preocupari.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11207
Puncte : 43947
Data de inscriere : 03/12/2013

Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Mier 01 Noi 2023, 13:07

Totusi, ce e ala un scientist?

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de CAdi Mier 01 Noi 2023, 14:27

negativ a scris:Totusi, ce e ala un scientist?


adept al  unei secte din SUA  care practica scientismul   Very Happy
dex
,,Doctrina și practică a unei secte creștine din Statele Unite ale Americii, fundată pentru a combate prin rugăciune orice rău fizic sau moral ".

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11935
Puncte : 57098
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de Razvan Mier 01 Noi 2023, 15:02

negativ a scris:Multi utilizatori ai forumului stiu ca am tot amenintat cu publicarea unei lucrari care sa lamureasca multe din problemele teoretice discutate pe forum.
Lucrarea se numeste Inter Codex Omnes si o puteti gasi AICI
Dupa ce o cititi, poate veti vedea altfel lucrurile care va intereseaza, si poate cercetarea asta se va îndrepta pe un fagas bun.  
Oricum, experienta pe acest forum a fost constructiva.
Eu nu înţeleg din descrierea de pe site: este o lucrare de istorie, de istoria artei, sau ştiinţifica?
Dacă e ştiinţifică, unde a avut peer-review?
Dacă nu are peer-review, de ce aş plăti înainte pentru o lucrare din care nu văd nici măcar un abstract? Poate e o carte de bucate pe care ceri 300 de lei, sau o carte de poveşti cu poze!
Pune pe site câteva zeci de pagini (că tot spui că are 1000), din diferite capitole, ca să stimulezi curiozitatea cititorului. Că bani n-o să dea nimeni fără să vadă marfa, mai ales unui necunoscut. Aşa cum o prezinţi, pare doar o altă ţeapă de pe net: cer bani ca să citim..., vedem noi ce!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue9 / 109 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Mier 01 Noi 2023, 15:09

Adica ma confunzi pe mine cu un de-ala. Ma rog, treaba ta. Dar cam ca tine face si vulpea când nu ajunge la struguri: zice ca sunt acri.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de Razvan Mier 01 Noi 2023, 15:25

negativ a scris:
Adica ma confunzi pe mine cu un de-ala. Ma rog, treaba ta. Dar cam ca tine face si vulpea când nu ajunge la struguri: zice ca sunt acri.
Cu cine să te confund, că nu ştiu nimic despre tine, decât pseudonimul de pe forum.
Eu doar ţi-am dat câteva sfaturi, de cum ar trebui să îţi prezinţi lucrarea, Vezi bine cum procedează Abel şi Virgil.
În schimb, din lucrarea ta, nici măcar nu ştiu dacă tratează teme istorice (că văd că ai pus două recenzii de la profesori de istorie şi de istoria artei), sau din  alte ştiinţe (fizică, matematică, etc).
Să spunem că aş fi dispus să o cumpăr: cum mă convingi că ea conţine subiecte care m-ar putea interesa, să zicem de fizică? Cum mă convingi că nu e doar o abureală pe care aş da banii de pomană?
Şi în librărie, înainte să iau o carte, mai întâi o răsfoiesc. Tu nu oferi ocazia asta. Doar ceri bani, aşa..., pe cuvânt! Asta nu te face şi credibil. Ba chiar din contră!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue9 / 109 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Mier 01 Noi 2023, 16:03

Razvan a scris:
negativ a scris:Multi utilizatori ai forumului stiu ca am tot amenintat cu publicarea unei lucrari care sa lamureasca multe din problemele teoretice discutate pe forum.
Lucrarea se numeste Inter Codex Omnes si o puteti gasi AICI
Dupa ce o cititi, poate veti vedea altfel lucrurile care va intereseaza, si poate cercetarea asta se va îndrepta pe un fagas bun.  
Oricum, experienta pe acest forum a fost constructiva.
Eu nu înţeleg din descrierea de pe site: este o lucrare de istorie, de istoria artei, sau ştiinţifica?
Dacă e ştiinţifică, unde a avut peer-review?
Dacă nu are peer-review, de ce aş plăti înainte pentru o lucrare din care nu văd nici măcar un abstract? Poate e o carte de bucate pe care ceri 300 de lei, sau o carte de poveşti cu poze!
Pune pe site câteva zeci de pagini (că tot spui că are 1000), din diferite capitole, ca să stimulezi curiozitatea cititorului. Că bani n-o să dea nimeni fără să vadă marfa, mai ales unui necunoscut. Aşa cum o prezinţi, pare doar o altă ţeapă de pe net: cer bani ca să citim..., vedem noi ce!
E o idee! Sper ca pâna mâine sa pun (la "free") problemele pentru fiecare parte, asa cum sunt acolo. Sper sa fie lamuritoare. Vezi ca e si un mic dictionar care se poate descarca tot fara contributii, ca sa vada omul cam care e diferenta între ce citeste, ce întelege, si ce ar trebui sa înteleaga. Cam asta e si cu termenii folositi în limbajul comun. Eu zic totusi ca merita sa risti, mai ales ca nu trebuie sa spun cât te-au costat cursurile pe care trebuia sa le cumperi de la profesori, care îti spuneau tot felul de lucruri care nu se leaga, fara îti explice nimic în realitate. Ce mai conteaza acum o suma infima pentru a întelege ceea ce ai cheltuit o avere pentru a sti ? Cât despre contributie (pentru ca nu e un pret - ci mai mult un soi de donatie, caci nu sunt comerciant), am stabilit suma asta din nostalgie, pentru ca e suma pe care am dat-o pe cartea de psihanaliza a lui Freud, care pe vremea aia (prin 76 - eram în primul an de liceu) nu se gasea la librarie si nici la biblioteca.
Crezi ca stii ce înseamna realitatea, viteza, referentialul si altele pe care le folosesti curent în rationamente? Gândeste-te de doua ori! De ce crezi ca nu gaseste nimeni solutii pentru problemele noastre esentiale?
Cât despre "peer review", crezi ca sunt multi care sa recunoasca faptul ca trebuie regândite teoriile multimilor si ale numerelor, ca "teoria relativitatii" a lui Einstein e de fapt o problema de clasa a patra, iar metrul e un pic diferit ca întindere decât se spune? Acolo gasesti argumente pentru toate astea. Oricum , pentru a întelege ca e corect, trebuie sa citesti de la început, chiar daca ti se va parea plictisitor, caci nu spun nimic din ce nu stii, ci doar explic cum trebuie înteles, pentru ca totul sa aiba sens.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 01 Noi 2023, 16:16

CAdi a scris:
negativ a scris:Totusi, ce e ala un scientist?
adept al  unei secte din SUA  care practica scientismul   Very Happy
dex
,,Doctrina și practică a unei secte creștine din Statele Unite ale Americii, fundată pentru a combate prin rugăciune orice rău fizic sau moral ".
Cand ma refer la CAdi, este asa cum spune el !
Despre altii, este o eticheta cu care ma refer la oamenii de
stiintă virusată, actuali. Numai eu fac asta.
Iar despre sfatul lui Razvan, adresat lui Negativ, mi se pare
a fi bine intentionat !

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11207
Puncte : 43947
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de CAdi Mier 01 Noi 2023, 20:10

virgil_48 a scris:
CAdi a scris:
negativ a scris:Totusi, ce e ala un scientist?
adept al  unei secte din SUA  care practica scientismul   Very Happy
dex
,,Doctrina și practică a unei secte creștine din Statele Unite ale Americii, fundată pentru a combate prin rugăciune orice rău fizic sau moral ".
Cand ma refer la CAdi, este asa cum spune el !
Despre altii, este o eticheta cu care ma refer la oamenii de
stiintă virusată, actuali. Numai eu fac asta.
Iar despre sfatul lui Razvan, adresat lui Negativ, mi se pare
a fi bine intentionat !
Lol. Ar fi bine sa ne rugam ca scientistii , sa nu cucereasca Rusia Ucraina , republicanii resping ideea democratilor de a subventiona in continuare Ucraina.
Se va vota in curand in Congres.
Daca Rusia cucereste Ucraina, vai de noi si de asa zisa Republica Moldova.
Yemenul a declarat razboi Israelului.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11935
Puncte : 57098
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de Razvan Joi 02 Noi 2023, 18:28

negativ a scris:Multi utilizatori ai forumului stiu ca am tot amenintat cu publicarea unei lucrari care sa lamureasca multe din problemele teoretice discutate pe forum.
Lucrarea se numeste Inter Codex Omnes si o puteti gasi AICI
Dupa ce o cititi, poate veti vedea altfel lucrurile care va intereseaza, si poate cercetarea asta se va îndrepta pe un fagas bun.  
Oricum, experienta pe acest forum a fost constructiva.
Aşa da! https://www.doxos.ro/I-C-O-Desc%C4%83rc%C4%83ri/
Acum ne putem face o idee despre conţinut.
Doar citind ce ai permis "la liber", îmi pare o lucrare de filozofie a ştiinţei, exprimată îngrijit şi argumentat. Lectura captivează, fiind una dintre cărţile pe care dacă le-aş răsfoi într-o librărie, m-ar determina să plec cu ea spre casa de marcat!
Te complimentez pentru munca depusă şi îţi urez succes la publicarea ei de către vreo editură. Merită să fie găsită şi pe rafturile librăriilor, nu doar online.
Sper doar că vei găsi cumpărători în formatul actual, poate şi pe aici, pe forum!
Felicitări!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue9 / 109 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Joi 02 Noi 2023, 19:03

Razvan a scris: Doar citind ce ai permis "la liber", îmi pare o lucrare de filozofie a ştiinţei, exprimată îngrijit şi argumentat. Lectura captivează, fiind una dintre cărţile pe care dacă le-aş răsfoi într-o librărie, m-ar determina să plec cu ea spre casa de marcat!
Te complimentez pentru munca depusă şi îţi urez succes la publicarea ei de către vreo editură. Merită să fie găsită şi pe rafturile librăriilor, nu doar online.
Sper doar că vei găsi cumpărători în formatul actual, poate şi pe aici, pe forum!
Felicitări!
Filosofia asta asta a stiintei da rezultate. De-asta m-am obosit sa scriu. Am vrut sa las lucrarea "la liber". Majoritatea însa, crede ca daca nu costa nimic, nu are valoare.
Am testat o multime de edituri pentru publicare (inclusiv la cumoscuti), dar nu se baga nimeni.
Mi-a ramas numai sa tiparesc eu "hard copies", dar asta mai înseamna vreo suta de lei (deci vreo 20 de euro în plus). De-asta vreau sa strâng bani, sa pot face macar vreo 200 de exemplare, altfel pretul o ia în sus rau de tot. Nu-mi permit 4000 de euro, ca i-as da.
Toate bune.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 02 Noi 2023, 19:21


virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11207
Puncte : 43947
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de negativ Joi 02 Noi 2023, 20:19

virgil_48 a scris:Superioritate, sau sfidare ?
https://i.servimg.com/u/f12/19/61/72/93/screen16.png
Realizare personala Screen16
Nu, realism.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Realizare personala Left_bar_bleue5 / 105 / 10Realizare personala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20530
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Realizare personala Empty Re: Realizare personala

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum