Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 17:06

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 14:53

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 14:38

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 10:24

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
CAdi (11941)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
eugen (3791)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Pacalici
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
meteor
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
gafiteanu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
scanteitudorel
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Bordan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 19 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 19 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Din concepţia lui Traian Ioan

+8
eugen
meteor
Bordan
virgil
CAdi
gafiteanu
curiosul
Traian Ioan
12 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 23 Noi 2013, 16:29

Rezumarea primului mesaj :

Provine din topicul „Despre abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.


curiosul a scris:
Deși susții prin anumite locuri că cel ce crede că deține adevărul se înșeală, din ansamblul modului tău de exprimare reiese faptul că ești convins de un anumit adevăr.
Da! Sunt convins de existenţa unui Creator inteligent al planetei noastre împreună cu tot ce există sub soare. Dumnezeii, totemurile, sunt invenţii ale unor minţi primitive.
Greşesc? Eu ştiu că nu mă înşel; cu toate acestea nu cer nimănui să mă creadă ca pe sfinţii (nu-i antisemitism ci realitate) Moise, Isus şi Mahomed. Din contră vă cer să mă judecaţi nu să mă apreciaţi.
curiosul a scris:
Din ceea ce tot tu afirmi, înseamnă că și tu te înșeli cu siguranță.
Fireşte pe forummcrestin.com am fost judecat şi mi-am recunoscut greşelile, corectându-mi raţionamentul, judecata.
curiosul a scris:
Mai mult, și pentru că ești nou pe forum, ar trebui să ți se spună că au fost deja recidive pe forum unde discuțiile pe teme religioase au degenerat în conflicte.
Dv. nu ştiţi ce este religia! Ca să aflaţi vă duceţi la DEX-ul întocmit de unii ca Alexandru Graur care ne-au schilodit limba. Definiţia corectă a religiei este: O credinţă impusă prostimii, turmei, de către nişte impostori profitori, ca fiind adevăr.
Sau o definiţie mai bună, din Biblie: Cine este acela care să fi făcut un dumnezeu sau să fi turnat un idol şi să nu fi tras un folos din el?
Dacă îl întreb de dl. Abel: "Aţi auzit de Cain?", înseamnă că fac religie şi mă abat de la subiectul discutat?
curiosul a scris:
Așa că puțină atenție asupra ideilor pe care vrei să le transmiți, sau poate chiar să le impui într-o formă mai subtilă.
Repet! Eu scriu numai ceea ce ştiu, fără să cer cuiva să mă creadă! Şi d-tale îţi cer să mă judeci. De ce n-o faci?
curiosul a scris:
La general vorbind, se pare că cei de aici au gândirea dirijată pe puncte de vedere raționale, realiste, iar punctele de vedere spirituale, mistice, nu sunt agreate întrutotul, deși administratorul ne lasă dreptul la libera exprimare, poate pentru simplul fapt că aceste opinii spirituale sunt greu de verificat.
După mintea d-tale şi a lor, punctele lor de vedere sunt "raţionale, realiste". După mintea mea, de prost, cu care judec aceste puncte de vedere sunt puţin greşite şi fără o logică fermă, corectă.
curiosul a scris:
Se pare totuși, făcând o paralelă la toți ceilalți care susțin aceste opinii, că există chiar și o tendință de impunere a lor, mai mult sau mai puțin directă.

Ar mai trebui să reții și faptul că pe acest forum, oricine încearcă să impună vreo idee are parte de multe atacuri din partea celorlalți, așa cum ți s-a întâmplat și ție de altfel.
Repet: eu nu impun, nu cer, nimănui să mă creadă!
curiosul a scris:
Ai foarte multe caracteristici comune, la nivelul modului de exprimare, cu Amot și/sau Dacu.
Sunteți prieteni ?
Am multe caracteristici comune oamenilor, în general, nu numai comune cunoscuţilor d-tale, Amot şi Dacu.
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Am încercat să fiu prieten şi cu George Pruteanu, să-i fie iertate păcatele. Am încercat şi cu Pavel Coruţ care vrea să desfiinţeze Biblia, (ştiaţi că Vechiul Testament este Legea de bază, Constituţia evreilor?) şi cu Ion Coja, care a scris o Constituţie Creştină, Marian Grozavu şi mulţi alţii cărora am vrut să le arăt greşelile din dorinţa de a-i ajuta spre binele nostru, al tuturor oamenilor.
Eu judec pentru a corecta; voi, toţi judecaţi pentru a condamna!
Eu îi judec pe evrei pentru binele lor şi-al întregii omeniri. Cain l-a judecat pe Abel şi l-a omorât. Eu vreau să-l corectez pe Abel Cavaşi iar el, Abel, vrea să mă omoare, este adevărat, nu cum a făcut-o fratele lui, Cain, ci doar să mă elimine din viaţa lui.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 23 Noi 2013, 21:38, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos


Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 19 Dec 2013, 10:03

Dacu a scris:Bogaţi şi săraci vor fi mereu pe Terra
Permite-mi să mă îndoiesc de acest lucru. Eu cred că peste 500 de ani se va spune despre secolul 21 (aşa cum spunem noi astăzi despre sclavagismul din Evul Mediu) că a fost un secol în care încă era valabil „sclavagismul financiar”.

Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Numarul mesajelor : 7942
Data de inscriere : 28/02/2008

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 19 Dec 2013, 10:19

Peste 500 de ani doar Sântio va fi stapanul poporului ales, singurul care va mai ramane pe Pamant.
Cat despre faptul ca "avion" deriva din cuvantul latin avi, stim si noi.
Aeroportul Otopeni se mai cheama si "Avicola Otopeni". Deoarece gainile (orataniile) satenilor dinprejur mai zboara peste gard.  Mare pericol cu pasarile astea din carne, care nu inteleg ca pasarile din aluminiu sunt mai tari decat ele. Intra in reactoare si ies gata rumenite.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Joi 19 Dec 2013, 10:22

Abel Cavaşi a scris:Permite-mi să mă îndoiesc de acest lucru. Eu cred că peste 500 de ani se va spune despre secolul 21 (aşa cum spunem noi astăzi despre sclavagismul din Evul Mediu) că a fost un secol în care încă era valabil „sclavagismul financiar”.
Indiferent cât de avansată va fi tehnologia peste 500 de ani şi chiar peste 500.000 de ani şi oriunde vor mai fi oamenii în univers,vor fi mereu oameni bogaţi şi oameni săraci,vor fi oameni stăpâni şi oameni stăpâniţi.Să dea Dumnezeu Tatăl Ceresc să nu fim stăpâniţi de nişte extratereştri si să ne trateze ca pe nişte sclavi aşa cum a fost pe vremea sclavagismului şi Evului Mediu de pe Terra.AMIN!Acum pe Terra eu cred că este o formă de sclavagism modern.  Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Joi 19 Dec 2013, 11:01

Vor fi oameni stăpâni peste alţii, dar numai datorită competenţei, nu şi datorită incompetenţei. Un asemenea „sclavagism” va fi chiar dorit. Mie mi-ar plăcea să fiu subordonat unor oameni mult mai deştepţi decât mine, despre care să ştiu că îmi vor binele meu şi al omenirii.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 19 Dec 2013, 11:51

Sântio Scientificus Pontificus acum creaza viitoarea specie care va stapani Pamantul.  Vor fi toti niste ROBOTICUS.  Dar specializati. Vor fi roboti bogati si roboti saraci si in continuare. Robotii Evrei vor conduce lumea in continuare, vor fi numai ei Bancherii si in Senatul tuturor tarilor.  Toti presedintii vor fi desigur roboti evrei.  Insa Soldatii programati vor putea sa fie din orice alta natie. ROBOCOP deja exista. Si hotii vor fi inlocuiti de roboti hoti, cu o dexteritate demna de un mare pianist.
Alta lume va trai pe Pamantul robotizat.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 20 Dec 2013, 19:00

Abel Cavaşi a scris:
Traian Ioan a scris:

Speriindu-vă de...
Nu din frică facem aceste demersuri, ci din dorinţa de a respecta o lege (Constituţia României, de exemplu), care interzice mesajele rasiste. Dacă mai vrei să rămâi pe forum, va trebui să începi să iei măsuri pentru a înţelege situaţia în care mă pui.
Nu este adevărat!
Abel Cavaşi a scris:
Vor fi oameni stăpâni peste alţii, dar numai datorită competenţei, nu şi datorită incompetenţei. Un asemenea „sclavagism” va fi chiar dorit. Mie mi-ar plăcea să fiu subordonat unor oameni mult mai deştepţi decât mine, despre care să ştiu că îmi vor binele meu şi al omenirii.
E, aici este greşala!
Toţi suntem proşti numai că unii sunt atât de proşti că se simt jigniţi, înjosiţi de alţii pe care-i consideră incompetenţi.
Când mă întorc de la treabă vă explic mai mult.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 21 Dec 2013, 00:41

Mesaj antisemit


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 21 Dec 2013, 07:47, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de curiosul Sam 21 Dec 2013, 00:50

La cât de mult ți-s dragi evreii, mă bucur că nu ai o putere de decizie mare, altfel am fi avut un al doilea Hitler.
Ce-aveți fraților cu evreii ăștia ?
Nu-s și ei tot oameni ?

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6652
Puncte : 40568
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 21 Dec 2013, 07:14

Mesaj antisemit


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 21 Dec 2013, 07:49, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 21 Dec 2013, 22:56

Mesaj antisemit.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Dum 22 Dec 2013, 08:00, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 22 Dec 2013, 12:14

Traian Ioan a scris:Mesaj antisemit.
Iti convine sa editezi atatea texte si sa vezi ce vad eu? Nu intelegi
ca nu sunt de vina cei ce isi urmaresc interesele ci cei ce nu se apara?
Ca a-i jumului pe prosti este o expresie a selectiei naturale?
Oricum peste 50 de ani pe acest teritoriu va fi o tara numita
Rromania, asa ca nu te mai agita!
P.S. Nu am scris asta ca sa te mobilizezi in alta directie. Nu ai si
alte subiecte preferate daca tot simti nevoia sa te exteriorizezi?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 22 Dec 2013, 21:12

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Domule virgil,
faceţi nişte greşeli în descrierile dv. „ştiinţifice”. Nu vi le spun pentru că eu nu am venit pe saitul acesta să vă critic, să vă judec înţelepciunea. Nu am venit să dau înţelepţii de ruşine. (Ieremia 8:9)
Eu venisem pentru a „aboli” discrepanţa dintre săraci şi bogaţi împreună cu dv.
M-am înşelat! Nu sunteţi dv. cei pe care să-i judec şi care, la rândul lor, să mă judece (Matei 7:1, 2). Dv., toţi, sunteţi nişte bieţi credincioşi, lipsiţi de logică, de judecată.
Cel care este fond-dator al acestui sait este o biată slugă la un administrator necunoscut şi este mai prost decât proştii primordiali care au cucerit şi „civilizat” lumea cu cortul.
Constituţia pe care doreşte să o respecte datornicul Abel Cavaşi, nu este bună nici măcar de [expresie vulgară]. A fost întocmită de [rasism] în mijlocul căruia au găsit, întotdeauna, ospitalitate.
Nu sunteţi capabili să mă judecaţi, aşa cum fac eu pentru a corecta; voi condamnaţi fără judecată. [aiurea]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Dum 22 Dec 2013, 22:57, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 22 Dec 2013, 23:21

Domnule Abel Cavaşi,
profit că eşti pe sait să-ţi spun că dai dovadă de prostie crasă; eşti incapabil să judeci la fel ca la primele noastre discuţii cu privire la probabilitatea fixării telescopului într-un punct al cerului în care a avut loc formarea unei stele.
Eşti incapabil să judeci!
Condamni, declari antisemit pe cineva fără să-l judeci doar pentru că-ţi cere unul sau altul.
Încearcă să nu fii laş [expresie antisemită].
Vino la judecată nu te mai ascunde în spatele prostiei [...].
Eu am o experienţă de viată printre "înţelepţii" [...] din America. Poţi înţelege lucrul ăsta?


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Dum 22 Dec 2013, 23:26, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 22 Dec 2013, 23:24

Prin definiţie, antisemit este cel care vorbeşte urât la adresa evreilor. Aşadar, eşti antisemit. Te-am rugat să termini cu atitudinea asta inumană. Aştept să-ţi revii.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 22 Dec 2013, 23:34

Abel Cavaşi a scris:Prin definiţie, antisemit este cel care vorbeşte urât la adresa evreilor. Aşadar, eşti antisemit. Te-am rugat să termini cu atitudinea asta inumană. Aştept să-ţi revii.
Şi eu aştept să-ţi revi, dom-le fond-dator, la judecată.
Nu am nimic nici cu Românii proşti nici cu ceilalţi proşti de alte naţionalităţi. Toţi suntem proşti. Nu eşti d-ta sau vreun alt individ mai puţin prost decât mine, atâta timp cât nu eşti capabil să mă judeci.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 22 Dec 2013, 23:36

Uau! lol! 
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 22 Dec 2013, 23:46

Abel Cavaşi a scris:Uau! lol! 
"Inteligentă" replică!

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 22 Dec 2013, 23:47

Echivalentă replicii tale anterioare.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7942
Puncte : 33916
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 23 Dec 2013, 08:44

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Abel Cavaşi a scris:
Echivalentă replicii tale anterioare.
Nu văd echivalenţa de care vorbiţi dv. dar nu are importanţă. Multe lucruri nu văd eu dar nici nu am pretenţia că sunt înţelept, cum au alţii.
Dv. aţi uitat pentru ce am venit eu pe acest sait!?
Aţi uitat pentru că nu aţi acceptat să fiţi contrat, nu aţi acceptat să vi se demonstreze că soluţia dv. propusă pentru abolirea discrepanţei dintre ăi săraci şi ăi bogaţi nu se poate face printr-o lege, adică prin dictatură.
Orice lege umană, orice lege socială înseamnă dictatură. Uitaţi-vă la Biblie ce paraziţi a generat de-a lungul a mii de ani şi încă mai generează.
Prin legi sociale apar paraziţii de tot felul.
Dacă ai o minte cu care să judeci, nu să iei măsuri discreţionare, arată-mi ce este greşit în ce-ţi scriu acum în această postare şi, dacă vrei, în oricare altă postare de-a mea.
Nu-ţi explic nici ţie nici unui „înţelept” pentru că nu vreau să vă fac să mă credeţi (repet mereu pentru că nu ţineţi minte ce vă scriu şi nici nu recitiţi)
Postat, duminică, 22 decembrie 2013, ora, 08:39
Citiri, 233482

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Lun 23 Dec 2013, 11:29

Traian Ioan a scris:Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Domule virgil,
faceţi nişte greşeli în descrierile dv. „ştiinţifice”.
Nu cred ca eram eu destinatarul, dar mi-ai produs un subiect de
cercetare. Mai intai de unde ai scos motoul acela categoric?
A spus cineva asta, sau Traian Ioan? Ei bine, eu spun ca
"Alternativa la religii este cunoasterea" si nu cred ca este
ultima varianta! Cine iti da tie voie sa-i consideri si pe adevaratii
credinciosi de orice religie, niste mincinosi? Considerând ca in
mod natural alternativa la adevar este minciuna. Chiar daca nu
este 100% asa, in directia aceasta se indreapta ideea ta.
Mai scriu odata ca sa intelegi, ca ma refer la adevaratii credinciosi,
si nu la credinciosii nostri de imagine si păstorii lor lacomi.
Daca mai exista cumva aceasta specie, printre crestini sau de alte
religii, aceia eu ii admir. Ca unul care nu poate crede, nu ca unul
care nu vrea, dar in realitate tot se teme de ceva. Dar eu stiu ca
un credincios, trece mai usor prin viata si iese mai usor. Deci este
avantajat, se simte ajutat si este indemnat spre bine. E important!
Prin urmare, stimabile spune-ne si noua, ca tot citezi mereu din
biblie, tu in ce crezi, si pe cine reprezinti aici? Asta fiindca tocmai
l-ai luat asa pe Abel.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Lun 23 Dec 2013, 17:24

Traian Ioan a scris:Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Abel Cavaşi a scris:
Echivalentă replicii tale anterioare.
Nu văd echivalenţa de care vorbiţi dv. dar nu are importanţă. Multe lucruri nu văd eu dar nici nu am pretenţia că sunt înţelept, cum au alţii.
Dv. aţi uitat pentru ce am venit eu pe acest sait!?
Aţi uitat pentru că nu aţi acceptat să fiţi contrat, nu aţi acceptat să vi se demonstreze că soluţia dv. propusă pentru abolirea discrepanţei dintre ăi săraci şi ăi bogaţi nu se poate face printr-o lege, adică prin dictatură.
Orice lege umană, orice lege socială înseamnă dictatură. Uitaţi-vă la Biblie ce paraziţi a generat de-a lungul a mii de ani şi încă mai generează.
Prin legi sociale apar paraziţii de tot felul.
Dacă ai o minte cu care să judeci, nu să iei măsuri discreţionare, arată-mi ce este greşit în ce-ţi scriu acum în această postare şi, dacă vrei, în oricare altă postare de-a mea.
Nu-ţi explic nici ţie nici unui „înţelept” pentru că nu vreau să vă fac să mă credeţi (repet mereu pentru că nu ţineţi minte ce vă scriu şi nici nu recitiţi)
Postat, duminică, 22 decembrie 2013, ora, 08:39
Citiri, 233482
Trăienel,şezi cuminte stimabile!
Legile umane sunt absolut necesare,partea proastă este că nu se aplică aceste legi,tuturor oamenilor la fel,pentru aceiaşi greşeală.Vrei să spui că ar trebui să nu fie nicio lege umană?Eşti de-acord să fie legea junglei?Aşa ceva este inadmisibil!sântio al tău ce zice şi ce porunci a dat el si cărui popor a dat?????
Trăienel bea nişte ceaiuri calmante şi fă tot posibilu să dormi între orele 10 seara şi 8 dimineaţa ca să nu mai ai tot felul de idei teroriste.A nu şti nimic nu înseamnă să fii prost,aşa că roagă-te lui Dumnezeu Tatăl Ceresc şi nu la dumnezei falşi........Toate sunt cu voia lui Dumnezeu Tatăl Ceresc şi dacă ai să spui Rugăciunea Domnească şi apoi ai să-i ceri lui Dumnezeu Tatăl Ceresc să-ţi arate calea ai să vezi că alta este calea cea adevărată şi nu calea mincinoasă a acelui sântio.....Ai grijă ca atunci când ceri lui Dumnezeu Tatăl Ceresc să-ţi arate calea cea adevărată să fie ca şi când ţi-a şi arătat-o altfel nu ai să vezi calea adevărată! study 
Dumnezeul Yahwe nu a dictat,El a cuvântat căci prin cuvânt a făcut universul şi deci şi pe oameni.
Cum arată aşa zisul tău dumnezeu sântio???? Question  Idea 

Ce anume nu ai înţeles din biblie????  Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 23 Dec 2013, 23:24

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
virgil_48 a scris:
Traian Ioan a scris:Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Domule virgil,
faceţi nişte greşeli în descrierile dv. „ştiinţifice”.
Nu cred ca eram eu destinatarul, dar mi-ai produs un subiect de cercetare. Mai intai de unde ai scos motoul acela categoric?
A spus cineva asta, sau Traian Ioan?
Ei bine, eu spun ca "Alternativa la religii este cunoasterea" si nu cred ca este ultima varianta! Cine iti da tie voie sa-i consideri si pe adevaratii credinciosi de orice religie, niste mincinosi?
Considerând ca in mod natural alternativa la adevar este minciuna. Chiar daca nu este 100% asa, in directia aceasta se indreapta ideea ta.
Mai scriu odata ca sa intelegi, ca ma refer la adevaratii credinciosi, si nu la credinciosii nostri de imagine si păstorii lor lacomi.
Daca mai exista cumva aceasta specie, printre crestini sau de alte religii, aceia eu ii admir. Ca unul care nu poate crede, nu ca unul care nu vrea, dar in realitate tot se teme de ceva. Dar eu stiu ca un credincios, trece mai usor prin viata si iese mai usor. Deci este avantajat, se simte ajutat si este indemnat spre bine. E important!
Prin urmare, stimabile spune-ne si noua, ca tot citezi mereu din biblie, tu in ce crezi, si pe cine reprezinti aici? Asta fiindca tocmai l-ai luat asa pe Abel.
În primul rând trebuie să-ţi spun că nu-mi plac avocaţii; ei fiind un fel de paraziţi ai societăţii. În al doilea rând intervenind în apărarea lui Abel îi scoţi în evidenţă, fără să vrei, incapacitatea sa de a judeca şi a-şi apăra singur cauza.
Motoul, la care vă referiţi, este produsul minţii mele în urma unei judecăţi de lungă durată; judecată făcută cu scopul găsirii unei alternative la toate religiile stupide care domină lumea.
Cine spune: „Alternativa la religii este cunoaşterea”, greşeşte! Ce cunosc oamenii din cărţi sau din discuţii, adică cunoaşterea, nu este întotdeauna şi în totalitate adevăr. Spun fără teama de a greşi că de foarte multe ori „cunoştinţele” din cărţi sunt neadevăruri. Iar când aceste „cunoştinţe” sunt impuse oamenilor ca adevăr ele devin minciună, devin religii cu care oamenii sunt exploataţi, sunt prostiţi de către imbecilii care se cred deştepţi, se cred aleşi de dumnezei.  
Dv. faceţi o eroare colosală, din lipsă de judecată, de gândire, de logică, de raţiune, confundând  un neadevăr cu o minciună.
Între neadevăr şi minciună este o diferenţă foarte mare. Un neadevăr este simplă şi nevinovată neştiinţă, nevinovată prostie; pe când o minciună este un neadevăr spus şi susţinut ca adevăr cu un scop foarte bine urmărit de către mincinos sau mincinoşi. În subsidiar vă spun: Democraţia este procedeul de transformare a neadevărului în adevăr temporar, pentru scurt timp!
Citez mereu din Biblie pentru proştii care n-au deschis-o niciodată, aşa cum nici eu nu o deschisesem până am descoperit că există un Creator al Pământului şi a tot ce este sub soare. Ajungând la concluzia de 100% a existenţei Creatorului, am raţionat, am judecat astfel: Dacă acest Creator a fost capabil să întocmească această minune de planetă perfectă, cu siguranţă în Cartea scrisă de evrei pentru evrei cu care ei să domine lumea, neamurile, există dovezi introduse de El, cu privire la existenţa Sa, fără ca scriitori biblici să realizeze care este Adevărul.
La întrebarea dv. maliţioasă: „tu in ce crezi, si pe cine reprezinti aici?” vă răspund, că despre credinţele mele nu vorbesc niciodată. Credinţele sunt numai ale mele şi nu trebuie împărtăşite nimănui înainte de a fi cercetate şi stabilite dacă sumt adevăr sau neadevăr.
Am crezut în izbânda adevărului; acum ştiu că adevărul despre Sântio, Creatorul, va izbândi prin oameni ca mine care-I suntem robi fideli! Pe mine nu mă interesează slava mea ci numai slava Celui care merită slăvit, numai slava Creatorului
Eu Îl reprezint, aici şi nu numai aici, pe Sântio, Creatorul Planetei Pământ care nu are nevoie de martori, aşa cum au nevoie dumnezeii inventaţi de oameni. Dovada existenţei Creatorului Sântio este însăşi creaţia Sa.
Postat, luni, 23 decembrie 2013, ora, 23:05
Citiri, 233526

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 23 Dec 2013, 23:42

@ Dacu.
Nu vă mai irosiţi timpul dându-mi sfaturi! Credinţa dv. este iluzorie.
Eu scriu ce ştiu fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus şi Mahomed. Eu nu vreau să fac o gaşcă, adică o religie sau vreun partid. Sunt deja exagerat de multe găşti de impostori care se cred înţelepţi, aleşi de dumnezeul lor să conducă lumea. Din cauza lipsei de raţiune, mă obligaţi să repet ce am mai scris ne nenumărate ori.
Nu vă mai arătaţi credinţa stupidă ca fiind adevăr. Deveniţi penibili! Şi... mă obligaţi să vă ignor.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de totedati Mar 24 Dec 2013, 02:18

ăsta e un fel de clonă a lui woodycad! la fel aberează aiurea despre credințele iluzorii și cum ne ignoră el noi în timp ce scrie ... și tot scrie ... ignorîndu-ne!

i-am dat un exemplu simplu din biblie ca să priceapă cum o ia langa pe arătură dar văd că e degeaba
 Twisted Evil

Nu vă mai arătaţi credinţa stupidă ca fiind adevăr. Deveniţi penibili! Şi... mă obligaţi să vă ignor.
propun să facem și noi la fel, e chiar mai ridiciol ca papagalul colorat de woodycad! să îl ignorăm tăindu-i macaroana, că oricum dă de lucru degeaba moderatorilor forumului vizavi de aberațiile despre evrei ...

Între neadevăr şi minciună este o diferenţă foarte mare.
sunt tare curios să aflu care o fi deosebirea aia fundamentală ... dar fără exemple cu evrei dacă e în stare!

_________________
linux e gratuit, dar cunoștințele necesare pentru al folosi le acumulezi în timp iar timpul pierdut nu îl poți cumpăra înapoi oricât de mulți bani ai

utilizator linux înregistrat No. 352479
linux counter home page
totedati
totedati
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Adrian-Aurel
Numarul mesajelor : 1396
Puncte : 20895
Data de inscriere : 02/06/2011
Obiective curente : metafizica, filozofia

http://totedati.blogspot.ro/

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 24 Dec 2013, 03:15

Oameni buni, luati va rog o pauza de cateva zile la acest capitol de confruntari fara rost. Nu raspundeti, nu provocati. Din respect.  Reveniti la anu pe baricade.
Sa terminam anul asta in pace.
Chiar si toti Zeii lumii lasa armele si chefuiesc impreuna.
Pace voua !

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Mar 24 Dec 2013, 07:28

Traian Ioan a scris:@ Dacu.
Nu vă mai irosiţi timpul dându-mi sfaturi! Credinţa dv. este iluzorie.
Eu scriu ce ştiu fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus şi Mahomed. Eu nu vreau să fac o gaşcă, adică o religie sau vreun partid. Sunt deja exagerat de multe găşti de impostori care se cred înţelepţi, aleşi de dumnezeul lor să conducă lumea. Din cauza lipsei de raţiune, mă obligaţi să repet ce am mai scris ne nenumărate ori.
Nu vă mai arătaţi credinţa stupidă ca fiind adevăr. Deveniţi penibili! Şi... mă obligaţi să vă ignor.
Trăienel,spune-ne care este scriptura aşa zisului tău dumnezeu sântio!Cum îţi explici tu că sunt atât de mulţi oameni care cred în Yahwe ca fiind Dumnezeu Tatăl Ceresc care a creat prin cuvânt universul?  Idea Idea Idea 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 24 Dec 2013, 08:02

Toţi vă atacaţi când cineva vă arată că sunteţi proşti.
V-am cerut eu să mă credeţi?
Eu vă spun ce ştiu. Vreţi să înţelegeţi? bine, judecaţi!
Nu vreţi să înţelegeţi, fiind în contradicţie cu credinţele voastre, iarăşi bine, rămâneţi sănătoşi în credinţele voastre.
Nu vă uitaţi la voi cum vă ofticaţi de proşti ce sunteţi.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Mar 24 Dec 2013, 08:14

Traian Ioan a scris:Toţi vă atacaţi când cineva vă arată că sunteţi proşti.

Multumim, T.I.! Sarbatori fericite! si tie.
Dumnezeu Sânt Io când se sarbatoreste?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 24 Dec 2013, 08:49

Zeul Creatorul Sânt Io !
Io Sânt Creatorul Zeul !
Sunt al tuturor !
Pace voua !

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 24 Dec 2013, 17:32

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Uitaţi-vă la voi! Recitiţi-vă postările şi analizaţi-vi-le.
Ce părere aveţi despre cei care le-au scris?
Părerea mea, care ştiu cum sunt, nu contează pentru voi, cei care credeţi că sunteţi înţelepţi.
Îşi bat joc [...] de voi. Numai că ei, [...], nu ştiu că-şi bat joc în primul rând de ei.
Tot ce se întâmplă acum în lume este opera lor împrăştiată în lume prin intermediul legii lui dumnezeu, Biblia.
Adevărurile se află numai prin judecată! Niciodată prin mărturii democratice sau măsuri discreţionare.
Aţi înţeles domnilor?
Ai înţeles domnule administrator Abel Cavaşi?
Ai înţeles domnule CAdi? (Ieremia 19:9; Zaharia 11:16)
Postat, marţi, 24 decembrie 2013, ora, 17:27
Citiri, 233575


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mar 24 Dec 2013, 21:13, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat expresii necorespunzătoare.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 24 Dec 2013, 20:38

[...]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mar 24 Dec 2013, 21:14, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 25 Dec 2013, 04:02

[Îţi recomand să nu mai citezi mesajul pe care administratorul l-a şters. Asta dacă mai vrei să poţi accesa forumul.]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Mier 25 Dec 2013, 06:52, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 6 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum