Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 22:17

» Ce este FOIP?
Scris de CAdi Astazi la 20:51

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 18:14

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 12:42

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
( 1 )


» Mesaj de la virgil_48 în TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
CAdi (11933)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil_48 (11206)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
curiosul (6652)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Razvan (6162)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
eugen (3786)
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Pacalici
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
CAdi
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
curiosul
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Dacu
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Razvan
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
meteor
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
gafiteanu
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
scanteitudorel
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
curiosul
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil_48
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Forever_Man
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
eugen
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Dacu
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Bordan
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Forever_Man
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
virgil_48
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
Dacu
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 
eugen
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_lcapGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Voting_barGeometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 10 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 10 Vizitatori :: 2 Motoare de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

24052011

Mesaj 

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Empty Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii




Acesta este un topic pentru cei ce se considera... oaia neagra a turmei stiintifice!
Deoarece mersul pe aceeasi carare, cunoscuta si batatorita, duce intotdeauna in acelasi loc, eu am ales sa caut alta cale.

Pentru oricine a avut perseverenta sa duca la bun sfarsit cele 2 carti ale proiectului Fundamentul Universului, aici este topicul unde voi lamuri diverse aspecte ale teoriei.
Fie ca nu au fost intelese, fie ca au fost expuse in mod voluntar...."altfel", problemele ridicate de aceasta teorie le voi atasa aici o alta...rezolvare.
Cei ce nu au ai parcurs integral aceasta teorie sunt rugati sa nu intervina pe topic, si va multumesc pentru intelegerea acestui aspect!
http://www.thefundamentaluniverse.ro
....aici puteti descarca, gratuit, aceasta teorie, in cazul in care doriti sa interveniti pe acest topic..
...DACA ESTI PREGATIT SA GANDESTI DIFERIT...
https://www.youtube.com/watch?v=F_fNthcsiVc
...acum ai toate argumentele sa... o faci si in scris...!

Topic destinat avansatilor in Geometrodinamica Elicoidala.
WoodyCAD
WoodyCAD
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Left_bar_bleue6 / 106 / 10Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2617
Puncte : 22481
Data de inscriere : 31/08/2010
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele: doar ma amuz de prostia maimutelor savante, catarate in acest copac-forum!

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii :: Comentarii

Mesaj Vin 24 Iun 2011, 21:03 Scris de eugen

Recomand lucrarea "TESLA"S SCIENCE OF ENERGY" , a lui Tomas Valone.
La paginile 108-112 se pot citi texte si vedea fotografii cu experimentele lui Tesla cu descarcari in globuri de sticla, pe la 1900.
la pagina 174 se afla graficul unei tri-elicoide (E, B,V)-
Intensitate camp electric/ intensitate camp magnetic/
viteza undei, in viziunea lui Schluter si Lust, la 1952.
Explicatiile matematice sunt in legatura cu ecuatiile lui Maxwell,unda electromagnetica auto-sustinuta (unda
"bara"), confirmata si experimentata de Tesla,(in opozitie
cu Hertz care sustinea modelul undei disipative).
La pagina 176 se afla desenul vechi al unui segment de tor celebru,reluat mai tarziu de Rodin, care era pregatit
matematic, indirect, de predecesorii lui.

Sus In jos

Mesaj Vin 24 Iun 2011, 23:22 Scris de WoodyCAD

NU, este absurd, ca sa inteleg cum este construit UNIVERSUL nu trebuie sa ma uit la o formula....REPET, ESTE ABSURD....!
EU NU AM NEVOIE DE ACESTI AVOCATI!...MAIMUTA SAVANTA ....are!
EU NU AM NEVOIE SA CITESC FIZICA ...sa fac SOLENOIDUL....PENTRU CA FIZICA IMI SPUNE CA ASA CEVA NU EXISTA...

ESTE SUFICIENT SA PRIVESC GEOMETRIA=INFORMATIE....sa inteleg!

In acest moment oricine este depasit de puterea acestor afirmatii...!
Daca pun pe masa un dispozitiv ....antigravitational, fara formule, NU IMI TREBUIE AVOCATI... Very Happy Very Happy !
...si nu trebuie sa fii de acord, DAR AR FI MULT MAI RAPID SA AJUNGI LA MAREA... CUNOASTERE!
Very Happy Very Happy

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 24 Iun 2011, 23:44 Scris de eugen

Dan!
In dreptul meu, recunosc cinstit ca intelegerea naturii se datoreaza in cea mai mare parte unei armate de oameni, care mi-au pus pe tava munca lor.
Si se datoreaza putin intuitiei mele.
Oricum, realitatea fizica e mai tare ca intelegerea noastra. Nu putem pune semnul egal intre ele.
Suntem inca muritori. Cand vom sti totul, probabil vom fi candidati la vesnicie.

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 24 Iun 2011, 23:47 Scris de gafiteanu

WoodyCAD a scris:
ESTE SUFICIENT SA PRIVESC GEOMETRIA=INFORMATIE....sa inteleg!
In acest moment oricine este depasit de puterea acestor afirmatii...!
Daca pun pe masa un dispozitiv ....antigravitational ...
Asteptam sa-l pui pe masa...daca nu cumva te multumesti doar cu intelesul:
"ESTE SUFICIENT SA PRIVESC GEOMETRIA=INFORMATIE....sa inteleg!"
Deoarece nu mai este nici un secret pt nici un scolar cat de cat cu minte, dispozitivul antigravitational poate sa fie orice fulger globular. In speta orice stare de supraconductibilitate, adica perechi de electroni Cooper (si fara ...).
P.S. Acum in continuare niste links oficiale care dau dreptate teoriei tale, doi electroni opusi ca spin=chiralitate pot sa stea apropiati, dar nu stiu exact cat de apropiati.
http://en.wikipedia.org/wiki/Superconductivity
http://en.wikipedia.org/wiki/Cooper_pair
http://en.wikipedia.org/wiki/Electron_pair
Dar nu acel glob de sticla prezentat mai sus, in care misuna niste descarcari radiale in gaze rarefiate.


Ultima editare efectuata de catre gafiteanu in Sam 25 Iun 2011, 01:21, editata de 1 ori

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 00:50 Scris de WoodyCAD

Gafiteanu, te rog politicos sa nu mai bruiezi topicul! Este un topic special unde poti ataca teoria mea! ACEST TOPIC ESTE DESCHIS PENTRU CEI CE VOR SA INTELEAGA MAI MULT....NU AI CE FACE AICI?!

Multumesc!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 01:05 Scris de WoodyCAD

EUGEN, nu accept deloc ca, noi oamenii, suntem PROSTI din start!
Ai fost invatat sa gandesti ca NU POTI AJUNGE LA DUMNEZEU....In PC.... o astfel de informatie ai STOCAT?
Ori, acum, PC se comporta ....dupa cum a fost PROGRAMAT!
REALITATEA NU ESTE MAI TARE DECAT INTELIGENTA TA!
....
AI FOST EDUCAT SA AFIRMI DESPRE TINE CA ....ESTI INCAPABIL!...CA NU POTI SA CALCI DIVINITATEA IN PICIOARE!...AI FOST EDUCAT SA GANDESTI CA ....ESTE IMPOSIBIL SA INTELEGI!

CA ATARE....iata ce reactii ai!
...
SPUNE-I UNUI COPIL, PANA LA 18 ANI, IN FIECARE ZI, CA ESTE UN NEISPRAVIT, UN INCAPABIL!
....
GHICI CE VA FI LA 18 ANI....O LEGUMA?....DA!
CE VINA ARE EL, DE ACUM ADULTUL ? !
...
CINE TI_A SPUS TIE CA NU_L POTI CALCA PE DUMNEZEU IN PICIOARE...?!....CE VINA AI TU...de acum....?
Nu eugen, NU ESTI INCAPABIL, doar ai fost educat sa accepti usor ....NU POT mai mult dect DUMNEZEU!
....
STII CE INSEAMNA TREZIREA CONSTIINTEI ?! Very Happy Very Happy

Sus In jos

cris

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 07:06 Scris de cris

Gafiteanule te rog nu supara pe onorabilu!
Zii onorabile,ca combati bine.

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 09:40 Scris de sadang

Gafiteanu, mai lasa deoparte wikipedia, ca nu gasesti acolo nimic diferit de ce-i in manuale, sau de ce impune mainstreamul stiinfico-dogmatic. Mai bine folosesteti timpul consumat cu combaterea teoriei lui WoodyCad sau cu convertirea lui, la ceea ce crezi tu ca intelegi mai bine ca el, cautand explicatii la paradoxurile stiintifice actuale, care sunt fara numar in orice domeniu ai cauta. Asta ajuta mai mult pe "tugulanul de rand", decat indoctrinarea stiintifico-religioasa actuala Sau ti-e frica?

Sus In jos

avatar

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 09:56 Scris de gafiteanu

Daca WoodyCAD sau sadang ar fi deschis si citit links dat de mine, ar fi sarit in sus de bucurie. Stiinta oficiala (nu Wikipedia) le da dreptate, marii savanti fizicieni au descoperit un fenomen asemanator acum peste 70-110 ani, cand noi nici nu eram. In speta Lord Kelvin (a inventat chiar cuvantul kiralitate), apoi Lorentz, Pauli, Cooper, etc. etc... De atunci provine partial Teoria Unificarii Universului, demonstrandu-se ca aceste perechi opuse chiar unifica atomii, electronii, joaca rol de gluoni. Chiralitatea este chiar o forta de legatura, dar parca o forta slaba. Din pacate lucreaza doar pe distante scurte si un timp foarte scurt, dar revine.
Nu inteleg dece domnu Preda vorbeste asa de rau pe domnii savanti straini si-i categoriseste ca maimutze savante si eunuci, fara sa-i caute mai bine. Fara ei, azi unde era Romania ? Tot la calu cu carutza, la lumanare, nu inventa romanul niciodata electricitatea sau motoru cu iegzplozie si nici Radioul, TVul si PCul.. Marii savanti au fost foarte modesti si retinuti, nu au vrut sa streseze prea mult restul vietuitoarelor (atunci toti erau maimute) si au explicat ceea ce au gandit si experimentat folosind cuvinte mai ciudate,. In loc de chiralitate au zis spini opusi +1/2 si -1/2, perechi de electroni opusi, etc.
Pe acest topic precum se vede doar aduc laude binemeritate, obiectiile partiale sunt pe topicul „Demontarea teoriei....”.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Sam 25 Iun 2011, 12:09 Scris de WoodyCAD

DA, de aceea am spus ca obiectiile se pot pune acolo.
Nu este un topic de osanale si LAUDE....este unul al aprofundarii intelegerii. Cei ce vor sa o faca sa poata scrie aici...NU SI ALTII!
Din pacate unii inteleg mai greu...chiar DELOC....acest aspect.Le-am multumit celor ce au inteles asta, constatand(cu totii) lipsa de educatie a celor ce au insistat sa posteze!
Am spus deja ca deoria are in spate mi de ore de studiu....
Ce crezi gafiteanule ca am studiat...?!...Crezi ca exemplele tale imi sunt NECUNOSCUTE?....
....
REPET, pe acest topic sunt discutii LEGATE STRICT DE TEORIE, daca doresti ....LEGATURI ALE ACESTEIA CU REALITATEA!

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 26 Iun 2011, 19:03 Scris de eugen

Dan!
In virtutea dreptului la replica, imi exprim punctul de vedere.Eu nu ti-am atacat viziunea, nici persoana.
Tu insa m-ai atacat la persoana, cel putin asa simt.
("Asa ai fost educat..."). Ti se pare fair-play? Celebritatea nu scuza mijloacele. Mi se pare ca ai abuzat de topicul tau. Nu stii cum am fost educat, s-au ce pret s-a platit pentru asta.

De altfel, eu am adus argumente stiintifice pe care le-am considerat logice, in punctele de contact cu lucrarea ta.
Tu le-ai considerat ofense. Eu nu aduc osanale. Incerc sa slujesc adevarul, dupa cum imi spune constiinta.
Si cred ca deasupra adevarului nu se poate aseza nici un zeu sau om -zeu, indiferent cat de inteligent e sau cat reclama el ca i s-a dezvoltat constiinta.

Dumnezeul la care te referi frecvent este cel confectionat de dogme, decretat. Cu el faci ce vrei.
Universul insa,are totul intrinsec, in el, plus forme subtile de inteligenta superioara, omului. Universul are originalul,Adevarul. El e depozitat in siguranta in banca cosmica. Nu-l ameninta si nu-l destabilizeaza nimeni. Noi avem copiile, care intr-adevar seamana cu originalul.
Viata nu poate apare din materie inferioara vietii, ci din ceva superior ei. Este o ierarhie in univers.
Asta e viziunea mea si nu oblig pe nimeni s-o aiba la fel.
Asa cum te-ai exprimat tu, pare un repros inchizitorial la adresa celor sau celui care nu gandeste ca tine.
Vrei un monolog sau vrei un dialog?

Sper sa trecem cu bine peste acest moment, cu inteligenta emotionala si sa fim preocupati in continuare de adevar, in teorie si in practica.

Multumesc!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Dum 26 Iun 2011, 20:11 Scris de WoodyCAD

Eugen, acest topic este pentru cei ce GANDESC ALTFEL, respectiv....se considera OAIA NEAGRA A TURMEI!
Din aceste considerente acest topic NU ESTE PENTRU STIINTIFICI SAU RELIGIOSI....EI MERG CU TURMA!
...
Putem avea altfel de dialoguri...insa pe alte topicuri....atata tot!.Sa-i spunem acestuia ....un CLUB PRIVAT AL OILOR NEGRE...! Very Happy Very Happy
Citeste primul post.Te vezi oaia neagra sau alba?

Sus In jos

avatar

Mesaj Dum 26 Iun 2011, 21:07 Scris de gafiteanu

De ce nu te exprimi sincer domnul Dan Preda, ca acest topic este numai si numai pt cei ce "gandesc" exact ca domnia ta, adica nu gandesc, dar iti fac pe plac.
"acest topic este pentru cei ce GANDESC ALTFEL". "ALTFEL" inseamna nu altfel decat ai decretat.
Si daca ceea ce remarca altii te poate ajuta in perfectionarea lucrarii ? Nu e vorba de demolare in ansamblu, ci de corectii, imbunatatiri, adaugiri, observatii.
De ex. eu am apreciat mult lucrarea pe care ai tradus-o si ti-ai insusit-o despre geometria dinamica a cuantelor (un amalgam), plus puzderia de sfaturi. Dar am remarcat ca se pot ajunge si la alte concluzii, forme mai realiste si mai viabile ale organizarii quantelor. Am ramas uimit ca nu vrei sa se analizeze, nici sa se revizuiasca si nici sa se schimbe nimic, mai ceva ca-n "O Teorie Pierduta" de I.L.Caragiale. Si iti spun sincer, esti foarte aproape de a descoperi marele adevar, dar ti-ai impus ochelarii de cal, ai luat de buna dezinformarea intentionata care circula pe NET cu helicoidele si compunerea axiala. Daca iti urmai propriile sfaturi....
Te-a intrebat daca "Vrei un monolog sau vrei un dialog?".
Si ai raspuns: "Putem avea altfel de dialoguri...insa pe alte topicuri....atata tot!" E bine si asa....Dar specifica din start.
Deci pe acest topic trebuie doar sa fim total de acord si nici un pas alaturi, sa fie clar. Nu am mai vazut asa totalitarism de mult, dar fie. Deci hai pe un nou topic numit " Maimutele Savante corecteaza (sau ataca) Fundamentele Universului"

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Lun 27 Iun 2011, 09:07 Scris de WoodyCAD

gafiteanu, nu mai bruia topicul, NU AICI ESTE LOCUL unui astfel de post!
Pentru ca nu ai inteles acest aspect, te rog sa nu mai postezi aici! MULTUMESC!

Sus In jos

totedati

Mesaj Lun 27 Iun 2011, 22:08 Scris de totedati

pentru mine mișcarea helicoidală a venit cu un bonus! în sfârșit problema explicării existenței doar a două tipuri de forțe, inclusiv în spațiul 3D sa rezolvat! nu există forțe nucleare slabe, tari, electromagnetice sau gravitaționale! există doar două tipuri de forțe în acest univers 3D:

respingere:
când se rotesc în « același sens » se resping!

respingerea poate fi înțeleasă ca antrenarea unei cantități mai mari de materie între cele două spirale de pe laturile exterioare, drept rezultat se creează o presiune suplimentară care împinge cele două tornade în exterior pentru a egaliza presiunea ... devine deja o simplă problemă de termodinamică clasică în care materia în mișcare are proprietățile unui lichid!

atracție:
când se rotesc în « sensuri inverse » se atrag!
se poate explica tot cu teoria clasică a terodinamicii lichidelor! viteza materiei antrenate din exteriorul tornadelor spre spațiul dintre ele e mai mare decât pe laturile exterioare cu cât distanța dintre ele e mai mică drept rezultat scade presiunea între cele două tornade, crește presiunea exterioară și cele două tornade sunt împinse una în cealaltă!

varianta 2D:
Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Forelefundamentale2D

e pe youtube un filmuleț care arată clar cum se atrag și se resping două vortexuri într-un bazin cu apă
Ionel DINU - Experiments with Cylinders Rotating in Water

vortexurile lui maxwell de acum 150 de ani cu mișcarea lor 2D sunt la fel ca axiomele lui kepler! o ficțiune!

pentru a nu cădea în capcana în care a căzut kepler simplificând doar în plan 2d nu trebuie să uităm nici o clipă că permanent mai avem o mișcare și în plan vertical! altfel spus avem 4 tipuri de mișcare:

mișcare circulară în sens orar <=> mișcare circulară în sens antiorar
mișcare de la baza mică la baza mare <=> mișcare de la baza mare la baza mică

prin convenție considerăm că baza săgeții e "sus" și vârful "jos"
baza mare sus, cea mică jos <=> baza mare jos, cea mică sus

repet din nou nu există spațiu gol! mișcarea creează/antrenează din câmpul de forțe eteric în mod continuu materie nouă care din momentul în care e creată se și pune în mișcare pentru că dacă nu s-ar mișca nu ar exista! așa ar trebui înțelese după mine câmpurile de forțe ale lui faraday, mișcarea materiei generează valuri de materie periferice ÎN MIȘCARE! în momentul în care nu se mai mișcă pentru că sunt prea departe de tornadele inițiale, DISPARE! câmpul de forțe devine nul! ....

repet din nou, pentru mine fluxurile de curent sunt doar fluxuri de particule materiale nu câmpuri de forță ... câmpul de forță NU SE MIȘCĂ! doar materia și funcție de cum se mișcă în câmpul de forță care e doar o altă formă modernă în care sa deghizat anticul eter își schimbă proprietățile într-un punct al spațiului vid plin de eter adică de câmpuri de forță! ... din moment ce acest vid plin nu se manifestă decât ca efect al mișcării materiei problema dacă se mișcă sau dacă e fix, absolut, nu are nici un sens, nici o relevanță, pentru că e ceea ce putem percepe e doar efectul mișcării materiei ... fără materie în mișcare nu există câmp de forțe manifestat, vizibil ...

și nu pretind că am descoperit eu asta, eu doar sper că acum e mai clar decât în manualul lui woodycad

varianta 3D, de fapt tot pseudo 2D că se coace mai repede, e în lucru, acum o coc la cuptor

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Forelefundamentale2D_002

prima tură de vortexuri ... 8 bucăti mari și late ... săgeata aia pdl-istă mie îmi miroase a spin de la o poștă, să fie spinul doar orientarea față de observator?

mai trebuie să coc și varianta albastră, tot 8 bucăti, după aia să le împreunez în perechi de câte două, 8x8 = 64 variante din care multe împreunări simetrice, să vedem ies helixurile lui woodcad?


Ultima editare efectuata de catre totedati in Lun 27 Iun 2011, 23:40, editata de 1 ori

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Lun 27 Iun 2011, 22:44 Scris de WoodyCAD

totedati, esenta geometrodinamicii elicoidale este CODUL FUNDAMENTAL, daca il stapanesti....ai puterea!
Domnul Dinu este deja in teorie, am discutat cu dumnealui, este si el un pasionat de teoria eterului!
Se pare ca au fost actionate niste parghii interioare, de aceea iti sugerez sa reiei teoria (ultimul upgrade)
Chiar si dl Dinu este unul din cei ce au citit teoria....de 3 ori...!Nu este o rusine, fiecare citire este un ghiont puternic dat constiintei adormite!

Ai curajul si mergi mai departe si felicitari pentru rabdare....daca ai ajuns, macar 1 data, la final!
Very Happy Very Happy .

Te astept cu punctele tale de vedere,cu noutati ce se pot asocia,descrie ....unei dinamici elicoidale!
...
Desi suna ca dragul, manualul lui woodycad...ramane, pana la urma, un abecedar ....!
Cand vom vorbi, cu totii, in geometrodinamica elicoidala,inseamna ca vom fi facut, impreuna, primii pasi! Very Happy


Ce ai explicat mai sus ....este inteles partial, trunchiat.
Nu apare sensul dinamicilor!Ai pus in fata chiralitatea si nu observi sensul.
Exemplul de mai sus este amplu despicat in teorie, folosind SOLITONUL FALACO!
...
O OBSERVATIE DE MAESTRU... Very Happy
-Atunci cand cilindrii se atrag(video exemplul lui Dinu)....ei tind sa devina ....COAXIALI!
Priveste o usoara inclinare a axelor, una spre cealalta.Atractia este ...astfel incat sa puna coaxial CILINDRII!.Practic, sub cilindrii, solitonul Falaco tinde sa-si inchida toroidal capetele!
Cu alte cuvinte este o atractie NUMAI PE CAPETE(conexiune periferica, interactiune chiral-atiparalela)
Si mai clar, curentii sunt ...CHIRALI....PENTRU CA NU AI VAZUT SENSUL DINAMICILOR....
sub un cilindru apa urca usor....sub celalalt coboara usor...curgere solitonica tip FALACO!
....
De aici ..... ILUZIA...ca poate fi mai clar decat in ABECEDAR...! Very Happy Very Happy
Ramane de laudat incercarea si....sa nu crezi ca daca eu am inteles in 3 ani tu ai sa intelegi maine....! Este un drum lung...si inseamna multa transpiratie!

Sus In jos

totedati

Mesaj Lun 27 Iun 2011, 23:49 Scris de totedati

eu acum le croșetez băbește, una câte una ... varianta 3D e pe felie ... pe mine mă interesează doar un singur lucru dacă se pot genera din împreunarea lor toate cele 4 forțe + ciudățenia cu spinul + partea cuantică ...

din punctul meu de vedere cuanta e doar bucata de materie, pietroiul șamd ... probleme mari sunt la foton, că ăla e si aici și dincolo, ba undă ba corpuscul ... dacă rezolvăm fotonul suntem departe ...

după foton mai rămâne doar trioul spațiu + timp + materie .. aici am unele bănuieli cam unde se împotmolesc toți:

wikipedia.org - Reificare (eroare logică)

spațiul, timpul și materia sunt cele trei fațete ale aceluiași flux despre care are sens să vorbim doar cât timp se mișcă ...

nu sunt pe de-antregul convins de argumentele de acolo
Cu alte cuvinte, este eroarea de a trata ca "un lucru real" ceva ce nu e real

pentru că dacă mă iau după logica lor noțiunile abstracte, punctul, linia, numărul nu există decât în capul meu, dar eu exist! și ca entitate abstractă și ca entitate fizică! dacă mă iau după distincția pe care o fac ei nu exist decât pe jumătate, doar trupul meu fizic, sufletul e abstract și nu poate fi orb!

haida de! o fi, n-o fi, eu mă simt destul de real împreună cu toți piticii de pe creier ... e o realitate subiectivă distinctă de cea fizică externă și obiectivă dar asta nu înseamnă că nu există!

cred că același tip de relație există și între spațiu-timp și materie ca și cea dintre noțiunile abstracte și realitatea obiectivă externă ... în realitatea externă obiectivă există doar materia, spațiul, timpul și mișcarea care nu poate fi disociată de spațiu și timp, nu poate fi definită în afara lor există doar ca noțiuni abstracte care aparțin realității subiective

aici iar se face o confuzie, se pleacă de la ideea că acest spațiu interior subiectiv e separat de cel extern obiectiv și se supune altor legi de funcționare ... eu cred că aici e marea greșeală, reificarea dusă prea departe pentru că acest univers interior NU e separat de cel exterior și NU comunică unul cu altul numai prin simțuri sau prin activitatea mea spirituală conștientă

nu e 100% sub controlul meu sau 100% sub controlul trupului meu material! e mult mai mult, un întreg univers cu legi speciale de funcționare dar 100% conectat la realitatea obiectivă prin nenumărate fire, lanturi cauzale, care nu trec toate prin filtrul propriului meu trup sau a propriei minti ...

complicat dar dacă extrag spațiul, timpul și mișcarea din realitatea obiectivă în care rămâne doar ceea ce există, adică doar materia amorfă, și o trag în cea subiectivă păstrându-i independența de funcționare față de propriul eu lucrurile se complică ...

dacă las spațiul și timpul afară, ca realități obiective, am probleme de reificare, de definire a mișcării

în loc de un univers am un tri-univers:
1. materia realității obiective externe amorfă și nestructurată
2. spațiul abstract al noțiunilor unde intră și restul ființelor vii sau materia structurată ca rezultat al percepției tripletului spațiu-timp-mișcare. interfața dintre mine și realitatea obiectivă? ar avea sens în condițiile în care e și sub controlul meu și al realității obiective!
3. eu

Geometrodinamica Elicoidala - Teoria Unificarii - Pagina 5 Definiiarealitii

restul trebuie să plece de le această bășică de porc în care de loc întâmplător eu și cu extraterestrul șef avem aceeași culoare verde

dap, ați ghicit! extraterestrul șef e ăla care este! are culoarea verde ...

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mar 28 Iun 2011, 09:04 Scris de WoodyCAD

O abstractizare are INTOTDEAUNA ceva REAL in spate, este umbra, proiectia realitatii!
Daca nu se intampla ASA....totul devine o neintelegere uriasa, o lume a umbrelor!

Propun sa vorbim NUMAI de lucruri ce le putem EXPERIMENTA, PUNE PE MASA!
ALTFEL....vorbim de FETI FRUMOSI si ILENE COSANZENE!

Sus In jos

totedati

Mesaj Mar 28 Iun 2011, 14:15 Scris de totedati

problema e proiecția, umbra, e la fel de reală ca obiectul? e tot ceva obiectiv care are legi de funcționare independente sau sunt complet definite de legile realității fizice obiective?

umbra frunzei care cade din copac se poate mișca independent de frunză? poate fi și cauză a modificării mișcării frunzei sau e doar ce știm până acum, doar efecte, relație univocă de subordonare?

deocamdată legile fizicii ne dau doar o ierarhie strict univocă

că lumea umbrelor pare haotică și de neînțeles nu ne scutește de ai lua în calcul efectele în lumea reală sau de a pretinde că nu există nici o astfel de relație cauzală biunivocă

în definitiv nici realitatea fizică externă și obiectivă care e obiectul de studiu al științei nu a avut legi comprehensibile de la început! a avut și ea o perioadă destul de lungă în care explicațiile erau la fel de haotice ca și pentru "lumea umbrelor"

eu refuz să cred că cele două lumi sunt izolate și separate, dimpotrivă sunt conectate și lanțurile cauzale trec dintr-o lume în alta în mod biunivoc nu doar univoc de la obiect la umbra sa

dar în principiu sunt de acord, partea filozofică a problemei e prea întinsă și complicată ca să poată fi deslușită pe un forum ... de mii de ani se taie firul în patru și progrese sunt mici

însă nu putem scăpa de partea filozofică deoarece definirea și înțelegerea corectă a trioului spațiu-timp- materie în mișcare depide și de clarificarea acestui aspect și, e doar bănuiala mea, e cauza principală pentru care forța gravitațională e atât de ciudată și diferită de restul forțelor fizice

repet din nou e vorba de înțelegerea corectă a erorii logice a reificării ... nimicul există? dar întunericul? întunericul nu e lipsa luminii? dacă e lipsa luminii cum poate ceva care lipsește, nu există, să fie cauza unui efect fizic măsurabil în lumea fizică de care ne ocupăm aici, externă și obiectivă?

pe net circulă o variantă a reificării atribuită în mod eronat ba lui einstein, ba lui gafencu sau altor preoți care îi înebunește pe atei, îi scoate din minți:
Dumnezeu vs. stiinta

evident e vorba de reificare ... numai că ceea ce în logica clasică e o eroare logică la fel ca oricare alta cu care nu are rost să îți pierzi timpul prea mult dpdv filozofic te pune pe gânduri ... cât din noțiunile și conceptele limbajului uman cotidian, de zi cu zi, folosesc concepte abstracte reificate în mod forțat doar pentru a da viață și substanță obiectivă unor concepte abstracte ca ... bietul punct matematic:
youtube - 01 What's the point?

ne limităm la experimente, ok! dar problema rămâne! și la un moment dat, după ce toate celelalte probleme vor fi rezolvate, ne vom împiedica iar de ea!

LE:
și mai e un lucru pe care eu consider că unii nu îl înțeleg la teoria heliodinamică ... aceste tornade-tirbușon în mișcare nu sunt un efect al altor particule elementare în mișcare mai mici al căror efect agregat e apariția acestor vortexuri turbionare 3D ci invers! sunt cauza! SUNT AUTOPROPULSATE! acel vid cuantic de care vorbește feynmann care emite în mod continuu și spontan, necauzat, fotoni virtuali exact în cantitatea și cu energia necesară pentru a le menține în mișcarea de rotație e singurul motor al energiei heliodinamice vortex-rotațională de mișcare a acestora!

sau doar eu am înțeles astfel?

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mar 28 Iun 2011, 17:04 Scris de WoodyCAD

TRACTORUL....trage particule incredibil de mici cu viteze incredibil de mari...!
Provocarea dinamicilor elicoidale, la nivel fundamental, da nastere unol elicoide de nivel superior, acestea dand nastere altora....SAMD!....De aici FRACTALUL!
Da, AUTOPROPULSIA este la nivel fundamental, insa se transmite din aproape in aproape...in intreg universul!
Daca la interiorul tornatei sunt viteze fantastice...la periferie, poti avea impresia unui MICROUNIVERS...STATIC!

DA, SENSUL ESTE UNIVOC!....NU ESTE EGALITATE INTRE MINE SI O FOTOGRAFIE DE_A MEA!
Vezi topicul A=B!
Propun sa fim pragmatici! ...sa punem dispozitivul pe masa!

Sus In jos

mm

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 14:18 Scris de mm

Fara a fi de partea Teoriei Unificarii promovate de Dan, eu nefiind specializat in teorii, fac legatura intre conceptiile hinduse vechi si spiralele ce stau la baza teoriei lui Dan recomandand urmatorul citat:

"Cuvantul "guna" e in mod obisnuit tradus prin "calitate". Si radacinile lui inseamna "funia care leaga". In Polaritate[?] gunas se refera la "cele trei principii". Putem patrunde mai bine natura acestor forte arhetipale daca aflam ca guna e un cuvant ce deriva din baza indo-europeana gere, a invarti, a "pivota" sau a "vant(ui)"

10. Gunele sunt vortexuri spiralate. Cele trei gune sunt trei "Moduri Universale ale Naturii". Tot ce este creat isi ia calitatea din antrenarea acestor trei esente arhetipale. In Sanatana Dharma, orice din natura isi ia calitatea din rezonanta sa cu aceste gune, cele trei armonice universale de forta. Orice camp de energie din natura rezoneaza cu -si este sustinut de- acordarea sa cu aceste trei principii arhetipale de miscare.

11. Cuvantul engelzesc univers este luat din latinescul universus, "rotit cu un singur impuls - adica, intors intregul - catre o singura unitate, intors catre unul...

12. "Univers" provine din radacina care inseamna "o bucla" [un rotocol]. Aceasta provenienta ne trimite catre intelesul antic precum ca toata creatia si toate subsistemele din natura si din cosmos sunt parti ale unei [aceleiasi] vaste armonii spirale.

13. Gunele sunt cele trei principii primare de miscare ca:
- sattva, principiul de Aer neutru,
- rajas, principiul Fier pozitiv si,
- (tamas) centripete ce radiaza afara din centrul neutru (sattva). Acest proces de polarizare formeaza structura universala ce sta la baza tuturor campurilor de energie ale fiecarui nivel de spiral(are) al microcosmosului si al macrocosmosului."

Citatul provine din:
http://www.weare1.us/Bioresonance.html
iar traducerea in romaneste e "in desfasurare" in:
http://cercetareromaneasca.forumgratuit.ro/t11-eterul-eterul#71

Cele trei principii, asemenea unei funii cu trei toroane, regasibile in orice structura materiala, postuleaza toronul-miez, toronul-centrifug si toronul-centripet ca fiind (impreuna) "Fundamentul Universului". Cred ca Dan sustine acelasi lucru prin lucrari practice. Personal, apreciez experimentele practice si consider ca experimentele stau la baza cercetarii.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 16:06 Scris de WoodyCAD

Nu stiam asta, insa STIU deja ca toata INTUITIA UMANA, de la origini pana in prezent....DUDUIE de "apropo-uri" ...la cum este construit universul...
Intrati in orice BISERICA, de pe intreg mapamondul ....si o sa fiti UIMITI...!....SE VEDE CU OCHIUL LIBER... CHEIA!
-Autoconexiunea(toroidala), conectivitatea periferica si compunerea axiala....sunt 3 principii ce apar in toate religiile lumii....
(consecinta directa a CODULUI FUNDAMENTAL al interactiunilor elicoidale)

ACUM AVETI CHEIA!.....doar verificati!....PRACTIC!
...
NIMIC NU ESTE INTAMPLATOR, TOATA UMANITATEA ARE CHEIA IN BUZUNAR...DE LA NASTEREA EI!
....Universul, este foarte interesanta traducerea...de 3 ani, nu am nici o infirmare...stiu deja unde converg lucrurile, stiti si voi...
...
NU TREBUIE SA FITI DE ACORD CU MINE.....INSA AR FI MULT MAI RAPID ASA...!
Very Happy Very Happy

Sus In jos

avatar

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 19:15 Scris de gafiteanu

http://www.atractor.pt/mat/conchas/entrada.htm
Observati sensul unic al tuturor cochiliilor.
Dupa sfarsitul acestei lumi, in care avem un fel de elicoida, va veni o alta lume invartita invers. Totul se va rasuci invers, dupa ce Pamantul va intepa planul subtire al Galaxiei si asta se va vedea si-n vartejul cochiliilor. Dar si-n sensul vartejurilor capilare din capul unor oameni si maimute.
Polii magnetici ai planetelor isi vor schimba polaritatea. Inclusiv legile fizicii vor trebui revizuite, sensul real al curentului va fi de la + la -, al inductiei magnetice, sensul polilor.
Vor trebui deasemeni adaptate noile "Fundamente ale Universului".
Au mai fost astfel de schimbari dramatice de helicoida in trecutul Pamantului, care au ramas intiparite in rocile magnetice si-n sensul cochiliilor.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 19:47 Scris de WoodyCAD

Gafiteanu, in BAZA A CE? sunt predictiile tale....!
Rog sa postezi teorii ce pot da credit spuselor tale insa nu mai posta nimic daca ...dezinformezi!

Cochiliile sunt de ambele sensuri, dar ....90% de dreapta!
http://novelty.wikispaces.com/Asymmetry+in+snail+shells+
http://www.nature.com/nature/journal/v462/n7274/fig_tab/nature08597_F4.html

Incearca sa te informezi...inainte de a posta aici!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 19:53 Scris de WoodyCAD

Masa,helicitate,chiralitate si....bosonul HIGGS!
...sau cum sunt unele maimute....savante!
(particula fundamentala in GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA pentru avansati)

http://www.quantumdiaries.org/2011/06/19/helicity-chirality-mass-and-the-higgs/

Sus In jos

avatar

Mesaj Mier 29 Iun 2011, 20:42 Scris de gafiteanu

http://www.quantumdiaries.org/2010/08/02/solar-neutrinos-astronaut-ice-cream-and-flavor-physics/
http://www.quantumdiaries.org/2010/06/06/neutrinos/
De aici incepe helicitatea Universului, care este si chirala.
Tot secretul helicitatii dominante il detin aceste mici componente ale vidului cuantic, neutrinii cu helicitate pe stanga si pe dreapta. Unii neutrini pornesc chiar din centrul Galaxiei si impun regula in cele doua brate.
Si ce frumos ar fi fost daca de la inceputul lumii fiecare cochilie ar fi fost cu doua canale dublu rasucite, cu doua vietuitoare in ea. Asa cum ar vrea sa spuna "Fundamentele Universului".
Multumesc WoodyCAD, m-am linistit, sper sa fac parte din cei 10% mai tari de cap, care nu-si vor schimba vartejul si nu se vor magnetiza invers in 2012. Deja mi-am pregatit o armura de permaloy, pentru orice eventualitate.
De ce sunt importante cercetarile in fizica si cum pot salva omenirea de cel rau, Amin.
http://arxiv.org/abs/hep-ph/0305062
Uite asa, de la distanta transformam un explozibil in mamaliga.

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 30 Iun 2011, 00:13 Scris de WoodyCAD

Gafiteanule te rog nu mai posta aici!
Multam fain!

Sus In jos

avatar

Mesaj Joi 30 Iun 2011, 09:10 Scris de black

Stimabili! Onorabili! Faceţi tăcere! Sunt cestiuni importante, arzătoare la ordinea zilei... Aveţi puţintică răbdare... Dă-i înainte, stimabile, aveţi cuvântul!

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Joi 30 Iun 2011, 22:46 Scris de WoodyCAD

Multumesc, domnisoara.... Very Happy Very Happy ...

Sus In jos

WoodyCAD

Mesaj Vin 01 Iul 2011, 22:00 Scris de WoodyCAD

9Iata GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA....si la altii,insa nu uitati, voi aveti CHEIA, voi sunteti cu un pas in fata tuturor!

http://wikicompany.org/wiki/911:Geometry

...NUMAI PENTRU AVANSATI IN GEOMETRODINAMICA ELICOIDALA - o teorie a ....UNIFICARII A TOT CE EXISTA!

Studiati conjectura Preda si....LAVA/adidasul, in site-ul de mai sus! Very Happy Very Happy ....nu trebuie sa fiti de acord cu mine....dar ar fi mai rapid asa... Very Happy Very Happy


(despre maimuta savanta, un extraordinar document, scos de dl. M Apostol, un cercetator adevarat, un om rar....un neaos... de la MAGURELE)
La 1900 erau cateva sute de cercetatori, mai toti profesori!Desi populatia planetei s-a triplat pana in acest moment.....cercetatorii s-au inmultit de 1000 de ori Very Happy Very Happy ?!?!
....intreg articolul
http://www.theory.nipne.ro/CMP/apr/pdf/apr166.pdf

Sus In jos

avatar

Mesaj Vin 01 Iul 2011, 22:49 Scris de sadang

Nu prea vrei ori nu prea poti sa intelegi ca asta este topicul omului Gafitenule. Aici se vorbeste exclusiv despre teoria lui. Deschide si tu un alt topic, denumeste-l cum vrei si scrie acolo tot ce vrei despre teoria lui WoodyCad.

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum