Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Astazi la 08:57

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Astazi la 08:27

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Astazi la 08:17

» țara, legiunea, căpitanul!
Scris de eugen Astazi la 00:13

» Grigorie Yavlinskii
Scris de CAdi Ieri la 23:49

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Ieri la 21:37

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de No_name Ieri la 20:20

» Relații dintre n și pₙ
Scris de No_name Mier 16 Oct 2024, 10:02

» Oracle, bacsika unde esti ?!
Scris de Meteorr Mar 15 Oct 2024, 20:00

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Sam 12 Oct 2024, 12:49

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 12 Oct 2024, 12:36

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Vin 11 Oct 2024, 19:20

» OZN in Romania
Scris de CAdi Vin 11 Oct 2024, 18:59

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Joi 10 Oct 2024, 23:26

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de Meteorr Lun 07 Oct 2024, 07:44

» Globalizarea
Scris de CAdi Dum 06 Oct 2024, 20:06

» EMINESCU, Templu National
Scris de eugen Sam 05 Oct 2024, 21:38

» Conjectura Goldbach, Ternary, Chen, Sun,..Prime Gaps,..Firoozbakht,.. și altele
Scris de No_name Vin 04 Oct 2024, 21:40

» Intrebari-Raspunsuri
Scris de eugen Vin 04 Oct 2024, 09:59

» Politică şi religie
Scris de eugen Mier 02 Oct 2024, 07:54

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de Meteorr Dum 29 Sept 2024, 21:35

» Despre credinţă şi religie
Scris de virgil Mier 25 Sept 2024, 21:57

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de virgil Mar 24 Sept 2024, 20:16

» New topic
Scris de ilasus Joi 19 Sept 2024, 19:17

» Fotografia astronomica.
Scris de Razvan Mier 18 Sept 2024, 20:53

» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de virgil Lun 09 Sept 2024, 21:10

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la eugen în Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Basarabia, Bucovina - pământ românesc
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Basarabia, Bucovina - pământ românesc
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


Top postatori
virgil (12393)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
CAdi (12340)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7957)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
curiosul (6790)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Razvan (6172)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
eugen (3954)
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Pacalici
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
CAdi
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
curiosul
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Dacu
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Razvan
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
virgil
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
meteor
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
gafiteanu
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
scanteitudorel
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
eugen
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Meteorr
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
No_name
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
virgil
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Forever_Man
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
eugen
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
No_name
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
CAdi
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
Meteorr
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 
virgil
Domnule Vasile Tudor Vote_lcapDomnule Vasile Tudor Voting_barDomnule Vasile Tudor Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 20 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 20 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Domnule Vasile Tudor

3 participanți

In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Pacalunga Mier 27 Iun 2018, 11:12

Vasile Tudor a scris:Pentru raportare prin feedback la personalități de referință din cultură, am trimis lucrarea "Teoria dipolilor vortex" domnului prof. univ. dr. Basarab Nicolescu. Vă prezint răspunsul primit prin e-mail:
Va multumesc pentru trimiterea lucrarii Dv., care are multe idei interesante.
Cred ca procedeul cel mai pertinent de validare a lor este redactarea unei serii de articole in limba engleza pe care sa le trimiteti la reviste internationale de specialitate.
Cu stima,
Basarab Nicolescu

Felicitari dl. Basarab Nicolescu! V-a trimis elegant la plimbare! Cool Cool Cool Cool Cool

Pacalunga
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de curiosul Mier 27 Iun 2018, 12:05

Să înțelegem că vizitatorul nostru se bucură dacă interpretarea feedback-ului este negativă?

Dacă da, de ce? (nu de ce este feedback-ul negativ, ci de ce apare stare de bucurie pentru că feedback-ul este negativ)

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Pacalescu Joi 28 Iun 2018, 02:10

Citind raspunsul dl. Basarab Nicolescu, orcine isi da seama ca nu este un FEEDBACK, ci un mod elegant de a rezolva un raspuns profesional. Il trimite efectiv in "gura lupilor" care sa il analizeze. Dl. Nicolescu nu are nici o "parere" despre lucrare. E chiar asa de greu sa pricepi ca nimeni nu se distreaza de un FEEDBACK inexistent in aceasta corespondenta? Asta denota cat de interesanta este lucrarea dl. VT in ochii maestrului.
De altfel este un raspuns tipic politicos al unui om inteligent care nu doreste sa isi complice existenta cu o corespondenta inutila. Asta e to metre "curiosul", nu altceva. Ala care ti-a dat un "verde" nu a inteles nimic . Laughing

Pacalescu
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de curiosul Joi 28 Iun 2018, 07:08

Am înțeles toți eleganța și inteligența răspunsului domnului Basarab Nicolescu.
Înțelegem, de asemenea, și eleganța și inteligența FEEDBACK-ului tău:
Pacalunga a scris:Felicitari dl. Basarab Nicolescu! V-a trimis elegant la plimbare! Cool Cool Cool Cool Cool
din care lipsește partea care m-a determinat să-mi ridic întrebări.
Ceea ce ai vrut tu să scrii este de fapt:
"Felicitari domnului Basarab Nicolescu pentru că v-a trimis elegant la plimbare!"

Un atac subtil, elegant și inteligent, este și la adresa celui care...a încurcat culorile.

Totuși, probabil că te întrebi, dar la ce mă bag eu în seamă.
Încerc să înțeleg natura umană, de ce uneori acționăm instinctiv, la fel ca animalele, dacă tot ne credem ființe superioare, inteligente și conștiente?
Încerc să înțeleg valorile umane, tendința de a face rău în mod conștient, bla, bla, bla...înțelegi tu.

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Paca Joi 28 Iun 2018, 08:42

Preacuvioase "curios(ul)", vrei prea multe sa afli si nu o sa reusesti , din pacate. Nu esti organizat suficient.

Referitor la interpretarea ta, iti apartine. Ideea generala este ca o astfel de postare din partea lui nea Vasile, este complet puerila. El a umplut internet-ul cu raspunsul domnului Basarab Nicolescu.
Poate se simte atasat de gloria lui Basarab si se confunda cu ea... Ca asa lasa impresia prin postarile "copy/paste"pe care le face.
In rest , analizele matale psihologice, nu fac doi banei.

Paca
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de curiosul Joi 28 Iun 2018, 10:04

Paca a scris:Preacuvioase "curios(ul)", vrei prea multe sa afli si nu o sa reusesti , din pacate. Nu esti organizat suficient.
Eu cred că este o diferență între a dori să reușești să afli și a înțelege efectiv.
Apreciez totuși acel "din păcate" pe care l-ai folosit mai sus. Îmi sugerează o doză de sensibilitate.
Pe de altă parte, lipsa de organizare poate constitui chiar un ingredient necesar, dar insuficient ce-i drept, să poți vedea lucrurile și altfel, aș zice eu încercând să fiu optimist.

Ideea generala este ca o astfel de postare din partea lui nea Vasile, este complet puerila.

Tocmai la genul acesta de valori umane mă refeream și încerc să le înțeleg.
De ce este pueril? Pentru că...bla, bla, bla...Așa, și? Care-i problema?
Dar de ce ceva trebuie făcut în conformitate cu ... "normele în vigoare"? Alea etice, desigur.

El a umplut internet-ul cu raspunsul domnului Basarab Nicolescu.
Poate se simte atasat de gloria lui Basarab si se confunda cu ea...

Poate că asta este o chestie care-l motivează și-l împlinește.
Unde-i problema? Cu ce greșește?
Mai mult, foarte probabil, domnul Basarab și-a dat seama că nu-l ajută cu nimic, nici pe el, nici pe VT, dacă-l demotivează cu un răspuns caracteristic lui "Paca" și a dat dovadă și de înțelepciune, nu numai de inteligență.

In rest , analizele matale psihologice, nu fac doi banei.
Pentru mine, fac. Pentru restul, nu mă interesează.
Îmi întărește din ce în ce mai mult ideea că noi oamenii, ființele astea superioare, nu ne merităm eticheta respectivă.
Alergăm după idealuri și suntem dirijați de valori care, vorba ta, nu fac doi bani.

Dar apropos, de ce ai deschis subiectul atât timp cât nu dai doi bani pe părerile celorlalți?
Eu zic că motivul a fost, din nou, o oportunitate de a mai ataca pe cineva.
Altfel subiectul s-ar fi intitulat Felicitări domnului Basarab.

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Pacalunga Joi 28 Iun 2018, 12:32

Alegerea titlului a fost facuta ca sa il trezeasca pe VASILE. nu pe tine. Da cu Vasile nu mai e nici o sansa.
Referitor la restul comentariilor facute, nu au valoare. O corespondenta "stiintifica" nu are rolul sa "salveze suflete". Adevaratul rol este altul.
Mai citeste, mai analizeaza, poate, cine stie, vei incepe sa intelegi.
Succes!

Pacalunga
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de curiosul Joi 28 Iun 2018, 15:10

OK. "Fir întins!"

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 28 Iun 2018, 18:57

Pacalunga a scris:O corespondenta "stiintifica" nu are rolul sa "salveze suflete". Adevaratul rol este altul.
Știința în construcție este creată de SUFLETE. Aici este Știință în construcție și trebuie tratată ca atare.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue9 / 109 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7957
Puncte : 34487
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Plici Joi 28 Iun 2018, 22:30

Știința în construcție este creată de SUFLETE. Aici este Știință în construcție și trebuie tratată ca atare.

Adica aici este o biserica scientologica. Felicitari!
Abel Cavasi, tu banui ca esti pastorul.

Plici
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de curiosul Vin 29 Iun 2018, 08:08

Abel, eu îți propun să cedezi.
Ca să te motivez în această direcție, ia în calcul faptul că ceea ce devine făcut în mod exagerat ascunde, în mod inconștient, anumite lipsuri (uneori, frustrări și incompetențe) și apare nevoie de a le compensa într-un fel sau altul.
Dacă Păcălici e suficient de inteligent o să-și dea seama că exagerează și poate și de ce exagerează.
Pentru că altfel nu văd rostul insistențelor sale de a arăta cât de inferiori, ridicoli, "puerili", nepregătiți etc sunt ceilalți.

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Vin 29 Iun 2018, 08:58

Păi, am cedat, în sensul că l-am mai lăsat să citească și să scrie ca vizitator măcar. Dar dacă va insista pe tonul ăsta, îi iau și celelalte drepturi.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue9 / 109 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7957
Puncte : 34487
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Pac! Vin 29 Iun 2018, 10:01

Abelash a scris:Păi, am cedat, în sensul că l-am mai lăsat să citească și să scrie ca vizitator măcar. Dar dacă va insista pe tonul ăsta, îi iau și celelalte drepturi.
Ia-i le ca nu merita al dreaq. bufon! Prea facea mistoc de voi.

Pac!
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de scanteitudorel Sam 30 Iun 2018, 07:55

Pac! a scris:
Abelash a scris:Păi, am cedat, în sensul că l-am mai lăsat să citească și să scrie ca vizitator măcar. Dar dacă va insista pe tonul ăsta, îi iau și celelalte drepturi.
Ia-i le ca nu merita al dreaq. bufon! Prea facea mistoc de voi.
Draga  Taca- Paca ,
Ori  cat   de  ticluite  ar  fi vorbele  tale ,  pentru mine  nu demonstreaza decat  un singur  lucru . Ai o  mentalitate  invechita si nu stiu  cum  ai rezistat  atat  de mult  in  domeniul  cercetarii  stiintifice.   Pentru tine,   atatea  exemple  din  istorie , nu-ti spun chiar  nimic  ? A  existat o  disputa  de  natura  stiintifica  intre   Edison si Tesla  .  Cine  isi  mai poate  imagina  acum  progresul la  care  am ajuns ,  daca  lucrarile  lui  Tesla  nu ar fi  fost  aplicate  ?  Fiecare  om  are  dreptul  sa   gandeasca  si sa-si imagineze  in alt  mod lucrurile ,  fata  de  cele  invatate cu  multi ani  in urma la  scoala  . Ca  unii  o fac  mai mult,  ca  alti  mai  putin,  asta este o alta  poveste  . Dar  fara  aceasta  categorie  de iscoditori  in ale  stiintei  si tehnicii,  noi  omenirea am fi ramas  la  stadiul  de  primate  .   Vasile  Tudor  ,  Woody CAD , chiar si  eu ,  am  scris  fiecare cate  o  lucrare in care ne-am  expus  un  anumit  punct  de  vedere  fata  de  o  anumita  problema  . Daca  nu  aici   pe acest  forum   se  poate discuta  in  mod  civilizat despre  aceste lucrari , atunci unde   ? Chiar  nu te-ai  saturat   de  cate  observatii  ai  primit   din  partea majoritatii  utilizatorilor   , fata   de   comportamentul  gresit   pe  care-l ai ?  
Nota. Am  zis  , nu  am  dat  cu  parul.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
Domnule Vasile Tudor Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Domnule Vasile Tudor Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25794
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Troican Sam 30 Iun 2018, 14:28

forum scientia.ro :

Vasile a scris:Re: Teoria vortex a materiei
Ť Răspuns #414 : Ieri la 06:34:33 a.m. ť
Pentru raportare prin feedback la personalități de referință din cultură, am trimis lucrarea "Teoria dipolilor vortex" domnului prof. univ. dr. Basarab Nicolescu. Vă prezint răspunsul primit prin e-mail:
Va multumesc pentru trimiterea lucrarii Dv., care are multe idei interesante.
Cred ca procedeul cel mai pertinent de validare a lor este redactarea unei serii de articole in limba engleza pe care sa le trimiteti la reviste internationale de specialitate.
Cu stima,
Basarab Nicolescu

forum edu.ro:

VASILE a scris:Re: Teoria vortex a materiei
Ť Răspuns #414 : Ieri la 06:34:33 a.m. ť
Pentru raportare prin feedback la personalități de referință din cultură, am trimis lucrarea "Teoria dipolilor vortex" domnului prof. univ. dr. Basarab Nicolescu. Vă prezint răspunsul primit prin e-mail:
Va multumesc pentru trimiterea lucrarii Dv., care are multe idei interesante.
Cred ca procedeul cel mai pertinent de validare a lor este redactarea unei serii de articole in limba engleza pe care sa le trimiteti la reviste internationale de specialitate.
Cu stima,
Basarab Nicolescu

forum cercetare gratuita.ro:


Vasile a scris:Pentru raportare prin feedback la personalități de referință din cultură, am trimis lucrarea "Teoria dipolilor vortex" domnului prof. univ. dr. Basarab Nicolescu. Vă prezint răspunsul primit prin e-mail:
Va multumesc pentru trimiterea lucrarii Dv., care are multe idei interesante.
Cred ca procedeul cel mai pertinent de validare a lor este redactarea unei serii de articole in limba engleza pe care sa le trimiteti la reviste internationale de specialitate.
Cu stima,
Basarab Nicolescu

Troican
Vizitator


Sus In jos

Domnule Vasile Tudor Empty Re: Domnule Vasile Tudor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum