Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de CAdi Ieri la 20:26

» OZN in Romania
Scris de CAdi Ieri la 20:05

» Fotografia astronomica.
Scris de virgil Ieri la 19:32

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Lun 02 Sept 2024, 14:54

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 07:45

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de virgil Mar 27 Aug 2024, 17:55

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Lun 26 Aug 2024, 15:08

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 25 Aug 2024, 23:21

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Dum 25 Aug 2024, 11:27

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Mar 13 Aug 2024, 11:54

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Lun 12 Aug 2024, 19:58

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Sam 10 Aug 2024, 10:01

» Daci nemuritori
Scris de eugen Vin 09 Aug 2024, 22:10

» Suntem indexaţi de motoarele de căutare?
Scris de CAdi Mar 06 Aug 2024, 15:58

» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 01 Aug 2024, 21:01

» Constatari
Scris de CAdi Joi 01 Aug 2024, 06:36

» New topic
Scris de ilasus Mier 31 Iul 2024, 20:54

» Globalizarea
Scris de eugen Sam 27 Iul 2024, 12:44

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în PROFILUL CERCETATORULUI...
( 1 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 1 )


Top postatori
virgil (12369)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (12259)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7952)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6790)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6170)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3910)
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_lcapteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Voting_barteoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 64 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 64 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

24052011

Mesaj 

teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Empty Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii




Acesta este un topic pentru cei ce se considera... oaia neagra a turmei stiintifice!
Deoarece mersul pe aceeasi carare, cunoscuta si batatorita, duce intotdeauna in acelasi loc, eu am ales sa caut alta cale.

Pentru oricine a avut perseverenta sa duca la bun sfarsit cele 2 carti ale proiectului Fundamentul Universului, aici este topicul unde voi lamuri diverse aspecte ale teoriei.
Fie ca nu au fost intelese, fie ca au fost expuse in mod voluntar...."altfel", problemele ridicate de aceasta teorie le voi atasa aici o alta...rezolvare.
Cei ce nu au ai parcurs integral aceasta teorie sunt rugati sa nu intervina pe topic, si va multumesc pentru intelegerea acestui aspect!
http://www.thefundamentaluniverse.ro
....aici puteti descarca, gratuit, aceasta teorie, in cazul in care doriti sa interveniti pe acest topic..
...DACA ESTI PREGATIT SA GANDESTI DIFERIT...
https://www.youtube.com/watch?v=F_fNthcsiVc
...acum ai toate argumentele sa... o faci si in scris...!

Topic destinat avansatilor in Geometrodinamica Elicoidala.
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10teoria - Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22883
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii :: Comentarii

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 07:14 Scris de cris

Experiment ce dovedeste incompetenta lui Dan.Bobinand un tor feromagnetic a observat ca in apropierea lui este un camp magnetic paralel cu conductorul.Acesta este un camp secundar generat de faptul ca bobina inconjoara torul si deci sarcinile electrice au si o miscare pe directia asta.Acest camp magnetic secundar apare la masuratori deoarece e deschis,cel principal find inchis de tor si deci nu radiaza in afara lui.Existenta si marimea lui poate fi pusa in evidenta prin folosirea unui tor din alt material ne feromagnetic.Acest experiment demonstrand falsitatea afirmatiilor lui Dan

Sus In jos

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 08:43 Scris de alefzero

Ce-i dom'le asa rusinos in a pomeni de [cuvinte potenţial jignitoare], de trebuie cenzurat Laughing? Ajuta la regasirea calmului si echilibrului interior, lucru de care, de altfel mult stimatul, WoodyCAD, cel putin din prima felului in care se exprima pe acest forum, are o mare, mare nevoie.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 11 Iun 2011, 09:20, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte potenţial jignitoare)

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 10:52 Scris de WoodyCAD

Abel, lasa-l pe domnul psiholog sa se exprime, nu-l cenzura....mai aflu si eu de la el de ce am nevoie,.....apropo' de calul,drumul lung,.... si....grija altuia.... al lui ....Sadang! Very Happy

CRIS, lasa-ne tata cu povestile tale de spus seara, inainte de culcare...ca NU AI ARATAT NIMIC PANA ACUM....Tu le stii pe toate dar NU POTI sa le faci....arata-ne CEVA, si vom fi mai atenti la ce spui, insa pana atunci....LASA-NE, ca dé EUNUCI ....este plin pamantu'!
Very Happy Very Happy
Da-ne si noua un link, la ce vrei tu, ce poate sa-ti sustina spusele... in afara de vorbe in vant, fara acoperire in fapte, mai poti sa ne arati CEVA?.... stimabile!... Very Happy

Daca nu poti face asta, TE RUGAM CU TOTII SA NE LASI!! Very Happy
__Daca te da omul afara, ca sa saturat sa-ti curete noroiul, TU_.... cum procedezi___??

Sus In jos

cris

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 11:11 Scris de cris

WoodyCAD a scris:CRIS, lasa-ne tata cu povestile tale de spus seara, inainte de culcare...ca NU AI ARATAT NIMIC PANA ACUM....Tu le stii pe toate dar NU POTI sa le faci....arata-ne CEVA, si vom fi mai atenti la ce spui, insa pana atunci....LASA-NE, ca dé EUNUCI ....este plin pamantu'!
Pai eu iti dau mura in gura (fa bobina pe un tor ne feromagnetic) si te faci ca nu intelegi ca am testat.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 11:40 Scris de WoodyCAD

CRIS, a arata CA POTI SA FACI nu inseamna a-l pune pe altul sa faca...eu ti-am aratat experimentul....EU L-AM FACUT, doar ai vazut!
POTI REPRODUCE ACEST EXPERIMENT? (NU ALTCEVA)
REPET____
Daca TU nu poti face asta, TE RUGAM CU TOTII SA NE LASI!!
__Daca te da omul afara, ca sa saturat sa-ti curete noroiul, TU_.... cum procedezi___??
.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 12:28 Scris de WoodyCAD

...si....asa cum era de asteptat....SPINTRONICA...
...un domeniu in care Geometrodinamica Elicoidala...este particularizata!
...o carte despre care multi fizicieni nu stiu...ca ar exista!
Spintronics -The Secret World of Magnets (2006 by Howard Johnson)
http://www.scribd.com/doc/34317/Spintronics-The-Secret-World-of-Magnets-2006-by-Howard-Johnson

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 12:34 Scris de alefzero

Cum crucea lui Hristos sa nu stie ma Laughing? Spintronica e unul dintre cele mai active si bogate domenii din cercetarea contemporana. Incredibil cate prostii poti sa debitezi zi de zi.

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 12:40 Scris de sadang

Cand suntem educati sa vedem efemerul ca fiind peren si perenul fiind efemer, este firesc ca pozitia sociala, scaunul caldut, retributia consistenta si anii de indobitocire sa primeze in fata adevarurilor fundamentale.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 13:03 Scris de WoodyCAD

Adica, dupa psihologul alefzero, toti fizicienii(fara 1), dar TOTI, stiu de existenta acestei carti ?!?!...
...Negarea afirmatiei CARTE DESPRE CARE MULTI FIZICIENI NU STIU CA AR EXISTA inseamna ca nu exista mai mult de 1 fizician care NU A LUAT CONTACT CU ACEASTA CARTE!
...IMI SUSTIN IN CONTINUARE PROSTIA_

TE RUGAM SA ARGUMENTEZI -PROSTIA AFIRMATIEI- ( eu iti aduc, de urechi, cel putin 2 fizicieni care nu au auzit de aceasta carte...de la MAGURELE)

Daca TU nu poti face asta, TE RUGAM CU TOTII SA NE LASI!!
__Daca te da omul afara, ca sa saturat sa-ti curete noroiul, TU_.... cum procedezi___??

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 13:22 Scris de WoodyCAD

Sadang, astept momentul....sa nu-ti dau dreptate...NU CRED CA O SA-L AM...asa ca, ai si de aceasta data, 100% dreptate.
.....apropo de asta, crezi ca CINEVA, de la CERN, ar recunoaste public ca acceleratorul este o eroare fara precedent?...(cunosc personal pe cineva...din interior)...
SUNT EI CAPABILI SA RECUNOASCA PUBLIC ...REALITATEA, SA VADA ADEVARUL FUNDAMENTAL?
...categoric NU!....

INSA LE-AM PROMIS O SURPRIZA....SI O VOR AVEA!
Very Happy Very Happy

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 14:08 Scris de negru

Aoleu! Feriti-va tovarasi! Urmeaza ca WoodyCAD sa spulbere singur singurel toate mintile care au contribuit la construirea si dezvoltarea CERN-ului de-a lungul timpului! Oare cum ii va face praf? Le va arata greselile si inconsistentele logice din teorii, pe care ei, cu sutele, in ignoranta si prostia lor, nu pot sau nu vor sa le vada? Le va arata oare defectele tehnice ce transforma instalatia lor, din cel mai mare experiment al omenirii intr-un esec lamentabil? Sau va continua sa scrie pe acest forum, cu multe punctulete, majuscule si litere colorate?

Nimeni nu stie...

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 14:45 Scris de sadang

Ma abtin WoodyCad, nu vreau sa transform si acest topic in pura filozofie, ca deja s-a transformat in balacareala despre care vorbeam intr-un mesaj anterior. La cati ignoranti, aroganti, superficiali si atoatestiutori incearca sa-si reverse din prea plinul lor, propria desteptaciune, doar din dorinta de a parea ceea ce nu sunt, uitand ca nu sunt ceea ce par a fi... va fi foarte greu sa mentii informatiile prezentate cat de cat coerente pentru un cititor avid de cunoastere.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 11 Iun 2011, 22:55 Scris de WoodyCAD

Iar ai dreptate... Very Happy ....
...azi am remarcat ceva interesant, gravitycanon-ul, nealimentat....posibil sa distorsioneze campul gravitational din apropiere(vizibil) ....doar prin forma...Stiam asta(vezi Grebennikov), insa am ramas masca...descoperind involuntar!
Mai fac maine niste teste...!...(nu sunt inca sigur,am o zona cu potentiale erori, si trebuiesc indepartate)
...Hmmmm.....chiar nu stiam ca functioneaza, pe distanta scurta, ....si nealimentat!....

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 00:11 Scris de sadang

Uite WoodyCad un tip care vede ceva asemanator cu ceea ce vezi tu la gravitycanon-ul tau. Un mecanism bazat pe PMH-ul lui Leedskalnin. Eu unul nu vad nimic, dar il cred. Poate vezi tu ceva. E vorba de energia de forma (Dan A. Davidson) si memoria infoenergetica (Grebennikov).
- David Lambright

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 00:48 Scris de WoodyCAD

Multumesc Sadang!
Forma potcoava este singura legatura cu PMH...in rest, efectul conicitatii magnetice este dat, asemanator, si de generatorul SEARL, de exemplu!

...iata un site unde ingineri, fizicieni,matematicieni(etc) gandesc altfel...!
Suntem si cativa romani acolo...!

http://www.worldsci.org/php/

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 09:04 Scris de sadang

Foarte, foarte, foarte mult multumesc WoodyCad pentru acest site. Cat ma bucur sa vad ca sunt destul de multi cei nemultumiti de actualul scientific establishment si teoriile lor. Parte dintre ei ii stiu si i-am citit, dar sunt multi cu multe materiale interesante. Sigur voi gasi informatii valoroase pentru ceea ce ma intereseaza pe mine.

Sus In jos

cris

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 09:58 Scris de cris

Iar conversezi de unu singur? jocolor

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 12:13 Scris de WoodyCAD

Ai sa constati cum multi fizicieni arata cum.... fizica a intrat ....in balarii...rau de tot!
Toti membri aceste comunitati, saturati de lipsa fundamentarii teoretice, pe baze reale, au purces pe propriul drum. Toti acestia NU sun satisfacuti de explicatiile NAIV_LIMITATE... ale stiintei!

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 12:21 Scris de negru

Ia zi dom-le mai pe concret, ce te nemultumeste de fapt. Care sunt marile probleme cu privire la care ti se pare tie ca fizica moderna da raspunsuri eronate?

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 13:12 Scris de WoodyCAD

Intra pe site-ul de mai sus, nu acesta este subiectul topicului!(vei constata ca, nu mi se ...pare numai mie, suntem foarte multi, chiar si profesori doctori in ...FIZICA!)

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 15:59 Scris de eugen

DAN!
Parcurgand lucrarea ta despre EFT, am facut cateva conexiuni cu lucruri pe care le stiam, le intuisem de demult,
le analizasem matematic sau masurasem experimental.

De pilda cazul unui circuit electric serie bobina reala-condensator, in regim pseudoperiodic.Se stie ca energia magnetica Wm intr-o bobina este proportionala cu inductanta L a bobinei si patratul curentului care o parcurge.La un moment t=o cand condensatorul are pe el o tensiune initiala Uco,se inchide circuitul bobina condensator si se obtine o descarcare pseudoperiodica.
Energia initiala pe condensator este Weo.
Exista ecuatii matematice care calculeaza curentul instantaneu maxim(energia magnetica maxima).
Punand conditia Wm(t)>Weo, ne propunem cautarea unor solutii prin care sa aratam cum s-ar putea obtine o energie mai mare decat cea initiala Wco.
Aceasta solutie este in final o functie F(permeabilitate magnetica, permeabilitate electrica, dimensionarea circuitului, geometria bobinei, etc).
Daca admitem ca in timpul unei perturbatii gen experiment Tesla(tensiuni foarte inalte) parametrii electrici si magnetici sunt neliniari, e posibil sa avem o solutie la inecuatia de mai sus!
Pe un osciloscop se poate studia forma curentului tranzitoriu.Lucrand la tensiuni foarte inalte(eu-n-am ajuns pana acolo, am stricat un osciloscop!),este posibil sa apara surpriza unor parametri L, C neliniari,. Ei pot fi dedusi dintr-o pulsatie tranzitorie, vizualizata pe osciloscop, marind rezolutia osciloscopului pe frecventa inalte.

De unde ar putea apare surplusul de energie?
In viziunea Dan Preda" ORICE SISTEM SE AFLA CONSTRANS SIMULTAN DE GEOMETRIA FUNDAMENTALA".
Cu alte cuvinte, pentru a pastra o geometrie-Lege,se investeste energie din exterior, pana la un prag prestabilit.
Tesla a experimentat un influx(Vortex-In) de free-energy
(in anumite conditii).El a construit un circuit condensator tabla-pamant cuplat cu primarul unui transformator.
Circuitul era rupt periodic, cu un ruptor rotativ probabil, impunand un regim pseudooscilant in trenuri, colectate pe secundar. Frecventa unui astfel de regim se poate ajusta si prin rezistenta circuitului, obtinandu-se o pulsatie de circuit, la care sistemul obtine curenti maximi.

La nivel micro, atomic, in viziunea Dan Preda se pot explica neliniaritati care scapa preotimii stiintifice (gen Hertz, Einstein), si pe care le accepta numai ereticii singuratici.
In conditii critice(tensiuni inalte ca in experimentele lui Tesla),cand parametrii de stare fac salturi(gen strapungere dielectrica),materia nu se mai supune intelegerii obisnuite.
Energiile din vortexurile exterioare unui sistem izolat, se revarsa spre acesta , pentu a-i mentine in anumite limite geometria. Aceste energii -accept modelul lui Dan- curg dupa modelul elicoidal.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 18:31 Scris de WoodyCAD

Eugen, ai sa zambesti probabil, sunt inginer mecanic, ma ocup de....mobilier(woody), fac software/proiectare(CAD)....si mi-am achizitionat si eu, ca tot omul pasionat de cunoastere, un osciloscop, dual!
Mai am putin si ...iese fum din el!... Very Happy
Buna asta cu PREOTIMEA STIINTIFICA si ERETICII SINGURATICI.... imi place!
Ai dreptate TOATA DINMAMICA UNIVERSULUI este astfel construita incat sa respecte o GEOMETRIE, aceea a actiunii MINIMALE!
Un acelasi numar de particule fundamentale la dinamici diferite...au geometrii diferite (vezi CIMATICA, cum la diverse frecvente-energii, particulele se structureaza altfel)
....Ai dreptate, daca energia creste....se schimba geometria(in salturi, domenii)!.....Atarna de o sfoara o foaie de hartie iar apoi 1000Kg, efectul....ruperea geometriei de constructie!
GEOMETRIA SI DINAMICA UNIVERSULUI sunt interdependente!
...Sistemele NU SUN IZOLATE...
Este ca si cand ai spune ca uraganele iau nastere din nimic .Nu.... fiecare energie a dinamici curentilor de convectie, pe verticala, conteaza.La un moment dat picatura chinezeasca incepe sa dea efecte in plan vizibil....In sens invers, cand inca NU SUNT RESIMTITE IN PLAN VIZIBIL...SISTEMELE SUNT, EXISTA, SUNT DINAMICE dar nu sunt detectabile!

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 19:30 Scris de eugen

Dan!
Nu zambesc. Te felicit. Stii ca numele romanesc al tatalui lui Tesla era Dulgheru...
Un celebru fizician(Franklin sau Faraday, nu mai tin bine minte) nu facuse complet scoala. Inventatorul Stanley Meyer nu avea nici el in spate o universitate.
Scuze, nu-s potrivite exemplele. Stiu doar ca-i bine sa nu avem complexe in fata faraonilor.
Romanii(carpaticii) au o vorba:"Daca vrei sa ajungi departe, lasa caii slobozi".
Eu una am invatat si alta fac pentru paine, dar nu e loc aici pentru frustrari personale.

Revenind la EFT mai am si alte observatii dar trebuie sa ma mai documentez.Pana la urmatoarea interventie doar atat: nu e fascinant ca oxigenul, prima hrana vitala de care atarna viata noastra are in nucleul atomic 8 perechi (2x4!) proton-neutron? Doua posibile elicoide fundamentale! Si apoi molecula de apa...

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 12 Iun 2011, 20:09 Scris de WoodyCAD

Toata stiinta se va fundamenta pe baze reale!...sunt extrem de multe locuri unde se poate modifica, instantaneu, LOGICA LUCRURILOR! Aceeasi REALITATE capata noi si CLARE detalii, avand cheia....cautam cum ...sa-i dam de cap!
Poate ai dreptate(2 macroelicoide)...nu am studiat, sunt mult prea multe pentru un singur OM!
...La un moment dat spuneam lui Sadang, nu merge pe urmele mele decat ....cat sa-ti dai seama ca este REAL!
....incearca apoi alte modele!
...Fiecare, pe felia lui, avand de acum cheia,....ea va dezlega orice....
...stai sa vezi diviziunea celulara...1,2,4(tetraedru) apoi....salturi din 4 in 4,...(E.F.T. in constructie sferica)
Cele 4 camere ale inimii, produc o contractie prin...rasucire(ca toti muschii de altfel)...insa inima bate ca...o spirala ce se inchide/deschide....cercetatorii au ramas uimiti...!
Felicitari si tie daca ai ajuns la finalul teoriei!...sunt putini care rezista stilului...NON-ACADEMIC si total neobisnuit!

Am verificat, in alte conditii, deviatiile balantei gravitationale. Se pare ca banuiala s-a confirmat, eroarea era ascunsa!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mar 14 Iun 2011, 23:39 Scris de WoodyCAD

Depasind cu mult teoria stringurilor, GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA face teoria corzilor vibrante ....o joaca de copii!

Vizualizati TOT, si veti intelege din ce in ce mai mult!

https://www.youtube.com/watch?v=RlFIAjUs8g4&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=1WCvTRtoD8Y&NR=1

Pentru avansatii in GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA...
NU VA FIE TEAMA SA INTELEGETI!...
TEAMA VA POATE FRANGE ZBORUL...

Sus In jos

avatar

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 00:42 Scris de eugen

Propun spre exemplificare urmatorul paradox:
se stie ca doi conductori rectilinii, paraleli, parcursi de curenti electrici opusi, se resping. Sa ne inchipuim ca ei sunt infasurati prin spiralare cu pas mare, fiecare pe cate o coarda de sustinere subtire, rigida, in sensuri diferite (unul filet pe dreapta si celalalt filet pe stanga , din pozitia aceluiasi observator de la capete).
Pe tronsoane scurte exista quasiparalelism.
Totusi, prin spiralare, conductorii rectilinii se transforma in bobine.
Dupa regula burghiului si a mainii drepte din magnetism,
apar forte de atractie, desi vectorii curentilor sunt pastrati in opozitie.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 01:16 Scris de WoodyCAD

Sunt lucruri... NEINTELESE!

1)ATRACTIE INTRE cine si cine?....DEFINITI SISTEMELE CE SE ATRAG !
2) IN GEOMETRODINAMICA se lucreaza cu....BIVECTORI!

Nu ati stabilit sistemele,nu ati atasat....BIVECTORI!
...totusi...
CELE 2 BOBINE SE ATRAG PE CAPETE SI SE RESPING IN AXA....DATORITA CURGERILOR MAGNETICE...CE INTERACTIONEAZA! - COD FUNDAMENTAL!

Sus In jos

avatar

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 09:15 Scris de alefzero

Bivectori Very Happy. Pana n-o generalizezi la cuaternioni sau de ce nu, octonioni, nu te cred.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 20:20 Scris de WoodyCAD

alefzero, TU vrei sa fac EU tot....?...stiu ca vrei mura in gura!..este deja generalizata si acolo!
Nu trebuie sa ma crezi...DELOC...insa ar fi.... MULT MAI RAPID ASA!

Sus In jos

cris

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 20:28 Scris de cris

Vorbe goale.Asteptam un experiment care sa nu poata fi contestat.Pana atunci succes la experimentele LEGO.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 21:13 Scris de WoodyCAD

CRIS, cand cineva te da afara, ca sa saturat sa stranga gunoiul dupa tine, TU CUM PROCEDEZI?

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 15 Iun 2011, 21:30 Scris de WoodyCAD

EFECTUL MAYPOLE, compunerea axiala din Geometrodinamica Elicoidala, COD FUNDAMENTAL....regasita in efectul SEARL ?!

http://reactor1967.fortunecity.com/searle.jpg

Numai pentru avansati!

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum