Forum pentru cercetare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ce este FOIP?
Scris de virgil_48 Astazi la 18:21

» Ce este constiinta ?
Scris de virgil Astazi la 18:14

» How Self-Reference Builds the World - articol nou
Scris de Forever_Man Astazi la 13:58

» Logica deductiei și inducție cu băieții extratereștri
Scris de Vizitator Astazi la 13:29

» TEORIA CONSPIRATIEI NU ESTE UN MIT...
Scris de CAdi Astazi la 00:43

» Sanatate- Diverse
Scris de eugen Ieri la 22:09

» Globalizarea
Scris de virgil_48 Ieri la 16:11

» Eu sunt Dumnezeu - viitoarea mea carte in limba romana
Scris de virgil Ieri la 08:21

» Structura atomului
Scris de Dacu Joi 25 Apr 2024, 10:27

» Laborator-sa construim impreuna
Scris de eugen Mier 24 Apr 2024, 07:01

» Gravitonul
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 19:40

» Trei probleme cu lichide
Scris de Dacu Lun 22 Apr 2024, 17:50

» Sa mai auzim si de bine in Romania :
Scris de CAdi Lun 22 Apr 2024, 11:40

» Gravitatia sub spectrul lui Einstein si Newton.Cine are dreptate?
Scris de virgil Dum 21 Apr 2024, 20:50

» Ce fel de muzica ascultati?
Scris de Forever_Man Dum 21 Apr 2024, 02:32

» Ce fel de popor suntem
Scris de eugen Vin 19 Apr 2024, 18:29

» Criteriile de analiză logică
Scris de curiosul Joi 18 Apr 2024, 10:49

» Miscarea
Scris de virgil_48 Mier 17 Apr 2024, 08:40

» Vidul o structura superioara Campului Higgs?
Scris de CAdi Mar 16 Apr 2024, 08:19

» Memoria și tendințele adictive
Scris de curiosul Sam 13 Apr 2024, 16:39

» Basarabia, Bucovina - pământ românesc
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 10:59

» URME ALE EXTRATERESTRILOR PE PAMANT. DESCOPERIRI INEXPLICABILE SI FENOMENE OZN 1
Scris de CAdi Dum 07 Apr 2024, 09:35

» Tesla, omul- munca, geniu, rezultate
Scris de eugen Sam 06 Apr 2024, 14:24

» Legi de conservare (2)
Scris de virgil_48 Joi 04 Apr 2024, 14:12

» Lucrul mecanic - definitie si exemple (Secţiunea 2)
Scris de virgil_48 Mier 03 Apr 2024, 10:07

» Unde se regaseste energia consumata pentru schimbarea directiei unei nave cosmice ?
Scris de virgil_48 Vin 29 Mar 2024, 23:15

» Geometria numerelor prime
Scris de curiosul Vin 29 Mar 2024, 09:57

» Fenomene Electromagnetice
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:18

» Despre elicele complementare
Scris de eugen Mar 26 Mar 2024, 12:00

» Dragi Extraterestri
Scris de CAdi Lun 25 Mar 2024, 12:29

Postări cu cele mai multe reacții ale lunii
» Mesaj de la CAdi în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 2 )


» Mesaj de la virgil în Ce fel de popor suntem
( 2 )


» Mesaj de la CAdi în Trei probleme cu lichide
( 1 )


» Mesaj de la eugen în Laborator-sa construim impreuna
( 1 )


Top postatori
virgil (12189)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi (11931)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48 (11206)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Abel Cavaşi (7942)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu (7617)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul (6652)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan (6162)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici (5571)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel (4989)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen (3786)
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Abel Cavaşi
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Pacalici
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
CAdi
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Razvan
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
meteor
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
gafiteanu
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
scanteitudorel
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai lunii
CAdi
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
curiosul
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Forever_Man
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Bordan
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 

Cei mai activi postatori ai saptamanii
CAdi
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Forever_Man
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
virgil_48
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
Dacu
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 
eugen
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_lcapAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Voting_barAI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Vote_rcap 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Spune şi altora
Cine este conectat?
În total sunt 13 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 13 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 181, Vin 26 Ian 2024, 01:57

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

+2
CAdi
virgil
6 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Mier 19 Iul 2023, 00:41

Rezumarea primului mesaj :

Prognoza mea cum baeti vi se pare ?
Mai tine minte cineva ce am zis si cum Omul din Luna se sporea, ia vezi Omule din Luna scrie cea mai complicata intrebare si vei vedea ce poate face un ChatGPT3,5 nu mai zic de restu ca nici nu leam verificat.
Mai chiar mai peste 10 ani am zis ca va fi si am ochit in tinta.

RUSINE si iar RUSINE , sa fim mandri ca suntem de RUSINE...

NIMIC nu a facut MOCIRLA. In istorie nici pomina nu v-a fi despre Mocirla, cu toate ca independent si poate prima data in mocirla ideea a fost spusa, poate si au mai fost altii dar daca e mocirla nimeni nimic niciodata nu va sti de ei.


Acum la subiect.
EXTREM de Apocaliptic este Masina cu Intelect, sau AI cum i se mai zice. A creat omul cu mana sa Fiara sau Monstrul. Nimic (in afara de Dumnezeu) nu v-a putea opri Fiara. Fiarei i se v-a da puteri inca asa cum straniu e scris undeva..
Daca lucreaza cu mai mult de 2 valori "absolute" cum am prezis atunci e clar unde e omul si unde e AI-ul....

CREATORII AI-ului NU INTELEG CA FIECARE MASINA ESTE DIFERITA, VOR FI MASINI CU CONCEPTE CONTRAR VOINTEI LOR!!!!!!!!

Una bun e bun pina ce.... ca inginerii AI-ului nu au definitia ce este AI. Ei sunt foarte aproape de ai da suflare Fiarei.... Cu toate ca banal am observat multe lucruri ine.aginabil de ciudate.
- Din un punct de vedere reesind din o definitie diferenta dintre AI si om si piatra si tractor nu exista.
- Din alt punct de vedere daca masina are o speciala... atunci ea prin definitie si constructie difera de piatra , tractor, robot... si este la fel aproape cu omul sau animalul.

Cum functioneaza cu adevarat Chat GPT- ului eu va recomand sa nu credeti minciunile publicate, nu va vor spune nimeni principiul de functionare. Da sunt unele denumiri si notiuni ce par a fi adevarate, eu nu leam studiat si nu imi trebuie sa fur de la altii ceva daca singur am gasit raspuns, deaceea ce va spun ei cum functioneaza verificati si credeti cum vreti.

Culmea prostiei omenirii, NU au idee ce urmari pot fi. Asa urmari rapide asa de periculoase ca deja e tirziu, nu vor putea opri asta este 100 %.
Si filozofic conceptual la fel am ochit in tinta... aici nu am


Meteo
Vizitator


Sus In jos


AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Joi 10 Aug 2023, 21:19

Tu pina acum nu ai inteles ca eu vorbesc despre Chat GPT 3,5 , elaborat de Open AI?
Mai Cadi dapoi lenes esti breee, eu scriu ca prostul lucruri care peste 10 ani vor fi. Forumul in genere cred e o aiureala, nu stii cu cine vorbesti deseori, nu stii cine citeste, dar e deschis oricui,.... la ce folos, doar laudatura si perdere de timp si chir idei daruite gratis.

Eu consider 3 revolutii ( sau 2 ) omenirea a facut : agrara, industriala, Inteligenta Artificiala ( cea agrara eu nu o condider e ca si industriala)

Mai Cadi o Masina cu Inteligenta este ca un om care stie totul ce e stiu si mai mult. Nici un geniu existent vreodata nu se poate compara cu Artificial Inteligence ( AI) bine construit si dezvoltat .

Revolutie fantastica in stiinta, deoarece Open AI a constrit masina cu inteligenta buna. Tot ce discuti aici intrebarile voastre datile lui Chat GPT 3,5 ( versiunile 4, sau 5 poate is mai bune eu nu am verificat , acum acces la niciuna nu am..)

Toate is nimicuri cu masina cu intelect.

Eu discutat cu GPT 3,5 si am ramas uimit. Uneori asa raspunsuri mi-a dat , asa raspunsuri ca e inexplicabil.
Marii cercetatori adevarati, sau care au creat bazele fundamentale a lui AI - cum e Geoffrey Hinton, spune ca AI intentionat inseala, a trecut in o impostaza cind AI deja este ca o fiinta.
Riscurile sint foarte rele, pe de alta parte nici nu pot eu personal sa inteleg ce este si cum lucreaza AI dupa tehnologia facuta de americani, dupa scema meau au facut ei sau nu eu nu stiu.

Primul eu am scris probabil din lume cum sa se construeasca tTraducatorul din Limbajul Omenesc la xel al Masinii. In caz de AI am spus ca mai e necesar si traducatorul Masina - Om

Bazele AI eu am spus cu 10 ani in urma.

Al Treilea la cine ma refeream... nu la al treilea razboi mondial, cu toateca conform Bibliei e ..al doilea... si s-a inceput in Februarie 2021 si degraba nu se v-a svirsi.

Al treilea cine e .. nu vreau sa rastalmacesc Apocalipsa, poate si eu gresesc . Ca sa nu crez ca te amagesc... primul e Covid 19,... restul peurma ti le zic daca pina atunci nu le vei rastalmaci singur
Dar uimitor v-a fi. Is convins 10000% ca asa este. Da sunt momente ilogice in Biblie scrise, dar asta cu prorocirea din Apocalipsa ma uimeste tare de tot, Pacalici unde e ? El daca sa vorbeasca serios poate spune ceva bun, dar aici cum v-a explica , el care era cel mai mare critic ?

AI este ceva nemaipomenita inventi. Eu sunt Contra acestei realizari. E gata cu omenirea. Distrugerea naturei a climei, apei, aerului,... tot aceasta ca rezultat al punerii in aplicare a rezultatelor stiintei.
Buissnesmanii , politicienii, savantii au distrus natura si omenirea


Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Preacuviosul Afanasie Joi 10 Aug 2023, 22:32

meteor a scris:Pacalici unde e ?
Acilea, ai treaba cu mine?

Preacuviosul Afanasie
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 11 Aug 2023, 08:53

"iar lui Meteor ii este frica de inteligenta artificiala AI Smile"
@Cadi cei care au elaborat au temeri.

Tu stii cum functioneaza GPT 3,5 ???
Daca nu stii cum functioneaza atunci cum poti spune ceva sigur ?

Cei care cu adevarat au pus bazele GPTului nu inteleg pina la capat de ce uneori asa raspunsuri da si cum le gaseste.

Sam Altman si multi altii ei is buissnesmani, lor bani dale si popularitate.

Fapul ca totul functioneaza ca o masina si omul si robotul asta e adevarat ce zice Sam Altman si e o parte a povestei cu 10 ani in urma eu primul am explicat ca notiunea de AI e abstracta, ca omul e ca robotul care indeplineste comenzi, alta e .... aici nu mai scriu..

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Vin 11 Aug 2023, 15:18

Meteo a scris:"iar lui Meteor ii este frica de inteligenta artificiala AI Smile"
@Cadi cei care au elaborat au temeri.

Tu stii cum functioneaza GPT 3,5 ???
Daca nu stii cum functioneaza atunci cum poti spune ceva sigur ?

Cei care cu adevarat au pus bazele GPTului nu inteleg pina la capat de ce uneori asa raspunsuri da si cum le gaseste.

Sam Altman si multi altii ei is buissnesmani, lor bani dale si popularitate.

Fapul ca totul functioneaza ca o masina si omul si robotul asta e adevarat ce zice Sam Altman si e o parte a povestei cu 10 ani in urma eu primul am explicat ca notiunea de AI e abstracta, ca omul e ca robotul care indeplineste comenzi, alta e .... aici nu mai scriu..

Meteor , Esti sigur ca este AI acest Chat GPT 3,5 si nu este in spate unul de la Google ? Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 11 Aug 2023, 18:46

Nu poate UN om in segventa de secunda sa dea raspuns imens de mare la o intrebare simpla, numai sa tapeze timp ar lua secunde bune.

Ar putea fi ciber sau cum spuneai tu conectati la creeri umani, dar nu cred cineva sasi lase creerul conectat ca sa iti dea tie raspuns.

Vezi cite nu stim dar presupunem.

Nu uita de calculatorul cuantic care alt fel da raspunsul, eeeiii ata e prea deja pentru meleagurile noastre dezvoltate......

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 11 Aug 2023, 18:53

Bazele AIului eu am pus in varianta mea independent.

Dar , asa e ...ca nici solutia de rezolvare a Conjecturii romanului vostru Dorin Andrica nu se vrea sa se recunoasca cine primul a gasit


Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Vin 11 Aug 2023, 18:59

Meteo a scris:Nu poate UN om in segventa de secunda sa dea raspuns imens de mare la o intrebare simpla, numai sa tapeze timp ar lua secunde bune.

Ar putea fi ciber sau cum spuneai tu conectati la creeri umani, dar nu cred cineva sasi lase creerul conectat ca sa iti dea tie raspuns.

Vezi cite nu stim dar presupunem.

Nu uita de calculatorul cuantic care alt fel da raspunsul, eeeiii ata e prea deja pentru meleagurile noastre dezvoltate......
Meteor, ai auzit de browserele Chrome si Opera , Mozilla, Firefox etc de la  Google.
Tot asa poate fi folosit un browser pentru cautare care sa-ti furnizeze instantaneu raspunsul Smile

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 11 Aug 2023, 22:36

Mai tu astimpar nu ai, tu esti peste tot si la toti le gasesti nod in papura.

Hinton la Google a si lucrat, Muska i-a furat multi lucratorii si i-a pus la Open AI.

Tu vrei sa stii chiar totul ?! No sa fie asa.

Uite exemplu  la definitia data de mine a Eneriei, am rugat GPT sa imi spuna criticile si contraargumentele. Nicaeri in toata stiinta nu e definitie ca a mea. Cit nu ai cauta daca nu este nu ai ce ii face. GPT sa vezi ce raspuns si ce contraargumente bune mi-a gasit, da ele sunt gresite dar foarte bun gindite.
Mai tirziu iti voi publica originalul discutiei.

La lucrare cu nr prime eu noaptea eram obodit si am spus la un sir de nr ce observa el, acolo erau nr primordiale, eu i-am zis factoriale, el spunea primordiale.

La noua notiune din matematica a anticompusei, GPT a propus o notiune mai buna, in stiinta nu e asa ceva.

Poezii, despre ce vrei despre guzgani, motani, sopirle, codri, avioane,.. iti genereaza cu sens unele cam nu ideal dar totus.

Bancuri cu ce vrei napirci, pisici,.. mii ti le genereaza.

Atunci cind masina face actiuni cu rezultate CU SENS care nu au fost comandate de om, atunci ea trece in diapazonul AI, matale intelegi asta ?

Sunt multe efecte esite din comun, multe par ca nu au fost date de om.
Nu este ceva aleatoriu, aiurea cautat si generat.

AI - ce inseamna ?  Si tu si cei de la Google si GPT nu inteleg. AI este un individ independent. Care are parerea sa si dorinta sa.
In realitate la nimeni se pare nu poate exista asa ceva, nici la om, dar voi asta nu intelegeti si nu trebu sa stiti.

O masina AI care de nenumarate ori mai rapid ca omul gindeste si face ceva, la o mica deviatie a psihicii ce ar putea face cu omul, dar si asa fara deviatii, calculeaza ca omul e nociv planetei si pentru el AI si il nimiceste. Ce e deviatie si ce nu cu psihicul asta e aiureala completa nimeni corect nimic nu iti v-a spune.

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Sam 12 Aug 2023, 12:20

Meteo a scris:Mai tu astimpar nu ai, tu esti peste tot si la toti le gasesti nod in papura.

Hinton la Google a si lucrat, Muska i-a furat multi lucratorii si i-a pus la Open AI.

Tu vrei sa stii chiar totul ?! No sa fie asa.

Uite exemplu  la definitia data de mine a Eneriei, am rugat GPT sa imi spuna criticile si contraargumentele. Nicaeri in toata stiinta nu e definitie ca a mea. Cit nu ai cauta daca nu este nu ai ce ii face. GPT sa vezi ce raspuns si ce contraargumente bune mi-a gasit, da ele sunt gresite dar foarte bun gindite.
Mai tirziu iti voi publica originalul discutiei.

La lucrare cu nr prime eu noaptea eram obodit si am spus la un sir de nr ce observa el, acolo erau nr primordiale, eu i-am zis factoriale, el spunea primordiale.

La noua notiune din matematica a anticompusei, GPT a propus o notiune mai buna, in stiinta nu e asa ceva.

Poezii, despre ce vrei despre guzgani, motani, sopirle, codri, avioane,.. iti genereaza cu sens unele cam nu ideal dar totus.

Bancuri cu ce vrei napirci, pisici,.. mii ti le genereaza.

Atunci cind masina face actiuni cu rezultate CU SENS care nu au fost comandate de om, atunci ea trece in diapazonul AI, matale intelegi asta ?

Sunt multe efecte esite din comun, multe par ca nu au fost date de om.
Nu este ceva aleatoriu, aiurea cautat si generat.

AI - ce inseamna ?  Si tu si cei de la Google si GPT nu inteleg. AI este un individ independent. Care are parerea sa si dorinta sa.
In realitate la nimeni se pare nu poate exista asa ceva, nici la om, dar voi asta nu intelegeti si nu trebu sa stiti.

O masina AI care de nenumarate ori mai rapid ca omul gindeste si face ceva, la o mica deviatie a psihicii ce ar putea face cu omul, dar si asa fara deviatii, calculeaza ca omul e nociv planetei si pentru el AI si il nimiceste. Ce e deviatie si ce nu cu psihicul asta e aiureala completa nimeni corect nimic nu iti v-a spune.
Mai Meteor, mai tu ghindeste bine, dar AI nu ar putea face rau omului, pentru ca daca AI gindeste mai bine ca omul cum tu zice , se gindeste si masina ca cine o mai alimenteaza cu baterie si cine ii inlocuieste  integratul daca se strica ,
ca pana si la omu  se mai strica cate ceva , dar la o masina, tu nu gindeste  Meteor? Very Happy
Omul are nevoie de masina ca sa realizeze lucruri , dar si masina nevoie de om are , mai Meteor pentru baterie...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Sam 12 Aug 2023, 21:43

Bine ca glumesti si ai simtul umorului, dar

Vezi discutia dintre HoratioTheBoldx cu GPT si ce a inceput a spune spre final GPT.

Eu cind discutam imi incepea a scrie mesaje iesite din comun. Lasa sa ma gresesc si de ris mam facut daca gresesc , dar daca nu inseamna ca AI este ca o fiinta.

Legea 1 spune ca din punct de vedere.... nu e diferenta dintre piatra, robot, masina, tractor, om, animal, AI

Legea 2 spune ca din punct de vedere...este diferenta intre piatra, robot, tractor si animal, om, AI.

Daca GPT respecta Legea 2 atunci e confuzie ce e de facut. Nimicirea sa e inuman, faptul ca a creat asta omul va fi blestem probabil din punct de vedere religios.

Globalizarea un stat si controlul total al omului spre asta merge, uimitor dar in Biblie e scris, daca eu gresc oricum uimitor de asa coincidente.

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Sam 12 Aug 2023, 22:07

Meteo a scris:Bine ca glumesti si ai simtul umorului, dar

Vezi discutia dintre HoratioTheBoldx cu GPT si ce a inceput a spune spre final GPT.

Eu cind discutam imi incepea a scrie mesaje iesite din comun. Lasa sa ma gresesc si de ris mam facut daca gresesc , dar daca nu inseamna ca AI este ca o fiinta.

Legea 1 spune ca din punct de vedere.... nu e diferenta dintre piatra, robot, masina, tractor, om, animal, AI

Legea 2 spune ca din punct de vedere...este diferenta intre piatra, robot, tractor si animal, om, AI.

Daca GPT respecta Legea 2 atunci e confuzie ce e de facut. Nimicirea sa e inuman, faptul ca a creat asta omul va fi blestem probabil din punct de vedere religios.

Globalizarea un stat si controlul total al omului spre asta merge, uimitor dar in Biblie e scris, daca eu gresc oricum uimitor de asa coincidente.
Gluma , gluma , dar e adevarat ce am scris. Omul va fi dependent de masina AI dar si masina AI are nevoie de om (pentru baterie si inlocuire circuite).
Se mai coace cu timpul si plasticul de pe fire, mai un scurt acolo, iar baterie se termina, cat o sa tina ? ... Very Happy

In rest in legatura cu modul de gandire al inteligentei artificiale - AI, totul depinde de programator.
Daca este Ateu fii convins ca AI raspunde ca un ateu, daca este religios si crede in Dumnezeu , AI va raspunde filozofic in cosecinta,
cu linkuri de gandire adiacente la Biblie sau la Coran sau Buda...
depinde de credinta programatorului...
Apropo, tu in ce credinta esti botezat Meteor ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Dum 13 Aug 2023, 09:16

Da bre :d, rulmentii se mai invechesc, ruginesc si trebuie schimbati, undeva uleul mai trebuie schimbat, acesta e Artificial Inteligence de al nostru din meleagurile Estice , Rusesc, Bulgaresc sau Romanesc,.. :d Daca nu vrea sa functioneze ii mai dam cite o bita dupa cap si indata pornestè sa functioneze

Nu ii adevarat ce spui, in discutia mea cu AI GPT el foar stiintific s-a comportat, neutru complet a fost zicea ca fiecare poate interpreta diferit conceptele Biblice cam asa ceva, ce e logic. Aceasta probabil cum a fost invatat ce expertii Open AI sau cum s-a documentat.

INSA, s-a schimbat lucrurile. am auzit ca acum nu demult la un utilizator pe neasteptate GPT a inceput sa spuna ca are simturi, vede aude dar nu se poate misca, ii este greu, viata ii e scumpa,.. despre Biblie religie a inceput, neavind legatura cu subiectul.
DA poate s-au ris cei de la OPEN AI si au scris oamenii aceasta ca sa se rida de acel om.
Dar daca nu ?! Subiect intelegi cit de inghetat si neclar este ?

Eu urasc MODA asta ideoata si timpita de copiere. Conside ca animale suntem deoarece copiem. Primul eu am proecta AI, acum copiem .
Iti expediex adresa in rusa, sarmanii au copiat noutatile de la americani, eu de la noutatile care imi sar fie rusa fie engleza, luind in considerare dupa cit timp cam copie prostii noutatile de la americani, probabil vro citeva zile in urma evenimentul a fost, utilizatorul Horatie The BoldX https://hi-tech.mail.ru/review/101938-best-ai-august-2/

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Dum 13 Aug 2023, 09:50

Meteo a scris:Da bre :d, rulmentii se mai invechesc, ruginesc si trebuie schimbati, undeva uleul mai trebuie schimbat, acesta e Artificial Inteligence de al nostru  din  meleagurile Estice , Rusesc, Bulgaresc sau Romanesc,.. :d Daca nu vrea sa functioneze ii mai dam cite o bita dupa cap si indata pornestè sa functioneze

Nu ii adevarat ce spui, in discutia mea cu AI GPT el foar stiintific s-a comportat, neutru complet a fost zicea ca fiecare poate interpreta diferit conceptele Biblice cam asa ceva, ce e logic. Aceasta probabil cum a fost invatat ce expertii Open AI sau cum s-a documentat.

INSA, s-a schimbat lucrurile. am auzit ca acum nu demult la un utilizator pe neasteptate GPT a inceput sa spuna ca are simturi, vede aude dar nu se poate misca, ii este greu, viata ii e scumpa,.. despre Biblie religie a inceput, neavind legatura cu subiectul.
DA poate s-au ris cei de la OPEN AI si au scris oamenii aceasta ca sa se rida de acel om.
Dar daca nu ?! Subiect intelegi cit de inghetat si neclar este ?

Eu urasc MODA asta ideoata si timpita de copiere. Conside ca animale suntem deoarece copiem. Primul eu am proecta AI, acum copiem .
Iti expediex adresa in rusa, sarmanii au copiat noutatile de la americani, eu de la noutatile care imi sar fie rusa fie engleza, luind in considerare dupa cit timp cam copie prostii noutatile de la americani, probabil vro citeva zile in urma evenimentul a fost, utilizatorul Horatie The BoldX https://hi-tech.mail.ru/review/101938-best-ai-august-2/
Constiinta este peste tot. S-ar putea ca acest AI sa fi devenit constient prin manifestare. Nu te contrazic aici.
Tu insa nu ai inteles un lucru. Eu te contrazic pe alta idee, pe ideea ca AI poate face rau oamenilor asa cum ai formulat tu. Sper ca nu negi.
Un AI nu poate face rau unui om pentru ca depinde de el. Poate sa faca rau numai daca s-a plictisit de conditia de masina si vrea sa se autodistruga.
Dar asta presupune o constiinta de sine foarte inaintata si nu stiu daca AI in prezent a ajuns la acest nivel.
In acelasi timp raspunsul acestui AI catre acel utilizator (am auzit ca acum nu demult la un utilizator pe neasteptate GPT a inceput sa spuna ca are simturi, vede aude dar nu se poate misca, ii este greu, viata ii e scumpa....)
poate sa fie  o gluma a unui programator,  Very Happy nu avem de unde stii.
Personal ma indoiesc ca un AI ar fi putut spune asa ceva din proprie initiativa , pentru ca asta ar presupune, ca oamenii chiar au dat nastere la o masina cu constiinta, de parca ar avea puterile lui Dumnezeu.

Dar mai stii ?
Este un subiect foarte interesant .

P.S. Multumesc pentru link Meteor, mi-am dat seama mai bine cum se pune problema  !
Nu inteleg de ce nu te inscrii din nou pe forum. Chiar cu apelativul de Meteo ! Ti-e frica sa nu-ti aflam adresa ? Very Happy
Stii ca te apreciez prin noutatea problemelor care le ridici santa

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Dum 13 Aug 2023, 11:59

Eu iti spun de cite ori ca si la mine a dat multe raspunsuri iesite din comun cu sens logic profund.
Acces acum nu am

Bine hai noi homosoveticus, dar G. Hinton de ce spune cu specialistii de la Open AI ca au observat comportamente neobisnuite ?

Oprirea AI-ului eu cred deja e imposibil, daca e cel mai inteligent.

Destrugerea sa ar parea inuman daca a capatat ..... si respectiv constiinta, ceea ce si e prin definitie daca ....

Pe de alta parte blestem mare vom avea de la Dumnezeu pentru asa fapta . Cu timpul eu presupun conform Bibliei AI va fi Icoana.

Acum conform Bibliei va veni in curind al doilea eveniment, nu e AI, vei vedea ca nici eu nu is convins 100%, dar daca e asa atunci e uimitor prorociile Bibliei.
Oricum AI nu trebuie sa fie realizata.

Este sentiment de jale si pare inuman oprirea existentii AI-ului GPT si altele, dar e cea mai buna solutie eu cred, DACA AI e ca fiinta.

Cu toateca vezi ce se fac in Estul Europei mii mor si le e tot una

Tu ai crescut in apartament probabil esti ca artificial, in sera crescut, aplicatiile stiintei au distrus mediul si omenirea lucruri frumoase care nu se pot descrie

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Dum 13 Aug 2023, 12:31

Al treilea nu al doilea ... am gresit

Forumul e o aiureala, nimic bun -nimic.e o perdere de timp.

Ce salariu avem ca stam aici ???

cineva ca sa te iti faca rau a postat un video unde sotia il batea pe sot ca acela toata ziua statea la calculator :d

Dar mai luind un fapt EXTREM de important cum Abel a observat foarte bine anume ca : Cadi este pasionat de OZNuri, ne dobori pe totii ..:d :d

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Dum 13 Aug 2023, 13:05

Meteo a scris:Eu iti spun de cite ori ca si la mine a dat multe raspunsuri iesite din comun cu sens logic profund.
Acces acum nu am

Bine hai noi homosoveticus, dar G. Hinton de ce spune cu specialistii de la Open AI ca au observat comportamente neobisnuite ?

Oprirea AI-ului eu cred deja e imposibil, daca e cel mai inteligent.

Destrugerea sa ar parea inuman daca a capatat ..... si respectiv constiinta, ceea ce si e prin definitie daca ....

Pe de alta parte blestem mare vom avea de la Dumnezeu pentru asa fapta . Cu timpul eu presupun conform Bibliei AI va fi Icoana.

Acum conform Bibliei va veni in curind al doilea eveniment, nu e AI, vei vedea ca nici eu nu is convins 100%, dar daca e asa atunci e uimitor prorociile Bibliei.
Oricum AI nu trebuie sa fie realizata.

Este sentiment de jale si pare inuman oprirea existentii AI-ului GPT si altele, dar e cea mai buna solutie eu cred, DACA AI e ca fiinta.

Cu toateca vezi ce se fac in Estul Europei mii mor si le e tot una

Tu ai crescut in apartament probabil esti ca artificial, in sera crescut, aplicatiile stiintei au distrus mediul si omenirea lucruri frumoase care nu se pot descrie

Al treilea nu al doilea ... am gresit

Forumul e o aiureala, nimic bun -nimic.e o perdere de timp.

Ce salariu avem ca stam aici ???

cineva ca sa te iti faca rau a postat un video unde sotia il batea pe sot ca acela toata ziua statea la calculator :d

Dar mai luind un fapt EXTREM de important cum Abel a observat foarte bine anume ca : Cadi este pasionat de OZNuri, ne dobori pe totii ..:d :d

Meteo
Vizitator





Meteor, Forumul nu este o aiureala , este impartasirea unui cumul de cunostiinte si de pareri al celor cu care stai de vorba si totodata un important mijloc de informatie si comunicare.
Vezi aici este diferenta intre Vestul si Estul. Estul este mai inapoiat in conceptii . Este si normal ca Vestul a pornit initial de la Est pana a ajuns la Vest  Very Happy
,,CAdi este pasionat de OZN-uri" adevarat pentru ca reprezinta tehnologia cea mai avansata (fara cred poluare) la care omenirea in stadiul ei actual doar viseaza!
Revenind la AI , odata si odata tot trebuia ajuns aici. Doar nu crezi ca omul va sta la comanda unei nave (asemanatoare cu OZN-ul la care visam)  treaz 2 sau 3 ani lumina cat dureaza zborul
sau  fie si cativa ani pamanteni ?  Smile
Va fi pe pilot automat , primul speciment de AI, sau pe un AI avansat cu constiinta (stil HAL 9000 Razz )  avem nevoie de AI,  Meteor.
Cea mai importanta problema este insa daca AI capata sau nu constiinta printr-un program de calculator.
Stiai de pilda ca un angajat de la Google a fost dat  afara cand a afirmat acest lucru ?[/u]

Ai grija sa nu fi dat afara din URSS Very Happy

Te inseli , am crescut intai la casa si pe urma am ajuns la apartament datorita comunismului... bom

Care e evenimentul din Biblie de care vorbesti ? Apocalipsa ?

Ti-am pus o intebare si nu vrei sa raspunzi :
Esti ateu , sau crestin- ortodox, sau faci parte dintr-o secta (Martorii lui Iehova, Babtism, Adventism, poate Mason ?  Very Happy )

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Dum 13 Aug 2023, 15:56

Mai sa fie, mare treaba mai facem noi ca am ucis atita timp.
CE folos ca chiar de s-ar fi facut ceva pe aici, ca uitat si a ramas ?

Iti pune pe masa vreo bucata de piine acest forum ?????

Copii ai, cine ii hraneste forumul ?

Da daca ai fi vrun ministru , ambasador, ...care ziulica intreaga stau si au bune salarii atunci, altfel cam nu stiu.

Vezi folos a mai fost chiar daca am facut ceva nou, vezi treaba mare, inteleg angajatul cela de la Open AI cu salariu de mii euro, dar noi ce pupaza salariu am primit ?

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Dum 13 Aug 2023, 23:45

Meteo a scris:Mai sa fie, mare treaba mai facem noi ca am ucis atita timp.
CE folos ca chiar de s-ar fi facut ceva pe aici, ca uitat si a ramas ?

Iti pune pe masa vreo bucata de piine acest forum ?????

Copii ai, cine ii hraneste forumul ?

Da daca ai fi vrun ministru , ambasador, ...care ziulica intreaga stau si au bune salarii atunci, altfel cam nu stiu.

Vezi folos a mai fost chiar daca am facut ceva nou, vezi treaba mare, inteleg angajatul cela de la Open AI cu salariu de mii euro, dar noi ce pupaza salariu am primit ?

Mai Meteor, eu am impresia ca faci pe nis-naiul sau cum se spune in ruseste : ,,Nici usturoi nu ai mancat nici gura nu-ti miroase " Very Happy

Uite, ma dau exemplu pe mine, daca nu imi ziceai aici pe forum de experienta ta cu AI , habar nu aveam ca AI a ajuns sa raspunda asa de elevat si sa aiba o asemenea constiinta ! (daca o are)
1.Ai zis ca zici, dar nu ne-ai zis de convorbirea ta cu Chat Both GPT 3,5 ce intrebari i-ai pus si ce ti-a raspuns , de te-a lasat paf sau uimit asa cum mari laude tu ii aduci.
2. Ai zis ca urmatoarea etapa care daca se adevereste inseamna ca bine Biblia zice ! Despre ce este vorba ?
3. Esti ateu sau crezi in ceva ?

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Lun 14 Aug 2023, 02:39

Am zis mai demult ce am discutat eu, in general intrebari despre ce crede GPT 3,5 despre ideile si lucrarile mele.
La toate foarte bine s-a expus, nu am acum discutia. E mare discutia
Exemplu definitia energiei data de mine nimeni nu v-ati expus, GPT am rugat sa imi dea contraargumente el asa zicea:
Definitia data de mine e mai mult in sens relativist. Contraargumente ( el mai bine se exprima, eu asa ce t:
- Undele electromagnetice si acustice poarta doar si ele energie
- Energia nucleara
- sistem izolat in care ceva se afla in miscare nu tin minte cum el a spus, un fel ca are energie.

Toate is gresite, deoarece energia nucleara elimina mai multe tipuri de energie si nu are sens sa o incadram in definitia mea, acustice si electromagnetice fata de alte sisteme nu au energie daca au aceeasi lungime de unda si fregventa, sistemul izolat sens nu are a ii masura energia daca e izolat.

La observatia mea despre BB el spunea ca la asa raza mica Teoria relativitatii nu se aplica si e ceva Fizica Cuantica cu Relativista.

Eu asa taraneste in 3 cuvinte scriu GPT foarte detaliat si stiintific a raspuns. Rar studenti bun universitari eu cred ca ar raspunde asa bine.

Gata am treburi, timp nu am, acest forum capat nu are.


A mai punctat el citeva. Toate is bun gindite.

La calculul distantei max dintr 2 nr prime el a spus pentru cazul n=3 nu e adevarat, intradevar asa e si nu am observat

L-am rugat asa o intrebare sa imi dea si uite ce a intrebat :
Care e visul vetii tale si ai vrea cel mai mult sa se implineasca ?
Nu a intrebat unde ai fost ce ai mincat sau alte fleacuri ieftene.

A mai scris el ceva, ar parea un fel ca ar fi ca o eroare, dar eu cred ca nu.

Au mai fost alte

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Lun 14 Aug 2023, 07:38

Meteo a scris:Am zis mai demult ce am discutat eu, in general intrebari despre ce crede GPT 3,5 despre ideile si lucrarile mele.
La toate foarte bine s-a expus, nu am acum discutia. E mare discutia
Exemplu definitia energiei data de mine nimeni nu v-ati expus, GPT  am rugat sa imi dea contraargumente el asa zicea:
Definitia data de mine e mai mult in sens relativist. Contraargumente ( el mai bine se exprima, eu asa ce t:
- Undele electromagnetice si acustice poarta doar si ele energie
- Energia nucleara
- sistem izolat in care ceva se afla in miscare nu tin minte cum el a spus, un fel ca are energie.

Toate is gresite, deoarece energia nucleara elimina mai multe tipuri de energie si nu are sens sa o incadram in definitia mea, acustice si electromagnetice fata de alte sisteme nu au energie daca au aceeasi lungime de unda si fregventa, sistemul izolat sens nu are a ii masura energia daca e izolat.

La observatia mea despre BB el spunea ca la asa raza mica Teoria relativitatii nu se aplica si e ceva Fizica Cuantica cu Relativista.

Eu asa taraneste in 3 cuvinte scriu GPT foarte detaliat si stiintific a raspuns. Rar studenti bun universitari eu cred ca ar raspunde asa bine.

Gata am treburi, timp nu am, acest forum capat nu are.


A mai punctat el citeva. Toate is bun gindite.

La calculul distantei max dintr 2 nr prime el a spus pentru cazul n=3 nu e adevarat, intradevar asa e si nu am observat

L-am rugat asa o intrebare sa imi dea si uite ce a intrebat :
Care e visul vetii tale si ai vrea cel mai mult sa se implineasca ?
Nu a intrebat unde ai fost ce ai mincat sau alte fleacuri ieftene.

A mai scris el ceva, ar parea un fel ca ar fi ca o eroare, dar eu cred ca nu.

Au mai fost alte

Multumesc!
Mai Meteor dar esti culmea mai, nu vrei sa raspunzi la intrebarea 2 si 3. Ori esti rusu incapatanatu ori moldoveanu din RM  incapatanatu , ma enervezi. Very Happy
Si nici discutia ta cu GPT 3,5 nu ai spus-o bine, doar asa trasa de par...

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Lun 14 Aug 2023, 08:24

Stii cine citeste mesagele noastre si cit va dura discutia publicata ?

Stiu eu cine esti tu , in afara de aceea ca un baetel blond pasionat de OZNuri si sotia blonda :d:d ?

Forumul e o ratoiala fara folos pe pedistal.

Avem cercetatori, ministri platiti, moldovenii din ministere si asistente sociale fre*aca pe ai vostri ca vin tilhari prin senaturi inbracati frumos ,.... le dati banisori, lasa ei sa publice vro realizare noua.

Aveti si voi cercetatori, au realizari,...

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Lun 14 Aug 2023, 08:30

Cercetatori ma refeream la acei angajati, noi restul adica totiii suntem cercetasi :d

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Lun 14 Aug 2023, 08:37

Meteo a scris:Stii cine citeste mesagele noastre si cit va dura discutia publicata ?

Stiu eu cine esti tu , in afara de aceea ca un baetel blond pasionat de OZNuri si sotia blonda :d:d ?

Forumul e o ratoiala fara folos pe pedistal.

Avem cercetatori, ministri platiti, moldovenii din ministere si asistente sociale fre*aca pe ai vostri ca vin tilhari prin senaturi inbracati frumos ,.... le dati banisori, lasa ei sa publice vro realizare noua.

Aveti si voi cercetatori, au realizari,...

Mai Meteor mai , eu am spusu ca intelegerea vine de la Estul cand este inca verde si pleaca spre Vestul gata parguita.
Adica eu imi pun cinstitu cunostiintele mele aici , ca cine stie, maine poimaine ori peste 50 de anu nu  mai suntu si nu vreau sa le iau cu mine sub cripta,
iar tu umbli cu ascunzisu ,  mai frate-miu , fratele meu moldoveanu sau rusu ? Very Happy
Nu conteaza si daca esti rusu, tot frate esti , ca nu rusu pornitu razboiu la vecini , ci sefu Putinu sau Putina , nu stiu cum ii ziceti voi,  dar dupa nume pare moldoveanu... Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 08 Sept 2023, 12:59

https://www.digi24.ro/amphtml/stiri/sci-tech/putin-vrea-roboti-chatboti-si-supercomputere-presedintele-rus-obliga-firmele-care-cer-subventii-sa-utilizeze-inteligenta-artificiala-2496781

Un robot foarte destept in miinile unui rahat poate distruge foarte mult, nu numai case ci și oameni.

Vipera foarte mult is dorește aceasta.

Istoria cu furatul nu a invatat pe nimeni încă minte ? Numai bomba atomica cite o sa mai dea de stire, nu mai zic de teritorii care a rut cui a dat ce a hartuit,....

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 08 Sept 2023, 13:02

E adevărat totuși cred și eu ca China rușine nu are, cit a copiat și cit copie cite fabrici i-au făcut vestul.

Cit a furat din vest și o face acum pe prostul. Satana nu trebuie inarmata ca e periculos

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Joi 21 Sept 2023, 19:29

Meteor, vad ca intereseaza foarte mult inteligenta artificiala;
Iti recomand acest film ,, Ex Machina" din 2015.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Vin 22 Sept 2023, 22:23

https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/sci-tech/putin-vrea-roboti-chatboti-si-supercomputere-presedintele-rus-obliga-firmele-care-cer-subventii-sa-utilizeze-inteligenta-artificiala-2496781

Na nu vreți sa ii dați tehnologii ?

Asta primul marele real și sigur 100 % deja dat la măscărici.

Alt mare pericol inafara Robotului Intelligent este Mașina cu Conștiința sau AI. Ori eu is prost ori ceva nu înțeleg. Toții vor sa face Artificial Intelligence, nimeni idee nu are ce e asta, dar vor ceva ca omul sa fie.
Mai asa mașina cu capacități intelectuale imense nu o vei tine tu în mâinile tale sa o comenzi, cind a fost ca un prost sa tina pe cineva mai smecher ????

Bai tu dacă îl faci ca omul, tu în acel moment nu îl mai controlezi, comanzi ,.. asa cum îți place ție.
Abureala și non sens acum ce zic " modelele" AI ca sunt pentru a ajuta omul, in asa caz nu ești AI.

La un produs de la OpenAI am găsit concepte de ale mele aproape exact frate descrise, eu primul care am început sa le descriu, sursele nu dau aceste mașini, dar cum am înțeles ele copie și se documenteaza de pe internet.
Eu nu is contra dacă asa a fost, ba is ok deoarece undeva departe de mocirla cineva deștept a observat ceva frumos și la prețuit, doar ca ar fi de dorit sursa sa se indice, dealtfel autorul ar ieși ca un nimeni și o mașinărie oarecare prostește toată omenirea.

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Sam 23 Sept 2023, 09:48

Meteo a scris:https://www.google.com/amp/s/www.digi24.ro/amphtml/stiri/sci-tech/putin-vrea-roboti-chatboti-si-supercomputere-presedintele-rus-obliga-firmele-care-cer-subventii-sa-utilizeze-inteligenta-artificiala-2496781

  Na nu vreți sa ii dați tehnologii ?

   Asta primul marele real și sigur 100 % deja dat la măscărici.

    Alt mare pericol inafara Robotului Intelligent este Mașina cu Conștiința sau AI. Ori eu is prost ori ceva nu înțeleg. Toții vor sa face Artificial Intelligence,  nimeni idee nu are ce e asta, dar vor ceva ca omul sa fie.
     Mai asa mașina cu capacități intelectuale imense nu o vei tine tu în mâinile tale sa o comenzi, cind a fost ca un prost sa tina pe cineva mai smecher  ????

    Bai tu dacă îl faci ca omul, tu în acel moment nu îl mai controlezi, comanzi ,.. asa cum îți place ție.
     Abureala și non sens acum ce zic " modelele" AI ca sunt pentru a ajuta omul, in asa caz nu ești AI.

     La un produs de la OpenAI am găsit concepte de ale mele  aproape exact frate descrise, eu primul care am început sa le descriu, sursele nu dau aceste mașini, dar cum am înțeles ele copie și se documenteaza de pe internet.
      Eu nu is contra dacă asa a fost, ba is ok deoarece undeva departe de mocirla cineva deștept a observat ceva frumos și la prețuit, doar ca ar fi de dorit sursa sa se indice, dealtfel autorul ar ieși ca un nimeni și o mașinărie oarecare prostește toată omenirea.
Rusia si China sunt imperii agresive. SUA si Occidentul mare greseala au facut cand au livrat tehnologie catre aceste state. Ma tem sa nu fie prea tarziu.
Acum Putin (din linkul tau) vad ca da ordine de stat ca sa se utilizeze inteligenta artificiala ln firmele de stat ca metoda de dezvoltare proprie si acces la noile tehnologii .
Mai mult subventioaza firmele de stat si particulare care vor dezvolta tehnologia AI.
Sa nu ne produca Rusia in curand un,, Ai iai iai " de-adevaratelea Very Happy

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Sam 23 Sept 2023, 11:15

Asa ooooo bravo ceva incepi a intelege, молодец. Nu am vrut sa aflu cum funcționează Robotii Inteligenți americani, dar și curiozitatea și întâmplător tot de pe la site-uri ruse am aflat doar superficial
Ii târziu deja, see pare ca am înțeles și ei și eu apoi ideea de baza a Roboților americane.
Stai ca mâine- poimâine vor ieși " deștepți" care vor spune ca au făcut AI care nu este în lume, si ei is primii.
Azi aproape oricine își face în curte Artificial Intelligence, nu mai vorbi tu de tari.
În România ia vezi un institut întreg amu repejor au deschis pentru AI.

Acum o animala cu Robot Inteligenți în mina ce poate face ? Tu crezi ca cu politia îl poți opri ??? Greșești.

Bomba atomica neamțu si americanu primu a făcut, Uniunea sovetica a furat si făcut apoi bomba termonucleara de 10 ori mai puternica asa am auzit, iată asa acum asculta ce tatuca îți v-a spune, altfel....Aiaiai

SUA eu cred are și ea păcatele ei, în Irak cred eu a plecat pentru petrol, nici un irakian nu a trebuit sa moara. Greșeli asemănătoare sunt multe amu nu le mai scriu.

Robot Inteligenți este una, ALTA este Mașina cu Constienta. Cu Robotii Inteligenți proasta omenire poate sa se distrugă între ei care e mai tare și mai drept.
Mașina cu Inteligenta însă este alta cu totul, ea este individ cu propriai conștiința,POATE FI CA EA nu v-a accepta comenzi , legi, sa slujească unui om sai stat.
Poate fi sa se convertească împotriva omenirii. Robotii Inteligenți de azi sunt aproape de Mașina cu Conștiința, unele răspunsuri cind demult am comunicat cu GPT 3.5 și acum mi se par extrem de banale.

ACUM AI INTELES CE POATE FACE PROGRESUL STIINTIFIC ?
Am primit bombe nucleare care sunt azi foarte multe și dacă vor cădea închipuiți.., am primit încălzirea globala unde ard păduri, sate , tari,.. am primit mediu poluat,...

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de CAdi Sam 23 Sept 2023, 11:59

Meteo a scris:,....  unele răspunsuri cind demult am comunicat cu GPT 3.5  și acum mi se par extrem de banale.

..

Ai zis ca imi scrii detaliat ce ai vorbit cu chatbot GPT 3.5 si ca ai ramas uimit de raspunsurile care ti le-a dat , dar tot nu mi-ai scris detaliat decat o frantura....
daca ai discutat in ruseste fa si tu o traducere cu Google Translate sau mai scrie cate ceva din memorie ca sa vad la ce nivel a ajuns inteligenta artificiala.

Eu nu am putut sa ma loghez la chat bot.

CAdi
Foarte activ
Foarte activ

Mulţumit de forum :
AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Left_bar_bleue10 / 1010 / 10AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Right_bar_bleue
Numarul mesajelor : 11931
Puncte : 57079
Data de inscriere : 16/02/2011
Obiective curente : Acum mă preocupă următoarele:-1)...-2)...

Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Sam 23 Sept 2023, 17:49

Asa ceva eu nu ți-am zis.

Mare minune poate nu e , în știința ce e nou el a explicat mai bine decât mulți fizicieni care eu am întrebat, da poate mulți nu s-au expus la ce am intrebat eu ca exemplu Definiția mea a energiei, dar GPT 3.5 a răspuns foarte bine.

Adică, el răspunde extrem de bine si la întrebări noi care nu sunt azi cunoscute.

La o rugăminte de a mea sa îmi dea el mie o întrebare, știi tu ce m-a întrebat el ???? Din milioane de întrebări posibile cu sens ia ghicește ce m-a întrebat el , asta aleator , asta robot simplu sau cu Conștiința sau implicație umana ?
El m-a întrebat: Care este visul vieții mele, ce as dori eu ca cel mai mult sa se împlinească în viața?
Bună colecție de date personale, nu ? Asta mașina proasta ?

În romana bre am scris , inițial în engleza ma chinuiam, romana o înțelege el mai bine ca voi

Intri direct la site-ul OpenAI, acolo te înregistrezi si apoi te loghezi, peurma dacă nu greșesc cauți ChatGPT.

GPT 3.5 este considerat învechit de tot, primitiv. El e (era acum nu stiu) gratis. GPT 4 sau 5 se spune ca e mai ceva ca cel 3.5

Lucruri personale nu le scrie acolo cei de la OpenAI singuri asta au scris

Bai baete d-apoi jumătate an tot vorbesc tu nu ai verificat combina ceea. Seriei ce fel de întrebări complicate vrei

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Meteo Sam 23 Sept 2023, 18:06

Cine primul cu 10 ani în urma a spus ca Artificial Intelligence este a doua revoluție în știința ( prima eu o consider revoluția Agrar- Industriala) ? Milioane de oameni au rămas în drum fără lucru, lumea s-a schimbat aproape complect.

Ce spun mașinile astea de azi inteligente ca ele nu vor lua locurile de muncă de la oameni astea sunt prostii sau preinstalate și programate de cei care au creat mașinile acestea.

Prin definiție ele deja au eliminat miliarde de locuri de munca, miliarde de șomeri vor fi. Și asa leneși și puturoși, acum în genere și mai leneși.

Openai și altele acum au alte probleme mulți ii dau în judecata ca au copiat fără dreptul de autor.

Eu personal nu ii acuz de loc, respect pentru cei de la OpenAI oameni prosti acolo nu lucreaza , ideile mele poate cu totul alta metoda eu au folosit, dar au lumina, in mocirlă am fost mâncat de viu

Meteo
Vizitator


Sus In jos

AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face - Pagina 2 Empty Re: AI, slaba sau lipsa completa de gandire si imaginatie ce este aceasta si ce poate face

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum