Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Ieri la 23:48

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Ieri la 23:30

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 12:42

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
CAdi (11933)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48 (11207)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
curiosul (6652)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Razvan (6162)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
eugen (3786)
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Pacalici
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
CAdi
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
curiosul
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Dacu
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Razvan
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
meteor
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
gafiteanu
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
scanteitudorel
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
curiosul
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Forever_Man
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
eugen
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Dacu
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Bordan
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Forever_Man
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
virgil_48
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
Dacu
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 
eugen
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_lcapconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Voting_barconstiinta - propuneri ... - Pagina 17 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

propuneri ...

+20
cumatru
Pacalici
omuldinluna
virgil_48
virgil
Bordan
curiosul
Dacu
CAdi
cris
sadang
gafiteanu
WoodyCAD
eugen
Razvan
meteor
mm
george
Abel Cavaşi
joben
24 participanți

Pagina 17 din 34 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Urmatorul

In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty propuneri ...

Mesaj Scris de joben Lun 24 Mai 2010, 02:43

Rezumarea primului mesaj :

Incep prin a preciza ca este necesara introducerea tuturor topic-urilor ce au legatura cu numerele naturale, intregi sau rationale intr-o sectiune ce ar trebui sa poarte numele Aritmetica si Teoria Numerelor
Pe masura ce exista postari si din alte ramuri ale matematici, topic-urile sa se afle in sectiuni corespunzatoare
Aceleasi amendamente si la fizica (mecanica, electricitate etc.)
Fiecare ramura a stiintei va trebui sa aiba si o sectiune cu generalitati ce au legatura cu mai multe domenii sau nu pot fi incadrate exact

_________________
"Un jucator bun este si norocos" (Capablanca)

joben
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Robert
Numarul mesajelor : 35
Puncte : 17386
Data de inscriere : 22/05/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil Mar 12 Mai 2015, 21:10

omuldinluna a scris:Stimati colegi,

In browserul meu apar vreo 3 topice diferite sub titlul "Pasi pentru o comportare civilizata pe forum". E vorba de imbecilitatea aia de topic in care ma ameninta mardeiasul cu exorcizarea, un topic deschis aiurea de CAdi si cel cu propuneri de restructurare a forumului.

Sa-i ia cineva permisiile jandarmului, ca cine stie ce se mai intampla daca se mai da mult cu pulanul de taste.

Cu o reala ingrijorare pentru integritatea forumului (v-am avertizat ca o sa iasa un dezastru cu igor la mansa),

omuldinluna

Eu le-am dat aceiasi denumire, pentruca fiecare a deschis un subiect nou cu acelasi continut. Am intervenit la Abel sa fuzioneze aceste subiecte in unul singur. Rog colegii ca pe viitor sa nu deschida noi subiecte numai ca sa se afle in treaba, atat timp cat sunt deja deschise subiecte pe tema dorita. mai am o rugaminte pentru omul din luna sa nu mai deschida subiecte cu denumiri nepotrivite cu statutul unui cercetator fizician;

virgil
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 12189
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 12 Mai 2015, 21:30

https://cercetare.forumgratuit.ro/t1798-propuneri-de-restructurare-a-forumului#60182
Pentru restructurarea forumului propun ca omuldinluna sa se "restruc-tureze" cu ceva tratament.
Mai bine si-ar pune fotografia din fatza si profil in locul ROMA INVICTA-SPQR. Daca cumva il intalnim, sa stim sa ne ferim.
Am fost ontopic, deci daca se va sterge, il voi posta  si altundeva.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Mar 12 Mai 2015, 21:33

virgil a scris:
omuldinluna a scris:Stimati colegi,

In browserul meu apar vreo 3 topice diferite sub titlul "Pasi pentru o comportare civilizata pe forum". E vorba de imbecilitatea aia de topic in care ma ameninta mardeiasul cu exorcizarea, un topic deschis aiurea de CAdi si cel cu propuneri de restructurare a forumului.

Sa-i ia cineva permisiile jandarmului, ca cine stie ce se mai intampla daca se mai da mult cu pulanul de taste.

Cu o reala ingrijorare pentru integritatea forumului (v-am avertizat ca o sa iasa un dezastru cu igor la mansa),

omuldinluna

Eu le-am dat aceiasi denumire, pentruca fiecare a deschis un subiect nou cu acelasi continut. Am intervenit la Abel sa fuzioneze aceste subiecte in unul singur. Rog colegii ca pe viitor sa nu deschida noi subiecte numai ca sa se afle in treaba, atat timp cat sunt deja deschise subiecte pe tema dorita. mai am o rugaminte pentru omul din luna sa nu mai deschida subiecte cu denumiri nepotrivite cu statutul unui cercetator fizician;

Virgil ,eu am deschis special subiectul ,,Pasi pentru o comportare civilizata pe forum ''la sugestia lui Curiosu,
pentru ca mi s-a parut normal ca inainte de a stabili moderatorii (daca pleci pentru 3 luni)
 si de restructurarea forumului sa avem cateva reguli elementare de comportare civilizata pe forum.

Se pare ca nu avem cu cine ,uite ce   limbaj insalubru foloseste omuldinBucuresti ,(sa ne traiesti) si asa cum am mai spus,
acest individ zis omuldinluna, nu este un castig pentru forum din contra este un dezastru .
Iti amintesti ce frumos se purtau discutiile pe forum intre noi + Razvan + Abel Cavasi + Sadang + Curiosu si nu in ultimul
rand Eugen ? (sa ma scuze ceilalti colegi ca nu i-am enumerat, dar ii apreciez in egala masura ).
De cand au venit mascaricii omuldinluna si Pacalici s-a ales praful si nimeni nu ia nici o masura cu cei doi !!! (pe Orakle nu-l mai pun...)

Iti spun cinstit ca am ajuns sa-l l regret pe WoodyCad  Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11933
Puncte : 57090
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Mar 12 Mai 2015, 21:41

Mie-mi pare rău că nu şi-a mai făcut apariţia Sandokhan. Nu mă înţelegeam cu el pe ideile lui, în schimb l-am stimat întotdeuna pentru modul în care îşi îngrijea topicele: prin cuvinte, nefiind necesară nicio acţiune de moderare!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Mar 12 Mai 2015, 21:53

Virgil ,eu am deschis special subiectul ,,Pasi pentru o comportare civilizata pe forum ''la sugestia lui Curiosu,
pentru ca mi s-a parut normal ca inainte de a stabili moderatorii (daca pleci pentru 3 luni)
si de restructurarea forumului sa avem cateva reguli elementare de comportare civilizata pe forum.

Se pare ca nu avem cu cine ,uite ce limbaj insalubru foloseste omuldinBucuresti ,(sa ne traiesti) si asa cum am mai spus,
acest individ zis omuldinluna, nu este un castig pentru forum din contra este un dezastru .
Iti amintesti ce frumos se purtau discutiile pe forum intre noi + Razvan + Abel Cavasi + Sadang + Curiosu si nu in ultimul
rand Eugen ? (sa ma scuze ceilalti colegi ca nu i-am enumerat, dar ii apreciez in egala masura ).
De cand au venit mascaricii omuldinluna si Pacalici s-a ales praful si nimeni nu ia nici o masura cu cei doi !!! (pe Orakle nu-l mai pun...)

Iti spun cinstit ca am ajuns sa-l regret pe WoodyCad

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11933
Puncte : 57090
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil Mar 12 Mai 2015, 21:55

Iti spun cinstit ca am ajuns sa-l l regret pe WoodyCad Very Happy
CAdi, "ce e val, ca valul trece", avem atatea alte motive de intristare incat atmosfera incordata de pe forum trece ca o boare de vant. Multumim lui Abel pentru rabdarea cu care suporta aceasta atmosfera, iar noi trebuie sa-i urmam exemplul.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 12 Mai 2015, 22:12

Fiecare isi va deschide forumul personal cu subiectele care il intereseaza.  Si le va monitoriza cum ii place, va permite si interzice chiar accesul oricui doreste.
Faptul ca unii vor sa se bage cu dea sila in sufletul altora si sa le hotarasca afirmarea si prezentarea ideilor este exact ce nu trebuie sa se mai intample.
Daca cuiva nu-i place un topic si cum prezinta initiatorul subiectul, isi poate deschide propriul topic, cu un titlu schimbat sau identic.
De exemplu "Miscarea elicoidala" se poate regasi eventual la Abel sau la gafiteanu sau la Cristian Presura, daca binevoieste sa locuiasa si aici.
Sau "Energia Keshe" poate apara diferit in viziunea fiecaruia, nu sa fie stearsa dupa discretia unui "dictator".
Din toate si de la toti poate avem de invatat.. Si eu am invatat ceva chiar si de la Dan Preda. Chiar "mai multe" am invatat.
Daca forumul personal o ia razna, doar Abel decide sa-l faca invizibil sau sa-l inchida.
Asa vom vedea cine are succes.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Vizitator Mar 12 Mai 2015, 23:07

CAdi a scris:Virgil ,eu am deschis special subiectul ,,Pasi pentru o comportare civilizata pe forum ''la sugestia lui Curiosu,
pentru ca mi s-a parut normal ca inainte de a stabili moderatorii (daca pleci pentru 3 luni)
si de restructurarea forumului sa avem cateva reguli elementare de comportare civilizata pe forum.

Se pare ca nu avem cu cine ,uite ce   limbaj insalubru foloseste omuldinBucuresti ,(sa ne traiesti) si asa cum am mai spus,
acest individ zis omuldinluna, nu este un castig pentru forum din contra este un dezastru .
Iti amintesti ce frumos se purtau discutiile pe forum intre noi + Razvan + Abel Cavasi + Sadang + Curiosu si nu in ultimul
rand Eugen ? (sa ma scuze ceilalti colegi ca nu i-am enumerat, dar ii apreciez in egala masura ).
De cand au venit mascaricii omuldinluna si Pacalici s-a ales praful si nimeni nu ia nici o masura cu cei doi !!! (pe Orakle nu-l mai pun...)

Iti spun cinstit ca am ajuns sa-l  regret pe WoodyCad  

De ce sa nu il pusesi si pe Orakle ? Ti-am gresit cu ceva ?
Nu respecti sfanta treime ? "Tatal Fiul si Sfantul duh ?
Nu mai e trei in unu ca la Brasero ?
lol!

PS
Incercati sa nu va mai certati si o sa vedeti ca nu mai aveti subiecte in comun ! lol!

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Pacalici Mar 12 Mai 2015, 23:27

Mult Stimate Dle CAdi,
Constat in continuare ca atacati avatarul meu fara a ma fi implicat in problemele dumneavoastra existentiale.Poate ati constatat ca nu am postat decat la obiect in toate cazurile.
Pentru stiinta, Pacalici nu este echivalent cu MASCARICI, asa cum afirmati in ultima dvs. postare.
De asemeni, nu inteleg aplecarea dumneavoastra spre regretul bunul nostru coleg WoodyCAD...Imi da senzatia unui masochism ascuns...Am sa citez in consecinta spre aducere aminte:

WoodyCAD a scris:Maimutele nu au acces la INFORMATIE, este ...."un fel de chestie"....pentru ele!
Cadi, una din neinformatele maimute...da cu capul in poarta....dar ...ramane inchisa, pentru maimute!

Acum dupa ce v-am refreshat memoria, il mai regretati? Si nu uitati ca eu personal nu mi-am permis sa merg cu dumneavoastra la acest nivel (inca - recunosc imi va fi greu, deoarece nu imi sta in caracter).

In rest sunt de acord cu Orakle. Mare atentie!

P.S. Imi imaginez cat suferiti de pe urma lipsei onorabilului WoodyCad, de aceea, seara, inainte de culcare, pentru un somn linistit si odihnitor, va recomand sa recititi din: https://cercetare.forumgratuit.ro/search?mode=searchbox&search_keywords=woodycad&show_results=topics

P.P.S. Postarea dumneavoastra, mi-a rascolit amintirile.Seamana asa de mult cu o sedinta de infierare a unui coleg din grupa mare de pionieri....eh...ce vremuri! 

Cu adanca consideratie, si speranta va va vedeti de ale dumneavoastra, al dumneavoastra,
Pacalici
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19422
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Pacalici Seriosul Mar 12 Mai 2015, 23:41

Revin pentru onorabilul Abel Cavasi.

Abel a scris:Mesaj de la fondator: Utilizator mincinos și cu probleme de exprimare (nu știe să se exprime altfel decât prin ironii). După o pauză autoimpusă a revenit cu același comportament aberant.
Gânduri: Asa e!

Daca ironia este o aberatie,atunci sunt mandru! Ion Luca Caragiale a fost mult mai ironic ca mine. Un maestru! Sunt mandru!

Multumesc bunului nostru administrator care ma mentine in categoria aberantilor ironici.

Onoare Muncii!

Cu adanca plecaciune,
Pacalici

Pacalici Seriosul
Vizitator


Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Mier 13 Mai 2015, 00:21

Din moment ce am căpătat funcţia de moderator, vă asigur că începând de mâine mă voi ocupa de eliminarea mesajelor off-topic cât şi de celelalte acţiuni de moderare ce se impun pe forum. Spre deosebire de ceilalţi moderatori care există pe-aici doar cu titlul de "onorific".
De asemeni, mi-aş dori să înceteze toate râcile şi ofuscările personale! Suntem oameni capabili de mai mult decât o bârfă! Desigur, postările sub formă de glumă sunt permise, că avem şi noi simţul umorului, dar să nu exagerăm atunci când nu trebuie!
Haideţi să facem împreună din acest forum să redevină ce a fost: un loc virtual în care să ne logăm cu plăcere şi cu curiozitate să vedem ce a mai scris colegul, nu dacă a înjurat!
Ameninţările şi alte aiureli de genul nu-şi au rostul între nişte persoane inteligente. La fel, ştergerea mesajelor dovedeşte doar o lipsă de respect şi consideraţie pentru colegul care l-a scris. Dacă nu este de acord cu voi, convingeţi-l prin cuvinte, nu prin acţiuni de eliminare.
Eu unul mă voi strădui să fiu obiectiv. Mă aştept să văd şi din partea voastră puţină înţelegere. Mulţumesc!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 13 Mai 2015, 01:13

Din moment ce Razvan a re-devenit moderator, adica stergator si boicotor, eu m-am retras de pe forum.
Sa-i traiasca lui Abel toti fostii si foastele organe de supraveghere.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue0 / 100 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Mier 13 Mai 2015, 05:44

gafiteanu a scris:eu m-am retras de pe forum.

E avertisment sau amenintare? Smile Sezi bland si be, zice morosanu!

Îl salut pe Razvan pentru noul rol, de moderator!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21165
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 13 Mai 2015, 07:01

gafiteanu a scris:Din moment ce Razvan a re-devenit moderator, adica stergator si boicotor, eu m-am retras de pe forum.
Sa-i traiasca lui Abel toti fostii si foastele organe de supraveghere.
Vezi-ti de treaba! Ce Razvan te-a facut pe tine cercetator? Sau
organele de supraveghere? Stergere si boicot a fost si pana acum,
si ce au realizat?
Nu ne-ai spus nici macar cum sa ne facem fiecare cate un ecran
antigravitational ca sa plutim prin oras ca Aladin pe covorul fermecat!

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11207
Puncte : 43947
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Mier 13 Mai 2015, 19:43

Am eliminat off-topicul. Acest subiect este despre "Propuneri" şi discuţii cu privire la propuneri.
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Vin 22 Mai 2015, 10:24

Aduc aici în discuţie câteva propuneri concrete, în atenţia fondatorului:
1. - eliminarea rubricii "Reputaţie de la fondator" din secţiunea de profil al utilizatorului.
2. - eliminarea rubricii "Mesaj de la fondator", din aceeaşi secţiune.

Motivez aceasta deoarece consider că acele rubrici sunt subiective şi conduc la crearea de discriminări în rândul utilizatorilor.

De asemeni, mai propun reintroducerea în grupul moderatorilor a omuluidinlună, concomitent cu retragerea drepturilor de excludere a membrilor din partea moderatorilor.

Supun atenţiei voastre aceste propuneri, cât şi bineînţeles, a fondatorului.
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Vin 22 Mai 2015, 19:21

Cu eliminarea rubricilor ʺmesaj de la fondatorʺ și ʺreputație de la fondatorʺ sunt deacord, cu toate că eu am mesaj și reputație favorabile, dar rămâne oricum la latitudinea fondatorului treaba asta.

Cu retragerea drepturilor moderatorilor de a exclude membrii, iar sunt deacord, și aș mai propune ca moderatorii să nu aibă dreptul de a șterge mesajele de tot ci numai să le ascundă, să le mute eventual într-un loc ascuns. Eu am tăiat să arăt unora ce bine e, și să le amintesc că mie mi s-au tăiat și închis topice întregi, dar nu m-am văietat atât.

Cu propunerea de revenire a omuluidinluna în funcția de moderator eu personal nu sunt deacord, după mine i-aș da dreptul de moderare doar propriilor topice.
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21165
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Mier 03 Iun 2015, 18:49

Abel,
Din pozitia de vizitator observ ca nu se poate accesa topicul " Tesla un mare geniu".
Pacat...

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3786
Puncte : 32336
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 03 Iun 2015, 21:34

Ok, s-a rezolvat. Lăsăm vizitatorii să poată citi ce scrie acolo.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Sam 06 Iun 2015, 13:29

Catre administratie :
Deoarece un individ cu probleme isi bate joc ,propun ca topicul meu Stiinta Oculta sa fie inchis .

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11933
Puncte : 57090
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 06 Iun 2015, 15:19

Ok, l-am închis, dar nu uita că moderatorii pot scrie în subiecte închise. Sperăm să n-o facă, desigur...
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Sam 06 Iun 2015, 21:15

Ok, multumesc.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11933
Puncte : 57090
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Mier 10 Iun 2015, 18:54

În urma unui schimb de mesaje personale cu utilizatorul CAdi, propun tuturor să vă abţineţi în a mai da cu roşu la postările sale. Eu însămi i-am promis că în măsura posibilităţilor va avea din partea mea doar verde.
Vă mulţumesc anticipat!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33171
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Adrian Gheorghe Mier 10 Iun 2015, 21:52

Dl Cavasi! Am o rugaminte la dumneata. Daca poti sa faci ceva in spatiul de editare a ecuatiilor in latex. Se intampla ca la prima previzualizare apar in fereastra mare formulele in word dar nu se mai poate intra cu cursorul pentru a face corecturi la greselile scapate la prima redactare. Asa ca nu se poate decat sa se stearga toata formula, in loc sa se poata corecta punctual. Asta face foarte greoaie editarea formulelor.

Adrian Gheorghe
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 790
Puncte : 13327
Data de inscriere : 02/08/2014
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1) Captatori de energie regenerabila cu randament maxim, solari eolieni si marini.-2) Ghiveci horticol ergonomic, care sa elimine unele lucrari agricole si de combatere a bolilor si daunatorilor, sa economiseasca apa de irigare si sa conserve structura solului.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 11 Iun 2015, 06:09

Adrian, mă tem că problema este la calculatorul tău. Mie nu mi se întâmplă. Încearcă cu alt navigator, poate cu Firefox sau cu Chrome, sau chiar cu alt sistem de operare, adică Linux.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Adrian Gheorghe Joi 11 Iun 2015, 08:09

Dl Cavasi! Eu am instalat programul -Chrome-. Fenomenul s-a prudus de cand s-a introdus convertorul din latex in Word in fereastra de editare marita. Pana nu a aparut fereastra marita, nu am avut aceasta problema. Cred ca trebuie scos convertorul Latex-Word din fereastra marita. Convertorul trbuie sa faca conversia doar in fereastra de previzualizare. In orice caz multumesc pentru raspunsul promt. Va salut si numai bine.

Adrian Gheorghe
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 790
Puncte : 13327
Data de inscriere : 02/08/2014
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1) Captatori de energie regenerabila cu randament maxim, solari eolieni si marini.-2) Ghiveci horticol ergonomic, care sa elimine unele lucrari agricole si de combatere a bolilor si daunatorilor, sa economiseasca apa de irigare si sa conserve structura solului.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Adrian Gheorghe Joi 11 Iun 2015, 08:12

Dl Cavasi! Eu am instalat programul -Chrome-. Fenomenul s-a produs de cand s-a introdus convertorul din latex in Word in fereastra de editare marita. Pana nu a aparut fereastra marita, nu am avut aceasta problema. Cred ca trebuie scos convertorul Latex-Word din fereastra marita. Convertorul trebuie sa faca conversia doar in fereastra de previzualizare. In orice caz multumesc pentru raspunsul promt. Va salut si numai bine.

Adrian Gheorghe
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 790
Puncte : 13327
Data de inscriere : 02/08/2014
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1) Captatori de energie regenerabila cu randament maxim, solari eolieni si marini.-2) Ghiveci horticol ergonomic, care sa elimine unele lucrari agricole si de combatere a bolilor si daunatorilor, sa economiseasca apa de irigare si sa conserve structura solului.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 11 Iun 2015, 12:33

Nu știu să fi introdus eu însumi vreun convertor de care vorbești. Eu am introdus anul trecut un buton aici deasupra câmpului de editare. Butonul este dat de o imagine ce conține o formulă, iar dacă apeși acel buton obții o expresie unde poți introduce formula ta.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Adrian Gheorghe Joi 11 Iun 2015, 15:26

Dl. Cavasi! Chiar de acel buton ma folosesc. Dar la prima previzualizare apare fereastra de editare marita (sub fereastra de previzualizare) in care formula apare in word. Si daca am scapat greseli in formula nu pot decat sa sterg toata formula si sa muncesc dinou sa o scriu.  Nu am posibilitatea sa corectez punctual. Nu stiu care sa fie cauza. Am crezut ca este in programul de editare din fereastra marita.
Va salut si numai bine.

Adrian Gheorghe
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 790
Puncte : 13327
Data de inscriere : 02/08/2014
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1) Captatori de energie regenerabila cu randament maxim, solari eolieni si marini.-2) Ghiveci horticol ergonomic, care sa elimine unele lucrari agricole si de combatere a bolilor si daunatorilor, sa economiseasca apa de irigare si sa conserve structura solului.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 11 Iun 2015, 16:21

Probă constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Mimetex

Păi, văd că la mine merge. Important este ca, după previzualizare să modifici numai formula greșită dintre acolade, fără să te atingi de restul expresiei.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Adrian Gheorghe Joi 11 Iun 2015, 21:01

[quote]după previzualizare să modifici numai formula greșită dintre acolade,[quote]
Dl. Cavasi! La mine odata cu previzualizarea apare si fereastra de editare marita cu formula convertita in word ca si in fereastra de previzualizare. Si cand intruu cu cursorul sa corectez se albastreste toata formula si se sterge. Nu stiu de ce face asta. Cred ca nu ar trebui sa faca conversia formulelor in fereastra de editare. Unde scriu in latex. Am scris de vre-o cinci ori formula lui Fresnel. Fiidca tot scapam greseli la indicii termenilor din formula. Daca s-a intamplat cumva sa nu pun indicii in acolade, sau am uitat o litera, formula s-a dus toata a trebuit sa o iau de la capat cu atentie sporita.

Adrian Gheorghe
Activ
Activ

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 790
Puncte : 13327
Data de inscriere : 02/08/2014
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1) Captatori de energie regenerabila cu randament maxim, solari eolieni si marini.-2) Ghiveci horticol ergonomic, care sa elimine unele lucrari agricole si de combatere a bolilor si daunatorilor, sa economiseasca apa de irigare si sa conserve structura solului.

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 11 Iun 2015, 21:22

Dacă la mine merge, nu pot ști care e cauza. Experimentează și cu alt navigator (Firefox) sau cu alt sistem de operare, cum spuneam. Sau, pune-ți o extensie pentru formule în Chrome, precum: TeX equation editor.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Left_bar_bleue9 / 109 / 10constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

constiinta - propuneri ... - Pagina 17 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 34 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum