Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 25 Iul 2024, 17:43

» New topic
Scris de virgil Mier 24 Iul 2024, 07:33

» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Mar 23 Iul 2024, 22:12

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Mar 23 Iul 2024, 06:47

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Globalizarea
Scris de virgil Dum 21 Iul 2024, 16:46

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Dum 21 Iul 2024, 15:20

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de CAdi Joi 18 Iul 2024, 11:51

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

» Despre vise
Scris de CAdi Sam 13 Iul 2024, 15:09

» Constatari
Scris de curiosul Sam 13 Iul 2024, 10:13

» Pendulul
Scris de virgil_48 Lun 08 Iul 2024, 16:18

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Sam 06 Iul 2024, 10:23

» Legi de conservare (2)
Scris de Vizitator Vin 05 Iul 2024, 13:24

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de virgil Dum 30 Iun 2024, 19:01

» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de curiosul Sam 29 Iun 2024, 16:06

» CURIOZITATI; Motor miniatural functional
Scris de virgil Vin 28 Iun 2024, 20:36

» Fizicieni care au schimbat lumea.
Scris de eugen Vin 28 Iun 2024, 09:58

» O proprietate Black Hole (Gaura Neagra)
Scris de virgil Joi 27 Iun 2024, 17:58

» Cum marim energia atomului ?
Scris de virgil Dum 23 Iun 2024, 19:11

» Bec Tapo L530E 2.0 - Smart Wi-Fi Light Bulb, Multicolor
Scris de Dacu Vin 21 Iun 2024, 18:30

» Caracteristicile tehnice ale motoarelor auto
Scris de CAdi Joi 20 Iun 2024, 12:24

» Concluzii asupra relativității
Scris de curiosul Dum 16 Iun 2024, 11:55

» EMINESCU, Templu National
Scris de eugen Sam 15 Iun 2024, 22:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


Top postatori
virgil (12347)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
CAdi (12205)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7950)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
curiosul (6790)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Razvan (6162)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
eugen (3889)
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Pacalici
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
CAdi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
curiosul
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Dacu
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Razvan
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
virgil
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
meteor
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
gafiteanu
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
scanteitudorel
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
virgil
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
curiosul
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
virgil_48
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
eugen
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
ilasus
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
eugen
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
virgil
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
ilasus
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_lcapAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Voting_barAvem nevoie de donatori, sponsori, mecena Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 38 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 38 Vizitatori :: 3 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

+3
eugen
george
Abel Cavaşi
7 participanți

In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 08 Feb 2012, 14:31

Pe forumul nostru există oameni cu idei interesante şi din ce în ce mai bine elaborate. În ciuda faptului că ei sunt binevoitori întotdeauna şi investesc în mod dezinteresat din timpul lor pentru a ne dărui şi nouă câte ceva din mintea lor prin intermediul mesajelor pe care apucă să le scrie pe forum, eu consider că ei trebuie motivaţi mai mult. Consider că, motivându-i suficient pe utilizatori, forumul nostru ar putea aduna şi mai mulţi asemenea oameni dornici ca, alături de noi, să cerceteze adânc tainele lumii înconjurătoare.

Dar pentru a-i motiva, avem nevoie de donatori, de sponsori, de mecena, care, chiar dacă nu ni se pot alătura nouă în mod interactiv, gândind şi scriind cu noi pe forum, atunci măcar să ne ajute în această muncă preţioasă de cercetare în alt mod, financiar, material sau de altă natură, încât să îi aducem aproape de noi şi pe acei cercetători care nu se mulţumesc doar cu simpla apreciere verbală obţinută pe forum.

Avem deja un donator (Anonim1) care, pe lângă contribuţiile sale importante de anul trecut, poate oferi şi anul acesta de Paşte frumoasa sumă de 100 de roni. Însă, pentru binele comunităţii, daţi-mi voie să cer mai mult! Vreau să am satisfacţia de a premia mai mulţi utilizatori, eventual chiar cu sume mai importante. Şi nu este important cine premiază sau pe cine premiază. Şi nu este obligatoriu ca eu să decid cine să fie premiatul. Dimpotrivă, poate decide donatorul asta.

Căci avem şi vom mai primi oameni cu o minte strălucită, care postează mesaje foarte interesante, poate chiar mai interesante decât putem noi înţelege momentan. Avem şi vom mai primi oameni care cunosc foarte bine domeniile actuale din cunoaşterea umanităţii, oameni care demonstrează riguros ceea ce spun, oameni care răspund cu răbdare la întrebări dificile, oameni care pun întrebări interesante, sfredelitoare, oameni care creează pe forum o atmosferă propice unei asemenea comunităţi.

Pentru ei avem nevoie de şi de alt tip de oameni de valoare, numiţi „donatori”, „sponsori”, „mecena”. Ei contribuie în alt mod la progresul acestui forum. Aşadar, dragi vizitatori ai forumului, care înţelegeţi valoarea unei comunităţi ce încearcă să spargă bariere, vă rog să dăruiţi şi voi în felul vostru ceva pentru această muncă nobilă ce n-a fost plătită niciodată la adevărata sa valoare! Se pare că numai aşa putem să ne revanşăm încă din timpul vieţii lor (deci, încă din timpul în care nu i-am înţeles pe deplin pentru a le recunoaşte valoarea (dealtfel, nu ne ajunge o viaţă de om ca să ne dăm seama cât de valoroşi sunt)) faţă de toţi cercetătorii ce vin pe acest forum.

Eu însumi am creat acest forum tot din dorinţa de a „dona” un loc pentru aceşti oameni curioşi care vor să înţeleagă mai adânc natura cu tot ce ne înconjoară. Dacă este doar al românilor, nu este cu nimic mai prejos decât al altora. Există mari şanse ca şi dintre cei 20 de milioane sau mai mulţi români să vină aici unul, doi şi să revoluţioneze ceva în cunoaşterea noastră. Gândiţi-vă că au fost momente în care întreaga omenire nu depăşea numărul românilor de azi. Deci numărul nostru nu e un handicap. Dimpotrivă, putem arăta că măcar aşa ne putem uni forţele binelui, mânaţi de ţelul comun al cercetării. Şi poate dintr-o asemenea unire va reieşi în evidenţă spiritul românesc.

Aş fi bucuros să ştiu că argumentele mele au stârnit interesul celor în măsură să ne ajute. Aş fi bucuros să ştiu că aceste cuvinte au îndepărtat ultimele reţineri pe care le-ar mai fi putut avea oamenii de bine în măsură să contribuie în felul lor la progresul acestui forum.


Vă mulţumesc pentru atenţie!
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de george Dum 19 Feb 2012, 07:09

Abel,slaba reactie a societatii la problemele noastre este doar aparenta;consider ca nu am gasit modul cel mai nimerit de abordare.La ora actuala banul e cea mai scumpa
marfa...,e mai greu lasat din mana.Totusi,omul cred c-ar fi dispus sa-l dea daca sr sti exact scopul in care ar fi folosit.
Mai usor consider ca ar fi cu alte valori.Ca
exemplu,pentru proiectul meu am obtinut sponsorizari constand in materiale:
-lana metalica,4,5 Kg,nu-i stiu pretul dar cred ca depaseste 50 euro;am platit doar transportul.
-folie teflon,pret catalog 30 euro mp,am primit 0,8 mp,dublu necesar,am platit doar transport.
-pentru un cilindru pneumatic cu pret de 170 euro am obtinut reducere 40%.
Uc calcul simplu arata ca am obtinut pentru un singur proiect mai mult decat a primit forumul pentru intreaga activitate.Mentionez ca nu am cerut sponsorizare dar cand am fost intrebat pentru ce-mi trebuie,s-au aratat dispusi sa ma sprijine.
In alta ordine,consulta un avocat;fiecare salariat are dreptul sa directioneze 2% din venitul sau intr-un cont anume...,pentru asta trebuie personalitate juridica.

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue7 / 107 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20805
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de eugen Dum 19 Feb 2012, 16:56

Una dintre modalitatile de atragere a unor eventuale sponsorizari este ridicarea calitatii forumului nostru.
Mai putine polemici, gargare, devieri, maruntisuri.
Mai multa seriozitate si responsabilitate la cercetare.
Consider acest forum parte din patrimoniul national.
Sa nu-l devalorizam prin spirit de cafenea.
Avem un potential imens, neexplorat.
Daca cei inimosi, potentiali sponsori ne vor simti seriosi, pusi pe cercetare si pe realizari practice utile semenilor, vor deveni solidari financiar cu viziunea noastra.
Mingea e la noi in teren.
Si ca in fotbal, trebuie sa jucam orientati mai mult pe poarta, si mai putin pe laterale. Riscam sa ne fluiere tribuna...



eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3889
Puncte : 32834
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de CAdi Dum 19 Feb 2012, 19:05

Ca sa poti sa atragi sponzori trebuie sa te faci cunoscut!
Forumul ar trebui sa lanseze produsele (titlurile topicurilor) pe piata!(reclama sufletul comertului)
Cum sa atragi sponzori daca subiectele noastre nu apar
pe Net?
(sau macar intr-un Opis al forumului.Nici unul dintre noi nu stie in totalitate ce subiecte s-au dezbatut pe acest forum))
Daca subiectele forumului sunt o proprietate( a noastra)
adica daca militam pentru discretie nu pentru popularizare, atunci discutiile din cadrul subiectelor de pe forum trebuie aratate unor persoane responsabile din cultura si cercetare! pentru a atrage eventuale sponzorizari!
Un alt mod de obtinere de venituri este publicarea unor anumite subiecte in reviste de specialitate !
(si apoi impartirea veniturilor intre realizatorii subiectelor respective)

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12205
Puncte : 58171
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Dum 19 Feb 2012, 19:32

CAdi a scris:Un alt mod de obtinere de venituri este publicarea unor anumite subiecte in reviste de specialitate !
(si apoi impartirea veniturilor intre realizatorii subiectelor respective)
Ca să publici în reviste de specialitate trebuie, mai întâi, să fi un autor cunoscut. Chiar şi aşa, s-ar putea ca articolele să-ţi fie publicate doar pe bază de voluntariat în revistele respective, din lipsă de fonduri.
În cazul în care cineva va fi plătit pentru scrierea de articole, mai mult ca sigur că acestea vor deveni proprietatea revistei care le-a publicat, fără dreptul de a mai fi postate şi altundeva.
Cu toate că presa noastră abundă în articole ştiinţifice de proastă calitate, am senzaţia că intenţionat se doreşte acest lucru, denaturându-se în mod voit informaţia ştiinţifică în favoarea celei de senzaţional. Ce să-i faci, asta se cere, asta se vinde!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de george Lun 20 Feb 2012, 00:33

Eugen surprinde esenta:
"Una dintre modalitatile de atragere a unor eventuale sponsorizari este ridicarea calitatii forumului nostru."

Am spus nu de mult ca acest forum e doar "un loc de vorbit discutii"...,nu s-a schimbat mai nimic de atunci.

Mi-ar place sa vad formandu-se echipe...,sa vad reclame prin colturile paginilor...

george
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue7 / 107 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1181
Puncte : 20805
Data de inscriere : 07/04/2009
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de virgil Lun 20 Feb 2012, 10:30

Cred ca util ar fi sa bagi si o rubrica cu anunturi atat gratuite cat si cu bani. Cele cu bani vor putea afisa poze pe prima pagina, printre raspunsuri. Am vazut ceva similar pe un forum ""scientia.ro.""

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12347
Puncte : 56288
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Lun 20 Feb 2012, 15:31

Analizând diversele posibilităţi de promovare şi sponsorizare a forumului am ajuns la concluzia că cele spuse de eugen:
Una dintre modalitatile de atragere a unor eventuale sponsorizari este ridicarea calitatii forumului nostru.
Mai putine polemici, gargare, devieri, maruntisuri.
Mai multa seriozitate si responsabilitate la cercetare.
Consider acest forum parte din patrimoniul national.
Sa nu-l devalorizam prin spirit de cafenea.
reprezintă calea pe care trebuie să ne axăm cu toţii.


Referitor la sugestia lui CAdi, de a se crea o listă (cu link-uri) a subiectelor expuse, aş avea de menţionat că Google indexează acest forum, implicit subiectele lui. Aşa că, tot nu văd necesitatea ceării unei astfel de liste din moment de subiectele respective sunt deja indexate de către cel mai mare motor de căutare. Consider că ar fi o muncă inutilă.


Este urmat de topicul „Suntem indexaţi de motoarele de căutare?”.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 20 Feb 2012, 17:28, editata de 1 ori (Motiv : Este urmat de topicul...)

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin 28 Sept 2012, 23:05

Pentru că se apropie 1 Decembrie, dată la care îl premiem pe cel mai important, mai valoros, mai merituos utilizator al anului în curs, este bine să mai scotocim prin jur pentru a vedea dacă nu cumva ar mai exista cineva dispus să contribuie cu o sumă modică la această acţiune nobilă de stimulare a cercetării în limba română. Poate cunoaşteţi sponsori care ar dori să ne ajute în schimbul unei reclame pe forum poziţionată acolo unde doreşte acesta. Totul pentru Ştiinţă, pentru cercetarea adevărului!
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Sam 29 Sept 2012, 06:41

Frumoasă intenţia ta, însă treaba cu spaţiul de reclamă nu ştiu în ce măsură o permite hostingul.

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 29 Sept 2012, 14:28

Bună problema ridicată de tine, Răzvan! Dar, aşa cum bănuiam de mult (cred că am mai avut intenţia asta cândva), platforma forumgratuit permite introducerea reclamelor în forumurile proprii.

Aşa că, daţi-i bătaie, căutaţi sponsori pe care să-i atragem pe forum.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Sam 29 Sept 2012, 15:53


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 29 Sept 2012, 16:05

Regulile acelea sunt valabile strict pe forumul de suport, nu pe forumurile găzduite de platforma forumgratuit, deci sunt reguli specifice acelui forum, nu reguli generale ale platformei. Este ca şi cum eu aş face nişte reguli proprii pe forumul nostru care să difere de regulile altor forumuri. E normal ca eu să fac alte reguli pentru că eu am alte obiective. Prin acele reguli, forumul de suport interzice reclame la forumurile proprii ale administratorilor. De exemplu, aşa cum este şi normal, mie îmi este interzis să fac acolo reclamă explicită la forumul meu.

Deci, poţi fi liniştit în privinţa asta. Şi putem trece la acţiuni concrete. Oare să începem să ne milogim la nişte bogătani ai României, cum ar fi Becali sau Patriciu? Oricum, e un scop nobil pentru care merită s-o facem.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Sam 29 Sept 2012, 16:13

Abel Cavaşi a scris:Oare să începem să ne milogim la nişte bogătani ai României, cum ar fi Becali sau Patriciu? Oricum, e un scop nobil pentru care merită s-o facem.
Crezi că faci vreo brânză? Mai degrabă te susţine unul mai nevoiaş decât vreun bogătan.
Şi cam ce reclamă ai putea să-i bagi tu aici lui Becali? Când dai click pe un subiect să behăie ca oaia? Laughing

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de cris Sam 29 Sept 2012, 17:17

Ca cineva sa doreasca sa sponsorizeze trebuie sa vada ceva teme si judecati de valoare ,lucruri existente pe acest forum dar care sunt poluate de multe aberatii si teme absurde.E de preferat o cenzura chiar daca unii vor tipa ,vom avea un forum higenizat.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19640
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 29 Sept 2012, 18:26

Răzvan, e posibil, într-adevăr, să nu ne ajute Becali şi nici să nu găsească ceva util aici. Atunci la altcineva, poate Patriciu, Diaconescu, Ţiriac, Năstase sau mai ştiu eu cine...

Într-adevăr, Cristian, avem topice valoroase dar poluate. Totuşi, avem şi posibilităţi deja de a scrie în topice care nu pot fi poluate de oricine. Sunt pe forum secţiuni pe care nu le folosiţi şi care vă aşteaptă. Şi cred că sponsorii ar putea înţelege potenţialul acestui forum în ciuda libertăţii cu care se poate posta aici.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Razvan Sam 29 Sept 2012, 18:48

Mai degrabă Dan Diaconescu dat fiind "tematica" unor subiecte!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33441
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena Empty Re: Avem nevoie de donatori, sponsori, mecena

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum