Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 16:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 14:53

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 14:38

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 10:24

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
CAdi (11941)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
eugen (3791)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Pacalici
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
meteor
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
gafiteanu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
scanteitudorel
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Bordan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 12 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 12 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Din concepţia lui Traian Ioan

+8
eugen
meteor
Bordan
virgil
CAdi
gafiteanu
curiosul
Traian Ioan
12 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 23 Noi 2013, 16:29

Rezumarea primului mesaj :

Provine din topicul „Despre abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.


curiosul a scris:
Deși susții prin anumite locuri că cel ce crede că deține adevărul se înșeală, din ansamblul modului tău de exprimare reiese faptul că ești convins de un anumit adevăr.
Da! Sunt convins de existenţa unui Creator inteligent al planetei noastre împreună cu tot ce există sub soare. Dumnezeii, totemurile, sunt invenţii ale unor minţi primitive.
Greşesc? Eu ştiu că nu mă înşel; cu toate acestea nu cer nimănui să mă creadă ca pe sfinţii (nu-i antisemitism ci realitate) Moise, Isus şi Mahomed. Din contră vă cer să mă judecaţi nu să mă apreciaţi.
curiosul a scris:
Din ceea ce tot tu afirmi, înseamnă că și tu te înșeli cu siguranță.
Fireşte pe forummcrestin.com am fost judecat şi mi-am recunoscut greşelile, corectându-mi raţionamentul, judecata.
curiosul a scris:
Mai mult, și pentru că ești nou pe forum, ar trebui să ți se spună că au fost deja recidive pe forum unde discuțiile pe teme religioase au degenerat în conflicte.
Dv. nu ştiţi ce este religia! Ca să aflaţi vă duceţi la DEX-ul întocmit de unii ca Alexandru Graur care ne-au schilodit limba. Definiţia corectă a religiei este: O credinţă impusă prostimii, turmei, de către nişte impostori profitori, ca fiind adevăr.
Sau o definiţie mai bună, din Biblie: Cine este acela care să fi făcut un dumnezeu sau să fi turnat un idol şi să nu fi tras un folos din el?
Dacă îl întreb de dl. Abel: "Aţi auzit de Cain?", înseamnă că fac religie şi mă abat de la subiectul discutat?
curiosul a scris:
Așa că puțină atenție asupra ideilor pe care vrei să le transmiți, sau poate chiar să le impui într-o formă mai subtilă.
Repet! Eu scriu numai ceea ce ştiu, fără să cer cuiva să mă creadă! Şi d-tale îţi cer să mă judeci. De ce n-o faci?
curiosul a scris:
La general vorbind, se pare că cei de aici au gândirea dirijată pe puncte de vedere raționale, realiste, iar punctele de vedere spirituale, mistice, nu sunt agreate întrutotul, deși administratorul ne lasă dreptul la libera exprimare, poate pentru simplul fapt că aceste opinii spirituale sunt greu de verificat.
După mintea d-tale şi a lor, punctele lor de vedere sunt "raţionale, realiste". După mintea mea, de prost, cu care judec aceste puncte de vedere sunt puţin greşite şi fără o logică fermă, corectă.
curiosul a scris:
Se pare totuși, făcând o paralelă la toți ceilalți care susțin aceste opinii, că există chiar și o tendință de impunere a lor, mai mult sau mai puțin directă.

Ar mai trebui să reții și faptul că pe acest forum, oricine încearcă să impună vreo idee are parte de multe atacuri din partea celorlalți, așa cum ți s-a întâmplat și ție de altfel.
Repet: eu nu impun, nu cer, nimănui să mă creadă!
curiosul a scris:
Ai foarte multe caracteristici comune, la nivelul modului de exprimare, cu Amot și/sau Dacu.
Sunteți prieteni ?
Am multe caracteristici comune oamenilor, în general, nu numai comune cunoscuţilor d-tale, Amot şi Dacu.
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Am încercat să fiu prieten şi cu George Pruteanu, să-i fie iertate păcatele. Am încercat şi cu Pavel Coruţ care vrea să desfiinţeze Biblia, (ştiaţi că Vechiul Testament este Legea de bază, Constituţia evreilor?) şi cu Ion Coja, care a scris o Constituţie Creştină, Marian Grozavu şi mulţi alţii cărora am vrut să le arăt greşelile din dorinţa de a-i ajuta spre binele nostru, al tuturor oamenilor.
Eu judec pentru a corecta; voi, toţi judecaţi pentru a condamna!
Eu îi judec pe evrei pentru binele lor şi-al întregii omeniri. Cain l-a judecat pe Abel şi l-a omorât. Eu vreau să-l corectez pe Abel Cavaşi iar el, Abel, vrea să mă omoare, este adevărat, nu cum a făcut-o fratele lui, Cain, ci doar să mă elimine din viaţa lui.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 23 Noi 2013, 21:38, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos


Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Vin 06 Dec 2013, 07:00

Altceva decât să citiţi şi să credeţi ce citiţi nu sunteţi capabil.
Dacă aş citi toate [...] evreilor care se cred, "înţelepţi", aleşi de idolul lor, care mi-au fost recomandate nu aş mai avea timp să judec nimic.
Si daca nu citesti, adica nu te documentezi, pe ce baza mai judeci? deoarece informatia si judecata dreapta sunt legate intre ele, altfel nu ar mai exista judecata dreapta, pentru ca de judecat poti judeca si stramb, conform zicalei; in mintea stramba si lucrul drept se stramba.

virgil
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 12189
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Vin 06 Dec 2013, 10:18

Traian Ioan a scris:
Dacu a scris:
Traian Ioan a scris:Am avut, eu, pretenţia că ştiu cum au fost făcuţi universul şi Omul?
Am avut eu pretenţia că stiu să rezolv ecuaţii de grad superior? Cum mi-a cerut un alt infatuat pe acest sait?
Toţi de pe acest "Forum de cercetare" sunteţi nişte simpli credincoşi închipuiţi, care dacă nu vă puteţi susţine credinţa proprie în faţa unor evidenţe contrare minţilor dvs. lipsite de inteligenţa Creatorului, apelaţi la "eminenţa" sa, patronul, care ia măsuri discreţionare; şterge ce nu-i după credinţa lui.
        Păi,tu te lauzi că ştii toate cele şi pentru că văd că nu ştii cum a fost făcut universul şi deci nu ştii nici cum a fost făcut omul,atunci rogu-te frumos să enumeri ce anume ştii asta ca astfel să vedem ce anume nu ştii........ Rolling Eyes 
       Toţi avem un anumit grad de infatuare ca să nu zic altceva dar când infatuarea ca să nu zic altceva este asociată cu indecenţe şi alte forme de intoleranţă,atunci cred că ar trebui să vedem ce se poate face ca cine suferă,de infatuare ca să nu zic altceva,să revină încet dar sigur la unicul adevăr al existenţei......Modul tău de comportament dovedeşte că tu nu cunoşti nimic despre adevărul despre creaţia universului şi deci şi despre creaţia noastră ca oameni ai Terrei.Ce ai studiat până acum de nu ştii nimic despre facerea universului şi deci despre facerea oamenilor? study study study 
Tu ce credinţă ai şi cine crezi tu că este Creatorul universului şi deci şi a oamenilor???Spune!S-auzim! Rolling Eyes 
Numai evreii [...] acuză, cu acuzele care li se aduc; mai clar pentru tine este vorba Românească: Hoţul strigă hotiii!
Unde m-am lăuda că ştiu toate cele? Ca să nu te ignor trebuie să-mi răspunzi la întrebare cu dovezi!
Un anume Valerius pe blogul tău spune că tu ştii care este Adevărul Creaţiei şi dacă tu ştii care este Adevărul Creaţiei ,atunci cu siguranţă nu mai are nicio importanţă ca tu să ştii şi alte adevăruri.Spune deci,care este Adevărul Creaţiei?????S-audă toată lumea şi să vedem dacă nu cumva ceea ce ştii tu nu este decât o erezie....... Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 2591
Data de inscriere : 28/07/2012

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Vin 06 Dec 2013, 10:46

Traian Ioan,
Eu îţi zic că "a şti=a crede"!
De la "DEX online" citire:
1.-ȘTI, știu, vb. IV. I.  5. A prevedea. ♦ A presupune, a bănui.
2.-CRÉDE vb. 1. v. considera. 2. a considera, a găsi, a socoti,  4. v. bănui. 5. a presupune,
Verbele "a şti" şi "a crede" se folosesc in funcţie de informaţia care se vrea a fi susţinută şi deci are mare importanţă în ce contexte sunt folosite acele verbe. study study study 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 06 Dec 2013, 11:00

Eu stiu, dar nu cred.
Eu stiu ca nu stiu, dar cred ca stiu.
Eu doar cred ca cred.
Etc...
Totul e relativ, si asa cum v-am avertizat intrun post anterior, tot ce credeti, invatati sau stiti e..... fals, gresit.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 06 Dec 2013, 11:39

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Traian Ioan a scris:
[...]
[Așa cum am anticipat, am eliminat întregul mesaj ce conținea prea mult antisemitism.]
Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 02 Dec 2013, 07:29, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj plin de antisemitism.)
Preastimate Domnule Abel Cavaşi,
Măsura discreţionară pe care aţi aplicat-o vă arată „superioritatea”, valoarea. Nu vă explic mai mult pentru că nu vreau să fiu crezut. Cei care sunt mai puţin proşti decât mine înţeleg.
Mă gândeam să vă reamintesc greşala făcută de evreica convertică la evanghelism, de Eleanor Roosevelt dar...
Fii atent Ion Coja,
Te avertizez că faci greşeli foarte mari; te avertizez, ca să nu poţi spune, când vei fi în eşec, pedepsit, că nu ai ştiut.
Ti-am spus: acordă prezumţia de Patriot Preşedintelui în exerciţiu. Nu mai ascultat.
Citeşte http://www.evz.ro/detalii/stiri/traian-basescu-sustine-o-declaratie-de-presa-al-ora-1730-1071031.html.
Puţini oameni pot avea inteligenţa şi Patriotismul lui Traian Băsescu.
Traian Băsescu a fost fidel lui Ceauşescu şi Poporului Român, nu ca tine un [...], închipuit patriot.
De ce mi-ai şters înjurăturile? Era prostia mea cu care nu mi-era ruşine.
Fii atent că dacă te-am înjurat, ca la uşa cortului, am făcut-o ca să înţelegi ceva util pentru Naţia Română. Când ai vrut să-ţi fiu rob, plătindu-mă cu două maculaturi cu autografe, în loc să te ţii de cuvânt şi să mă ajuţi cu un traducător, ai greşit, încercând să mă înşeli.
Nu-ţi explic mai mult pentru că nu vreau să te fac să mă crezi; vreau să vă fac pe toţi să judecaţi cu mintea proprie nu doar să discutaţi idei ca proştii care se cred înţelepţi.
Postat, vineri, 6 decembrie 2013, ora, 11:24
Citiri, 231905


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 06 Dec 2013, 13:31, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat conţinut suspect de antisemitism.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 06 Dec 2013, 11:59

WoodyCAD a scris:
Aici nu poti sa-i spui vreunei fetite...ca este naiva!...ca se simte jignita...!
Sau...nu poti sa-i spui unei gandiri primitive....maimuta....ca se deranjeaza la...orgoliu!
NU VOI INCETA SA ARAT PROSTIA, STUPIDITATEA...CU DEGETUL!...iar pe acest forum...nu trebuie cautata...este la vedere...!
Felicitări domnule WoodyCAD!

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 06 Dec 2013, 12:06

Atentie, administratorul a limitat la 2 numarul de nivele pentru citate. Veti vizualiza numai ultimele 2 citate.
Iar măsuri discreţionare!
Cum pot răspunde ca să înţeleagă toată lumea cui mă adresez?


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 06 Dec 2013, 13:35, editata de 1 ori (Motiv : Am înlocuit culoarea roşie, recomandată doar administratorului.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 06 Dec 2013, 12:17

virgil a scris:
Traian Ioan a scris:Altceva decât să citiţi şi să credeţi ce citiţi nu sunteţi capabil.
Dacă aş citi toate [...] evreilor care se cred, "înţelepţi", aleşi de idolul lor, care mi-au fost recomandate nu aş mai avea timp să judec nimic.
Si daca nu citesti, adica nu te documentezi, pe ce baza mai judeci? deoarece informatia si judecata dreapta sunt legate intre ele, altfel nu ar mai exista judecata dreapta, pentru ca de judecat poti judeca si stramb, conform zicalei; in mintea stramba si lucrul drept se stramba.
Îmi folosesc puţinele cunoştinţe căpătate în școala pe care am urmat-o la formarea profesiei necesare subzistenţei şi verificate de mine, în viaţa pe care o am în spate, ca fiind adevărate.
Repet nu citesc prostiile oamenilor imbecili care se cred înţelepţi, care se cred aleşi de dumnezeu.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 06 Dec 2013, 12:30

Domnilor Dacu, Gafiţeanu şi ceilalţi,
Vă este chiar aşa de greu să înţelegeţi că eu nu vreau să schimb credinţa nimănui şi nici a dv.?
Vă este chiar aşa de greu să înţelegeţi că dicţionarele toate sunt măsluite de [...] gen, Alexandru Graur şi cozile lor gen, Ion Coja?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Sunt derutat

Mesaj Scris de virgil_48 Vin 06 Dec 2013, 13:38

Acum cercetam conceptiile d-lui Traian Ioan? Nu vedeti
ca d-lui a confundat forumul? Nu este vorba despre acel
fel de "cercetare" cum crede! Ar intelege oare dece nu
suntem interesati de conceptiile d-lui? Ii putem indica
un forum pe profil unde s-ar putea evidentia? Oare daca
l-am ruga frumos sa ne ignore, s-ar simti lezat?

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 07 Dec 2013, 22:42

Traian Ioan a scris:Atentie, administratorul a limitat la 2 numarul de nivele pentru citate. Veti vizualiza numai ultimele 2 citate.
Iar măsuri discreţionare!
Cum pot răspunde ca să înţeleagă toată lumea cui mă adresez?

Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 06 Dec 2013, 03:35, editata de 1 ori (Motiv : Am înlocuit culoarea roşie, recomandată doar administratorului.)
Domnule Adiministratore, cuvintele înroşite erau ale matali nu ale subsemnatului. Puteţi să înţelegeţi lucrul acesta simplu?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Dum 08 Dec 2013, 07:38

Traian Ioan a scris:Re: Alternativă la religii este Adevărul!
CAdi a scris:
Abel Cavaşi a scris:
I-am dat eu un pic de "liber", fără să cred că aceasta ar însemna  deja ditamai inconsecvență. Am promis eu că îl voi ține banat atâta timp?
Nu , nu ai promis, insa Razvan era administrator si l-a banat un an de zile
pentru manifestari necuvincioase pe forum de care vedem ca profita in continuare .
Se vede clar ca nu s-a invatat minte si jigneste non stop.
Un stil asemanator cu al lui au Traian Ioan si gafiteanu care il vede ce-l mai destept fizician !Very Happy

Daca la unii le place balaceala aceasta pe forum ,mie nu-mi place si
incep sa-i dau dreptate lui Mezei, Omuldinluna si Razvan.
Mult preastimate domnule CAdi,
Tot ce am de spus cu privire la evrei sunt preluate din legea dumnezeului dv. care este Vechiul Testament, Constituţia evreilor, a Statului Israel, înfiinţat de evrei pentru a conduce lumea.
Dvs. şi colegul dvs. gafeţeanu sunteţi dintre cei răi care faceţi răul şi nici unul din cei răi nu va înţelege, dar cei înţelepţi vor înţelege. (Daniel 12:10)
Dacă v-am scris că Moise, marele dv. preot a fost rasist şi criminal am aflat din Legea dv. din Exod 2:12, o crimă premeditată şi ascunsă în nisip.
Dacă vă spun că sunteţi hoţi, n-o fac că m-aţi furat pe mine ci pentru că aţi ajuns să strângeţi bogăţiile tuturor popoarelor din jur, aur, argint şi haine foarte multe. (Zaharia 14:14) Astea se observă de către orice înţelept al zilelor noastre din urmă.
Patriarhul dvs., Iacob, a fost un hoţ care şi-a înşelat tatăl ajutat de mama lui, Rebeca, furând dreptul de întîi născut al fratelui său, Esau, pe care l-a ţinut de călcâi, de unde i se trage numele. (Geneza 27: Binecuvântarea furată)
Aşa cum scrie Biblia, vă întreb pe dvs., toţi evreii: sunteţi cinstiţi? Nu sunteţi cinstiţi nici măcar între voi, evreii, darămite faţă de popoarele în mijlocul cărora v-aţi întins corturile, chipurile, să le civilizaţi.
Pe unde aţi trecut aţi distrus şi continuaţi să distrugeţi!
Asta nu înseamnă antisemitism; înseamnă realitate, adevăr scris chiar de înaintaşii voştri.
Din legea voastră se vede, de către un om cu judecată, că sunteţi un neam de hoţi şi criminali.
Domnule Abel Cavaşi, nu ştergeţi Adevărurile istorice pe care vi le scriu. Vă avertizez pentru că şi ungurii calcă pe urmele evreilor.
Discrepanţa dintre săraci şi bogaţi nu se micşorează prin legi ci numai prin Adevăruri arătate hoţilor reali şi prostimii, săracilor cu duhul, celor care spun: În idol ne încredem; In God we trust
Postat, duminică, 8 decembrie 2013, ora, 04:01
Domnule nu ai inteles :
Eu iau Biblia numai ca pe un fapt istoric ,iar Noul Testament il analizez numai ca fundament moral.
Decalogul il consider un lucru bun pentru omenire .
In alta ordine de idei daca ai fi postat mai de mult pe forum ai fi observat ca iau ceea ce este valoros
din toate credintele si filozofiile popoarelor ,pentru ca toti ne inchinam la acelasi Dumnezeu :
fie el Iehova,Alah, Varuna (Mitra) ....Oricum cu antisemitismul postat nu ma astept sa intelegeti ceea
ce va spun ....
Poporul evreu a fost fortat sa greseasca de preotii bogati invidiosi pe credinta raspandida de Iisus ,
fiul unui tamplar cinstit dar obscur . Ei erau ignoranti , nu si-au dat seama ca el era profetul ,,ce va sa vina"
si care a schimbat lumea.
Iisus era tot evreu. Si ce-i cu asta ? A facut numai fapte bune ,iar prin sacrificiul suprem , ne-a salvat
in fata Tatalui de greselile pe care le comitem necontenit .
Iti atrag atentia ca toti oamenii sunt frati pentru ca au aceeasi esenta ,ne deosebesc
credintele si uneori si culoarea pielii dar in interior in fiecare se zbate un suflet in cautarea adevarului...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 08 Dec 2013, 09:10

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Abel Cavaşi a scris:
Ce facem, continuăm să discutăm oameni, ori idei? Traiane, mai termină cu bălăriile-astea!
Eu continuu să arăt calea pe care trebuie să o urmăm pentru diminuarea discrepanţei dintre săraci şi bogaţi. Cunoscând cauza putem corecta efectul.
Eu nu discut oameni ci scriu despre istoria poporului care se consideră civilizatorul omenirii, deţinătorul adevărului şi care uită, foarte repede şi uşor toate evenimentele care nu le sunt convenabile, menţinerii scopului deja atins, subjugarea omenirii.
Am venit pe saitul acesta, al înţelepţilor, să judecăm soluţiile pe care să le aplicăm în vederea diminuării discrepanţei dintre săraci şi bogaţi, nu să repet discuţiile avute cu credincioşii pe forumcrestin.com.
„Bălăriile-astea” sunt o foarte mică parte din istoria poporului sfânt!

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 08 Dec 2013, 09:23

Vad ca ati luat la puricat si comparat Bibliile.
O treaba mai fara rezultat nici ca exista pe Pamant.
Hai sa facem si noi o Biblie fara nici un cusur.
Cand eram mic citeam cartea "Biblia hazlie" scrisa de un evreu.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Biblia_hazlie
Neaparat sa o cititi.
Am o banuiala ascunsa, domnu Traian Ioan este evreu excomunicat ! Ca si mine. Ca noi toti ceilalti, urmasii lui Adam si Eva.
ULTIMA SOLUTIE, INC-O REVOLUTIE

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Dum 08 Dec 2013, 10:04

"Biblia hazlie" este o blasfemie! Sad 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 08 Dec 2013, 10:27

http://ro.wikipedia.org/wiki/Blasfemie
Desigur, blasfemie este si fizica etherului. D`ia injura si fug ca draku de tamaie niste profesorasi de fizica oficiala.  Ca le face praf diploma si rad de ei elevii si studentii mai isteti, gen Dan Preda.
Dar uite ca am deviat fara sa vreau, preocupat cu blasfemeile astea, o pacoste pt misogini.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 10 Dec 2013, 14:35

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Ion Coja dumneata faci nişte greşeli foarte importante!
În „raţionamentele” care-ţi fac cartea vandabilă scapi nişte detalii, pe care le-ai aflat în spatele statuii din faţa primăriei „Banu Manta”.
Nu uita că te-am acuzat de parazitism!
De asemenea nu uita: Hoţul ne prins este negustor cinstit!
Postat, marţi, 10 decembrie 2013, ora, 14:25
Citiri, 232263

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 13 Dec 2013, 01:04

virgil_48 a scris:
Acum cercetam conceptiile d-lui Traian Ioan?
Nu vedeti ca d-lui a confundat forumul? Nu este vorba despre acel fel de "cercetare" cum crede!
Ar intelege oare dece nu suntem interesati de conceptiile d-lui?
Ii putem indica un forum pe profil unde s-ar putea evidentia?
Oare daca l-am ruga frumos sa ne ignore, s-ar simti lezat?
Domnule academician virgil_48,
Concepţiile mele se referă la discrepanţa dintre bogaţi şi săraci, subiect abordat şi dorit a fi rezolvat, democratic, pe acest sait al înţelepţilor.
Acest subiect nu l-am creat eu ci, d-l Administratorul dv. Nu eu am confundat forumul, dv. îl faceţi confundabil. Multe dintre „ştiinţele” contemporane s-au născut democratic, prin cooperarea dintre „înţelepţii” lumii. Aşa cum, de altfel, se petrec lucrurile pe acest sait.
Ce înţeleg eu nu înţelegeţi dv. cei care vă credeţi înţelepţi, aleşi sau ne aleşi de idolul dv. inventat de nişte primitivi.
Vă este chiar atât de greu să înţelegeţi că eu nu am nevoie să mă evidenţiez; să mă aplaudaţi sau să mă huiduiţi? Dv., toţi de pe acest sait, căutaţi să fiţi aprobaţi, de cât mai mulţi ca să formaţi un grup, o gaşcă în jurul aceleaşi idei.
N-aţi ştiut că astfel se formează găştile, partidele, religiile, pseudo-ştiinţele?
În privinţa lezatului... numai cei mai proşti decât mine se tem şi se simt lezaţi sau le e teamă să nu lezeze.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 13 Dec 2013, 02:14

Ati deviat mai multi de la subiectul initial "discrepanta bogati saraci".
Unii au zis ca numai evreii sunt de vina pt. toate relele din lume, dar va reamintesc ca alti evrei au gasit si rezolvarea, e vorba de Karl Marx, de Lenin, etc..Acolo unde s-a aplicat cum trebuie comunismul sau socialismul, problema s-a rezolvat.  In URSSul lui Stalin si dupa a fost o dictatura si un sabotaj perfid, sa-i sature pe muncitori de comunism si putere. Apoi au inceput crimele in numele comunismului.
Marile puteri capitaliste insa au intervenit chiar si militar, au recucerit puterea si au restabilit discrepantele, cazul Rusiei, Ungariei, Germaniei, Italiei, Spaniei, Frantei din 1937..etc. .Toate au devenit dictaturi fasciste sau semi-fasciste. (In Ungaria au primit liber sa intre romanii in 1919.)
Cei doi mari ideologi ai stiintelor sociale au facut corecte analize ale cauzelor din vremea lor ale imbogatirii unora si au indicat solutiile...Nu cred ca mai pot fi aplicate si in ziua de azi. Iar cu vorba buna, cu rugaciuni sau cu blestemele nu se rezolva.
Poate doar o minune, o anumita descoperire in stiinta care sa nu incapa iar pe mana celor lacomi, sa mai rezolve problema echitabil si fara varsare de sange degeaba.   Sa vedem ce iese in viitor cu descoperirile lui Keshe, daca va fi sprijinit de unele tari.
Daca pica monopolul energetic al "controlorilor" electricitatii, petrolului si gazelor, pica totul.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil_48 Vin 13 Dec 2013, 07:33

Traian Ioan a scris:
Acest subiect nu l-am creat eu ci, d-l Administratorul dv. Nu eu am confundat forumul, dv. îl faceţi confundabil.
Iti mai amintesti de când ai iesit din subiectul propus de administrator?
Nu sunt eu academician, dar asta pot sa observ. Ai cautat topicul cel
mai apropiat de preocuparile tale si iti versi aici necazurile. In SUA
iti afisezi aceste conceptii? Nu-ti dai seama ca este vorba de imaginea
negativa a forumului? Vazand "cercetarea" care o propui aici, lupta
impotriva discrepantelor este numai un pretext. Daca esti asa de
"nemuritor si rece", stai mai bine in lumea ta.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11208
Puncte : 43951
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 13 Dec 2013, 18:56

Am şters complet mesajul plin de antisemitism. Nu-mi pune în pericol forumul pentru a-ţi vărsa tu nervii!


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Vin 13 Dec 2013, 19:47, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj care conţinea antisemitism.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 13 Dec 2013, 19:26

Printre cei mai bogati si lacomi sunt si rusi, americani, englezi, romani, si de orice alta natie. Un intreg imens sistem ii favorizeaza si apara si IMPUNE discrepanta cu un scop.  Poate ca din acel sistem face parte si vreun frate sau parinte, poate chiar unul dintre noi.  Asta daca este economist la finante si impozite, sau in serviciul de armata si securitate-politie, sau la presa mincinoasa aservita puterii, sau chiar politician mic sau mare..SISTEMUL este imens si nu poate sa fie daramat, daca scoti o caramida alta ii ia locul automat. SISTEMUL se bazeaza pe ceva fals numit PROPIETATE  PRIVATA, care in realitate este doar un mijloc de conducere.
Cel cu miliarde nu mananca de zece ori mai multe icre negre, nu in fiecare zi este in Bahamas, nu transforma totul in avioane personale si iahturi sau limuzine, nu angajeaza armate de paznici pt averea lor, nu-si ridica piramide si nu corupe cate zece fete pe zi..Vreti sa luati si sa va impartiti averea Reginei Marii Britanii ? Acolo este o institutie complexa..Vreti sa distrugeti averea lui Rockefeller ? Si dupa ce o papati pe cine mai dati vina ?

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 13 Dec 2013, 21:39

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
virgil_48 a scris:
Traian Ioan a scris:
Acest subiect nu l-am creat eu ci, d-l Administratorul dv. Nu eu am confundat forumul, dv. îl faceţi confundabil.
Iti mai amintesti de când ai iesit din subiectul propus de administrator?

Îmi pierd prea mult timp explicând fiecărui prost în parte ce şi cum greşeşte.
Vă scriu ce ştiu fără să vă cer să mă credeţi ca proştii pe Moise, Isus sau Mahomed.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 13 Dec 2013, 21:56

Am şters complet mesajul plin de antisemitism. Nu-mi pune în pericol forumul pentru a-ţi vărsa tu nervii! Nu înţelegi cu frumosul ceea ce-ţi cer?


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 14 Dec 2013, 07:50, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 13 Dec 2013, 22:04

Am şters complet mesajul plin de antisemitism. Nu-mi pune în pericol forumul pentru a-ţi vărsa tu nervii! Nu înţelegi cu frumosul ceea ce-ţi cer?


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 14 Dec 2013, 07:52, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Vin 13 Dec 2013, 23:20

Traian Ioan a scris: Aşa cum v-am scris, criza prin care trece omenirea va fi rezolvată, de către Sântio Creatorul a tot ce există sub soare.
Nu avem nimic impotriva, si noi il asteptam.  Nu stim unde este acum si cand are programat sa vina, dar e oricand binevenit.
Pana atunci facem ce putem.
Se apropie Craciunul si e tare mare agitatie printre niste patrupede, care simt ca le vine ignatul. Au fost mult mai bine hranite in ultima perioada, tocmai cu un anumit scop.  Daca nu puneau botul la ingrasat poate mai traiau un an.
Ma gandeam si eu asa, daca Creatorul ne tine si pe noi cu un anumit scop ?  Daca vreodata ne va slobozi la bunatati ? Primii care se duc la Cel de Sus sunt tocmai cei mai grasi, care pleznesc de prea mult bine.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 15 Dec 2013, 15:37

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Traian Ioan a scris: Aşa cum v-am scris, criza prin care trece omenirea va fi rezolvată, de către Sântio Creatorul a tot ce există sub soare.
Nu avem nimic impotriva, si noi il asteptam. Nu stim unde este acum si cand are programat sa vina, dar e oricand binevenit.
Pana atunci facem ce putem.
Se apropie Craciunul si e tare mare agitatie printre niste patrupede, care simt ca le vine ignatul. Au fost mult mai bine hranite in ultima perioada, tocmai cu un anumit scop. Daca nu puneau botul la ingrasat poate mai traiau un an.
Ma gandeam si eu asa, daca Creatorul ne tine si pe noi cu un anumit scop? Daca vreodata ne va slobozi la bunatati? Primii care se duc la Cel de Sus sunt tocmai cei mai grasi, care pleznesc de prea mult bine.
Pe Sântio, Creatorul, puteţi să-L aşteptaţi mult şi bine.
Sântio, Creatorul nu vine! El rezolvă criza actuală prin oameni, prin creatori aleşi de El. Nici Isus Cristos care s-a crezut Mesia nu mai vine, spre dezamăgirea creştinilor, care-l aşteaptă.
Nu ştiţi multe, nu numai când vine El, nu ştiţi.
Nu ştiţi nici măcar că sunteţi laşi, atât de obscure minţi aveţi. Atenţie! Eu nu jignesc! Eu spun ce văd, judec şi constat. Numai un laş îmi respinge adevărurile pe care le ştiu şi le scriu. Nu cer nimănui să mă creadă ci, să mă judece pentru a mă îndrepta. Şi eu, le rândul meu, vă judec tot pentru a vă îndrepta.
Scopul judecăţii – în lumea noastră, în lumea civilizată de evrei prin dumnezeul imaginat de ei – este de a-l pedepsi pe păcătos, pe cel care greşeşte. Aceasta este marea greşală a evreilor, marele păcat al evreilor „civilizatori”. Scopul judecăţii instaurat de evrei trebuie schimbat cu scopul judecăţii Creatorului: corectarea creaţiei.
Domnule gafescu! A crede sau a nu crede în dumnezeu, oricare ar fi el este o prostie evidentă şi incontestabilă. De această prostie dă dovadă şi Administratorul acestui sait al înţelepţilor, d-l Abel Cavaşi dar şi toţi oamenii care vorbesc despre credinţele lor ca fiind adevăr, dau dovadă de acelaşi fel de prostie: cer să fie crezuţi.
Aţi vrea să vă explic această prostie, a dv. şi a d-lui Abel Cavaşi? Dacă v-aş explica ar însemna că vreau să vă schimb credinţa; şi nu vreau. De ce nu vreau? Ar trebui să ştiţi că v-am mai scris că nu am nevoie de aprobatori, de aplaudaci, pentru că nu vreau să fac gaşcă (partid, religie, academie etc.).
Întrebările pe care vi le puneţi şi pe care vi le-am subliniat, mi le-am pus şi eu mai de mult, la care mi-am răspuns: Scopul Creatorului Sântio a fost reproducerea Sa. Noi, oamenii, creaturile Sale, ştim că reproducerea este însoţită de o plăcere deosebită de toate plăcerile vieţii. Unii oameni mai ştiu că homosexualitatea, laba, sunt surogate ale reproducerii aşa cum dumnezeii sunt surogate ale Creatorului.
Referitor la „slobozirea la bunătăţile”, plăcerile vieţii le-am avut din totdeauna tocmai pentru a învăţa ce este bine şi ce este rău, din aceste plăceri ale vieţii. Toate plăcerile în exces sunt dăunătoare vieţii!
Plăcerile vieţii sunt foarte variate şi când sunt necontrolate ajung vicii.
Dar... să lăsăm filozofeala. Eu am venit pe saitul acesta ca să fiu judecat nu ca să fac pe deşteptul sau să faceţi pe deştepţii luând măsuri discreţionare.
Nu sunt nici filosemit nici antisemit cum mă vor oamenii fără replică la cele ştiute de mine. Eu sunt un Român prost, dar care ştiu cum sunt şi vreau să mă deştept prin dv. cei care sunteţi judecători, nu dictatori.
Eu ştiu soluţia abolirii discrepanţei dintre săraci şi bogaţi numai că dv. nu vreţi ca soluţia să vină de la altcineva.
Postat, duminică, 15 decembrie 2013, ora, 15:29
Citiri, 232795

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 15 Dec 2013, 16:05

Am inteles, dar daca aveti solutia, spuneti ce trebuie sa facem acum.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Dum 15 Dec 2013, 16:53

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Am inteles, dar daca aveti solutia, spuneti ce trebuie sa facem acum.
Asiguraţi-mi un traducător de engleză-română pe acest sait. Toate acţiunile mele le prezint, pe acest sait, în limba Română şi le preiau traduse în engleză pentru a le prezenta Administraţiilor Guvernamentale, în baza dreptului Constituţional, aici, în Los Angeles.
Nu uitaţi puterea este în mâna celor bogaţi care, astăzi, sunt în criză; nu ştiu ce să facă şi cum să facă pentru a se salva pe ei.
Ei aşteaptă soluţia pentru rezolvare. Eu o am. Trebuie doar să-i provoc să mă judece. Până acum m-au considerat nebun, bolnav mintal. Credinţa lor este normală (Zaharia 11:16), dar este falsă. Doctorul al cărui pacient sunt de peste 10 ani confirmă oficial, fără voia sa, a doctorului, sănătatea mea mintală.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Dum 15 Dec 2013, 17:27

Traian Ioan a scris:Eu ştiu soluţia abolirii discrepanţei dintre săraci şi bogaţi numai că dv. nu vreţi ca soluţia să vină de la altcineva.
Biblia Ortodoxă,Evanghelia după Ioan,cap. 14"
"9. Iisus i-a zis: De atâta vreme sunt cu voi şi nu M-ai cunoscut, Filipe? Cel ce M-a văzut pe Mine a văzut pe Tatăl. Cum zici tu: Arată-ne pe Tatăl?
10. Nu crezi tu că Eu sunt întru Tatăl şi Tatăl este întru Mine? Cuvintele pe care vi le spun nu le vorbesc de la Mine, ci Tatăl - Care rămâne întru Mine - face lucrările Lui.
11. Credeţi Mie că Eu sunt întru Tatăl şi Tatăl întru Mine, iar de nu, credeţi-Mă pentru lucrările acestea.
12. Adevărat, adevărat zic vouă: cel ce crede în Mine va face şi el lucrările pe care le fac Eu şi mai mari decât acestea va face, pentru că Eu Mă duc la Tatăl.
13. Şi orice veţi cere întru numele Meu, aceea voi face, ca să fie slăvit Tatăl întru Fiul.".
Eu cred că ceea ce spune Domnul Iisus Hristos este adevărat,dar din păcate nimeni nu crede în El.
------------------------------
Am impresia că numele de "Sântio" inventat de tine este de fapt ceea ce a răspuns Dumnezeu Creatorul ,adică Yahve, lui Moise la întrebarea "Cine eşti tu?" iar Yahve i-a răspuns:"Eu sunt Cel ce sunt!" şi tu ai preluat scrierea de tipul "Sânt io" în loc de "Eu sunt" sau "Sunt eu"..... şi aşa inventezi sau ai inventat deja tu altă scriptură şi cauţi discipoli.....
Ce sursă de existenţă ai,adică ce salariu sau pensie ai tu?  Rolling Eyes 
Poţi tu trăi fără bani?Dacă da atunci arată-ne tu cum putem trăi decent şi cinstit,dar fără bani sau vreo altă sursă de hrană,îmbrăcăminte şi de tratament în caz de boală!  Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Dum 15 Dec 2013, 17:49

Poţi tu trăi fără bani?Dacă da atunci arată-ne tu cum putem trăi decent şi cinstit,dar fără bani sau vreo altă sursă de hrană,îmbrăcăminte şi de tratament în caz de boală!
Din pacate suntem robii slabiciunilor noastre, suntem produsi ai societatii in care traim, si suntem ca animalele domestice ce traiesc pe langa casa omului, si care mor de foame cand sunt izgonite de om. Ai vazut tu un lup, sau o caprioara salbatica, sa aiba nevoie de bani sau de doctor? dar asta ce ar insemna, sa ne intoarcem in salbaticie. Ar fi lumea mai buna?, ar fi mai dreapta? de unde...

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Dum 15 Dec 2013, 17:57

virgil a scris: Ai vazut tu un lup, sau o caprioara salbatica, sa aiba nevoie de bani sau de doctor? dar asta ce ar insemna, sa ne intoarcem in salbaticie. Ar fi lumea mai buna?, ar fi mai dreapta? de unde...
Tu ai înţeles şi crezi ceea ce a spus Domnul Iisus Hristos?Dacă ai înţeles ceea ce a spus Domnul Iisus Hristos,atunci nu văd de ce ar trebui să ne întoarcem în sălbăticie căci dacă am crede în El atunci orice am cere s-ar îndeplini.   Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 4 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum