Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 25 Iul 2024, 17:43

» New topic
Scris de virgil Mier 24 Iul 2024, 07:33

» Ce fel de popor suntem
Scris de CAdi Mar 23 Iul 2024, 22:12

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Mar 23 Iul 2024, 06:47

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Globalizarea
Scris de virgil Dum 21 Iul 2024, 16:46

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Dum 21 Iul 2024, 15:20

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de CAdi Joi 18 Iul 2024, 11:51

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

» Despre vise
Scris de CAdi Sam 13 Iul 2024, 15:09

» Constatari
Scris de curiosul Sam 13 Iul 2024, 10:13

» Pendulul
Scris de virgil_48 Lun 08 Iul 2024, 16:18

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Sam 06 Iul 2024, 10:23

» Legi de conservare (2)
Scris de Vizitator Vin 05 Iul 2024, 13:24

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de virgil Dum 30 Iun 2024, 19:01

» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de curiosul Sam 29 Iun 2024, 16:06

» CURIOZITATI; Motor miniatural functional
Scris de virgil Vin 28 Iun 2024, 20:36

» Fizicieni care au schimbat lumea.
Scris de eugen Vin 28 Iun 2024, 09:58

» O proprietate Black Hole (Gaura Neagra)
Scris de virgil Joi 27 Iun 2024, 17:58

» Cum marim energia atomului ?
Scris de virgil Dum 23 Iun 2024, 19:11

» Bec Tapo L530E 2.0 - Smart Wi-Fi Light Bulb, Multicolor
Scris de Dacu Vin 21 Iun 2024, 18:30

» Caracteristicile tehnice ale motoarelor auto
Scris de CAdi Joi 20 Iun 2024, 12:24

» Concluzii asupra relativității
Scris de curiosul Dum 16 Iun 2024, 11:55

» EMINESCU, Templu National
Scris de eugen Sam 15 Iun 2024, 22:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


Top postatori
virgil (12347)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
CAdi (12205)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7950)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
curiosul (6790)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Razvan (6162)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
eugen (3889)
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Pacalici
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
CAdi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
curiosul
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Dacu
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Razvan
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
virgil
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
meteor
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
gafiteanu
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
scanteitudorel
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
virgil
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
curiosul
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
virgil_48
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
eugen
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
ilasus
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
eugen
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
virgil
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
ilasus
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Meseria de profesor in Romania de azi Vote_lcapMeseria de profesor in Romania de azi Voting_barMeseria de profesor in Romania de azi Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 47 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 47 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Meseria de profesor in Romania de azi

5 participanți

In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Pacalici Lun 15 Ian 2018, 12:16

Capital.ro a scris:Profesori din România sunt plătiţi cu mult mai puţini bani decât secretarele sau şoferii din primării iar cu o asemenea poziţionare în grilele de salarizare a celor care pregătesc viitoarea forţă de muncă şansele să ajungem în rândul ţărilor cu nivel de trai ridicat tind către zero, atrag atenţia reprezentanţii Federaţiei Sindicatelor Libere din Învăţământ (FSLI), într-un comunicat transmis Agerpres.

'Este revoltător faptul că, până în anul 1989, pe grila de salarizare a Legii nr.57/1974, un profesor de liceu (clasa de salarizare 32) avea un salariu apropiat de un preşedinte de tribunal, iar profesorul debutant avea clasa de salarizare 18, pe o scară de la 1 la 41. Astăzi, de exemplu, salariile din administraţie şi ordine publică sunt cu 60 la sută mai mari decât cele din educaţie, în timp ce în ţările dezvoltate şi cu o democraţie avansată, lucrurile stau invers, adică salariile din educaţie sunt mai mari decât cele din administraţie şi ordine publică.
Este revoltător că Legea cadru nr.153/2017 nu elimină această anomalie. Argumentul guvernanţilor este că 'sunt mulţi cei din educaţie şi mai mult nu permite bugetul'. În învăţământ, numărul angajaţilor este stabilit în funcţie de numărul de copii, iar de la educaţia adevărată nu trebuie să facem rabat. Cu o asemenea poziţionare în grilele de salarizare a celor care pregătesc viitoarea forţă de muncă, şansele ca România să ajungă în rândul ţărilor cu nivel de trai ridicat tind către zero', susţine preşedintele FSLI, Simion Hăncescu.

Potrivit organizaţiei sindicale, angajaţii din educaţie au printre cele mai mici salarii din sistemul bugetar, în pofida majorărilor anunţate în acest an.

'Avem profesori care sunt plătiţi cu mult mai puţini bani decât secretarele sau şoferii din primării, care beneficiază de salarii stabilite discreţionar. Este de-a dreptul revoltător, însă cum au reuşit aleşii să ajungă la salarii de zece ori mai mari decât ale profesorilor care au ani întregi de experienţă la catedră. Aşa s-a ajuns la situaţia în care sunt primării în care şoferii sau secretarele au salarii mai mari decât un profesor cu 25 de ani vechime. Dacă în alte ţări, cu economie dezvoltată şi cu democraţie avansată, salariile din administraţia publică sunt mai mici decât cele din învăţământ, în România salariul mediu net din administraţie este de aproximativ 3.850 de lei, în timp ce în educaţie acesta este de aproximativ 2.350 de lei'', notează sursa citată.

Din datele FSLI reiese faptul că, de la 1 ianuarie 2018, un profesor debutant, care avea în luna decembrie a anului trecut un venit net de 1.440 de lei, va primi o majorare salarială de doar 55 de lei.

Bibliografie: http://www.capital.ro/secretarele-si-soferii-din-primarii-remunerati-mai-bine-decat-un.html

Mai bine sofer la Primarie decat profesor. pale
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19692
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 15 Ian 2018, 14:25

Pe topicul vecin:
Pacalici a scris:
Abel a scris:Pe tine nu te-ar mulțumi decât banii.
Asa, de-o curiozitate, ti-a crescut sau scazut salariu cand ai trecut de la impegat de miscare CFR la profesor de matematica suplinitor? Esti multumit de noul job? Cum te impaci cu invatamantul romanesc?
Mi-a scăzut. Sunt mulțumit, fiind ceea ce am anticipat deja. Se poate mult mai bine.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue9 / 109 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de negativ Lun 15 Ian 2018, 17:45

Sa fii profesor (la fel ca si judecator, politai, politician si altele) nu e o meserie. Sunt numite profesiuni de credinta iar nemernicii astia le confunda cu meseriile. Parca aici se vorbea româneste (de cunoscatori, nu de nepriceputi). Dar cu ministrul învatamântului ca nea asta de acum...

_________________
N∃GATIV
negativ
negativ
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue5 / 105 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3196
Puncte : 20802
Data de inscriere : 11/12/2012

https://www.doxos.ro

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Pacalici Lun 15 Ian 2018, 20:26

Abel Cavaşi a scris:Pe topicul vecin:
Pacalici a scris:
Abel a scris:Pe tine nu te-ar mulțumi decât banii.
Asa, de-o curiozitate, ti-a crescut sau scazut salariu cand ai trecut de la impegat de miscare CFR la profesor de matematica suplinitor? Esti multumit de noul job? Cum te impaci cu invatamantul romanesc?
Mi-a scăzut. Sunt mulțumit, fiind ceea ce am anticipat deja. Se poate mult mai bine.

Este relativ uimitor, cum poti totusi sa raspunzi fara a te isteriza , asa ca un om normal. Important este ca esti multumit, nu ca nu vrei bani. Succes in titularizare.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19692
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Lun 15 Ian 2018, 21:14

Pacalici a scris:
Este relativ uimitor, cum poti totusi sa raspunzi fara a te isteriza , asa ca un om normal. Important este ca esti multumit, nu ca nu vrei bani. Succes in titularizare.
Am trecut de etapa isteriilor, atunci când am înțeles ce forțe domină în societate și cât de neputincios sunt eu în fața atâtor nedreptăți. Știam că îmi va scădea salariul, dar strigătul pasiunii a devenit deja asurzitor. Bani vreau, dar nu pentru a-mi vinde seriozitatea. Mulțumesc, dar nu mă omor după titularizare, căci omul sfințește locul, iar eu mă simt bine oriunde, chiar și în autobuzul care mă transportă.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue9 / 109 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7950
Puncte : 34209
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Pacalici Lun 15 Ian 2018, 22:29

Abel a scris:Bani vreau, dar nu pentru a-mi vinde seriozitatea.
Da de unde ai tras tu concluzia ca, daca cineva este platit bine este nevoit sa isi vanda seriozitatea? Adica este neserios? Pai neseriosii sunt primi pe lista de viitori someri. Asadar tu contrazici realitatea.

Abel a scris:Mulțumesc, dar nu mă omor după titularizare, căci omul sfințește locul, iar eu mă simt bine oriunde, chiar și în autobuzul care mă transportă.
Ok. Este alegerea ta, deci considera atunci ca nu ti-am urat succes.

Punctul meu de vedere in ceea ce priveste profesoratul, este ca ca , un profesor bun nu da rebuturi sociale. Aceasta este menirea, iar practicarea acestei indeletniciri nu ii este data oricui. In momentul de fata , din pacate, invatamantul romanesc, cu foarte mici exceptii, este o catastrofa. Rezultatele la Bacalaureat definesc calitatea elevilor dar mai ales a profesorilor.
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19692
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 16 Ian 2018, 01:37

Lasa-l mai Pacalici, omul tine la prestigiul lui si rangul din societate si bine face. Păsemne ca acolo unde e el, nu vor exista rebuturi si vom citi ca promovabilitatea a fost a mai mare. Păsemne ca ii va anima pe scoleri in tainele stiintei si le va da ca exemplu forumul acesta, "pe care noua generatie il va prelua si duce pe noi culmi ale progresului si civilizatiei" (citat din ale Carmaciului). Deci Abel va fi una din acele mici exceptii, daca il vor indragi elevii si nu va deveni spărietoarea scolii..
Acu trebuie sa mai tinem cont si de materia prima, adica de calitatea elevilor. Si de alte forte perturbatoare ce mai bantuie prinprejur si prin societate. Deoarece si parintii si televizorul mereu le tot spun copiilor cu exemple, ca banul conteaza, nu cartea. Iar Guvernul nici nu vrea sa auda de carte, ca ii e frica de dăstepti.
"Intelectuali din toate tarile, uniti-va !"

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35746
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 16 Ian 2018, 08:10

Pacalici a scris:
Abel a scris:Bani vreau, dar nu pentru a-mi vinde seriozitatea.
Da de unde ai tras tu concluzia ca, daca cineva este platit bine este nevoit sa isi vanda seriozitatea? Adica este neserios? Pai neseriosii sunt primi pe  lista de viitori someri. Asadar tu contrazici realitatea.
Iar cei seriosi sunt primii pe lista de ministri! Sa fim seriosi, Pacalici.
Crezi ca in sistemul bugetar din Romania merge dupa calitate?

Abel a scris:Mulțumesc, dar nu mă omor după titularizare, căci omul sfințește locul, iar eu mă simt bine oriunde, chiar și în autobuzul care mă transportă.
Ok. Este alegerea ta, deci considera atunci ca nu ti-am urat succes.
Punctul meu de vedere in ceea ce priveste profesoratul, este ca ca , un profesor bun nu da rebuturi sociale. Aceasta este menirea, iar practicarea acestei indeletniciri nu ii este data oricui. In momentul de fata , din pacate, invatamantul romanesc, cu foarte mici exceptii, este o catastrofa. Rezultatele la Bacalaureat definesc calitatea elevilor dar mai ales a profesorilor.
Mie mi se pare ca atitudinile voastre, cel putin in ce spuneti aici,
sunt convergente. Atunci dece iti retragi urarea de succes?
Fiindca afirma ca urmareste rezultatele inaintea promovarii?
Va fi luat si el de "vântul schimbarii". Ambalajul inaintea marfii
vorba inaintea faptei, imaginea inaintea calitatii, pila inaintea
valorii. Cine nu se va adapta, va trage mâţa de coada ca un
sarac si cinstit.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11380
Puncte : 44567
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Pacalici Mar 16 Ian 2018, 09:18

negativ a scris:Iar cei seriosi sunt primii pe lista de ministri! Sa fim seriosi, Pacalici.
Crezi ca in sistemul bugetar din Romania merge dupa calitate?

Ai dat cu bata in balta negative....El s-a referit in particular la mine care nu sunt in Romania si care m-am vandut capitalistilor verosi pentru un pumn de techini. Asta e conceptia lui de tovaras care nu isi calca pe printipuri.
Chestia e , ca e destul de batran, sa tot aibe vreo 50-52 de ani si ma gandesc ca viata ar fi trebuit sa il invete ce este adevarat si ce nu.... O fi gelozia care vorbeste? Nu cred, ca el declara ca este ca o fecioara neprihanita, are un caracter de adevarat tovaras[ imi da numai cu rosu, ma ajuta sa gandesc cu 7200sec delay, ehe!], deci ...ce sa fie, ce sa fie?. Shocked
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19692
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 16 Ian 2018, 09:41

Pacalici a scris:
negativ a scris:Iar cei seriosi sunt primii pe lista de ministri! Sa fim seriosi, Pacalici.
Crezi ca in sistemul bugetar din Romania merge dupa calitate?

Ai dat cu bata in balta negative....El s-a referit in particular la mine care nu sunt in Romania si care m-am vandut capitalistilor verosi pentru un pumn de techini. Asta e conceptia lui de tovaras care nu isi calca pe printipuri.
. . . . .
Dupa cum ai numit autorul raspusului care il citezi, incep sa cred
ca esti intr-o criza de perceptie. Si mai observ ca iti alimentezi
o anumita neliniste in legatura cu capitalistii, techinii, tovarasii.
Nu ti-ar prinde rau sa te desprinzi de trecut.
P.s. Pe calculatorul tau scrie ca textul din care ai dat citatul
de mai sus a fost al lui negativ? Poate este vreo defectiune.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11380
Puncte : 44567
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Pacalici Mier 17 Ian 2018, 00:00

virgil_48 a scris:Dupa cum ai numit autorul raspusului care il citezi, incep sa cred ca esti intr-o criza de perceptie.

Multumesc pentru atentie, nu trebuie sa iti faci griji pentru mine. a fost o mica eroare. Eroarea poate fi corectata de catre admin-ul Abel(tu esti in relatii mult mai bune decat mine cu el). Eu sunt in imposibilitatea de editare pentru corectiile greselilor deoarece sunt pedepsit "sa gandesc mai adanc" cu 7200 sec delay.

virgil_48 a scris:Si mai observ ca iti alimentezi
o anumita neliniste in legatura cu capitalistii, techinii, tovarasii.
Nu ti-ar prinde rau sa te desprinzi de trecut.

Concluzia asta iti apartine fara a fi inteles de fapt cui ma adresam. Ma adresam lui Abel Cavasi si daca vrei sa studiezi mai mult, citeste : https://cercetare.forumgratuit.ro/f51-idei-privind-organizarea-unei-societai-perfecte
Aici, sunt descrise liniile pe care eu le critic in maniera anilor `60 in postarea pe care ai "analizat-o" tu.
Daca ai fi urmarit si firul postarilor dintre Abel si mine, ai fi ajuns la o alta concluzie. Pe mine insa, de fapt nici nu ma intereseaza la ce concluzie poti tu sa ajungi. este strict problema ta de ...perceptie.

P.S. Nu uita sa il mai "mangai" un pic pe Marele Abel, se recomanda  sa te pui bine cu seful (cel putin asta era valabil inainte de `89, acum poti sa spui si ce gandesti, dar cu aceleasi riscuri ca inainte de `89)  Twisted Evil [cel putin in acest forum]
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Meseria de profesor in Romania de azi Left_bar_bleue0 / 100 / 10Meseria de profesor in Romania de azi Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19692
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Meseria de profesor in Romania de azi Empty Re: Meseria de profesor in Romania de azi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum