Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 13:19

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 11:58

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 09:49

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Astazi la 08:21

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Ieri la 23:34

» Structura atomului
Scris de Dacu Ieri la 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 05 Apr 2024, 10:21

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de CAdi Vin 29 Mar 2024, 11:57

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Globalizarea
Scris de eugen Mier 27 Mar 2024, 17:10

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la Bordan în Ce fel de popor suntem
( 1 )


» Mesaj de la virgil în Gravitonul
( 1 )


Top postatori
virgil (12186)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
CAdi (11925)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil_48 (11201)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
curiosul (6652)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Razvan (6162)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
eugen (3784)
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Pacalici
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
CAdi
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
curiosul
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Dacu
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Razvan
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
meteor
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
gafiteanu
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
scanteitudorel
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
curiosul
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil_48
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Forever_Man
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Dacu
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
eugen
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Bordan
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Forever_Man
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
virgil_48
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
Dacu
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 
eugen
Mesaj   de  salut. Vote_lcapMesaj   de  salut. Voting_barMesaj   de  salut. Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 20 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 20 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Mesaj de salut.

+2
Pacalici
scanteitudorel
6 participanți

In jos

Mesaj   de  salut. Empty Mesaj de salut.

Mesaj Scris de scanteitudorel Dum 22 Noi 2015, 08:44

Deoarece   am   constat   ca  imi   pierd   timpul  in  mod  inutil pe  acest   forum   tot   incercand  sa-mi  prezint  teoretic  si  practic  rezultatul   unor   cercetari   in  diferite   domenii  ,  cred  ca   este   cazul  sa   spun  STOP.
Acum  40  de  ani  am  citit  un  articol   intr-o  revista  germana  .  In  articol  autorul   prezenta   urmatoarele  :  citez   din  memorie. ,,  Dupa  o  zi  de  munca   un  muncitor  din  Germania  poate  sa-si  cumpere ........ iar  la   final  a  scris  urmatoarea  propozitie ,,  In  Germania   ziua   are   tot  24   de   ore "   si   adaug   eu, iar  neamtul  are   tot   un  creier.
Va   salut   cu   drag.
scanteitudorel
scanteitudorel
A decedat

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Tudorel
Numarul mesajelor : 4989
Puncte : 25269
Data de inscriere : 20/02/2015
Obiective curente : Electricitate si magnetism , energii neconventionale .

Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de Pacalici Dum 22 Noi 2015, 08:58

Eu nu cred ca trebuie sa spui STOP. Esti tu poate prea sensibil. Suntem intre barbati ce n.aiba. Eu zic sa nu spui STOP, dar daca spui, atunci sa ai parte de zile senine.

Cu drag, Pacalici

P.S. Printre noi sunt si cercetatori care sunt convinsi ca si tine ca randamentul poate sa fie supraunitar, asa ca nu vad de ce sa spui STOP?...Macar pentru ei trebuie sa fi GO ON, sa demonstrezi ca se poate. Nu? Gresesc cumva?
Pacalici
Pacalici
Banat pe termen nedefinit

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue0 / 100 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Pacalescu
Numarul mesajelor : 5571
Puncte : 19416
Data de inscriere : 21/08/2014
Obiective curente : Fara.

http://www.pacalici.com

Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de virgil_48 Dum 22 Noi 2015, 09:18

scanteitudorel a scris:Deoarece   am   constat   ca  imi   pierd   timpul  in  mod  inutil pe  acest   forum   tot   incercand  sa-mi  prezint  teoretic  si  practic  rezultatul   unor   cercetari   in  diferite   domenii  ,  cred  ca   este   cazul  sa   spun  STOP.
Tudorele, forumul acesta este un mediu unde poti prezenta ce
vrei si consideri tu ca este adevarat sau folositor. Cu mici exceptii
nu te impiedica nimeni, daca sunt unii in dezacord cu tine iti
sunt de folos, fiindca te fac atent la anumite aspecte.
Nu te poti astepta la aplauze sau promovari, in cel mai bun caz
poti obtine incurajari. Si nu te poti astepta ca intr-un cerc asa
restrans sa intalnesti pe cineva cu exact aceleasi preocupari ca
ale tale. In orice caz, am impresia ca nu ne-ai impartasit concluzia
ta cu privire la transformator iar hotararea nu ti-o inteleg. Sper sa
te razgandesti, au mai facut-o si altii.

virgil_48
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11201
Puncte : 43920
Data de inscriere : 03/12/2013

Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de virgil Dum 22 Noi 2015, 09:22

scanteitudorel a scris:Deoarece   am   constat   ca  imi   pierd   timpul  in  mod  inutil pe  acest   forum   tot   incercand  sa-mi  prezint  teoretic  si  practic  rezultatul   unor   cercetari   in  diferite   domenii  ,  cred  ca   este   cazul  sa   spun  STOP.
Acum  40  de  ani  am  citit  un  articol   intr-o  revista  germana  .  In  articol  autorul   prezenta   urmatoarele  :  citez   din  memorie. ,,  Dupa  o  zi  de  munca   un  muncitor  din  Germania  poate  sa-si  cumpere ........ iar  la   final  a  scris  urmatoarea  propozitie ,,  In  Germania   ziua   are   tot  24   de   ore "   si   adaug   eu, iar   neamtul  are   tot   un  creier.
Va   salut   cu   drag.

Scanteie, nu forumul este de vina pentru neimplinirile tale. Daca ascultai parerile forumului, nu ajungeai in impas cu lucrarea la care te-ai angajat, pentru ca nici nu te apucai de ea. Asa ai cheltuit bani, ai muncit, si acum ti-ai dat seama ca esti nemultumit, ca altii nu te asculta. 
oamenii te asculta cand mesajul tau contine ceva care starneste interesul, dovada ca la inceput toti membrii ti-au transmis parerile si te-au incurajat ca sa-ti dovedesti tie si altora ca tu ai dreptate. Acum pleci suparat, dar inca nu esti convins ca nu ai dreptate.
oricum noi suntem aici si asteptam in continuare ca ai sa poti striga intr-o buna zi "Evrika". Atunci sper sa nu vina Evrika sa-ti aduca cafeaua, ci sa fie momentul succesului tau.

virgil
Moderator
Moderator

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Virgil
Numarul mesajelor : 12186
Puncte : 55543
Data de inscriere : 25/05/2010
Obiective curente : Deocamdată, ma preocupa o teorie a unificarii universale a interactiunii electromagnetice, gravitationale, cat si la niveluri de organizare inferioare acestora. Studiul similitudinii sistemelor micro si macrocosmice sta la baza teoriei unificarii universale.


Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de gafiteanu Dum 22 Noi 2015, 12:47

Nea scanteitudorel, am gasit rezolvarea pt. problemele matale, e simpla: iti trebuie doar un creier de neamt, chiar si de muncitor din Germania. Ce zici, te fac un Fritz sau iti dau un spritz?
Aia cu Evrika, uite cum a fost in realitate: savantul-filosof-matematician grec din Siracuza avea o sclava evreika. Care i-a pregatit baia cu apa calda. Arhimede s-a aruncat in cada fara sa verifice si imediat a inceput sa strige oparit: Evreika, unde ma`ta esti !
Deci vei striga tot asa si domnia ta cand te vei opari sau arde bine cu scantei, ca scanteile este marele secret in stiinta matale, ele lipsesc. Intelege, trebuie sa iasa cu scantei. Cu sau fara tudorel, scantei adevarate nemtesti sa fie.
Hai salut si las-o cum a fost, treci la lupta, nu dezerta ca lasul. Noi cu cine mai poole-mizam ? Noi mizam pe matale.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue0 / 100 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35470
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de Bordan Mar 24 Noi 2015, 15:44

"Einstein cǎtre Charlie Chaplin:
- Ceea ce apreciez cel mai mult în arta D-tale este universalitatea.
D-ta nu scoţi un cuvânt, dar toatǎ lumea te înţelege.
Chaplin îi rǎspunde lui Einstein:
- Asta e adevǎrat, însǎ faima D-tale este mult mai mare decât a mea. Toatǎ lumea te admirǎ, dar nimeni nu intelege ce spui."

Mesaj   de  salut. 12249669_1121163917913918_3927331928968931687_n
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21159
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de gafiteanu Mar 24 Noi 2015, 17:05

Daca Einstein ar fi fost inteles de marea majoritate, atunci nu mai era Einstein.
Vezi stimate scanteitudorel , daca te-ar crede si intelege lumea ce spui, nu ai fi bagat in seama.
Lumea vrea enigme nerezolvate, doar lansate la deruta.  Lasa lumea sa le descifreze mai departe si sa le puna in miscare, domnia ta doar fa-te ca inventezi.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue0 / 100 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35470
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de gafiteanu Joi 26 Noi 2015, 01:20

tudorel, Vad ca te-ai auto-declarat mort pe timp nedeterminat, dar trompeta nu-ti tace, ca-n filmul "The Party". Ia treci din nou in front, sa te mai ciuruim, ca urmeaza sa primesti o invitatie la The Party de pomina pe forum:
https://www.youtube.com/watch?v=IOaRI3GM0GE
https://cercetare.forumgratuit.ro/t1922p30-generator-de-energie-mecanica-pe-timp-nedeterminat#66263
https://cercetare.forumgratuit.ro/t1922p30-generator-de-energie-mecanica-pe-timp-nedeterminat#66268
scanteitudorel a scris:Eu   am   scris   ca   va   salut   cu   drag.

_________________
“Toată lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică.” (La Rochefoucauld)

gafiteanu
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue0 / 100 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Prenume : Vaxile
Numarul mesajelor : 7617
Puncte : 35470
Data de inscriere : 13/06/2011
Obiective curente : 0)-Fondator "Asociatia Fostilor Cercetatori Stiintifici".
1)-Stiinta camuflata in bascalie pentru tonti. Imi perfectionez stilul bascalios.
2)-Să-mi schimb sexul. Transplant cu altul mai vârtos. Si care să stie si carte.


Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de Bordan Joi 26 Noi 2015, 07:05

Tudorele, eu am văzut că ai venit cu niște gânduri și obiective aici: să prezinți oamenilor de știință metode pentru realizarea unor noi dispozitive necesare în energiile neconvenționale; să prezinți ce ai realizat teoretic; să treci la construcția lor și să răsfoiești cele 42 de cereri de invenții, să vezi de ce ai numai 8 brevete cu care n-ai ce să faci.

Nu mai ai gândurile și obiectivele astea?
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Mesaj   de  salut. Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Mesaj   de  salut. Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21159
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Mesaj   de  salut. Empty Re: Mesaj de salut.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum