Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de CAdi Astazi la 05:08

» OZN in Romania
Scris de CAdi Ieri la 20:05

» Fotografia astronomica.
Scris de virgil Ieri la 19:32

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Lun 02 Sept 2024, 14:54

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 07:45

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de virgil Mar 27 Aug 2024, 17:55

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Lun 26 Aug 2024, 15:08

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 25 Aug 2024, 23:21

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Dum 25 Aug 2024, 11:27

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Mar 13 Aug 2024, 11:54

» Scrierea dacilor
Scris de CAdi Lun 12 Aug 2024, 19:58

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Sam 10 Aug 2024, 10:01

» Daci nemuritori
Scris de eugen Vin 09 Aug 2024, 22:10

» Suntem indexaţi de motoarele de căutare?
Scris de CAdi Mar 06 Aug 2024, 15:58

» Impulsul elicoidal
Scris de virgil Joi 01 Aug 2024, 21:01

» Constatari
Scris de CAdi Joi 01 Aug 2024, 06:36

» New topic
Scris de ilasus Mier 31 Iul 2024, 20:54

» Globalizarea
Scris de eugen Sam 27 Iul 2024, 12:44

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Lun 22 Iul 2024, 21:37

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de virgil Lun 22 Iul 2024, 18:39

» Masina Timpului
Scris de CAdi Lun 22 Iul 2024, 13:17

» Ce este FOIP?
Scris de Abel Cavaşi Vin 19 Iul 2024, 22:02

» Inertia
Scris de virgil Mier 17 Iul 2024, 11:09

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de CAdi Mar 16 Iul 2024, 05:20

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Lun 15 Iul 2024, 10:17

» Stanley A. Meyer - Hidrogen
Scris de eugen Dum 14 Iul 2024, 20:25

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la eugen în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Unde a ajuns stiinta ?
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


Top postatori
virgil (12369)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (12260)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7952)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6790)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6170)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3910)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 41 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 41 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Din concepţia lui Traian Ioan

+8
eugen
meteor
Bordan
virgil
CAdi
gafiteanu
curiosul
Traian Ioan
12 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 23 Noi 2013, 16:29

Rezumarea primului mesaj :

Provine din topicul „Despre abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.


curiosul a scris:
Deși susții prin anumite locuri că cel ce crede că deține adevărul se înșeală, din ansamblul modului tău de exprimare reiese faptul că ești convins de un anumit adevăr.
Da! Sunt convins de existenţa unui Creator inteligent al planetei noastre împreună cu tot ce există sub soare. Dumnezeii, totemurile, sunt invenţii ale unor minţi primitive.
Greşesc? Eu ştiu că nu mă înşel; cu toate acestea nu cer nimănui să mă creadă ca pe sfinţii (nu-i antisemitism ci realitate) Moise, Isus şi Mahomed. Din contră vă cer să mă judecaţi nu să mă apreciaţi.
curiosul a scris:
Din ceea ce tot tu afirmi, înseamnă că și tu te înșeli cu siguranță.
Fireşte pe forummcrestin.com am fost judecat şi mi-am recunoscut greşelile, corectându-mi raţionamentul, judecata.
curiosul a scris:
Mai mult, și pentru că ești nou pe forum, ar trebui să ți se spună că au fost deja recidive pe forum unde discuțiile pe teme religioase au degenerat în conflicte.
Dv. nu ştiţi ce este religia! Ca să aflaţi vă duceţi la DEX-ul întocmit de unii ca Alexandru Graur care ne-au schilodit limba. Definiţia corectă a religiei este: O credinţă impusă prostimii, turmei, de către nişte impostori profitori, ca fiind adevăr.
Sau o definiţie mai bună, din Biblie: Cine este acela care să fi făcut un dumnezeu sau să fi turnat un idol şi să nu fi tras un folos din el?
Dacă îl întreb de dl. Abel: "Aţi auzit de Cain?", înseamnă că fac religie şi mă abat de la subiectul discutat?
curiosul a scris:
Așa că puțină atenție asupra ideilor pe care vrei să le transmiți, sau poate chiar să le impui într-o formă mai subtilă.
Repet! Eu scriu numai ceea ce ştiu, fără să cer cuiva să mă creadă! Şi d-tale îţi cer să mă judeci. De ce n-o faci?
curiosul a scris:
La general vorbind, se pare că cei de aici au gândirea dirijată pe puncte de vedere raționale, realiste, iar punctele de vedere spirituale, mistice, nu sunt agreate întrutotul, deși administratorul ne lasă dreptul la libera exprimare, poate pentru simplul fapt că aceste opinii spirituale sunt greu de verificat.
După mintea d-tale şi a lor, punctele lor de vedere sunt "raţionale, realiste". După mintea mea, de prost, cu care judec aceste puncte de vedere sunt puţin greşite şi fără o logică fermă, corectă.
curiosul a scris:
Se pare totuși, făcând o paralelă la toți ceilalți care susțin aceste opinii, că există chiar și o tendință de impunere a lor, mai mult sau mai puțin directă.

Ar mai trebui să reții și faptul că pe acest forum, oricine încearcă să impună vreo idee are parte de multe atacuri din partea celorlalți, așa cum ți s-a întâmplat și ție de altfel.
Repet: eu nu impun, nu cer, nimănui să mă creadă!
curiosul a scris:
Ai foarte multe caracteristici comune, la nivelul modului de exprimare, cu Amot și/sau Dacu.
Sunteți prieteni ?
Am multe caracteristici comune oamenilor, în general, nu numai comune cunoscuţilor d-tale, Amot şi Dacu.
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Am încercat să fiu prieten şi cu George Pruteanu, să-i fie iertate păcatele. Am încercat şi cu Pavel Coruţ care vrea să desfiinţeze Biblia, (ştiaţi că Vechiul Testament este Legea de bază, Constituţia evreilor?) şi cu Ion Coja, care a scris o Constituţie Creştină, Marian Grozavu şi mulţi alţii cărora am vrut să le arăt greşelile din dorinţa de a-i ajuta spre binele nostru, al tuturor oamenilor.
Eu judec pentru a corecta; voi, toţi judecaţi pentru a condamna!
Eu îi judec pe evrei pentru binele lor şi-al întregii omeniri. Cain l-a judecat pe Abel şi l-a omorât. Eu vreau să-l corectez pe Abel Cavaşi iar el, Abel, vrea să mă omoare, este adevărat, nu cum a făcut-o fratele lui, Cain, ci doar să mă elimine din viaţa lui.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 23 Noi 2013, 21:38, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos


Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Lun 25 Noi 2013, 20:22

Ce inseamna : Dumnezeu ?!
Ce inseamna : Dumnezeu inteligent ?!
Ce inseamna : Creator ?!
Ce face el acum, cu ce se ocupa ?!
Aici nu esti la servici, ca sa pui intrebari despre ce face cutare, cu ce se ocupa cutare s.a.m.d.
Cand vorbesti despre D-zeu se cade s-o faci cu mai multa smerenie, decat o faci cand dai mana cu directorul tau, sau cu ministrul nu stiu care, pentru ca D-zeu este unic si ocupa un loc special in mintea si inima tuturor oamenilor, exceptie fac numai cei putini crescuti in comunism si indoctrinati precum in China, si poate si pe la noi.
D-zeu inseamna chintesenta tuturor lucrurilor si fiintelor, El se afla in fiecare din noi, si totodata in afara noastra, este greu de imaginat asa o existenta, dar si mai greu sa intelegi ce face, de parca ai vrea sa ti se spuna ca merge la piata sau la biserica. Dar daca vrei sa afli ceva despre D-zeu, mai mult decat afli la biserica, atunci cauta-l cu mintea ta, straduieste-te sa fii demn de aceasta cautare, si atunci poate el se va lasa descoperit.
Nu vreau sa intelegi gresit, eu nu sunt lupul moralist, nu sunt demn sa vorbesc despre D-zeu, dar indraznesc sa atrag atentia asupra celor care vor sa-l cunoasca.

virgil
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 12369
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de meteor Lun 25 Noi 2013, 20:50

Vezi ca si islamistii aceeasi pot sa iti spuna cu Alah al lor.

Acolo insa treaba cum am inteles, e putin alta. Coranul lor ii indreapta sa macelareasca in primul rind pe evrei, apoi pe inca nus' cine.

E o timpenie sa ucizi sau injosesti pe un tigan, evreu, etc. ca e scris in o carte.

Despre omul educat normal, omul cultural, vezi singur pina acum (si pe viitor) ce pareria aveam.

Un om ce respecta religia (crestina si in unele cazuri musulmana) e un cutotul alt om fata de o debilitate de multi care sunt in prezent lipsiti de cultura.

Spre exemplu ideea asta a musulmanilor ca femeia sa ocupe un loc putin mai inferior ca barbatul peste tot, ca femeia sa nu isi arate parti ale corpului, etc. e o idee buna !

Dar despre alte idee, cam stau pe ghinduri.

Ghindestete ce ai face tu daca ai fi evreu sau alt personaj anumit al lor  daca ai fi  in mijlocul musulmanilor !

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2203
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Lun 25 Noi 2013, 23:13

O conserva plantata in America care prin negarea negatiei ne arata ce se intampla
in lume ....(De fapt ne-a atras atentia despre Ion Coja si globalizare,un lucru foarte important...)
Intrebarea este , nu- cine este Traian Ioan?- ci :
Cine sta in spatele lui Traian Ioan si ce cauta el pe acest forum ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12260
Puncte : 58455
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Lun 25 Noi 2013, 23:41

Traian Ioan a scris:
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Domnu Traian Ioan, incearca sa fii prieten si cu evreii, si cu tiganii, si cu musulmanii, si cu crestinii, cu toti inseamna cu toti.
Uite, eu sunt un "hidan" din ala bun, vrei sa fii prieten cu mine ? Nu trebuie sa te fortezi cu incercatul, e suficient sa nu ai idei preconcepute. (acolo in California sunt majoritari mexicanii si spaniolii, Juan se pronunta Huan, iar Huan se pronunta Juan, adica Ioan,). Deci daca eu sunt hidan, cu h si nu cu j, mai ai ceva impotriva mea ?

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 26 Noi 2013, 18:08

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Traian Ioan a scris:
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Domnu Traian Ioan, incearca sa fii prieten si cu evreii, si cu tiganii, si cu musulmanii, si cu crestinii, cu toti inseamna cu toti.
Uite, eu sunt un "hidan" din ala bun, vrei sa fii prieten cu mine ? Nu trebuie sa te fortezi cu incercatul, e suficient sa nu ai idei preconcepute. (acolo in California sunt majoritari mexicanii si spaniolii, Juan se pronunta Huan, iar Huan se pronunta Juan, adica Ioan,). Deci daca eu sunt hidan, cu h si nu cu j, mai ai ceva impotriva mea ?
Mult preastimate domnule gafiteanu,
Eu încerc, aşa cum am spus, să fiu prieten cu toată lumea indiferent de rasă, culoare, religie, înţelepciune dar... partea mea de vină este că nu mă pot abţine să nu le spun oamenilor că sunt proşti. Şi, cei proşti, cu adevărat, se simt jigniţi. Nu-i vina mea!
Când am luat hotărârea să vin pe saitul acesta, „Forum pentru cercetare”, am presupus că voi avea de-a face cu oameni înţelepţi, care, de bine de rău, mai şi gândesc, judecă. Segmentul de dreaptă (linie) numit deşteptăciune, are la un capăt valoarea zero, „0”, unde sunt situaţi oamenii la facere, la naştere; iar la celălalt, valoarea maximă, care aparţine Creatorului Pământului. A nu se confunda Sântio, Creatorul descoperit prin creaţia Sa, cu Iehova, idolul inventat de rasistul criminal Moise pentru a-i conduce pe evreii lui proşti.
Fiţi ,vă rog, convins d-le gafiteanu că şi pe forumul acesta sunt oameni mai puţin proşti. Pentru aceia scriu eu.
Cine vrea să schimbe lumea prin legi sociale, îşi arată prostia repetând greşala liderilor evreilor care se cred superiori.
În loc să mă acuzaţi de antisemitism, fără niciun fel de judecată, mai bine arătaţi-mi dacă sunteţi capabili, dacă sunteţi mai puţin proşti decât mine, unde greşesc în raţionamentul meu.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Mar 26 Noi 2013, 18:14

Gresiti in rationamentul dumneavoastra pentru ca puneti problema astfel.
Nu poti fii prieten cu toata lumea daca din start gandesti asa.
Asa gandea Heinrich Himmler http://ro.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Himmler

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12260
Puncte : 58455
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de meteor Mar 26 Noi 2013, 19:32

gafiteanu, Traian Ioan, Sandokan, WoodyCad inca cine ?! ..

Ioan ce sens are sa spui cuiva ca e prost, daca nu ai un sistem de referinta, ca axa aia a ta care incepe cu 0 ?!

Daca spui ca sunt prosti, atunci termina propozitia si spune : fata de cine.

Adica ar trebui sa pricepi importanta sistemelor de referinta atit in lumea filozofica, chit si in fizica.
Adica ea si invata-l pe evreul Einstein, invata fizica si matematica sdudiaza stiinta citeste carti celebre, invata istoria (ar fi de dorit sa mai calatoresti) si nu umbla cu aiureli (de semitism in special).

Exista o mare probabilitate ca sa ignori ceea ce ti-am spus, nu ar fi mie de mirare..

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25618
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 26 Noi 2013, 19:45

Este interesant cum de sunt convinsi unii de superioritatea lor.
Dar ce inseamna oare "superioritate" ? Cu totii am fost facuti dupa chipul si asemanarea Lui.
Sper ca noul meu prieten Traian Ioan (cred ca o sa-mi accepte prietenia sincera), sa vada in curand lumea altfel. Asta datorita mie, Sântio Gafiteanu, o mica mica particica din Marele si Universalul Sântio.
Si mai interesant este cert faptul ca: Adam si Eva au fost primii hidani de pe Pamant. Si Hristos a fost tot hidan.
Iar daca-i asa, atunci si Marele si Universalul Sântio este Cel caruia Lui Ii semanam, implicit Idealul Hidan.
Si eu si Traian Ioan si restul omenirii suntem fara dubii hidani la origine.
Asta daca nu cumva ne tragem din maimute si maimutoi. Si in curand vom redeveni iarasi ce am fost, poate chiar mai mult decat atat.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Mar 26 Noi 2013, 21:12

Numai Soarele incalzeste pe toti oamenii la fel, indiferent daca sunt buni sau rai, crestini sau musulmani, sau evrei. Soarele nu este partinitor, asa este si D-zeu. Insa de la D-zeu in jos sunt oamenii, ei sunt diferiti, si de aceia isi aleg simpatiile si atractiile, dupa propriile caractere. Cine spune ca este prieten cu toata lumea, ori minte , ori nu se cunoaste. Este cineva de aici prieten cu vreun hot de buzunare? dar cu un pedofil? asa ca mai lasati-o jos cu prietenia aceasta scoasa din biblie de la Issus incoace.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12369
Puncte : 56478
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 26 Noi 2013, 22:05

Nu stii ca s-a dat o lege ?:
"Toti oamenii sunt egali"
Doar ca unii sunt mai egali decat altii.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 26 Noi 2013, 22:38

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Astăzi am avut o zi foarte interesantă; a trecut prin Los Angeles preşedintele nostru, leguma, Obamă, instalată în locul sfânt transformat în Baraca Neagră. Ce să fac!? Providenţa!
meteor a scris:
gafiteanu, Traian Ioan, Sandokan, WoodyCad inca cine ?! ..

Ioan ce sens are sa spui cuiva ca e prost, daca nu ai un sistem de referinta, ca axa aia a ta care incepe cu 0 ?!

Daca spui ca sunt prosti, atunci termina propozitia si spune : fata de cine.

Adica ar trebui sa pricepi importanta sistemelor de referinta atit in lumea filozofica, chit si in fizica.
Adica ea si invata-l pe evreul Einstein, invata fizica si matematica sdudiaza stiinta citeste carti celebre, invata istoria (ar fi de dorit sa mai calatoresti) si nu umbla cu aiureli (de semitism in special).

Exista o mare probabilitate ca sa ignori ceea ce ti-am spus, nu ar fi mie de mirare..
Pentru că nu aţi înţeles ce am scris, foarte clar şi evident, pentru o minte deschisă, vă compar cu mine, fără modestie:
Pe segmentul de dreaptă numit „deşteptăciune” eu mă aflu mai departe de punctul zero „0” decât dv. şi mulţi alţii, nu numai de pe acest sait!
Nu realizaţi că-mi daţi sfaturi fără să mă judecaţi crezându-vă mai puţin prost decât mine?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de meteor Mar 26 Noi 2013, 23:01

Si hai sa va vedem "desteptaciunea", nu numai vorbe si "filozofii".

- Cum se rezolva ecuatiile generale de grad mai mare ca 5 (fie in real)?!

Poate puneti si voi niste intrebari concrete la subiect, nu fugareli ici- colo, la care noi vom raspunde cu desteptaciunile noastre, .. iar a p o i, desigur.. Very Happy , voi sa ne corectati.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25618
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 26 Noi 2013, 23:04

E o vorba:"Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur, prind curaj."
meteor, nu conteaza cate "necunoscute" rezolvi ! Poate ca ele te rezolva de fapt pe tine.
Chiar daca le rezolvi, ele tot necunoscute raman..Daca insa reusesti ca o necunoscuta sa devina cunoscuta permanent, asta e o victorie.


Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Mar 26 Noi 2013, 23:08, editata de 1 ori

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 26 Noi 2013, 23:07

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Răspunzându-vă fiecăruia în parte, însemnă să-mi risipesc timpul cu toţi cei care-mi citesc postările dar nu înţeleg nimic.
CAdi a scris:
O conserva plantata in America care prin negarea negatiei ne arata ce se intampla in lume ....(De fapt ne-a atras atentia despre Ion Coja si globalizare,un lucru foarte important...)
Intrebarea este , nu- cine este Traian Ioan?-   ci :
Cine sta in spatele lui Traian Ioan si ce cauta el pe acest forum ?
Dv. sunteţi chiar atât de prost încât nu aţi înţeles că eu caut judecata? Că eu anunţ judecata fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed? (Isaia 42:1 – 4)
În spatele meu este viaţa mea! Numai o minte obscură nu poate înţelege ce scriu eu foarte clar pentru cei cu judecată.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de meteor Mar 26 Noi 2013, 23:14

Multumesc mult!

Un raspuns asteptat pe masura, o rezolvare extraordinara la problema pusa !!!

Totul a devenit clar si senin.

Bravvvo!

Trebue sa va luati de mina cu gafiteanu.

meteor
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2203
Puncte : 25618
Data de inscriere : 19/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 26 Noi 2013, 23:22

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Răspunzându-vă fiecăruia în parte, însemnă să-mi risipesc timpul cu toţi cei care-mi citesc postările dar nu înţeleg nimic.
CAdi a scris:
O conserva plantata in America care prin negarea negatiei ne arata ce se intampla in lume ....(De fapt ne-a atras atentia despre Ion Coja si globalizare,un lucru foarte important...)
Intrebarea este , nu- cine este Traian Ioan?-   ci :
Cine sta in spatele lui Traian Ioan si ce cauta el pe acest forum ?
Dv. sunteţi chiar atât de prost încât nu aţi înţeles că eu caut judecata? Că eu anunţ judecata fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed? (Isaia 42:1 – 4)
În spatele meu este viaţa mea! Numai o minte obscură nu poate înţelege ce scriu eu foarte clar pentru cei cu judecată.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 27 Noi 2013, 00:33

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
meteor a scris:
Si hai sa va vedem "desteptaciunea", nu numai vorbe si "filozofii".

- Cum se rezolva ecuatiile generale de grad mai mare ca 5 (fie in real)?!

Poate puneti si voi niste intrebari concrete la subiect, nu fugareli ici- colo, la care noi vom raspunde cu desteptaciunile noastre, .. iar a p o i, desigur.. Very Happy , voi sa ne corectati.
Dumneavoastră trebuie să vă spun încă odată că am venit pe acest sait, pe acest „forum de cercetare”, fiind incitat de subiectul „Abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.
Ce legătură este între „Abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci” – care mă interesează pe mine şi pe gazda noastră d-l Abel Cavaşi – şi ecuaţiile de grad mai mare de 5?
Nu vi se pare caraghioasă întrebarea dv.?
Eu nu am venit să vă arăt „deşteptăciunea” mea, să scot vreo idee fixă din mintea cuiva.
Fiecare cu ideea lui fixă!
Că stimatul domn Abel Cavaşi este suveran pe forumul domniei sale, se vede de la distanţă prin măsurile pe care le ia şi care nu pot fi contestate.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 27 Noi 2013, 01:17

Va recomand ca in locul epitetelor gen: "bai prostule" sa folositi inlocuitorul "bai desteptule".
Atunci fiecare se va intreba: Ce urmareste adversarul, de ma ridica in slavi pe nedrept ?. Desigur sa cada de cat mai sus.
Pentru Traian Ioan: Moise, Isus Cristos şi Mahomed au fost foarte potriviti la vremea lor si inca satisfat idealurile majoritatii omenirii, asa cum este ea. Alltfel ar fi aparut altii mai potriviti.
Asa ca nici o speranta ca altii mai "evoluati" sa ii concureze. Poate doar local, pe anumite grupuri mai rasarite.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 27 Noi 2013, 18:56

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Problema nu este complicată, cum spun evreii!
Problema este foarte simplă şi uşor de rezolvat.
Condiţia rezolvării este ca fiecare participant la discuţie să-şi vadă lungul nasului şi să nu-şi mai ţină coada pe sus.  Rezolvarea este în favoarea tuturor. Fie el, Abel fie Cain. Inclusiv a evreilor care se cred deştepţi, înţelepţi, aleşi de idolul lor.
Aţi înţeles învăţătorilor?
Soluţia nu o deţin credincioşii de orice fel, gen Abel sau Cain, Ion Coja sau Petru Clej.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Mier 27 Noi 2013, 19:31

Traian Ioan a scris:Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Răspunzându-vă fiecăruia în parte, însemnă să-mi risipesc timpul cu toţi cei care-mi citesc postările dar nu înţeleg nimic.
CAdi a scris:
O conserva plantata in America care prin negarea negatiei ne arata ce se intampla in lume ....(De fapt ne-a atras atentia despre Ion Coja si globalizare,un lucru foarte important...)
Intrebarea este , nu- cine este Traian Ioan?-   ci :
Cine sta in spatele lui Traian Ioan si ce cauta el pe acest forum ?
Dv. sunteţi chiar atât de prost încât nu aţi înţeles că eu caut judecata? Că eu anunţ judecata fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed? (Isaia 42:1 – 4)
În spatele meu este viaţa mea! Numai o minte obscură nu poate înţelege ce scriu eu foarte clar pentru cei cu judecată.
Parerea mea este ca sunteti usor bolnav si aveti multe idei psihotico-religioase inclinate spre rasism .
In plus mi se pare ca sunteti si putin needucat ,domnule Traian Ioan, pentru cei 76 de ani care ii aveti.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12260
Puncte : 58455
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 27 Noi 2013, 19:54

Sa luam aminteeee:
http://comunitate.ziare.com/comments/26694/1596412/s-ntio-creatorul-p-m-ntului-re
Nu-i sustinem pe hidani, ne supunem pana vom gasi ac de cojocul acelora care impun cu forta legi inechitabile. Sunt de toate neamurile, dar toti la origine santem (sanqi) hidani, si eu, si dumneata, chiar si toti anti-hidanii. Pana vor veni extraterestrii, suntem doar un singur neam pe Pamant.
http://sclavii.blogspot.ro/2011/09/opera-sociala-bisericii.html
http://www.forumcrestin.com/stiinta-si-religie/alternativa-la-religii/2535/?wap2

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 27 Noi 2013, 21:26

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Traian Ioan24 iunie 2012, 19:19

Traian Ioan a scris:
Re: Adevărul Creaţiei, Alternativă la religii...
Voi doi, Anonim şi godless vă luptaţi în credinţe. Indiferent de cine este învingător rezultatul este tot o credinţă.
O luptă utilă civilizaţiilor, naţiilor, este numai cea dusă între Omul care deţine Adevărul şi oricare alt om al zilelor noastre de judecată. Adevărul nu are nevoie de martori.
Orice mărturie publică este mincinoasă!
Aţi înţeles cretinilor, muslimilor, evreilor, ateilor, Prof. Ion Coja, Dr. Napoleon Săvescu, Pavel Coruţ?
Omul care deţine Adevărul foloseşte Legile Creatorului, descoperite de Om în natura care a fost creată de un Creator. Legile Creatorului se aplică simplu, fără interpretare ca legile oamenilor. Legile dumnezeului inventat de evrei şi susţinut de jidani prin mărturii, prin bibliografie, nu conduc la o nouă creaţie ci tot la iluzii, la credinţe stupide şi paraziţi sociali.
P.S. godless nu mai fi laş şi-mi şterge postările. Fii demn şi arată-mi ce ştiu greşit. Prin critică prietenească, tovărăşească se ajunge la Adevăr; nu prin aplauze sau huiduieli.
Aceasta este ultima postare pe saitul unui ateu.
Mulţumesc Domnule Gafeţeanu pentru efortul pe care l-aţi făcut punând laolaltă multe dintre comentariile mele pe care le-am făcut, fără să fiu auzit.
Dar vă întreb pe toţi care vă consideraţi superiori mie, fără să vă contest superioritatea:
Unde am greşit minţind, depunând mărturie?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 27 Noi 2013, 21:40

CAdi a scris:
Parerea mea este ca sunteti usor bolnav si aveti multe idei psihotico-religioase  inclinate spre rasism .
In plus mi se pare ca sunteti si putin needucat ,domnule Traian Ioan, pentru cei 76 de ani care ii aveti.
Oricine îşi poate da cu părerea dar nu părerile, unuia şi altuia, rezolvă crizele sociale din lume.
În privinţa educaţiei... lăsaţi-o de-o parte. Nu educaţia mea sau a altuia este problema pe care vrem să-o rezovăm atât eu cât şi Domnul Abel Cavaşi.
Vă amintesc tuturor că se doreşte "Abolirea discrepanţei dintre săraci şi bogaţi."

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 27 Noi 2013, 22:20

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Am primit aces mesaj de la, probabil, Domnul Abel Cavaşi:
„Utilizator apreciat, dar suspect de antisemitism. Îl rugăm să mediteze mai mult la valoarea oamenilor şi să nu răspândească o atmosferă scandaloasă pe forumul nostru, ce se vrea a fi un forum liniştit şi prielnic cercetărilor valoroase.”
1. - Am spus că nu am nevoie de aprecieri de niciun fel; aprecierile îngâmfă sau distrug; Greşesc?
2. - Am scris „antisemitismul este o invenţie evreiască”; Greşesc?  
3. - dispărând antisemitismul, poporul sfânt se disipează; Greşesc?
4. - este chiar atât de greu de observat că nu eu produc scandalurile ci, alţii care îşi considera credinţa, ideea fixă, ca fiind adevăr?
5. - Eu nu fac nimic altceva decât să scriu ce ştiu; scandalurile le produc cei care îşi simt în pericol credinţele, ideile fixe.
6. - Credinţa că „Abolirea discrepanţei dintre săraci şi bogaţi” se poate realiza printr-o lege este o greşală! Greşala se elimină prin comunicare, nu prin măsuri discreţionare!
Să auzim numai de bine,
Traian Ioan care ştie că este Şilo, în timpul căruia toiagul (circumcis) de cârmuire (Lawgiver) se va îndepărta dintre picioarele lui Iuda. (Geneza 49:10)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Mier 27 Noi 2013, 22:34


Mai domol cu acuzele antisemite ca te descopera ,,evreii'' americani...
Nu stiu daca iti va fi bine cu toate ,,armele'' tale de la ferma !

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12260
Puncte : 58455
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Joi 28 Noi 2013, 00:43

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
virgil a scris:
Numai Soarele incalzeste pe toti oamenii la fel, indiferent daca sunt buni sau rai, crestini sau musulmani, sau evrei. Soarele nu este partinitor, asa este si D-zeu. Insa de la D-zeu in jos sunt oamenii, ei sunt diferiti, si de aceia isi aleg simpatiile si atractiile, dupa propriile caractere. Cine spune ca este prieten cu toata lumea, ori minte , ori nu se cunoaste. Este cineva de aici prieten cu vreun hot de buzunare? dar cu un pedofil? asa ca mai lasati-o jos cu prietenia aceasta scoasa din biblie de la Issus incoace.
A vrea să fii prieten cu toţi oamenii este una. A fi prieten cu toţi oamenii este alta, este  o greşală.
Dv. faceţi o altă confuzie, cel puţin aceasta pe care o sesizez eu. Confundaţi dumnezeul inventat de mintea umană, în care credeţi dv., cu Sântio, Creatorul, care a creat Pământul cu tot ce există sub soare şi care mi S-a dezvăluit mie, cercetându-I creaţia.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Noi 2013, 01:46

Domnule Traian Ioan, mai aruncati un ochi pe acest forum din cand in cand. Si incercati sa aflati mai mult ADEVAR. Posibil ca nu l-at gasit in intregime, niciodata nu poate fi gasit totul.
Un exemplu: "Evreii" de azi nu sunt urmasii evreilor de ieri, care au fost exterminati in totalitate de romani (de strabunii nostri, niste criminali), laolalta cu vechii egipteni.  Sunt adevaruri cutremuratoare, pe care a incercat sa le ascunda istoria si toti preotii inalti, inclusiv chiar cei ce-si zic acum "evrei", poporul ales.
Astazi sunt vreo 35.000.000 ce-si zic oficial evrei, in realitate sunt si mai multi, aflati in majoritatea tarilor, multi nefiind decat partial evrei.
Cine sunt evreii e azi ? Sunt de doua feluri, dar toti avand religie mozaica:
1-Un grup foarte divers etnic de albi si arabi din Imperiul Roman, care fie aveau dinainte, fie au trecut acum vreo 2000 de ani la religia mozaica monoteista. Aceasta religie a fost prezenta in Mesopotamia si actuala Turcie, iar de aici provenea regina egiptului Nefertiti, sotia lui Akhenaten. Faraonul avea pielea neagra, dar Nefertiti avea pielea alba ca a arabilor, sirienilor, iranienilor, hititilor, de unde provenea.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Akhenaten
http://www.livescience.com/39349-akhenaten.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Akhenaten
http://www.lost-civilizations.net/ancient-egypt-egiptian-pharaoh-akhenaten-nefertiti.html
http://earlyworldhistory.blogspot.ro/2012/04/akhenaten-and-nefertiti.html
Se stie totusi ca romanii, avand Dreptul Roman al fortei, dupa cucerire ii foloseau pe evrei si egipteni ca sclavi, gladiatori si mai ales ca hrana vie la lei.  Dupa rascoala evreilor din anul 70 d.c., au inceput crucificarile in masa, absolut toti cei cu pielea neagra ajungeau pe cruce sau la lei.  Nu conta religia mozaica, doar pielea conta.  In felul acesta absolut toti egiptenii negri si evreii negri din Egipt si Israel au disparut.
Dar cine a fost Akhenaton ? Sub influenta lui Nefertiti cea alba din Mesopotamia a introdus in Egipt o religie monoteista in Aton, a construit o noua si minunata capitala in sud la Amarna.
Dar Preotii au ramas fara putere si au complotat, reusind dupa 20 de ani sa-l detroneze. Faraonul impreuna cu o parte din armata fidela si numerosi slujitori au plecat in exil sa construiasca un nou Egipt. Dar au luat cu ei si muncitorii straini, care erau negrii originari din Etiopia, peste jumatate milion..Exact acestia se numeau atunci evrei. Acesti numerosi evrei-etiopieni au transportat „toate bogatiile Egiptului” de care se vorbeste, averea faraonului. Se estimeaza cam 300 tone aur, plus argint, cupru, etc...Pentru a fi mai convingator si acceptat de majoritatea evreilor, Faraonul detronat si-a luat o noua infatisare si un nou nume: Moise si s-a declarat si el evreu, dar nu vorbea limba evreilor-etiopieni... Cei ce se revoltau la noua religie impusa erau executati de armata lui. Se cunoaste ca a dat ordin sa fie omorati vreo 3000 prinsi ca se inchinau inca la vitelul de aur, cum zice biblia. Mumia lui Akhenaton nu a fost niciodata gasita, deoarece a devenit Moise dupa abdicare si a plecat din Egipt..Nici mumia lui Nefertiti, despre care nu se mai stie si nu am informatii, posibil ca l-a insotit sub alt nume.
Ajunsi in actualul tinut Israel, au inceput construirea unui nou stat, avand extrem de multe bogatii, specialisti egipteni, muncitori evrei si bineinteles armata.
Dupa cateva sute de ani au fost insa cuceriti si distrusi de persi, care au cucerit ulterior si Egiptul. Intreaga populatie a fost luata in robie, dar dupa un timp s-a putut intoarce, pesemne dupa cucerirea Persiei de Alexandru Macedon.
Vorbeam ca in zona exista deci o veche religie monoteista intrun singur Dumnezeu, dar cu nuante. Au patruns in randul vechilor evrei negri numerosi albi cu aceeasi religie. Dupa anul 70 si dispersarea evreilor, albii au avut o soarta mai buna, fiind doar exilati in tot imperiul pana in Spania, pe cand despre negrii v-a spus=exterminarea.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Revolta_lui_Bar_Kohba
http://istoriaereinoastre.blogspot.ro/2012/12/anul-66-evreii-declanseaza-o-mare.html
http://www.jen.ro/istorie_files_13.html
http://istorii.weebly.com/uploads/5/0/1/8/5018387/1cursevrei.pdf
2-Alt grup important extrem de numeros de evrei de religie mozaica sunt vechii KHAZARI= imperiul de la estul tarii noastre, distrus de mongoli si rusi:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hazar  
http://www.atacdeconstanta.ro/articole/4854-khazarii-noii-evrei.html
Ei sunt majoritari si puternicii de azi.
Aici ma opresc si daca vreti cititi singuri, astazi in sfarsit gasiti enorm material.

Traian Ioan a scris:    Confundaţi dumnezeul inventat de mintea umană, în care credeţi dv., cu Sântio, Creatorul, care a creat Pământul cu tot ce există sub soare şi care mi S-a dezvăluit mie, cercetându-I creaţia.
Si Moise a avut aceasta revelatie. Se credea singurul intermediar intre Dumnezeul cel Adevarat si poporul lui.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Noi 2013, 09:18

Daca vreti sa stiti cum de stiu aceste adevaruri despre vechii evrei cei adevarati, aflati ca aceste mari secrete sunt tinute sub sapte lacate numai la Vatican. Nu le convine sa se stie ca romanii au distrus civilizatia si poporul vechi egiptean si ca ei l-au rastignit pe Isus Christos. Si apoi cum sa spuna ca Poporul Ales era negru ?  Dumnezeul impus de Constantin cel Mare si Sfant trebuia sa fie alb, asisderea Fiul si tot neamul evreiesc. Asa ca au ascuns sau distrus toate scrierile vechi romane si grecesti referitoare la egipteni si israelieni, au recultivat cativa albi de religie mozaica in Israel, au declarat Tara Sfanta, au gasit Sfanta Iesle si Sfantul Mormant si au chemat presa si Televiziunile la inaugurarea noii religii..
Informatiile despre ADEVAR le detin din arhiva Vaticanului doar cativa inalti preoti si Papa. Familia mea a avut un stramos ruda mai indepartata, ce a fost Papa, cred ca-l chema Papa Lapte al X-lea. Si mie imi spuneau cand eram mic, hai papa lapte !. Dar n-am ajuns inca Papa, poate la viitoarele alegeri.
http://www.jen.ro/istorie_files_0.html  Aici o istorie cosmetizata a khazarilor si a celorlalti evrei albi, scrisa chiar de ei, vedeti in dreapta toate capitolele. Intrun fel recunosc ca nu provin din vechiul Israel, dar acum au cucerit aceasta tara si o ocupa pe nedrept, doar in virtutea religiei.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Joi 28 Noi 2013, 12:52

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
CAdi a scris:
Mai domol cu acuzele antisemite ca te descopera ,,evreii'' americani...
Nu stiu daca iti va fi bine cu toate ,,armele'' tale de la ferma !
Ion Coja îmi spunea ca, justificare a interdicţiei de a mai comenta pe saitul lui, că repet aceleaşi idei. Este adevărat că repetam. Şi pe acest sait repet aceleaşi idei pentru că forumiştii nu sunt capabili să înţeleagă scopul urmărit de mine, de la venirea mea pe sait.
Eu, Traian Ioan, am venit pe saitul acesta cu un scop!
Eu am venit pe acest sait incitat şi excitat de subiectul „Abolirea discrepanţei dintre săraci şi bogaţi”.
Nu am venit, aici, să menajez orgoliile cuiva şi mai ales orgoliile celor care se cred aleşi de idolul lor, să conducă lume de proşti.
Nu am venit aici ca să aflu că sunt bolnav şi să fiu vindecat de doctorii saitului.
Nu am venit aici ca să contest sau să aprob istoria vreunui popor, cunoscută de unul sau altul, cu atât mai mult istoria poporului „sfânt” evreu. Toate istoriile fiind făcute şi contrafăcute de invingători şi contestate de învinşi.
În privinţa evreilor sau a „evreilor” americani staţi fără grijă; ei ştiu de existenţa mea.
Ce nu ştiţi dv. este faptul că evreii [...], care conduc America şi întreaga lume, nu au un plan de acţiune prin care să-şi atingă scopul, ei acţionează conjunctural. Nici eu nu am un plan. De aceea acţionez şi eu conjunctural; numai că eu ştiu că Cel care m-a adus aici, în America, cu o pasăre de pradă, are un plan, aşa cum v-am mai spus. El, Sântio, produce conjuncturile după care acţionez eu, Şilo.
gafiteanu a scris:
Si Moise a avut aceasta revelatie. Se credea singurul intermediar intre Dumnezeul cel Adevarat si poporul lui.
Stimate Domnule Gafiţeanu,
Dvs. Sunteţi un simplu credincios; credeţi tot sau aproape tot ce scrie în cărţile pe care le-aţi citit.
Eu ştiu că nu există niciun Dumnezeu adevărat! Eu ştiu că toţi dumnezeii sunt imaginaţii umane, iar dumnezeul imaginat de primitivul rasist, criminal Moise, cu care au condus evreii lumea, a creat numai paraziţi, societăţi bazate pe parazitism.
A sosit ziua de judecată şi de formare a societăţilor bazate pe simbioză, simbioza fiind dovada creaţiei!


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Joi 28 Noi 2013, 13:44, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat conţinut suspect de antisemitism.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 12316
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Noi 2013, 19:07

Trag concluzia ca domnul Traian Ioan lupta, tinteste si tanjeste dupa societatea perfect comunista, adica dupa un fel de chibutz evreiesc.  Fara paraziti.  O perfecta simbioza intre diferite activitati, fara nicio retributie decat in natura, o rogojina sub un acoperis, o haina, un pantalon si un blid de linte, fasole, cartofi, etc...
Am aflat ca si in USA sunt astfel de chibuturi agricole ale unor  Sântio, in care nimeni nu detine nicio avere, iar daca o are, trebuie sa o doneze sefului, adica comunitatii.  Este si asta o forma de egalitarism, fara discrepante, fara bogati si saraci, cu exceptia lui  Sântio.
Nu trebuie sa mai fim porniti impotriva vreunui Moise, Isus, Mohamed, Alah, Buda sau mai stiu eu care lider zeificat. Au fost si gata, buni-rai la vremea lor. Nu trebuie sa mai omoram oameni sau sa sacrificam animale in numele lor si a religiei.
Trebuie insa sa cautam forme de organizare sociala armonioase, echitabile, sigure. Si nu prea vad cum il vom convinge si pe lacomii Rockfeller, Carnegie si Ford sa manance mai putin, dar pe Bill Gates l-am convins.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de eugen Joi 28 Noi 2013, 19:10

Domnule Traian Ioan,

Va recomand doua lucruri:
1-Informati-va mai bine ce s-a postat de-a lungul timpului pe acest forum, in subiecte care au legatura cu  opiniile dvs. Asa ne veti cunoaste mai bine. Eu sunt adeptul curselor lungi si turbulentele de pe forum nu ma impresioneaza. De cativa ani, un grup fidel forumului , impreuna cu Abel, incercam sa tinem in viata aceasta platforma. Va inteleg ca aveti mahnire despre unde a ajuns Neamul Romanesc, dar trebuie sa ne cunoastem la drum lung si sa fim pregatiti sa ne armonizam postarile.

2-Informati-va  din surse neoficiale, mai credibile, ce se intampla acum in Romania.
Cred ca este mai util sa ne gandim acum  la solutii imediate, acute, potrivite crizei romanesti actuale.
Romania trece in " tacere" prin situatii dramatice.
Ar trebui sa ne definim fiecare pozitia de slujitor al neamului si sa rezistam tentatiilor de preamarire a valorii individuale .
Intr-un popor ranit adanc, sa nu va asteptati sa se aduca osanale unor profeti de conjunctura.

Va doresc succes.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3910
Puncte : 33022
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Noi 2013, 19:41

Adica daca puteti, informati si convingeti diaspora romaneasca sa fie mai activ implicata in actiunile ce se impun pt diferitele situatii grave din Romania. Incepand cu proteste si petitii adresate celor ce pot ameliora situatia, adica guvernul USA sa forteze guvernul roman..
Marea majoritate a romanilor au venituri de mizerie, in schimb o minoritate lacoma este putred de bogata. Guvernul USA a avertizat ca aceasta stare de fapt ar putea declansa grave probleme sociale si instabilitate in zona.
Nu cred ca ati inteles, poate ca nimeni nu a inteles. Toti pizmasii se revolta impotriva bogatilor, sa le fie confiscate averile.
Eu sunt cu saracii, sa aibe macar un venit minim decent garantat. Nu tin sa dau la cap bogatilor.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35875
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 2 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum