Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de CAdi Ieri la 20:26

» OZN in Romania
Scris de CAdi Ieri la 20:05

» Fotografia astronomica.
Scris de virgil Ieri la 19:32

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Lun 02 Sept 2024, 14:54

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 07:45

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de virgil Mar 27 Aug 2024, 17:55

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Lun 26 Aug 2024, 15:08

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 25 Aug 2024, 23:21

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Dum 25 Aug 2024, 11:27

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Mar 13 Aug 2024, 11:54

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Lun 12 Aug 2024, 19:58

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Sam 10 Aug 2024, 10:01

» Daci nemuritori
Scris de eugen Vin 09 Aug 2024, 22:10

» Suntem indexaţi de motoarele de căutare?
Scris de CAdi Mar 06 Aug 2024, 15:58

» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 01 Aug 2024, 21:01

» Constatari
Scris de CAdi Joi 01 Aug 2024, 06:36

» New topic
Scris de ilasus Mier 31 Iul 2024, 20:54

» Globalizarea
Scris de eugen Sam 27 Iul 2024, 12:44

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Experimentul Pound Rebka
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Grup de cercetare pentru constiinta
( 1 )


Top postatori
virgil (12369)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (12259)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7952)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6790)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6170)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3910)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 68 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 68 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

24052011

Mesaj 

teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Empty Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii




Acesta este un topic pentru cei ce se considera... oaia neagra a turmei stiintifice!
Deoarece mersul pe aceeasi carare, cunoscuta si batatorita, duce intotdeauna in acelasi loc, eu am ales sa caut alta cale.

Pentru oricine a avut perseverenta sa duca la bun sfarsit cele 2 carti ale proiectului Fundamentul Universului, aici este topicul unde voi lamuri diverse aspecte ale teoriei.
Fie ca nu au fost intelese, fie ca au fost expuse in mod voluntar...."altfel", problemele ridicate de aceasta teorie le voi atasa aici o alta...rezolvare.
Cei ce nu au ai parcurs integral aceasta teorie sunt rugati sa nu intervina pe topic, si va multumesc pentru intelegerea acestui aspect!
http://www.thefundamentaluniverse.ro
....aici puteti descarca, gratuit, aceasta teorie, in cazul in care doriti sa interveniti pe acest topic..
...DACA ESTI PREGATIT SA GANDESTI DIFERIT...
https://www.youtube.com/watch?v=F_fNthcsiVc
...acum ai toate argumentele sa... o faci si in scris...!

Topic destinat avansatilor in Geometrodinamica Elicoidala.
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Left_bar_bleue6 / 106 / 10teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22883
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii :: Comentarii

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 08:41 Scris de sadang

'Neata CAdi. Daca l-ai adus pe Walter Russel in discutie, inseamna ca esti pe drumul cel bun, din punctul meu de vedere. Inseamna, ca poate, stiinta contemporana nu te mai multumeste. Poate ai constatat deja, ca e plina de prea multe gauri. Prea multe ambiguitati! Iar eu, asa cum am mai zis, voi aduce pe acest site, cu timpul, multe materiale care sa ajute pe cei ce cauta rapsunsuri, sa gaseasca alternative.

Cat despre bobina lui WoodyCad, nu am facut-o pentru ca nu stiu cum. Inca! Ori am inteles eronat teoria, ori nu am inteles-o complet, ori inductia tor cilindru nu este asa cum am inteles-o eu, ori... Cand va trebui sa o inteleg o voi intelege. Esentialul este ca nu o ignor, asa cum nu le-am ignorat si pe celelalte dinante de a-l descoperi pe WoodyCad. Toti cei la care fac referire prin posturile mele sunt oameni carora le-am studiat viata, teoriile si practica, de-a lungul anilor. In fine!

Sus In jos

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 09:02 Scris de negru

Ori "teoria" lui WoodyCAD e o aiureala ordinara iar singura ta vina este ca esti un om mult prea deschis si probabil cu ceva lacune la cunostinte elementare de fizica.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 09:07 Scris de WoodyCAD

Cris, daca te-am zapacit....NU TREBUIE SA_MI FIE RUSINE...nu eu sunt vinovat de acest lucru!
Zapaceala=debusolare.....lipsa reperului, necunoasterea adevarului....!
....
NU EU TREBUIE SA MA CONVING DE CEVA ANUME....pentru ca nu eu ....SUNT ZAPACIT! Very Happy
...
Te rog, politicos, sa nu mai intervii cu teorii ale cunoasterii personale...pana nu ne arati si practic cum sta treaba!

ROG INSISTENT - cei ce sustin ca STIU..... sa arate ca si POT....experimental!
EUNUCUL INTELECTUAL NU ARE CE FACE PE ACEST TOPIC!
....
Sadang, baietii astia te scot vinovat
Pentru IQ-ul tau ridicat...!
Facand asta neincetat...
...e un lucru de ...neiertat!
Very Happy Very Happy

Sus In jos

cris

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 09:29 Scris de cris

Te faci ca nu intelegi? Schimba torul si vezi ca am dreptate.Se pare ca nu asta te intereseaza.

Sus In jos

avatar

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 10:24 Scris de sadang

WoodyCad, ignora vorbitorii degeaba, sau mai bine baneaza-i ca ai aceasta posibilitate. Transforma si acest topic intr-o balacareala.

Sus In jos

Razvan

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 15:20 Scris de Razvan

WoodyCad, sunt curios dacă ai încercat să mergi mai departe cu experimentele şi anume: să încerci să focalizezi energia rezultată (să zicem câmpul magnetic acela creat de bobina ta) spre anumite obiecte, cu proprietăţi magnetice diferite (sau chiar fără proprietăţi magnetice) şi să vezi ce se întâmplă. Cred că o să încerc să construiesc şi eu acea bobină, de fapt chiar am vrut zilele astea, dar, o să râzi: n-am găsit sârmă prin casă! Ştiam că este dar nu mai ştiu pe unde! Ei... nu-i asta o problemă! Fac eu rost!
În orice caz, aş fi curios dacă ai încercat să focalizezi (eventual să transmiţi la distanţă focarul respectiv) şi dacă da, ce rezultate ai obţinut.


Ultima editare efectuata de catre Razvan in Joi 09 Iun 2011, 15:25, editata de 1 ori (Motiv : corecţie gramaticală)

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 16:54 Scris de WoodyCAD

Da, insa si pe alte bobine....nepublice...inca!
Rezultatul...depaseste orice imaginatie posibila!
(bobina expusa este un gravity/magnetic canon, pe 2 directii perpendiculare)
...inductie CRAVITO-MAGNETICA...un tor/cilindru...!

Sus In jos

cris

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 17:53 Scris de cris

teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Oiseau_40teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Oiseau_40teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Oiseau_40
WoodyCAD a scris:...inductie CRAVITO-MAGNETICA...un tor/cilindru...!
ceva de genul.........

Sus In jos

Razvan

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 19:34 Scris de Razvan

Adică ??? Eu zău, dar chiar nu pricep (poate încă)!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 20:12 Scris de WoodyCAD

Trebuie sa intelegi Geometrodinamica Elicoidala...
.... principiul este IDENTIC inductiei electro_magnetice, PERFECT - IDENTIC........poti aplica si in APA principiul inductiei....oriunde!
(MHD = magnetohidrodinamica....de ce crezi ca este denumita asa....???!!!.......la fel este si....gravitohidrodinamica...!?!

Sus In jos

Abel Cavaşi

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 20:22 Scris de Abel Cavaşi

Dane, decât să lungeşti atâta vorba, mai bine ai insera aici nişte formule matematice pe care te bazezi sau nişte principii fundamentale din care putem deduce teoria ta sau nişte propoziţii cât de cât mai importante decât cele de genul:
WoodyCAD a scris: Trebuie sa intelegi Geometrodinamica Elicoidala...
.

Degeaba „trebuie” să înţelegem dacă nu avem ce înţelege. Pune (şi) aici informaţiile pe care vrei să le înţelegem, nu (doar) pe saitul tău. După cum ţi-am mai spus, mie nu-mi place deloc saitul tău (din punct de vedere tehnic). Se încarcă greu şi are extrem de puţine facilităţi.

Sus In jos

avatar

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 20:40 Scris de alefzero

WoodyCAD a scris:
.... principiul este IDENTIC inductiei electro_magnetice, PERFECT - IDENTIC....

Haha, n-o sa te pun sa-ti argumentezi afirmatia, caci stiu ca n-o vei face, dar zi macar ce ai inteles din inductia electromagnetica, daca ai inteles ceva Laughing . Dup-aia discutam si magnetohidrodinamica daca vrei.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 09 Iun 2011, 23:23 Scris de WoodyCAD

Acest TOPIC ESTE DESTINAT DOAR CELOR CE GANDESC DIFERIT!....
...iar unii se pare ca pricep foarte greu....o afirmatie asa de simpla!Cam multi sunt cei.... ZAPACITII DE STIINTA.....intr-atat de tare..... incat sa nu inteleaga acest aspect! Very Happy Very Happy

Abel, SITE-ul NU ESTE FACUT SA-TI PLACA TIE!.....NICI MIE NU-MI PLAC ....BLONDELE! Very Happy Very Happy
...oricum te incurajez sa-mi mai spui ce nu-ti place...!
....cu scuzele de rigoare ca nu-i pot satisface pe toti, si nu-mi propun asta!

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 08:53 Scris de alefzero

[...] de tine...

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 10 Iun 2011, 17:25, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte jignitoare)

Sus In jos

cris

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 10:32 Scris de cris

Abel Cavaşi a scris:Degeaba „trebuie” să înţelegem dacă nu avem ce înţelege. Pune (şi) aici informaţiile pe care vrei să le înţelegem, nu (doar) pe saitul tău. După cum ţi-am mai spus, mie nu-mi place deloc saitul tău (din punct de vedere tehnic). Se încarcă greu şi are extrem de puţine facilităţi.
Pe pagina lui e un ghiveci.Am avut curiozitatea sa ma uit si m-am amuzat copios.Una din perle e cea cu lumina care este deviata cand trece peste un zid.

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 11:18 Scris de negru

Da, aia este antologica, dar te rog mult, inceteaza cu aceste rautati meschine, nu poate omul sa-si expuna teoria care unifica tot ceea ce exista (sunt singurul care gaseste aceasta sintagma usor dubioasa Laughing?) din cauza unor incuiati care in loc sa inteleaga marele adevar sa cramponeaza cu mintile lor obtuzate de scoala de flecusteturi, cum ar fi ca nimic din ce spune nu are sens, cateodata nici macar gramatical.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 16:25 Scris de WoodyCAD

[...] de mai sus(sau oricine vede aia antologica)...i se cere sa faca DEMONSTRATIA ca....lumina NU SE CURBEAZA CAND TRECE PESTE UN ZID!...

...daca nu face aceasta DEMONSTRATIE, il invit, elegant, sa paraseasca acest topic, nefiind complet pregatit sa inteleaga discutiile!
....
EU AM UN ZID CAT O PLANETA (masa M), SI LA MINE LUMINA SE CURBEAZA....STIINTIFIC!
...
ROG STIINTIFICII SA PRECIZEZE CAT TREBUIE SA FIE MASA ZIDULUI PENTRU CA ACEASTA CURBURA SA FIE NULA (nu considerata aproape nula, sau f mica)?
....
Raspuns in GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA:
MASA ZIDULUI = 0, adica zidul NU exista!
...
Orice GAGA vede asta.... mai putin EUNUCUL si MAIMUTA!
......si asteptam demonstratia lui cris....care nu mai vine...!... Very Happy

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 10 Iun 2011, 17:22, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte inutile şi potenţial jignitoare)

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 16:53 Scris de alefzero

Laughing


(pentru ca orice alt comentariu este pur si simplu de prisos; continua WoodyCAD, ai face istorie la o emisiune de divertisment).

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 19:05 Scris de WoodyCAD

IATA...DEMONSTRATIA(previzibila)...!...
...a unui psiholog!.... Very Happy Very Happy

Asteptam si DEMONSTRATIA ...unui EUNUC.... sau a unei MAIMUTE!...


Sus In jos

cris

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 20:25 Scris de cris

Dane degeaba incerci sa dregi busuiocul.Ai afirmat clar ca penumbra e rezultatul devierii luminii cand trece peste un zid,deci nu te refereai la devierea nemasurabila pe care o masa minuscula o poate produce.
Nu mai vorbesc de gaselnita cu torul feromagnetic.Pune mana si bobineaza un tor din alt material sa te trezesti la realitate.

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 20:41 Scris de alefzero

Woody, adevarul e ca nu ti-ar face rau o [cuvinte jignitoare]

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 10 Iun 2011, 21:13, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte jignitoare)

Sus In jos

cris

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 20:52 Scris de cris

Cand o fi gata ecranul gravitational ? jocolor

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 21:23 Scris de sadang

Nu stiu zau la ce v-o folosi! In lumea voastra "inocenta" (ii zic asa ca sa nu fiu necioplit) si plina de "adevaruri" stiintific demonstrate, si mai ales matematic sustinute, se pare ca toate sunt explicate si intelese. Cata "inocenta"!

“The scientists of today have substituted mathematics for experiments and they wander off through equation after equation and eventually build a mathematical structure which has no relation to reality. They are metaphysicians rather than scientists.”

“Dr. Tesla, at 77, seldom sleeps” Jul 11th 1933 New York Times

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 21:53 Scris de alefzero

Nu puteai gasi un citat mai fals. Este adevarat ca sunt si teorii mai ezoterice a caror interpretare este inca problematica, dar de astfel de lucruri se ocupa grupuri foarte mici.

Uite un citat, al marelui teoretician Werner Heisenberg, care s-a afirmat tot la inceputul secolului XX, citat pe care eu il am tradus in limba romana:

"În același timp, teoria trebuie să reprezinte într-o anumită modalitate experiențele: adică, după cum am spus deja, conceptele teoriei trebuie să fie ancorate nemijlocit în experiență, ele trebuie să semnifice ceva în lumea fenomenelor.”

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 22:24 Scris de sadang

Fals pentru tine, adevarat pentru mine. Poate sesizezi si diferentele majore intre un practician si un teoretician. Mai ales prin prisma anilor scursi!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 22:39 Scris de WoodyCAD

Abel, nu modifica cuvintele jignitoare la adresa mea, fiecare are constiinta propriei valori, NU CUVINTELE....conteaza....ci adevarul din spatele acestora!
...
INSIST, aceste cuvinte NU MA JIGNESC IN NICI UN FEL!....este ca si cand un copil se 7 ani iti spune....prostule!...deci NU MA DERANJEAZA! Very Happy
...si insist sa le lasi acolo unde sunt!

Sadang, eu spun lucrurilor pe nume, nu ma dau dupa copac... Very Happy

Pledoaria Eunucului Frustrat

...INFANTILISMUL STIINTIFIC este o boala care afecteaza cu preponderenta MAIMUTA SAVANTA si EUNUCUL INTELECTUAL....din fericire unii, nu sunt afectati!
EUNUCII POLITICI, EUNUCII MEDIA....ii vezi peste tot...s-au infestat toti cu infantilism!
Ii vezi peste tot, au un miros fin, acolo unde miroase a namol ...vin si ei...!
TOTI EUNUCII se pricep la TOT si la TOATE...EI STIU INTOTDEAUNA CE TREBUIE FACUT!....insa ei NICIODATA NU FAC!
....si pe acest topic, se inghesuie, plini de noroi, incercad sa arate CE STIU EI....!
...REZULTATUL PRACTIC ESTE....0,.......pentru ca atat POT!
...NU SUNT IN STARE SA SE RIDICE DEASUPRA STATUTULUI DE EUNUC...!...(probabil ca nu au terminat liceul, deci nu am sa le cer prea mult) Very Happy

...asadar, sa-i lasam sa se exprime liber, chiar daca nu au eleganta de a se retrage din acest topic, dovedind fatis un comportament distinctiv, de EUNUCI INTELECTUALI!.
....vom studia comportamentul lor, in conditii de non-captivitate, fara botnite, si, vom incerca sa vedem... de ce aceste primate nu au evoluat...
...asadar sa studiem aceste curiozitati ale naturii... Very Happy ...sa ne dam seama de ce ei intodeauna spun CA STIU cum se face....DAR NU POT SA FACA!...
...
Asadar, exprimati-va baieti....vreau sa disec o broasca si sa o expunem intr-un borcan...sa o vada si fiica-mea, ii plac la nebunie....broastele raioase!
Very Happy Very Happy

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 22:57 Scris de WoodyCAD

In teorie unificata, compunerea axiala, sau elicoida in elicoida, in elicoida...

https://www.youtube.com/watch?v=sJlFSaRvtx8
....
o aplicatie practica...
https://www.youtube.com/watch?v=IkmRy7oy9aI
....si...una pentru cei ce vor gasi cheia....
https://www.youtube.com/watch?v=GXxaNazs6ls&feature=related
(vedeti in 4- rolul tetraedrului, fiti extrem de atenti)

Ultima editare efectuata de catre WoodyCAD in Vin 10 Iun 2011, 23:32, editata de 1 ori

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 23:27 Scris de sadang

Intaresc cele expuse de acest video cu urmatorul link:

teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 2 Solaryn

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 10 Iun 2011, 23:36 Scris de WoodyCAD

Sadang, am mai pus ceva....mai sus...insa iata si intuitia umana....toata umanitatea respira prin toti porii ....mecanismul de constructie!
Curand vei privi o floare....fara formule matematice, fara divinitate, si... fara teoria mea...foloseste CHEIA!....o ai deja! Very Happy ....

https://www.youtube.com/watch?v=8bcGl3sgm14&feature=related

...si o dedicatie pentru EUNUCUL INTELECTUAL...
https://www.youtube.com/watch?v=wmYhFFlnHoE
...
NU VA INTREBATI CE LEGATURA ARE DIVINITATEA SI ACEST DANS-TRADITIE
(vedeti si MAY POLE)....NU VA INTREBATI DACA TOTI ACESTI OAMENI SUNT PLECATI DE ACASA...este prea tarziu pentru raspunsuri, acum aveti ....cheia!
https://www.youtube.com/watch?v=y_zhZeRNfSg
https://www.youtube.com/watch?v=kzw40xupfOY


Rog maimuta savanta si eunucul intelectual SA EVITE ACESTE INFORMATII, produc colaps intelectual, convulsii oculare pana la orbire, si afectiuni serioase ale aparatului auditiv, deja mult prea afectate ...! Riscul sa nu mai VEDETI SI SA NU MAI AUZITI.....NIMIC...ESTE EXTREM DE RIDICAT!
....

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 00:22 Scris de WoodyCAD

A se observa ca, HELICAL HELIX,(cartea destul de interesanta, cunoscuta de mine si pusa de Sadang mai sus), este generata doar de interactiuni paralel-antichirale (COD FUNDAMENTAL).

Numai pentru avansati in Geometrodinamica Elicoidala!

Sus In jos

cris

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 07:14 Scris de cris

Experiment ce dovedeste incompetenta lui Dan.Bobinand un tor feromagnetic a observat ca in apropierea lui este un camp magnetic paralel cu conductorul.Acesta este un camp secundar generat de faptul ca bobina inconjoara torul si deci sarcinile electrice au si o miscare pe directia asta.Acest camp magnetic secundar apare la masuratori deoarece e deschis,cel principal find inchis de tor si deci nu radiaza in afara lui.Existenta si marimea lui poate fi pusa in evidenta prin folosirea unui tor din alt material ne feromagnetic.Acest experiment demonstrand falsitatea afirmatiilor lui Dan

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 08:43 Scris de alefzero

Ce-i dom'le asa rusinos in a pomeni de [cuvinte potenţial jignitoare], de trebuie cenzurat Laughing? Ajuta la regasirea calmului si echilibrului interior, lucru de care, de altfel mult stimatul, WoodyCAD, cel putin din prima felului in care se exprima pe acest forum, are o mare, mare nevoie.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 11 Iun 2011, 09:20, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte potenţial jignitoare)

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 11 Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum