Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 09:55

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Astazi la 09:37

» Gravitonul
Scris de virgil_48 Astazi la 08:02

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 03:11

» Concluzii asupra relativității
Scris de CAdi Ieri la 00:41

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Joi 16 Mai 2024, 18:05

» Legi de conservare (2)
Scris de Vizitator Mier 15 Mai 2024, 14:33

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Mar 14 Mai 2024, 19:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 22:17

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 21:52

» Ce este constiinta ?
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 21:09

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Lun 13 Mai 2024, 13:53

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Mier 08 Mai 2024, 10:26

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de eugen Mier 08 Mai 2024, 10:23

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Mar 07 Mai 2024, 09:55

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la virgil în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Gravitonul
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Ce este constiinta ?
( 1 )


Top postatori
virgil (12213)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
CAdi (11983)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil_48 (11245)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
curiosul (6677)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Razvan (6162)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
eugen (3800)
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Pacalici
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
CAdi
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
curiosul
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Dacu
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Razvan
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
meteor
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
gafiteanu
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
scanteitudorel
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil_48
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
curiosul
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
eugen
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Dacu
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Forever_Man
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil_48
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
virgil
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 
eugen
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_lcapsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Voting_barsuntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 11 Vizitatori

virgil_48

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Ce fel de popor suntem

+23
Scriabin
omuldinluna
Pacalici
v0id
curiosul
virgil_48
Traian Ioan
negativ
gafiteanu
Dacu
mm
Bordan
WoodyCAD
AMOT
TOMA
meteor
nic
Razvan
Abel Cavaşi
eugen
sadang
CAdi
virgil
27 participanți

Pagina 11 din 34 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Urmatorul

In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de virgil Vin 06 Mai 2011, 09:32

Rezumarea primului mesaj :

[Provine din topicul „Păreri despre Pavel Coruţ”]

Nu este nici o problema ca suntem un popor format dupa razboaiele daco-romane, cu multiple influiente exterioare, si ca acum numaram 2000 de ani. Si americanii sunt un popor nou in curs de formare, si iata ca au ajuns cel mai puternic stat. Popoarele sunt intr-o continua evolutie, si se influienteaza reciproc, cu atat mai mult cu cat schimburile economice si sistemul informational este mai evoluat. La ce serveste conservarea excesiva a trecutului, ia priviti catre talibani, sau catre tigani, care tin cu dintii de obiceiurile lor. Sunt o rusine a lumii civilizate. Trecutul unui popor, traditiile, trebuiesc pastrate in amintire, prin muzee, istorie, lucrari artistice, poezie, proza, dar toate acestea nu trebuie sa incorseteze evolutia spre civilizatie. Nu uitati ca romanii au fost unul din cele mai importante popoare civilizatoare din lume, si nu avem de ce sa ne rusinam cu trecutul nostru. Avem mult mai multe motive sa ne rusinam de prezent.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 07 Mai 2011, 10:17, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12213
Puncte : 55694
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


negativ nu apreciază acest mesaj

Sus In jos


suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de negativ Lun 21 Oct 2013, 16:05

CAdi a scris:Intrebare pentru NegatiV :

Unde ai citit tu acest lucru in textele lui Eminescu ?

Cine are răbdare să citească (măcar în traducere) acele texte, va constata că în urmă cu 6-8 mii de ani (poate mai mult, nu se stie nici acum precis), inzii au dus un război devastator cu un popor ce se afla pe actualul teritoriu al României, folosind mijloace de luptă ca faimoasele "vimanas", vehicule zburătoare.
Scrie acolo că e un citat din ziarul "Timpul".
Am citit în traducerea lui C.(cred că de la Chandra) Rajagopalachari (nu retin de cînd datează traducerea) cele două faimoase epopei, Ramayana si Mahabharata. Am mai citit (dar nu mai retin în traducerea cui) o parte din textele vedice sacre, unde descrierea facerii lumii seamănă izbitor cu binecunoscutul fragment din Scrisoarea I. Asta mi-a rămas întipărit în memorie, desi lectura s-a petrecut acum mai bine de 35 de ani. Ulterior, un studiu al unui savant străin, publicat cred prin revista "Magazin istoric", a identificat locul de provenientă al oponentilor "regilor vedici" din cele două epopei, în zona carpatică, cel mai probabil Apuseni. Îmi pare rău că din cauza vietii mele destul de agitate pînă de curînd, din cele aproape 3000 de volume pe care le aveam în bibliotecă (si te pot asigura că le-am citit pe toate) am rămas doar cu cîteva sute, astfel trebuie să mă bazez numai pe memorie si nu-ti pot da citate semnificative.

negativ
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 3196
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de negativ Lun 21 Oct 2013, 16:23

CAdi a scris:
negativ a scris: Iar despre romani... Sunt nevoit să reiterez că romanii nu au fost un popor, ci o factiune a unui trib tracic ce a fost alungată (ca fiind neconform cu morala timpului, probabil - pentru că asa e si azi : sunt izgoniti de la sate puturosii si alte lepădături si ăstia unde să se ducă ? la oras. Pe vremea ai era mai greu) si si-a găsit un loc bun pe cele sapte coline ce se numesc de atunci Roma. Ei au ajuns acolo nu datorită lipsei de cunostinte tehnice sau organizatorice, ci din cauza divergentelor morale : voiau să aibă sclavi. De-aia în arhivele Vaticanului se găsesc tot felul de documente despre orice fel de popoare, numai alea despre traci s-au pierdut. Nu vi se pare ciudat ?
Cred ca te inseli :
Romanii sunt descendenti din Enea care s-a refugiat din Troia dupa cucerirea Troiei
de catre greci, cu o mana de soldati si o parte dintre locuitorii cetatii, barbati si femei.
Se pare ca adus un periplu de mai multi ani intocmai ca Ulise ,ajungand in Creta,Catargina
si apoi in cele din urma in Peninsula Italica la varsarea Tibrului unde a intemeiat o colonie.
Dupa casatoria lui cu Lavinia fiica lui Lavinius (unul din regii locali) a intemeiat orasul Alba
Longa pe care l-a condus impreuna cu fiul sau Silvius.Dupa multi ani descendentii lui ar fi
Romulus si Remus a caror poveste o stie toata lumea, Romulus in final a intemeiat Roma.
Deci romanii sunt descendenti din Enea si supravietuitorii Razboiului Troian...
Chiar si asa, trebuie avut în vedere că locuitorii Troiei erau tot de origine tracă. Desi Mircea Dogaru este considerat cel putin ciudat de lumea politicii românesti, spune niste adevăruri interesante despre istoria noastră asa cum a fost, cu bune si rele. După cum arată expunerile lui Dogaru plus alte indicii interesante, se poate trage usor concluzia că poporul primordial european a fost cel tracic. Dar e mult de zis si nu face obiectul forumului de fată. (Dacă e cineva interesat voi reveni cu niste link-uri)

negativ
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 3196
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Lun 21 Oct 2013, 18:12

negativ a scris:
Chiar si asa, trebuie avut în vedere că locuitorii Troiei erau tot de origine tracă. Desi Mircea Dogaru este considerat cel putin ciudat de lumea politicii românesti, spune niste adevăruri interesante despre istoria noastră asa cum a fost, cu bune si rele. După cum arată expunerile lui Dogaru plus alte indicii interesante, se poate trage usor concluzia că poporul primordial european a fost cel tracic. Dar e mult de zis si nu face obiectul forumului de fată. (Dacă e cineva interesat voi reveni cu niste link-uri)
E interesant ceea ce spui si cred ca se incadreaza in topic.
Am citit si eu niste recenzii ... si cred ca ceea ce se spune ca poporul roman,
urmas al dacilor descendenti din Hiperboreea este cel mai vechi din Europa,
este adevarat .

Daca luam in considerare ca ,romanii deci italenii,englezii,francezii,germanii, ungurii,
cehii,bulgarii,etc sunt urmasii troienilor, gotilor,vizigotilor, hunilor,maghiarilor, slavilor,si a
altor popoare venite din Asia , DA putem spune ca noi (dacii-tracii) suntem bastinasii Europei.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de Razvan Lun 21 Oct 2013, 18:15

Nu toţi românii: cei din Transilvania sunt urmaşii ungurilor. Very Happy

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue9 / 109 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33234
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de Bordan Lun 21 Oct 2013, 18:22

Razvan a scris:... cei din Transilvania sunt urmaşii ungurilor. Very Happy
Vezi morosenii, osenii, motii, momarlanii, gugulanii, etc ce urmasi de unguri sunt  ... Smile)
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21228
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Lun 21 Oct 2013, 18:31

Razvan a scris:Nu toţi românii: cei din Transilvania sunt urmaşii ungurilor. Very Happy
Nu toti, numai cei care poarta numele de Csaba ... Smile 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Lun 21 Oct 2013, 18:43

negativ a scris:
CAdi a scris:Intrebare pentru NegatiV :

Unde ai citit tu acest lucru in textele lui Eminescu ?

Cine are răbdare să citească (măcar în traducere) acele texte, va constata că în urmă cu 6-8 mii de ani (poate mai mult, nu se stie nici acum precis), inzii au dus un război devastator cu un popor ce se afla pe actualul teritoriu al României, folosind mijloace de luptă ca faimoasele "vimanas", vehicule zburătoare.
Scrie acolo că e un citat din ziarul "Timpul".
Am citit în traducerea lui C.(cred că de la Chandra) Rajagopalachari (nu retin de cînd datează traducerea) cele două faimoase epopei, Ramayana si Mahabharata. Am mai citit (dar nu mai retin în traducerea cui) o parte din textele vedice sacre, unde descrierea facerii lumii seamănă izbitor cu binecunoscutul fragment din Scrisoarea I. Asta mi-a rămas întipărit în memorie, desi lectura s-a petrecut acum mai bine de 35 de ani. Ulterior, un studiu al unui savant străin, publicat cred prin revista "Magazin istoric", a identificat locul de provenientă al oponentilor "regilor vedici" din cele două epopei, în zona carpatică, cel mai probabil Apuseni. Îmi pare rău că din cauza vietii mele destul de agitate pînă de curînd, din cele aproape 3000 de volume pe care le aveam în bibliotecă (si te pot asigura că le-am citit pe toate) am rămas doar cu cîteva sute, astfel trebuie să mă bazez numai pe memorie si nu-ti pot da citate semnificative.
Nu este adevarat .Luptele cu vimanas descrise in Ramayana au avut intr-adevar loc, dar in India antica dinainte de potop .
Insa despre Eminescu care a scris Scrisoarea I pot sa-ti spun ca s-a inspirat din vedele antice si anume din Rig Veda X
pe care am citit-o tradusa si pe care am postat-o intr-unul din topice .
Ceea ce pot sa mai afirm ,este ca Eminescu a citit in original ,deci in sanscrita pe care o aprofundase la Berlin,
vechi texte vedice aflate in biblioteca orasului si in anticariate ...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de negativ Mar 22 Oct 2013, 20:15

CAdi a scris:Nu este adevarat .Luptele cu vimanas descrise in Ramayana au avut intr-adevar loc, dar in India antica dinainte de potop .
Insa despre Eminescu care a scris Scrisoarea I pot sa-ti spun ca s-a inspirat din vedele antice si anume din Rig Veda X
pe care am citit-o tradusa si pe care am postat-o intr-unul din topice .
Ceea ce pot sa mai afirm ,este ca Eminescu a citit in original ,deci in sanscrita pe care o aprofundase la Berlin,
vechi texte vedice aflate in biblioteca orasului si in anticariate ...
Nu am afirmat nimic contrar, am spus doar că a fost indicat locul de origine al oponentilor regilor vedici, si nu că s-au luptat undeva anume , pentru că locul luptelor nu e încă stabilit cu certitudine.
" Eminescu a citit in original " textele vedice, e adevărat si nu-mi aduc aminte să mă fi contrazis cineva, sau să fi exprimat o părere contrară.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue5 / 105 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20593
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Mar 22 Oct 2013, 20:22

negativ a scris:
" Eminescu a citit in original " textele vedice, e adevărat si nu-mi aduc aminte să mă fi contrazis cineva, sau să fi exprimat o părere contrară.[/justify]
Am intarit doar ceea ce ai spus tu ...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de negativ Mar 22 Oct 2013, 20:38

CAdi a scris:Daca luam in considerare ca ,romanii deci italenii,englezii,francezii,germanii, ungurii,
cehii,bulgarii,etc  sunt urmasii troienilor, gotilor,vizigotilor, hunilor,maghiarilor, slavilor,si a
altor popoare venite din Asia , DA putem spune ca noi (dacii-tracii) suntem bastinasii Europei.
Toti ăstia însirati mai sus, au apărut în Europa după anul 500 e.n. Nu mai zic, pentru că e mult.
Se mai face confuzie între huni si unguri, primii venind din Asia prin secolul II-III e.n., si ultimii veniti prin sec. VIII-X e.n. din ceea ce se numeste acum spatiul ungro-finic, deci din nord-estul Asiei.Nu stiu prea multe detalii.
Bulgarii au ajuns la sud de Dunăre prin sec. VII unde s-au "războit" cu niste călugări aciuati în pesteri, si care a culminat cu înfiintarea primului tarat bulgar pe la anul 680.
Despre slavi nu pot băga mîna în foc, dar cred că e tot un trib de traci (ai lui Mosk), proveniti din Moldova si ce au ajuns pe malurile Volgăi.
Dacă vei analiza chiar si superficial plăcutele de la Sinaia, vei observa că sunt acoperite cu un scris ce are 144 de caractere, latine , grecesti si chirilice, parte a aceleiasi limbi. Cum nu cred că toti cei plecati erau niste învătati, e de presupus separarea unor părti din alfabetul initial. E un fenomen complex pe care nici istorici si lingvisti renumiti evită să-l abordeze.

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue5 / 105 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20593
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Mar 22 Oct 2013, 21:06

[quote Negativ],,Despre slavi nu pot băga mîna în foc, dar cred că e tot un trib de traci (ai lui Mosk),
proveniti din Moldova si ce au ajuns pe malurile Volgăi.''


Slavii sunt un popor venit de dincolo de Urali ...
Au venit in numar mare si au ocupat teriitorile de astazi ale Cehiei, Slovaciei,Poloniei,
(slavii de vest) , Bulgariei si vechiul teritoriu al Yugoslaviei (slavii de sud ) si
actualul teritoriu al Ucrainei, Bielorusiei si Rusiei (slavii de rasarit cei mai puternici)

Bulgarii au ocupat teritoriul de la sud de Dunare, ocupat tot de daco-traci in vechime .
De altfel intemeietorii statului bulgar si unii din cei mai mari regi ai lor au fost romani la origine se numeau
 Asan, Petru, si fratele lor Ionita Caloian .

Ei au infiintat statul valaho-bulgar...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de eugen Dum 10 Noi 2013, 17:25

Willy Shuster, la Mosna, Sibiu,singur impotriva prospectiunilor samavolnice;
Mosna sub asediu

Mi-am intrerupt pentru moment pasiunea pentru tehnica, incercand acum sa semnalez ceva care se intampla cu semenii nostri :

http://novatv.ro/2013/11/video-willy-schuster-despre-razboiul-cu-societatea-prospectiuni/#.Un-c58u9KSM

In timp ce noi scurmam in ograda forumului, un compatriot se lupta  cu o firma de prospectiuni.
Disperat, omul sechestreaza masina si acccesorii introduse ilegal pe teritoriul lui iar statul asista la nedreptati.

Daca n-au reusit la Pungesti, balaurii ataca in Timis si Sibiu, si pe unde mai vor muschii lor, punand oamenii sa accepte in scris ca sunt de acord cu prospectiunile.
Ori prospectiunea ceruta de balaurii financiari in vederea exploatarii  gazelor de sist presupune dinamica, abuz pe proprietate, eventuala expropriere, si mai incolo otravirea subterana, cu efect ascendent pe termen lung.

La Pungesti, in urma unui referendum local, comunitatea s-a opus prospectiunii si explorarii gazelor de sist. Chevrom a cedat acolo- cel putin in aparenta, dar situatia este tensionata. Mass media oficiala, cu mici exceptii, tace sau dezinformeaza. Protestatarii din tara sunt ignorati.
Este un asediu mediatic pentru prostirea romanilor si tinerea lor in confuzie, ignoranta, pasivitate.

Dumnezeule, daca existi, arata-te acum, cand romanii sunt greu incercati!
Puteri divine, daca existati, nu somati! Iesiti la lucru in Romania!

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3800
Puncte : 32450
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 10 Noi 2013, 17:33

Dacă am fi mai mulţi pe forum, am organiza o ieşire. Din păcate, singura noastră armă ce ne-a mai rămas este cercetarea. Cercetând avem măcar perpectiva de a găsi soluţii.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue9 / 109 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33980
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de eugen Dum 10 Noi 2013, 17:50

Rolul explicatiilor clare

Am avut surpriza placuta, urmarindu-l pe Radu Moraru pe Nasul.Tv, sa constat ca un jurnalist ca el face demersul unui cercetator.
Intr-o emisiune de acum cateva saptamani, a demonstrat cu imagini , video, interviuri cu specialisti, ca prospectiunea de la Izvoarele, Galati- o statie dubioasa de explorare subterana - seamana perfect cu acelasi tip de instalatie folosit in Texas, SUA la acelasi tip de explorare si exploatare a gazelor de sist.
 
Daca un jurnalist face cercetare, cu atat noi, preocupati de cate si mai cate ne putem permite sa abordam detaliile stiintifice si tehnice ale unor astfel de aventuri periculoase pe teritoriul Romaniei.

Anul trecut la Barlad li s-a explicat oamenilor, simplu, tehnica si efectul exploatarii gazelor se sist.
A dat roade aceasta, anul acesta au facut referendum local si au victorie deocamdata!


Asadar, apa la moara despre gaze de sist, explorarea aurului, etc.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3800
Puncte : 32450
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 10 Noi 2013, 17:54

Corect. Întreţineţi viu focul acestei probleme arzătoare! Cel puţin, cât voi fi eu administrator al acestui forum, voi încuraja vorbitul deschis şi răspicat despre orice asemenea acte josnice ale celor care tind să se îmbogăţească cu orice preţ.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue9 / 109 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33980
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 18:15

Inteleg ca vin americanii si ne baga apa si ne fura bio-gazele de sist pe sest de la ses-campia Moldovei....
http://www.dexonline.news20.ro/cuvant/sest.html
Mai bine era invers.   Sa ne bage gaze...Sa se umfle tara cu energie. Sa stam ca pe o butelie, care e oricand gata sa explodeze sub noi.
Stiam ca si gazele pot iesi singure si multi acolo la crapaturi dau foc la pamant.  Acolo se arde gazu de pomana. Era mai bine inainte, sa mergem inainte.
Arde Romania....

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de eugen Dum 10 Noi 2013, 18:41

Metode de explorare inaintea exploatarii gazelor de sist

 Dupa vizita premierului Ponta in SUA -Chevron este firma americana, dupa cate inteleg- afaceristii in jurul gazelor de sist, si- au schimbat tactica, nerenuntand la intentiile lor.

Daca la Izvoarele , Galati se pare ca s-a folosit- desi nu se recunoaste oficial- metoda injectarii de apa la 1000 de atmosfere, la adancimi de pana la 3 - 4 km, pentru fracturarea rocilor cu gaz,metoda care a produs minicutremure de pana la maxim 4 pe Richter, in Zona Sibiu de exemplu se lucreaza fatis cu exploziv iar in Timis cu masini cu vibratoare pentru scanarea subsolului.

La Izvoarele oamenilor li s-au crapat casele de la minicutremure, exact acelasi fenomen se intampla in Texas, la prospectiuni, acum cateva zeci de ani.
Culmea e ca legea americana interzice explorarea la cutremure de " lucru" mai mari de 4 grade Richter, adica exact la limita pana la care s-a explorat in judetul Galati anul acesta.

Statia de prospectiuni prezentata pe Nasul,Tv, nu are cabluri aeriene de 220/380 volti vizibile imprejur, dar se deduce ca trebuie sa existe cabluri ingropate care pot face alimentarea de putere electrica mai mare a pompelor ascunse in containere care nu atrag atentia la prima vedere. Deci o metoda  " inocenta", corecta tehnic, prin care se pot camufla parti din astfel de instalatii.

Voi incerca sa gasesc prezentarea cu instalatia dubioasa de la Izvoarele.

========

Iata prezentarea cu pricina, instalatie dubioasa la Izvoarele, depistabila si cu Google map. Prezentarea propriuzisa incepe undeva pe la mijlocul filmului.
Sunt abordati totodata si niste specialisti cu pareri interesante, prin telefon, in afara de invitati, dintre care Dn Funar prezenta cu acea ocazie, o lege teribila a exproprierilor!

www.youtube.com/watch?v=8hEYs3VrrQ0

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3800
Puncte : 32450
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 19:04






Ce-i de facut ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 19:11

A murit cineva pana acum la Izvoarele ?
Eu zic sa facem mai repede generatorul lui Keshe de energie gratuita si sa renuntam definitiv la toate celelalte forme de energie, scumpe si periculoase si murdare.
Sa inceapa matematicienii, sa faca formulele si calculele de rigoare ale ecuatiilor fizicii-matematice ale energiei libere..
Apoi termina treaba tehnicienii.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de eugen Dum 10 Noi 2013, 19:18

Rectific, era vorba de localitatea Schela.
Gafiteanu,
N-am chef de bascalii pe acest subiect.
Cadi,
Pur si simplu sa ne informam reciproc mai mult.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3800
Puncte : 32450
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 19:31

eugen a scris: Gafiteanu, N-am chef de bascalii pe acest subiect.
Ti-am oferit eugene singura metoda de lupta cu succes. Vinovat vei fi numai tu ca ai refuzat-o si ai considerat-o bascalie.
Du-te la Keshe si vezi ce-i de facut. sadang deja e pe drumul cel bun.
Tu si ceilalti necredinciosi chiar credeti ca acolo la Fundatia Keshe se glumeste, ca au prea multi bani pt. dezinformari ?
Eu zic ca sunt in pregatire pt. cand va veni "momentul" oportun si va veni marea criza, care ii va inlatura pe necreativi, dar si pe exploatatorii care sug sangele si energia popoarelor proaste..

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de eugen Dum 10 Noi 2013, 19:44

Gafiteanu,
Nu tine cu astfel de diversiuni ieftine de abatere a atentiei!

Te pripesti! Citeste postarile mele favorabile despre Keshe, caruia i-am prezentat si 2 patente.

Respecta topicul si nu mai adopta metoda iepureasca a zigzagului.
Stiu sa trag la tinta!

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3800
Puncte : 32450
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 19:49

eugen a scris:
Cadi,
Pur si simplu sa ne informam reciproc mai mult.
Eugen ,noi ne informa de 2 ani noi iar poporul roman de 23 de ani (de la revolutie)
Oare este de ajuns ? Tara asta e vanduta bucata cu bucata .
Suntem cuceriti cu Chevronii, Rosii Montane Gold Corporations , OMV-uri, Reiffeisenbank-uri,
CEZ-uri,GDF SUEZ...
Poporul are la televizor paine si circ in timp ce altii sapa prin subsoluri ... ce daca mai sunt
cutremure pe ici si colo ,mai pica cate-o casa si lumea iese in strada ?
Lasa-i sa doarma pe romani ! Noi ne vedem de treaba .
Dormi linistit popor roman Twisted Evil 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 19:53

Topicul este despre ce popor suntem...Amestecat...
Eu v-am indicat o tinta, daca voi insa trageti si n-o nimeriti, degeaba spuneti ca stiti sa trageti. Mai bine va duceti si puneti mana pe tinta si o tintuiti.. Nu am crezut ca sunt eu tinta, ca iepurele in zig-zag.
Si cum zicea si Abel:
Abel Cavaşi a scris: Din păcate, singura noastră armă ce ne-a mai rămas este cercetarea. Cercetând avem măcar perpectiva de a găsi soluţii.
Pt. ca eugen m-a manjit de nervi necontrolati de mai multe ori cu rosu, eu il voi manji de zece ori mai mult cu verde. Este un bun tratament, ca are nevoie bunul nostru prieten.
"De ce se mananca intre ei romanii ?
Pt. ca nu sunt romani. Sunt un popor amestecat din toate scursurile lumii."

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 20:11

Eu te-am manjit cu rosu pentru ca Eugen are dreptate si abati atentia de la
subiect .
Care este scopul tau de fapt ?
Du-te pe topicul cu Keshe , omule si comenteaza acolo cat vrei.
Tara arde si baba se piaptana .
Toata lumea pana si meteor observa circul care il faci pe topicuri.
Ii deranjezi pe toti cu offtopicuri...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 20:15

Daca nu-ti ceri scuze pentru iesirea aceasta CAdi, veti avea cu totii o mare pierdere.
Prostia si badarania se plateste cumva. Si pentru prostia si badarania unuia, platesc mai multi.
Unde vezi ca v-am jignit si iesit din topic ? Unde vezi circ ? Am eu metodele mele.
Mai bine zis am avut, acum va las unde meritati, sa fierbeti in suc propriu cei cativa care ati mai ramas sa va luptati cu stiinta si cu restul lumii..

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 20:30

eugen a scris:Gafiteanu,
Nu tine cu astfel de diversiuni ieftine de abatere a atentiei!

Respecta topicul si nu mai adopta metoda iepureasca a zigzagului.
Stiu sa trag la tinta!
[quote ,Meteor]Abel sau Virgil sterge mesajul scris cu aberatia lui gafiteanu si mesajul cutare.

Daca mai apar aberatii de a lui gafiteanu stergele fara preintimpinare, sau schimba subiectul in forum personal.

Aceasta nu e nici un fel de atac la persoana, dupa cum se vede e pur adevar demonstrat de zeci de ori.

Daca se neglijeaza si de data acesta , atunci e o porcarie de forum, in care cel putin tie Abel iti place sa traesti.


Nu poti sa te controlezi ?
Ce legatura are Keshe cu ce se intampla in Romania?

Nu te-ai convins nici pana acum ?
Chiar daca prin absurd am avea acea tehnologie minune Keshe ,
de ea se vor bucura altii, nu poporul roman.


Ultima editare efectuata de catre CAdi in Dum 10 Noi 2013, 20:38, editata de 1 ori

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 20:38

Prostia se plateste scump. Cei ce nu se pot controla si vad numai rosu ca taurii si bizonii la orice miscare se vad si cu ochiul liber.. Si nu vad de ce ridica pretentii in aceasta viata.
Deci in ei gasim raspunsul acestui topic, "Ce fel de popor suntem"..
Raspuns: DE BARBARI VESNIC NECIVILIZATI. Avem prostia si ura in sange, biologic.
Doar ca nefacand nimic, va meritati sa va fure altii si pamantul si aerul si aurul pe care nu-l meritati, ca faceti degeaba umbra pamantului.
(Nu e cazul sa mai discutati concret in acest topic problemele stiintifico-tehnice si urmarile lor. Voi ati facut offfff-topic.)
Sper sa va puteti controla nervii pe viitor. Este primordial fata de alte probleme.


Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Dum 10 Noi 2013, 20:45, editata de 1 ori

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 20:42

Calmeaza-te omule .
Stii cum e :
Cand 3 insi iti spun ca nu esti in regula ....

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 10 Noi 2013, 20:46

Nu conteaza numarul....ci cine sunt.
Nu s-ar intampla atatea nereguli in tara asta daca ar mai fi cine trebuie sa o apere. Dar exista rapoarte despre calitatea (nu cantitatea=numarul) romanilor. Si aceste rapoarte sunt negative, lucru care se adevereste pretutindeni.
Si despre acest forum se fac concluzii- rapoarte.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue0 / 100 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35539
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de CAdi Dum 10 Noi 2013, 20:53

gafiteanu a scris:Nu conteaza numarul....ci cine sunt.
OK .Noi suntem asa cum suntem ...si tu esti destept.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11983
Puncte : 57330
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de meteor Dum 10 Noi 2013, 20:59

CAdi a scris:Calmeaza-te omule .
Stii cum e :
Cand 3 insi iti spun ca nu esti in regula ....
Asa presupunere am si eu demult timp, sau se face sau este...

Daca se face , atunci o merita asa o nimica de "jigneala" (cu toate ca ar merita ca in hotii de cai Smile  in asa caz).

Daca este (nu avem ce ne supara.., ma rog..), atunci nu e chiar asa de tare ca a inteles ce scriu.

Mai degraba totus inclin sa cred ca se face..

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Left_bar_bleue9 / 109 / 10suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25282
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

suntem - Ce fel de popor suntem - Pagina 11 Empty Re: Ce fel de popor suntem

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 34 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum