Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Trei probleme cu lichide
Scris de virgil_48 Astazi la 08:37

» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Astazi la 02:25

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de curiosul Astazi la 01:35

» Gravitonul
Scris de CAdi Ieri la 23:49

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de curiosul Ieri la 22:27

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 07:40

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Ieri la 04:33

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Ieri la 01:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mar 16 Apr 2024, 23:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Lun 15 Apr 2024, 23:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 07:39

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 11 Apr 2024, 08:55

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Dum 07 Apr 2024, 09:30

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 01:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 00:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 05:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 05 Apr 2024, 01:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 05:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 01:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 15:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 03:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 01:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 09:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 04:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 04:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 04:29

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 03:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 10:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 09:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 05:19

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
( 1 )


» Mesaj de la Bordan în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12149)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
CAdi (11877)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil_48 (11184)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
curiosul (6606)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Razvan (6162)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
eugen (3777)
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Pacalici
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
CAdi
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
curiosul
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Dacu
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Razvan
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
meteor
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
gafiteanu
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
scanteitudorel
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
curiosul
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil_48
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
eugen
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Bordan
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Dacu
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Forever_Man
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
curiosul
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
CAdi
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil_48
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
virgil
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
eugen
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Forever_Man
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 
Dacu
Mesaje private de la gafiteanu Vote_lcapMesaje private de la gafiteanu Voting_barMesaje private de la gafiteanu Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 24 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 23 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

eugen

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Joi 25 Ian 2024, 16:57

Mesaje private de la gafiteanu

3 participanți

In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 08 Sept 2013, 15:07

Prin PM gafiteanu a scris:nu te juca cu focu:
Recomandarea mea este sa stergi imediat:""prin intermediul lui Traian Basescu in anumite porturi.."" cu toate ca informatia circula pe internet..Sa nu zici ca nu ti-am spus.. Esti mic, nu uita...Si Dumnezeu sau ***** nu bate cu bata..
Cat despre tablourile lui Columb , le-am vazut, chiar el mi-a spus ce a fost, ce a facut. Si ca re-picta la vedere in parc tablourile si le re-semna, (pana vor veni vremuri mai bune sa le vanda). Columbeanu impreuna cu altii au rechizitionat casele care au ajuns sediile URSS.. Tatal lui Irinel este un foarte important agent, seful suprem care detinea dosarele de cadre ale nomenclaturii de partid comunist.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue9 / 109 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33889
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 08 Sept 2013, 15:08

Nu mă interesează nimic pe acest forum din ceea ce nu pot face public!
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue9 / 109 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33889
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 08 Sept 2013, 15:15

Internetul e plin de minciuni și adevăruri care vizează diverși oameni politici. Nu cred să se hazardeze nimeni de un forum bântuit de o mână de ”ciudați” doar pentru că apare explicit numele lui el presidente, dar ar fi păcat să ne trezim infiltrați de activiști politici sau postaci care să deturneze discuțiile pentru propagandă ieftină. Astfel, cred și eu că în afară de înjurături generale la adresa clasei politice, ar fi bine să nu facem referiri la cineva în particular.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30029
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de meteor Lun 16 Sept 2013, 03:02

gafiteanu a scris:https://www.google.ro/webhp?source=search_app&gws_rd=cr&ei=wVU2UujVH46M4gSL-YHQBg#q=++BLESTEM+DE+OM+S%C4%82RAC+++Dan+Puric

Popor român, nu te-ai săturat să stai pe locul mortului şi să fii condus de toţi tâmpiţii?
Chiar ţi-e jenă să iubeşti ţara asta? Nu trebuie să fii naţionalist-comunist pentru asta.
BLESTEM DE OM SĂRAC
de Dan Puric

Din balegi şi din cuib de cuci,
Răsar ca viermii, politruci
Şi din haznalele de bani ""
Costume negre cu şnapani,
Viteji ca musca la arat!
Şi ne-aţi minţit şi ne-aţi furat,
Şi-aţi pus pe noi şi jug de boi!
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Murdari în suflet şi în gând,
Cu ghearele averi strângând,
Din flote, fabrici şi uzine,
Voi aţi lăsat numai ruine!
V-aţi gudurat pe lângă clerici
Cu mânăstiri şi cu biserici
Şi vile v-aţi făcut, de soi...
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Voi v-aţi trădat şi între fraţi,
Ca voi, şi viermii-s mai curaţi.
Aţi dărâmat şcoli şi spitale
Ca să vă fie vouă moale
Şi v-aţi brodit şi parlamente
Din licheluţe repetente.
Şi ne-mproşcaţi doar cu noroi!
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Aţi omorât orice dreptate,
Aţi jecmănit tot ce se poate,
Guvernul vostru cu miniştri
E-o adunătură de sinistri,
Batjocura şi umilinţa
Au mai rămas la voi credinţa?
Ghiolbani de jafuri şi gherțoi,
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Aţi sărăcit o ţară-ntreagă,
Nici ***** să nu o mai dreagă
Şi din privatizări cu fumuri
Aţi tot lăsat lumea pe drumuri!
Dar cum să faceţi voi vreun drum
Când urma voastră e doar scrum?
La tâlhării vă strângeţi roi!
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Blestemul greu să vă lovească,
Doar bube rele să vă crească,
Ochii să îi aveţi ca napul
Şi să vă roadă viermii capul!
Să putreziţi toţi prin palate,
Toţi spulberaţi să fiţi în toate
Şi să aveţi doar oase moi!
Blestem, blestem, blestem pe voi!

Dan Puric
1. Gafiteanu se face ca e prost.

2. Gafiteanu nu e [...].

Eu cred in a doua varianta.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 16 Sept 2013, 04:52, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte jignitoare.)

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue9 / 109 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de meteor Lun 16 Sept 2013, 04:35

gafiteanu a scris:E greu sa fii OM..
Te invit sa deschizi o tema de cercetare pe forumul vostru: Cum ar trebui sa fie cu adevarat un OM ADEVARAT.
Si unde sa-ti faci auto-analiza.  Poti de ex. sa te compari si cu Dan Preda..Are multe insusiri pe care nu le au unii.
Eu nu vreu sa va jignesc, vreau doar sa va aratati voi insiva adevarata fatza.
Abel, te rog inchide-mi MP cu gafiteanu.

Ca sa nu fii jignit (aceasta chiar trebue pe buna dreptate, prea rabdator sunt), trebuea de chind ti-am spus eu (repetindu-ti de zeci de ori), sa nu mai scrii pe privat, sa scrii public, civilizat si ordonat, sa aduci argumente la ceea ce spui, sa raspunzi la obiect si fara metafore timpite (aceasta se refera si la Bordan si altii cu poeziile [...]).

Ovrei, Stalin agent secret, etc. acestea is glume, nu merg nici de pacaliciuri la prima vedere.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 16 Sept 2013, 04:59, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvântul jignitor sau fals.)

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue9 / 109 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25192
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 16 Sept 2013, 04:56

Cum de nu mi-a picat fisa mai repede? Şi mie îmi umplea căsuţa cu vorbituri. Din păcate, nu pot (sau nu ştiu) să-i tai vorbitul prin PM doar cu anumite persoane, dar am putut să i-o tai de tot, aşa că acuma poate vorbi doar pe forum, dacă vrea, din moment ce a abuzat de mesagerie.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue9 / 109 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33889
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de omuldinluna Lun 16 Sept 2013, 08:34

Am avut și eu niște conversații extrem de interesante, și pe alocuri amuzante, cu gafiteanu. Pe multe nu le mai am în căsuța poștală și oricum nu le-aș face publice fără acordul său, dar este liber să le posteze aici dacă dorește, pentru amuzamentul general. La un moment dat m-a identificat cu un opozant al lui Mihai Drăgănescu și mi-a găsit explicația pentru insomnia cronică de care nici măcar nu eram conștient că sufăr.  

În orice caz, mi-a rămas un lucru în minte, pe care aș dori să-l supun atenției generale.

Dom-le, dacă tot înjurăm, măcar să înjurăm corect. Din seria neliniști ortografice, doresc să vă anunț că  ”[...]” și ”[...]”, ca substantive ale limbii române, se comportă ca și substantivul ”copil”.

[...] nu merg la femei.”, ca să-l citez pe gafiteanu, este greșit, forma corectă fiind ”[...] nu merg la femei.”


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 18 Sept 2013, 11:59, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte îndoielnice.)
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Mesaje private de la gafiteanu Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaje private de la gafiteanu Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30029
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Mesaje private de la gafiteanu Empty Re: Mesaje private de la gafiteanu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum