Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 10:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 10:07

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Ieri la 12:42

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Ieri la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Trei probleme cu lichide
( 1 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (11936)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3786)
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Bordan
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_lcapDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Voting_barDin concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Din concepţia lui Traian Ioan

+8
eugen
meteor
Bordan
virgil
CAdi
gafiteanu
curiosul
Traian Ioan
12 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 23 Noi 2013, 16:29

Rezumarea primului mesaj :

Provine din topicul „Despre abolirea discrepanţei dintre bogaţi şi săraci”.


curiosul a scris:
Deși susții prin anumite locuri că cel ce crede că deține adevărul se înșeală, din ansamblul modului tău de exprimare reiese faptul că ești convins de un anumit adevăr.
Da! Sunt convins de existenţa unui Creator inteligent al planetei noastre împreună cu tot ce există sub soare. Dumnezeii, totemurile, sunt invenţii ale unor minţi primitive.
Greşesc? Eu ştiu că nu mă înşel; cu toate acestea nu cer nimănui să mă creadă ca pe sfinţii (nu-i antisemitism ci realitate) Moise, Isus şi Mahomed. Din contră vă cer să mă judecaţi nu să mă apreciaţi.
curiosul a scris:
Din ceea ce tot tu afirmi, înseamnă că și tu te înșeli cu siguranță.
Fireşte pe forummcrestin.com am fost judecat şi mi-am recunoscut greşelile, corectându-mi raţionamentul, judecata.
curiosul a scris:
Mai mult, și pentru că ești nou pe forum, ar trebui să ți se spună că au fost deja recidive pe forum unde discuțiile pe teme religioase au degenerat în conflicte.
Dv. nu ştiţi ce este religia! Ca să aflaţi vă duceţi la DEX-ul întocmit de unii ca Alexandru Graur care ne-au schilodit limba. Definiţia corectă a religiei este: O credinţă impusă prostimii, turmei, de către nişte impostori profitori, ca fiind adevăr.
Sau o definiţie mai bună, din Biblie: Cine este acela care să fi făcut un dumnezeu sau să fi turnat un idol şi să nu fi tras un folos din el?
Dacă îl întreb de dl. Abel: "Aţi auzit de Cain?", înseamnă că fac religie şi mă abat de la subiectul discutat?
curiosul a scris:
Așa că puțină atenție asupra ideilor pe care vrei să le transmiți, sau poate chiar să le impui într-o formă mai subtilă.
Repet! Eu scriu numai ceea ce ştiu, fără să cer cuiva să mă creadă! Şi d-tale îţi cer să mă judeci. De ce n-o faci?
curiosul a scris:
La general vorbind, se pare că cei de aici au gândirea dirijată pe puncte de vedere raționale, realiste, iar punctele de vedere spirituale, mistice, nu sunt agreate întrutotul, deși administratorul ne lasă dreptul la libera exprimare, poate pentru simplul fapt că aceste opinii spirituale sunt greu de verificat.
După mintea d-tale şi a lor, punctele lor de vedere sunt "raţionale, realiste". După mintea mea, de prost, cu care judec aceste puncte de vedere sunt puţin greşite şi fără o logică fermă, corectă.
curiosul a scris:
Se pare totuși, făcând o paralelă la toți ceilalți care susțin aceste opinii, că există chiar și o tendință de impunere a lor, mai mult sau mai puțin directă.

Ar mai trebui să reții și faptul că pe acest forum, oricine încearcă să impună vreo idee are parte de multe atacuri din partea celorlalți, așa cum ți s-a întâmplat și ție de altfel.
Repet: eu nu impun, nu cer, nimănui să mă creadă!
curiosul a scris:
Ai foarte multe caracteristici comune, la nivelul modului de exprimare, cu Amot și/sau Dacu.
Sunteți prieteni ?
Am multe caracteristici comune oamenilor, în general, nu numai comune cunoscuţilor d-tale, Amot şi Dacu.
Eu încerc să fiu prieten cu toţi oamenii. Nu ştiu dacă observi că încer să fiu prieten şi cu proprietarul acestui sait dar...
Am încercat să fiu prieten şi cu George Pruteanu, să-i fie iertate păcatele. Am încercat şi cu Pavel Coruţ care vrea să desfiinţeze Biblia, (ştiaţi că Vechiul Testament este Legea de bază, Constituţia evreilor?) şi cu Ion Coja, care a scris o Constituţie Creştină, Marian Grozavu şi mulţi alţii cărora am vrut să le arăt greşelile din dorinţa de a-i ajuta spre binele nostru, al tuturor oamenilor.
Eu judec pentru a corecta; voi, toţi judecaţi pentru a condamna!
Eu îi judec pe evrei pentru binele lor şi-al întregii omeniri. Cain l-a judecat pe Abel şi l-a omorât. Eu vreau să-l corectez pe Abel Cavaşi iar el, Abel, vrea să mă omoare, este adevărat, nu cum a făcut-o fratele lui, Cain, ci doar să mă elimine din viaţa lui.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Sam 23 Noi 2013, 21:38, editata de 1 ori (Motiv : Provine din topicul...)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos


Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de eugen Joi 28 Noi 2013, 19:10

Domnule Traian Ioan,

Va recomand doua lucruri:
1-Informati-va mai bine ce s-a postat de-a lungul timpului pe acest forum, in subiecte care au legatura cu  opiniile dvs. Asa ne veti cunoaste mai bine. Eu sunt adeptul curselor lungi si turbulentele de pe forum nu ma impresioneaza. De cativa ani, un grup fidel forumului , impreuna cu Abel, incercam sa tinem in viata aceasta platforma. Va inteleg ca aveti mahnire despre unde a ajuns Neamul Romanesc, dar trebuie sa ne cunoastem la drum lung si sa fim pregatiti sa ne armonizam postarile.

2-Informati-va  din surse neoficiale, mai credibile, ce se intampla acum in Romania.
Cred ca este mai util sa ne gandim acum  la solutii imediate, acute, potrivite crizei romanesti actuale.
Romania trece in " tacere" prin situatii dramatice.
Ar trebui sa ne definim fiecare pozitia de slujitor al neamului si sa rezistam tentatiilor de preamarire a valorii individuale .
Intr-un popor ranit adanc, sa nu va asteptati sa se aduca osanale unor profeti de conjunctura.

Va doresc succes.

eugen
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 3786
Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 28 Noi 2013, 19:41

Adica daca puteti, informati si convingeti diaspora romaneasca sa fie mai activ implicata in actiunile ce se impun pt diferitele situatii grave din Romania. Incepand cu proteste si petitii adresate celor ce pot ameliora situatia, adica guvernul USA sa forteze guvernul roman..
Marea majoritate a romanilor au venituri de mizerie, in schimb o minoritate lacoma este putred de bogata. Guvernul USA a avertizat ca aceasta stare de fapt ar putea declansa grave probleme sociale si instabilitate in zona.
Nu cred ca ati inteles, poate ca nimeni nu a inteles. Toti pizmasii se revolta impotriva bogatilor, sa le fie confiscate averile.
Eu sunt cu saracii, sa aibe macar un venit minim decent garantat. Nu tin sa dau la cap bogatilor.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 29 Noi 2013, 21:57

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
Obama omite referirile la Dumnezeu dintr-un discurs istoric, provocând controverse
Posted on noiembrie 24, 2013 by misucroitor
Marţi, americanii au sărbătorit 150 de ani de la celebrul discurs al lui Abraham Lincoln, care a reafirmat moşternirea comună a albilor şi a negrilor, după un război care a reuşit să abolească sclavia. Paradoxal, speech-ul primului preşedinte de culoare la Casa Albă a omis o expresie de maximă importanţă din respectivul discurs: „supusă lui Dumnezeu”.
Discursul lui Lincoln, cu o lungime de doar 272 de cuvinte, rostite în numai trei minute, este cunoscut şi învăţat pe de rost de copiii americani încă de la grădiniţă. Jurământul de credinţă faţă de ţară (în original Pledge of Allegiance) a fost numit adesea „printre cele mai importante cuvinte spuse vreodată”.
Însă marţi, în videoclipul pe care preşedintele Barack Obama l-a pregătit, expresia bine-cunoscută: „… naţiune supusă lui Dumnezeu” a lipsit. Jurământul original afirma: „Mai degrabă este pentru noi să fim dedicaţi măreţei sarcini rămase în faţa noastră, să luăm de la aceşti onoraţi morţi devotament pentru cauza căruia ei şi-au dat ultima plină măsură de devotament -pentru a ne asigura că nu au murit în van – că această naţiune, supusă lui Dumnezeu, va da naştere unei noi libertăţi – adică guvernarea poporului de către popor, pentru popor, să nu piară de pe faţa Pământului.”
Omisiunea a produs multe reacţii, cele mai multe negative. Principala critică este atacul împotriva libertăţii religioase, aşa cum se exprimă Mat Staver, fondatorul Consiliului Libertăţii: „După cinci ani de atacuri îndreptate împotriva libertăţii religioase, (mesajul preşedintelui Obama) nu este nici surprinzător, nici neaşteptat. Cu siguranţă că el a eşuat în a recunoaşte valorile biblice şi divine în timpul mandatului său.”
Mai mult chiar, omisiunea este văzută de unii chiar ca o insultă la adresa creştinilor americani, după cum afirmă realizatorul de emisiuni radio Bryan Fischer. „Omisiunea este o insultă. Oricine dintre cei care au ascultat şi învăţat discursul de la Gettysburg cunoaşte expresia Ťsupusă lui Dumnezeuť, mai puţin preşedintele Obama.”
În replică, Administraţia prezidenţială a argumentat că videoclipul s-a bazat pe textul primei din cele cinci variante ale discursului, o schiţă care nu conţinea expresia referitoare la Dumnezeu. Dintre cele cinci scrise de mâna lui Lincoln, două nu conţin expresia respectivă, în timp ce varianta cea mai populară, ultima variantă a discursului, o conţine. Însă administraţia Obama nu a explicat de ce nu a ales să redea varianta populară.
Discursul lui Abraham Lincoln pe cel mai sângeros câmp de bătălie al Războiului Civil american reinterpretează şi actualizează mesajul părinţilor fondatori ai Statelor Unite, oferind definiţia regimului democratic modern şi trasând noi obiective pentru democraţia americană. Momentul este după batalia de la Gettysburg, la începutul lui 1863, care a marcat un moment-cheie în război, şi anume replierea sudiştilor. La acel moment, Lincoln vine la faţa locului pentru a reafirma moştenirea comună a celor două tabere, şi anume Declaraţia de Independenţă, fondată pe principiul că toţi oamenii sunt creaţi egali.
Discursul de la Gettysburg capătă astăzi o simbolistică aparte în momentul în care Casa Albă este ocupată de un preşedinte de culoare. Cel puţin o parte a mesajului lui Lincoln din acea zi, pe cel mai teribil câmp de luptă al Războiului Civil, s-a împlinit. De aici poate şi dezamăgirea publică faţă de gestul actualului preşedinte.
Sursa:Semnele timpului


Am ajuns pe saitul dv., deosebit de valoros, prin navigare intâmplătoare de la Mihai Croitor (misucroitor.wordpress.com).
Voi folosi acest articol în acţiunile mele pe care le întreprind în Ţara în care am fost adus de o pasăre de pradă chemată de la răsărit ca să împlinesc palanurile Creatorului Sântio. (Isaia 46:10, 11)
Pentru că nu aud şi nu pot gândi în limba comercială am avut, mereu, nevoie de un traducător din limba comercianţilor în limba mea Sfântă şi invers.
Nu am găsit niciun om amabil să mă ajute să-mi fac cunoscute gândurile, judecăţile. Toţi, care ar fi putut să mă ajute, m-au considerat şi mă consideră nebun.
Da! Sunt nebun! Dar sunt pastorul nebun ridicat de Sântio, Creatorul Pământului care mi S-a dezvăluit mie, cercetându-I Creaţia (Zaharia 11:16).
Singurul sait care mi-a acceptat gândurile, judecăţile, este www.forumcrestin.com
Acest articol, deosebit de important, l-am preluat de pe saitul misucroitor.wordpress.com şi-l voi posta pe mai multe saituri, care doresc să se judece cu mine.
Caut pe cel căruia Sântio îi spune: Ia şi uneltele unui păstor nebun!
Când îl voi găsi, Legea socială a lui dumnezeu, Biblia, va fi schimbată (Isaia 42:4), nu desfiinţată cum vor unii şi alţii.
Şi Biblia va fi o dovadă secundară a existenţei Creatorului Sântio. Dovada principală a existenţei Creatorului Sântio, care nu poate fi căntestată, este Creaţia Sa perfectă: Pământul cu tot ce există sub soare.
P.S. Adăugat pe 29 noiembrie 2013. Nu am putut să postez acest mesaj, şi pe acest forum de cercetare, la timpul potrivit.
Semnele Timpului au şters postarea mea. Nu le convine acest fel de a gândi. Ar trebui să-şi abandoneze credinţa, beneficiile, parazitizmul. Este foarte greu!
Fiţi răbdători, cu mine, vă rog. Vă răspund fiecăruia când am timp disponibil. Nu vă grăbiţi cu concluziile şi cu sfaturile. Trebuie să înţelegeţi, cum a înţeles şi d-l Abel Cavaşi că eu nu sunt interesat în slava mea proprie.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Vin 29 Noi 2013, 22:33

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
gafiteanu a scris:
Trag concluzia ca domnul Traian Ioan lupta, tinteste si tanjeste dupa societatea perfect comunista, adica dupa un fel de chibutz evreiesc.  Fara paraziti.  O perfecta simbioza intre diferite activitati, fara nicio retributie decat in natura, o rogojina sub un acoperis, o haina, un pantalon si un blid de linte, fasole, cartofi, etc...
Vă înşelaţi amarnic Domnule gafiţeanu!
Organizarea socială aproape perfectă a fost implementată de Marele Român Nicolae Ceauşescu. Acesta a fost şi motivul pentru care a fost omorât de evreii care conduc lumea.
gafiteanu a scris:
Am aflat ca si in USA sunt astfel de chibuturi agricole ale unor  Sântio, in care nimeni nu detine nicio avere, iar daca o are, trebuie sa o doneze sefului, adica comunitatii.  Este si asta o forma de egalitarism, fara discrepante, fara bogati si saraci, cu exceptia lui  Sântio.
Fiţi foarte atent să nu vă autoridiculizaţi.
gafiteanu a scris:
Nu trebuie sa mai fim porniti impotriva vreunui Moise, Isus, Mohamed, Alah, Buda sau mai stiu eu care lider zeificat. Au fost si gata, buni-rai la vremea lor. Nu trebuie sa mai omoram oameni sau sa sacrificam animale in numele lor si a religiei.
Toţi aceşti zei şi semizei au avut valoarea lor, care nu poate fi eludată.
gafiteanu a scris:

Trebuie insa sa cautam forme de organizare sociala armonioase, echitabile, sigure. Si nu prea vad cum il vom convinge si pe lacomii Rockfeller, Carnegie si Ford sa manance mai putin, dar pe Bill Gates l-am convins.
Ce trebuie să facem!?
V-am spus: Fiecare să scrie, să spună, numai ceea ce ştie; niciodată ceea ce crede el că este adevăr.
Şi dacă veţi găsi dvs. forma de organizare socială armonioasă cum o veţi aplica? Prin legi? Cine elaborează legile sociale astăzi, în orice societate?
Nu vă grăbiţi să-mi spuneţi că sunt nebun, prost, antisemit sau mai ştiu eu. Haideţi să judecăm împreună.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 30 Noi 2013, 17:21

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
eugen a scris:
Domnule Traian Ioan,

Va recomand doua lucruri:
1-Informati-va mai bine ce s-a postat de-a lungul timpului pe acest forum, in subiecte care au legatura cu  opiniile dvs. Asa ne veti cunoaste mai bine. Eu sunt adeptul curselor lungi si turbulentele de pe forum nu ma impresioneaza. De cativa ani, un grup fidel forumului , impreuna cu Abel, incercam sa tinem in viata aceasta platforma. Va inteleg ca aveti mahnire despre unde a ajuns Neamul Romanesc, dar trebuie sa ne cunoastem la drum lung si sa fim pregatiti sa ne armonizam postarile.
Eu vă cer să mă judecaţi şi să nu credeţi nimic din ce vă scriu că ştiu, iar dvs. îmi recomandaţi ce să fac.
Nu aţi înţeles că eu acţionez conjunctural, ca evreii care conduc lumea? Tocmai, pentru că am înţeles scopul urmărit de acest „Forum de Cercetare” încerc să mă fac judecat, judecându-vă.

eugen a scris:
2-Informati-va  din surse neoficiale, mai credibile, ce se intampla acum in Romania.
Cred ca este mai util sa ne gandim acum  la solutii imediate, acute, potrivite crizei romanesti actuale.
Romania trece in " tacere" prin situatii dramatice.
Ar trebui sa ne definim fiecare pozitia de slujitor al neamului si sa rezistam tentatiilor de preamarire a valorii individuale .
Intr-un popor ranit adanc, sa nu va asteptati sa se aduca osanale unor profeti de conjunctura.

Va doresc succes.
Nu aţi înţeles!
Nu eu mă dau profet! Profeţi de conjunctură sunt paraziţii, care cer să fie crezuţi ca să ajungă, spre exemplu, preşedinte. Un astfel de parazit este Ion Coja. Un alt exemplu de astfel de parazit profet este Marian Grozavu.
Eu vă cer să mă judecaţi, nu să mă credeţi. Osanale vor cei care se cred, se consideră superiori, înţelepţi, aleşi de dumnezeu să ne conducă pe noi, proştii.
Întrebaţi-l pe Ion Coja de ce nu-mi mai admite niciun comentariu pe saitul lui începând din mai, iunie 2013. După ce vă va răspunde sau nu, vă voi scrie şi dovedi adevărul. Nu voi face o simplă declaraţie, o simplă mărturie. Mărturiile, astăzi, nu mai pot fi considerate adevăr ca pe vremea primitivilor evrei conducători ai lumii.
Eu nu vreau să conduc pe nimeni, nu chem pe nimeni la mine. Nu vreau să fac partid, religie, organizaţie sau orice alt fel de gaşcă.
Ce se întâmplă în Ţara noastră ştiu foarte bine. Spre deosebire de dvs. eu ştiu şi cauza întâmplărilor de tot felul: CREDINŢA. Iar cauza credinţei este necunoaşterea, prostia.  
Toţi evreii imbecili (am specificat care evrei, asta nu înseamnă antisemitism) care conduc lumea pe lângă faptul că sunt nişte paraziţi proşti sunt şi laşi. Atât prostia cât şi laşitatea lor o pot dovedi cu documente.
Sănătatea mea mintală este certificată de dr. Robert M. Rose ... Beverly Hills, California, al cărui pacient sunt de peste 10 ani.
Există o criză pe care dv. încă nu o cunoaşteţi şi care va trebui înţeleasă de fiecare în parte, nu crezută din spusele unuia şi altuia ca mine.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 30 Noi 2013, 17:46

http://www.healthgrades.com/physician/dr-robert-rose-y6msc
Tocmai i-am telefonat, va cunoaste, nu aveti nimic intradevar.
Dar cum aveti incredere in cineva cu acea fizionomie de ......, plus ca-l cheama si Rose, nume de..... ? (Rozel, Rosenberg, Rosa, Scleroza )
Si nu e psihiatru, e generalist si cardiolog, cel mult v-a asigurat ca aveti o inima buna si o viata lunga inainte.
Apropo, si Obama si Putin si madama Merkel, etc, sunt evrei care conduc lumea din aia prosti, imbecili, lasi, etc....... ?
Se zice ca foarte greu gasesti un evreu prost, si nici atunci, in realitate joaca teatru, face pe prostul.
Dar v-am mai demonstrat, este cunoscut ca de aproape 2000 de ani nu mai exista nici o samanta de evreu veritabil, toti de azi sunt impostori.
Nu va mai faceti degeaba nervi cu ei, nu merita.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de eugen Sam 30 Noi 2013, 18:21

Gandesc cu capul meu

Domnule Traian Ioan,

Daca inlocuiesc termenul cred cu asa gandesc eu, va satisface?
In principal pe acest forum vrem sa ne luminam, sa intelegem cat mai mult cum functioneaza materia, legile care o guverneaza, cu aplicatii practice daca se poate.
Abordam si teme spirituale, ca oameni echilibrati ce vrem sa fim.
Simt in tonul dvs aer de superioritate, moralizator.
Lasati-ne in pace cu aceasta pozitie.
Fiecare are capul lui cu care sa judece si nu mai sugerati ca suntem nestiutori.

Cat de spre criza pe care sustineti ca eu nu o inteleg, pe mine ma intereseaza in primul rand  salvarea de la criza a Neamului Romanesc.
Eu vad natiunea romana ca prioritate generala, iar solutia sta in ea insasi.

In razboi, nu poti sa te scuzi, cand pierzi ca dusmanul a fost mai puternic.
Trebuie pornit de la de ce sunt mai slab?
Nu vom putea da vina la infinit pentru ce ni se intampla, pe evrei, pe ghinioane istorice, sau alte scancete nationale.
Trebuie sa incepem cu noi insine.

Pe acest forum vrem sa cunoastem cat mai multe.
Sunteti de acord?  Sa stiti ca nu santem orbi, sa credem oricum... Poate ne subestimati...


Ultima editare efectuata de catre eugen in Sam 30 Noi 2013, 18:50, editata de 1 ori (Motiv : Corectie gramaticala)

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3786
Puncte : 32336
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Din concepţia lui Traian Ion

Mesaj Scris de Traian Ioan Sam 30 Noi 2013, 23:00

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
eugen a scris:
Gandesc cu capul meu

Domnule Traian Ioan,

Daca inlocuiesc termenul cred cu asa gandesc eu, va satisface?
Nu trebuie să-mi daţi mie satisfacţie! Ambiguitatea termenilor folosiţi în comunicarea dintre oameni trebuie corectată, eliminată. A crede nu este sinonim cu a şti.
eugen a scris:
In principal pe acest forum vrem sa ne luminam, sa intelegem cat mai mult cum functioneaza materia, legile care o guverneaza, cu aplicatii practice daca se poate.
Tot pentru a mă lumina am venit şi eu pe forumul dv. Aţi vrea să vă aplaud? La ce v-ar folosi? Eu vă judec şi vă arăt ce văd greşit la dv., la rândul dv. judecaţi-mă şi arătaţi-mi ce ştiu greşit ca să mă corectez.
eugen a scris:
Abordam si teme spirituale, ca oameni echilibrati ce vrem sa fim.
Şi termenul „spiritual” este ambiguu. Ambiguitatea este introdusă, cu multă chibzuinţă de aceiaşi savanţi, ligvişti care au creat ambiguitatea verbului a crede. Astfel pot spune, fără să vă cer să mă credeţi că: spiritual ≠ inteligent ≠ religios. Ca să spui despre un om religios că este inteligent este o greşală! Această confuzie este dorită de paraziţii sociali, numiţi pastori, preoţi, rabini, mai simplu numiţi păstori de oameni.  
Eu postez acest comentariu, întâi pe saitul religios, şi apoi pe forumul dv.
eugen a scris:
Simt in tonul dvs aer de superioritate, moralizator.
Lasati-ne in pace cu aceasta pozitie.
Fiecare are capul lui cu care sa judece si nu mai sugerati ca suntem nestiutori.
Cum este posibil să simţiţi superioritate în tonul meu când eu sunt conştient de prostia mea? Nu cumva se întâmplă ceva cu dv.? Nu cumva vă credeţi superior celorlalţi oameni, nu numai mie?
Nu vă las în pace! Am venit pe acest „Forum de cercetare” ca să cercetez împreună cu dv. toţi.
Pe forumcrestin.com am făcut nişte comunicări după ştiinţa mea; nimeni nu a făcut niciun cometariu, nicio judecată.
Eu nu sugerez omului cu care comunic, spun direct ce am de spus. De sugerat trebuie, noi oamenii care comunicăm direct fără menajamente, să găsim metoda de sugerare, de persuasiune, a adevărului în minţile oamenilor care au nevoie de păstor ca orice turmă.
eugen a scris:
Cat despre criza pe care sustineti ca eu nu o inteleg, pe mine ma intereseaza in primul rand  salvarea de la criza a Neamului Romanesc.
Eu vad natiunea romana ca prioritate generala, iar solutia sta in ea insasi.
Neamul nostru Românesc este în criză la fel cum sunt absolut toate neamurile. Noi vrem să salvăm neamul nostru şi prin noi vor fi salvate şi celelalte. Aşa este dar...
Repet: Ca să repari un defect, să corectezi un efect trebuie să-i cunoşti cauza!
Cunoaşteţi cauza crizei? Spuneţi-mi-o şi mie, vă rog, să o judec şi eu împreună cu dv. toţi, dacă nu vă deranjază prezenţa mea.
Nu am înţeles ce înseamnă: „soluţia stă în ea însăşi”.
eugen a scris:
In razboi, nu poti sa te scuzi, cand pierzi ca dusmanul a fost mai puternic.
Trebuie pornit de la de ce sunt mai slab?
Nu vom putea da vina la infinit pentru ce ni se intampla, pe evrei, pe ghinioane istorice, sau alte scancete nationale.
Toate naţiile sunt într-un război, dar neconvenţional. Într-un război fără arme, fără arcuri, fără cai căruţe şi păsări de pradă. Suntem într-un război cu oameni vicleni, de genul regelui David, cu mincinoşi de genul lui Moise, Isus şi Mahomed.
Cu asemenea oameni, inamici, nu poţi lupta folosind aceleaşi arme, ca ale inamicului: viclenia, credinţa, minciuna, hoţia şi crima. Arma noastră trebuie să fie Adevărul, dreptatea şi judecata. Naţia noastră Română, nu a pierdut acest război care a început odată cu crima din 25 decembrie 1989. Deci nu poate fi vorba de o scuză, ci de o acuză. Acuza pe care trebuie să o aducem noi evreilor imbecili care conduc lumea, are drept scop, corectarea greşelii, păcatului, nu eliminarea păcătosului, evreilor imbecili. Noi Românii nu vrem să greşim cum au greşit ei, omorându-l pe Nicolae Ceauşescu.
eugen a scris:
Trebuie sa incepem cu noi insine.
Eu am considerat că trebuie să încep cu mine însumi, fără să implic pe cei dragi mie, pe cei de lângă mine, pe „noi”.
eugen a scris:
Pe acest forum vrem sa cunoastem cat mai multe.
Sunteti de acord?  Sa stiti ca nu santem orbi, sa credem oricum... Poate ne subestimati...
Şi eu am venit pe acest forum vrând să cunosc cât mai multe, la fel ca dv.. Dacă v-aş fi subestimat vă ignoram. Eu ştiu că dv. toţi, aveţi ochi, dar nu ştiu dacă toţi, în numele cărora vorbiţi, vedeţi bine. Credinţele nu sunt adevăruri. Nici teoriile ştiinţifice nu sunt adevăruri.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Sam 30 Noi 2013, 23:19

De ce nu explicati pe topicul Filozofia Religiei cine este Santio,
ce este Silo si de ce sunt evreii vinovati de toate ce se intampla
in lumea asta ?
Ca sa va corectam si noi in prostia noastra .
Ce tot ii dati cu Nicolae Ceausescu si il ridicati in slavi ?
Din '80 pana in '89 poporul nostru a murit de foame :
zaharul si uleiul se dadeau pe cartela la fel si puii ... iar salamul
era cu soia.
Dupa o zi de munca si de stat la cozi stateai 2 ore la televizor
si se termina emisiunea ,pentru ca partidul avea grija sa fii apt
a doua zi la lucru... Smile 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57102
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 01 Dec 2013, 00:07

Tovarasul Nicolae Ceausescu a vrut binele poporului roman si l-a facut chiar cu forta.
Exista numeroase alimente foarte daunatoare si acestea au fost rationalizate, ca romanii se indopau ca spartii. Dovada, ce se intampla acuma, cand nu mai crapam de foame, ci de imbuibare.
Cred ca multi oameni cu scaun (scaunul fiind nu cel din burta....) la cap, ar prefera TV lui Ceausescu in locul porcariilor de acum de prostit poporul.
Pe timpul impuscatului aveai bani si nu aveai ce face cu ei, iar acuma e invers...Dadeai bucuros si zece lefuri pe un TV color..
Intradevar era mai rau la capitolul calculatoare si TV cu plasma,...
Dar apropo, stiti cine erau si ce sunt acuma persoanele responsabile cu aprovizionarea acelor vremuri ?  Intrebati-i pe ei ce au urmarit si de cine ascultau ! Dec 1989 a fost indelung pregatit, sa puna botu poporul.
Mancare era aproape suficienta, dar ajungea pe filiere intortocheate de "procurori".

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 01 Dec 2013, 00:49

CAdi a scris:  De ce nu explicati pe topicul Filozofia Religiei cine este Santio,
ce este Silo  
Se pare ca a explicat dl. Traian Ioan: a fost luat de aici si dus dincolo de catre o pasare maiastra. Inventator si constructor deduceti cine: Creatorul.
Citat:"în Ţara în care am fost adus de o pasăre de pradă chemată de la răsărit ca să împlinesc palanurile Creatorului Sântio.".
Ce, n-ati mai auzit cazuri de rapiri chiar cu ozn-ul ?
Doar nu a fost adus de o barza. Mai mult ca sigur a fost un UFO. Cel ce a construit un OZN stie cum sa manuiasca gravitatia, sa-i dea o directie inversa,, nava sa atraga mai puternic atunci cand vrea pe cineva de pe Pamant. Sunt atatea poze si filme cu oameni absorbiti spre OZN, intra prin acel con de radiatii emis dedesubt.
Daca veti descoperi oglinda gravitationala, puteti face si Dv. o minune. Construiti o oglinda concava, care intoarce sub un fascicul ingust inapoi radiatia gravitationala spre pamant.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 02 Dec 2013, 15:48

Traian Ioan a scris:
Am aşteptat o replică, oricât de mică din partea Domnului eugen. Am aşteptat de ieri, 30 noiembrie ora 22:47, ora Bucureştiului până la ora aceasta. Aproape o zi întreagă.
Nu mai pot aştepta. Trebuie să trec la treabă.


Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de eugen Lun 02 Dec 2013, 16:20

Domnule Traian Ioan,
 
Imi cer scuze ca ati asteptat.
Am dat prioritate la topice tehnice.

Cauze
pe care le vad eu in degradarea unui individ sau societati: lenea , ignoranta, credulitatea, frica.
Solutii: educarea, munca, creativitatea, infranarea, a judeca cu propriul cap.


Biblia spune ca cine nu munceste sa nu manance.
Eu am un motto:

Libertate prin creativitate.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3786
Puncte : 32336
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 02 Dec 2013, 16:54

[...]

[Așa cum am anticipat, am eliminat întregul mesaj ce conținea prea mult antisemitism.]


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Lun 02 Dec 2013, 17:29, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat întregul mesaj plin de antisemitism.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Lun 02 Dec 2013, 17:19

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
CAdi a scris:
De ce nu explicati pe topicul Filozofia Religiei cine este Santio,
ce este Silo si de ce sunt evreii vinovati de toate ce se intampla
in lumea asta ?
Ca sa va corectam si noi in prostia noastra .
Ce tot ii dati cu Nicolae Ceausescu si il ridicati in slavi ?
Din '80 pana in '89 poporul nostru a murit de foame :
zaharul si uleiul se dadeau pe cartela la fel si puii ... iar salamul
era cu soia.
Dupa o zi de munca si de stat la cozi stateai 2 ore la televizor
si se termina emisiunea ,pentru ca partidul avea grija sa fii apt
a doua zi la lucru... Smile
Îmi ajunge un singur topic, un singur subiect, pentru a-mi expune puţinele cunoştinţe.
Ce vă împiedică să mă judecaţi, aici, pe topicul acesta creat de Dl Abel Cavaşi?
Nu-mi place la dv. minciuna! Dacă neadevărurile dv. ar fi simple neadevăruri, v-aş corecta dar mincinoşii nu merită să fie luaţi în seamă.
Spre deosebire de dv. eu constat că poporul Român nu a murit încă. Eu constat că poporul Român este infestat cu tot felul de paraziţi.
Un răspuns la mişto v-a fost dat de către dl. Gafiţeanu. Postez mesajul d-lui gafiţeanu numai pe forumcresti.com


Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Lun 02 Dec 2013, 20:17

V-ati caracterizat singur, de atatea ori , nu merita sa va raspund...
Smile

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57102
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 03 Dec 2013, 05:43

Re: Alternativă la religii este Adevărul!
eugen a scris:
Domnule Traian Ioan,

Imi cer scuze ca ati asteptat.
Am dat prioritate la topice tehnice.

Cauze
pe care le vad eu in degradarea unui individ sau societati: lenea , ignoranta, credulitatea, frica.
Solutii: educarea, munca, creativitatea, infranarea, a judeca cu propriul cap.

Biblia spune ca cine nu munceste sa nu manance.
Eu am un motto:

Libertate prin creativitate.
Nu trebuie să vă cereţi scuze. Aşteptarea a fost hotărârea mea.
Prioritatea mea este Corectarea societii actuale; „Abolirea discrepanţei dintre săraci şi bogaţi”.
Preocupări ştiinţifice şi tehnice am şi eu. Acestea au provocat în mintea mea preocuparea socială. Degeaba gândim şi producem bunuri sociale, dacă de ele nu beneficiază toţi oamenii ci numai nişte închipuiţi că sunt aleşi de dumnezeu să ne conducă pe noi proştii.
Tot ce se întâmplă în lume are o singură cauză: PROSTIA
Soluţia nu o ştiu încă, o bănuiesc doar. Dar cu siguranţă există şi va fi implementată de oameni aleşi, de oameni deosebiţi de gloată.
Al dv. motto, mi se pare puţin egoist. Poate greşesc. Ar fi bine. Şi eu mă simt bine şi liber prin creaţie, prin ceea ce am creat şi creez. Dar nu acelaşi lucru se întâmplă cu toţi semenii noştri, cu toţi oamenii.
Ce ne facem cu oamenii care au ajuns la o vârstă când nu se mai pot simţii liberi, ne putând să mai creeze. Eu nu ştiu unde scrie în Biblie „cine nu munceşte să nu mănânce”. Nu vreau să vă supăr cu neştiinţa mea, cu prostia mea.
Postat, luni, 2 decembrie 2013, ora, 18:53
Citiri, 231586
Lăsasem mesajul acesta pentru dl. eugen... văd că nu mai e.
Dacă vă deranjez spuneţi ca să nu ne mai facem şi prefacem că vrem să soluţionăm problema discrepanţei dintre săraci şi bogaţi

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Mar 03 Dec 2013, 08:41

Traian Ioan,
1.-Câţi proşti,crezi tu,că sunt pe Terra? Rolling Eyes 
2.-Ce fel de biblie cieşti tu şi ce anume nu înţelegi tu din ceea ce este scris în acea biblie? Question 
Aş dori să-mi răspunzi la toate întrebările mele! Rolling Eyes 
Mulţumesc!

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 03 Dec 2013, 17:27

Toate întrebările tale sunt două, prosteşti.
Niciun om nu cunoaşte numărul proştilor. Unii se nasc şi alţii mor, tot proşti; fără să lase vreo urmă pe Pământ.
Ce Biblie folosesc?
Care-mi cade în mână.
Vrei să mă luminezi? Stai liniştit. Nu-i locul potrivit.
Tu, realizezi că eu nu mă fac auzit?
Înţelegi că vreau să fiu judecat aşa cum vă judec eu?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Mar 03 Dec 2013, 18:34

Traian Ioan a scris:Toate întrebările tale sunt două, prosteşti.
Niciun om nu cunoaşte numărul proştilor. Unii se nasc şi alţii mor, tot proşti; fără să lase vreo urmă pe Pământ.
Ce Biblie folosesc?
Care-mi cade în mână.
Vrei să mă luminezi? Stai liniştit. Nu-i locul potrivit.
Tu, realizezi că eu nu mă fac auzit?
Înţelegi că vreau să fiu judecat aşa cum vă judec eu?
Nu crezi că eşti cam infatuat ca să nu zic altfel?Chiar şi aşa eu cred că eşti infatuat doar pentru că aşa vrea Dumnezeu Tatăl Ceresc şi atunci când El va vrea atunci vei cunoaşte adevărul adică te vei deştepta adică te vei trezi şi atunci nu te vei mai infatua deloc!Tu cunoşti adevărul existenţiei universului?Spune ca să audă toata lumea!!!! Rolling Eyes 
Ceea ce spui tu afirmând că "Tot ce se întâmplă în lume are o singură cauză: PROSTIA" ,cum crezi tu că ar putea fi interpretat?Eu îţi zic că tot ceea ce se întâmplă în lume este doar cu voia lui Dumnezeu Tatăl Ceresc şi deci numai cei pe care i-a deşteptat Dumnezeu Tatăl Ceresc pot înţelege ceea ce se întâmplă în lume.Tu te crezi un om deştept?
Ce fel de om eşti tu care afirmând că "Tot ce se întâmplă în lume are o singură cauză: PROSTIA" ,nu ştii câţi proştii sunt în lume?Sunt mulţi sau sunt puţini proştii în lume?Toţi oamenii lasă ceva în urmă chiar dacă nu sunt savanţi sau bogaţi şi sunt destui oameni modeşti care fac treburi mult mai bune decât un îngâmfat........Un măturător este un om prost?Ce fel de oameni sunt tatăl tău şi mama ta şi cei din neamul tău? Rolling Eyes 
Care a fost ultima biblie pe care ai citit-o? Question 
Care este cauza existenţei universului şi deci şi a ta?Vreau să aud ce spui!Răspunde la întrebare şi voi judeca dacă ceea ce spui tu este adevărat sau este o minciună! Rolling Eyes

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mar 03 Dec 2013, 19:01

Cine-i infatuat? Eu care îţi scriu ce ştiu şi-ţi cer să nu mă crezi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed sau tu care-mi spui ce crezi şi ai pretenţia să te creadă lumea că tu ştii din Biblia care o citeşti şi o răsciteţi?

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de CAdi Mar 03 Dec 2013, 19:26

Traian Ioan a scris:

Nu vreau să vă supăr cu neştiinţa mea, cu prostia mea.
Postat, luni, 2 decembrie 2013, ora, 18:53
.......................................................
Înţelegi că vreau să fiu judecat aşa cum vă judec eu?
In cazul acesta domnule ,noi nu avem cum sa va judecam !
Noi ii judecam pe ceilalti, care fac pe desteptii... Very Happy 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11936
Puncte : 57102
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Mar 03 Dec 2013, 20:48

Traian Ioan a scris:Cine-i infatuat? Eu care îţi scriu ce ştiu şi-ţi cer să nu mă crezi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed sau tu care-mi spui ce crezi şi ai pretenţia să te creadă lumea că tu ştii din Biblia care o citeşti şi o răsciteţi?
Dar tu te compari cu Moise, sau Issus?, Moise a condus un popor de doua milioane de oameni prin desert, si cu sabia in mana, a cucerit o multime de triburi pana a ajuns in Canaan. Moise a fost un izbavitor al poporului sau, care ia scos din robie, a fost un razboinic, un cuceritor, si s-a folosit de religie, poate in mod sincer, poate nu, dar a asigurat un loc important in istorie pentru neamul lui. Despre ceilalti nici nu este cazul sa mai vorbim pentru ca nu avem suficiente cuvinte sa le reamintim faptele.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 03 Dec 2013, 23:04

Toate ca toate lumesti, dar va indic ca nu e bine si frumos sa judecam  cu epitete tocmai pe cei considerati liderii spirituali religiosi ai popoarelor.  Este un subiect prea sensibil si tabu.
Sa nu-i etichetam grosolan, dar putem analiza la rece faptele istorice bune sau rele in lumina scrierilor si a descoperirilor stiintifice.
Eu de exemplu afirm ca lumea facuta si lasata de Dumnezeu (etc.) nu e cea mai buna.  Chiar si Dumnezeu stie asta, dar nu inteleg de ce ne trage la raspundere si ne pedepseste tot pe noi, de fapt doar pe unii dintre noi, poate chiar pe cei mai credinciosi..Din Rai ne-a alungat, dar de ce trebuie sa sufere si urmasii-urmasilor nevinovati ai lui Adam si Eva ?
Sa nu mai afirmam nebuneste ca numai Zeul meu este cel adevarat si drept, iar al celorlalti nu este.  
Toleranta, intelegere, intelepciune, respect.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Mier 04 Dec 2013, 08:57

Traian Ioan a scris:Cine-i infatuat? Eu care îţi scriu ce ştiu şi-ţi cer să nu mă crezi ca proştii pe Moise, Isus Cristos şi Mahomed sau tu care-mi spui ce crezi şi ai pretenţia să te creadă lumea că tu ştii din Biblia care o citeşti şi o răsciteţi?
Ce ştii tu despre cum a fost făcut universul şi deci ce ştii tu şi despre cum a fost făcut omul?S-auzim!!!!!! Idea

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Mier 04 Dec 2013, 21:17

Am avut, eu, pretenţia că ştiu cum au fost făcuţi universul şi Omul?
Am avut eu pretenţia că stiu să rezolv ecuaţii de grad superior? Cum mi-a cerut un alt infatuat pe acest sait?
Toţi de pe acest "Forum de cercetare" sunteţi nişte simpli credincoşi închipuiţi, care dacă nu vă puteţi susţine credinţa proprie în faţa unor evidenţe contrare minţilor dvs. lipsite de inteligenţa Creatorului, apelaţi la "eminenţa" sa, patronul, care ia măsuri discreţionare; şterge ce nu-i după credinţa lui.

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Joi 05 Dec 2013, 10:33

Traian Ioan a scris:Am avut, eu, pretenţia că ştiu cum au fost făcuţi universul şi Omul?
Am avut eu pretenţia că stiu să rezolv ecuaţii de grad superior? Cum mi-a cerut un alt infatuat pe acest sait?
Toţi de pe acest "Forum de cercetare" sunteţi nişte simpli credincoşi închipuiţi, care dacă nu vă puteţi susţine credinţa proprie în faţa unor evidenţe contrare minţilor dvs. lipsite de inteligenţa Creatorului, apelaţi la "eminenţa" sa, patronul, care ia măsuri discreţionare; şterge ce nu-i după credinţa lui.
Păi,tu te lauzi că ştii toate cele şi pentru că văd că nu ştii cum a fost făcut universul şi deci nu ştii nici cum a fost făcut omul,atunci rogu-te frumos să enumeri ce anume ştii asta ca astfel să vedem ce anume nu ştii........ Rolling Eyes 
Toţi avem un anumit grad de infatuare ca să nu zic altceva dar când infatuarea ca să nu zic altceva este asociată cu indecenţe şi alte forme de intoleranţă,atunci cred că ar trebui să vedem ce se poate face ca cine suferă,de infatuare ca să nu zic altceva,să revină încet dar sigur la unicul adevăr al existenţei......Modul tău de comportament dovedeşte că tu nu cunoşti nimic despre adevărul despre creaţia universului şi deci şi despre creaţia noastră ca oameni ai Terrei.Ce ai studiat până acum de nu ştii nimic despre facerea universului şi deci despre facerea oamenilor? study study study 
Tu ce credinţă ai şi cine crezi tu că este Creatorul universului şi deci şi a oamenilor???Spune!S-auzim! Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 05 Dec 2013, 11:32


gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35476
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Joi 05 Dec 2013, 21:58

Dacu a scris:
Traian Ioan a scris:Am avut, eu, pretenţia că ştiu cum au fost făcuţi universul şi Omul?
Am avut eu pretenţia că stiu să rezolv ecuaţii de grad superior? Cum mi-a cerut un alt infatuat pe acest sait?
Toţi de pe acest "Forum de cercetare" sunteţi nişte simpli credincoşi închipuiţi, care dacă nu vă puteţi susţine credinţa proprie în faţa unor evidenţe contrare minţilor dvs. lipsite de inteligenţa Creatorului, apelaţi la "eminenţa" sa, patronul, care ia măsuri discreţionare; şterge ce nu-i după credinţa lui.
        Păi,tu te lauzi că ştii toate cele şi pentru că văd că nu ştii cum a fost făcut universul şi deci nu ştii nici cum a fost făcut omul,atunci rogu-te frumos să enumeri ce anume ştii asta ca astfel să vedem ce anume nu ştii........ Rolling Eyes 
       Toţi avem un anumit grad de infatuare ca să nu zic altceva dar când infatuarea ca să nu zic altceva este asociată cu indecenţe şi alte forme de intoleranţă,atunci cred că ar trebui să vedem ce se poate face ca cine suferă,de infatuare ca să nu zic altceva,să revină încet dar sigur la unicul adevăr al existenţei......Modul tău de comportament dovedeşte că tu nu cunoşti nimic despre adevărul despre creaţia universului şi deci şi despre creaţia noastră ca oameni ai Terrei.Ce ai studiat până acum de nu ştii nimic despre facerea universului şi deci despre facerea oamenilor? study study study 
Tu ce credinţă ai şi cine crezi tu că este Creatorul universului şi deci şi a oamenilor???Spune!S-auzim! Rolling Eyes 
Numai evreii [...] acuză, cu acuzele care li se aduc; mai clar pentru tine este vorba Românească: Hoţul strigă hotiii!
Unde m-am lăuda că ştiu toate cele? Ca să nu te ignor trebuie să-mi răspunzi la întrebare cu dovezi!


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Joi 05 Dec 2013, 22:59, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvânt antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Traian Ioan Joi 05 Dec 2013, 22:05

gafiteanu a scris:Tot ceea ce credeti ca stiti, e gresit.
Va certati pt cine a inghitit gogoasa umpluta si gogomania cea mai mare ?
http://www.lloydpye.com/eykiw.htm
http://www.imdb.com/title/tt1617384/
http://lelotiqi.blog.com/?p=6
http://www.amazon.com/Everything-You-Know-Wrong-Disinformation/dp/0971394202
Altceva decât să citiţi şi să credeţi ce citiţi nu sunteţi capabil.
Dacă aş citi toate [...] evreilor care se cred, "înţelepţi", aleşi de idolul lor, care mi-au fost recomandate nu aş mai avea timp să judec nimic.


Ultima editare efectuata de catre Abel Cavaşi in Joi 05 Dec 2013, 23:01, editata de 1 ori (Motiv : Am eliminat cuvânt antisemit.)

Traian Ioan
Dinamic
Dinamic

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Traian
Numarul mesajelor : 129
Puncte : 11917
Data de inscriere : 20/11/2013
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:
1. -
2. - Găsirea Omului mai puţin prost decât mine care să mă judece pentru a-mi corecta greşelile.

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de virgil Vin 06 Dec 2013, 07:00

Altceva decât să citiţi şi să credeţi ce citiţi nu sunteţi capabil.
Dacă aş citi toate [...] evreilor care se cred, "înţelepţi", aleşi de idolul lor, care mi-au fost recomandate nu aş mai avea timp să judec nimic.
Si daca nu citesti, adica nu te documentezi, pe ce baza mai judeci? deoarece informatia si judecata dreapta sunt legate intre ele, altfel nu ar mai exista judecata dreapta, pentru ca de judecat poti judeca si stramb, conform zicalei; in mintea stramba si lucrul drept se stramba.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12189
Puncte : 55561
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Dacu Vin 06 Dec 2013, 10:18

Traian Ioan a scris:
Dacu a scris:
Traian Ioan a scris:Am avut, eu, pretenţia că ştiu cum au fost făcuţi universul şi Omul?
Am avut eu pretenţia că stiu să rezolv ecuaţii de grad superior? Cum mi-a cerut un alt infatuat pe acest sait?
Toţi de pe acest "Forum de cercetare" sunteţi nişte simpli credincoşi închipuiţi, care dacă nu vă puteţi susţine credinţa proprie în faţa unor evidenţe contrare minţilor dvs. lipsite de inteligenţa Creatorului, apelaţi la "eminenţa" sa, patronul, care ia măsuri discreţionare; şterge ce nu-i după credinţa lui.
        Păi,tu te lauzi că ştii toate cele şi pentru că văd că nu ştii cum a fost făcut universul şi deci nu ştii nici cum a fost făcut omul,atunci rogu-te frumos să enumeri ce anume ştii asta ca astfel să vedem ce anume nu ştii........ Rolling Eyes 
       Toţi avem un anumit grad de infatuare ca să nu zic altceva dar când infatuarea ca să nu zic altceva este asociată cu indecenţe şi alte forme de intoleranţă,atunci cred că ar trebui să vedem ce se poate face ca cine suferă,de infatuare ca să nu zic altceva,să revină încet dar sigur la unicul adevăr al existenţei......Modul tău de comportament dovedeşte că tu nu cunoşti nimic despre adevărul despre creaţia universului şi deci şi despre creaţia noastră ca oameni ai Terrei.Ce ai studiat până acum de nu ştii nimic despre facerea universului şi deci despre facerea oamenilor? study study study 
Tu ce credinţă ai şi cine crezi tu că este Creatorul universului şi deci şi a oamenilor???Spune!S-auzim! Rolling Eyes 
Numai evreii [...] acuză, cu acuzele care li se aduc; mai clar pentru tine este vorba Românească: Hoţul strigă hotiii!
Unde m-am lăuda că ştiu toate cele? Ca să nu te ignor trebuie să-mi răspunzi la întrebare cu dovezi!
Un anume Valerius pe blogul tău spune că tu ştii care este Adevărul Creaţiei şi dacă tu ştii care este Adevărul Creaţiei ,atunci cu siguranţă nu mai are nicio importanţă ca tu să ştii şi alte adevăruri.Spune deci,care este Adevărul Creaţiei?????S-audă toată lumea şi să vedem dacă nu cumva ceea ce ştii tu nu este decât o erezie....... Rolling Eyes 

Dacu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2591
Puncte : 21756
Data de inscriere : 28/07/2012
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Din concepţia lui Traian Ioan - Pagina 3 Empty Re: Din concepţia lui Traian Ioan

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum