Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Astazi la 08:57

» Carti sau documente de care avem nevoie
Scris de eugen Astazi la 08:27

» Stiinta oficiala si stiinta neoficiala
Scris de eugen Astazi la 08:17

» țara, legiunea, căpitanul!
Scris de eugen Astazi la 00:13

» Grigorie Yavlinskii
Scris de CAdi Ieri la 23:49

» STUDIUL SIMILITUDINII SISTEMELOR MICRO SI MACRO COSMICE
Scris de virgil Ieri la 21:37

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de No_name Ieri la 20:20

» Relații dintre n și pₙ
Scris de No_name Mier 16 Oct 2024, 10:02

» Oracle, bacsika unde esti ?!
Scris de Meteorr Mar 15 Oct 2024, 20:00

» PROFILUL CERCETATORULUI...
Scris de eugen Sam 12 Oct 2024, 12:49

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 12 Oct 2024, 12:36

» Unde a ajuns stiinta ?
Scris de CAdi Vin 11 Oct 2024, 19:20

» OZN in Romania
Scris de CAdi Vin 11 Oct 2024, 18:59

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Joi 10 Oct 2024, 23:26

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de Meteorr Lun 07 Oct 2024, 07:44

» Globalizarea
Scris de CAdi Dum 06 Oct 2024, 20:06

» EMINESCU, Templu National
Scris de eugen Sam 05 Oct 2024, 21:38

» Conjectura Goldbach, Ternary, Chen, Sun,..Prime Gaps,..Firoozbakht,.. și altele
Scris de No_name Vin 04 Oct 2024, 21:40

» Intrebari-Raspunsuri
Scris de eugen Vin 04 Oct 2024, 09:59

» Politică şi religie
Scris de eugen Mier 02 Oct 2024, 07:54

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de Meteorr Dum 29 Sept 2024, 21:35

» Despre credinţă şi religie
Scris de virgil Mier 25 Sept 2024, 21:57

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de virgil Mar 24 Sept 2024, 20:16

» New topic
Scris de ilasus Joi 19 Sept 2024, 19:17

» Fotografia astronomica.
Scris de Razvan Mier 18 Sept 2024, 20:53

» Grup de cercetare pentru constiinta
Scris de virgil Lun 09 Sept 2024, 21:10

» Structura atomului
Scris de virgil Lun 02 Sept 2024, 20:16

» Experimentul Pound Rebka
Scris de virgil Lun 19 Aug 2024, 18:14

» Microundele
Scris de CAdi Vin 16 Aug 2024, 11:11

» Transilvania-pamant stramosesc
Scris de CAdi Mier 14 Aug 2024, 06:55

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Fotografia astronomica.
( 3 )


» Mesaj de la CAdi în Basarabia, Bucovina - pământ românesc
( 2 )


» Mesaj de la Razvan în Fotografia astronomica.
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Unde a ajuns stiinta ?
( 2 )


» Mesaj de la Meteorr în Conjectura Goldbach, Ternary, Chen, Sun,..Prime Gaps,..Firoozbakht,.. și altele
( 2 )


Top postatori
virgil (12393)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
CAdi (12340)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
virgil_48 (11380)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7957)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
curiosul (6790)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Razvan (6172)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
eugen (3954)
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Pacalici
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
CAdi
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
curiosul
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Dacu
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Razvan
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
virgil
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
meteor
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
gafiteanu
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
scanteitudorel
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
eugen
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Meteorr
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
No_name
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
virgil
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Abel Cavaşi
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Forever_Man
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
eugen
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
No_name
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
CAdi
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
Meteorr
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 
virgil
Hinduism in eroare totala Vote_lcapHinduism in eroare totala Voting_barHinduism in eroare totala Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 16 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 16 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Hinduism in eroare totala

+5
curiosul
Razvan
Bordan
sadang
CAdi
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Hinduism in eroare totala Empty Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G2 Dum 04 Mar 2012, 16:01

Abel Cavasi,
Acesta este raspunsul meu la MP-ul tau privat:
Daca unii se simt jigniti ca eu sustin ca doar Biblia Ortodoxa este adevarata tot la fel ma simt si eu jignit de hindusii in eroare care sub influenta drogurilor zapacesc pe prea multi oameni de o buna bucata de vreme........ Rolling Eyes
Putin imi pasa ca nu mai pot posta pe forumul asta dar tu nu ai inteles ca si scripturile trebuie sa fie cercetate si eu le-am cercetat dupa ce Dumnezeu Tatal Ceresc mi-a aratat ce este sufletul omului si multe alte revelatii care mi-au fost confirmate numai si numai de Biblia Ortodoxa pe care o consider adevarata 99,99 %,iar scripturile hinduiste in eroare ca de altfel si alte scripturi sunt adevarate doar 0,000000000000000001 %........ Rolling Eyes
Noapte buna!Somn usor in intunericul stiintei tale!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

AMOT-G2
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G2 Dum 04 Mar 2012, 16:16

CAdi,
CAdi spune:"Biblia prin Noul Testament se apleaca insa mai mult
asupra omului in ,,sfera exterioara '' prin sfaturile si pildele care le da.
Yoga ,,acceseaza'' omul din ,,interior.''
Eu iti zic ca daca ai sa citesti cu atentie Evangheliile vei vedea cat de simplu vorbeste Domnul Iisus Hristos despre exact ceea ce este in interiorul omului si arata si modul cum putem ajunge la Dumnezeu Tatal Ceresc.Ce spune hinduismul in eroare despre cum putem ajunge la Dumnezeu Tatal Ceresc?Hinduismul in eroare are temple cu zeul drag tie asa zisul shiva care pune la loc de cinste drogul si destrabalarea........Ce simbol exista in templulu zeului mort shiva?Raspunde!!!!!!!!
Sfatul meu:
Spune Rugaciunea Domneasca si lasa aiureala asa zisului aaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuummmmmmmm! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Pune mana si citeste Biblia Ortodoxa (Vechiul Testament si Noul Testament) ca nu urzica! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

AMOT-G2
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 16:31

Salut Amot,
Desi avem pareri diferite consider ca a avut
loc o incalcare a drepturilor tale de exprimare
...........
( ,,oamenii sunt extrem de valorosi'')

Pana acum ti-ai aparat dreptul la opinie in mod decent!
Este bine totusi sa tii cont si de parerea altora si sa nu mai fi atat de vehement
chiar daca tu ti-ai format o parere bazata cred ...pe experienta cu divinitatea.
Realitatea are multe fete iar noi cunoastem numai unele dintre ele!

Cu prietenie,
CAdi

P.S.
AUM inseamna OM
Biblia am citit-o de mai multe ori si am inteles-o in
raport cu actualele mele cunostinte despre realitate (sau Maya?)
Asta nu inseamna ca nu tin cont si de alte revelatii asupra lumii si omului !
Faptul ca unii oameni au ajuns sa cunoasca natura realitatii nu iti da de gandit?
Te deranjeaza ca acei oameni erau indienii si tibetanii?
Pe mine nu.
Sunt la fel de valorosi ca si crestinii...ortodocsi

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 16:36

Daca tot este sectiunea propuneri, propun stergerea ultimelor doua mesaje ale lui AMOT, sau modificarea dimensiunii fonturilor la valoarea "Marunt".

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de HGFDSA Dum 04 Mar 2012, 16:49

Ce inseamna aum in hindusa?????? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
आदमी se citeste admi........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

HGFDSA
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de azsx Dum 04 Mar 2012, 16:53

om in limba romana=आदमी in limba hindi............आदमी se citeste admi in limba hindi

azsx
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G3 Dum 04 Mar 2012, 16:57

Frumos forum si plini de oameni hindusi in eroare!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Noapte buna in intunericul hinduismului in eroare totala!!!!!! Rolling Eyes

AMOT-G3
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 17:00

Sadang lasa ,,calitatea'' de administrator ca nu te prinde!
Ce ai cu omul?Credinta lui este adevarata!

Nu stie sa si-o expuna si este deranjant faptul ca vrea
sa o impuna crezand ca ne salveaza sufletele!
(vrea sa faca o fapta buna si crede ca suntem indusi in eroare...)

Insa crede in Dumnezeu si este bine acest lucru!

Drumul credintei este un lucru dificil si tu ai demonstrat
Amot ca nu ai ajuns la capatul lui...
Nu esti tolerant.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 17:01

Multumim!
Ai grija de sufletul tau Amot...il umpli cu o energie negativa.
Poti sa-ti expui altfel parerile :
Prin exemple personale.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de Bordan Dum 04 Mar 2012, 17:04

Amin!!
Bordan
Bordan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 2219
Puncte : 21674
Data de inscriere : 18/02/2012

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 17:16

CAdi, nu am nimic cu credinta lui, si nu i-o contest. Ba din contra, o inteleg, si o si condamn in acelasi timp ca fiind habotnica daca intelegi acest cuvant. Insa am cu faptul ca o impune pe toate topicurile pe unde a postat. Sa deschida un topic separat, daca adminul ii permite si sa discute acolo cu cine are chef sa-l bage in seama.

Tu nu vezi ca toti cei care nu-i dau dreptate sunt hindusi in eroare? Poate printre noi sunt oameni cu credinta adevarata nu de asta aruncata pe toate gardurile (a se citi pe toate posturile), care nu faca atata caz de credinta lor si de certitutidinle sau incertitudinile care ii preocupa.

Reinterez: Sa-si deschida un topic (daca i se permite) si sa aduca acolo in discutie credinta lui si a hindusilor in eroare. Si inchei si eu ca Bordan... Amin!


Ultima editare efectuata de catre sadang in Dum 04 Mar 2012, 17:20, editata de 1 ori

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G3 Dum 04 Mar 2012, 17:18

AMIN!

AMOT-G3
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 17:19

Ei uite asa da. Aici dragul meu AMOT poti discuta credinta ta cu toti cei care vor sa te asculte, sau sa intre in dialog cu tine. Pe celelalte topicuri dpmdv, putem continua discutiile pe temele respective.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de Razvan Dum 04 Mar 2012, 17:21

AMOT, în timp ce membrii acestui forum şi-au arătat respectul cuvenit faţă de credinţa ta, tu continui să acuzi şi să condamni fără pic de respect alte religii.
Să analizăm atunci pe ce se bazează sfânta ta carte:
Dacă "hinduşii în eroare" şi-au scris religia lor "sub influenţa drogurilor", atunci cum se cheamă cei care aud voci din ceruri, au viziuni în care pretind că l-au văzut şi auzit pe doamne-doamne şi care stau la baza scrierii bibliei, în care tu crezi?
Psihiatria le dă un nume: schizofrenici. Cauzele schizofreniei nu sunt pe deplin cunoscute, însă printre cele ştiute sunt anumite afecţiuni virale, factorii genetici, suprasolicitările psihice şi consumul exagerat de alcool.
Aşadar, dacă religiile hinduse se bazează pe "influenţa drogurilor", cu ce este mai bună religia creştină bazată pe halucinaţiile unor schizofrenici din antichitate? Halucinaţii care, mai departe, au fost combinate cu alte datini şi legende, tălmăcite şi răstălmăcite de încă alţi schizofrenici!
Iată ce simplu e de criticat şi de împroşcat cu noroi chiar şi religia ta, în care crezi cu atâta ardoare. Pe tine ce te determină să iei de bune delirurile unor bolnavi? Ce ai în comun cu această psihoză?

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue9 / 109 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6172
Puncte : 33696
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G3 Dum 04 Mar 2012, 17:22

sadang,CAdi si etc....
Toti suntem habotnici dar unii sunt habotnicii Adevarului iar altii sunt Habotnicii minciunii...Aveti grija cui va inchinati!!!!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

AMOT-G3
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 17:24

Asa este AMOT. Dar asta trebuie sa fie grija mea si doar a mea. Poti intelege, accepta si respecta acest principiu? Hai sa continuam discutia pe topicul care l-ai deschis tu.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT-G3 Dum 04 Mar 2012, 17:29

CAdi vezi ce inseamna aum si cum se traduce om in limba hindi,cauta in translator online.......... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

AMOT-G3
Vizitator


Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 17:29

Deci Amot, daca poti respecta principiul neimpunerii vointei tale asupra mea, putem continua discutia pe aceasta tema. Altfel mi se pare absurd ca eu sa tot fiu facut de catre tine hindus in eroare, doar pentru ca nu sunt de acord cu ceea ce incerci sa-mi impui.


Ultima editare efectuata de catre sadang in Dum 04 Mar 2012, 17:33, editata de 2 ori

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 17:30

Ma inchin la Dumnezeul tuturor oamenilor ...
(nu numai al ortodocsilor)

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de Razvan Dum 04 Mar 2012, 17:43

Razvan a scris:Aşadar, dacă religiile hinduse se bazează pe "influenţa drogurilor", cu ce este mai bună religia creştină bazată pe halucinaţiile unor schizofrenici din antichitate?
Pe tine ce te determină să iei de bune delirurile unor bolnavi? Ce ai în comun cu această psihoză?
Răspunde, AMOT!
RĂSPUNDEEEE! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

_________________
Eşti inteligent atunci când crezi doar jumătate din ceea ce afli; eşti înţelept atunci când ştii care jumătate!
Razvan
Razvan
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue9 / 109 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6172
Puncte : 33696
Data de inscriere : 18/03/2011

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de curiosul Dum 04 Mar 2012, 18:13

Eu zic sa ne oprim si sa nu ne mai batem joc de acest forum si de timpul celor care vor sa gaseasca discutii importante si interesante pe acest forum.

Am calculat ecuatiile matematice ale psihologiei si mi-a iesit ca si solutii ca AMOT si CAdi imi vor raspunde ironic prin critici si reprosuri.
Sa vedem daca ecuatiile sunt gresite ! Smile Smile Smile

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 18:18

Nu sunt gresite !
Nu am ce sa-ti reprosez pentru ca intr-adevar pierdem timpul!
Insa si eu am calculat ca vei avea un raspuns stil Abel Cavasi si ca Razvan
desi a pus problema gresit va primi ,,verde''...
Incep sa cred ca Meteor si Amot au dreptate cand au spus ca pe forum
s-au creat clanuri!

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de curiosul Dum 04 Mar 2012, 18:27

Aha... te inteleg !
Carevasazica ne dai de inteles ce este important pentru tine.
Iar clanurile de care vorbesti tu eu le vad ca fiind grupuri de persoane cu idei si pareri comune care se sustin si se incurajeaza unii pe altii.
Eu recunosc ca am nevoie de asta.
Chiar daca gresesc ei au inteles asta, si o fac.
Pentru ei nu e mare lucru, dar si-au dat seama ca pentru mine este.
Si poate ca mai devreme sau mai tarziu vor aparea si rezultate demne de luat in seama.
Grupuri CAdi, nu clanuri, grupuri cu pareri comune.

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 18:30

CAdi eu pot sa-ti spun si incerc sa dovedesc prin actiunile mele ca nu fac parte din nici un clan, si nu tin cu nimeni. Eventual prin firea mea voi tine totdeuna cu cel oropsit. Poate fi bine sau poate fi rau, i-mi asum raspunderea.

Eu unul nu sunt avocatul nimanui, nici macar al meu insumi. Ba din contra. Pe mine ma cenzurez cel mai mult. Din partea mea sa fii linistit tu, cat si ceilalti ca va respect tuturor parerea, dar i-mi rezerv dreptul de a fi sau nu de acord cu ea.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 19:13

Curiosu parca vorbeste Abel Cavasi prin tine!
Iti reamintesc ce a scris Amot pe un topic, acum ceva vreme:
,,Nimeni nu poate sa fie impartial atata timp cat sunt grupulete pro si contra.........Evident ca pe un amic ai sa-l menajezi atunci cand acesta face o greseala,desi corect este ca tocmai un prieten sa-i arate greselile ca astfel sa nu mai greseasca.......Eu va rog sa-mi spuneti cand gresesc dar va rog sa si argumentati logic si cu decenta....Multumesc!''
Are dreptate!
Voi toti ati sarit la gatul lui!si nu numai la al lui si la al meu si la al altora!
,,Oamenii sunt extrem de valorosi''
Ce ma intriga nu este punctajul(mi-am spus deja parerea despre acest lucru pe topicul despre punctaje si etichete cat faptul ca desi unii dintre voi aveti discernamantul actiunilor voastre ,,grupul'' sare sa-l ajute chiar cand el nu are dreptate blamandu-i colorat pe ceilalti care i-au atras atentia.
Cam multa risipa de culoare domnilor ,,impartiali'':
inca nu a venit Pastele!


Ultima editare efectuata de catre CAdi in Dum 04 Mar 2012, 19:19, editata de 1 ori

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de sadang Dum 04 Mar 2012, 19:18

Gata CAdi, ajunge. Fiecare cu pacatele lui. Nu-i unu mai breaz ca celalalt. Sa lasam acest topic pentru AMOT si temele lui de discutie.

sadang
Ne-a părăsit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1774
Puncte : 24574
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Dum 04 Mar 2012, 19:19

OK

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de curiosul Dum 04 Mar 2012, 21:23

"Oamenii sunt extrem de valorosi"

Corect si de acord,dar

"Nu trebuie sa judecam oamenii dupa calitatile lor, ci dupa modul in care si le folosesc"

Daca tot ce consider la mine calitate, face rau altora sau deranjeza pe altii, pentru ceilalti nu mai este o calitate.
Este un defect.

Scuze sadang, ai dreptate, trebuie sa ne oprim.

Imi permit totusi sa scriu pentru ca ma pun in locul lui AMOT si as vrea sa inteleg de ce ati procedat asa cu mine.
Sunt sigur ca niciunul dintre noi nu a fost suficient de explicativ, sa-l faca sa inteleaga de ce s-a ajuns aici.

Parerea mea este ca interesul comun al forumului este sa atraga, nicidecum sa respinga.
Deasemeni cred ca si noi suntem de vina pentru ca indirect i-am hranit dorinta lui AMOT de a-si impune parerile.
Parerea mea este ca ar trebui sa-i lasam lui AMOT dreptul sa se apere daca considera necesar.
Daca nu inseamna ca intr-adevar nu-si mai doreste sa fie printre noi.
E greu sa-ti ceri scuze, dar uneori reprezinta cea mai buna
varianta, indiferent ca ai dreptate sau daca acest lucru loveste in orgoliu.
Cred totusi ca prietenia trebuie sa fie mai presus de orgoliul propriu.
Daca te razbuni esti fericit pe moment.
Daca ierti esti fericit toata viata.

Nu cred ca stim exact daca Amot, intr-adevar, chiar nu mai vrea sa fie de-al nostru si nici nu cred ca intr-adevar ne-a dat de inteles asta.
Daca procedam asa ii alimentam in continuare inversunarea lui impotriva noastra.
Dumnezeul lui este bun.
Sa fim si noi la fel.
Poate ca a fost o problema de moment peste care o sa treaca si o sa inteleaga ca asa nu functioneaza.

Stiu si recunosc ca de multe ori nu mi-a placut modul in care m-a contrazis si m-a corectat.
Dar corectiile lui mi-au fost si de folos.
Desi este un pic mai...diferit in exprimare,eu ma impac cu gandul ca

"Oamenii sunt extrem de valorosi".
Cu stima,
curiosul

Scuze sadang.

curiosul
Banat temporar pentru comportamentul nepotrivit

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 6790
Puncte : 41446
Data de inscriere : 22/03/2011

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de CAdi Lun 05 Mar 2012, 00:11

curiosul a scris:"

Scuze sadang, ai dreptate, trebuie sa ne oprim.

.

Ce te impiedica sa te opresti?
Sa nu imi spui ca te mustra constiinta?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 12340
Puncte : 58728
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de AMOT Mar 06 Mar 2012, 07:59

curiosul,
Eu nu pot fi de-al vostru decat daca voi faceti voia lui Dumnezeu Tatal Ceresc!

_________________
"La inceput era CUVANTUL si CUVANTUL era la DUMNEZEU si DUMNEZEU era CUVANTUL."

AMOT
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Hinduism in eroare totala Left_bar_bleue6 / 106 / 10Hinduism in eroare totala Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 1122
Puncte : 18390
Data de inscriere : 07/12/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Hinduism in eroare totala Empty Re: Hinduism in eroare totala

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum