Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Astazi la 18:22

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 17:19

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Astazi la 16:11

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 09:49

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Astazi la 08:21

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Ieri la 23:34

» Structura atomului
Scris de Dacu Ieri la 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 05 Apr 2024, 10:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 11:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în Trei probleme cu lichide
( 1 )


Top postatori
virgil (12186)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi (11927)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48 (11203)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen (3784)
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Pacalici
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
CAdi
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Razvan
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
meteor
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
gafiteanu
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
scanteitudorel
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
curiosul
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Bordan
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Forever_Man
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
virgil_48
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
Dacu
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 
eugen
Magnetism - Pagina 3 Vote_lcapMagnetism - Pagina 3 Voting_barMagnetism - Pagina 3 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 25 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 25 Vizitatori :: 3 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Magnetism

+4
WoodyCAD
totedati
virgil
CAdi
8 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Lun 16 Dec 2013, 12:53

Rezumarea primului mesaj :

virgil a scris:Nu mai stiu unde (CAdi poate iti amintesti unde) am comentat efectul Maglev, cu un magnet si o piesa subracita cu azot lichid, unde am explicat fenomenul prin aparitia a doua campuri magnetice (unul care atrage si altul care respinge). Iata ca am gasit intamplator experimentul care demonstreaza practic acest lucru; asa ca priviti acest filmulet si minunati-va./
https://www.youtube.com/watch?v=LyvfDzRLsiU

De fapt este vorba de efectul Meissner :
prin racirea unui element apare fenomenul de supraconductibilitate,campul magnetic din interior
este expulzat la suprafata si are proprietati uimitoare printre care si sustentatia !





CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 09 Ian 2014, 01:42

CAdi a scris: .Nu uita ca am relatii si la CERN ...
Poate ai relatii la CERNAVODA sau la CERNOBAL.   Sa nu devina vreodata CERN un fel de CERNOBAL, cum avertizau acum vreun an ca sunt pe cale sa faca o gaura neagra.  In ruseste "ceornai" inseamna negru.
OZNul nu are camp magnetic, daca ar avea, ar atrage tot ce e feros de prin ograzile oamenilor, chiar si masinile s-ar lipi de el.
N-are nici ecran magnetic la exterior. In schimb opreste circulatia curentului electric prin jurul lui.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 7617
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Joi 09 Ian 2014, 08:34

gafiteanu a scris:
OZNul nu are camp magnetic, daca ar avea, ar atrage tot ce e feros de prin ograzile oamenilor, chiar si masinile s-ar lipi de el.
N-are nici ecran magnetic la exterior.  In schimb opreste circulatia curentului electric prin jurul lui.

Tu ai impresia ca acel camp magnetic al OZN-ului este ca la un magnet din magnetita ?
Asa poti sa spui ca si Pamantul care are camp magnetic propriu ti-ar tine lipite masinile pe sol !
Circulatia campului electric din jurul lui se opreste datorita perturbarii componentei
magnetice a campului electric...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Numarul mesajelor : 11927
Data de inscriere : 16/02/2011

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de virgil Vin 10 Ian 2014, 08:45

CAdi a scris:
gafiteanu a scris:
OZNul nu are camp magnetic, daca ar avea, ar atrage tot ce e feros de prin ograzile oamenilor, chiar si masinile s-ar lipi de el.
N-are nici ecran magnetic la exterior.  In schimb opreste circulatia curentului electric prin jurul lui.

Tu ai impresia ca acel camp magnetic al OZN-ului este ca la un magnet din magnetita ?
Asa poti sa spui ca si Pamantul care are camp magnetic propriu ti-ar tine lipite masinile pe sol !
Circulatia campului electric din jurul lui se opreste datorita perturbarii componentei
magnetice a campului electric...
Tocmai cred ca secretul levitatiei OZN, consta in provocarea anizotropiei campului magnetic al acestuia.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12186
Puncte : 55543
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Mier 15 Ian 2014, 12:31

Nu am inteles . Fii mai concret .

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de virgil Mier 15 Ian 2014, 12:51

Sa presupunem ca avem un vortex inelar si ca dorim sa aflam ce se intampla cu forma lui in anumite situatii. De exemplu atunci cand o jumatare de vortex se afla la temperatura mai mare decat cealalta jumatate. In acest caz in partea mai calda, fluidul se va dilata, iar in partea rece fluidul se va contracta. Deci vortexul va deveni asimetric, ca un covrig jumatate mai gros si jumatate mai subtire. Cam asa arata un tub de curent al unui camp magnetic, jumatatea care se afla in interiorul magnetului este foarte densa, iar jumatatea din afara magnetului se expandeaza foarte mult. Cauza consta in pemeabilitatea diferita a campului magnetic in interiorul metalului fata de aer. Astfel un "tub de curent magnetic" va arata asa;Magnetism - Pagina 3 T8is


Avem doua situatii; una in care se considera ca fluidul magnetic este o masa in miscare cu viteza luminii, si alta cand fluidul magnetic sta pe loc, dar se roteste o unda de orientare a fluidului.
Daca luam in calcul prima situatie, observam ca debitul de fluid din interiorul magnetului trebuie sa fie egal cu debitul fluidului care se propaga prin afara magnetului. Tinand cont ca viteza fluidului este constanta si egala cu viteza luminii, atunci cand fluidul parcurge jumatatea din interiorul magnetului, aceasta are o raza de rotatie cu mult mai mica decat cealalta. Stiind ca orice masa care se roteste, dezvolta o forta centrifuga, si ca masa fluidului din jumatatea circulara din interiorul magnetului, este egala cu masa fluidului din curba facuta in exteriorul magnetului (doar ca este mai expandata) vom avea un "r" la interior, si un "R" la exterior.
F1=m*c^2/r; care va fi mai mare decat forta centrifuga dezvoltata de pe jumatatea expandata a fluidului.
F2=m*c^2/R;
Diferenta dintre cele doua va face ca magnetul sa inregistreze o deplasare spre forta mai mare.
F3=F1-F2; Acesta (F3) ar putea asigura forta de levitatie al OZN.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12186
Puncte : 55543
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty ORI...ORI?

Mesaj Scris de colegu Mier 15 Ian 2014, 14:27

Adevarul trebuie incadrat intr-o singura situatie. Ipotezele (si totul este ipoteza) permit orice. Sa nu uitam ca Falsitatea confirma TEORIA.

colegu
Vizitator


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Mier 15 Ian 2014, 14:30

colegu a scris:Adevarul trebuie incadrat intr-o singura situatie. Ipotezele (si totul este ipoteza) permit orice. Sa nu uitam ca Falsitatea confirma TEORIA.

Asta nu o mai inteleg . Falsitatea confirma doar caracterul.... Smile 

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Documentare

Mesaj Scris de Colegu Mier 15 Ian 2014, 14:45

15.01.2014/14:42:53
In munca de cercetare (de toate tipurile, inclusiv cea gratuita) este nevoie si de notiuni elementare privind teoria stiintei.

Colegu
Vizitator


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de virgil Mier 15 Ian 2014, 21:04

Colegu a scris:15.01.2014/14:42:53
In munca de cercetare (de toate tipurile, inclusiv cea gratuita) este nevoie si de notiuni elementare privind teoria stiintei.
Mai de folos ar fi niste observatii concrete, cai de urmat, exemple.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12186
Puncte : 55543
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Sacrificiul cunoasterii

Mesaj Scris de Colegu Joi 16 Ian 2014, 13:47


VIRGIL:
Mai de folos ar fi niste observatii concrete, cai de urmat, exemple.


16.01.2014/13:23:30
A) Crearea unui fond informational personal (construct, metoda, ontolologie) bazat pe un material bibliographic recunoscut in domeniul pe care il analizez (SINTEZA FONDULUI INFORMATIONAL DE.....);
B) Evidentierea principalelor demersuri/tehnici/metode de creatie folosite in domeniul;
C) Evidentierea sensului dezvoltarii teoriilor/sistemelor tehnice (curba de dezvoltare a teoriei/sistemului ethnic);
D) Utilizand operatorii identificati si utilizati in domeniul respectiv, identificati contradictiile ce stau la baza TEORIEI/ST;
C) Identificati/propuneti tema de cercetare care sa elimine contradictiile din teoriile anterioare;
D) Stabiliti modalitatile/programul de rezolvare teoretica/practica a temei de cercetare.
...........................................................................................................
MUNCA, MUNCA,MUNCA (ZI SI NOAPTE)
Astea sunt doar cateva repere in ceea ce priveste fluxul activitatilor de creatie ADEVARATA. Nu am scris mai mult ca sa nu stric unora de pe forum,..., DISTRACTIA.

Colegu
Vizitator


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de virgil Joi 16 Ian 2014, 14:05

Ok. Totusi, ce este campul magnetic dupa parerea ta?

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12186
Puncte : 55543
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Joi 16 Ian 2014, 15:31

Colegu a scris :
................................................................................................................................................................................,,MUNCA, MUNCA,MUNCA (ZI SI NOAPTE)
Astea sunt doar cateva repere in ceea ce priveste fluxul activitatilor de creatie ADEVARATA. Nu am scris mai mult ca sa nu stric unora de pe forum,..., DISTRACTIA."

Ai impresia ca noi nu stim acest lucru ? Nu reiau intregul citat ca este prea lung,doar finalul .
Noi aici pe forum ducem o munca informationala si
schimbam idei care de cele mai multe ori sunt utile caci te impiedica sa efectuezi o cercetare zadarnica si sa pierzi zile si nopti la randul degeaba...

Pe langa intrebarea lui Virgil ,am si eu o intrebare ,,colegu":

Ce este sarcina electrica ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Numai o intrebare?

Mesaj Scris de Colegu Joi 16 Ian 2014, 17:20

16.01.2014/17:04:50
Sunteti dintre cei fericiti daca aveti numai o intrebare. Dati-mi ipotezele dvs. si eu o sa aleg una dintre ele daca este in accord cu teoria mea de interactiune din natura. E mai bine sa ne formam convingeri proprii si sa nu (pre)luam decat daca mentionam SURSA. GASITORII(cercetatorii adevarati) nu trebuie confundati cu cercetatorii (care cel mai adesea copie sau sunt alimentati cu noutati pentru care nu au muncit). Sa pastram masura. Nu-I nimeni pe forum in postura sa fie obligat sa satisfaca curiozitati ale unora. In ceea ce priveste "colegialitatea" ce o manifestati nu prea o agreez. Sunt adeptul comportamentului politicos. Care este "vina" mea de-mi cereti sa raspund la intrebari? Nu-I mai buna o undita decat un peste pentru cel flamand?

Colegu
Vizitator


Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Joi 16 Ian 2014, 18:34

Colegu a scris:16.01.2014/17:04:50


Sunteti dintre cei fericiti daca aveti numai o intrebare.

Dati-mi ipotezele dvs. si eu o sa aleg una dintre ele daca este in accord cu teoria mea de interactiune din natura.

 Nu-I nimeni pe forum  in postura sa fie obligat sa satisfaca curiozitati ale unora.
In ceea ce priveste "colegialitatea" ce o manifestati  nu prea o agreez.
Sunt adeptul comportamentului politicos. Care este "vina" mea de-mi cereti sa raspund la intrebari?

Nu-I mai buna o undita decat un peste pentru cel flamand?

Domnule,intrebarea ca orice intrebare cere un raspuns ,nu o alta intrebare.
Se pare ca dumneata vrei sa ne oferi o undita   Very Happy 
Multumim , dar ce sa facem cu ea , daca nu are balta peste ?


CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de WoodyCAD Vin 17 Ian 2014, 09:56

Primata curioasa a scris:Ce este sarcina electrica ?
In realitate inseamna chiralitatea transportului  de particule clasa...electrica! Cum chiralitatea este de stanga si de dreapta iar regulile de interactiune sunt clare..."sarcina electrica" sau "sarcina planetara" inseamna acelasi lucru...difera doar marimea clusterilor, regulile geometrodinamicii elicoidale ramanand identice!
[u]MOMENTAN INTELEGEREA VOASTRA ESTE DEPASITA, PRIVITI LA MINE CE DESTEPT SUNT![/u]
Magnetism - Pagina 3 989e
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22478
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de CAdi Vin 17 Ian 2014, 11:58

\"primata ,,savanta" '' a scris:
Primata curioasa a scris:Ce este sarcina electrica ?
In realitate inseamna chiralitatea transportului  de particule clasa...electrica! Cum chiralitatea este de stanga si de dreapta iar regulile de interactiune sunt clare..."sarcina electrica" sau "sarcina planetara" inseamna acelasi lucru...difera doar marimea clusterilor, regulile geometrodinamicii elicoidale ramanand identice!
MOMENTAN INTELEGEREA VOASTRA ESTE DEPASITA!

Deloc .Numai ca electronul este particula fundamentala .
Tu spui ca mai are si alte particule.
Cate ?
Electronul ce chiralitate are ? De stanga , sau de dreapta ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Magnetism - Pagina 3 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Magnetism - Pagina 3 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11927
Puncte : 57060
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Magnetism - Pagina 3 Empty Re: Magnetism

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum