Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 19:41

» Memoria și tendințele adictive
Scris de Bordan Astazi la 17:32

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Astazi la 12:04

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Astazi la 11:41

» Globalizarea
Scris de eugen Ieri la 17:10

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Ieri la 10:34

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 13:49

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Lun 25 Mar 2024, 09:24

» Pendulul
Scris de eugen Dum 24 Mar 2024, 11:22

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Vin 22 Mar 2024, 18:12

» Cum a reusit India sa trimita un rover pe Luna la pret de 2 km de autostrada in Romania !
Scris de virgil Vin 22 Mar 2024, 17:34

» Matematica și fizica
Scris de CAdi Joi 21 Mar 2024, 13:19

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Mier 20 Mar 2024, 19:35

» Fizica si Matematica
Scris de CAdi Mier 20 Mar 2024, 12:04

» Viitorul si pacea inca e in miinile noastre
Scris de Vizitator Lun 18 Mar 2024, 21:32

» E miscarea rectilinie uniforma identica cu repausul ?
Scris de curiosul Lun 18 Mar 2024, 15:31

» Daci nemuritori
Scris de CAdi Lun 18 Mar 2024, 08:47

» Orbitarea - o miscare compusa
Scris de virgil_48 Dum 17 Mar 2024, 10:20

» Dialogul cu ChatGPT
Scris de Bordan Dum 17 Mar 2024, 07:47

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Sam 16 Mar 2024, 10:10

» Un dicționar incipient de termeni ai Fizicii elicoidale
Scris de Abel Cavaşi Vin 15 Mar 2024, 07:06

» Marea teorema a lui Fermat.
Scris de curiosul Joi 14 Mar 2024, 19:35

» Deplasarea spre rosu a galaxiilor
Scris de CAdi Lun 11 Mar 2024, 12:30

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Dum 10 Mar 2024, 13:50

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Sam 09 Mar 2024, 12:57

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Joi 07 Mar 2024, 12:53

» Pompele de caldura- instalatii energetice ale viitorului ?
Scris de virgil Mar 05 Mar 2024, 18:41

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 2 )


» Mesaj de la virgil_48 în Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
( 1 )


» Mesaj de la eugen în Despre elicele complementare
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Scrierea dacilor
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Daci nemuritori
( 1 )


Top postatori
virgil (12129)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (11780)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11133)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6509)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3757)
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil_48
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Bordan
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Forever_Man
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
Bordan
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_lcapTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Voting_barTehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 23 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 23 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

+5
Bordan
omuldinluna
CAdi
cris
sadang
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de sadang Vin 30 Noi 2012, 15:01

Rezumarea primului mesaj :

Continui topicul inchis de Razvan, cu acesta nou asa cum am afirmat!

Sadang, dacă ai deschis acest subiect din ambiţie, nu faci decât să mă forţezi să acţionez după cum am avertizat.
Ca atare subiectul este considerat trolling şi a fost închis!

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 23962
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos


Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de sadang Vin 30 Noi 2012, 23:08

omuledinluna... iar faci aprecieri dupa ureche despre Haramein in acest caz. Ai studiat munca lui? Ai investit tu personal ore de studiu asupra teoriei lui? Nu cred, altfel nu iti permitea-i asemenea aprecieri!

sadang
Ne-a părăsit

Numarul mesajelor : 1774
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Vin 30 Noi 2012, 23:18

Ehei, știu că-ți pare neașteptat dar i-am urmărit destule filme și i-am citit atent faimosul articol ”The Schwarzschild Proton”. Este una dintre cele mai mari imbecilități pe care le-am văzut în viața mea, ca să mă exprim în termeni eleganți, e atât de monumental de greșit și aiurea ce face acolo, din toate punctele de vedere, și fizic și matematic (măcar în engleză scrie corect) încât aproape că mi-am pierdut speranța în capacitatea de discernământ, per ansamblu, a omenirii.

Prima dată când am dat peste el n-am înțeles cum de putea să existe un fizician atât de mare și să nu fi auzit de el, că mă consideram pasionat de domeniu. Nefiind însă un naiv, mi-a luat cam 10 minute să-mi dau seama că e un șarlatan, dar cu toate astea am făcut cele scrise mai sus, ca să mă conving că n-am eu problemele. Pot să-ți demontez articolul acela punct cu punct, cu argumente cât se poate clare, atât de natură teoretică cât și practică, dar nu știu dacă se merită efortul.

Dacă ai avea curiozitatea să te uiți pe cv-ul acelui om, care e public, ai constata că a muncit mai mult decât toți harameinii și keshii și câți or mai fi ca ei, și nu e singurul, sunt o mulțime de astfel de oameni în lume, păcat că tot nulitățile ajung de notorietate publică.

omuldinluna
Ne-a părăsit

Numarul mesajelor : 2728
Data de inscriere : 03/08/2011

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de sadang Vin 30 Noi 2012, 23:45

Nu. Dpmdv nu se merita efortul, insa se merita efortul sa explici asta:

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Haramein_award

si publicarea lui pe AIP, cat si colaborarea cu Elizabeth Rauscher la realizarea acestor lucrari "Scientific Papers".

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 23962
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Vin 30 Noi 2012, 23:55

Să explic ce? Că a primit o diplomă de participare la o conferință care nici nu avea ca temă subiectul pe care-l trata, și din care probabil oricum n-a înțeles nimeni nimic?

Am văzut și eu apariții inexplicabile la conferințe, acum mulți ani, mă uitam la un desfășurător neînțelegând de ce s-a tipărit un abstract de două ori, ca să constat câteva ore mai târziu că pe poziția suplimentară a venit un individ de nicăieri și a început să citească dintr-un caiet îngălbenit de vreme despre cum e toată fizica greșită și cum atomii nu-s neutri din cauza curentului de sarcină negativă produs de electroni. Fenomene inexplicabile se întâmplă peste tot, trăim într-o lume reală, nu una ideală. După cum vezi, articolul este publicat, așa cum este firesc, în caietul de conferință, n-a văzut niciodată lumina unui jurnal, și, în principiu, nici nu o s-o vadă vreodată, asta dacă nu cumva face cineva o greșeală. Având în vedere că trebuie să treacă de mai mulți referenți anonimi e totuși puțin probabil să fie toți beți sau fumați ca să dea acceptul la o asemenea prostie.

În activitatea mea am citit chiar și teza de doctorat a lui Elizabeth Rauscher. Nu știu și nu mă interesează de ce a ajuns să se înhăiteze cu un asemenea individ, nu cred că face mai mulți bani decât făcea la Berkeley, dar dacă are impresia că în colaborarea ei cu susnumitul a ajuns mai aproape de ”adevăr”, nu pot decât să spun că e păcat de ea.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Bordan Sam 01 Dec 2012, 05:09

Intreaga stiinta asa zisa oficiala isi traieste ultimele clipe, depasita de propria incapacitate, depasita de problemele pe care ea le-a creat, numai cine-i orb de tot nu vede asta. A dezechilibrat complet intreaga planeta, a reusit sa distruga tot ce inseamna frumos, natural, divin, a creat o falsa masca a realitatii, o masca de carton, de hartii, diplome si grade academice, totul rezumandu-se la o mascarada regizata de clovnii papusari.

Intreaga stiinta este cladita pe minciuna, incepand de la cele mai importante ‘legi’ fizice pana la dogma ‘evolutiei’, totul este o mare MINCIUNA, aruncata pe piata si amplificata de ‘hartiile’ sistemului ‘stiintific’. Adevarurile fluturate si trambitate sunt exact pe dos, dar cine sa le vada? ‘Hartiile’ n-au ochi si simturi, dar in schimb au gura sa bata din ea cat sunt de grozave …

Daca voi puteti demonta punct cu punct o TEHNOLOGIE ALTERNATIVA a actualei MINCIUNI si eu pot demonta orice ADEVAR al vostru dincolo de orice PUNCT, dincolo de orice ZID, dincolo de orice concept fizic. Dar nu-l aveti acel ADEVAR, e departe de voi si voi de EL, fiindca acel adevar l-ati crezut cum vi l-au turnat altii prin urechea ignorantei, nu l-ati aflat voi, ca-i mai usor sa primesti gratis, sa stai cu mana intinsa dupa pomana lasitatii.

Dar, in schimb, daca apare unul care vrea sa faca ceva cu ADEVARAT, care vrea sa iasa din tiparul impus, si-si mananca intreaga energie de care dispune pentru acest lucru, nu sa-l lasati in pace cum ar fi corect, dar … pe el si pe mama lui … cand voi nu sunteti in stare sa decat sa roadeti un … oscior …

Sadang, ca sa ajunga AICI, a trecut prin toata stiinta ‘oficiala’, pana dincolo de ea, ca sa veniti voi acum sa fluturati ‘hartiile’ impotentei voastre, sa-l terfeliti si umiliti … ceea ce nu o sa reusiti numai in jumatatea voastra de creier care va functioneaza, nici aia la capacitate … fiindca sadang a trecut dincolo de capacitatea voastra de a jigni, dincolo de concepte si cuvinte, bucurii sau tristeti, spatiu-timp, sau orice v-ati putea voi imagina … pe el ca OM il lasa rece astea … dar il doare prostia voastra … De unde STIU? Ghiciti … ca la ghicitori sunteti buni …

In rest, n-am vrut sa scriu azi asa ceva, dar am reactionat si eu … azi am vrut sa scriu numai de ROMANIA … tara mea cu jale multa … jefuita de excroci …

LA MULTI ANI ROMANIA SI ROMANI!!

… SI LASATI PATIMA SI URA … FIINDCA VIATA ASTA E PREA SCURTA SA MAI FIM SI SUPARATISA VA BUCURATI SI SA VA VESELITI … ca eu am incalecat pe-o sa … si-am plecat la DACII mei …

SA FITI IUBITI … 1000 DE ANI!!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 01 Dec 2012, 07:36

Adevărul este undeva la mijloc. Bordan şi sadang exagerează într-o parte, omuldinluna în cealaltă parte. Din punctul meu de vedere, are şi Haramein o mică dreptate, ştie el ceva şi trebuie citit mai cu atenţie că poate iese ceva, dar are dreptate şi omuldinluna că Ştiinţa oficială este destul de bine clădită în cea mai mare parte a ei.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de cris Sam 01 Dec 2012, 08:07

Nu este ipocrizie sa neg stiinta oficiala dar sa folosesc produsele ei?
Deasemeni cind vin cu teorii noi contrare celor oficiale trenuie sa aduc demonstratii logice si experimente puse la dispozitia celor pe care vreau sa-i conving ca nu spun prosti.Din pacate internetul e plin de gunoi informational.Trebuie sa folosim toate filtrele posibile ca sa nu clacam.
cris
cris
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Cristian
Numarul mesajelor : 1087
Puncte : 19277
Data de inscriere : 31/01/2010
Obiective curente : Astrofizica

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 01 Dec 2012, 08:30

cris a scris:Nu este ipocrizie sa neg stiinta oficiala dar sa folosesc produsele ei?
Am demonstrat de multe ori că tehnologia actuală nu este în totalitate rezultatul Ştiinţei oficiale, ci este rezultatul a mii de încercări nereuşite. Dacă nu vezi asta, atunci nu e târziu să-ţi deschizi ochii.
Deasemeni cind vin cu teorii noi contrare celor oficiale trenuie sa aduc demonstratii logice si experimente puse la dispozitia celor pe care vreau sa-i conving ca nu spun prosti.Din pacate internetul e plin de gunoi informational.Trebuie sa folosim toate filtrele posibile ca sa nu clacam.
Avem nevoie de teorii noi, contrare celor oficiale. Ar fi foarte bine ca ele să fie şi demonstrate, aşa cum pretinzi tu. Dar pe acest forum se acceptă şi teorii nedemonstrate. Se acceptă şi doar sugestii, indicaţii. Pe acest forum nu vrem să obligăm pe toată lumea să demonstreze tot ce spune. Da, putem face secţiuni extrem de riguroase, în care să nu poată fi tolerat ceva nedemonstrat. Nu ştiu ce mai aşteptaţi!? De ce nu cereţi înfiinţarea unei asemenea secţiuni? Sau, dacă ea există deja, de ce nu postaţi doar acolo? Sau de ce nu citiţi doar textul de acolo? Vă obligă cineva să citiţi ce se scrie la „pseudo”ştiinţă? Sau doar vă place să vă daţi importanţă?
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33823
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Bordan Dum 02 Dec 2012, 07:07

Fizica moderna descopera azi ceea ce misticii orientali cunosc de ... mii de ani ... dar, din pacate e doar o mica parte din aceasta cunoastere ... solutia intregii civilizatii este ... INTELEPCIUNEA ORIENTULUI + INTELIGENTA OCCIDENTULUI!! ... fara nici un ... COMENTARIU ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 19:57

omuldinluna a scris:Să explic ce? Că a primit o diplomă de participare la o conferință care nici nu avea ca temă subiectul pe care-l trata, și din care probabil oricum n-a înțeles nimeni nimic?

Am văzut și eu apariții inexplicabile la conferințe, acum mulți ani, mă uitam la un desfășurător neînțelegând de ce s-a tipărit un abstract de două ori, ca să constat câteva ore mai târziu că pe poziția suplimentară a venit un individ de nicăieri și a început să citească dintr-un caiet îngălbenit de vreme despre cum e toată fizica greșită și cum atomii nu-s neutri din cauza curentului de sarcină negativă produs de electroni. Fenomene inexplicabile se întâmplă peste tot, trăim într-o lume reală, nu una ideală. După cum vezi, articolul este publicat, așa cum este firesc, în caietul de conferință, n-a văzut niciodată lumina unui jurnal, și, în principiu, nici nu o s-o vadă vreodată, asta dacă nu cumva face cineva o greșeală. Având în vedere că trebuie să treacă de mai mulți referenți anonimi e totuși puțin probabil să fie toți beți sau fumați ca să dea acceptul la o asemenea prostie.

În activitatea mea am citit chiar și teza de doctorat a lui Elizabeth Rauscher. Nu știu și nu mă interesează de ce a ajuns să se înhăiteze cu un asemenea individ, nu cred că face mai mulți bani decât făcea la Berkeley, dar dacă are impresia că în colaborarea ei cu susnumitul a ajuns mai aproape de ”adevăr”, nu pot decât să spun că e păcat de ea.

Imi spui si mie ce doctorate ai tu si cate carti publicate ca sa-ti permiti sa faci asemenea afirmatii ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 20:03

omuldinluna a scris:Ehei, știu că-ți pare neașteptat dar i-am urmărit destule filme și i-am citit atent faimosul articol ”The Schwarzschild Proton”. Este una dintre cele mai mari imbecilități pe care le-am văzut în viața mea, ca să mă exprim în termeni eleganți, e atât de monumental de greșit și aiurea ce face acolo, din toate punctele de vedere, și fizic și matematic (măcar în engleză scrie corect) încât aproape că mi-am pierdut speranța în capacitatea de discernământ, per ansamblu, a omenirii.

Prima dată când am dat peste el n-am înțeles cum de putea să existe un fizician atât de mare și să nu fi auzit de el, că mă consideram pasionat de domeniu. Nefiind însă un naiv, mi-a luat cam 10 minute să-mi dau seama că e un șarlatan, dar cu toate astea am făcut cele scrise mai sus, ca să mă conving că n-am eu problemele. Pot să-ți demontez articolul acela punct cu punct, cu argumente cât se poate clare, atât de natură teoretică cât și practică, dar nu știu dacă se merită efortul.

...sunt o mulțime de astfel de oameni în lume, păcat că tot nulitățile ajung de notorietate publică.

La fel si aceasta afirmatie !
Mi se pare de un tupeu fantastic . Afirmatiile tradeaza si bagajul de cunostinte al unui om ,
generale , nu numai in fizica...


Este urmat de topicul „Despre votul negativ dat lui CAdi”.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Dum 02 Dec 2012, 22:27, editata de 1 ori (Motiv : Este urmat de topicul...)

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 20:21

CAdi, un om cu munca adevarata in spate n-o sa sara niciodata in fata precum dubiosii astia urland "Ia uitati ce destept sunt!". Acesti indivizi nu sunt personalitati, sunt niste personaje, macabre si grotesti prin lipsa de pregatire in domeniul in care cica sunt "profesionisti" si pe care pretind ca il revolutioneaza. Intr-o buna zi o sa vezi asta, sau poate nu, in orice caz, sper sa nu-ti arunci banii dinainte in buzunarele lor, ca cel mai probabil nu-i vei mai vedea niciodata, si nici vreun folos nu vei primi de pe urma lor, poate doar o invatatura de minte.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 20:25

Ca sa ai siguranta asta de sine , trebuie sa posezi un bagaj de
cunostinte extrem de ridicat si sa-i domini pe Haramein si Keshe .
Ma scuzi dar... Smile

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Razvan Dum 02 Dec 2012, 20:30

CAdi a scris:...trebuie sa posezi un bagaj de
cunostinte extrem de ridicat si sa-i domini pe Haramein si Keshe .
Nu e necesar. Chiar şi un elev de liceu, pasionat de fizică, poate face asta! Very Happy


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33078
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 20:37

Putere de discernamant iti trebuie. Asta vine si din pregatire, si din experienta de viata. Refuz sa cred ca un om cu o minima educatie stiintifica poate sa puna botul la prostiile debitate de aia, e vorba de altceva. Eu am avut o experienta similara, cu o persoana apropiata care a picat in plasa unor asemenea mascarici. Nu i s-a intamplat nimic rau, dimpotriva, chiar e mai fericita de atunci, acum ca are capul impuiat cu absurditati (stie mai multa fizica cuantica decat stiu eu, pacat ca nimic din ce stie n-are vreo legatura cu realitatea), dar a pierdut si pierde in continuare o gramada de bani spre buzunarele lor. Pana la urma toti cautam fericirea, poate ca unii au un mod de a o gasi pe care eu nu il inteleg.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 20:57

Razvan a scris:
CAdi a scris:...trebuie sa posezi un bagaj de
cunostinte extrem de ridicat si sa-i domini pe Haramein si Keshe .
Nu e necesar. Chiar şi un elev de liceu, pasionat de fizică, poate face asta! Very Happy


Cred ca si Haramein si Keshe au terminat universitati cu renume .
Crezi ca un elev de liceu le poate demonta demonstratiile ? asculta-ma daca ati fii pusi fata in fata
nu stiu cum te-ai descurca ! (Cred ca ai incepe dialogul cerandu-ti scuze ...) Wink

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 21:09

CAdi, e buna precizarea asta cu universitatile. Daca reusesti sa faci rost (ca eu oricat am cautat, pur si simplu nu am gasit) de CV-urile lui Keshe si Haramein, iti promit ca ma nu mai am liniste pana nu verific personal autenticitatea datelor. Ma refer inclusiv la contactat acele universitati si verificat daca ce e scris acolo e adevarat, n-ar trebui sa fie secret.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 21:39

omuldinluna a scris:CAdi, e buna precizarea asta cu universitatile. Daca reusesti sa faci rost (ca eu oricat am cautat, pur si simplu nu am gasit) de CV-urile lui Keshe si Haramein, iti promit ca ma nu mai am liniste pana nu verific personal autenticitatea datelor. Ma refer inclusiv la contactat acele universitati si verificat daca ce e scris acolo e adevarat, n-ar trebui sa fie secret.

http://www.theresonanceproject.org :

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 21:59

Nu Cadi, lasă poveștile alea. CV, așa cum își face orice om cu activitatea lui profesională. Cu anii de studiu, cu locurile de muncă de anterioare, calificări, competențe, fiind un așa mare cercetător, lista de articole și jurnalele în care au fost publicate. Nu articolașe publicate prin cine știe ce minune în caiete de conferințe și dvd-uri la ofertă. Vreau și eu să știu unde a studiat omul fizica, cu cine și-a dat doctoratul, ce rezultate a publicat în reviste acreditate, ca să știu că-l pot lua în serios. Și acum am mai căutat, n-am găsit absolut nimic, dar în schimb am dat peste asta.

E un articol lung, scris de cineva care încearcă să afle adevărul din spatele acestor personaje. Discută apariția lui Haramein într-un film și trimite linkuri spre alte pagini unde afirmațiile omului sunt pertinent analizate. Se pare că una dintre afirmațiile făcute de Haramein în film a fost retrasă chiar de producători, la scurtă vreme după, în momentul în care au fost întrebați dacă într-adevăr e cum zice el. Sunt date fragmente și linkuri spre două situri, unul unde faimosul său articol ”The Schwarzschild Proton” este analizat în amănunt (chestie pe care o pot face și eu dacă doriți, în termeni chiar mai simpli decât e acolo, ca să fie mai ușor de înțeles), și un site cu remarcile unui astronom profesionist vis-a-vis de anumite comentarii ale lui Haramein.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Razvan Dum 02 Dec 2012, 22:04

CAdi a scris:
Crezi ca un elev de liceu le poate demonta demonstratiile ? asculta-ma daca ati fii pusi fata in fata
nu stiu cum te-ai descurca !
Mi-aduc aminte că am mai dezbătut, mai demult, afirmaţiile lui Haramenin. Dacă doreşti să revezi ce am spus, n-ai decât să reciteşti topicurile respective. Eu nu mai reiau, că oricum discuţiile bazate pe argumente nu sunt luate în serios. Cu mult mai mult interes sunt tratate afirmaţiile fără valoare.


_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33078
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 22:04

Nu am biografia completa a lui Haramein si eu am cautat-o .

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 22:12

Biografia de pe site și-a scris-o singur, eu mă refer la CV. Orice cercetător de pe lumea asta are o pagină pe Internet unde sunt publice aceste informații. Educația (la ce universitate și-a completat studiile, în ce perioadă, cu cine și-a obținut doctoratul, pe ce temă), cariera profesională, activitatea depusă de-a lungul anilor (domeniile abordate, lucrările publicate, rezultatele obținute, cu toate amănuntele), sursele de finanțare pentru proiecte (eu am încredere într-un proiect finanțat de Departamentul de Energie al SUA, spre exemplu; ăia n-aruncă banii aiurea). Cum spuneam, când muncești pe bune nu te plătește nimeni ca să freci manganul, și cu atât mai puțin nu te plătește dacă nu faci treabă bună. Poate numai în România să se mai întâmple asta că știm bine cu toții cum merge segmentul bugetar.

Ori în cazul lui Haramein absolut nimic din toate acestea nu există. Un textuleț pe site în care zice că rupe bârna-n două de deștept ce e, o diplomă de participare la o conferință și un articol publicat în caietul respectivei Conferințe. Restul nu știu dacă a reușit să le planteze pe undeva, că sigur ne scotea ochii cu ele dacă reușea. Maaaaare cercetător dom-le, ăsta sigur știe ce zice. Hai serios. Rolling Eyes
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de CAdi Dum 02 Dec 2012, 22:29

Crezi ca Michael Hyson si Elizabeth Rauscher lucreaza cu
oricine ?
Crezi ca si-ar permite amandoi sa se compromita ?
La fel si Obama ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11780
Puncte : 56412
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Dum 02 Dec 2012, 23:06

Pentru voturi unii oameni ar face lucruri mult mai urâte, vezi ce se întâmplă la noi în țară. Păi să dai mâna cu un dubios care are ditai hoarda de adepți care-i cântă-n strună la orice suflare, e chiar o idee înțeleaptă. Ce-i pasă lui Obama că pierde votul meu, când câștigă 100 la schimb?

De Hyson recunosc că n-am auzit, e lipsul meu, trebuie să mă documentez. Rauscher a ieșit din branșă și nici n-a fost niciodată nu știu ce mari somitate (dar nici n-a fost o nulitate, cum e Haramein, asta-i foarte adevărat), dar nu contează. Și Weinberg putea să lucreze cu el, dacă își punea semnătura pe glumele alea de ”articole științifice” însemna că s-a prostit și el. Asta nu constituie un argument că Haramein n-ar fi un șarlatan. E doar un alt petic al vălului de credibilitate pe care încearcă să-l țeasă-n jurul lui, dar e un văl tare subțire. După cum vezi, nici un cercetător reputat, aflat încă în activitate, nu se apropie de individ, dar și în condițiile în care se lovește vreunul la cap și-o ia pe arătură alături de el, asta tot nu poate să țină locul unui CV. Unde-i CV-ul? Unde-s dovezile că știe despre ce vorbește?

Să-l cred așa, pur și simplu, că a descoperit el nu știu ce mare adevăr, pe vorbe și filmulețe? Și articolașe fără sens și pline de greșeli, ”avizate” de foști cercetători? Hai serios. Rolling Eyes

omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Bordan Lun 03 Dec 2012, 05:20

Toata stiinta se bazeaza pe timp ... opreste timpul intr-o poza de detaliu, un cliseu de moment, o amintire din trecut ... Dar timpul nu poate fi oprit ... de ratiune ... el poate fi doar trait ...

STIINTA ar deveni INTELEAPTA cand ridicandu-se deasupra detaliului, ar SIMTI armoniile care vibreaza in profunzimea a tot ce exista, s-ar contopi efectiv cu experimentul, ar deveni PARTICIPANT ... nu spectator ... abia atunci stiinta n-ar mai trebui sa rezolve probleme ... fiindca nu si-ar mai crea probleme ...

"De s-ar opri timpul in loc ... si marea de s-ar face foc ... " ...

TIMPUL NU-L POATE OPRI NIMENI DE PE PAMANT ... POATE DE PE LUNA ... ca acolo nu stiu cum e, ca n-am fost ...
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2212
Puncte : 21051
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de omuldinluna Lun 03 Dec 2012, 05:33

O idee care mi-a venit peste noapte:

E cineva pe aici care, dacă Doamne ferește, ar avea nevoie de o intervenție chirurgicală delicată, s-ar lăsa pe mâna unui individ care spune ”Staaaaaai liniștit, sunt cel mai bun chirurg, n-are nimeni mâna mea!”, în condițiile în care nu ar putea să obțină o confirmare oficială, nu a faptului că acela este într-adevăr chirurg specializat pe problema dată, ci că măcar a făcut o facultate de medicină, dar în schimb, are un fost orelist prin preajmă, actualmente pensionar, care-l bate pe umăr și spune ”Stai liniștit, știe meserie!”?

Măi, nu știu de ce, poate sunt eu mai prost dar parcă nu mi-ar veni să mă las pe mâna ăluia What a Face !
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 29963
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 25 Noi 2013, 03:06

Se implineste anul de cand tremura America si Israel la un dusman nevazut, dar care maraie inspaimantator. Tremura, ca n-au inteles sa gandeasca si altcumva, Au fost invinsi datorita fortele retrograde si obtuze din invatamantul si cercetarea "moderna" a tarilor lor, inspaimantate ca se va dovedi ca nu stiu nimic real..Ca au mancat ...........sume enorme degeaba.
Nu ii acuz pe neputinciosii romanasi, daca si la alte case mai mari s-a calcat orbeste prin gropi noroioase. Cel putin romanasii nu primesc fonduri decat pt. parada.
Acum 2500 de ani Iranul era cea mai mare putere mondiala a vremii, si iata ca a redevenit. Acum 2500 de ani Iranul a distrus total statul Israel si a luat toata populatia in robie la ei. (Nabuco).
http://www.edituradaksha.ro/articles/view/sua-ar-trebui-sa-fie-precaute-iranul-detine-jucarii-mult-mai-avansate-decat-armamentul-american-a167
Sper ca ati inteles de ce Keshe nu-si face publica stiinta. Ca ar rade americanii si stapanii lor evrei de Keshe. Prefera sa le faca o mare surpriza la nevoie.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 25 Noi 2013, 03:55

Cred ca acest topic ar fi trebuit sa fie lipit la cel initial cu Tehnologia Keshe, inchis din rautate si ambitie de un necunoscator in ale stiintei.
Daca nu i se dadea mana libera la taiat si spanzurat calaului, astazi pe acest forum (topic Keshe) ar fi existat strecurate unele informatii si explicatii utile, extrem de valoroase, dar bineinteles ca nu prea detailate, muran-gura.
Sunt absolut sigur ca veti simti (nu numai vedea) in curand tehnologia Keshe pe pielea dumneavoastra. Lucrurile in lume evolueaza ingrijorator, stam pe un butoi cu pulbere si fitilul a fost aprins. Baze militare contra Iranului sunt si la noi, nu sunt contra Rusiei, cea mai buna prietena a Americii !!!
http://www.edituradaksha.ro/files/image001(54).jpg
Observati ce steag in bataie de joc este sub UFOul iranian. Identic cu avioanele invizibile americane, care sunt date cu o "vopsea speciala antiradar" cum explica chiar un presedinte al USA..
Un articol despre aceste avioane invizibile americane purta un astfel de titlu: ""Un UFO demascat"". Cine a putut intelege, bine...


Este urmat de topicul „Offtopic din "Tehnologia Keshe -2 Saga!"”.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 25 Noi 2013, 14:50, editata de 1 ori (Motiv : Este urmat de topicul...)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35383
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Tehnologia Keshe - 2 - Saga! - Pagina 2 Empty Re: Tehnologia Keshe - 2 - Saga!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum