Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 22:18

» Controlul asupra reflexelor instinctive
Scris de Abel Cavaşi Ieri la 14:20

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de virgil_48 Ieri la 09:55

» Concluzii asupra relativității
Scris de curiosul Lun 06 Mai 2024, 21:00

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de virgil_48 Lun 06 Mai 2024, 08:22

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Joi 02 Mai 2024, 07:24

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Mier 01 Mai 2024, 09:19

» Urări de sărbători
Scris de CAdi Lun 29 Apr 2024, 07:13

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Ce este constiinta ?
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Sa mai auzim si de bine in Romania :
( 1 )


Top postatori
virgil (12193)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
CAdi (11934)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil_48 (11214)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7943)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul (6677)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
eugen (3789)
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Pacalici
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
CAdi
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Razvan
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
meteor
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
gafiteanu
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
scanteitudorel
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
curiosul
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil_48
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Forever_Man
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
virgil_48
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
curiosul
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
Dacu
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 
virgil
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_lcapPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Voting_barPropuneri - propuneri ... - Pagina 10 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

propuneri ...

+20
cumatru
Pacalici
omuldinluna
virgil_48
virgil
Bordan
curiosul
Dacu
CAdi
cris
sadang
gafiteanu
WoodyCAD
eugen
Razvan
meteor
mm
george
Abel Cavaşi
joben
24 participanți

Pagina 10 din 34 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Urmatorul

In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty propuneri ...

Mesaj Scris de joben Lun 24 Mai 2010, 02:43

Rezumarea primului mesaj :

Incep prin a preciza ca este necesara introducerea tuturor topic-urilor ce au legatura cu numerele naturale, intregi sau rationale intr-o sectiune ce ar trebui sa poarte numele Aritmetica si Teoria Numerelor
Pe masura ce exista postari si din alte ramuri ale matematici, topic-urile sa se afle in sectiuni corespunzatoare
Aceleasi amendamente si la fizica (mecanica, electricitate etc.)
Fiecare ramura a stiintei va trebui sa aiba si o sectiune cu generalitati ce au legatura cu mai multe domenii sau nu pot fi incadrate exact

_________________
"Un jucator bun este si norocos" (Capablanca)

joben
Preocupat
Preocupat

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Robert
Numarul mesajelor : 35
Puncte : 17416
Data de inscriere : 22/05/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos


Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Pacalici Dum 11 Ian 2015, 08:31

Abel vad ca l-ai banat si sters pe i.d.i.o.t. Bun.
Putea-i sa stergi si cererea mea care nu mai era necesara.Nu de alta, dar poate crea confuzie.Dar daca tu vrei confuzii, las-o.

De asemeni ar fi trebuit sa stergi si: https://cercetare.forumgratuit.ro/t1632-cum-sa-faci-extra-bani-pe-internet-cu-doar-2-minute-pe-zi#53121
creeat de acelasi i.d.i.o.t. ca mai sus. Nu esti atent de loc....


Ultima editare efectuata de catre Pacalici in Dum 11 Ian 2015, 08:35, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat un link catre imbecilul cu reclame)

Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Numarul mesajelor : 5571
Data de inscriere : 21/08/2014

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Dum 11 Ian 2015, 08:54

S-a făcut. L-am mutat la coșul de gunoi invizibil pentru vizitatori. Mulțumesc pentru observații!

Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Numarul mesajelor : 7943
Data de inscriere : 28/02/2008

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Vin 13 Mar 2015, 23:31

Propunere, Virgil administrator

Daca Abel este de acord cu numirea unui al doilea administrator, propun pe Virgil.
Motive:
- echilibru, sobrietate;
- caracter moral exemplar dovedit,  insotit de respect fata de colegii forumisti;
- postari la obiect, elaborate;
-lucrare personala publicata;
-loialitate fata de forum.




Succes anticipat Virgil.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Vin 13 Mar 2015, 23:38

Susţin propunerea ta Eugen, dar:
- cu toate că Virgil a dovedit sobrietate, echilibru, etc, nu are atitudinea necesară unui lider: pur şi simplu, este respectat, dar nu-şi poate impune spiritul de conducere, la fel ca şi mine;
Trebuie să recunoşti, atât tu cât şi ceilalţi, că pe timpul meu ofeream cele mai bune informaţii despre implementarea măsurilor de administrare sau de moderare.
În afară de asta, nimeni nu se implica în nimic, în nicio acţiune! Şi atunci, "who is the one?"

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33201
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Vin 13 Mar 2015, 23:49

Razvan,
Virgil este un lider de necontestat.
Mai mediteaza.
Forumul este forum de idei, nu de functii.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Vin 13 Mar 2015, 23:56

Bineînţeles că este lider, doar de mine aţi fost propuşi amândoi atunci când am renunţat la funcţia de administrator.
Din păcate, despre tine m-am înşelat, că ţi-a fost teamă să-ţi iei în primire atribuţiile!

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33201
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Sam 14 Mar 2015, 00:04

Razvan,
Ai tupeu, nu gluma.
Fii atent, fiecare litera pe care o scrii te scaneaza cine esti.
Nu am cerut sa fiu administrator, cum cersesti tu acum.
Am fost numit de Abel si am cerut singur sa raman  un simplu utilizator.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Sam 14 Mar 2015, 01:45

Propun sa acceptam ca vataf onorific aici la forumul liber de cercetare stiintifica novativa un prea cuvios popa misionar, trimis chiar de Inalt Mult Prea Fericitul care o fi. Doar acesta va avea dreptul sa ne afuriseasca, cand vom pacatui cu fapta, vorba sau gandul chiar.
Nu are rost sa-mi mai justific parerea, deoarece sfiintia sa stie tot ce e in cer, in stele dar si in miezul Pamantului. Tot ce e scris in cartile sfinte.
Nu de alta, dar in lipsa unui vataf-cioban cu bata forte, s-ar putea ca oitele sa se cam rataceasca in alte elucubratii filosofice, cum se cam vede.
Am votat cu raul cel mai mare. Ca asa vreau eu, sa mai fie rau, sa nu-i piara samanta.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Sam 14 Mar 2015, 07:14

Stați liniștiți, nu sunt pe moarte, deci nu e cazul de un nou administrator. Deocamdată este suficient unul, plus moderatorii, care pot face aproape orice este necesar pe acest forum.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil_48 Sam 14 Mar 2015, 08:03

Abel Cavaşi a scris:Stați liniștiți, nu sunt pe moarte, deci nu e cazul de un nou administrator. Deocamdată este suficient unul, plus moderatorii, care pot face aproape orice este necesar pe acest forum.

Eu la referendum nu am participat, dar sunt de acord sa propunem
un administrator adjunct dupa ce numarul de participanti activi va
depasi 25.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11214
Puncte : 44003
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de curiosul Mar 17 Mar 2015, 12:00

Mai nou, am observat că subiectul cu alcoolul din acest forum, a reprezentat sursă de inspirație pentru bezna minții.

Pentru mine este egal cu 0, dar ideea este că acest aspect denigrează și mai mult imaginea forumului.
Pentru că ceea ce se dorește să rezulte de acolo este ceva de genul: Ia uitați-vă ce fel de cercetători avem pe forumul cercetare! și este o situație evidentă prin care este diminuată calitatea și imaginea forumului.

Mă simt vinovat pentru asta, pentru faptul că anumite subiecte pe care le deschid reprezintă un subiect de batjocură, de ce nu, situația este destul de obiectivă și cer administrației eliminarea contului utilizatorului curiosul.

Abel, dacă nu știi cum se face, întreabă-l pe omuldinlună, îți explică el.
Crede-mă că eu nu am nicio părere de rău în această privință, de altfel, cred că este cel mai bine în scopul diminuării surselor de inspirație pentru batjocura și denigrarea forumului.

Dacă nu vreți voi, vreau eu, iar din acest moment cred că voi deveni spectator, la fel de bine pot învăța și asimila lucruri noi doar citind discuțiile voastre.
Toate bune, curiosul.

curiosul
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6677
Puncte : 40647
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de scanteitudorel Mar 17 Mar 2015, 13:17

cc,  Te stiu  om  serios .  Pentru  rezolvarea  acestei  probleme  expusa  de  tine  lucreza  mii  de  cercetatori  din  intrega  lume  cu  un  buget  alocat  imens .  Sunt  miloane  de  oameni  dependenti  de   alcool. Medicina  se  stradueste  din rasputeri  sa-i  readuca  pe acesti  oameni  la  linia  de  plutire.  Cine  rade  de  un  astfel  de  subiect  nu  este  cu  mintea  acasa.  Cercetarea  nu  se  rezuma la a  rezolva    doua  sau  trei  probleme  de  fizica  ,  matematica  sau  chimie.  Un inventator  in  domeniul  medical este  platit  regeste.  Poate mult   mai  mult  decat  cel  care  lucreaza  in  energii  neconventionale.  Nu  ma  crezi , intreaba  pe  inventor .ro  Dupa  parerea  mea  este  bine  sa  abandonezi  acesta  hotarare.
Am  zis.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25305
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de virgil Mar 17 Mar 2015, 13:30

Este suficient ca sa soliciti stergerea topicului respectiv.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12193
Puncte : 55607
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 17 Mar 2015, 15:06

scanteitudorel a scris:  Medicina  se  stradueste  din rasputeri  sa-i  readuca  pe acesti  oameni  la  linia  de  plutire.
Se refera la acest topic serios si spumos: "Alcoolul, efectele si defectele sale".
Nu se poate sa-i mai readucem pe linia de plutire, oricine care cunoaste putina fizica stie asta.  Cine incearca sa-si inece amarul in alcool si nu-si pune colac de salvare, sfarseste inecat. Deoarece alcoolul are o densitate mai mica decat a apei, cu cat e mai pur.
Alcoolul etilic are si multe efecte dar si mari defecte. In schimb Eterul etilic este benefic, este materia din care se zicea in trecut ca e facut tot universul.
Vezi si topicul "Eterul si efectele sale".

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de CAdi Mar 17 Mar 2015, 15:21

Curiosu ,eu te apreciez ,pentru devotamentul tau
fata de forum si colegi, pentru calitatea expunerilor
si pentru hotararea de care dai dovada in aprofundarea
cunostintelor in fizica caci la matematica esti AS.
Nu lua o hotarare pentru un topic de pe alt forum.
Asa cum mi-ai spus ,analizeaza parerea tuturor colegilor
de pe forumul unde expui si nu tine cont de parerea
altora, pe alte forumuri, mai ales ca stim cine sunt... Smile

P.S.Cu o singura treaba nu sunt de acord :
faptul ca ti-ai sters expunerile de pe anumite topice
mai ales ca erai notat si cu verde.... Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11934
Puncte : 57123
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de scanteitudorel Mar 17 Mar 2015, 15:30

gafiteanu a scris:Vezi si topicul "Eterul si efectele sale".
Numai  daca  este  scris  de  dvs.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25305
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mar 17 Mar 2015, 19:16

@curiosul
Așa cum frumos spune și CAdi, oamenii care își fac acolo și nu aici o părere despre acest forum sunt neinteresanți. Un om cu scaun la cap nu se ia după ce le debitează lor acolo. Este ca și cum ai lua de bune bârfele babelor. Așa că cererea ta nu are niciun fundament și este, pe deasupra, cam neplăcută pentru cei care ți-au răspuns deja în diferite circumstanțe.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Mar 17 Mar 2015, 19:54

Curiosul,

Esti prea util acestui forum  . Cum  sa te abandonam ?

S-ar putea sa fii tinta unei masinarii de bruiaj care vrea sa te faca sa cedezi.
Nu ceda.
Nu fi prea politicos cu cine nu trebuie.
Mai sanatos este sa spunem lucrurilor pe nume, acolo unde apare de exemplu o persoana care prin manifestare este ostila forumului , aici sau afara.
Pentru ca aici cred ca e buba:
Ostilitate fata de acest forum, manifestata pe rand de diversi utilizatori.
Si in aceste conditii, sa le facem jocul evitand lupta ? Sau retragandu-ne pur si simplu de pe forum ?
De cand a plecat Sadang, ceva ma intarata sa reactionez in situatii din care adulmec  pagube pentru forum .
 Tu ce crezi ?

Sunt destule instrumente pentru interventii chirurgicale, daca situatia o cere, la nevoie.
Chirurgul sef, Abel, a operat in ultimul timp un ...membru si s-a facut liniste pe forum, ne-am vazut de lucru intr-o atmosfera mai propice.


Asa ca te invit sa tragi aer in piept pentru scufundari la adancime, in subiecte ...adanci.
Succes si multumiri pentru activitatea ta tenace pe acest forum.
Ai stofa de cercetator de varf !
Deci, cerceteaza !

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Razvan Mar 17 Mar 2015, 21:58

eugen a scris:Chirurgul sef, Abel, a operat in ultimul timp un ...membru si s-a facut liniste pe forum, ne-am vazut de lucru intr-o atmosfera mai propice.
Eşti sigur c-a fost o idee atât de bună? Cel puţin pe-aici mai risca un ban, un avertisment ceva... Acum, cine ştie pe unde e şi ce mai pune la cale! Suspect

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6162
Puncte : 33201
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de omuldinluna Mar 17 Mar 2015, 22:15

Ehei, cand operam eu se striga "ABUZ!" daca ma atingeam de cine nu trebuie. Asta-i marele pacat la romani, ca nu inteleg ce-s alea reguli. Unii-s mereu mai egali ca altii.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30086
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Mar 17 Mar 2015, 22:47

Omuledinluna,
Ti-am explicat la timpul potrivit de ce am considerat abuz.
Episodul Void arata o persoana cu o fata nevazuta si una cu o fata la vedere.
Pur si simplu nu te consideram cu cazier curat ca sa fii in postura de legiuitor.

Nu doresc sa rascolesc trecutul.
Inca astept sa fii mai activ pe forum si sa-ti pui in valoare pregatirea.

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de omuldinluna Mar 17 Mar 2015, 23:04

Cand banam (pe buna dreptate) la triada Razvan/orakle/Pacalici n-ai urlat niciun ABUZ!, dar cand i-am dat altcuiva un ban temporar din acelasi motiv pentru care sorcovisem si triada, imediat a urlat nedreptatea din tine. Probabil ca si Abel patea la fel daca "opera" pe cine nu trebuie, in loc sa fie laudat se trezea linsat "mediatic". Laughing

Romanul judeca prea mult cu sufletul si prea putin cu creierul. Are si sufletul rostul lui pe lume, dar nu trebuie sa tina loc de creier. Zic si eu.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30086
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 17 Mar 2015, 23:19

Eu am mai propus si sustin, ca absolut oricine din lume asta daca vrea, sa aiba la liber aici un forum al lui si numai al lui. In care sa poata sa scrie orice fara a fi blocat-penalizat. Si nimeni sa nu-i poata raspunde. In loc sa fie banat-exmatriculat, sa fie trimis aici la izolare sau la "mititica". Iar acel forum special sa poata sa fie citit numai de membrii inregistrati si bine cunoscuti ai forumului, cu psihicul mai tare, insa fara drept de conversatie. Mai bine asa decat sa-si verse offul si veninul in alte forumuri-toalete.
Tot in acest forum=dosar personal ar urma ca adminul sa trimita orice postare sau parte de postare care e cu "probleme" si va fi judecata ulterior.
Daca adminul considera ca respectivul, dupa un timp de izolare este din nou sanatos, ii va da voie sa scrie iar la liber in forumul comun.  La prima abatere, iar inapoi un timp, dar tot cu drept de scriere pe peretii celulei literare=toaleta.
Chiar o idee, forumul personal s-ar putea denumi: "TOALETA LUI......" unde isi poate face nevoile in voie.
Peste 15 zile e ziua pacalelilor, ii dam acces lui Pacalici in "Forumul lui Pacalici" ? Si celorlalti le face adminul un loc personal de scris orice prostii cu degetul pe pereti ?

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de eugen Mar 17 Mar 2015, 23:50

Omuldinluna,

Nu e cazul sa faci pe legiuitorul zelos, neinteles.
La triada de care ai pomenit, am urlat in felul meu, inainte sa fii tu moderator, cand i-am considerat la acel moment incompatibili cu acest forum.
Am propus atunci separarea forumului in armasari si cai blanzi.
Nici tu , nici Abel nu ati dorit separare, ci sa ramanem la gramada, asumandu-va tacit urmarile.
Iar urmarile au fost prielnice tie, pentru afirmare ca moderator, avand materie prima...

Cat despre banari, sanctiuni, etc, iti aduc aminte ca eu am facut trei propuneri materializate cu suspendari: WoodyCAD, Void, Pacalici.
Asa ca nu esti singurul care faci legea.
Atata timp cat eu si alti colegi contribuim consistent la fiintarea acestui forum, ne vom exercita si noi puterea noastra, chiar fara " mandat".

Calul slobod , bland, e una, armasarul  naravas e alta !

eugen
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 3789
Puncte : 32379
Data de inscriere : 19/03/2010
Obiective curente : Ma intereseaza comportarea bobinelor in inalta frecventa, la care apar impedante capacitive proprii sporite, eliminarea lor, reducerea rezistentei peliculare, marirea inductantei unei bobine, condensatori de inalta capacitate, etc.

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 18 Mar 2015, 03:49

gafiteanu a scris:Eu am mai propus si sustin, ca absolut oricine din lume asta daca vrea, sa aiba la liber aici un forum al lui si numai al lui. In care sa poata sa scrie orice fara a fi blocat-penalizat. Si nimeni sa nu-i poata raspunde. In loc sa fie banat-exmatriculat, sa fie trimis aici la izolare sau la "mititica". Iar acel forum special sa poata sa fie citit numai de membrii inregistrati si bine cunoscuti ai forumului, cu psihicul mai tare, insa fara drept de conversatie. Mai bine asa decat sa-si verse offul si veninul in alte forumuri-toalete.
Asta se poate și s-a mai încercat. Problema este că respectivul nu mai scrie atunci în acel forum al său, deci e ca și banat.

Tot in acest forum=dosar personal ar urma ca adminul sa trimita orice postare sau parte de postare care e cu "probleme" si va fi judecata ulterior.
Asta-i foarte ușor de vorbit, dar foarte greu de făcut. De unde atâta timp ca să iei la puricat toate porcăriile de pe forum?

Peste 15 zile e ziua pacalelilor, ii dam acces lui Pacalici in "Forumul lui Pacalici" ? Si celorlalti le face adminul un loc personal de scris orice prostii cu degetul pe pereti ?
Propuneți și vedem. Părerea mea este că Pacalici nu se cumințește. A fost banat de mai multe ori și a revenit cu aceeași atitudine mizerabilă de fiecare dată.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 18 Mar 2015, 04:50

""Asta-i foarte ușor de vorbit, dar foarte greu de făcut. De unde atâta timp ca să iei la puricat toate porcăriile de pe forum?""
Se face o data, de doua ori daca e cazul, se discuta in colectiv, apoi se iau alte masuri si postarile ulterioare se fac la Toaleta.
Cand da click pe orice ar vrea sa posteze ca raspuns, automat e trimis la Toaleta personala.  In loc sa fie la interzis de a posta.
Cel ce va scrie acolo poate specifica la ce topic se refera noile sale idei, chiar daca o face sub forma de injuraturi sau poezii invizibile oricui vizitator. Isi lasa cum s-ar spune doar cartea de vizita. Dar totusi poate sa-si lase si vreo idee de mare valoare, sau vreo poezie ca „Luceafarul” atunci cand scrie acolo pe vine.  Tocmai asta trebuie sa urmarim, sa nu se piarda astfel de idei, ce vin atat de rar in momente de mare inspiratie si se uita imediat in lipsa de hartie si creion.  Scrie omul cu ce are atunci la indemana, scrie si cu degetul. La tastatura. Tocmai asta am facut si eu acum.  Eu idei si propuneri valoroase mai am, voi spatiu pe hard sa aveti cate idei am eu.
De exemplu aceasta postate traznita mi-o puteti trimite la Toaleta mea, dar acolo o puteti analiza.

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de omuldinluna Mier 18 Mar 2015, 07:06

eugen a scris:Cat despre banari, sanctiuni, etc, iti aduc aminte ca eu am facut trei propuneri materializate cu suspendari: WoodyCAD, Void, Pacalici.

Foarte frumos. Si, ti-a strigat cineva ABUZ!!! cand ai facut aceste propuneri?
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30086
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de gafiteanu Mier 18 Mar 2015, 08:11

Orice muritor , chiar si nemuritor, pana ce si Dumnezeu poate gresi si comite un abuz, fiind obtuz, adica avand o larga vedere obtuza. Mai bine sa ai o vedere ingusta-ascutita ca cu ochelari de cal.
Dar sunt abuzuri si abuzuri, obtuzuri si obtuzuri. La fel cum sunt obuzuri si obuzuri, ce explodeaza deasupra, la impact sau niciodata. Mai bine niciodata decat mai tarziu.
Nu mai stergeti nimic, ca e cel mai mare pacat. Dumnezeu fiind tatal securistilor nu sterge nici un pacat nimanui, le pastreaza cu mare sfintenie pt Judecata de Apoi. Chiar ne-a dat liber si indemn la pacat, ne ispiteste prin intermediul necuratului. Sa ne testeze puterea de caracter de a ne opune singuri raului, ispitelor, etc. Cu toate ca Dumnezeu exista, se joaca cu noi dea v`ati ascunsalea si ne cere sa-L tot cautam mereu. Unii IL gasesc si daca au noroc sa nu fie striviti, IL prind de un picior.


Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Mier 18 Mar 2015, 08:19, editata de 1 ori

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue0 / 100 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35506
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 18 Mar 2015, 08:17

gafiteanu a scris:Se face o data, de doua ori daca e cazul, se discuta in colectiv, apoi se iau alte masuri si postarile ulterioare se fac la Toaleta.
Asta este valabil și în prezent și a fost valabil și în trecut. Doar că nu a „discutat mai nimeni în colectiv”, așa că s-a trecut la „alte măsuri”.

Cand da click pe orice ar vrea sa posteze ca raspuns, automat e trimis la Toaleta personala.  In loc sa fie la interzis de a posta.
Ideea e bună, dar nu știu cum s-o implementez. După cunoștințele mele, platforma nu permite încă o asemenea facilitate.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Bordan Mier 18 Mar 2015, 18:24

Nu e posibil ca cel care deschide un topic să fie moderator în topicul respectiv? Adică să poată el să blocheze în topicul respectiv și să permită numai celor pe care îi vrea?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21195
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de omuldinluna Mier 18 Mar 2015, 18:40

Il poti ruga pe Abel sa-ti deschida un forum personal, sau poti ruga unul dintre moderatorii actuali sa te ajute daca iti simti topicul dintr-o sectiune generala a forumului bruiat.
omuldinluna
omuldinluna
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Omul
Numarul mesajelor : 2728
Puncte : 30086
Data de inscriere : 03/08/2011
Obiective curente : Doresc sa termin expunerea problemei clasice a miscarii in camp central, cu aplicatie la campul gravitational Newtonian

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Abel Cavaşi Mier 18 Mar 2015, 20:36

Bordan a scris:Nu e posibil ca cel care deschide un topic să fie moderator în topicul respectiv? Adică să poată el să blocheze în topicul respectiv și să permită numai celor pe care îi vrea?
Din păcate nu se poate decât într-un subforum al tău. Și atunci acolo alții nu își vor putea modera topicele, decât tu pe ale tale.
Abel Cavaşi
Abel Cavaşi
Fondator
Fondator

Mulţumit de forum :
Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Left_bar_bleue9 / 109 / 10Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Right_bar_bleue
Prenume : Abel
Numarul mesajelor : 7943
Puncte : 33947
Data de inscriere : 28/02/2008
Obiective curente : Sunt în căutarea unei aplicații a Fizicii elicoidale.

http://abelcavasi.blogspot.com/

Sus In jos

Propuneri - propuneri ... - Pagina 10 Empty Re: propuneri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 34 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum