Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 22:18

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de Abel Cavaşi Ieri la 14:20

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Ieri la 09:55

» Concluzii asupra relativității
Scris de curiosul Lun 06 Mai 2024, 21:00

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Lun 06 Mai 2024, 08:22

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 02 Mai 2024, 07:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Mier 01 Mai 2024, 09:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Ce este constiinta ?
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


Top postatori
virgil (12193)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
CAdi (11934)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil_48 (11214)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul (6677)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Razvan (6162)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
eugen (3789)
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Pacalici
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
CAdi
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Razvan
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
meteor
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
gafiteanu
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
scanteitudorel
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
curiosul
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil_48
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Forever_Man
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
propuneri ... - Pagina 6 Vote_lcappropuneri ... - Pagina 6 Voting_barpropuneri ... - Pagina 6 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 21 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 21 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

propuneri ...

+20
cumatru
Pacalici
omuldinluna
virgil_48
virgil
Bordan
curiosul
Dacu
CAdi
cris
sadang
gafiteanu
WoodyCAD
eugen
Razvan
meteor
mm
george
Abel Cavaşi
joben
24 participanți

Pagina 6 din 34 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Urmatorul

In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty propuneri ...

Mesaj Scris de joben Lun 24 Mai 2010, 02:43

Rezumarea primului mesaj :

Incep prin a preciza ca este necesara introducerea tuturor topic-urilor ce au legatura cu numerele naturale, intregi sau rationale intr-o sectiune ce ar trebui sa poarte numele Aritmetica si Teoria Numerelor
Pe masura ce exista postari si din alte ramuri ale matematici, topic-urile sa se afle in sectiuni corespunzatoare
Aceleasi amendamente si la fizica (mecanica, electricitate etc.)
Fiecare ramura a stiintei va trebui sa aiba si o sectiune cu generalitati ce au legatura cu mai multe domenii sau nu pot fi incadrate exact

_________________
"Un jucator bun este si norocos" (Capablanca)

joben
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Robert
Numarul mesajelor : 35
Puncte : 17416
Data de inscriere : 22/05/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Vin 30 Noi 2012, 00:40

Eu vin cu altă propunere, concretă:
- ca fiecare, în funcţie de priceperea şi preocupările sale, să ne alegem câte un subiect ştiinţific pe care să-l expunem şi să-l dezvoltăm, în măsura timpului nostru, aşa cum face omuldinlună cu "Mişcarea în câmp central".
Comunicarea cunoştinţelor noastre ar fi un lucru util atât pentru ceilalţi membrii cât şi pentru vizitatorii forumului, care vor găsi aici o sursă valoroasă de inspiraţie şi învăţătură.


Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 6162
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Vin 30 Noi 2012, 05:18

Eu unul pot sa fiu deacord cu orice argumentare stiintifica care sa demonstreze un ADEVAR ... o CERTITUDINE ... valabila in universul asta ...

Care e ADEVARUL ala, ca-l caut si eu? E cumva ADEVARUL de la 10^-18 m? Sau de la 10^18 m? Sau ala la distante de miliarde de ani-lumina ... ca ADEVARURILE din timp/spatiu real nu tare le vad ... absolute ...

Restul e ... joc de glezna ... 1000 de ani!!

Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2219
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de meteor Vin 30 Noi 2012, 17:21

Razvan a scris:
Consider just ceea ce spui. Atunci când cineva prezintă idei sau teorii ale unei terţe persoane, cu care este de acord, înseamnă că subscrie asupra lor şi trebuie să fie pregătit să-şi susţină punctul de vedere cu argumente.
Asta este de fapt un caz general. Dacă eu, de exemplu, sunt de acord cu teoriile lui Einstein, înseamnă că mi le-am însuşit şi le pot prezenta cu argumente şi demonstraţii, chiar dacă acele teorii nu-mi aparţin.
Exact.

Este loc si ipotezelor, si prepreipotezelor si ce doresti pe acest forum (la sectiunile de pseudostiinta[ingrosata]), INSA, sa fie modesti cit de cit, si sa nu mai faca pe ceilalti de nimic cu prejuditiile lor [prejuditie ramine vesnic,poate sa fie si buricul Pamintului, atit timp cit nu indrazneste sa argumenteze raspunsul, ele ramin: o p r e j u d i c a t a].

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25249
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de meteor Vin 30 Noi 2012, 17:39

@Abel, cum ti-ar placea tie ca cineva sa te duca de nas vreo 4 ani, sa perzi timp si energie in astfel de "dezbateri stiintifice", ca apoi sa o dea cu spinarea ?!

Abel, imi pare rau.

Inchipuiti vine un oarecare om, aduna o multime de oameni la un forum stiintific (nevirtual), si i-si expune teoria.
Cine nu intelege intreaba ce nu a inteles. Cel cu teoria trebue sa raspunda, altfel e batae de joc.
Asa au facut totii, si nu ca eu impun, dar ca asa e adevarat asa insemna stiinta!
Newton, Leibnit, Reimmann, Gauss, Einstein etc. cind expuneau teoriile se mascareau, sau cum ?!
Cind Reimmann a expus noua lui geometrie, Gauss a spus: "Doar eu si cu Diriclet cred ca am inteles ce a expus el".
Adica, mai erau in auditoriu si multi care dormeau, sau care nu dovedeau sa priceapa noile idei. Aici nu merge vorba ca nimeni nu dovedeste sa priceapa, ci de aceea ca ascunde ce are in traista.

Uite ai linga tine :" Conversia totala a caldurii in lucru mecanic".
Peste 3 ani de expunere a "teoriei"!!!!!!!!!!!!
Peste 20 de pagini scrise!!!!!!!!!!
Asa crezi tu ca e omenesc sa comunici cu ceilalti, da?!
Atunci, cert e ca locul meu nu e aici.

De ce sa perdem atita energie si timp???
Nu ar fi mai bine (la urma urmei), sa pleci in biblioteca si sa citesti o carte, decit sa duci asa "dezbateri"?!

Mie mii lehamite sa repet atit.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25249
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Mar 21 Mai 2013, 23:13

Propun sa ne gandim la imbunatatirea sistemului de apreciere a postarilor.
Ceva care sa fie mai democratic, mai participativ. Dar simplu in acelasi timp.
Ma gandesc de exemplu la un sistem in care fiecare forumist poate aprecia optional cu "-1" sau cu "+1" o postare. (Bineinteles, aprecierea nu este obligatorie.) Adica un fel de vot pozitiv sau negativ. Postarea va avea un bilant plus/ minus .
Sistemul cu culorile mi se pare nu tocmai practic.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Mar 21 Mai 2013, 23:26

Vizavi de ce a scris Eugen ,eu am o alta propunere :
Sa nu se mai voteze deloc !Pentru ca unii voteaza iar altii nu voteaza
asteapta sa fie votati !
Ori daca numai unii voteaza ,inseamna ca votul nu este democratic
pentru ca ceilalti se supun numai acelorasi persoane si judecati .
Ori voteaza toti, ori niciunul .


CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 22 Mai 2013, 06:31

Propunerea lui Eugen este fezabilă doar dacă autorul topicului îl creează ca fiind un sondaj cu două opţiuni: „Apreciez” şi „Nu apreciez” sau dacă autorul topicului cere unui moderator să-i transforme topicul ulterior într-un asemenea sondaj.

Propunerea lui CAdi vine în contradicţie cu dorinţa mea de a avea un sistem de votare ce să scoată în evidenţă părerea noastră despre calitatea fiecărui mesaj în parte. Faptul că încă suntem puţini şi că acest sistem de votare încă nu şi-a atins menirea nu reprezintă pentru mine un argument suficient ca să renunţ la el. Eu am încredere în timp, sunt adeptul concepţiei „încet şi bine”.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Vizitator Mier 22 Mai 2013, 10:22

Abel Cavaşi a scris:Propunerea lui Eugen este fezabilă doar dacă autorul topicului îl creează ca fiind un sondaj cu două opţiuni: „Apreciez” şi „Nu apreciez” sau dacă autorul topicului cere unui moderator să-i transforme topicul ulterior într-un asemenea sondaj.

Propunerea lui CAdi vine în contradicţie cu dorinţa mea de a avea un sistem de votare ce să scoată în evidenţă părerea noastră despre calitatea fiecărui mesaj în parte. Faptul că încă suntem puţini şi că acest sistem de votare încă nu şi-a atins menirea nu reprezintă pentru mine un argument suficient ca să renunţ la el. Eu am încredere în timp, sunt adeptul concepţiei „încet şi bine”.

Abel are mare dreptate,eu personal chiar mi-as dori un sistem de votare la "vedere". Sa stiu exact daca mesajul meu este apreciat sau dezapreciat de un utilizator cu inclinatii spre stiintele exacte sau de vre-un "poet" cu inclinatii spre literatura SF.
Si chiar si pentru mesajele altora mi-ar fi un barometru util.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil Mier 22 Mai 2013, 10:31

Propun un congres si apoi alegeri generale, sa votam cu totii. Sa facem si o urna mobila pentru cei care nu vor sa iese la votare. Very Happy

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55607
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Vizitator Mier 22 Mai 2013, 11:12

virgil a scris:Propun un congres si apoi alegeri generale, sa votam cu totii. Sa facem si o urna mobila pentru cei care nu vor sa iese la votare. Very Happy
Corect!
Alegeri libere!
Urna mobila sa fie sigilata in prezenta a cel putin 8 utilizatori cu IP-uri diferite !
Jos cu dictatura comutativa ! Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Mier 22 Mai 2013, 20:55

Mezei Geza a scris:

Corect!
Alegeri libere!
Urna mobila sa fie sigilata in prezenta a cel putin 8 utilizatori cu IP-uri diferite !

IP-urile ar putea fi diferite ,dar utilizatorii nu ... Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Sam 13 Iul 2013, 12:35

Votez nu pentru o persoana anume, ci pentru conservarea spiritului acestui forum:


Forum pentru cercetare
O platformă românească pentru schimbul de idei necesar descoperirilor importante. Construim aici un loc potrivit pentru toţi vorbitorii de limba română pasionaţi de cercetare.


Cine respecta acest spirit, ok, e constructiv.
Cine nu, cine obstructioneaza, se auto exclude si fara vot.
Toti trebuie sa trecem acest examen.

Succes tuturor.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Sam 12 Oct 2013, 19:31

Sectiune in limba engleza

Propun sa ne gandim daca am putea crea o sectiune speciala a forumului in limba engleza. Cateva din cele mai consistente postari, prin autorii lor benevoli, ar putea fi traduse in engleza. Aceasta ar contribui -de ce nu- la o mai mare receptivitate fata de forumul nostru, a unor cititori de limba engleza. Acestia ar putea afla si despre lucrarile deja existente ale unor colegi forumisti: VIRGIL, DAN PREDA; MEZEI; OMULDINLUNA; CURIOSUL,etc.
Am putea intra in dialog, eventual si cu alte forumuri internationale, medii stiintifice, etc.
Ne-ar motiva in plus la o munca mai serioasa, mai responsabila pe forumul nostru.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Sam 12 Oct 2013, 19:38

eugen a scris:Sectiune in limba engleza

Propun sa ne gandim daca am putea crea o sectiune speciala a forumului in limba engleza. Cateva din cele mai consistente postari, prin autorii lor benevoli, ar putea fi traduse in engleza. Aceasta ar contribui -de ce nu- la o mai mare receptivitate fata de forumul nostru, a unor cititori de limba engleza. Acestia ar putea afla si despre lucrarile deja existente ale unor colegi forumisti: VIRGIL, DAN PREDA; MEZEI; OMULDINLUNA; CURIOSUL,etc.
Am putea intra in dialog, eventual si cu alte forumuri internationale, medii stiintifice, etc.
Ne-ar motiva in plus la o munca mai serioasa, mai responsabila pe forumul nostru.
Ceea ce scriem noi pe forum se traduce automat si in engleza .
Exista un mecanism de traducere pe Google care face automat acest lucru.
Asa ca nu avea grija , esti urmarit pana si in America ! Smile 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 07:43

Propunerea ta, Eugen, este utilă, acceptabilă şi foarte uşor de realizat. Problema este dacă cineva se încumetă să scrie ceva acolo. Are cineva timp şi chef să scrie în engleză sau să traducă din română în engleză ceea ce s-a scris deja pe forum?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Dum 13 Oct 2013, 09:55

Propunerea lui eugen mi se pare una destul de interesantă.
Chiar dacă există un mecanism automat de traducere, aceasta nu este reprodusă exprimând exact logica frazelor din limba tradusă și mai mult, dacă cineva folosește un motor de căutare printr-un cuvânt în engleză, textele de pe site-urile în engleză care conțin acel cuvânt vor fi afișate prima dată.

Cred că voi susține această propunere, iar în ceea ce privește domeniul meu de activitate pe forum, presupunând că voi putea demonstra ceva important/interesant, verificat și validat în prealabil și de ceilalți colegi de forum, voi ruga administratorii să-mi permită și să-mi deschidă un topic în care să pot redacta analiza și în limba engleză.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6677
Puncte : 40647
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 10:15

Excelent! Confirmarea ta, curiosule, e de bun augur. Smile 
Vom fi cu „ochii pe tine” ca să-ţi putem îndeplini orice dorinţă ce ne stă în putere. Dacă doriţi, putem crea deja o secţiune goală în acest sens; eventual să ne spuneţi cam pe unde să o amplasăm în forum, sus sau jos?.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Dum 13 Oct 2013, 11:34

Într-o asemenea situație, cred că ar fi indicat să specifici că utilizatorii își pot redacta lucrările ajunse într-un stadiu final și în limba engleză, chiar pe portalul forumului.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6677
Puncte : 40647
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 11:52

Asta se subînţelege, dar dacă vrei, specific explicit: da, lucrările finalizate le putem publica oriunde doriţi voi, într-o anumită secţiune pe forum, ori pe portal şi chiar dacă nu sunt traduse în engleză. Important este să nu ne facem de râs cu ele...
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Dum 13 Oct 2013, 13:15

Abel Cavaşi a scris: Important este să nu ne facem de râs cu ele...
Total de acord !
Mai ales că vorbim de lucrări pe care le considerăm aduse într-un stadiu final.
Avem deja, eu cel puțin, situații precedente din care a rezultat că anumite concluzii s-au dovedit a nu fi corecte și putem învăța din greșelile proprii.
De aceea consider că este destul de importantă opinia colegilor despre o anumită lucrare/analiză, în ideea de a întări și susține corectitudinea ideilor și concluziilor acesteia.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6677
Puncte : 40647
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 13:41

Într-adevăr, aşteptăm cu drag, dar şi cu răbdare opinia celorlalţi. Nu-i putem obliga să investească timp în forum, ci putem cel mult aştepta să găsească o fereastră pentru aceste activităţi spirituale nobile de cea mai mare valoare posibilă.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Dum 13 Oct 2013, 15:34

Eventuale colaborari internationale

Pana una alta eu am reeditat postarea mea de ieri de pe Laborator... cu completare versiune text in engleza.
Preliminez o intalnire fata in fata , intr-un mediu universitar skandinav si este utila o prezentare in engleza pentru o abordare in domeniul electromagnetic.
In masura in care va exista interes de acolo, nevoia de traducere in engleza a unor postari, va creste.
Voi incerca sa fiu un purtator de cuvant loial al forumului intr-un mediu stiintific din Suedia si sa se auda si acolo de preocuparile noastre.
Si poate intr-o buna zi, se vor ivi oportunitati de donatii materiale, aparate mai vechi dar utile, etc dinspre cei mai bogati (vesticii, nordicii, etc) spre cei nevoiasi.
Chiar am nevoie de incurajarile voastre pentru aceasta.
Restul, la timpul potrivit.

Multumesc pentru receptivitatea voastra la propunerea mea.
Simt ca este momentul sa revitalizam cumva forumul. Orice propunere constructiva este binevenita. Turbulentele prin care trece poporul roman in aceste timpuri n-ar trebui sa ne dezarmeze, la modul pesimist: ...ce rost mai are ?...
Cred ca exista un potential latent in acest forum care poate fi stimulat sa se exprime.
Pe mine personal ma framanta pana la nesomn, solutii practice care sa ajunga in curtea celor nevoiasi.  Sa nu ne lasam ingenunchiati sub vremuri.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Dum 13 Oct 2013, 15:44

Poate că așa ar trebui să gândim toți.
Ceva mai optimiști, să ne încurajăm reciproc într-un mod disciplinat și realist și cred că rezultatele nu vor întârzia să apară.
Eugen este într-adevăr un model demn de urmat la nivelul profilului de cercetător, cu o profundă latură altruistă și cu un mare potențial intelectual, ca mulți dintre cei de aici, de altfel.
Felicitări eugen !

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6677
Puncte : 40647
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 15:54

Asemenea cuvinte pun untdelemn pe sufletul nostru, încântându-ne până la lacrimi de bucurie. Clădirile impunătoare pot fi construite pe stâlpi viguroşi, iar tu, Eugen, eşti un asemenea stâlp pentru forumul nostru, ce ai rămas mereu pe aceeaşi linie ascendentă, cu toate vicisitudinile ce s-au abătut asupra noastră, ori asupra forumului nostru. Ai înţeles întotdeauna că ceea ce se discută aici are o importanţă supremă pentru noi, românii şi pentru umanitate.

Singura răsplată pe care ţi-o putem aduce deocamdată este să fim mai activi, mai receptivi, mai volubili. Eu încerc în fiecare zi să intru pe forum şi să citesc cât de cât atent ceea ce scrieţi, iar unde ştiu şi pot răspund. Nu-mi reuşeşte totdeauna şi aştept pensia ca să pot fi dedicat mai mult acestui forum. Smile

Da, n-ar fi rău să avem nişte susţineri materiale pentru cercetările noastre dragi, iar disponibilitatea ta în a ne face cunoscuţi nu poate fi decât extrem de benefică. Până atunci, îţi doresc succes în tot ceea ce faci şi mă străduiesc ca energia pe care o investeşti tu şi ceilalţi în acest forum să fie valorificată cum se poate mai bine.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafitean Dum 13 Oct 2013, 17:41

Induiosator mesaj, alese si inaltatoare cuvinte. Si mie mi-au dat lacrimile, cand mergand si in transa inca fiind in urma lecturii, m-am lovit de unul dintre stalpii acestia de baza si vigurosi aflati pe Bulevardul Cercetatorilor....
Cat despre sustinerile materiale, am o propunere, si anume: aceia care au obtinut, obtin si vor obtine venituri in urma valorificarii inventiilor si inovatiilor, sa le doneze forumului. Cred ca sunt datori, au ajuns unde au ajuns numai datorita colectivului ca o muza..
Daca mai este nevoie de untdelemn, pot contribui si eu. Sa ne mearga la inima vorba ca unsa, sa nu mai scartaie nimic.
Referitor la „Ai înţeles întotdeauna că ceea ce se discută aici are o importanţă supremă pentru noi, românii şi pentru umanitate.”
Nu stiu ce sa mai zic, ar fi cazul sa fim mult mai secretosi, aidoma altora. Altfel vorba multa, fapta putina, saracia omului. Dusmanul Suleyman Magnificul e cu ochii pe noi si ne fura inteligenta, aurul, laptele, mierea, femeile. Deja a aflat de la noi cat de elicoidale mai sunt Caile Domnului si Goldway si Milkyway si Honeyway si Formele Femeii...

gafitean
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 13 Oct 2013, 18:04

Gafiţeanule, ai un talent artistic deosebit şi un simţ al umorului aşişderea. Spui tu lucruri interesante, dar uiţi mereu că pe un cercetător nu-l interesează consecinţele cercetărilor sale; că doar de-aia-i spune „cercetător dezinteresat”. Aşa că, din partea noastră, că or ajunge cercetările noastre la Suleyman, ori la Fuleyman, ori la ştiu eu mai cine, nu-i o problemă; pentru noi este important să cercetăm şi să descoperim. Lăsăm în seama altor „cercetători” ceea ce să facă cu rezultatele cercetărilor noastre.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Dum 13 Oct 2013, 18:32

gafitean a scris:Induiosator mesaj, alese si inaltatoare cuvinte. Si mie mi-au dat lacrimile, cand mergand si in transa inca fiind in urma lecturii, m-am lovit de unul dintre stalpii acestia de baza si vigurosi aflati pe Bulevardul Cercetatorilor....
Cat despre sustinerile materiale, am o propunere, si anume: aceia care au obtinut, obtin si vor obtine venituri in urma valorificarii inventiilor si inovatiilor, sa le doneze forumului. Cred ca sunt datori, au ajuns unde au ajuns numai datorita colectivului ca o muza..
Daca mai este nevoie de untdelemn, pot contribui si eu. Sa ne mearga la inima vorba ca unsa, sa nu mai scartaie nimic.
Referitor la „Ai înţeles întotdeauna că ceea ce se discută aici are o importanţă supremă pentru noi, românii şi pentru umanitate.”
Nu stiu ce sa mai zic, ar fi cazul sa fim mult mai secretosi, aidoma altora. Altfel vorba multa, fapta putina, saracia omului. Dusmanul Suleyman Magnificul e cu ochii pe noi si ne fura inteligenta, aurul, laptele, mierea, femeile. Deja a aflat de la noi cat de elicoidale mai sunt Caile Domnului si Goldway si Milkyway si Honeyway si Formele Femeii...
Eu ii dau verde aici ! Very Happy 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de meteor Dum 13 Oct 2013, 20:49

eugen a scris:Eventuale colaborari internationale

Pana una alta eu am reeditat postarea mea de ieri de pe Laborator... cu completare versiune text in engleza.
Preliminez o intalnire fata in fata , intr-un mediu universitar skandinav si este utila o prezentare in engleza pentru o abordare in domeniul electromagnetic.
In masura in care va exista interes de acolo, nevoia de traducere in engleza a unor postari, va creste.
Voi incerca sa fiu un purtator de cuvant loial al forumului intr-un mediu stiintific din Suedia si sa se auda si acolo de preocuparile noastre.
Si poate intr-o buna zi, se vor ivi oportunitati de donatii materiale, aparate mai vechi dar utile, etc dinspre cei mai bogati (vesticii, nordicii, etc) spre cei nevoiasi.
Chiar am nevoie de incurajarile voastre pentru aceasta.
Restul, la timpul potrivit.

Multumesc pentru receptivitatea voastra la propunerea mea.
Simt ca este momentul sa revitalizam cumva forumul. Orice propunere constructiva este binevenita. Turbulentele prin care trece poporul roman in aceste timpuri n-ar trebui sa ne dezarmeze, la modul pesimist: ...ce rost mai  are ?...
Cred ca exista un potential latent in acest forum care poate fi stimulat sa se exprime.
Pe mine personal ma framanta pana la nesomn, solutii practice care sa ajunga in curtea celor nevoiasi.  Sa nu ne lasam ingenunchiati sub vremuri.
Cu punerea in practica:
1. Sobele, cazanele, etc. tot ceea ce face sa se incalzeasca(sau sa absoarba caldura) pe perioade reci(sau calde..), in acelasi timp mai putem scoate lucru mecanic (deci in particular: curent electri, spre exemplu), aceasta ar face ca sa scuteasca fiecare cetatean de la niste sume solide de la plata facturii (la curent electric spre exemplu).

Problema este: trebue initial sa se investeasca bani in aceast motor- soba, ceea ce ar costa ceva (cam presupun ca in vreo 2 ani, omul isi scoate banii din motorul- soba).
Trebue proectat motorul-soba.

2. Ba mai mult, avem noi concepte, care ridica mult randamentul. Si mai desi, noile concepte DACA, fabrica Dacia sau mai stiu eu ce fabricant autohton s-ar apuca serios sa puna in practica, atunci precis ca ar deveni lider mondial , problema e ca ei cer patente, insa sa ai patentu trebu' experimentu', eu personal nu mai am chef de astea, insa in cazul ca pui la vinzare patentu' ei incep sa concureze mai departe..

Privitor la cercetarile tale, asa cam si eu am vrut sa iti spun. Lobocevski odata zicea ca cel mai bun cercetator e matimaticianul, el are nevoe doar de toc si foaie, fizicianul vesnic are nevoe de materiale pentru experimente.
O conducere inteligenta, cu orice pret trebue tie sa iti dea unda verde la experimente.

Un alt sfat ar fi sa discuti life cu alte personalitati, ALTE ALTE ghinduri, ALTE minti, alte idei noi si noi. Desigur e dedorit si cu specialisti puternici, in acest caz omul din luna cred ca e printre primii din lista cu care trebue sa va intilniti si sa m e d i t a t i.
Cerceteaza si vezi ce face natura, efectele neexplicate.

Transmiterea curentului electric fara fir la distante, cu perderi mici, fara daune vietatilor ar fi un lucru frumos si foarte mare.

Lumea se va schimba FOARTE mult.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25249
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafitean Dum 13 Oct 2013, 22:42

librarie.net/carte/11091/Razboi-anti-razboi-supravietuirea-zorii-secolului-XXI-Alvin-Toffler
Citat celebru:”S-ar putea sa nu te intereseze razboiul, dar tu il interesezi pe el !” (sau el se intereseaza sigur de tine)
Un cercetator dezinteresat si inconstient este o mare pacoste pentru umanitate. Asta in cazul ca  este  totusi nu numai invatat si cercetator, ci si creativ-inventiv, lucru extrem de rar in lume. Un tolomac este insa un cercetator bun, doar scormoneste si nu gaseste..
Pentru a fi creativ este obligatoriu pt cercetator sa nu fie ca un stalp rigid si viguros, adica sa fie mobil si flexibil precum jucausul silicon. (Mare minune si cu siliconul asta, e mai ceva ca fleica umana, care dupa 25-35 de ani se flescaieste singura. Asa ca in viitor roboteii care vor inlocui omul vor fi facuti numai din siliciu si fibre de  carbon  in locul cuprului. Vor fi si concursuri de Miss Robotica..Va sugerez sa incepeti cercetarea si sa  faceti deja niste schite si planuri, fara sa uitati cumva anumite amanunte, cum ar fi  Schwarz-schild radius.(scutul negru din jurul gaurii negre). ).
Cat despre propunerea de transmitere la distanta fara fire a curentului, e simplu si e deja facuta. Curentul compact facut pachet (fulger globular) se poate transporta si intro cutiuta sau valiza.. Iar Keshe a facut si el o cutie magica ce face si mai mult, curent gratis pe loc in casa fiecaruia.
Cu toate ca sunteti auto-declarati cercetatori, inca nu ati aflat ca si domniile voastre sunteti tot niste pachete semi-compacte de electroni 100 %, insa ceva mai inteligent aranjati, dar e loc de mai bine. Daca v-ar comprima si mai mult, ati deveni de 100.000 ori mai mici, mult sub un mm.(diametrul de 0,02mm ar cuprinde toti cuarcii omului, iar toti bosonii Higgs comprimati ar face o sfera cu diametrul de  10^-10m===DIAMETRUL UNUI ATOM ).
Daca ati stii cat de umflati sunteti si cat de mici puteti sa deveniti ! Mai ceva decat se face spuma din albusul de ou.

gafitean
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafitean Dum 13 Oct 2013, 22:51

Daca nu credeti, intrebati-i pe savantii care s-au jucat in Triunghiul Bermudelor. Cum au stricat atomii si i-au transformat in bosoni Higgs.

gafitean
Vizitator


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Dum 08 Dec 2013, 11:05

Propun ca virgil_48 sa isi schimbe apelativul  .
Nu de alta dar ar fi ridicol sa apara un Abel Cavasi 38,CAdi 12 sau un gafiteanu 55
pe forum ! Nu ne-am mai intelege intre noi cu atatea clone ! Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 08 Dec 2013, 12:31

Sustin..Fiecare sa-si faca o clona cu care sa se certe ca la usa cortului:
antiAbelCavasi, antivirgil, antiWoodyCAD, antiCAdi, antimeteor, etc., si bineinteles antigafiteanu..
Astfel nimeni nu va mai fi suparat pe nimeni, decat pe propria clona umbra contra.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
propuneri ... - Pagina 6 Left_bar_bleue0 / 100 / 10propuneri ... - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

propuneri ... - Pagina 6 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 34 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum