Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de CAdi Astazi la 05:08

» OZN in Romania
Scris de CAdi Ieri la 20:05

» Fotografia astronomica.
Scris de virgil Ieri la 19:32

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Lun 02 Sept 2024, 14:54

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 07:45

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de virgil Mar 27 Aug 2024, 17:55

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Lun 26 Aug 2024, 15:08

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 25 Aug 2024, 23:21

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Dum 25 Aug 2024, 11:27

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Mar 13 Aug 2024, 11:54

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Lun 12 Aug 2024, 19:58

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Sam 10 Aug 2024, 10:01

» Daci nemuritori
Scris de eugen Vin 09 Aug 2024, 22:10

» Suntem indexaţi de motoarele de căutare?
Scris de CAdi Mar 06 Aug 2024, 15:58

» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 01 Aug 2024, 21:01

» Constatari
Scris de CAdi Joi 01 Aug 2024, 06:36

» New topic
Scris de ilasus Mier 31 Iul 2024, 20:54

» Globalizarea
Scris de eugen Sam 27 Iul 2024, 12:44

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la Forever_Man în Grup de cercetare pentru constiinta
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12369)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
CAdi (12260)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7952)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
curiosul (6790)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Razvan (6170)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
eugen (3910)
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Pacalici
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
CAdi
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
curiosul
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Dacu
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Razvan
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
virgil
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
meteor
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
gafiteanu
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
scanteitudorel
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
CAdi
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Dacu
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
eugen
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Razvan
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
CAdi
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Dacu
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
eugen
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 
Razvan
Avertisment pentru Abel Vote_lcapAvertisment pentru Abel Voting_barAvertisment pentru Abel Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 20 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 20 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Avertisment pentru Abel

5 participanți

In jos

Avertisment pentru Abel Empty Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 08 Mar 2017, 12:47

Se constata cam de multisor lipsa totala de implicare a iubitului nostru fondator Abel in stimularea creativitatii noastre. Nu mai deschide noi topice, nu mai lauda si premiaza pe nimeni. Nu mai scrie nimic la nici un subiect, cu exceptia sanctiunilor.  Asa ceva nu prea e de explicat. Ce sa fie, ce sa fie ?
Faptul e f.grav, deoarece poate duce la moartea forumului si poate chiar a unor forumisti deveniti dependenti.
Propun deci sa-l avertizam in mod delicat pe fondator ca nu suntem pe calea cea buna, trebuie sa gaseasca o alta solutie.. Prima ar fi sa inchida gura celor mai galagiosi (sa ramana tacutii) si mai ales sa le stearga toate postarile. Caci nu e moral sa-i dea afara, dupa ce le-a confiscat si insusit munca foarte valoroasa.  Asta e furt intelectual si se pedepseste.
Trebuie sa ramana numai postarile celor activi si loiali in ochii fondatorului, care sunt mandria forumului...

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 08 Mar 2017, 14:30

Din păcate, nu mai pot investi aici timp așa cum investeam înainte, din moment ce văd că tolerați (și chiar încurajați uneori) Pacalici și gafiteni. Nu este forumul pe care mi l-am dorit.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7952
Puncte : 34349
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 08 Mar 2017, 15:28

Abel, dar nici Einstein n-a inventat prea mult, doar una sau doua ecuatii (dar ce ecuatii !!!), in rest "baliverne". Daca mintea lui nu ar fi fost capabila de acele "baliverne", nu ar fi fost capabila nici de acele ecuatii.
Nu se poate stiinta si buna si multa, chiar daca ai tipa la noi si ne-ai excomunica in fiecare zi. Ca nu suntem boi, sa tragem ca cu biciul la munca stiintifica. Mintea noastra se coace incet, la foc mic. Mai cu bancuri, mai cu susoteli,...Pana apare o minuscula sclipire si scanteie geniala ca la ScanteiTudorel.
Altfel muncim si debitam dea boulea ca Presura sub presiune, pana ies din noi numai rotocoale de FOIPuri.
Dar daca am REscrie si noi carti din adunaturi din alea ca ale lui Presura pe bani grei si pt glorie, pentru uzul populimii, ne-ai lauda ? Vezi macar ultimele mele observatii rationale despre inertia prin eter, le gasesti macar specificate altundeva ?

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 08 Mar 2017, 16:14

Bine. Tu m-ai convins. Să vedem cum mă convinge Pacalici.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue9 / 109 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7952
Puncte : 34349
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 08 Mar 2017, 19:12

gafiteanu a scris:. . . . . Vezi macar ultimele mele observatii rationale despre inertia prin eter, le gasesti macar specificate altundeva ?
Ei , nu te mai da asa mare! Vrei sa caut unde am scris ca eterul
inert ca si eterul dinamic, ar produce aceeasi franare corpurilor
din Univers? Asimilam eterul inert cu un gaz si eterul mecanic cu
FOIP. Dar mai bine sa nu vrei, ca sunt prea multe pagini de cautat
si sunt sigur ca asta s-a spus mult inainte de forumul nostru.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11380
Puncte : 44696
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de Pacalici Mier 08 Mar 2017, 19:50

Abel Cavasi a scris:Să vedem cum mă convinge Pacalici.

Cu regret trebuie sa o spun, dar, Pacalici nu are nici o intentie sa convinga pe cineva.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19821
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de eugen Mier 08 Mar 2017, 21:09

Gafiteanu,
Il acuzi pe Abel ca datorita lui nu suntem stimulati sa fim creativi?
Dar tu de exemplu, cum sa fii creativ daca te preocupa obsesii de genul:
"1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte."

Cu asemenea preocupari, arati un tablou psihologic ingrijorator.
Obiectivele tale curente pe care le declari mai sus nu arata nici o preocupare pentru creativitate.
De ce esti fatarnic si acuzi pe altcineva de lipsa ta de inspiratie, cand tu insuti ai alte prioritati  declarate, decat cele pe care le invoci la altii ?

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3910
Puncte : 33022
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 08 Mar 2017, 22:26

https://cercetare.forumgratuit.ro/t2595-avertisment-pentru-abel#82096
Virgilica_48, las-o balta...Tu ai scris ca produce franare, dar practica demonstreaza ca eterul nu produce, ba din contra.  Ce scriu eu si ce intelegi tu este pe dos.
Pana la anul ai timp sa spui exact invers, descoperi tu undeva ca ai scris asta inca de mic copil.
Si Bulica_Franaru stie totul despre cum se pune frana prin frecare, cu mana, cu piciorul sau cu altceva, numai tu nu stii nimic. Adica stii exact pe dos.
Eugen, ai dreptate. https://cercetare.forumgratuit.ro/t2595-avertisment-pentru-abel#82098
Asta nou transplantat este si mai vartos. Tu cerceteaza in continuare de altele cu si mai bogate rezultate si nu te mai preocupa de ce ma preocupa pe mine, ca anumite aspecte sunt prea personale, sa zic asa...Nu-ti pot divulga secretetul cu transplantul, oricat si oricum m-ai provoca. Fiecare cu aia a lui, e pe cont propriu.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 08 Mar 2017, 22:43

Stergeti toata aceasta postare va rog, ca era stiinta camuflata in bascalie pt. tonti..Si ei o vad, cum e si normal, doar ca o bascalie.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 09 Mar 2017, 01:43

Eugen taica, tu sa nu te iei cumva dupa mine, ca la tine nu se mai prinde nimic.  Cred ca ai inteles, sa nu te lasi cumva inselat de vreun chirurg orolog din Swedia tip dr. Ciomu, ca ramai doar cu ciotu. Nu se mai prinde, te-ai prins ?
Transpantul asta are un mare secret stiintific, nu e ca la alte organe. Deoarece tebuie sa stie si carte. Era un vechi film, "Barbatii negrii prefera blondele".
"Ce sa fie, ce sa fie,
Trece-un mort cu aia vie.."
Vezi ca Abel ti-a dat cu sange rece si rosu pt ce ai postat mai sus.  E singurul care mai umbla subtil cu smecherii d`astea. Eu o sa-ti compensez cu un verde.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue0 / 100 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de virgil_48 Joi 09 Mar 2017, 07:24

gafiteanu a scris:https://cercetare.forumgratuit.ro/t2595-avertisment-pentru-abel#82096
Virgilica_48, las-o balta...Tu ai scris ca produce franare, dar practica demonstreaza ca eterul nu produce, ba din contra.  Ce scriu eu si ce intelegi tu este pe dos.
. . . . .
Asadar consideri ca eterul nu produce frânarea corpurilor ci
accelerarea lor. Ideea este cat se poate de indrazneata, fiindca
in mod normal, orice mediu oricat de difuz, ar trebui sa produca
franare. Chiar daca ar fi in miscare izotropa, ca FOIP. Dar spui
ca practica demonstreaza contrariu.
Deci practica recunoaste eterul si efectul sau de propulsie.
Este un subiect interesant, care il puteam aborda pe  topicul
despre eter, nu pe acesta. Aici orice am posta, se pierde ca
maculatura.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Avertisment pentru Abel Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Avertisment pentru Abel Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11380
Puncte : 44696
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Avertisment pentru Abel Empty Re: Avertisment pentru Abel

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum