Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 07:03

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 01:35

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 22:52

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Joi 25 Apr 2024, 23:34

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil_48 în Trei probleme cu lichide
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12186)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
CAdi (11928)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil_48 (11203)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
eugen (3786)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Pacalici
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
meteor
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
gafiteanu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
scanteitudorel
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Bordan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 30 utilizatori conectați: 1 Înregistrați, 0 Invizibil și 29 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

virgil

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Din concepţia lui Traian Ioan

+8
eugen
meteor
Bordan
virgil
CAdi
gafiteanu
curiosul
Traian Ioan
12 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 23 Noi 2013, 16:29

Rezumarea primului mesaj :

Provine din topicul „Despre abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.


curiosul a scris:
Deși susții prin anumite locuri că cel ce crede că deține adevărul se înșeală, din ansamblul modului tău de exprimare reiese faptul că ești convins de un anumit adevăr.
Da! Sunt convins de existenţa unui Creator inteligent al planetei noastre împreună cu tot ce există sub soare. Dumnezeii, totemurile, sunt invenţii ale unor minţi primitive.
Greşesc? Eu ştiu că nu mă înşel; cu toate acestea nu cer nimănui să mă creadă ca pe sfinţii (nu-i antisemitism ci realitate) Moise, Isus şi Mahomed. Din contră vă cer să mă judecaţi nu să mă apreciaţi.
curiosul a scris:
Din ceea ce tot tu afirmi, înseamnă că și tu te înșeli cu siguranță.
Fireşte pe forummcrestin.com am fost judecat şi mi-am recunoscut greşelile, corectându-mi raţionamentul, judecata.
curiosul a scris:
Mai mult, și pentru că ești nou pe forum, ar trebui să ți se spună că au fost deja recidive pe forum unde discuțiile pe teme religioase au degenerat în conflicte.
Dv. nu ştiţi ce este religia! Ca să aflaţi vă duceţi la DEX-ul întocmit de unii ca Alexandru Graur care ne-au schilodit limba. Definiţia corectă a religiei este: O credinţă impusă prostimii, turmei, de către nişte impostori profitori, ca fiind adevăr.
Sau o definiţie mai bună, din Biblie: Cine este acela care să fi făcut un dumnezeu sau să fi turnat un idol şi să nu fi tras un folos din el?
Dacă îl întreb de dl. Abel: "Aţi auzit de Cain?", înseamnă că fac religie şi mă abat de la subiectul discutat?
curiosul a scris:
Așa că puțină atenție asupra ideilor pe care vrei să le transmiți, sau poate chiar să le impui într-o formă mai subtilă.
Repet! Eu scriu numai ceea ce ştiu, fără să cer cuiva să mă creadă! Şi d-tale îţi cer să mă judeci. De ce n-o faci?
curiosul a scris:
La general vorbind, se pare că cei de aici au gândirea dirijată pe puncte de vedere raționale, realiste, iar punctele de vedere spirituale, mistice, nu sunt agreate întrutotul, deși administratorul ne lasă dreptul la libera exprimare, poate pentru simplul fapt că aceste opinii spirituale sunt greu de verificat.
După mintea d-tale şi a lor, punctele lor de vedere sunt "raţionale, realiste". După mintea mea, de prost, cu care judec aceste puncte de vedere sunt puţin greşite şi fără o logică fermă, corectă.
curiosul a scris:
Se pare totuși, făcând o paralelă la toți ceilalți care susțin aceste opinii, că există chiar și o tendință de impunere a lor, mai mult sau mai puțin directă.

Ar mai trebui să reții și faptul că pe acest forum, oricine încearcă să impună vreo idee are parte de multe atacuri din partea celorlalți, așa cum ți s-a întâmplat și ție de altfel.
Repet: eu nu impun, nu cer, nimănui să mă creadă!
curiosul a scris:
Ai foarte multe caracteristici comune, la nivelul modului de exprimare, cu Amot și/sau Dacu.
Sunteți prieteni ?
Am multe caracteristici comune oamenilor, în general, nu numai comune cunoscuţilor d-tale, Amot şi Dacu.
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Am încercat să fiu prieten şi cu George Pruteanu, să-i fie iertate păcatele. Am încercat şi cu Pavel Coruţ care vrea să desfiinţeze Biblia, (ştiaţi că Vechiul Testament este Legea de bază, Constituţia evreilor?) şi cu Ion Coja, care a scris o Constituţie Creştină, Marian Grozavu şi mulţi alţii cărora am vrut să le arăt greşelile din dorinţa de a-i ajuta spre binele nostru, al tuturor oamenilor.
Eu judec pentru a corecta; voi, toţi judecaţi pentru a condamna!
Eu îi judec pe evrei pentru binele lor şi-al întregii omeniri. Cain l-a judecat pe Abel şi l-a omorât. Eu vreau să-l corectez pe Abel Cavaşi iar el, Abel, vrea să mă omoare, este adevărat, nu cum a făcut-o fratele lui, Cain, ci doar să mă elimine din viaţa lui.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 23 Noi 2013, 21:38, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos


Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 24 Dec 2013, 20:38

[...]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mar 24 Dec 2013, 21:14, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 20/11/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 04:02

[Îţi recomand să nu mai citezi mesajul pe care administratorul l-a şters. Asta dacă mai vrei să poţi accesa forumul.]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 25 Dec 2013, 06:52, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Numarul mesajelor : 129
Data de inscriere : 20/11/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 04:21

[Îţi recomand să nu mai citezi mesajul pe care administratorul l-a şters. Asta dacă mai vrei să poţi accesa forumul.]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 25 Dec 2013, 06:53, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Mier 25 Dec 2013, 11:42

Traian Ioan a scris:[Îţi recomand să nu mai citezi mesajul pe care administratorul l-a şters. Asta dacă mai vrei să poţi accesa forumul.]
T.I., ca sa ai si tu niste aliati in lupta impotriva evreilor,
pana reusesti sa convingi pe unul dintre noi, treci la musulmani!
Nu le spune ca tu crezi in alt dumnezeu si ai grija ca astia au
o anumita exigenta de natura chirurgicala, dar aveti acelasi
inamic, asa ca mai lasi si de la tine.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11203
Puncte : 43928
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 16:09

Rasismul de orice fel nu se va rezolva cu pumnul, în stradă, prin legi sociale şi/sau măsuri discreţionare.
Am înţeles că nu sunteţi nişte oameni dispuşi să judecaţi, contrar emblemei afişate.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 25 Dec 2013, 16:11

Traian Ioan a scris:Am înţeles că nu sunteţi nişte oameni dispuşi să judecaţi, contrar emblemei afişate.
Nu este singurul lucru pe care tu l-ai înţeles cum ai vrut tu.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33913
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 19:59

Re: Alternativă la religii este Adevărul!

Rasismul de orice fel nu se va rezolva cu pumnul, în stradă, prin legi sociale şi/sau măsuri discreţionare.
Am înţeles că nu sunteţi nişte oameni dispuşi să judecaţi, contrar emblemei afişate.
Abel Cavaşi a scris:
Traian Ioan a scris:Am înţeles că nu sunteţi nişte oameni dispuşi să judecaţi, contrar emblemei afişate.
Nu este singurul lucru pe care tu l-ai înţeles cum ai vrut tu.
Mă hotărâsem să vă las în plata Domnului vostru, sărbătorit astăzi, 25 decembrie, ăla de s-a crezut Mesia... dar eşti mult mai prost decât mi-am putut imagina.
Dacă-ţi vede WoodyCAD răspunsul moare de râs. De nu ţi-l-ar vedea. Mă rog pentru viaţa lui.
Toţi proştii vor să fie înţeleşi cum vor ei şi ajung savanţi imbecili, democraţi, care conduc lumea.
Trebuie să-mi recunosc greşala că nu am realizat mai de mult că acesta este un sait [...] plin cu „înţelepţi” care vor să fie înţeleşi numai cum vor ei.
Nu-ţi scriu mai mult că ştergi mesajul-
Postat, miercuri, 25 decembrie 2013, ora, 19:41
Citiri, 233733


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 25 Dec 2013, 20:39, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat un cuvânt antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 20:05

virgil_48 a scris:
Traian Ioan a scris:[Îţi recomand să nu mai citezi mesajul pe care administratorul l-a şters. Asta dacă mai vrei să poţi accesa forumul.]
T.I., ca sa ai si tu niste aliati in lupta impotriva evreilor,
pana reusesti sa convingi pe unul dintre noi, treci la musulmani!
Nu le spune ca tu crezi in alt dumnezeu si ai grija ca astia au
o anumita exigenta de natura chirurgicala, dar aveti acelasi
inamic, asa ca mai lasi si de la tine.
Nu realizezi cât eşti de prost?
Păi am eu nevoie de aliaţi? Pentru ce să am nevoie de aliaţi să fac gaşcă ca voi...? Ştiţi voi care. Nu vă spun care că-mi şterge adiministratorul, fund datorul vostru postarea.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 27 Dec 2013, 22:06

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Tare caraghioşi mai sunteţi voi toţi „înţelepţii” din lumea întreagă; nu numai voi, cei de pe saitul acesta.
Toţi vreţi să fiţi crezuţi, adică oamenii să judece, să gândească la fel ca voi, "înţelepţii".
Uitaţi-vă, nu mai departe de mentorul vostru, care îşi arată "înţelepciunea" scriind: Nu este singurul lucru pe care tu l-ai înţeles cum ai vrut tu.
Aşa este, nu este singurul lucru înţeles de mine diferit de mulţi dintre voi toţi.
Spre deosebire de voi, eu am o minte cu care judec, nu doar memorez, ca voi, şi apoi să mai şi cred, ca prostul. Eu, spre deosebire de voi ştiu că sunt prost şi atunci mai şi judec nu-l cred nici pe Isus Cristos, darămite pe cei care au ridicat hoţia la rang de virtute şi pe unii ca voi care-i admiraţi şi-i susţineţi, din prostie, pe hoţii ne prinşi consideraţi negustori cinstiţi.
Înţelepţi imbecili, stiţi ce este inflaţia şi care este cauza ei?
Voi vreţi să daţi "legi" ca să „aboliţi discrepanţa dintre săraci şi bogaţi”?
Voi sunteţi atât de reduşi mintal încât nu puteţi înţelege că orice lege socială este emisă de cei care vor să domine lumea, de dictatori.
Sunteţi atât de imbecilizaţi de credinţele voastre, de înţelepţi, că nu ştiţi, nu înţelegeţi cine vă sunt dictatorii.
Îmi pun întrebarea, în scris ca s-o ştiţi şi voi, nu numai eu şi Sântio: Merită să-mi mai petrec timpul pe acest sait sau să caut o nouă cale de a-L face cunoscut pe Sântio Creatorul vieţii şi al habitatului numit Pământ?  
Postat, vineri, 27 decembrie 2013, ora, 21:57
Citiri, 234009

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 27 Dec 2013, 22:30

Traian Ioan a scris: ...... eu şi Sânt io........
Va faceti sange rau, nervi si tensiune degeaba cu noi, nu meritam. Luand o pastila potrivita uitati de noi si veti apuca multi ani deacum inainte cu fericirea pe care v-a blagos-lovit Sântio.
Daca vreti, spuneti ce trebuie sa facem, cum sa va dam in judecata si sa va judecam si din ce cauza, cu ce credeti ca ati pacatuit. Si noi vrem ADEVARUL si numai ADEVARUL. Cu ce sunteti vinovat ?
Si noi Il asteptam pe Marele Judecator la Judecata de Apoi, dar nu ne grabim asa ca dumneata.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 28 Dec 2013, 00:19

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Traian Ioan a scris:  ...... eu şi Sânt io........
Va faceti sange rau, nervi si tensiune degeaba cu noi, nu meritam. Luand o pastila potrivita uitati de noi si veti apuca multi ani deacum inainte cu fericirea pe care v-a blagos-lovit Sântio.
Daca vreti, spuneti ce trebuie sa facem, cum sa va dam in judecata si sa va judecam si din ce cauza, cu ce credeti ca ati pacatuit.  Si noi vrem ADEVARUL si numai ADEVARUL.  Cu ce sunteti vinovat ?  
Si noi Il asteptam pe Marele Judecator la Judecata de Apoi, dar nu ne grabim asa ca dumneata.
Nu-ţi fă griji pentru mine copile. Tot ce fac, nu fac în van. Sunt convins că nu mă va lăsa Sântio, până nu aşez dreptatea pe Pământ.
Tu nu realizezi ce minte primitivă aveţi, voi toţi care credeţi că sţiţi, că sunteţi deştepţi?!
Tu nu vezi cât eşti de imbecil că nu te poţi desprinde de idea idioată a judecăţii asociată cu pedeapsa?
Eu judec ca să corectez, iar voi judecaţi – de când umblaţi cu cortul ca neam „civilizator” – ca să minţiţi, să furaţi, să pedepsiţi, să învingeţi, să omorâţi. Mai simplu spus să ieşiti învingători, după mintea voastră primitivă, în faţa tuturor neamurilor statornicite fiecare la locul lor.
Judecaţi-mă ca să mă corectaţi, aşa cum vă judec şi eu. Nu vreau să fiţi pedepsiţi! La ce ar folosi pedeapsa? Pedeapsa instalează frica în mintea oamenilor!
Ce viaţă este asta să trăieşti cu frică că te pedepseşte cineva, că te fură sau te minte cineva?
Voi nu arătaţi a oameni capabili să judecaţi! Aveţi doar impresia că sunteţi înţelepţi.
Eu mă antrenez cu voi pentru judecata de apoi! Sântio, Creatorul, vă va arăta prostia care vă stăpâneşte.
Postat, sâmbătă, 28 decembrie 2013, ora, 00:12
Citiri, 234031

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 28 Dec 2013, 00:43

Traian Ioan a scris: Eu mă antrenez cu voi pentru judecata de apoi! Sântio, Creatorul, vă va arăta prostia care vă stăpâneşte.
Am impresia ca sunteti una si aceeasi persoana cu Sântio, Creatorul. De cele mai multe ori Sântio ia chipul oamenilor si umbla printre ei si le vorbeste exact asa ca dumneavoastra. Posibil sa va vorbesca gura sau tastatura fara sa va dati seama, fiind voia Lui Sântio.
In cazul acesta ma inchin in fata dumneavoastra. Si promit ca o sa fiu mai cuminte si o sa ma corectez.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Sam 28 Dec 2013, 07:33

Traian Ioan a scris:Îmi pun întrebarea, în scris ca s-o ştiţi şi voi, nu numai eu şi Sântio: Merită să-mi mai petrec timpul pe acest sait sau să caut o nouă cale de a-L face cunoscut pe Sântio Creatorul vieţii şi al habitatului numit Pământ?  
Postat, vineri, 27 decembrie 2013, ora, 21:57
Citiri, 234009
Trăienel,ce fel de "creator al vieţii şi al habitatului numit Pământ" este aşă zisul sântio dacă nu se face el cunoscut şi nici tu nu-l faci cunoscut?????!!!!Câţi prooroci vorbesc despre aaşa zisul sântio şi câţi adepţi are el?????!!!!Răspunde clar!!!  Rolling Eyes 
Trăienel,frustratule,află tu că Dumnezeu Tatăl Ceresc adică Yahwe s-a făcut cunoscut prin proorocul Moise şi ceilalţi prooroci şi prin Fiul său adică prin Domnul Iisus Hristos.  study study study 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21753
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 28 Dec 2013, 11:58

@ Dacu
Olarul nu are nevoie de martori pentru a dovedi că el a făcut oala, pe când dumnezeul inventat de [...] rasist şi criminal Moise are nevoie de martori. Toţi martorii lui sunt mincinoşi.
[...] Isus care s-a crezut Cristos, adică Mesia, este fiul aceluiaşi Creator Sântio al tuturor oamenilor, nu numai al evreilor.
De ce trebuie să repet aceleaşi realităţi?
Patriarhul Iacob a fost un [...] hoţ?
Avraam a fost un [...] primitiv care a vrut să-şi omoare fiul ca jertfă adusă idolului inventat de Moise?
Regele David [...] a fost un viclean?
In privinţa lui Isus Cristos, numai reduşii mintali nu pot înţelege singuri, din Biblie, că el s-a crezut Mesia.
P.S. Ai uitat că eu am venit pe saitul acesta pentru a diminua discrepanţa dintre săraci şi bogaţi.
Toţi aveţi idei fixe care vă blochează şi puţina inteligenţă cu care să mai creaţi câte ceva util oamenilor.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 28 Dec 2013, 14:32, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte antisemite.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 29 Dec 2013, 00:17

De ce a fost asasinat Ceauşescu
Maria Diana Popescu  
Luni, 16 Decembrie 2013 19:33

Maria Diana Popescu, art-emis
Cu privire la subiect, în mod sigur voi primi şi de această dată o invitaţie călduroasă de a merge să mă întîlnesc cu făuritorii mei, însă, dacă toată lumea ar fi iubit adevărul, dacă unii ziarişti din Ţară nu s-ar fi vîndut asasinilor, adevărul n-ar mai fi umblat astăzi zdrenţuros şi cu capul spart. Nici nu-şi intră bine decembrie în drepturi, că presa o dă cotită şi învîrtită cu asasinarea soţilor Ceauşescu. Indiferent ce a fost şi cum a fost, Preşedintele Republicii Socialiste România (pentru cei mai tineri, aşa era denumirea oficială a ţării noastre în 1989), Nicolae Ceauşescu şi soţia sa, Elena Ceauşescu, erau oameni de stat, şi au fost eliminaţi în stil mafiot, prin împuşcare cu rafale de Kalashnikov, în marea Sărbătoare a Sfîntului Crăciun, după o „judecată” sumară şi strîmbă. După execuţia barbară şi ruşinoasă, dictată pe 24 decembrie, prin telefon de la Bucureşti, de un grup din care făceau parte Brucan, Iliescu, Măgureanu, Roman, Voican, Militaru, Kemenici, care aveau garanţia impunităţii lor, totul s-a prăbuşit în România şi am ajuns astăzi, realmente, sclavi într-o sărăcie lucie. Cît curaj au Petre Roman şi restul asasinilor cînd afirmă că „trupurile Ceauşeştilor şi filmul execuţiei au dispărut timp de cîteva ore! Cred că extratereştii le furaseră. Ex preşedintele României şi soţia sa, Elena Ceauşescu, nu au fost condamnaţi de un tribunal oficial. Au fost executaţi potrivit unei hîrtii, scrisă şi semnată la data de 23 decembrie 1989 de către Ion Iliescu, dată la care acesta nu avea nicio calitate oficială în conducerea statului român, în afară de cea de şef al găştii de „profitori sub acoperirea” de revoluţionari, ce încercau anihilarea adevăraţilor revoluţionari, pentru a nu scăpa din mînă puterea. Conform zicalei „frica păzeşte bostănăria”, la scut timp după asasinarea celor doi, de teamă că poate le va veni rîndul şi lor, călăii au trecut urgent la abolirea pedepsei capitale în România, iar unii au părăsit Ţara. Ceauşeştii au fost ucişi cu sînge rece, iar cei implicaţi în asasinarea cuplului prezidenţial ar trebui sa răspundă în faţa legii. Acum!

Cu prilejul discursurilor publice, Preşedintele Nicolae Ceauşescu atrăgea atenţia cu privire la pericolul imperialismului, cum că poate duce la pierderea identităţii economice, a identităţii de neam şi chiar a independenţei naţionale. Aşa s-a şi întîmplat după lovitura de stat. Cercetaţi documentele, aşa am făcut şi eu, apoi o să vă vreţi să îl comemoraţi. Politica externă a lui Nicolae Ceauşescu se baza pe „neamestecul în treburile interne ale altor state”. Şi pentru că pe plan internaţional fostul preşedinte acţiona şi gîndea româneşte, trebuia înlăturat şi înlocuit cu o marionetă care gîndea şi acţiona pe dublu canal: în favoarea marilor puteri capitaliste, dar păstra, prin telefonul roşu, conexiunea cu Moscova. Cinismul cu care un plutonier, pe numele său Dorin Cârlan relata anul trecut execuţia lui Ceauşescu şi a soţiei sale, la un post central de televiziune, citez - „am făcut-o ferfeniţă pe Elena Ceauşescu şi i-am scos polimerii din cap odată cu creierii, oasele şi sîngele,” m-a cutremurat şi m-a determinat să cred că omul are bujiile ancrasate. Ori s-a scrîntit după crimele comise. Ori a fost special ales în plutonul de execuţie, pentru că nu era întreg la minte. Plutonierul acesta împuşcase doi oameni, comisese două crime, nu cu un glonţ, ci cu rafale, şi deborda de entuziasm infantil pe ecran, facînd din asta o bravadă publică. Cei care au înfăptuit asasinatul şi cei care l-au comandat, în urma mascaradei judiciare, n-au nicio scuză. Cu toate că au acţionat la comandă externă şi internă şi sub manipulările ce au guvernat lovitura de stat din 1989. Se pare că avem o vocaţie de a ne asasina patrioţii. Istoria stă mărturie. La fel ca şi Mareşalul Ion Antonescu, preşedintele Nicoale Ceauşescu a strigat înaintea primul glonţ: „Trăiască România liberă şi independentă, moarte trădătorilor!” S-a avut mare grijă, însă, ca această parte a filmului (cosmetizat, falsificat şi trucat) difuzat pînă la intoxicaţie, în fiecare an, înainte de Crăciun şi care a făcut înconjurul lumii, să nu ajungă la public, să fie tăiată. De fapt, un asasinat politic abominabil, la scara istoriei, o ruşine pentru noi, execuţia cuplului prezidenţial Nicolae şi Elena Ceauşesc pe 25 Decembrie, la Sfînta Sărbătoare a Naşterii Mîntuitorului, este un asasinat anticreştin, iar sub acest blestem a urmat involuţia poporului în libertatea şi democraţia mult-visată de naivi. Asasinarea soţilor Ceauşescu a fost folosită ca „o veste minunată” în presa vremii. Toate ziarele titrau cu litere de-o şchiopă: „O veste minunată: dictatorul a fost prins şi împuşcat!” O manipulare grosolană! Criminalii înlocuiseră vestea minunată a Naşterii Domnului Iisus, sărbătoarea creştinului român, cu vestea "minuantă a crimelor comise".

Ceauşescu le stătea în cap occidentalilor. De fapt a fost omorît pentru că a ridicat Ţara de la stadiul de semifeudalism la cel al civilizaţiei. Devenise extrem incomod puterilor Occidentului. Ceauşescu a oferit românilor educaţie de înaltă clasă, într-un învăţămînt gratuit, loc de muncă garantat, locuinţă pentru fiecare familie sau tînar, asistenţă medicală gratuită (chiar dacă nu se ridica la standardele europene de astăzi, cînd românii mor cu zile). A oferit demnitate umană şi protecţie socială. Ce-a dat capitalismul românilor? Sărăcie, şomaj, hoţie, tîlhărie, corupţie de stat, miniştri şi parlamentari puşcăriaşi, droguri, etnobotanice, escrocherie, homosexualitate, lesbianism, prostituţie, sclavie, discriminare, crime şi pistol la brîu tuturor nenorociţilor. Cine a suferit în regimul dinainte de '89? Puturoşii, proştii, curvele şi hoţii de buzunare. Desigur, şi atunci se făceau abuzuri, dar nu pot fi comparate cu cele de astăzi. Ultimii 24 de ani de după lovitura de stat şi asasinarea cuplului prezidenţial au fost cu adevărat dramatici. Părinţii au trăit dictatura cu regim socialist, nu comunist, cum zic necunoscătorii şi ignoranţii, care nu ştiu pe ce lume trăiesc şi cu ce se mănîncă Istoria de pînă în 1944 şi chiar cea pînă în 1964. Într-o dictatură cu regim socialist, Ceauşescu a construit extrem de multe edificii, ca să aibă ce-şi însuşi, ce închide, vinde şi demola capitaliştii. S-au ridicat patru milioane de apartamente unde s-a mutat jumătate din populaţia ţării, s-au construit fabrici şi uzine mari, unde au muncit peste zece milioane de oameni, s-a construit Transfăgărăşanul, metroul, Canalul Dunăre-Marea Neagră (după care tînjesc mulţi, astăzi), Casa Poporului, Sidex Galaţi, Oltchim, Petromidia, şcoli, grădiniţe, spitale, creşe, pe care capitaliştii nici n-au fost în stare să le dea cu var. România a pierdut în cei 24 de ani de la lovitura de stat aproape întreaga industrie, a pierdut suveranitatea şi independenţa economică. Generaţiile prezentului trebuie să afle că familiile tinere primeau locuri de muncă şi apartamente de la stat, după terminarea facultăţii studenţii primeau repartiţie, iar învăţămîntul şi sănătatea erau gratuite. Priviţi acum sutele de mii de copii abandonaţi de părinţii plecaţi la muncă în Occident, priviţi fabricile de şomeri, adică universităţile care îi lasă pe tineri în voia libertăţii haotice. Da, teoretic, socialismul e o noţiune neprietenoasă. Dar, cei mulţi, talpa ţării, nu se zbăteau în sărăcie ca astăzi, cînd sîntem liberi să întreţinem bugetul statului fraudat de guvernanţii şi politicienii, care s-au îmbogăţit pe spinarea poporului. Controlul asupra populaţiei este mult mai extins azi decît în socialism, doar că nu mai e realizat prin forţă, ci prin mijloace subtile: carduri şi credite, înregistrarea neconstituţională şi abuzivă şi expunerea codului numeric personal, controlul opiniei publice (adică tot prin frică). Românii au fost forţaţi să devină consumatori. Li se dau lefuri pe card, ca să consume după nevoile Occidentului, de parcă românii nu ar mai avea voinţă proprie, dar şi ca să-i obişnuiască cu banii virtuali. Urmează cărţile de identitate cu CIP şi detectare prin GPS inclusă. Spre deosebire de perioada de dinainte de 1989, azi stai cu frica în sîn ca o să ajungi şomer, eşti liber pe naiba, doar să te plimbi pe jos, să-ţi dai copilul la şcolile particulare ale mafioţilor şi pe bani grei, eşti obligat să cumperi manualele analfabeţilor din sistem, altfel i se scade nota copilului. Astea da, „succesuri” democratice! În socialism nu vedeai oameni dormind pe stradă, daţi afară din case sau de la serviciu, nu vedeai ţărani săraci. Ceauşescu a construit o economie puternică, cum n-a avut România înainte de război, pentru ca să fie independentă şi să nu cerşească la F.M.I., B.M. etc.

Dar, ca preşedinte, cînd nu eşti dator organismelor financiare mondiale, eşti considerat dictator, eşti invadat de şacali, ţi se iau resursele naturale, iar poporul este transformat în contribuabil activ, (deşi nu are loc de muncă, taxele sînt obligatorii) sclav şi consumator. Libia, Egipt, Siria, şi România sînt exemple vii în acest sens. L-au eliminat pe Ceauşescu cînd Ţara nu mai avea datorii şi economia mergea strună. Tocmai cînd terminasem de plătit datoriile şi urma să ne bucurăm de un nivel de viaţă european, de teamă că vom concura puerile occidentale, au venit alogenii şi-au pus gheara pe avuţiile naţionale. Chiar dacă în socialism, pentru o perioadă scurtă s-a mîncat mai puţin, a fost sănătos, s-a trăit fără căldură, s-a dat curent electric cu porţia, chiar dacă pîinea, zahărul şi uleiul erau cartelate, aşa s-au plătit datoriile externe. Nu existau milionari şi miliaradari care să fraudeze statul. Azi există mîncare şi pîine din belşug (puterea de cumpărare fiind zero), dar garnisite cu euri mortale, care au răspîndit boli, obezitate, cancer, diabet, gradul de îmbolnăvire al populaţiei fiind triplat. S-au înmulţit boschetarii, copii străzii, mai ceva decît cîinii comunitari, presa e plină de scandaluri, crime; miliardarii de carton au conturile doldora, şi n-au dat o zi cu sapa. Legea-i făcută pentru ei, au maşini luxoase şi pistolul la brîu. Toate acestea lucruri fermecătoare au fost înscrise în planul loviturii de stat din 1989. Ne merităm soarta. Să trăiţi bine!

Aşadar, mă întorc la întrebarea unui ziarist român din presa centrală. „De ce n-a făcut Ceauşescu autostrăzi”? Simplu: exportul către Rusia şi spre celelalte ţări se făcea pe căile ferate şi pe apă. Specialiştii timpului au gîndit în conformitate cu necesităţile practice. Nimeni nu a umblat în opinci în perioada socialistă, de acum înainte vom umbla poate desculţi. Opinca e încălţare ecologică şi mi-e teamă că nu ne vom permite s-o cumpărăm. După 1989 cîţi kilometri de autostradă s-au construit? Poate răspund miniştrii de la transporturi sau Bechtel? Toată bogăţia Ţării adunată cu sudoarea poporului a fost confiscată de „elita” politică şi financiară, în cîrdăşie cu organismele financiare mondiale, de băieţii şmecheri, de pungaşii pripăşiţi pe la noi şi prin guvern, care ne dau atît cît să nu murim de foame. Chiar nu înţeleg de unde toată stupizenia unor colegi de breaslă de a se raporta doar negativ la ceea ce fost pe vremea lui Ceauşescu? Să lăsăm trecutul distrus cu bună ştiinţă şi cu rea credinţă, şi să-i întrebăm pe neisprăviţii care au acumulat averi uriaşe, pe care nu le puteau realiza într-un mileniu prin muncă cisntită, de ce au îndatorat ţara pînă la sufocare, de ce au jefuit averea ţării pe care au depus-o în bănci străine, de nu mai are ţara fonduri pentru investiţii, pentru salarii şi pensii? Dacă tot se plîng că nu mai sînt bani pentru investiţii, de ce nu investesc ei banii furaţi de la popor? De ce oare tot aşteptăm noi investitori străini? Aceştia nu vor urmări niciodată binele ţării unde fac investiţia, ci, firesc, propriul lor profit, cît mai mare, pe care-l vor externa, în valută, nu în lei. Leii îi lasă pentru vînzătorii de Ţară autohtoni, care le asigură calea spre cîştiguri ilicite. Cei care au guvernat după lovitura de stat, n-au fost în stare să construiască nimic în Ţară, în afara de sedii de birouri pentru stors românul de ultima leţcaie. Toţi au fost puşi pe căpătuire. Au devalizat băncile (Bancorex, Banca Agricolă, Banca Religiilor etc...), întreprinderile, fabricile, combinatele, au sărăcit populaţia prin inflaţie de 300%. Sub minciuna Iliesciană în coabitare cu a lui Petrică în plover, numită „privatizare”, producţia României a fost redusă la tăcere treptat. Ce nu s-a putut fura, s-a vîndut străinilor cu capital majoritar sau total pe mai nimic, preţul fiind sub cel de fier vechi, dar pe mită grasă.

Un fost funcţionar al Ministerului Economiei de pe vremuri, de formaţie economist, azi pensionar, mi-a explicat cum s-a reuşit înainte de 1989 performanţa echilibrului economic şi absorbţia în procent de 100% a forţei de muncă tinere, cum România a refuzat orice contact cu F.M.I.-ul şi cu alte organisme financiare internaţionale, care încercau atragerea României în capcane. „Trepăduşii n-aveau ce căuta în rotiţele sistemului,", mi-a declarat, "tocmai de aceea sistemul economic nu avea nici noxe, nici fisuri. Nu existau clase favorizate. Multe din lucrurile de dinainte de ’89 - păstrînd proporţia evoluţiei în timp - erau superioare celor de azi. Atunci erau tot felul de organisme de cinste şi control, care rezolvau problemele oamenilor, azi nu ai la cine apela, hoţii se dau drept conducători.” Studii recente arată că pe atunci toată populaţia activă avea slujbă, astăzi aproximativ 6 milioane de români îşi caută de lucru în afara ţării. Toţi românii aveau locuinţe, azi sînt datori pe viaţă băncilor străine, scoşi în stradă şi executaţi silit. Atunci se întrerupea curentul electric zilnic, astăzi nu avem bani să-l plătim. Atunci erau cîteva ore de televiziune pe zi, astăzi, sute de posturi TV ne aduc în case violenţă, destrăbălare, circ politic, crime, dezmăţ, sexualitate, pornografie, homosexualitate, care tulbură minţile copiilor şi îndeamnă la sex de la vîrste fragede, ducînd la angoase, la frustrări, sinucideri şi conflicte interioare cu sinele. Despre ce economie vorbeşte astăzi guvernul? Coloşii industriali, care decenii la rînd au asigurat producţia internă şi exporturile ţării noastre, au fost bombardaţi.

Nu sînt bani pentru salariile medicilor, se desfiinţează şcoli şi spitale, sănătatea e la mîna grupurilor farmaceutice care condiţionează numirea factorilor de conducere şi politica instituţiilor de sănătate. „Regimul socialist investea cam 30% din PIB în cercetare-dezvoltare, tehnică militară (tancuri), aerospaţială (avioane inclusiv supersonice), agricultură, infrastructură (căi ferate, drumuri şi poduri la sate, canale şi sisteme de irigaţii, baraje, canalizări)”. Ce a adus, aşadar „revoluţia”, pardon, lovitura de stat? Libertatea de a merge la căpşuni, libertatea sclaviei pe pămînt românesc şi dispreţul Occidentului. O ţară primită cadou în 1990, fără un leu datorie externă şi cu destui bani cash (a se înţelege lichiditate B.R.C.E.), a fost sufocată de datorii pentru generaţii de-a rîndul. Imediat după lovitura de stat, Petre Roman, premier pe atunci, a anunţat că industria ţării este un morman de fiare vechi”, o minciună colosală, care a dat startul jafului, aflat şi azi în desfăşurare.

Aşadar, de ce a fost asasinat Nicoale Ceauşescu? Pentru că a condamnat invazia U.R.S.S. în Cehoslovacia în 1968; pentru că a construit Casa Poporului, a doua clădire ca mărime în lume după Pentagon; pentru că România era al patrulea exportator de armament din Europa; pentru că a construit metroul din Bucureşti, Centrala atomică de la Cernavodă, canalul Dunăre-Maria Neagră; pentru că în primăvara anului 1989 România achitase toate datoriile externe în valoare de peste 18 miliarde de dolari; pentru că acumulase depozite de aur în Banca Naţională (volatilizate astăzi şi trimise în excursie, peste hotare); pentru că a interzis avortul şi a încurajat natalitatea, aducînd populaţia la peste 22.000.000, pentru că nu a avut conturi în străinătate cum au pretins neobolşevicii; pentru că a construit peste patru milioane de apartamente; pentru că producţia de oţel a ţării era de 8% din producţia mondială, iar în funcţie de acest lucru România putea modifica oricînd preţul oţelului la bursă; pentru că a construit peste 10.000 de şcoli, universităţi şi grădiniţe, aproape 100 de hidrocentrale; pentru că România avea una din cele mai dezvoltate reţele de cale ferată din Europa; pentru că, începînd din 1973, Nicolae Ceauşescu a permis înfiinţarea a 48 de societăţi mixte, cu participare de capital occidental în ţară şi străinătate, iar volumul schimburilor comerciale cu Occidentul aproape se dublase: de la 28% în 1965, la 45% în 1974; pentru că între anii 1971-’75, România a înregistrat o rată anuala de creştere de 11,8%, cifră neegalata niciodată în plan european. Pentru toate acestea şi pentru vina de a nu fi fost un patriot de ocazie, ci unul adevărat, Ceauşescu a fost asasinat cu sînge rece, într-o frenetică grabă, în ziua Sfîntă a Crăciunului. Dacă încerci astăzi să vorbeşti despre Ceauşescu eşti imediat catalogat drept comunist sau nostalgic. În cazul meu, nu pot fi acuzată nici de participaţiune la sistem, nici de nostalgie comunistă. Pe vremea asasinilor lui Nicolae Ceauşescu, ajunşi între timp miliardari cu ajutorul americanilor, mă ocupam cu biberonul. Studiaţi documentele de arhivă şi veţi vedea ce-a făcut Ceauşescu cu banii de la F.M.I. şi de la Banca Mondială, şi ce-au făcut aceşti democraţi grăsuni de bătătură, specializaţi în escrocherii financiare la şcolile politice de vară ale partidelor.

Studiaţi documentele! Preşedintele împuşcat de cei cîţiva antiromâni, îndoctrinaţi de „agenturili străine” nu vi se va mai părea atît de sinistru. Ceauşescu a fost cu adevărat un patriot. În afara lichelelor care au prădat statul român după 1989 şi au devenit chiaburi, astăzi, poporul zace în sărăcie, exploatat mişeleşte, de aproape un sfert de veac. Zidul de la Tîrgovişte e prea mic pentru aceste haite de politicieni care au subminat şi ruinat România postdecembristă!
footer

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 29 Dec 2013, 00:26

Traian Ioan a scris:@ Dacu
Olarul nu are nevoie de martori pentru a dovedi că el a făcut oala, pe când dumnezeul inventat de [...] rasist şi criminal Moise are nevoie de martori. Toţi martorii lui sunt mincinoşi.
[...] Isus
P.S. Ai uitat că eu am venit pe saitul acesta pentru a diminua discrepanţa dintre săraci şi bogaţi.
Toţi aveţi idei fixe care vă blochează şi puţina inteligenţă cu care să mai creaţi câte ceva util oamenilor.
Ce aţi eliminat dv. dl Abel Cavaşi, sunt adevăruri care nu vă convin şi nu le puteţi contesta.
Spunând despre un om că este evreu nu înseamnă antisemitism. Caracteristicile evreilor nu le puteţi corecta prin ştergere!

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 29 Dec 2013, 00:35

Iar nea Traiane postezi articole interzise, chiar daca nu esti autorul.  Incearca sa zici asta la dumneata in USA, sa vezi ce patesti.
Acum 2000 de ani Imparatul Traian l-a omorat pe Sfantul Ioan (de fapt alt Imparat, nu conteaza)..  Romanii omorau cu sutele de mii pe evrei si egipteni si multe alte popoare.  A fost omorat si Sf. Petru. Romanii au omorat toti barbatii din Dacia.  A zis cineva atunci ceva ?  Mai zice azi cineva ceva ?  Nici o istorie nu are voie sa spuna adevarul acesta.  Este Dreptul Roman al invingatorilor sa ucida si sa scrie istoria.
Adevarul si Dreptatea se cuceresc numai cu sabia. Dupa cucerire se impune minciuna.
Intre noi fie vorba, cam toti pamantenii suntem urmasii unor asasini, strabunii nostri.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 29 Dec 2013, 00:52

gafiteanu a scris:Iar nea Traiane postezi articole interzise, chiar daca nu esti autorul.  Incearca sa zici asta la dumneata in USA, sa vezi ce patesti.
Ca să-l zic la mine în SUA trebuie să-l am tradus în engleză.
Aici în SUA le-am spus celor din Guvern, cu care am avut contacte, câte ceva tradus cu Google. S-au dovedit laşi. Nu m-au chemat la judecată pentru Federal offense. Ştiau că sunt vinovaţi!
Pe forumul celălalt ai să găseşti intervenţiile mele la Guvernul SUA.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 29 Dec 2013, 00:59

In USA nu se mai judeca faptele foarte grave, se aplica pedeapsa capitala si gata. Pesemne ca sunt prea ocupati cu altii.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 29 Dec 2013, 11:21

Nu spuneti aici nici noutati nici descoperiri. Dar ar trebui specificat
ce fel de forum este acesta. De cercetare a ticalosiilor, nedreptatilor,
crimelor, frustrarilor? Nu ar fi cazul sa mai deschidem unul?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11203
Puncte : 43928
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 29 Dec 2013, 11:40

Este doar o sectiune a forumului, o sectiune dedicata cercetarii stiintifice a problemelor sociale si politice.
Inclusiv descoperirea sau inventarea solutiilor ce rezolva aceste probleme.
Pentru domeniul cercetarii stiintifice din fizica sau chimie sau tehnica sau istorie sau biologie, sau de altele, de exemplu agricultura, exista alte topice.
Forumul e de cercetare amatoriceasca, asa la general. Venim si noi cu propuneri si solutii pentru o noua revolutie, o noua rasturnare in viitor.
Sa se stie ca am fost odata ilegalisti, ca am luptat in clandestinitate. Poate maine noi vom ajunge la putere si-i vom exploata pe baietii destepti de azi.
De exemplu chiar domnu Traian Ioan din California a cercetat si a gasit cauza tuturor relelor, in conceptia domniei sale.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 29 Dec 2013, 12:06

In conceptia lui Traian Ioan, "Doar evreii sunt de vina", dar in conceptia mea, doar baietii destepti sunt de vina, aveau si in trecut un cantec:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bOSTSmTLo1M
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=qDNrXXdwGGM
Alte cantece dedicate:
Pentru homosexuali, "O fată mai găseşti dar un prieten, nu":
https://www.youtube.com/watch?v=9LVLPaaJQj8
Pentru impotenti,"Te rog, ai rabdare cu mine":
https://www.youtube.com/watch?v=1qZDv5YhR5U

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 30 Dec 2013, 13:00

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Vă dovediţi abil, preastimate domn, ce faceţi gafe.
Gafele dv. folosesc ascunderii adevărului, în general, şi parazitismului social, în particular.
Dacă nu ştiaţi că Biblia, cartea scrisă de evrei pentru evrei, promovează o morală bazată pe credinţă şi [...] (nu se poate una fără alta), pe [...], aflaţi acum la judecata de apoi. (Isaia 28:15)
Băieţii deştepţi de care vorbiţi sunt cei care au adoptat morala biblică. Dv. îi numiţi băieţi deştepţi eu îi numesc [...]. Numai că nu toţi [...]!
Postat, duminică, 29 decembrie 2013, ora, 21:27
Citiri, 234228


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 30 Dec 2013, 13:03, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvinte antisemite.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 30 Dec 2013, 13:03

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Daca traia Ceausescu si urmasul lui (regimul ca idee), azi eram vreo 40 milioane de colorati, tara ar fi fost plina de maternitati, s-ar fi murit de ger la bloc, nu am fi avut calculatoare si internet, nimic la TV.
Umblam in zdente, tot ce producea industria era un rebut, de mancare nu are rost sa zic ce am fi mancat.
Am fi trait cosmarul lui 1984.
Aceeasi baieti destepti de la industrie, secu, comert exterior, etc. ar fi manipulat totul, ar fi trimis totul la export, iar Beau-Beau Traian Basescu nu ar fi avut atata bataie de cap. L-ar fi durut capul doar de la whisky. In tara ar fi venit doar o data pe an.
E in firea romanului sa fie hot, criminal si tradator.  La noi nu se poate altcumva.  La americani se poate, sunt hoti, criminali, dar nu si tradatori.
Oricum, azi Romania este o colonie americana, semi-rusa si un cal troian sub Traian contra Europei Unite.  Acesta era planul ruso-american din 1989.
Alte articole similare din surse straine:
http://www.art-emis.ro/
http://www.art-emis.ro/editoriale/2005-de-ce-a-fost-asasinat-ceausescu.html
http://melidonium.com/2012/07/31/maria-diana-popescu-referendum-gay-fast-si-ceausescu/
http://www.agero-stuttgart.de/REVISTA-AGERO/COMENTARII/Dati-mi%20tara%20inapoi%20de%20MDP.htm
http://www.art-emis.ro/analize/1995-americanii-si-nemtii-nu-se-plac.html
„Era mai bine pe vremea lui Ceauşescu?”
Imbecilă întrebare!
Păi face articolul apologia vremurilor lui Ceauşescu?
Articolul este adresat oamenilor cu minte luminată capabili să judece. Dv. judecaţi cu... burta.
Această întrebare este asemănătoare cu stupida întrebare a [...]: „Există Dumnezeu?”
„E in firea romanului sa fie [...].” Aşa spun [...] despre noi, ei fiind în realitate hoţii, criminalii şi trădătorii. Studiaţi Biblia, morala lor, legea lor supremă.
Într-adevăr, în România de când s-au întors [...], plecaţi din Ţară, pe vremea lui Ceauşescu, nu se mai poate fără hoţie, crimă şi trădare.
Reţineţi ce vă spun: Sunteţi prea proşti ca să mă puteţi judeca. Dovada incapacităţii de a judeca sunt toate ştersărurile administratorului ale postărilor mele.
Postat, luni, 30 decembrie 2013, ora, 12:55
Citiri, 234297


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 30 Dec 2013, 13:05, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 30 Dec 2013, 14:18

Traian Ioan a scris: Reţineţi ce vă spun: Sunteţi prea proşti ca să mă puteţi judeca.
E o vorba: stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur, prind curaj.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 30 Dec 2013, 21:26

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Traian Ioan a scris: Reţineţi ce vă spun: Sunteţi prea proşti ca să mă puteţi judeca.  
E o vorba: stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur, prind curaj.
Prinzi curajul prostului!
Nu te bucura pentru că, toţi proştii care se cred deştepţi vor pieri, împreună cu imbecilii care ne conduc dar nu se pot deştepta. Ştergând antisemitismele şi lăsând antiromânismele îţi arăţi imbecilitatea discriminatorie.
http://dpss.lacounty.gov/dpss/civilrights/pdfs/forms/PA607English.pdf
Pari mai puţin prost decât alţii de pe acest sait. Poate înţelegi ceva fără să-ţi explic pentru a mă face  crezut.
Când ai spus în scris: E in firea romanului sa fie hot, criminal si tradator. m-ai ambiţionat să vă arăt că voi, [...], sunteţi tădători.
În [...] preşedintele legumă este trădător cumpărat de [...] imbecili, hoţi şi criminali care conduc Ţara.
Până acum, atât!
Postat, luni, 30 decembrie 2013, ora, 21:17
Citiri, 234350


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 30 Dec 2013, 22:16, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 30 Dec 2013, 22:02

Eu deţin secretul salvării tuturor Oamenilor!

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 30 Dec 2013, 23:31

Eu insa detin secretul pieririi tuturor Oamenilor. (Oamenii nu suporta ADEVARUL).
Facem fifti/fifti ?

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 31 Dec 2013, 21:53

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Invatatorule, a invata inseamna a memora si a crede.
Ee..., aici e marea greşală a voastră, [...] a celor care vă credeţi aleşi să conduceţi lumea, a celor care credeţi că sunteţi înţelepţi dar, care nu aveţi pic de înţelepciune cerându-le celorlalţi să vă creadă.
Când v-am spus, scriindu-vă: „Numai [...] sunt vinovaţi de toate relele din lume!” în loc să vă puneţi întrebarea, „de ce spune prostu’ ăsta, aşa?” m-aţi categorisit [...] şi mi-aţi şters rândurile, gândurile.
Voi [...] mergeţi din greşală în greşală spre „victoria” finală!
Nu ştergeţi!
Eu am venit pe saitul vostru din iubire, nu pentru a mă da mai mare decât voi. Că voi, [...] sunteţi mici, nu-i vina mea şi cu atât mai mult nu-i vina Tatălui Ceresc, Sântio.
Tuturor [...], de care a îngrijit cea care s-a născut în ziua de 17 septembrie (dar nu în anul 1787) le-am spus înainte ca nevasta mea să înceapă a avea grijă de ei: „Iubirea nu poate fi cumpărată!”
Toţi [...] s-au dovedit incapabili să judece furându-i valoarea, iubirea, până în clipa în care au murit.
Nu vă spun mai mult că-i dureros şi pentru voi şi pentru mine.
Nu uitaţi.Iubirea nu poate fi cumpărată!
Nu uitaţi: Fericirea nu o găseşti trăind în mijlocul celor pe care-i furi şi le doreşti moartea!” „Nu poţi fi fericit printre oameni care nu te iubesc!”  
Postat, marţi, 31 decembrie 2013, ora, 21:31
Citiri, 234463


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 01 Ian 2014, 01:09, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 31 Dec 2013, 22:07

Traian Ioan a scris:  nu-i vina Tatălui Ceresc, Sântio.
Tuturor evreilor, de care a îngrijit cea care s-a născut în ziua de 17 septembrie (dar nu în anul 1787) le-am spus înainte ca nevasta mea să înceapă a avea grijă de ei: „Iubirea nu poate fi cumpărată!”
Nea Traiane, lasa astea, ca vine anul nou si la matale peste vreo 12 ore. Unde te uiti, vezi numai evrei, pana ce si nevasta matale ii ingrijea medical banuiesc, dar nu avea nimic cu ei.  Sunt si mari finantisti, si mari actori, au si ei femei foarte frumoase si culmea, brunete destepte.
Mai bine ai milita sa-si schimbe si evreii si chinezii sau altii Anul Nou. Sau noi sa ne dam dupa ei.
Vezi ca exista probleme mult mai grave cu evreii, deoarece ei cred orbeste ca facerea lumii a avut loc acum vreo 5000 de ani.
Mai cred si in Potop.
Va dorim "Multa Sanatate !" si "La multi ani !" in liniste, nu in zbucium.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 31 Dec 2013, 22:32

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Eu insa detin secretul pieririi tuturor Oamenilor. (Oamenii nu suporta ADEVARUL).
Facem fifti/fifti ?
Săracul de tine.
Nu te dezminţi de fraţii tăi, de naţia ta.
Adevărul nu se negociază!
Oamenii nu suportă ADEVĂRUL?!
Asta o credeţi voi care vă consireraţi înţelepţi şi vă impuneţi credinţele ca fiind adevăruri.
Toţi Oamenii vor să ştie Adevărul şi numai Adevăruri.
Numai „adevărurile” istorice sunt incerte. Adevărul existenţei Creatorului este dovedit de însăşi creaţia Sa.
Postat, marţi, 31 decembrie 2013, ora, 22:25
Citiri, 234472
P.S. La mesajul tău pe care l-ai postat în timp ce-l redactam pe acesta, îţi răspund după ce mă întorc de la plimbarea mea zilnică de 6 mile.
Vă doresc la toţi iubire în noul an care vine.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11914
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 31 Dec 2013, 23:45

Traian Ioan a scris: Oamenii vor să ştie Adevărul şi numai Adevăruri.
..... Adevărul existenţei Creatorului este dovedit de însăşi creaţia Sa. .
Nu ne indoim de creatia Creatorului, a Tatălui Ceresc, Sântio sau Sant Io.
Am dori sa stim si noi cand Sântio a creat Lumea, acum cat timp.  Ceva detalii nu strica. Ce procedee fizico-chimice, etc. Vedeti Dv., unii sunt foarte curiosi si dornici sa cunoasca ADEVARUL.
Tocmai comentam aceste lucruri cu un mare grup de adepti ai Creatiei. Ei nu stiu insa cui sa i se mai inchine, cui sa-i multumeasca.
Le-am spus: Creatorul Lumii Sânt Io.
Si atunci toti s-au inchinat in fatza mea.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35473
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 7 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum