Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Astazi la 18:23

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Astazi la 10:26

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de eugen Astazi la 10:23

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 22:18

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Ieri la 09:55

» Concluzii asupra relativității
Scris de curiosul Lun 06 Mai 2024, 21:00

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 02 Mai 2024, 07:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Mier 01 Mai 2024, 09:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Vidul o structura superioara Campului Higgs?
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


Top postatori
virgil (12193)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (11934)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11215)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6677)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6162)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3792)
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
curiosul
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Forever_Man
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_lcapV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Voting_barV-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 18 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 18 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

+2
gafiteanu
eugen
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteorica Vin 24 Mar 2023, 23:19

Rezumarea primului mesaj :

Probleme fundamentale la care nu s-au gândit precis nici odată prostituatele cu prostitutii cu drepturile femeii și de-asemenea politicienii, conducătorii s-au gândit oare dar ascund cu invatatii corupti si mincinoși.

1. Încălzirea globala exista . Cit de josnic este cind multi invatati din motive necunoscute nu vor sa recunoască.
Topirea accelerata este cel mai potrivit indicator care demonstrează existenta încălzirii accelerate globale ( caldura latenta eu ii zic accelerata).
Încălzirea globala care se pare ca ( se poate calculat chiar exact, în dependenta de viteza topurilor ghețarilor în ultimii sute de ani) are o viteza exponentiala, poate trece în o faza care cert NU v-a putea fi oprită, oprirea fiind aceea ca Terra v-a ajunge ca Mercur sau Venus.
În Sahara de de exemplu chiar sa doriți sa fiți oameni censtiti și sa trăiți asa cum e dat de la natura, sa încercați sa saditi păduri, nu veți putea face.
Procesul de încălzire globala eu mai zic ca poate trece în metafaza.
Noi trăim la temperatura linga 273 K. Aproape toate sursele de energii pe Terra trec prin transformări unde se degaja cantități de căldură cu temperaturi de peste 1800 K.
Cata minte trebuie sa aveți ca sa înțelegeți sa Încălzirea globala e extrem de sensibila Terrei ???

2. Politicienii se măsoară cu .... Derbedeii știu oare ce efecte și rezultate are tot viul de pe Terra dacă încep sa Arunce bombe atomice. Eu idee nu am de radioactivitate, dar am auzit ca ea în cazul aruncării cu bombe atomice, cenușă radioactiva va rămâne pretutindeni zeci și sute de mii de ani. Vietățile vor naște pui cu mutanți. Vietățile vor fi sensibile la cancer.
Unde se uita idioții de politicieni.

Sau treaba asta e planificata de baeti șmecheri cu buzunare mari, ca anume utilizând populația lumii prin coviduri și razboaie, sau is atit de tâmpiți ca nu înțeleg la ce poate sa se agraveze totul.

Cine știe mai multe despre efectele de radioactivitate bombelor atomice asupra lumii vii, sau dati surse. Numai va rog nu prostii deasta cu propaganda care pregătesc berbeci la război. Sau care zic ca în Cernobil e totul ok prostii de astea nu mai scrieți pe aici.
Modificarea codului genetic, se mai corectează la urmasi ???
Cit timp cu adevărat cenușa radioactiva ( posibil sunt mai multe tipuri, dar citeva indicati-le) după explozia bombei atomice rămâne dăunătoare pe toată suprafața unde se afla ???

Am spus mai demult ca e tâmpit faptul cind se da friu liber oricărui prost și bleaga sa procure ORICE produs în orice cantitate.
O prostituata când arunca zeci de kg detergenți în mașină de spălat, acea prostituata poluează și otrăvește mii de tone de apa potabila și pământul îl otrăvește.
Un prost cind merge aiurea cu o mașină care are consum enorm de mare, el poluează mii de moli de aer.

Meteorica
Vizitator


Sus In jos


V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Dum 02 Apr 2023, 22:26

Mai Forever Man eu deseori is prea acid, dar tu daca nu stii de ce scrii ??? De ce atitea autori scriti azi vagoane cu cărți???
Dute la clovnul de Zelinski și faceți teatru acolo, intreaba-l de stiinte exacte nu de prostologii, la oratorie clovnul cela de Zelinski e numarul unu, il conduc ca un bourean și mor și e risc sa moara încă oameni din cauza unui clovnul tâmpit și din cauza imperiilor.

Forever man a scris: Inteligenta e abilitatea constiintei de a aduce idei noi in existenta din nimic
De unde ai mai scos-o. E non sens. Sunt o grămadă de argumente ca te greșești dar nu mai scriu

Saptamina ceea a fost ceva noutate de colegul printul Charles ca tot o fi vrut sa se bage în Franța.
Ce i-o fi vorbit lui Macron la ureche numai ei știu, dar se aude amu ca Franța vrea sa trimită 160 tancuri. Sarmanul Macron a ascultat de metropola Engleza, altfel încotro???
Asa o fi fost ?

Ce s-o fi intimplat cu breksit, o fi uitat Anglia ?!




Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Forever_Man Dum 02 Apr 2023, 22:45

Meteo a scris:
Forever man a scris:  Inteligenta e abilitatea constiintei de a aduce idei noi in existenta din nimic  
De unde ai mai scos-o. E non sens. Sunt o grămadă de argumente ca te greșești dar nu mai scriu

Din gandire proprie. Adica am folosit inteligenta ca sa imi dau seama ce e inteligenta. Tu de ce nu poti face asta ?

Forever_Man
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Numarul mesajelor : 977
Data de inscriere : 25/11/2012

https://philpeople.org/profiles/cosmin-visan

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de virgil Lun 03 Apr 2023, 08:32

Meteo a scris:Mai Forever Man eu deseori is prea acid, dar tu daca nu stii de ce scrii ??? De ce atitea autori scriti azi vagoane cu cărți???
Dute la clovnul de Zelinski și faceți teatru acolo, intreaba-l de stiinte exacte nu de prostologii,  la oratorie clovnul cela de Zelinski e numarul unu, il conduc ca un bourean și mor și e risc sa moara încă oameni din cauza unui clovnul tâmpit și din cauza imperiilor.

Forever man a scris:  Inteligenta e abilitatea constiintei de a aduce idei noi in existenta din nimic  
De unde ai mai scos-o. E non sens. Sunt o grămadă de argumente ca te greșești dar nu mai scriu

Saptamina ceea a fost ceva noutate de colegul printul Charles ca tot o fi vrut sa se bage în Franța.
Ce i-o fi vorbit lui Macron la ureche numai ei știu, dar se aude amu ca Franța vrea sa trimită 160 tancuri.  Sarmanul Macron a ascultat de metropola Engleza, altfel încotro???
Asa o fi fost ?

Ce s-o fi intimplat cu breksit,  o fi uitat Anglia ?!

Meteor, aici este un forum despre stiinta, ce ar fi ca tu sa-ti cauti un alt forum unde sa-ti versi manipularile in favoarea agresorilor care pun pacea lumii in pericol. Pe tine te doare inima de Macron sau de Putin?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55607
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Lun 03 Apr 2023, 17:56

Unde manipulare? După vizita lui Charles, Macron probabil va mari export armament. Sa vedem. Charles ce a cautat în Franța, asta eu te manipulez sau aceasta e realitatea?
Deschide noutățile și vezi, eu da cind întâmplător hodorogeste tv atunci vad, în rest nici nu vreau sa ii aud.

Anglia un an în urma a ieșit din UE, cu voturi cu rugămintea UE ca ea sa rămână, acum Anglia face regula în UE .

Când mureau milioane de oameni în timpul celui de al doilea război mondial, ce făcea Anglia ??? Da vina comuniștilor, fascistilor a fost în primul rind, dar tinerii prosti din ambele tabere se ucideau nevinovați ( după propaganda turnata în cap).

Azi e aproape aceeași, dar mai grav. Natura și vietățile, pământul sa nu fie otrăvite din cauza ca prostii de invatati cu ajutorul stiintei au facut la prostii de politicieni fel de fel de unelte : tancuri, rachete, avioane, bombe nucleare,..

Solutionarea cu knutul și arma eu cred nu e soluția potrivita.

Pământul din România, Ucraina, Rusia,... nu trebuie sa fie otrăvit. Natura e nevinovata.

Faceți cum vreți am mai spus. Mie mi se pare ca pe voi v-a manipulează. Nici o decizie de pace absolut la sigur nici Ro nici Bielorusia nici Franța nici Ucraina nu poate lua deoarece sunt marionete

Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Inceteaza cu propaganda rusa.

Mesaj Scris de Preacuviosul Afanasie Mar 04 Apr 2023, 01:06

meteor a scris:Unde manipulare? După vizita lui Charles, Macron probabil va mari export armament. Sa vedem. Charles ce a cautat în Franța, asta eu te manipulez sau aceasta e realitatea?
Deschide noutățile și vezi, eu da cind întâmplător hodorogeste tv atunci vad, în rest nici nu vreau sa ii aud.

Anglia un an în urma a ieșit din UE, cu voturi cu rugămintea UE ca ea sa rămână, acum Anglia face regula în UE .

Când mureau milioane de oameni în timpul celui de al doilea război mondial, ce făcea Anglia ??? Da vina comuniștilor, fascistilor a fost în primul rind, dar tinerii prosti din ambele tabere se ucideau nevinovați ( după propaganda turnata în cap).

Azi e aproape aceeași, dar mai grav. Natura și vietățile, pământul sa nu fie otrăvite din cauza ca prostii de invatati cu ajutorul stiintei au facut la prostii de politicieni fel de fel de unelte : tancuri, rachete, avioane, bombe nucleare,..

Solutionarea cu knutul și arma eu cred nu e soluția potrivita.

Pământul din România, Ucraina, Rusia,... nu trebuie sa fie otrăvit. Natura e nevinovata.

Faceți cum vreți am mai spus. Mie mi se pare ca pe voi v-a manipulează. Nici o decizie de pace absolut la sigur nici Ro nici Bielorusia nici Franța nici Ucraina nu poate lua deoarece sunt marionete

Inceteaza cu propaganda asta a ta ruseasca. CINE A ATACAT UCRAINA? NATO este o organizatie defensiva, altfel ai fi vazut o inva=zia a tarilor aliate in rusia. Asta nu s-a intamplat. UK este tara NATO, ca si Romania si Franta, sa iti intre in cap. Nazistii sunt rusi dupa cum actioneaza in Ukraina. Sa iti fie rusine ca vo pe aici sa ne explici ce pacifisti sunt rusii iar noi ca tara marionete.

Preacuviosul Afanasie
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Joi 06 Apr 2023, 00:34

Ai uitat sa spui de Constantinopol, de Cipru, de Irlanda de Nord.

De ce nu spui ce a fost în Siria, în Liban ca și Crimeea probabil cum se dorește

DE CE pe timp de pace în anii 2007 absolut de la o nimica toată navele NATO stateau în Crimeea ( atunci fiind parte a Ucrainei ) ?

Ai uitat sa spui ca Anglia în NATO desigur a ramas dar din zona UE a ieșit, aici ii prinzi în capcana cu păcăleli pe mulți.

Treaba asta ca război v-a fi în o tara linga Rusia si NATO aceasta a fost planificat Păcălici vreo 30 ani in urma, trebuie sa fie si documentat. Nu asa de chelea dorului în 2022 NATO a ajuns linga Rusia, asta zeci de ani au decurs.

Unde este propaganda, ceva fals am zis ?

Ar fi trebuit conștiința sa îți spună ca mor tineri ( ucraineni si restul) la război si e risc sa moara mai multi. Se Dau atitea arme ca dacă se v-or aplica vor muri și mai mulți.
Pace nu vor marile conduceri. Apoi este real riscul cu armele nucleare.
Repet nu ca sperii, dar repet ca și eu ma aflu pe Terra-
Riscul ca sa aplice bombe nucleare e foarte mare, dacă nu amu mai tirziu la fel e periculos.

Mie mi se mai pare ca cineva în asa mod utilizează oamenii. Lor le e în un loc de ucraineni sau rusi.

Cu faptul ca nu îți place ca am numit România, Ucraina Bielorusia,... tari marionete indica faptul ca ascunzi adevarul. Dupa aceăsta mai spui ca eu fac propaganda. Parere independenta România ca și cele indicate mai sus, NU are. Găsește alți prosti și pacalestii cum vrai.


Ce propaganda ca sa nu se înarmeze, sa oprească focul. Apoi imediat si rusii sa o facă. Problema asta proasta cu teritoriile rămâne.



Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de virgil Joi 06 Apr 2023, 09:56

Voi rusofonii sunteti intoxicati de politica totalitarista dusa de idolii vostri care sunt niste invadatori. Asa au fost rusii dintotdeauna si asa vor ramane un popor care exploateaza alte popoare asa cum a facut si cu Romania. Nici o tara vecina cu Rusia nu este sigura de aceia toate au cautat sa intre in NATO pentru aparare. Fiecare tara este libera sa-si apere independenta indiferent de pozitia Rusiei. Speram sa nu avem tradatori printre conducatorii nostri, desi PSD si AUR abia asteapta ocazia potrivita pentru a trada interesele tarii.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55607
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Abel Cavaşi și CAdi apreciază acest mesaj

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de CAdi Joi 06 Apr 2023, 10:17

virgil a scris:Voi rusofonii sunteti intoxicati de politica totalitarista dusa de idolii vostri care sunt niste invadatori.
Asa au fost rusii dintotdeauna si asa vor ramane un popor care exploateaza alte popoare asa cum a facut si cu Romania.
Nici o tara vecina cu Rusia nu este sigura de aceia toate au cautat sa intre in NATO pentru aparare.
Fiecare tara este libera sa-si apere independenta indiferent de pozitia Rusiei. ....

Total de acord cu partea asta.

Ai generalizat cam fortat Virgil :
Nu stiu daca PSD ar trada interesele Romaniei desi sunt urmasii fostului partid comunist PCR, dar care sa ne amintim, in afara de doctrina si de unii tovarasi care vroiau sa puna mana pe putere,
nu prea a fost apropiat de Rusia, iar intr-adevar  dupa ultimile informatii de la TV furnizate de ministrul de interne al RP Moldova, George Simion se pare ca s-a intalnit cu un FSB-st la Cernauti...
dar pana la tradare este totusi cale lunga daca nu este si dovedita.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de CAdi Joi 06 Apr 2023, 18:40

Acum si Meteor are pe undeva dreptate in felul lui:
Pericolul de razboi nuclear NATO cu Rusia, mai ales ca este Putin acum la putere, este foarte mare.
Cumva NATO prin pacea care se va incheia trebuie sa faca si  concesii.
Banuiesc ca vor fi aceasta :

Crimeea nu a fost niciodata a ucrainienilor a fost alipita in 1954 de Hrusciov, Ucrainei ,
deci exista o mare posibilitate sa ramana a Rusiei, ceea ce este nasol ca va controla Marea Neagra d.p.d.v strategic si comercial.
Doneskul si Luganskul vor fi regiuni autonome la fel ca in 2014
Ucraina nu va adera la NATO .

Conditiile se vor schimba daca Rusia va fi infranta , ceea ce nu prea cred.
Putin daca vede ca intra vreun militar NATO sau vreun ucrainian pe teritoriul sau este in stare sa foloseasca  arma nucleara

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Joi 06 Apr 2023, 23:01

Virgil ce nu dai răspuns ce e cu Irlanda de Nord, Scoția ce o mai fi acolo ca nu vreau sa știu, coloniile, Constantinopol, Cipru , Turcia ce nu e tara autotitara ? curzii uciși cu cruzime, o sumedenie de alte argumente.

Ce cauta Anglia în capătul ista de Europa???
În loc să discute corect ei anume fac afirmații provocatoare.

Sunt deacord și eu ca prostii s-au facut de conducerea Rusiei imens de mari aproape tot timpul.

Dacă nu au prețuit oamenii invatati asa peste tot se v-a primi. Doar cu legi si organizatii non-guvernamentale contemporane prostituate vor rămâne, ca drepturile femeii, homosexuali și alte tâmpenii.

Apropo ce nu apare vreo femeie sa se lupte pentru pace, unde sunt ca multe prostitituate și lingăi la facut rahat lătrat is priceputi cind sunt alte subiecte

În loc să traeasca bine cu vecinii, ei au rupt cite o bucata din fiecare.

Azi aceste bucăți ( R.Moldova cu Transnistria, Crimeea ...) eu cred ca Rusia le menține ca sa se apere de NATO și alte atacuri. Aceasta în o oarecare măsură poate fi înțeles, deoarece tara mare cu multe resurse minerale( mai bine nu le avea, si in general sunt o pacoste pentru Terra majoritatea totii ce scot de sub pamint). Napoleon, Hitler,... s-au îndreptat înspre Rusia din aceasta cauza ( au murit milioane nu mii), deci istoria le spune ca sa nu mai repete.

După 1990 Rusia trebuia sa se gândească cum sa dea înapoi aceste teritorii si sa se apere cum vrea de acasă.

Eu la posturi TV rusești am auzit ca Rusia a propus dacă vor sa plece în UE multe tari post sovetice bine, dar sa semneze document ca nu vor adera la NATO. Nici ei nu credeau în asa documente ( unul a fost cu Gorbaciov) nici eu nu cred ca Rusia sau SUA v-a respecta asta.
Știți care a fost răspunsul UE ? Adică e clar ca se vede amu cu Ucraina....

Eu propun și alta chiar- în perimetrul Rusiei în zona cea de risc ( in general tari post sovetice) sa se aducă antele Rusiei și Vestului , observatori , antene care sunt sensibile și îndată vor semnaliza Rusia sau Vestul ca circula tanc, racheta, bomba atomica,...ruseasca sau Anglo-Germana-SUA
Așadar și Vestul și Rusia sa fie cert siguri ca celalalt nu ataca.

Pierderile materiale Ucrainei sa se răsplătească cu mineralele care le are Rusia, sa fie terenul cum era în '90 și atit , în Crimeea doar bazele militare ruse sa ramina, restul cum a fost a Ucrainei, pace ar fi imediat aceasta doar tzanc din deget sa le arate SUA Ucrainei si sa ii spuna ca nu o înarmează si v-a urma pace.

Propuneti hai dacă sunteți independenți, daca asa pacifisti v-a socotiti, aveți voce proprie și dacă Vestul și Rusia nu vor război.

Și Putin și Anglo-SUA sa isi ea armamentul, sa înceteze focul imediat, sa fie observatori cu antele lor și atit .

NU cred ca v-a fi. Atit armament sa fabricat pina la razboi, ce sa faca cu el ?

Folosirea și aruncarea cu armele nucleare eu cred e mare risc. Chiar sa fie minim acest ris doar idiot complet trebuie sa fie acel politician ca sa se joace cu asa ceva.

Soluția cea mai sigura pentru pace e sa se traeasca fără aplicațiile tehnico stiintifice


Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Sam 08 Apr 2023, 21:40

Clar...

Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de eugen Lun 10 Apr 2023, 20:39

E un termen pompos " omenirea". Cred ca si in cazul unui cataclism global natural sau programat, vor supravietui cei creativi, modesti, apropiati de natura si dezintoxicati de modernism.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32385
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Lun 10 Apr 2023, 21:15

Da și vor supraviețui rasa Ariana cu romanii, romanii și ei fiind străbunii Arienilor. Arieni= romani= nemți.

Eugene ții mine cum ai spus și negai cam tot ce a descoperit Einstein, teoria relativității în special :d
Dacă ar fi fost Einstein neamț la sigur ar fi fost 100 % lucrările lui corecte.

În o carte foarte bună da corect scrisa de un neamț, el face o pauza la un moment dat cind descrie ce a prost au mai judecat mulți nemți în acea perioada ca era pus canonon orice descoperire v-a face un evreu sa fie negat.

Dar Tesla.... Tesla este de origine serb, însuși numele de familie este slav . Tu mi se pare mai mult l-ai botezat ca a fost roman, :d

De ce oare nimeni nu spune cum se rezolva conjectura Andrica , Translator H-M, eficienta motoarelor termice,.. nu vor fi recunoscute bre niciodată ..., măcar ca primele au fost.


Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de eugen Lun 10 Apr 2023, 21:43

Nu, nu tin minte cum negam pe Einstein. Tin minte ca citam din lucrarile altora care aduceau argumente. Precum profesorul Dyton Miller care experimenta si masura. In timp ce Einstein critica ce nu intelegea...ma refer la eter drift .
La Tesla am dat bibliografii .
Da nu vad ce treaba are cu topicul.
Ei au supravietuit glorios.
Sa ne vedem pe noi daca supravietuim... stiinta supravietuirii...bun subiect de cercetare...

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3792
Puncte : 32385
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Lun 10 Apr 2023, 22:23

Eu cred insa ca a fost o apatie fata de evrei de aceea se alcatuia orice doar sa nu fie corect. Sunt documente dacă sa vreau s-ar putea găsi și prezenta ție, dar nici un minut nu ma interesează, unde era spus orice lucrare a evreilor sa fie negata.

Aplicațiile stiintei are urmări -grave- in cam toate cazurile studiate asa spun.
Orice schimbare brusca faci în evoluția milenara a vietatii, is convins ca 99% ii dăunează EXTREM de MULT.
Am spus eu demult ca aplicațiile tehnico-stiintifice au adus și aduc mai multe daune decât bunuri. Peste mult timp cam totul ce s-a pus în aplicare s-a dovedit extrem de apocaliptic.
Răzvan parese a criticat zicând ca asta e din bezna minții.

Mai grav ca AI , sau cel mai periculos eu cred e AI linga alte mii de inventii. Ei vor sa faca AI dar nu au definiție ce e AI- asta unde sa mai văzut... AI este un individ cu parere proprie, FĂRĂ ca să ii dai comanda ca la robot și apoi sa faca ceva, NU el face ce vrea el. Ei is multe și mărunte...

Pina o sa facă AI este bomba atomica ( ce efect asupra vietățile o are, pe cit timp ? ), este vietati- mutanți ( animale cu gene de om, plante încrucișate cu alte plante din alte clase,..., stratul de Ozon distrus, aer cancerogen,...



Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Meteo Joi 13 Apr 2023, 17:10

Dacă corect am înțeles nemții se dezic de Energia nucleara, ce e un exemplu f nobil.
Acum totii sa ii urmeze ar trebui.

Cetățenii simpli cred eu nu au vina mare la ce se intimpla. Politicienii din cabinetele lor și avioanele lor scumpe au uitat sa iasă deaceea se întrec între ei care e mai tare.
SUA a dat și ea Eugene oameni mulți și remarcabili, onestitatea lor la fel cred eu de invidiat.

Meteo
Vizitator


Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 13 Apr 2023, 17:15

Meteo a scris:Dacă corect am înțeles nemții se dezic de Energia nucleara,  ce e un exemplu f nobil.
Acum totii sa ii urmeze ar trebui.
Cetățenii simpli cred eu nu au vina mare la ce se intimpla.  Politicienii din cabinetele lor și avioanele lor scumpe au uitat sa iasă deaceea se întrec între ei care e mai tare.
SUA a dat și ea Eugene oameni mulți și remarcabili, onestitatea lor la fel cred eu de invidiat.
Ar trebui totusi sa te hotarasti. Pentru tine care sunt baietii
buni, rusii sau americanii ?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11215
Puncte : 44007
Data de inscriere : 03/12/2013

CAdi apreciază acest mesaj

Sus In jos

V-a supraviețui omenirea  și vietățile pe Terra sau nu ? - Pagina 2 Empty Re: V-a supraviețui omenirea și vietățile pe Terra sau nu ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum