Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 17:29

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de CAdi Astazi la 14:53

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de eugen Astazi la 14:38

» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 10:24

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Ieri la 18:14

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Vin 26 Apr 2024, 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Vin 26 Apr 2024, 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Vin 26 Apr 2024, 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la virgil_48 în Trei probleme cu lichide
( 1 )


» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
CAdi (11941)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil_48 (11208)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
curiosul (6652)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Razvan (6162)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Pacalici (5571)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
eugen (3791)
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Pacalici
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
CAdi
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
curiosul
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Dacu
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Razvan
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
meteor
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
gafiteanu
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
scanteitudorel
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
curiosul
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil_48
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Forever_Man
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
eugen
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Dacu
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Bordan
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Forever_Man
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
virgil_48
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
eugen
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 
Dacu
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_lcapPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Voting_barPropaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 14 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 14 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57
Subiecte similare

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de M Dum 17 Dec 2023, 21:18

Eu sunt impotriva razboiului fierbinte cu omoruri si rachete, dar mizeriile care fura tehnologii din Vest si ii fac de nimic ca nefiind oameni, mizeriile care au furat tari si tari si teritorii furate de la Oceanul Pacific pina la Marea Neagra , mizeriile care si azi zic ca Basarabia e a lor dar România sau inteles cu mizeria de Victor Orban ca să o rupă, trebuie opriti, opriti prin izolare: Turbinca uite stai la mamta acasa si nu fura nu trai in Uniunea Europeană in SUA,...

Propaganda lucreaza azi la turatii maxime, au prostit azi pe toții ca sărăcia vine de la Ucraina ca ei sunt leneși si nedrepți- mizerii . Cine ii crede ce de prost sa fie. Eu personal niciodată nu am avut probleme cu vreun ucrainean.

Ei vor sa prosteasca lumea ca iată sa nu înarmați Ucraina și ei sa își facă de cap acolo, aruncau aleator rachete asupra oamenilor civili nevinovați si mizerabilii spuneau ca nu ei au făcut ci ucrainenii singuri asupra lor le aruncau.

Au rahaturi peste tot , azi cică Basarabia ar fi cea mai săracă tara și uite na sa nu moara de foame dați-o în labile varanului. Rusia e mai săracă ca Basarabia, modul de viata e strașnic. va spun eu care am rezolvat problemele din știința nerezolvate sute de ani. Nu fiți prosti si nu credeți prostiilor de la TV.

Au oameni cumpărați care fac scenete cit de săracă ar fi Basarabia ( trebuie ca prostii sa dați teritoriul la mizerii ), cit de rău ar fi în UE din cauza războiului,...

Da eu la fel consider înarmate și uciderea tinerilor prosti de turbina și ucrainenii nu trebuie, dar mare curve e cind cineva face comerț și da bani la mizerii.

În Basarabia sunt azi o sumedenie de câini care latră la comanda propagandistilor, trăiesc viata frumoasa în tarile europene de venit în mizeria de Rusia nu doresc ei.

O întrebare extrem simpla de logica: citi nemti , englezi, americani trăiesc binevol în Rusia? Zero.

Citi rusi stau în Germania, Anglia, SUA ? Milioane. Cine nu a fost în Germania sa tacă sa nu vorbească a prost ca citi au păcălit și si-au făcut documente ca ei ar fi nemti nu rusi is încă citeva milioane.

Statul Chinez mult curveste, au furat totul , au oameni acum peste tot sa fure tehnologii, nerusine completa.

Solutia: imediat izolați sa stea cu Coreea de Nord și sa nu mai umble cu furatul. Milioanele de rusi acasă bagajul și a casa la Rusia, cit au distrus numai în Basarabia nu se poate numără. Nesimțire totala timp de o viata în Basarabia sa traeasca și un cuvint roman sa nu știe apoi sa mai spună ca romanii sunt țigani, limba română ar fi limba țigănească, Basarabia e diferita și nu is români. Ei idee nu au ce vorbesc și un vicepreședinte curat nu au dar se arunca la asa mizerii sa zică.

Marea problemă este ca dacă nu curatiti statul de mizerii ei va pot face rău pe viitor. Eu am dat exemplu concret de o curva de partea bărbătească care e angajat în funcții publice, e și cu România și cu Rusia. Prin senatul României curva a mai fost probabil sa va încalce de ajutoare
Amu toamna curva umbla și agita oamenii la vot pentru un poponar prorus care strașnic a distrus economia Basarabiei, mie îmi pare ca poponarul cela are tainele de tipărire a bancnotelor valutei Basarabene el fiind corupt și tăicaso au fost șefi la Banca Centrala Națională eu presupun 100 % au furat si tipăresc bani sa distrugă tara.

Nu uciderea lui turbinca sau ucrainenii ci acasă sa plece și izolați atit timp cit fac mizerii, cu toate mie mii jale de derbedeii tineri de turbinca însă lui putin ii este absolut indiferent de viata și sănătatea lor

M
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de M Dum 17 Dec 2023, 21:38

puțin cu jirinovski și sobciak au dorit sa facă o noua Uniune sovietica. Derbedeii considerau ca acel imperiu sovetic ei hrăneau tarile post sovetice iar acum trepăduși au dorit ca în genunchi sa vina toții la ei și sa le ceara zăcăminte și alte nebunii. Este video unde jirinovski deschis asta spune prin anii 1993 părere, apoi sobciac.ei mai credeau ca dacă vor distruge dolarul viceele și drumurile lor se vor repara, economia le va inflori cu gaz vor sparia lumea, nemții incaltati si pacaliti si tot ok...prosti de tot

M
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de CAdi Dum 17 Dec 2023, 21:48

Multumim pentru impresii Meteor.
Tu stii mai bine decat oricine ce se intampla prin partea asta estica de lume , ca noi aici cu Basarabia si Ucraina interpusi,
nu prea avem tangenta cu ea. Noi ne lovim aici in Romania de Ungaria si Austria ca e mare pericol cu ele ca amandoua si-au dat mana cu Rusia.
Tu pui bine problema si semnalezi niste lucruri pe care niciunul dintre noi nu le stia.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Abel Cavaşi apreciază acest mesaj

Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de M Dum 17 Dec 2023, 22:08

Nu mai spune numele, ca numai acasa cite javre sunt te maninca tot cu bocanci. Ungaria clar desigur a dat cu acela ca să rupă România cum a fost rupta ei asa și spera și în ziua de azi. Despre Austra nu pot sa spun nu stiu , parca nu cred Austria sa mai spere la poveștile batrinesti Despre imperiul Austro - Ungar.

Romania si tarile balcanice trăiește foarte bine are un potențial imens eu demult am spus.

Foarte important mizeriile sa le curățați imediat în caz contrar vezi cum va spala creerii, adică nu vezi nu înțelegi ca dacă puțin ai ieșit din România e și imposibil sa înțelegi cit de mare geniu nu ai fi

Asta sa o lăsăm, eu cred ca trebuie la voi sa va uitați la tara voastră, dacă cu cerutul o sa mergeți sa nu pățiți ca turbinca. Cu părere de rău, ai mei...încă mai rău stau, amorțite de tot, voi măcar Schengen și una și alta doriți bine rău nu știu, dar ei...

Eu tare am vrut sa vorbesc cu Oracle cine e el, eu pina la capăt nu lam înțeles, părea capabil în fizica, cum am înțeles el e maghiar de naționalitate ca și Abel presupun eu.
Cu Oracle ceva de știință vroiam sa îl întreb, restul păcat dacă crede și el în mizerii ca să rupă România, nu mai fac ei nimic Ungaria e o farmatura înconjurată de putere imensa ( UE, na to...)

M
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de CAdi Dum 17 Dec 2023, 22:25

Bun hai sa-ti lamuresc cateva lucruri despre Austria ca despre Ungaria vad ca stii destule :
Austria are o banca Raiffeisen Bank cea mai mare banka a lor care are afaceri mari cu rusii si e bagata in multe afaceri financiare si de comert cu
Rusia .
Raiffeisen Bank asta a austriecilor este bagata rau si in Romania mai ales in sectorul energetic si constructii de masini.
Mai au in Romania si OMV care este o mare firma austriaca care s-a bagat in petrolul romanesc si in exploatarea de gaze in Marea Neagra in perimetrul Neptun.
Austria suge si de acolo. Tot Austria dupa cum vad ca bine stii ne pune bete in roate si cu Schengen si cu legea Offshore si peste tot la Comisia Europeana
ea si cu Ungaria apasa la butoane.
Capitalistii astia austrieci practica neocapitalismul despre care oamenii astia ignoranti din conducerea Romaniei nu au habar pentru ca astazi razboiul
nu se mai duce cu arme pentru cucerirea de teritorii se duce economic legal si prin comert.
Numai arabii stiu sa faca fata neocapitalismului si sa traga foloase ceilalti care nu cunosc regulile sunt inculti si prosti (Africa si Estul Europei)
Oracle era un ungur destept dar cu fasoane credea ca le stie pe toate daca a terminat fizica , nu accepta parerea celorlati sau orice parere care nu corespundea  cu a lui.
Abel Cavasi nu este ungur este mai roman decat alti romani din tara...


Ultima editare efectuata de catre CAdi in Lun 18 Dec 2023, 03:57, editata de 2 ori

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Mnm Dum 17 Dec 2023, 22:50

Pai dacă sta pitic cind poate spune ce vede nedrept , atunci nus cum e . Dar depinde ce probleme personale sa nu aibă Abel su expunere so explicare la maghiari ce fac.

Victor Orban trebuie testat dacă este întreg la minte, economia Ungariei 100 % este dependenta de UE, Ungaria vor muri de foame dacă UE ii elimina pentru prostituție cu care se ocupa.

Despre Oracle nu te grabi sa faci concluzii, cind Abel zeci de ani spune de niște lucruri care aplicații nu au și nu le știe pentru ce trebuie,.. atunci mai bine tăcem.

Oracle rapid înțelegea subiectul. Despre ideile lui Abel am atâtea și atâtea de adăugat dacă voi începe atunci nu se va termina.

Fizica viitorului e fizica care descrie orice eveniment în un sistem minim cu 5 axe : timp, spațiu, energie, temperatura ( nu is convins) , informatie. Toate is interdependente in universul Material, evenimentul în Universul Material ( sunt cel puțin înca 5 Universe abea cunoscute ( Antimaterial, Materia Întunecată, Antimateria Întunecată, Energia Neagra,... , foarte putin studiate) descrie un corp minim 5 dimensional ( cind celelalte valori nu is constante).
Aici și e explicația la întrebarea mea vece cum de sa putut compresa informația la asa dimensiuni mici a Universului după singularitate fundamentul Singularitatii fiind anume limitele Plank, fara aceste limite singularitatea si gaurile negre nu ar fi fost probabil descrise, în cazul ista dacă BB e adevărat, atunci iată explicația. Descoperirea are impacturi mai mari, Ecuația Shrodinger a undei nu e corect interpretata este ca logica Boole de care toți greșiți.

Definiția mea a energiei e corecta pentru universul material, DAR exista probabil energii complet inexplicabile care interacționează cu alte universuri

Mnm
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Hjgg Dum 17 Dec 2023, 22:51

Despre Oracle spune-mi, eu cu el vroiam sa discut ceva sa îl întreb.

Mai era un domn pe aici... părerea lui ma interesa des , dar probabil foarte miniat este pe mine , neam certat nu-și de la ce

Hjgg
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de CAdi Dum 17 Dec 2023, 23:02

Lasa-l pe Oracle ca este sovin degeaba face pe desteptul.
Aspectul cel mai dureros este acesta:
Multi oameni ignoranti si needucati dpdv economic sunt la noi in posturi de conducere prin ministere la noi in tara.
Numai oamenii cu state care au lucrat in ministere pana in 1995 la Comertul exterior , finante si banci,
dar care au fost inlaturati de politruci incompetenti stiau ce urmareau capitalistii din vest si cum se pune problema:
ce dai si ce capeti astfel incat balanta sa fie egala asa cum fac arabii care si-au tras numai beneficii dupa petrol.
Pe langa coruptie este si multa incompetenta si prin unele locuri si tradare a interesului national (cu buna stiinta)
In 10 ani va apare o generatie de cadre in economie, scolita in universitatile din vest manipulata, cu vederi globaliste care va pierde esentialul,
ca trebuie sa faca bine si pentru tara lor.
Ca vorba aia pana la bunastarea aia europeana si mondiala trebuie mai intai sa o implementezi in tara ta.
Dar nu ai ce face , lumea citeste si se informeaza din ce in ce mai putin. Eu am citit prin anii 80 si pana in 90-95 si ceva literatura legata de neocapitalism,
afaceri, franchise si know how...


Ultima editare efectuata de catre CAdi in Lun 18 Dec 2023, 04:00, editata de 2 ori

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Left_bar_bleue10 / 1010 / 10Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11941
Puncte : 57122
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Sdf Dum 17 Dec 2023, 23:16

Extrem de multa prosteala de democrație, azi vorba unui bărbat nu este nimic, ca curva se întoarce și se face ca uita promisiunea.

Asta e important deoarece pentru promisiunile făcute trebuie sa răspunzi, dar dacă el e ceva femeie ceva bărbat atunci...

Despre dezvoltarea economica nu mai vorbesc online cine naiba știe ce turbinca mai citește.

Ca sa trăiți ca Germania eu cred mizeriile rapid și imediat trebuie eliminate da și cu forța, altfel cum ?

Ești pentru putin, dar vrei sa trăiești în UE deoarece e bine și îți apară drepturile, e curat,.. atunci nu merge treaba. Împachetat bagajul gătit încărcării în un autobuz și sa plece la putin sa traeasca el sa ii hrănească.

Asa Hitler a curățit Germania care mai nu a căzut de putrezirea propagandistelor de atunci, apoi a cunoscut o înflorire și aproape ca în rai traeau Arienii.

Azi cu părere de rău decad iar din cauza Sodomiei excesul de drepturi și libertati.

Subiectul actual e sa fiți atenți la propaganda sunt profesioniști care va fac cazurile cu pleava dacă nu verificați spusele lor

Sdf
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Fdsa Dum 17 Dec 2023, 23:44

Cearta intre tarile și destrămarea UE - ului este visul lui Putin, o sa ii dați drumul sa își facă imperiul murdar sovetic dar de tip nou, unde toții în genunchi o sa plecați la el sa va hrănească cu gaz, cu zece mini va va fura și cu un deget va va păcăli.

Adepții lui putin la putin sa plece încărcatii in autobuse si expediatii, Vestul nu va muri de foame fără ei.


Nu cumva sa primiți turbince cu traiul ca refugiați, scriau pe frunte literele z și ii făceau pe europeni de nimic, acum vor acolo

Fdsa
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Kljhg Lun 18 Dec 2023, 23:39

https://m.digi24.ro/stiri/externe/ue/viktor-orban-dupa-ce-au-pierdut-secolul-anterior-turcii-si-ungurii-vor-fi-castigatori-in-secolul-al-xxi-lea-2619685

I-am jelit sa nu înarmeze România Ucraina ca sa nu fie victeme acum uite ce face, V. Orban . V.Orban singur de capul lui nu face ca nici puteri nu are doar susținut de Rusia și probabil Austria, restul drumul la Turcia e clar de cine recomandat a fost.

El probabil vrea sa rupă din România cum a fost cindva rupta Transilvania.

Prea prosti și prea feministi is europenii, cu mult timp în urma trebuia de urechi apucat acest Orban. Prea mare prosteala cu democrația asta tâmpită citi tilhari la noi merg pe drum liber din cauza democrației tâmpite.

Ei mai spera sprobabil la epoca ceea cind erau imperii


Kljhg
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Fgh Lun 18 Dec 2023, 23:41

Război fierbinte nu trebuie sa fie, război cu victime, .....

Fgh
Vizitator


Sus In jos

Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei Empty Re: Propaganda improscata de smecheri și crezuta de derbedei

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum